Sadjarji (iz Kaj trenutno počnem (fotografsko javl...))

Vse kar ni za nikamor drugam.

Re: Sadjarji (iz Kaj trenutno počnem (fotografsko javl...))

OdgovorNapisal/-a Chevagi » 20 Jul 2012 11:08

orlytm napisal/-a:V applovi štacuni je vsak resno uporaben in dober app plačljiv, zastonj je pofl alpa še to ne, je samo "na videz" zastonj, če ga hočeš pa uporabljat, je pa treba z mikro stransakcijami se ukvarjat ...

na androidu maš zelo veliko odličnih zastonjskih appov ...

Morda imaš prav, odvisno pač od stališča oz. od tega, katere programe potrebuješ. Sam sem ipada kupil z zelo jasnim namenom in plačal tri, morda štiri programe, ki so vsekakor vredni tistih par ojrov. Za kratkočasenje, pa si naložim zastonjske verzije in jih kmalu brišem, ko se jih naveličam.
Meni se zdi na mestu Alexovo vprašanje, kaj sploh rabiš - če pogledaš le število aplikacij, jih sploh ni malo (do ne dolgo nazaj je ios vodil), vsi dobri programi pa so narejeni za obe platformi. Vsebine (cajtungi itd) prav tako.
Uporabniška izkušnja je tako kot pri avtomobilu: nekdo kupi nov avto in ga razstavi na prafaktorje in nazaj sestavi ali pa bi rad vgradil/spremenil/chipal en kup zadev za boljšo vožnjo. Drugim je pa original konfiguracija dovolj in še menjava žarnice odveč :D. Iz povsem istega razloga je enemu bolje ena platforma, drugemu druga. Pri compih/gadgetih je razmerje kakršno je, pri avtomobilih pa vsekakor prednjačijo vozniki pred serviserji :)
lp,j
Uporabniški avatar
Chevagi
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 20 Jul 2012 11:12

Torej hvala apple-u da mi ni treba poslušat več budastih polifoničnih melodij ko komu zazvoni telefon ampak kr cel butast komad ?
Zadnjič spremenil _Alex_, dne 20 Jul 2012 12:42, skupaj popravljeno 1 krat.
PRODAM enduro okvir,zavore,gps,zobnike,bash,menjalnik,dolge/kratke hlače ..
Uporabniški avatar
_Alex_
član

Kraj: Banovci

OdgovorNapisal/-a orlytm » 20 Jul 2012 12:40

Chevagi napisal/-a:Morda imaš prav, odvisno pač od stališča oz. od tega, katere programe potrebuješ. Sam sem ipada kupil z zelo jasnim namenom in plačal tri, morda štiri programe, ki so vsekakor vredni tistih par ojrov. Za kratkočasenje, pa si naložim zastonjske verzije in jih kmalu brišem, ko se jih naveličam.
Meni se zdi na mestu Alexovo vprašanje, kaj sploh rabiš - če pogledaš le število aplikacij, jih sploh ni malo (do ne dolgo nazaj je ios vodil), vsi dobri programi pa so narejeni za obe platformi. Vsebine (cajtungi itd) prav tako.
Uporabniška izkušnja je tako kot pri avtomobilu: nekdo kupi nov avto in ga razstavi na prafaktorje in nazaj sestavi ali pa bi rad vgradil/spremenil/chipal en kup zadev za boljšo vožnjo. Drugim je pa original konfiguracija dovolj in še menjava žarnice odveč :D. Iz povsem istega razloga je enemu bolje ena platforma, drugemu druga. Pri compih/gadgetih je razmerje kakršno je, pri avtomobilih pa vsekakor prednjačijo vozniki pred serviserji :)
lp,j

ma dj no ... boš cel flamewar uniču gtfo! :mrgreen: :mrgreen:

disclaimer: se strinjam! Fajn je met izbiro in fajn je met več dobrih izbir! Še dobr da sta tuki android pa winmobile, čene bi bil bl luli :twisted: :P :mrgreen: :)
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 22 Jul 2012 20:58

_Alex_ napisal/-a:Torej hvala apple-u da mi ni treba poslušat več budastih polifoničnih melodij ko komu zazvoni telefon ampak kr cel butast komad ?

Lol, ne. Hvala Applu bi bilo kvečjemu za stock MP3 zvonenja, če ne bi po par iteracijah OSa dodali možnost nastavljanja poljubnega MP3-ja za zvonenje.

PJ napisal/-a:Uporabniska izkusnja pri Applu je res nenadkriljiva... sploh ko moras kompilat driver za printer, kar se mi pri recimo Windowsih v zivljenju se ni naredilo ;) Da o tem, kaj je Applu uspelo narediti iz FreeBSD/NeXTSTEP-a raje niti ne govorim. Zares je tocno to kar je nekdo ze napisal... ce si na nivoju povprecnega Americana, je uporabniska izkusnja res vrhunska. Za vse, ki pa bi bili radi malo manj omejeni, je pa ta "izkusnja" malo manj super. Se mi pa vseeno zdi malo bolano govoriti o "uporabniski izkusnji" ko je govora o telefonu. Pri racunalnikih se, pri telefonih, kjer 99% ljudi rabi telefon, sms in pa facebook/twitter, ter se kaksne tako hudo popularne angry birdse, je pa govoriti o "uporabniski izkusnji" malo tako tako ;)
Pri meni je problem zgolj to, ker imam zaradi dolocenih programov samo opcijo izbire Mac OSX ali pa Windows in ne kaksen Linux, Solaris... In ker Windowsi nimajo unix-a spodaj mi na zalost ostane samo OSX. Ker sem Gorenjc sem raje, kot da bi placal nekaj vec kot 10.000eur za cataloging software, to naredil sam in za to pac rabim unix, ker na zalost na Windowsih tega ne znam narediti. Ja vem moj problem, ker ne znam, ampak tako pac je :)

Ni omejeno okolje kul za vse Američane. Pa neomejeno za vse ne-Američane. Dejmo ne tkole posploševat no. Navsezadnje so komplet izdelki Appla, Microsofta in Googla večinoma delo 'Američanov', o njihovi pristnosti sicer tukaj ne bi. Živijo v ZDA.

longi napisal/-a:
S3 zmelje iPhone? To je bedasta izjava, v čem?

praktično v vsem

:mrgreen: dejmo se zdej še pregovarjat a je bolš Audi al BMW. Vam nemci pustijo donst osebne svobode, da se z avtom udobno peljete. Al je boljš Alfa, se potem počutite vredu, ker uporabljate svoje ključe, da vžge zjutraj. :mrgreen:

Jah sori zej ker nimajo vsi avti keyless go...

(ja, vem, mišljeni so Unior&co ključi, ampak spet, to je eno navadno posploševanje)

Tzuli napisal/-a:Kjer mislim da se ne strinjamo je sledeče. Povprečnemu uporabniku je lažje plačat tista 0,79 EUR do 4,99 EUR kot pa se ubadat z ROOTi pa upgrade pa blablabla. In ko rabiš comunity time flies, potem pa zapraviš ure in ure zato da dobiš nekaj "zastonj". A si na uro plačan manj kot 5 EUR?

Daj mi prosim EN primer, kjer lahko na iOSu plačaš do 5 €, na Androidu pa moraš za to rootati. Mešaš japke in hruške.

Pa brez skrbi, svoj telefon sem rootnil v morda pol ure, od takrat naprej je bilo pa zamenjano že boga, vključno s kupom ROM-ov. Obenem trenutno gonim Ice Cream Sandwich v neuradni obliki, medtem ko je bil zadnji uraden ROM gingerbread, za katerega pa HTC ne daje garancije in ga ne deli OTA, temveč zgolj preko dev portala (govorim o prvi generaciji Desire). To je nekako tako, kot bi na 1. generaciji iPhona imel iOS 6, zahvaljujoč skupnosti.

Po drugi strani sem se kar fletno jebal, da sem jailbreakal in unlockal hrvaškega 3GS-a z novim bootromom, ko je izšel iOS 5 (nadgradnja z iOS 3.1.x). Vsaj bistveno bolj, kot na Androidu. Ampak to je pač posledica odprtosti, Android ima te zadeve nekoliko bolje dokumentirane, iOS pač manj.

longi napisal/-a:
Point je ravno v tem, da pri Androidu ne rabis rootanega telefona, da instaliras program se kako drugace kot preko App stora. Se pravi se ne rabis zajebavat (in zgubiti garancije) samo zato, da si instaliras program, ki ga slucajno ni v app storu.

ha, ha. Če zdej prov zastopm je Android potem za butaste amerose, ker lohka delajo vse kar hočjo (letajo od peskovnika do peskovnika) in je dejansko jabuk tist, k rabiš 15 sekund googlanja, da ga obrneš, pohekaš, pogeekaš in potem lahko naložiš 15 brezveznih appov, ki se jih je nek azijec zamislu in nikoli dokončal, ker je pač 100 usd porabu koristneje.

Kakorkol. Apple mislim da praznuje 5 let od prvega iPhona. Tud če za nekatere danes ni več dober, je takrat postavil neko mejo, ki jo je blo težko preskočit. Si predstavljate da bi nas Nokia še vedno z polifoničnim zvonenjem nategvala.

Hja, lahko bi pa Nokia izdala 'iPhone' že leta 2005. Pa so menili, da ne bi bil uspešen (enak form factor naprave so razvili do prototipne oblike).

Ja, iPhone je močno sprmeenil pokrajino mobilnih telefonov. IMO na bolje. Razbil je kar nekaj stereotipov, omejitev in podobnih zadev, ki jih drugim proizvajalcem, ki nimajo takšnega cult followinga, ki ga ima Apple, verjetno ne bi uspelo. Vsaj za nekaj so dobri sadjarji :D
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a orlytm » 23 Jul 2012 09:54

PIPI napisal/-a:
_Alex_ napisal/-a:Ja, iPhone je močno sprmeenil pokrajino mobilnih telefonov. IMO na bolje. Razbil je kar nekaj stereotipov, omejitev in podobnih zadev, ki jih drugim proizvajalcem, ki nimajo takšnega cult followinga, ki ga ima Apple, verjetno ne bi uspelo. Vsaj za nekaj so dobri sadjarji :D

agree ... to, da danes že težko kupiš resnejši aparat s tipkami, je precej zasluga appla in ajfouna ... se še zelo dobro spomnim prvih modelov s TS, ki sem jih mel (SE M600i, SE P1, SE Xperia X1) ... folk je samo debelo gledal in to "njim ni blo všeč" ... pa so mel vsi tut tipke (no, razen P1, ki je mel fejk tipke :D ) ... dons tut največji "tipke" friki furajo TS ... kolk je to boljše, kot katerikoli aparat z mini tipkami, pa je po mojem jasno že vsakomur :)

pod črto debate ... apple ma ful fajne gadgete, lepi, "simpl" za uporabo, dragi ko žafran (to je plus, ker si pol večji car, ker ga lahk maš! :twisted: ) ... so pa performančno vedno generacijo ali dve zadaj za tapravimi hi-end izdelki ... za enga nezahtevnega uporabnika je seveda to več kot dovolj, do tu vse štima. NIKAKOR mi pa ni jasno, kako lahko tko velik folka dejansko pelje marketingarjem in oprani bazi fanov, kako so te naprave vse po vrsti najboljše ever in na njih maš vse kar kdajkoli rabiš in da bojda preprosto delajo ... vsak, ki je malo domač na tehnični sceni pa popolnoma jasno razume, da so pač elektronski gadgeti, ki lahk nagajajo, crknejo alpa clo delajo, tist kr so se v cupertinu odločil, da ti rabš :mrgreen:
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a longi » 23 Jul 2012 13:20

apple ma ful fajne gadgete, lepi, "simpl" za uporabo, dragi ko žafran (to je plus, ker si pol večji car, ker ga lahk maš!

Ne vem točnih cen, sam se mi zdi da so gs3, 4s al pa HTC one, vsi tam tam. Glede na to, da ima enega izmed teh, pa že vsak drug študent, pa pomoje niti nisi ravn car.

kako lahko tko velik folka dejansko pelje marketingarjem in oprani bazi fanov
perejo nas dnevno, apple gor al pa dol. Zihr, ti bo dons mami Mercarojev jogurt kupila. Da boš zdrav. :mrgreen:

Brez zamere. Kapitalizem pač.
"We appreciate all things done well." - Chris King
longi
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 23 Jul 2012 13:33

longi napisal/-a:Ne vem točnih cen, sam se mi zdi da so gs3, 4s al pa HTC one, vsi tam tam. Glede na to, da ima enega izmed teh, pa že vsak drug študent, pa pomoje niti nisi ravn car.

1. fail primerjava ... cene majo ti trije res podobne, sam 4s ekstremno odstopa od ostalih dveh pri hardveru ... bistveno "slabši" aparat za enako ceno ... torej je dražji! :mrgreen:

2. ta del mojga teksta se ni tolk nanašal na telefone, ki jih pod precej ugodnimi pogoji dobiš pri mobi operaterjih ampak na ostalo robo iz jabolčnega dola ... princip je pa podoben ... generacijo ali dve starejši hardware, zapakiran v fancy ohišje in prodajan za previsoko ceno ... poslovni model se očitno obnese in mislm, da je jabolčni kult tuki velik faktor ... ker vsi ostali argumenti, ko jih pošteno stehtaš, pač ne držijo vode (najboljš, pač dela itd...) :)

perejo nas dnevno, apple gor al pa dol. Zihr, ti bo dons mami Mercarojev jogurt kupila. Da boš zdrav. :mrgreen:

Brez zamere. Kapitalizem pač.

true, true ... perejo nas na vse konce in kraje ... sam vseen je ena razlika med jabolčnimi verniki in ostalimi opranci ... ti slednji so "samo" opranci, ki se jih (nas :oops: ) da nafukat enkrat, mogoč dvakrat, pol gre pa iskat konkurenčne izdelke, k pogrunta, da so ga opral ... jabolčniki so pa še verniki zraun in ne glede na to, kaki šrot mu prodajo, se bo še vedno pustu prat na iste fore ... še več, še druge bo probu prat zraun, na dnevni bazi ... :mrgreen:

v bajkerskem žargonu je to tko, kot, če bi jst recimo kupu commencala in bi ga polomu (tko k večina drugih lastnikov), pa bi pol še vseen spet kupu commencala, zraun pa še vsem težil, kolk hudi bajki, da so to.

oh ... wait a second ... :oops: :mrgreen:
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 23 Jul 2012 13:34

orlytm napisal/-a:pod črto debate ... apple ma ful fajne gadgete, lepi, "simpl" za uporabo, dragi ko žafran (to je plus, ker si pol večji car, ker ga lahk maš! :twisted: ) ... so pa performančno vedno generacijo ali dve zadaj za tapravimi hi-end izdelki ... za enga nezahtevnega uporabnika je seveda to več kot dovolj, do tu vse štima. NIKAKOR mi pa ni jasno, kako lahko tko velik folka dejansko pelje marketingarjem in oprani bazi fanov, kako so te naprave vse po vrsti najboljše ever in na njih maš vse kar kdajkoli rabiš in da bojda preprosto delajo ... vsak, ki je malo domač na tehnični sceni pa popolnoma jasno razume, da so pač elektronski gadgeti, ki lahk nagajajo, crknejo alpa clo delajo, tist kr so se v cupertinu odločil, da ti rabš :mrgreen:

Niti ne, 3. generacija iPada ima daleč najzmogljivejši GPU med tableti. Tudi CPU pa ni tako zelo slab. Posledica je seveda ogromen čip, sploh ko je še vedno 45 nm, ampak okej. Je pa tako, OS spolirajo v nulo za svoje potrebe, posledično pa ne potrebujejo toliko konjušnice pod displejom. Pri Androidu je to mičkeno drugače.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Zhiloreznik » 23 Jul 2012 13:37

Slika
Zhiloreznik
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 23 Jul 2012 13:46

PIPI napisal/-a:Niti ne, 3. generacija iPada ima daleč najzmogljivejši GPU med tableti. Tudi CPU pa ni tako zelo slab. Posledica je seveda ogromen čip, sploh ko je še vedno 45 nm, ampak okej. Je pa tako, OS spolirajo v nulo za svoje potrebe, posledično pa ne potrebujejo toliko konjušnice pod displejom. Pri Androidu je to mičkeno drugače.

hehe ... vedno se najde kakšen izmed grupe artiklov, k mogoč mičkn odstopa od tega koncepta ... pa še to predvsem zato, ker konkurenca tega dela tržišča še ni dovolj resno vzela ... trdim, s prihodom novih galaxy tabov in winmo8 tabletov bo tut v tem segmentu spet vse na svojem mestu. :)

je pa res, da si vsled manjšega poola strojne opreme in lastnega OS-a lahko privoščijo mal bolj "up to hardware" spimpat software in te razlike v dejanskih performansah pridejo malo manj do izraza ... še vseen pa so tu. :)
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a georgeslo » 23 Jul 2012 13:55

Naslov teme je zavajajoč :mrgreen:
Uporabniški avatar
georgeslo
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a longi » 23 Jul 2012 14:01

v bajkerskem žargonu je to tko, kot, če bi jst recimo kupu commencala in bi ga polomu (tko k večina drugih lastnikov), pa bi pol še vseen spet kupu commencala, zraun pa še vsem težil, kolk hudi bajki, da so to.

oh ... wait a second ...

OK, zdej že mal pretiravaš. neki je to če izdelek ni high end, kokr ti praviš, druga je pa če se kvarijo. U bajkerskem žargonu - Specu marsikdo očita, da je FSR zastarel, ampak to še ne pomen da je bajk zanič, prej nasprotno, večina folka ne opaz, kater sistem ima pod ritjo.

Kot drugo, da sam performance tablic, telefonov, pcov, avtomobilov, koles ni edini razlog za nakup. Nekateri gledajo še na design, support, garancijo, kompatibilnost, itd...
longi
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 23 Jul 2012 16:36

longi napisal/-a:OK, zdej že mal pretiravaš.

kako to mislš zdej? :P

mislm, utaknu si se točno v tisti del posta, kjer se v bistvu iz samega sebe norca delam, k sm ga pisu, se mi je zdel, da je bolj očitno :oops: ... ne jemlji preveč resno zapisov v tej temi, mal se igram pač, stress release ptf :mrgreen:
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 23 Jul 2012 16:37

Slika

Slika
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 24 Jul 2012 07:12

Orlytm kar se tice racunalnikov, ima vecinoma Apple fejst up to date stvari. Oz. drugace povedano, tisto, kar ima Apple v MBP ali Mac Pro-jih (pustimo sedaj iMac-e, ki so zmazek od racunalnika in si tezko sploh zasluzijo naziv racunalnik, sploh ce upostevas se ceno), pride v ostale skatle s kaksnim mesecem ali vec zamude. Je pa res, da je cena bolj ali manj navita (MBP-ji so recimo se nekako konkurencni, Mac Pro-ji imajo pa take cene, kot da je cene nastavljal nekdo iz zaprtega oddelka Begunjske bolnice). Ampak ponavadi je povsod tako, da za najboljse, kar tisti moment lahko dobis, oz. pri vecini ostalih sploh se ne dobis, placas nekaj vec.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 24 Jul 2012 07:22

Glede cen, za mojega MacBook Air z 250 GB SSD diskom skoraj ni cenejših PC alternativ. Plačal sem ga cca. 1.300 EUR (v oktobru lani) zdaj pa naj nekdo poišče na mimovrste recimo vse NBje z 250 GB SSDjem.
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a androw » 24 Jul 2012 08:14

Ko sem dve leti nazaj kupoval 27" iMaca z i7 procesorjem, tudi ni bilo bistveno cenejše alternative kot to. Hotel sem imeti IPS monitor, ki je takrat stal nekje med 800 in 1000eur.
An idea is a powerful thing

Studio Fakin
- your graphics partner
Uporabniški avatar
androw
Sem pač konj, je**ga

Kraj: Slovenske Konjice

OdgovorNapisal/-a PJ » 24 Jul 2012 08:33

Androw problem je zgolj v tem, ker iMac-ov IPS monitor tezko primerjas s tistim monitorjem za 1000eur ;) IPS pac ni vse kar je vazno, ker konec koncev dobis IPS monitor ze za kaksnih 200eur, pa nekako tezko reces, da je enak kot IPS monitor za 1500eur ;)
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 24 Jul 2012 08:47

Ma vi ste šli v qrac... samo še tema kdo ma daljšega manjka ostalo ste že vse dosegli...
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a orlytm » 24 Jul 2012 09:11

androw napisal/-a:Ko sem dve leti nazaj kupoval 27" iMaca z i7 procesorjem, tudi ni bilo bistveno cenejše alternative kot to. Hotel sem imeti IPS monitor, ki je takrat stal nekje med 800 in 1000eur.

no-no ... to ni nikol blo res ... če sestaviš pc po komponentah je al precej cenejš, alpa dobiš za isti denar ful več.

pa se mi zdi, da res ni nobene potrebe, da bi to z linki dokazval, al? :)
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a androw » 24 Jul 2012 10:25

Pc bi bil ene 100-200eur cenej, imaca sem kupil v avstriji in je bil ene 200eur cenej kot pri nas. Sicer pa, z iMacovim monitorjem sem več kot zadovoln, šef ima nekega kao ful dobrega dell-a in ne pali tak kot imac. Nisem pa šel delat znanstvenih raziskav kaj je dobro (boljše od macovega ips-a) in kaj ne. Pridem, dam iz škatle, priklopim, naložim adobe creative suite in delam.
An idea is a powerful thing

Studio Fakin
- your graphics partner
Uporabniški avatar
androw
Sem pač konj, je**ga

Kraj: Slovenske Konjice

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 24 Jul 2012 21:33

PJ napisal/-a:Orlytm kar se tice racunalnikov, ima vecinoma Apple fejst up to date stvari. Oz. drugace povedano, tisto, kar ima Apple v MBP ali Mac Pro-jih (pustimo sedaj iMac-e, ki so zmazek od racunalnika in si tezko sploh zasluzijo naziv racunalnik, sploh ce upostevas se ceno), pride v ostale skatle s kaksnim mesecem ali vec zamude. Je pa res, da je cena bolj ali manj navita (MBP-ji so recimo se nekako konkurencni, Mac Pro-ji imajo pa take cene, kot da je cene nastavljal nekdo iz zaprtega oddelka Begunjske bolnice). Ampak ponavadi je povsod tako, da za najboljse, kar tisti moment lahko dobis, oz. pri vecini ostalih sploh se ne dobis, placas nekaj vec.

Ni res. Mac PRO je trenutno nateg na suho, ker ti prodajo bolano star hardware. Sicer se govori,d a bo nekje okrog novega leta (+/- 4 mesece, če se prav spomnim) prišla neka popolnoma nova zadeva, ampak živi bili pa videli. S prehodom na Sandy Bridge in Ivy Bridge so pa tudi precej vlekli. Je pa tako, Apple osvežuje modele na recimo leto, morda celo dve, drugi proizvajalci pa vsake pol leta dajo ven nov model. Slednji so torej bolj v koraku s časom, ampak Appli so takoj po izidu nove generacije večinoma popolnoma konkurenčni oz. dobiš bistveno več za nekaj več denarja. Trenutno sicer jaz Aira ne bi niti gledal, ker imaš tam za 1100 in naprej Asusove ZenBooke na 11 in 13 colah s 1080p panelom. Okej, je res, da nimajo 8 GB RAM-a, kar je velik minus, ampak obstaja en mičkeno debelejši, celo z diskretnim GPU-jem, ki ima SODIMM slot in 2 GB nalotanega. Načeloma gre torej do 10 GB :)

Tzuli napisal/-a:Glede cen, za mojega MacBook Air z 250 GB SSD diskom skoraj ni cenejših PC alternativ. Plačal sem ga cca. 1.300 EUR (v oktobru lani) zdaj pa naj nekdo poišče na mimovrste recimo vse NBje z 250 GB SSDjem.

Kje? Morda nekje zunaj Slovenije, brez davka?

PJ napisal/-a:Androw problem je zgolj v tem, ker iMac-ov IPS monitor tezko primerjas s tistim monitorjem za 1000eur ;) IPS pac ni vse kar je vazno, ker konec koncev dobis IPS monitor ze za kaksnih 200eur, pa nekako tezko reces, da je enak kot IPS monitor za 1500eur ;)

Spet ni res. 27" IPS panel je v prodaji trenutno bolj ali manj samo en, ima ločljivost 2560 x 1440. Zdaj prihajajo še 1080p, ki bodo IMO naredili en velik fsck up.

Ampak ja, kar se tiče 2560 x 1440 panela, izdeluje ga LG. Gre v iMace, v Cinema Displaye, v Dellov U2711, v podobnega HP-ja, za ~300 € pa z eBaya dobiš poceni korejske monitorje, ki imajo samo DVI-in in uporabljajo točno ta panel. Sicer C klaso, ki ni prišla v Apple in Delle, ampak imajo zdaj skoraj vsi prodajalci pixel perfect garancijo, torej lahko dobiš nekaj backlight bleeda in morda kak temen pixel (ne pa svetlih). Je sicer nekaj jebanja z izbiro pravega modela (nekateri imajo gor šipo, za katero se nabere prah, pa itak je popolnoma glossy), ampak pod črto se da najti IPS 27" monitor za ~300 €.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 24 Jul 2012 21:36

PIPI napisal/-a:
Tzuli napisal/-a:Glede cen, za mojega MacBook Air z 250 GB SSD diskom skoraj ni cenejših PC alternativ. Plačal sem ga cca. 1.300 EUR (v oktobru lani) zdaj pa naj nekdo poišče na mimovrste recimo vse NBje z 250 GB SSDjem.

Kje? Morda nekje zunaj Slovenije, brez davka?
..

Pri EPL v Ljubljani, jasno račun in DDV - popust za študente...
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a PJ » 25 Jul 2012 07:43

PIPI napisal/-a:Ni res. Mac PRO je trenutno nateg na suho, ker ti prodajo bolano star hardware. Sicer se govori,d a bo nekje okrog novega leta (+/- 4 mesece, če se prav spomnim) prišla neka popolnoma nova zadeva, ampak živi bili pa videli. S prehodom na Sandy Bridge in Ivy Bridge so pa tudi precej vlekli. Je pa tako, Apple osvežuje modele na recimo leto, morda celo dve, drugi proizvajalci pa vsake pol leta dajo ven nov model. Slednji so torej bolj v koraku s časom, ampak Appli so takoj po izidu nove generacije večinoma popolnoma konkurenčni oz. dobiš bistveno več za nekaj več denarja. Trenutno sicer jaz Aira ne bi niti gledal, ker imaš tam za 1100 in naprej Asusove ZenBooke na 11 in 13 colah s 1080p panelom. Okej, je res, da nimajo 8 GB RAM-a, kar je velik minus, ampak obstaja en mičkeno debelejši, celo z diskretnim GPU-jem, ki ima SODIMM slot in 2 GB nalotanega. Načeloma gre torej do 10 GB :)

Trenutno je Mac pro res malo mimo nakup. Drugace pa Apple osvezuje svoje modele "malce" bolj pogosto. Recimo predzadnji update MBP-jev je bil lani novembra, zadnji letos junija. Kako velik je update zares trenutno ne igra nobene pretirane vloge, ker tudi pri vecini ostalih ni vsak nov model ravno revolucija.

PIPI napisal/-a:Spet ni res. 27" IPS panel je v prodaji trenutno bolj ali manj samo en, ima ločljivost 2560 x 1440. Zdaj prihajajo še 1080p, ki bodo IMO naredili en velik fsck up.

Upam, da ti je jasno da nimas pojma o cem govoris. Panel je ena stvar, problem pa je, ker je pri monitorju zraven se krepko vec kot zgolj in samo panel. Ce ne verjames, ti priporocam, da si gres pogledat primerjavo skalibiriranega iMaca, skalibriranega Della in recimo skalibriranega NECovega Spectraviewa, ki imajo bolj kot ne vsi isti/zelo podoben panel.
Ja dokler ti je stvar pomembna predvsem za igrice je to, kar si napisal ze res. Ko pa potrebujes nekaj za malo bolj obcutljivo delo, pa panel ni vec edina stvar in so tisti "noname korejskega proizvajalca za 300eur" na zalost bolj kot ne povsem neuporabni.
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a longi » 25 Jul 2012 08:06

asus vs MacAir

http://cnettv.cnet.com/asus-zenbook-ux3 ... 14570.html

sej vem da je @PIPI tole vidu, sam vseen.
longi
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 25 Jul 2012 13:05

1300 eur za 10 colarja? :roll: :shock: :shock:

Jaz sem pa mislil, da se te stvari kupujejo po 200 do 250 eur. No ja, vsaj toliko bi bil jaz pripravljen dat.

Morda bom izpadel neumno, ampak kaj je to IPS monitor? Jaz sicer uporabljam 2 24 colska dell-a po 190 EUR in je povsem dovolj za programiranje, altium in kakšen solidworks. No ja, včasih bi prišel prav še eden. Ne vem pa v čem je razlika v takem monitorju in tiustim za 4000 EUR od čežanarjev, razen za tistih 0,5% uporabnikov, ki jih res rabijo za obdelavo barv. Za večino je to le povsem običajen nateg (norci pa res ne smejo imeti denarja in jim ga je treba pobrati).
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 28 Jul 2012 09:30

http://www.ukrfaq.narod.ru/ru/hardware/ ... 007WFP.jpg

Levi je TN, desni IPS. IPS-u se (na račun nekoliko slabših odzivnih časov) s spreminjanjem kota pogleda BISTVENO manj spreminjajo barve. TN je fail, na 24" se vidi že ogromna razlika med dnom in vrhom displeja, sploh lepo je to vidno na Slo-Techu (kjer se posti izmenjujejo v beli in zelo svetlo modri barvi - na dnu so vsi enaki, na vrhu je kontrast dobro viden).

Mja, najdi 10 colarja s 1920 x 1080 IPS panelom, SSD-jem, Ivy Bridge procom in zelo spodobnim build qualitiyjem za 200 €. Kupim 3. Vsaj. Pa ZenBooki v bistvu niso 10 colarji, so 11 oz. 13 colarji. Big difference.

longi napisal/-a:asus vs MacAir

http://cnettv.cnet.com/asus-zenbook-ux3 ... 14570.html

sej vem da je @PIPI tole vidu, sam vseen.

V bistvu nisem, ampak je pa vredno povedati, da je tole primerjava s starim ZenBookom, ne z ZenBook prime. Razlika? Sandy Bridge anmesto Ivy Bridge procesorjev, 1600 x 900 namesto 1920 x 1080 panel, slabša tipkovnica in popoln polom od touchpada (to seveda ne pomeni, da je Primeov touchpad dober, je pa bistveno boljši :D)

Pod črto, če bi Apple ustvaril Aira z Retina displejom in izdal spodobne Windows driverje, bi zmagal na celi črti, gledano s Hardwerskega vidika za uporabnika kateregakoli operacijskega sistema. S tem bi posekali edine prednosti ZenBookov, torej boljši displej (Air je še vedno na 1366x786 na 11 oz. 1440 x 900 na 13 colarju, oboje TN) in nekoliko boljše delovanje z WIndowsi. Čeprav to za mnoge itak ni prednost :D

EDIT: če koga zanima ZenBook Prime: http://www.theverge.com/2012/7/5/313531 ... 31a-review
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 28 Jul 2012 12:30

PIPI napisal/-a:Levi je TN, desni IPS. IPS-u se (na račun nekoliko slabših odzivnih časov) s spreminjanjem kota pogleda BISTVENO manj spreminjajo barve. TN je fail, na 24" se vidi že ogromna razlika med dnom in vrhom displeja, sploh lepo je to vidno na Slo-Techu (kjer se posti izmenjujejo v beli in zelo svetlo modri barvi - na dnu so vsi enaki, na vrhu je kontrast dobro viden).

vse drži kot pribito. Se mi pa zdi pomembno povedat, da je to resno moteče praktično samo, če si die hard print designer in/ali foto frik ... za vse ostale je večina TN monitorjev popolnoma zadosti in tut vsi TN monitorji nimajo tako očitnega problema ... Samsung (videl kar nekaj modelov), recimo, ma ta problem kar krepko viden, medtem ko Philipsovi najcenejši monitorji kažejo bistveno bolj enakomerne barve. Že kar nekaj let prisegam na Philips monitorje, ker je po mojih izkušnjah price/performance faktor zelo dober.

doma imam 27", ki je stal slabih 400€, na jobu pa 2x24", ki sta bla vsak po cca. 160€ ... vsi imajo 1080p resolucijo in meni popolnoma zadovoljijo potrebe. Pa mam kar nekaj računalniškega dela tudi iz DTP naslova ... predvsem priprava na tisk. Mal sm se mogu naučit razlike v barvah in problem ni več zares problem.

s temi cenami kot dilajo te "ta hude" monitorje, nej jih kar majo.

[quote]Mja, najdi 10 colarja s 1920 x 1080 IPS panelom, SSD-jem, Ivy Bridge procom in zelo spodobnim build qualitiyjem za 200 €. Kupim 3. Vsaj. Pa ZenBooki v bistvu niso 10 colarji, so 11 oz. 13 colarji. Big difference.[quote]

v teoriji spet 100% drži ... v praksi je pa tko, da si plaču kup keša za igračo ... 10" pač ni nekaj, na katerem bi si jaz predstavljal delat 5-10 ur dnevno, za mejle brat pa net surfat on the go maš pa kup bistveno cenejših opcij (tablice, netbooki, tut večina novejših mobitelov je popolnoma zadost) ... čist po applovo spet fancy gadget, ki pa je pod črto predvsem bahaški pripomoček, kot nekaj, kar bi človek res s pridom izkoriščal.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 28 Jul 2012 19:36

Ma, ne kupim več TN-a pa če mi ga dajo skoraj zastonj. Pri 260 € za Dell U2412M, kar je nekje toliko, kot me je prišel Samsung 2443BW (seveda TN), nimaš kaj razmišljat. Da ne omenjam faila od 1080p 27". Če je že 27"; naj bo 2560 x 1440. To je pa zaenkrat mogoče zgolj z IPS panelom.

Jah, če delaš 8 ur na takem laptopu (pa spet, ne 10, temveč 11 oz. 13), priklopiš USB tipkovnico, nek monitor, itd. Zadeva je majhna (in lahka) zaradi prenosljivosti. Jaz, če bi že kupoval laptop, 100% kupim nekaj takega. Sicer pa prisegam na kišto. Vanjo zlahka zmečeš par tera diskovja in spodobno grafo za spodoben denar, za razliko od laptopov.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a longi » 31 Jul 2012 14:39

Rečte kar čte, ampak Žolnirjeva je z iPhonom pršla v finale. :mrgreen:
longi
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 31 Jul 2012 15:03

hahaha :lol:
Uporabniški avatar
orlytm
član

Prejšnja

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov