Stojalo za kolesa

Vse kar ni za nikamor drugam.

Stojalo za kolesa

OdgovorNapisal/-a Snakes » 27 Jul 2012 21:47

Ker mi vsa kolesa v stanovanju povzročajo rahlo stisko s prostorom iščem kako/s čim čim bolje izkoristiti prostor.
Na pamet sta mi padli dve rešitvi. Ena je stojalo, ki bi kolo dvignilo malo nad tla, tako da bi lahko bilo pod njim še eno, druga pa držalo s katerim bi bilo kolo naslonjeno z kolesi ob steno, pravokotno na tla. Malo sem poguglal in našel par rešitev.

Slika

Preprosto stojalo, ki drži dve kolesi eno nad drugim. Potrebno ni nobene vrtanje, cev se samo prisloni ob steno in gravitacija naredi svoje. Na pogled mi deluje malo nesigurno.

Druga opcija je takšno držalo:
Slika

Povsem preprosto, dalo bi se narediti doma, ne vem pa kako bi kaj takšno obešanje dolgoročno vplivalo na amortizerje in zavore.

Opcija ki mi je še najbolj všeč a ne vem če je izvedljiva pa je klasično držalo za servisiranje kolesa.

Slika

Takšno stojalo bi mi prišlo prav še pri servisiranju kolesa. Ne vem pa če zadosti mojim potrebam. A bi se dalo kolo zmontirati tako visoko da je lahko pod njim še eno?

Ima mogoče kdo izkušnje s katerim od teh stojal, oziroma še kakšen predlog? Gotovo nisem edini, ki ima probleme s parkiranjem koles.
Uporabniški avatar
Snakes
član

Kraj: tu pa tam

Re: Stojalo za kolesa

OdgovorNapisal/-a Buschi » 28 Jul 2012 09:08

A un topeakov, ki smo ga leta imeli v žauski štacuni in ga všprajcaš med podn in strop pa ni dober...razen da stane kot bi bil iz zlata?
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 28 Jul 2012 09:19

Na zadnjo zavoro zagotovo ne bo vpliva (čeljust bo še vedno pod ročko), za sprednjo bi znalo biti rahlo bolj problematično, za vzmetenje pa popolnoma nič - zadnji amortizerji so zaprti sistemi (oz. je olje ločeno od zračnih/dušikovih komor), vilico pa v najhujšem primeru (odvisno od proizvajalca in izvedbe) parkrat zaciklaš, da spraviš iz sistema mehurčke, to je pa to. Bo pa zgolj blagodejno delo za oljna tesnila in penice, ker bodo ves čas namočeni :D
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a žanDH » 04 Sep 2012 19:44

prostor zelo dobro izkoristiš z stojalom ki je na prvi sliki. :)
Uporabniški avatar
žanDH
član

Kraj: Ljubljana

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov