___..::: R E F E R E N D U M :::..___

Vse kar ni za nikamor drugam.

Izberi!

Sem za razširitev ponudbe na dober kebab in baklave
44
56%
Ne, hvala! Bom ostal pri kranjski klobasi in kremšnitah.
34
44%

Skupaj glasov : 78

___..::: R E F E R E N D U M :::..___

OdgovorNapisal/-a MarE » 16 Jan 2004 10:57

No, pa naredimo en referendum
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a STARINA » 16 Jan 2004 11:01

k sm rpebral, sm reku, evo zdej bomo pa se kle razpravljali o izbrisanih
sux to much
NI GA JUNAKA, DA BI LULU KADAR KAKA

www.skerca.si
Uporabniški avatar
STARINA
član

Kraj: LJUBLJANA-VIČ

OdgovorNapisal/-a Tomo » 16 Jan 2004 11:03

ma ne o izbrisanih, pol bi ble lepinje pa čevapčiči .... mislim da mare hoče da se še tle izjasnimo o đamiji, ker smo še edini forum kjer se o tem ni debatiralo ...
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a STARINA » 16 Jan 2004 11:10

to sm nekak skapiru....
sam, k se toliko govori o teh izbrisanih, sm pomislu, da bo se kle referendum =)
drgac pa za đamijo, me ne moti, kljub temu, da jo bodo postavili 700m od moje bajte..... :?
sux to much

www.skerca.si
Uporabniški avatar
STARINA
član

OdgovorNapisal/-a SILVESTER (ac 2) » 16 Jan 2004 11:10

Ja sem za to, ker imajo tudi oni pravico do objekta, v katerem bi lahko izvajali molitve.
Itq pa se bo pokazalo, da smo Slovenci preveč ksenofobični in sovražni do drugih, tako da jim ne bo uspelo. Jaz jih podpiram!
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"
Uporabniški avatar
SILVESTER (ac 2)
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a maticn » 16 Jan 2004 11:10

Ja MarE, od kod pa mislis, da kremsnite prihajajo. Ni vse, kar se na Bledu prodaja, kleno slovensko. Potica ze, ma kremsnite .... ?

Sicer sem pa jaz za kuhinko brez meja. Enkrat bi sel rad v Srbijo na trubacki festival Zlatna Truba v Guči. Izkljucno s kulinaricnimi nameni.

Slika

"Svatbeni lonac"

Slika

in pa najdaljsi zar na svetu kar kliceta po tem, da se jih gre preizkusiti ....
Vec o tem na http://www.mladina.si/tednik/200037/cla ... ovic-guca/
Matic

"Hec mora bit', ce ne ne bi bilo otrok ..."
Uporabniški avatar
maticn
Tezka konjenica

Kraj: LJ-Okolica

OdgovorNapisal/-a Shootek » 16 Jan 2004 11:14

Ma sem lačen postal.

Jaz sem tudi da se zgradi đamija. Če ja lahko kapelca in cerkev na vsake 100m imamo lahko tudi 1 đamijo v sloveniji.

LP
Andrej
Uporabniški avatar
Shootek
Kopač jarkov

Kraj: dba_objects

OdgovorNapisal/-a STARINA » 16 Jan 2004 11:17

jz tud lacn, pa brez dinarja... supr spet lacn
ubogi studentje, noben nam ne pomaga
a mi naredi kdo sendvic?
sux to much

www.skerca.si
Uporabniški avatar
STARINA
član

OdgovorNapisal/-a urbe » 16 Jan 2004 11:25

Je treba začeti že od malih nog … 8)
Slika
Sicer pa - đamija naj bo …
Zadnjič spremenil urbe, dne 16 Jan 2004 17:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Pomembna je dolžina, ne tehnika!
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

OdgovorNapisal/-a Tomo » 16 Jan 2004 11:31

wuah, jst sm pa letos poslušu pleh bando Gorje ?, predn so šli v Gučo špilat.

Pol me je zanimal če so un komad tud dol, sred orto Srbije odšpilal "Ramo, Ramo druže moj " :lol:
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a kvisnar » 16 Jan 2004 11:35

glede na to, da je bogatenje genetskega in kulturnega poola vsake nacije vedno ok, razširjajmo obzorja!

(se pa sprašujem, zakaj na mačkovi aktivisti zbirajo podpise za referendum proti "mošeji"? :shock: )
Uporabniški avatar
kvisnar
članica

OdgovorNapisal/-a Gravity » 16 Jan 2004 11:45

Mater se hiter zaide s teme. Jaz sem glasoval za razširitev ponudbe. Sam priznam da vprašanje ni čist dobr zastavljeno.
Prvi sprašuje po DOBREM kebabu in baklavi, drugi pa omenja kremšnito. Hočem rečt to, da Blejska kremšnita že dolg ni več kar je bila. Čez kranjsko je res ni, vseen pa paše kdaj še kej novga probat. :!:
Jast mam too mač cajta!!! :roll:
Uporabniški avatar
Gravity
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a urbe » 16 Jan 2004 11:47

Tomo napisal/-a:wuah, jst sm pa letos poslušu pleh bando Gorje ?, predn so šli v Gučo špilat.

Jep, v Guči je svirala Godba Gorje 8)
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 16 Jan 2004 12:30

Kremšnita baklavi do prve plasti ne seže :-)
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a Jazzy » 16 Jan 2004 12:31

kvisnar napisal/-a:(se pa sprašujem, zakaj na mačkovi aktivisti zbirajo podpise za referendum proti "mošeji"? :shock: )

Ker so butasti, ne-strpni, zaplankani slovenčki ki sploh ne vedo kaj to referendum je!
Uporabniški avatar
Jazzy
dizzy

Kraj: Višnja Gora

OdgovorNapisal/-a maticn » 16 Jan 2004 12:33

Btw, a je kdo bil na Guči?
Matic

Uporabniški avatar
maticn
Tezka konjenica

OdgovorNapisal/-a OBY » 16 Jan 2004 13:38

Prejšni teden sem šel delat nou potni list. Pa je pred mačkovo ena finoča u pelcmontlu strašila in težila za podpise. Sem ji na hitr mat pojebu, pa ji ni blo nč jasn :)
Zajeban je le moj alter ego.
Uporabniški avatar
OBY
Če kdo teži sem tle to jst!

Kraj: TuPaTam

OdgovorNapisal/-a Gost » 16 Jan 2004 14:28

Ej, ta prave blejske kremsnite so se - sam cena ni prav nic gorenjska.
Recept pa izvira z Dunaja - sam cokolado na ta zgornji plati so ukinili.
Po se normalnem receptu jih delajo v Parku, pri Smonu pa je odvisno, kdo
na cez delavnico.
Kremsnito pa baklavo primerjat pa je kot bi primerjal ampere pa volte.
Gost

OdgovorNapisal/-a SILVESTER (ac 2) » 16 Jan 2004 14:51

Za moje pojme, je baklava daleč pred kremšnito. :D Sicer pa je stvar okusa..
Kaj pravite, a bo prišlo do gradnje, ali se bo Slovenija uprla temu? :?: :?:
Uporabniški avatar
SILVESTER (ac 2)
član

OdgovorNapisal/-a maticn » 16 Jan 2004 14:52

Gradnje cesa? Baklavdzinice?
Matic

Uporabniški avatar
maticn
Tezka konjenica

OdgovorNapisal/-a Freilauf » 16 Jan 2004 14:56

maticn napisal/-a:Btw, a je kdo bil na Guči?

Jaz, leta 1988. Fešta enkratna. Nažrl sem se pa tolk, da mi je en teden meso prav smrdel. Klekovača je tudi delala pa rizling (karlovački če se ne motim)
BTW tiste posode, tam ob ognju na sliki ,so drugače v zemljo zakopane in se ene par dni pajcajo v kopah, podobno kot bi oglje žgali.
Ah kje so tisti cajti :roll:
Včasih smo vprašali: A maš freilauf al' kontra ?
Uporabniški avatar
Freilauf
član

Kraj: skoraj pod Golovcem

OdgovorNapisal/-a SILVESTER (ac 2) » 16 Jan 2004 15:03

maticn napisal/-a:Gradnje cesa? Baklavdzinice?

Ja đamije seveda, kaj pa si ti mislil... :shock:
Uporabniški avatar
SILVESTER (ac 2)
član

OdgovorNapisal/-a Krunac » 16 Jan 2004 15:17

Kebab je zakon, pomojem lahko olimpija pa nobel burek (pa horsa tud) kar zaprejo zdej, ko je Ahmed prsu na bavarca :)
Sicer pa ce dzamija ne bo vsako nedeljo zvonila in budila postene ljudi, ki so dan prej ornk zurali naj zgradijo 2 zarad mene! :)

Krunac
Uporabniški avatar
Krunac
chainsaw

OdgovorNapisal/-a Gost » 16 Jan 2004 16:33

Nic od zgoraj nastetega...
Gost

OdgovorNapisal/-a STARINA » 16 Jan 2004 16:39

ti si pa skromn
kaj pa bi pol korn fleks
sux to much

www.skerca.si
Uporabniški avatar
STARINA
član

OdgovorNapisal/-a leroy » 16 Jan 2004 16:43

Cuk napisal/-a:Nic od zgoraj nastetega...

...kaj pa poligamija... joke.

ouch, zdej jih bom slišal ;]
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

Kraj: k.o.p.e.r.

OdgovorNapisal/-a Tee-Jay » 16 Jan 2004 18:52

Sam da ne bo previsok minaret, pa dokler bom lahko tut jaz hodil v njihovo knjižnico pa restavracijo bo vse kul. Če bojo pa še oni začel morit z vpitjem iz minareta tako kot to počnejo že katoliki z zvonci, bom kupu minomet pa jim podrl minaret.
V družini sem pa bral, da se muslimani v mošeji odločajo o politiki. Ampak ker v sloveniji država nima nič z vero, je to bedast argument proti muslimom.
A kdo mogoče ve kako velika bo ta bajta?
***SLOVENIAN BOY***
Uporabniški avatar
Tee-Jay
član

Kraj: ljubljena

OdgovorNapisal/-a Jazzy » 16 Jan 2004 18:59

Najbrž dost da notr postaviš en hud indoor jump park...
Uporabniški avatar
Jazzy
dizzy

Kraj: Višnja Gora

OdgovorNapisal/-a maticn » 16 Jan 2004 19:00

Krunac, pri đamiji se navrhu minareta kdorkoliže 5x na dan dere in kliče k molitvi.... Na Barju se ga bo daleč slišal ... :mrgreen:
Matic

Uporabniški avatar
maticn
Tezka konjenica

OdgovorNapisal/-a OBY » 16 Jan 2004 19:29

Pomoje da ne prou dolg, je v sloveniji kr neki orožja po bajtah :mrgreen:
Zajeban je le moj alter ego.
Uporabniški avatar
OBY
Če kdo teži sem tle to jst!

Kraj: TuPaTam

OdgovorNapisal/-a Tomo » 16 Jan 2004 19:48

ampak kakšn drop bi se dal dol z minareta sfurat :mrgreen:
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a Krunac » 16 Jan 2004 21:36

maticn napisal/-a:Krunac, pri đamiji se navrhu minareta kdorkoliže 5x na dan dere in kliče k molitvi.... Na Barju se ga bo daleč slišal ... :mrgreen:

Za zvonce imajo tapisone, za zvocnike bomo pa stromarji poskrbeli :)

Krunac
Uporabniški avatar
Krunac
chainsaw

OdgovorNapisal/-a dare_ » 17 Jan 2004 13:11

nikjer še nisem slišal o zgodovinskem spominu, samo z eno ksenofobijo pa človekovim pravicam nas pitajo. Na mojem dvorišču sem jaz gospodar in jaz določam pravila igre. Če komu ni všeč, gre lahko kamor hoče.
Med turškimi vpadi je bilo pobitih ali odpeljanih v suženjstvo 200.000 Slovencev in Slovenk.
Ostalo je cca 500.000 prebivalcev, večina premoženja je bila prenosna. Namesto da bi narod bogatel, so Turki sproti pokradli, izropali in uničili kar se je dalo. Ker ni bilo narodnega bogastva tudi industrijska revolucija ni bila mogoča. Zato so pametni Slovenci odhajali v tujino, na Dunaj in Monakovo. (mimogrede o kremšnitah in njihovem poreklu. Na Dunaju je več Slovencev, Čehov in Madžarov kot Nemcev in prvi rektor dunajske univerze je bil Slovenec). Slovenci pa smo bili v očeh sosedov spoznani za manjvredne, saj smo imeli samo lukarje, solatarce in kostanjarje.
Zaradi turških vpadov je Slovenija do II.sv. vojne ostala kmetijska "država". Eden od argumentov na koroškem plebiscitu je bil tudi ta: "Ali želite živeti v kmetijski ali industrijski državi."
Slovenija ni nikoli bila imperialistična država. Nismo osvajali Bližnjega vzhoda in Arabije. Nimamo nobenih dolgov do mohamedancev.
Ali lahko musliji gradijo džamijo. Ja, če povrnejo škodo, ustvarjeno med turškimi vpadi. Potem pa se naj cerkev pogaja o enako velikem objektu v
Carigradu ali recimo SA.
Ali lahko mohamedanci molijo. Seveda, ni problema, tudi kulturna društva lahko imajo. Jaz sem našem musliju tudi voščil za njihov praznik.
Zakaj so džamije v Zagrebu, po zahodni Evropi. Zato, ker imajo Hrvati muslije na obeh straneh meje in zato, ker so bili takrat na oblasti rdeči. Zakaj v zahodni Evropi? Ker so imperialisti kradli po njihovih državah, ker se jim to dolžni. Mi jim nismo nič dolžni.
Kebab, ja.
PS. zadnjič sem po pol leta spet videl enga penzionista. Ko sem ga videl prvič, je mimo pivovarne U. v civilu tekel za skupino Hare Krišna in se skupaj z njimi drl Hare, Hare. Zadnjič je bil že v njihovih cunjah. :lol:
Se mu dogaja. :wink:
dare_
Amen!!!

OdgovorNapisal/-a the rocky » 17 Jan 2004 13:53

Uf, pa so predstavljena vsa dejstva. :roll:
Uporabniški avatar
the rocky
član

Kraj: Prevalje -> Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a Shootek » 17 Jan 2004 14:49

dobro dare_ pol pa naj krščanska cerkev tudi vrne vse kar je 'nakradla' odkar je v sloveniji. Je verjetno veliko več kot so odnesli turki.

LP
Andrej
Uporabniški avatar
Shootek
Kopač jarkov

Kraj: dba_objects

OdgovorNapisal/-a SILVESTER (ac 2) » 17 Jan 2004 17:05

Se popolnoma strinjam z Shootekom. Tudi krščanstvo ni glih nedolžno glede na to kar se je počelo v njenem imenu v preteklosti (sploh pa zadnje čase aktualna pedofilija...). Bi rekel, da so daleč pred vsemi.. Se ne splača pogrevati zgodovine in zgodovinskih dejstev, ker itq nebi nikamor prišli. 8) Moje mnenje je, da jim ne bo uspelo zgraditi đamije, ker smo preveč zapet in zadrt narod- neglede na preteklost, kar smo doživeli.
Bi rekel, da niso nič slabši kot mi, so pa seveda skrajneži. Ampak teh je pa itq v vsaki družbi nekaj..
Uporabniški avatar
SILVESTER (ac 2)
član

OdgovorNapisal/-a viljem » 17 Jan 2004 19:45

sej nemorem da nebi.. dare vse kar pravis je sicer res, ampak po tej logiki bi morali vse nemce na meji zavracat ker se zmeraj niso odplacali vojne skode po prvi svetovni vojni (kaj sele po drugi, oba sta mimogrede casovno precej manj oddaljeni od turskih vpadov). Sicer pa t sploh ni pomembno. Pomembno je to, da v slovenski ustavi jasno pise da je cerkveno zivljenje jasno loceno od drzave in so si zato vse verske skupnosti enakovredne. vsaj v teoriji, jasno je seveda da ima mocnejsi lobi verska skupnost z vec clani. Za vse pa so ustavno zagotovljene enake pravice. Torej sploh ni pomembno kaj koga kam moti. Dejstvo je, da imajo v Sloveniji muslimani vso pravico do verskih objektov in tu se debata konca. Vsi nadaljnji argumenti so pa samo pesek v oci.
Na primer: veliki poznavalci muslimanske kulture (recimo tisti kreten jarc) trdijo da so za razliko od cerkva dzamije tudi politicni objekti. Cerkve pa ne? No no.. ce si zmerno kriticen clovek vzame pet minut in prelista cajtenge oz. slisi kaksen rodetov govor (ali pa samo nedeljsko pridigo vaskega zupnika) mu bo kaj kmalu jasno kako politicna cerkev dejansko zeli biti. Naj spomnim na verouk v solah in javno pozivanje k voljenju dolocenih strank s cerkvenih priznic.
Potem debata o molilnicah namesto dzamije. V zadnjem razpisu je razmerje med muslimani in verujocimi kristjani 1:24. Ce se komu res da naj presteje samo vecje cerkve (recimo tiste ki sprejmejo vec kot 200 ljudi). Ce jih je samo 24 si naj muslimani zgradijo samo eno dzamijo pa bo vse enakopravno.
Potem pa se dzamija brez minareta. Za zacetek je arhitekturni izraz kulture ravno tako pomemben kot tisti ki je kje zapisan. Argument da taka gradnja ne spada v nas prostor si naj gre pogledat gradbisce nove cerkve v podutiku ali pa bs3. Zanimivo bi bilo pa tudi opravit meritve hrupa v casu zvonenja recimo stolnice in meritve hrupa okrog zagrebske dzamije ob klicu k molitvi.
Konec koncev so pa vsi te argumenti brezbredmetni. Gre samo za orwellovsko vprasanje kdo je bolj enakopraven. Dejstvo je da je eden od temeljev slovenske ustavne ureditve tudi enakost verskih skupnosti. Vse ostalo je samo nestrpnost, mocnejsa ali sibkejsa.
viljem

OdgovorNapisal/-a dare_ » 17 Jan 2004 21:36

shootek: drugače formuliraj 'nakradla'. Mogoče 'catch the cash' :) nategovanje naivnih, politično mešetarjenje - lobiranje itd.
meni + dol visi, samo po slovensko pišeš zato, ker je cerkev organizirala obrambo proti Turkom. Toliko so se pa že morali potruditi za svojo bazo. Če se ne bi, bi že nekaj sto let imeli namesto cerkva, džamije.

ac 2: največji zločini na svetu so se zgodili v imenu vere. Zakaj? Ker daje odvezo. Tisti ki veruje je orodje v rokah višje sile in zato ni kriv. In če nisem kriv?... Ne gre za pogrevanje zgodovine, ampak za posledice, ki se še danes poznajo.

viljem: OK. Moji trije bližnji sorodniki so bili maistrovi borci. S te strani imam poravnane račune z Nemci. :)
orwelow odgovor - vsi smo enakopravni, samo eni smo bolj enakopravni kot drugi.
ustava ni fizika in pravo je okroglo. Sprejeli smo tako ustavo, ker računamo, da bodo drugi enako fer. Ali so? Ali izsiljujejo, zlorabljajo? Zaradi liberalne, sodobne ustave. Imajo pravico. Ja, točno toliko, kot jim je bomo dali in nič več.
Podutik: se strinjam in upam, da se bo ves beton pogreznil, kajti gradili so na močvirnem terenu.

PS: Mal boste moral korigirat svoja stališča. Še enkrat prebrat zgodovino zadnjih 2000 let, s poudarkom na religijah, filozofskih šolah, današnjem stanju, razumet zakaj so bili bavarski knezi slovenske krvi (zakaj so pri GospeSveti govorili slovensko), razumet zakaj smo Slovenci izgubili osrednje Alpe in Koroško, Štejersko, Istro, Beneško Slovenijo in Furlanijo. In če boste še vedno bolj papežki od papeža, lahko zopet uvedemo hlapce in dekle. Ker za kaj drugega ne boste sposobni. Ker o narodovi usodi ne morejo odločati tisti, ki se sprašujejo: "Joj, kaj bodo pa drugi rekli?"
Ha,ha narodova usoda zaradi ene džamije. Točno tako. Dokler sila ni koncentrirana, je tudi slabo organizirana in ni močna. Ko dobi center, se tam skoncentrira, dobi žarišče, moč, se segreje. Ni treba biti Nostradamus, da ugotoviš, da je taka rabota politično nevarna stvar. Prvi cvek v lastno krsto.
Ksenofob. Beseda ima negativen prizvok. Ko je Kandinski hodil v slikarsko šolo k Ažbetu v Monakovem, je bila oznaka 'akademski slikar' najhujša žaljivka za slikarja. Danes je obratno. Mogoče bo tako tudi s ksenofobi.
Mimogrede za mladino: Monakovo = Munchen kot je Dunaj = Wien.
dare_
Amen!!!

OdgovorNapisal/-a the rocky » 17 Jan 2004 22:19

Naj mi prosim nekdo razlozi, zakaj cerkev rabi premozenje. Zakaj hocejo gozdove, zakaj rabijo zlate kelihe in kipce. Zakaj se je treba za v cerkev lepo obleci in sneti klobuk. Zakaj zenska ne more biti duhovnik. Bog vendar ne gleda na to ali se vsakic pokrizamo, ko stopimo v cerkev, ali gremo lepo k spovedi, ampak gleda kvecemu v nasa srca.

Ce ze gledamo zgodovino in kaj vse je cerkev naredila za nas, ja, res je naredila veliko. Vendar se moramo vprasati, kje bi ze bili sedaj, ce cerkev v sr. veku ne bi toliko zavirala razvoja. Tudi se ne spomnem, da bi nam sploh dali na izbiro, ce bomo Kristjani, ampak so nam to lepo vsilili.

Moje mnenje je, da bi se morali drzati samo ene zapovedi: ne stori drugemu nicesar, kar si ne zelis, da bi on storil tebi. Vera se nikoli ni bila kriva za kaksne zlocine, kriv je vedno clovek, ki jo napacno interpretira. Ne spomnem se, da bi Jezus, Alah, Buda ali kdorkoli kdaj rekel kaj drugega, kot pa da naj se imamo radi.
Uporabniški avatar
the rocky
član

Kraj: Prevalje -> Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a urbe » 17 Jan 2004 22:35

Hm, skrivnostna so pota Gospodova :lol:
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a hydrophobic » 17 Jan 2004 22:49

jest pa sploh ne vem kaj dare pravzaprav hoce povedat... :roll:
hydrophobic
član

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 17 Jan 2004 22:56

Ta tabla je ko vremenska napoved, bolj je vreme zanič, bolj so debate čudne :-)
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a hydrophobic » 17 Jan 2004 23:08

ja, jest cist nc vec ne stekam... :lol:
hydrophobic
član

OdgovorNapisal/-a viljem » 17 Jan 2004 23:37

dare: postavka, da smo nekateri bolj enakopravni od drugih je temelj vseh stvari ki gredo v nasi drzavi narobe. Od korupcije v vladi do pobiranja parkirnine. Ker nismo prasici in ne zganjamo vec socializma menim da pravo nebi smelo biti tako okroglo kot je. Potemtakem naj bi debato dobil tisti ki prvi najame ceferina? Mislim da bi slovenija funkcionirala bolje ce bi se prebivalci sprijaznili z dejstvom da pravni red velja za vse enako, tako za tiste ki ga pisejo kot za tiste za katere ga pisejo. Osebno se mi pa zdi prezgodnje pridruzevanje evropi veliko vecja groznja suverenosti kot postavitev dzamije.
Zgodovinska dejstva so seveda jasna, muslimanskega imperializma nihce ne zanika. Ampak danes zivimo v 21.stoletju in ne v srednjem veku. Imperializem te dni prihaja z gnilega zahoda. Ce se torej pogovarjamo o imperialisticnih groznjah lahko takoj zapremo vse cityparke in evrotuse.
Dejstvo je, da bo dzamija povecala vpliv muslimanov na javno zivljenje v sloveniji. Ampak morda si pa ta vpliv zasluzijo. Konec koncev jih pri nas ni malo. Tako kot harekrisne in jehovci so tudi mulimani slovenski drzavljani, ki placujejo slovenske davke in volijo slovenske politike. Na voljo imamo torej dve moznosti, ali jih priznamo kot enakopravne drzavljane in jih zacnemo tako obreavnavat ali pa se vrnemo v srednji vek in jih izzenemo iz drzave. Za tiste ki bi raje ostali pa vrelo oje in ospicene prekle
viljem

OdgovorNapisal/-a Gost » 18 Jan 2004 16:52

Jaz sem popolnoma za to, da muslimani dobijo verski objekt, ni mi pa jasno, ali so vsi Ljubljančani muslimani ali kaj, da mora biti ta džamija, ki je baje čisti verski objekt po površini večja kot vse ljubljanske cerkve skupaj. Če pa je tako velika za vse slovenske muslimane, zakaj pa je potem mufti napovedal, če se prav spomnim gradnjo 13ih džamij v vseh večjih slovenskih krajih (Trenja). In zakaj je njena arhitektura taka kot v npr. Saudski Arabiji, če človek postavlja hišo, ne more zgraditi ravno kar hoče, oni pa lahko uvozijo popolnoma tujo arhitekturo, pa ne sme nihče reči ne bev ne mev, drugače je nestpnež.

strpnež s pomisleki
Gost

OdgovorNapisal/-a dare_ » 18 Jan 2004 21:15

pravo je okroglo ne glede na sistem. In če plačaš ceferina, plačaš pravo. Saj še nikoli ni dobil procesa z ognjem in mečem. Živalsko farmo sem pa prebolel že davnega leta '73 ko smo štrajkal v Angliji.
nihče ni zanikal verskih pravic komerkoli. Če kdo misli da ustava z garantiranjem verskih pravic dovoljuje tudi gradnjo enormnih verskih objektov, se moti. Tega v ustavi ni. Če kdo tega ne zastopi, mu lahko razložim bolj plastično. Zamenjaj besedo 'verske pravice' z 'mastu...ranje'. Torej z ustavo je zagotovljeno mastu...ranje, nikjer pa ne piše, da je dovoljeno posilstvo.
lpd
over and out
dare_
Amen!!!

OdgovorNapisal/-a JustoJunior » 18 Jan 2004 22:34

Bravo dare!
Uporabniški avatar
JustoJunior
gambler

OdgovorNapisal/-a BureK » 19 Jan 2004 14:51

povabte se mene.. The Kebab A.K.A. GYROS master
Slika
Uporabniški avatar
BureK
član

Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Mitja » 19 Jan 2004 16:20

[quote="dare_"]Med turškimi vpadi je bilo pobitih ali odpeljanih v suženjstvo 200.000 Slovencev in Slovenk.
Ti Slovenci so potem odpeljani v Turčijo (janičarji) pozneje so pa naseljevali Bosno (Bošnjaki) od tod tudi toliko lepih modrookih Bosank.
In tako bi se lahko reklo, da so Bošnjaki, ki so prišli v Slovenijo v bistvu Slovenci, ki so jih Turki odpeljali pri svojih vpadih v Sloveijo; Zatorej, sprejmimo naše brate z odprtimi rokami, pa četudi imajo drugo vero :wink:

Mitja
Mitja
član

Kraj: SG

OdgovorNapisal/-a BureK » 19 Jan 2004 18:48

mitja kaj to zgodovino si pisal ti ?...
Slika
Uporabniški avatar
BureK
član

Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Mitja » 20 Jan 2004 09:25