Alkohol v krvi

Vse kar ni za nikamor drugam.

Zmanjšanje dovoljene stopnje alkohola v krvi iz 0,5 promila na 0,2 promila

ZA
35
42%
PROTI
48
58%

Skupaj glasov : 83

Alkohol v krvi

OdgovorNapisal/-a Sajmon » 19 Nov 2003 12:14

Državnemu zboru je bil podan predlog za zmanjšanje dovoljene stopnje alkohola v krvi iz 0,5 promila na 0,2 promila. Ste ZA ali PROTI?
Uporabniški avatar
Sajmon
Blegošman

OdgovorNapisal/-a kvisnar » 19 Nov 2003 12:16

za, alkohol in volan ne gresta skupaj. sploh pa ne v deželi samomorilcev... :roll:
Uporabniški avatar
kvisnar
članica

OdgovorNapisal/-a Jazzy » 19 Nov 2003 12:20

Se čist strinjam! Če bi blo po moje bi mejo postavil na 0,0 vsem ki bi napihali več pa lepo vozniško vzet, pa za par dni v keho na streznitev! Je teh pijanih Janezkov totalno preveč!
Uporabniški avatar
Jazzy
dizzy

Kraj: Višnja Gora

OdgovorNapisal/-a Sajmon » 19 Nov 2003 12:23

Dostikrat se ravno "tagumijastim" nič ne naredi, če se že, bognedaj, kaj zgodi...
Uporabniški avatar
Sajmon
Blegošman

OdgovorNapisal/-a marjo1 » 19 Nov 2003 12:55

Jazzy, a si probal kdaj na prazen želodec eno pomarančo pojest in potem pihat?

Adijo ispit...

Ne trapaj neumnosti. To z 0,5 na 0,2 je čista bedarija. Pa je ker veleumni predlagatelj naredu kako analizo, recimo kolko nesreč so povzročili vozniki, ki so imeli v krvi 0,2 do 0,5 promila? Zadnjič je en od posrancev, pardon poslancev izjavil, da 25% nesreč povzročijo pijani vozniki. Prav. Kdo pa je povzročil ostalih 75%? Ufoti.. To z zmanjševanjem nesreč nima nobene veze. V nemčiji majo npr. dovoljeno 0,8. Pa majo ene 3x manj nesreč kot pri nas.
marjo1
član

Kraj: Goriška Brda

OdgovorNapisal/-a leroy » 19 Nov 2003 13:03

marjo poreklo te malo jebe ;]]] Goriška Brda...
0,5 in 0,2 je izredno malo... pri nas imamo "Profije" ki napihajo čez 2 pred poldnevom !!! ... njim se enostavno jebe zdej, in se jim bo jebalo pol... taki povzročajo nesreče.
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

Kraj: k.o.p.e.r.

OdgovorNapisal/-a Sajmon » 19 Nov 2003 13:06

Pravijo, da se po kavi in cigaretih tut da napihat. Kaj šele, da kakšen mošt spiješ pa še kakšno jabolko poješ, pa ti notri malo "zavre" in hlapi so tu...
Uporabniški avatar
Sajmon
Blegošman

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 19 Nov 2003 13:17

Jaz ne vem, zakaj kazni. Reče se, kdo ima več ot 0,5 (ali 0,2, ali 0,8), pa je udeležen v nesreči, plača vse (škodo na vozilih, reševalne službe, eventuelno zdravljenje poškodovanih, ...). Če ne plača, pa v zapor, pa 16 ur na dan kamne razbijat, dokler ne plača.

Dvema bi to nardili, nihče več ne bi šel pijan za volan.

Isto za zimske gume. Če je sneg na cesti, pa povzročiš zastoj, ker imaš letno opremo, plačaš vsem ki so obtičali za tabo odškodnino.

Itd, ...
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a DolceREMI » 19 Nov 2003 13:30

argument za znizanje meje naj bi bil ta, da vecina soferjev, ki zaradi alkoholiziranosti povzrocijo nesreco, napiha 1,1.
ocitno razmisljajo da ce zdaj oni spijejo za 1.1, ce bojo znizali iz 0.5 na 0.2 bodo tipi pili manj...
ce se ne motim so predlagane kazni enake za vse tiste ki napihajo med 0.2 in 1.1. kaj to pomeni? da kdor bo spil en kozarcek... jih bo pol spil se enih pet zraven, itak placa enako. torej vec nesrec.
ride and smile!
Uporabniški avatar
DolceREMI
član

Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Jazzy » 19 Nov 2003 13:40

Sem prejle mogoče malo nerodno napisal... naj bo neka meja ampak nad to mejo naj se postavi nek sistem kjer se kazni zvišujejo sorazmerno s tem koliko napihaš! Je pač nelogično da negdo ki paniha .5 dobi isto kot tisti ki napiha 1.1. Definitivno bi pa morale biti kazni hujše pa vse skupaj bi se moralo malo bolj dosledno preganjat... ne pa da večina primerov zastara.

Je pa tudi res da dokler se mentaliteta celotnega naroda ne spremeni lahko postaviš smrtno kazen za pijance na cesti pa ne bo nič zaleglo...
Uporabniški avatar
Jazzy
dizzy

Kraj: Višnja Gora

OdgovorNapisal/-a benc78 » 19 Nov 2003 13:45

nikolaj, saj to ze velja .. ce pihnes 0,1 zavarovalnica ne krije nobene skode ....
mislim da je pri gumah tudi to ze v veljavi ...
Uporabniški avatar
benc78
član

Kraj: Ilirska Bistrica

OdgovorNapisal/-a marjo1 » 19 Nov 2003 13:49

Ah, mi je odleglo. Sem šel še nekrat brat zakon in videl, da smo Brici izvzeti iz novega zakona in bomo meli še vedno mejo 0,5. Razlaga: je v zraku že tolko hlapov, da napihaš 0,3 brez da bi poskusil kak alko.... UF, sem se oddahnu.... ma samo, zdaj bo pa nevarnost, da se bo število prebivalcev vrtoglavo povečalo. Bomo drago prodajal status.... :lol: :lol: :lol:

Beh, naši politiki me ne morejo presenetit z nobeno neumnostjo več. Skrajni cajt, da se jih zamenja!!!!
marjo1
član

Kraj: Goriška Brda

OdgovorNapisal/-a Miškolin » 19 Nov 2003 13:54

benc78 napisal/-a:nikolaj, saj to ze velja .. ce pihnes 0,1 zavarovalnica ne krije nobene skode ....

:shock: verjetno misliš kritje škode iz kaska... a ni 0.5?
LP G
Uporabniški avatar
Miškolin
član

Kraj: Lj šiška

OdgovorNapisal/-a benc78 » 19 Nov 2003 13:57

nima vez kasko, obicno zavarovanje, .... ce pihnes vec kot 0 avtomatsko placas use (me je ze teplo:()
Uporabniški avatar
benc78
član

Kraj: Ilirska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Sajmon » 19 Nov 2003 14:08

Spomnim se koj slavni voznik rejlija Carlos Sainz oglaševal za zvišanje (!) stopnje v Španiji, in sicer na 0,7 promila. Če bi kaj takega predlagali pri nas, bi bilo takoj ZA več kot polovica Slovencev. Očitno je :drinking: nacionalni šport... Vse bi bilo v redu, če bi človek imel mero, a kaj, ko je po vsakem kozarcu težje držati to mero. Potrebno bi bilo več kampanje proti vožnji pod vplivom alkohola, magari z grozljivimi posnetki nesreč... :crazyeyes: .
Uporabniški avatar
Sajmon
Blegošman

OdgovorNapisal/-a Gost » 19 Nov 2003 18:08

A ni kar se zavarovalnice tice meja 0,0 za kasko in pa mlade - oziroma nove voznike?

Drugace sem pa za znizanje meje, ce pokazejo, da res povzrocajo taki z od 0,21-0,5 vec nesrec kot taki z 0,0-0,2. Morajo pa imet cajkoti pri svojih pojocih travicah malo drugace nastavljeno nulo, kot je na tistih v prosti prodaji, ki ti nekaj pokazejo skoraj po vsakem soku, cokoladi...
Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » 19 Nov 2003 19:08

A ni kar se zavarovalnice tice meja 0,0 za kasko in pa mlade - oziroma nove voznike?

Drugace sem pa za znizanje meje, ce pokazejo, da res povzrocajo taki z od 0,21-0,5 vec nesrec kot taki z 0,0-0,2. Morajo pa imet cajkoti pri svojih pojocih travicah malo drugace nastavljeno nulo, kot je na tistih v prosti prodaji, ki ti nekaj pokazejo skoraj po vsakem soku, cokoladi...
Gost

OdgovorNapisal/-a Witch » 19 Nov 2003 21:10

0.0 pa nix vec :D
Uporabniški avatar
Witch
član

Kraj: missing in action

OdgovorNapisal/-a cimpo » 19 Nov 2003 21:12

Čist brez veze - sam del si delajo. Tist k je do zdaj pil bo tud naprej.
Uporabniški avatar
cimpo
član

Kraj: okolica Vrhnike

OdgovorNapisal/-a Snake Bite » 19 Nov 2003 21:21

Ku da si od ene pive že pijan. :evil:
l.p. Mičo

"We are the best!"
Uporabniški avatar
Snake Bite
član

Kraj: Ribnica

OdgovorNapisal/-a MarE » 19 Nov 2003 21:44

Jaz sem tudi ZA: Cviček!
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Izzy_Boy » 19 Nov 2003 21:48

jst se kar z MarE-tam strinjam :)
Adrenaline is our food. Speed is our drug. Technology is our religion. Bike is our love.
Uporabniški avatar
Izzy_Boy
YETrI Fan

Kraj: dežela suhe robe in medvedov

OdgovorNapisal/-a leroy » 19 Nov 2003 23:02

...če se recimo en večer nabutaš, greš domov ob zmerni uri, 2h/3h... se naspiš in greš delat (7h in pol)... pa te ustavijo... in napihaš recimo 0.3 ?!? Kaj boste takrat rekli?

...po mojem s tem nižanjem meje ne bojo nič rešli, ne povzročajo nesreče tisti ki majo 0.5 promilov v krvi, ampak tisti ki majo promil ali več, ki ne vejo niti kje so doma...

Še ena debilna fora za pobirat $...
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

OdgovorNapisal/-a OBY » 19 Nov 2003 23:22

no ko boste videli še nove kazni v zakonu, boste itak 2x premislil al boste peljal al šli na taxi.

men se zdi kr vzgojno. vsaj mene je izučil, pa hvalabogu nisem nč plaču (sodniki v lj prepočas delajo ;))
Zajeban je le moj alter ego.
Uporabniški avatar
OBY
Če kdo teži sem tle to jst!

Kraj: TuPaTam

OdgovorNapisal/-a cimpo » 19 Nov 2003 23:44

leroy napisal/-a:...če se recimo en večer nabutaš, greš domov ob zmerni uri, 2h/3h... se naspiš in greš delat (7h in pol)... pa te ustavijo... in napihaš recimo 0.3 ?!? Kaj boste takrat rekli?

...po mojem s tem nižanjem meje ne bojo nič rešli, ne povzročajo nesreče tisti ki majo 0.5 promilov v krvi, ampak tisti ki majo promil ali več, ki ne vejo niti kje so doma...

Še ena debilna fora za pobirat $...

Zakaj pa misliš da te vpraša če si v zadnjih 12 (al 24) urah kej spil? Tud tko so že napihal. Al taksi al pa eden voz in nič ne pije.
Uporabniški avatar
cimpo
član

Kraj: okolica Vrhnike

OdgovorNapisal/-a leroy » 19 Nov 2003 23:51

...Ja ok, vozijo kolegi, al pa taxi... in drugo jutro... baje gre 0.1 promila na uro stran... zdej kaj vem jaz kolko sem spil, kolko ur je minilo (si bo vsak kupil alkotest?)... da se mi ne bo poznalo teh 0.2 še drugi dan...
To je tako malo da človeško telo sploh ne reagira na tako količino... recimo dcl vina, eno pivo.
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

OdgovorNapisal/-a Martin » 20 Nov 2003 00:35

Ziv,
ko je ye glih nekdo omenil Nemcijo, oni imajo o.5 promila (ze kar nekaj casa).
Ce mislijo nizati, je bolje na 0 kot 0.2, ker je ta 0.2 samo marketinski trik (ce je nula, nebo nobeden nic spil, kdor bi rad denarce prisparal), da drzava vendarle potegne nekaj denarcev iz "pijanih"*0.2 je za nekoga 1dc vina) voznikov!!!
Na zalost gre v nasi drzavi vecinoma za to (oglejte si meritve hitrosti, predvsem lokacije kjer ponavadi merijo)!

LPM
Pozor! Hud biciklist!!!
Martin
član

Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a GOOS » 20 Nov 2003 09:27

Kaj bomo te stajerci rekli na spremembo zakona - ko imamo 0,5 ze v zraku :lol: :lol: :lol:
torej - STAJERCI BOMO VSI BREZ IZPITOV

ja...koliko sem jaz spremljal predlagatelja te spremembe zakona - baje da bi itaq dali 0,0 - ampak je 0,2 le zato ker aparati lahko kazejo vec kot 0,0 ce si se prej nahajal v zakajenem prostoru itd..

tako da je teh 0,2 le neka tolerancna vrednost...

LP
GOOS

p.s.- mislim pa da - tak ko je Leroy reko... bo to spet neka glupa finta za skublenje ze tako reveznega naroda... - pilo se bo pa itaq naprej... vsaj na stajerskem :)
član

Kraj: MaRiBoR

OdgovorNapisal/-a Majk » 22 Nov 2003 16:55

Jaz sem čisto ZA mejo pri 0.2 promile. Bom poskušal razložit zakaj...

Z alko-testerji sem bil pred par leti kar precej domač. Dolgo časa sem recimo šel za vikend ven, spil kolikor sem pač spil- priznam včasih kar precej, in - peljal domov, brez da bi razmišljal o posledicah.

Potem so me dobili prvič (mislim da je bilo 0.53) in ker sem tarnal da sem študent in da je to absolutno prvič, me je policaj spustil. Sem pač parkiral avto in šel peš (do ovinka, potem pa hop nazaj v avto in naprej).
Nato so me ustavili na poti s kolegovega žura, bilo je 0.80 in vrli Majk seje seveda samo posmehnil ter odpeljal dalje, ko so policajo odšli.
Tretjič je bilo pa že bolj kriza, bil sem na cvičkariji na Gospodarskem v LJ, bil je res žur in smo ga lepo srali celo noč. Zjutraj sta me dva kolega zvabila da sem ju peljal nekaj pojest, in nato sem bil že tako blizu doma, da sem pač rekel, jebi ga itak ni nikjer policajev. Previdno peljem potem pa me policijski avto ustavi s prižganimi lučmi, kot v filmu. Ko mi pregledujejo dokumente vpraša prvi, a veste zakaj smo vas ustavili ? Jaz - ne :?: Zadnja desna luč vam ne gori, potem pa takoj vprašanje iz železnega repertoarja- Ste kaj popili ? Na koncu je bilo 1.31 promile. Čeprav ti malo znižajo rezultat, zaradi tolerance alkometra, je bilo to že hudičevo blizu tega, da ostanem brez itpita. Tako sem ostal samo brez precej denarja, točk in z velikim (tudi moralnim) mačkom .

Od takrat naprej res pazim, kaj delam in ker imam še vedno rad pivo ob večerih, sedaj dostikrat pridem s taksijem domov. Sicer me stane skoraj 2.000 Sit v eno smer, pa ko pomislim na to kaj bi se lahko zgodilo pri vožnji pod vplivom, kakšne so kazni, možnosti nesreče in še kaj, se takoj spametujem in vem, da se lahko mirno vozim s taksijem kar lep čas, predno bom pokril stroške enokratnega alkoholiziranega lastnega prevoza.

V glavnem, meni je ta šola pomagala. Mislim da bi morali vsakega enkrat ali dvakrat takole ustavit, pa da bi vsaj plačal kot črn, če že ne izgubil vozniško za kakšno daljše obdobje in potem bi se mogoče malo zamislil. Tako in tako smo Slovenci prepričani, da smo najbolj pametni, najboljši pivci, šoferji in še kaj po spisku. Mene kar zmrazi, ker vem koliko mojih znancev (in znank, ki nič ne zaostajajo) še vedno enako razmišlja - eh itak me ne bodo dobili. Vozijo popolnoma pijani ali pod vplivom substanc. In če bi ta omejitev na 0.2 prestrašila vsaj enega od njih, da bi začel malo razmišljat in mogoče na ta način rešil vsak svoje, če ne še tuje življenje, skratka že samo za enega takega znanca bi bil zelo srečen. Potem se pojavi samo še problem, kaj naredit z ostalimi 1.999.998 Slovenčki :(
Uporabniški avatar
Majk
nočna izmena

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a leroy » 22 Nov 2003 17:54

...baje da se na napakah učimo... ti se nisi kaj dosti naučil prvič.
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

OdgovorNapisal/-a Majk » 22 Nov 2003 20:20

Res je Leroy.

Pametni se učijo na napakah drugih ljudi, neumni pa na svojih :lying:
Uporabniški avatar
Majk
nočna izmena

Brez besed

OdgovorNapisal/-a davor123si » 22 Nov 2003 21:36

jest sm tut za to da se zniza na 0,0 oz 0,2 ker alko pa prevozna sredstva ne grejo najbol skupi;

odvisno je od posameznika kako dojemljivo je njegovo telo za alkohol, poznam ene par ljudi, ki so sposobni spit recimo 5 pirov, pa se use delajo priblizno enak k kt so trezni in obratno mam dva kolega k spijeta eno pivo pa ne vesta vec kje se ju glava drzi; ker se dela zakon za celotno populacijo je pac taka norma ta se cimbolj zajame use in ne samo tiste k ga bl nesejo;

aja glede tega bogega slovenskega naroda k se neki pizdite, fantje dejte mal pomislt kaj govorite; vozte bicikle za 500in več tisoč in tle na forumu jokate kak ste revni; tapravi revezi se borijo iz mesca v mesec za osnovne zivlj. potrebscine ne pa za luksuz kt ga mamo usi na tej tabli pod ritjo;

ce smo ze tolk da gremo vn pac placas tistga jurja za taksi, pa za jurja u ljubljani nardis 10km s taksijem; tko da se kr napeles;

in ni panike; ce se ti pa zdi ton neumno pa pac das pol 30k za kazen ce te dobijo;

lp,
Davor
davor123si
član

OdgovorNapisal/-a maticn » 22 Nov 2003 22:14

Pa mislite, da bo potem bolje, ko bo meja nizja? Ni problem v tej 0.3 razliki -> meni se zdi, da je problem v ljudeh. Ce vozis, NE PIJ!!! Ali pa ne vozi. Enostavno! Tu je potrebno spremeniti mentaliteo voznikov, ne pa prag dovoljenega alkota v krvi.
Matic

"Hec mora bit', ce ne ne bi bilo otrok ..."
Uporabniški avatar
maticn
Tezka konjenica

Kraj: LJ-Okolica

OdgovorNapisal/-a Krunac » 23 Nov 2003 01:56

Se strinjam! Zavesti ne spremenis z denarno kaznijo. Naj dajo 0.0 bos vsaj vedel, ce vozim ne pijem, ne pa da stejes kozarcke in flase pa se sprasujes a je ze 0.5, 0,2... Seveda morajo pa potem policaji tudi videti razliko ce si rumkokos kuglo pojedel al kak pir spil, tisto do 0,1 ali 0,2 naj bi bila bolj toleranca, ne pa meja...

Krunac
Uporabniški avatar
Krunac
chainsaw

OdgovorNapisal/-a DamjanD (2) » 24 Nov 2003 15:29

samo za primerjavo. Na portugalskem so nekaj takega ze probal. Znizal so iz 0.5 promila na 0.2 promila - v 3 mesecih je padlo stevilo smrti na cestah za cca 30% (najbrz deloma zaradi soka - pri nas so se tudi bolj zvcp drzal takoj po tem ko je bil sprejet) ampak je padla tudi prodaja vina za cca 30% - posledica je bil tako mocan pritisk, da so spremembo zakona ukinili.

nekaj se lahko najde na http://www.jointogether.org/sa/news/summaries/reader/0,1854,547453,00.html
ostalo pa sem pobral iz zadnjega lonly planeta za portugalsko
Uporabniški avatar
DamjanD (2)
član

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov