barantanje

Vse kar ni za nikamor drugam.

barantanje

OdgovorNapisal/-a lukanovak » 09 Mar 2015 12:22

redko kdaj odprem kako temo, no zdej sm jo :)

slovencni smo (js ne, ker se nism na tak način rodil) znani po tem da vsemu zbijamo ceno. Popust na popust in še dodatni popust... popust na artikel ki stane nekaj €, še posebej če se gre za kolesarski del :wink:

zanima me, ko natankate poln kesl na bencinski, a zahtevate popust ? ko častite 2,3 rundo v bifeju, a zahtevate popust ? ko grete v pekarno po 5 kil kruha, a zahtevate popust ? ko grete na drago večerjo, a zahtevate popust ? ko grete frizerju, a zahtevate popust ?
NE, ane ? zato, ker ga ne bote dobili, niti ne poštudirate na to, da bi vprašali za popust...plačate in je vse OK.

kolesarski trgovci bojo vedl o čem govorim...

če ma kdo kak mnenje, naj ga napiše :wink:

#balkanizem

Lp
lukanovak
član

Kraj: Žalec

Re: barantanje

OdgovorNapisal/-a TomažT » 09 Mar 2015 13:26

Prejšnji teden oddam oglas za eno sezono rabljene zavore. Prosil sem za dogovarjanje do neke razumne cene. Potencialni kupec baranta na izsiljevalni način, da bo kupil pri drugem prodajalcu, če mu kompleta ne prodam za skoraj pol cene manj od postavljene?! WTF? Spusti oglas, če ti je predrago!

Nekaterim je važen samo % popusta. Takim nekateri prodajalci dvignejo osnovno ceno, potem pa dajo popust. Barantači so srečni za to, prodajalec pa tudi pride skozi kot je nameraval.

Samo da se cenka, drugo ni važno. :wink:
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 09 Mar 2015 13:46

Veliko je odvisno od kje kdo izhaja. Jaz vsaki svoji stranki(pa nimam nobene zveze z kolesarstvom) ob dogovoru za več storitev vedno priredim oz. zaokrožim ceno navzdol ali pa se zmenim za kako dodatno delo ki jim ga "častim" v kompletu. in kolikor vem, to velja za večino poslovnega sveta, vsaj po mojih izkušnjah je to tako, pa če se gre za nabavo materiala ali naročilo storitev. Seveda ne moreš pričakovat popusta za vsako malenkost, to je logično.

Pri kolesarstvu pa je tako, da veliko ljudi kupuje popust, ne pa izdelka samega. Kdo je tu krivec, sklepam da kar trgovci sami, saj od CRCja prek večine slovenskih trgovin prodajajo izdelke z neko napihnjeno ceno, zraven pa -35% popust, kar izpostavijo že v oglasu. Potem pride isti kupec v drugo trgovino in če teh 35% ne dobi, kolesa na bo kupil. Pa čeprav mu tam ponujajo več kolesa za isti denar. Popust bi morala bit stvar dogovora med prodajalcem in stranko, če se mene vpraša.. ne pa nekaj kar je v redni ponudbi.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a rrok » 09 Mar 2015 13:51

Heh, sem mel primere, ko se je folk drl, če mu dam kaj popusta še preden je vstopil v štacuno.
Ne glede na to, da je stvar znižana -30%.

Večinoma prepotentni fotri, ki hočejo izigravat frajerja pred ženo in njenimi kolegicami. Mislijo, da so alfa samci, v najboljšem primeru so pa tam nekje pri gami.
I asked God for a bike, but I know God doesn't work that way. So I stole a bike and asked for forgiveness.
Uporabniški avatar
rrok
član

Kraj: Lj - Rudnik

OdgovorNapisal/-a lukanovak » 09 Mar 2015 14:14

@vitto

se strinjam... sej pri vsakem biznisu ena ali dve trgovini naredita zgago in potem smo vsi not... in potem ljudje mislijo koliko je zaslužka v kolesarskem biznisu in potem izsiljujejo za popuste v nedogled.
nelojalne konkurence je vsako leto več, ker si eni pač ne upajo odnehat in potem delajo zgago in nič druga

tkle mamo :)
lukanovak
član

OdgovorNapisal/-a Snakes » 09 Mar 2015 14:18

Mislim da se podobno dogaja tudi v avto-moto svetu in pri zavarovalnicah. Koliko sem gledal avtomobilisticne forume se pogosto hodi od ene do druge avtohise in zbija cene, za zavarovalnice pa tudi velja podobno.
Za rabljene stvari in male oglase pa mislim da ni izjeme, se cenka povsod.
Uporabniški avatar
Snakes
član

Kraj: tu pa tam

OdgovorNapisal/-a m66 » 09 Mar 2015 14:35

lukanovak napisal/-a:redko kdaj odprem kako temo, no zdej sm jo :)

slovencni smo (js ne, ker se nism na tak način rodil) znani po tem da vsemu zbijamo ceno. Popust na popust in še dodatni popust... popust na artikel ki stane nekaj €, še posebej če se gre za kolesarski del :wink:

zanima me, ko natankate poln kesl na bencinski, a zahtevate popust ? ko častite 2,3 rundo v bifeju, a zahtevate popust ? ko grete v pekarno po 5 kil kruha, a zahtevate popust ? ko grete na drago večerjo, a zahtevate popust ? ko grete frizerju, a zahtevate popust ?
NE, ane ? zato, ker ga ne bote dobili, niti ne poštudirate na to, da bi vprašali za popust...plačate in je vse OK.

kolesarski trgovci bojo vedl o čem govorim...

če ma kdo kak mnenje, naj ga napiše :wink:

#balkanizem

Lp

eh, to ni noben balkanizem, to je pač norma v modernem trgovanju. Za izdelke katere je možno kupiti na mnogo koncih in jih je enostavno naročiti tudi po internetu se pač baranta. Tudi v Avstriji, Nemčiji pri nakupu športnih artiklov vprašam za popust in ga tudi dobim. To pač dela konkurenca, čimprej se sprijazni ali pa zaključi s poslom.
m66
član

OdgovorNapisal/-a kacu » 09 Mar 2015 15:17

Vprašat ni greh pravijo. Vsak prodajalec pa ve kaj dela in do kam lahko/hoče spustit ceno. Kar se pa tiče ponudb pri rabljenih delih/kolesih pa pač ignoriraš kar ti ne paše... Jaz takrat ponavadi fleks omenim :mrgreen:
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
kacu
član

Kraj: Glava

OdgovorNapisal/-a PJ » 09 Mar 2015 15:21

Lukanovak imas sreco, da ne zivis kje na "razvitem zahodu", ker bi te od tega barantanja kap. ;) Pri nas vsaj v Hervisu nihce ne baranta, in realno smo hudo hudo trpezne stranke, ki nas lahko trgovci do onemoglosti nategujete, pa se vedno rade volje potegnemo denarnico ven, medtem ko je na "razvitem zahodu" povsem normalno, da v trgovinah napisane cene niti pod razno niso koncne cene.... niti v veleblagovnicah, kaj sele v garaznih trgovinah.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a samo_b » 09 Mar 2015 15:54

Tudi meni ni preveč do barantanja, ampak recimo moj primer. Kupim kolo (v A2U) marca in preko kolega kao komaj nafehtava 20%, potem pa julija vidim na mtb.si oglas, kjer istim model dajejo za -25%. Pa še kar nekaj primerov raznih gorenjskih štacun, ko znanca/znanko vprašam, koliko je bil bicikel in vsak ima neko zgodbo o hudih vezah in ti potem res potiho povejo ceno (s 30+ % popusta).

Pa ne da bi nevem kaj zahteval, ampak ko veš da štacuna daje take popuste, zakaj bi bil jaz zadnji jado na svetu, ki plačuje oglaševane cene. In seveda so mi vedno bolj simpatični razni Canyoni in Rose-i (in ostale nemške bike štacune), kjer ti vsaj ni potrebno biti frend od frenda, ki pozna brata od prodajalca, da dobiš spodobno ceno.
samo_b
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 09 Mar 2015 16:40

Kapitalisti nas pupmajo da je para kralj.
Zakaj se potem sprenevedamo ko se folk v skaldu z tem obnasa?
Pogajanja za boljso ceno, izkanje najcenejsega ponudnika ipd. ni nikakrsen balkanizem, ravno "razviti zahod" je to prinesel.
Da se ne gleda na kruh in malenkosti? Nebroj ljudi hodi v vec razlicnih trgovin po najboljsi/najcenejsi izdelek dandanes.
Pljuvanje po balkanu je najbolj zavajujoce, lahko vas je sram za tako kratkovidnost.

Marsikateri trgovec/poslovnez ima take ali onake tegobe in tezave.
V vrlem kapitalisticnem duhu lahko prosis na tabli za nasvet kako izboljsati nacin poslovanja da se prilagodi diktatu trga.
Postat pljuvanje cez stranke pa vsekakor ne bo koristno v nobenem primeru, naj ti kao bo ker je to offtopic.

Bit maloprodajnik z za prezivetje ne nujnimi rekreativnimi rekviziti v dezeli z nizkimi prihodki pac ni macji kaselj.
Suck it up, pa razmisli kaj pa kako. Ce zasluzis za prezivetje pa ti kaj malega ostane pomeni da normalno posljujes za slovensko povprecje, ce ti dosti ostane pomeni da si dober.
Ce nimas tezav pa postas samo ker ti gre na k* folk k njuri za popust si samo razvajen in nas to ne zanima.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a jernejm » 09 Mar 2015 18:54

Barantanje je domena, kjer stranka misli da bo dobila enako za manj denarja. Simple as that. In običajno je ta popust vključen v izhodiščno ceno. Švabi lepo rečejo: Rabat is ajn štat in Marocco .)

Tole s popusti prjatlom pa je ena bolj gnilih prijateljskih reči. Prjatle ki kupujejo pri meni (nič v zvezi s kolesi) ločim na dve skupini:
- tiste ki pridejo k meni ker smo frendi in bodo denar raje pustili pri meni kot kje drgje
- tiste ki mislijo da bodo na račun prijateljstva prišli ceneje skozi

In skoraj vedno poskrbim da prvi dobijo popust, drugi pa mislijo da so ga dobili.

Pa kaj skoraj vedno pali - ne zbivat cene, ampak raje poskusite plačati navedeno ceno in zraven dobit še kup malenkosti gratis. Prodajalec dostikrat da namesto popusta 100€ gratis robe za isto MPC, ker ve da zanjo plača le recimo 40€, kupec pa itak ve da jo bo moral kakorkoli kupit po tej isti MPC. Če je res prodajalec. Če pa je študent k zna zračunat samo ure na napotnici pol se tega ne da...če se le da vedno poslujte s poslovodjo/šefom/lastnikom. Ti vejo kaj pomeni če roba ostane in čaka naslednjo stranko ki bo še bolj težila in sitnarla, al pa če se dogovorijo s človekom ki bi zadevo res kupil. So (smo) pa običajno imuni na bulšit in zavohamo serratorje takoj ko skoz vrata pridejo :lol:
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a whatever » 10 Mar 2015 00:20

Tako na hitrico se spomnem par vrst strank.
- pride v trgovino, na sajtu je videl nek artikel, da je znizan za 40% in vprasa, ce je še kaj popusta in recem "sej je ze znizano za 40% in koliko naj se dam zraven" (se prijazno nasmejem :) ) in se še on nasmeje in pribije - "jah.. se 10%" (seveda rečem ne). In potem izvleče ven kartico (kljub temu, da pise "cena za gotovino")

- pride v trgovino in artikel, ki bi ga zelel kupiti, je znizan za 20% in potem 5 minut prosjači (dobesedno; toliko da je ze grdo za videt), ce mu dam lahko se kaj popusta.
In ker pac ne (ni lufta), vseeno kupi (ker je še vedno dobra cena), ampak je takoj bolj slabe volje, ker ni dobil se ekstra popust. Po moznosti izvleče ven kartico :)

- pride v trgovino, kupi 5 artiklov v skupni vrednosti 10 € in vprasa za popust (ker so tam ravno MPC) in mu dam 5% in mu rečem "9,50" € in potem debelo pogleda in rece "kaj samo 50 centov popusta??"

- pride prvič v trgovino, ker je videl na sajtu, da imamo nek artikel (novost za tekoče leto) in mu recem, da je 5% popusta na gotovino in potem reče "jaz nisem se nikoli kupil artikla, ki ni bil znizan za vsaj 20%" in doda, da bo potem raje kupil na CRC (ja, imam ta prostor, da imam na zalogi robo, da prides pomerit in da potem narocis "zunaj") - potem mu pokazes, da ima CRC za 30 € visjo ceno (kljub popustu), kot mi, se sprijazni in kupi vseeno pri nas. Spet uzaljen, da je dobil le 5% (kljub temu, da je na CRC preceeeeeej visja cena)

- pride v trgovino, vidi nek artikel, ki bi ga zanimal in imamo dve izvedbi - ena ima boljse materiale in je zato drazja (recimo s popustom 30 €), ta druga ima enake specifikacije, ampak je dosti plastike, ampak je zato nizja cena (recimo s popustom 20 €). Vprasa ce je se kaj dodatnega popusta in mu poves, da zal ne in mu ponudis to cenejso izvedbo (enake lastnosti!) in odkloni, ker bo "se malo pogledal okoli".

P.S. Kartica ni gotovina, saj banka vzame 2,7% (verjetno ce imas vec prometa, se ti zmanjsa provizija) - 90% folka ocitno nima pojma tega. :mrgreen: Tudi mi ni jasno zakaj mora trgovec placevat provzijo in ne imetnik kartice, ampak to je spet druga zgodba.

Drugače pa:
- Ce so doloceni artikli ze znizani, potem povem stranki, da je to cena ze s popustom in nimamo vec nic lufta (sklepam, da je potem marsikateri uzaljen, ceprav je cena ze lahko zelo dobra - vsaj za slovenske razmere :) ).
Ful krat prav vidim na obrazu od folka, ko jim reces, da je cena ze s popustom (in tocno vem, da so vidli na sajtu, ker vem, da recimo tega drugje v Sloveniji ne mores dobit) in da nimam vec nic lufta, prav postanejo jezni in skoraj da ne zaloputnejo z vrati, ko se obrnejo na pete in odletijo iz trgovine.

- Ce imamo kje polno ceno in vprasa stranka za popust, ji dam 5% na gotovino, če le lahko.
(na zalogi so doloceni artikli samo zato, da se lahko zadovolji stranko, da ji ni treba narocat iz tujine, pa ceprav bi bilo marsikateremu trgovcu to premalo "zasluzka" in zato tega ne bi drzal na zalogi, ampak bi rekel stranki naj si naroci iz Nemčije (ceprav je folk narocil v tujini menjalnik, ker je bil 2 € cenejsi, kot pri nas...).

Mogoce se spomnem se kaj :)
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Mar 2015 08:53

Dokler sem še delal v trgovini kot prodajalec, sem se s takšnimi strankami sprijaznil, ker je bila ena od bližnjih trgovin takšna, da je komplet XT trdak stal enako kot od Spec-a Deore recimo, le da so se oni začeli pogovarjati že praktično s 25% popusta. S časom postaneš imun...

Je pa bil en zanimiv primer, ko je en fant, obseden s težo gorskega kolesa, katerega je uporabljal striktno za vožnjo po cesti, kupoval X0 gonilko. Pride v trgovino in iz prve: "Koliko mi daš popusta na X0 gonilko?" Pa mu jaz pač povem, da moram najprej preveriti ceno pri dobavitelju, ampak da bi kakšnih 10% na gotovino sigurno šlo. Pa on meni: "Phaaa, na CRC-u je 33% znižana! Jo bom kar tam vzel." Pa mu jaz rečem, da mi jo naj prosim pokaže, katera je to, in sva ugotovila, da je bila to takšna, z roza "0" (kao pink verzija). Pa on meni, da on sicer hoče rdečo (katera je bila znižana nekih 18%), ampak da to ni pomembno, ker še vseeno je to večji popust, kot pri meni. Jaz sem takoj videl noro ceno, preverim stvari, in mu povem, da je tista 33% znižana roza gonilka po isti ceni, kot če mu dam jaz nekih 6 ali 7% popusta, pa sem rekel, da ostajam vseeno na 10% za rdečo. No, tip je šel domov, da premisli, in prišel naslednji dan naročiti gonilko, ampak itak z barantanjem, če lahko dobi več popusta.
Moj odgovor: "Lahko narediva isto ceno kot na CRC-u, če želiš! " :)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a lukanovak » 10 Mar 2015 09:36

vse lepo in prav... ampak ko parkrat doživiš, ko ti stranka za zračnico ki stane 3.50€ vpraša, če je kaj popusta oz koliko dam popusta na gotovino in s tem smrtno resno misli, potem odpreš temo, ki sem jo js.
Heineken v bifejih tudi prodajajo po različnih cenah, pa povprečnemu slovencu na pamet ne pride, da bi v bifeju vprašal za popust.

tipično slovensko je, da na malih ribah izsiljujejo popust, pri velikih ribah oz tajkunih so pa tiho in kupijo... v hervisu, intersportu ga itak ne bojo dobili, čeprav stane stvar ki je kao 50% znižana še vedno veliko in samo mislijo da so kupili poceni.

veliko je stvari, ki različno stanejo pri različnih ponudnikih, ampak baranta se samo pri določenih produktih, branžah...

in ne, slovenija je daleč od razvitega sveta. Nemčija, Avstrija, Francija se takih igerc ne gre...
razumem barantanje pri neki res veliki vrednosti ... ampak barantanje pri zračnici, gumi za 9€, sori, to je meni balkanizem

in če mislijo ljudje koliko zaslužka je pri kolesarskem biznisu, naj odprejo trgovino in se sami prepričajo :)
lukanovak
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 10 Mar 2015 10:20

Eno se je pogovarjati/barantati z šefom/lastnikom, drugo je to početi z zaposlenim na kasi, šanku ali v hervisu.

Imaš privilegij da si sam svoj šef (čeprav boš sedaj trdil, da je to samo še več dela) in se sooči s tem.
Tako je in tako bo. Ali sami še niste nikoli vprašali za popust?
Načeloma je to najhitrejši način do keša. Je le en sam stavek.
Vprašaš in v večini primerov se dobi vsaj 5%. Zakaj ne bi vprašal za popust, če prihranim toliko, kot dela (lahko tudi težka dela) študent uro ali dve.

Rešitev je taka: dvigni cene za 10%, nato pa lahko daš vedno popust 10%.
Pred desetimi leti sem se odločil, da popustov ne bom dajal. Sedaj že v osnovi dam višje cene, da se lahko da kakšen popust. Tako je okolje pri nas in .

Ja, je nadležno ko sem 15 minut drkaš (pogajaš) za 5 eur, potem pa mu naložim jabooza v avto za 150.000 eur.

Pa včasih zahtevam popust, nato pa prihranjen denar za naslednjim vogalom podarim komu, ki ga bolj rabi kot jaz. :mrgreen:

a je kdo sploh opazil da zunaj sije sonce? :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a m66 » 10 Mar 2015 11:16

lukanovak napisal/-a:in ne, slovenija je daleč od razvitega sveta. Nemčija, Avstrija, Francija se takih igerc ne gre...

Kaj?? Nimaš pojma pa si kao v biznisu... Seveda se v Avstriji in Nemčiji v športnih trgovinah dobi popust...
m66
član

OdgovorNapisal/-a lukanovak » 10 Mar 2015 12:12

m66, se lahko predstaviš prosim, da vem s kom se pogovarjam

se dobi popust v tujini, pri nas v sloveniji se pa izsiljuje, "grozi" za popust, to za mene ni isto
lukanovak
član

OdgovorNapisal/-a lukanovak » 10 Mar 2015 12:23

in res nimam pojma o tujini... dlje od graca še nisem bil :roll:
lukanovak
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 10 Mar 2015 14:30

Ja potem pa namerno zavajaš... V mnogo trgovinah s športno opremo v zahodni tujini sem popust namreč dobil pa vsekakor nisem edini LOL. Kaj pa je to izsiljevanje s popusti? A si ti komu kaj dolžan prodati? Kako te lahko stranka izsiljuje? Izsiljevanje pač ni, če nekdo noče kupiti pri tebi za višjo ceno kot si jo sam postavi. Pač posel ni opravljen. Enako lahko stranka reče da izsiljuješ ti ker nočeš prodati za nižjo ceno. Sploh ne razumem da se lahko en resen trgovec gre takšne otročarije kot se jih greš ti tu....

P.s.: Pa za kaj bi se ti pa jaz moral predstavljati?? Sem navadna stranka, ki je dobila popust že marsikje in noben od trgovcev me še ni imel za izsiljevalca. Vem da me v tvojo trgovino pač ne bo - da me boš potem po forumih predstavljal kot slovenclna, balkanca, izsiljevalca oziroma vse za kaj si ti sam okaraktiriziral svoje stranke...
m66
član

OdgovorNapisal/-a McUnknown » 10 Mar 2015 15:22

^this
[]~~~~Ride or Die~~~~[]
Uporabniški avatar
McUnknown
član

Kraj: KRANSTERDAM

OdgovorNapisal/-a lukanovak » 10 Mar 2015 15:31

sem opazo da je brez veze debatirat, ker samo tisti ki imajo dejansko trgovino, me bojo razumeli, drugi pač ne...potrošniki bojo pa itak normalno vlekli na svoj mlin. Pravilno :wink:

lahk se zaklene tema kar se mene tiče :wink:
lukanovak
član

OdgovorNapisal/-a McUnknown » 10 Mar 2015 15:36

nooo lej tko tim p js povedu v vsako trgovino k sm stopu me noben ni jebu 5% z izjemo whatever kateri si je dejansko uzev cas in sem ga se nekaj naprosil da sva probal za ketero stvar nisme bil zagotov.. in ne samo da me niso jebal 5% so si v nekaterih se drznili nesramo obnasati in dissati npr. vozim dirt kolo in z njim use imam zgolj in samo zadnjo bremzo pridem v trgovino valy in prosimgospoda roberta ce imajo kaksen rotor ki se dobro hladi nakar ta odgovori imamo ampak lahko bi se tudi ti naucil bremzati... ce nebi bilo v javnosti bi ga odlomu tko kokr vecino prodajalcev ki potem se mislijo kok so pametni in kako use znajo o kolesu ga pa prasas neki stvar o podrobnosti pa ti le ta ne zna povedati nicesar ampak pametuje se vedno
[]~~~~Ride or Die~~~~[]
Uporabniški avatar
McUnknown
član

OdgovorNapisal/-a McUnknown » 10 Mar 2015 15:37

da tem ce se en pripele z mercedezom pripelje ne govorim vecina trgovcev je lahko hvalezna da imate stopala da se vas lahko v takih primerih potegne iz analne luknje...
[]~~~~Ride or Die~~~~[]
Uporabniški avatar
McUnknown
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 10 Mar 2015 17:10

lukanovak napisal/-a:sem opazo da je brez veze debatirat, ker samo tisti ki imajo dejansko trgovino, me bojo razumeli, drugi pač ne...potrošniki bojo pa itak normalno vlekli na svoj mlin. Pravilno :wink:

lahk se zaklene tema kar se mene tiče :wink:

Ce si pa brezobrazen in posplosujes z pop derogatornimi izrazi. Ze prvi post je bil cista scalnica.
Ta debata sploh nima veze z cenami artiklov in barantanjem.
Veliko bolj znosno bi lahko predstavil problem, ampak si se odlocil da bos tablo uporabil za odlozisce svojega besa.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 10 Mar 2015 21:17

+1

Kako ste lahko v tem kšeftu če tega ne morete prebavit...
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a morgoth » 10 Mar 2015 21:35

lepo,lepo taka tema je scanje v lastno skledo. Ker kot idealni kupci bi morali bit totalni idijoti in slepo plačevat? Hvala lepa, raje počakam par dni in robo naročim iz tujine.
Uporabniški avatar
morgoth
član

Kraj: Laibach

OdgovorNapisal/-a Izi » 10 Mar 2015 22:22

a danes se sploh še kaj proda brez popusta,...
ratal smo čista amerika, kjer je vedno vse v akciji in s popusti,... tko za glupe američane, sam to je zdej tud pri nas,...

tko da kaj se čudite,... če ste polni ne sprašujte za popust,... ostali če besedo šparaš pač plačaš polno ceno,... če pa vprašaš na nek normalnemu kupcu spodobno, potem lahko kaj dobiš,... drugače pa pač prodajalec,...

LP
I.
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Mar 2015 22:49

S tujimi specializiranimi trgovinami je lahko včasih kr trda, ja.
Začetek leta 2012, SJ FSR Sworks 29, ga človek ni dobil, ker je pač Slovenija premali trg. In ga je začel iskati po Evropi - imeli so ga v Concept Store-u v München-u.
No, 3 dni pregovarjanja za 3% popusta na gotovino. Ko je prišel gor, na SW XC čevlje in vložke za čevlje prodajalec sploh ni želel slišati o kakšnem popustu, kljub dejstvu, da je človek prišel daleč in že odštel dobrih 7 jurjev, plačal z gotovino, in lepo vprašal... tako delajo nemci npr.

In ja, človek, ki bi zapravil slabih 10 jurjev, je želel izsiljevati s cenami (zaradi količine denarja, ki ga bo pustil v trgovini) in se ni sprijaznil s tem, da bo dobil stvari ceneje dobrih 1.500€. Prodajalca pošlje skoraj dobesedno v k***c in gre v Nemčijo, ker tam si znajo po njegovem iti. No, prišel je nazaj, da mu je treba sedaj spustiti ceno še za stroške, ki jih je imel z vožnjo v Nemčijo, saj tam pa sploh ne dajo popusta. No, imel je srečo, da je kljub odnosu dobil v štartu dogovorjene cene... to so slovenske stranke, katere Luka omenja!

In jaz ga razumem, kaj želi povedati, se pa ne strinjam s pristopom do problema tukaj. Pač, z vsakim posebej se je treba soočiti, biti seznanjen s cenami drugje, pustiti takšne, ki jim gre za vsak cent, da kupujejo online iz tujine, itd.

Jaz vem, kljub temu da vem kakšne so lahko cene, če trgovina dela z dobrimi količinami, da pač vprašam in kupim, če rabim. Če si samo želim, poiščem naokoli, vendar vseeno za vsaj 10% višjo ceno vseeno raje kupim doma, ker mi je tistih 10% vredno, da lažje rešujem stvari, če gre kaj narobe.
Pa sam sem v trgovini avtomatsko dal popust človeku tudi na zračnico, zaradi dobre volje, če ni vprašal za popust. Ker ja, praktično 9 od 10 vpraša za popust tudi za zračnico oz. kar nekaj na vsakih 10 se čudi, če ga ne daš!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 10 Mar 2015 23:16

Kaj kolesarski trgovci pri svojih dobaviteljih nič ne barantate za nižje cene? Če ne, ste eni redkih ali kar edini...nakladate da se kar kadi...
m66
član

OdgovorNapisal/-a rrok » 10 Mar 2015 23:59

Ne vem, a vam bi bilo fajn, da ti nekdo v bistvu krade čas, ker mu razložiš zadevo, svetuješ in potem gre in kupi drugje, ker je 3% ceneje?

Vsi smo krvavi pod kožo, vsi hočemo dobiti čim boljšo robo in čim ceneje. Ampak nekje so meje. Sploh tam, kjer je nekaj že znižano. Pač ne gre, pika. Razumem tudi, da se sprašuje in dogovarja za popuste pri večjih zneskih.
Sam ne me jebat za 20% off pri znesku 5 €.
I asked God for a bike, but I know God doesn't work that way. So I stole a bike and asked for forgiveness.
Uporabniški avatar
rrok
član

Kraj: Lj - Rudnik

OdgovorNapisal/-a m66 » 11 Mar 2015 07:02

Ravno pri malih vrednostih imajo/te trgovci največje marže. Računajo na to da folk pač ne preverja cene. Zadnji moj primer Comshop: prodal mi je eno gumbasto baterijo za 4€ za katero daš na eBayu ( isti čunga lunga proizvajalec) 1€ za 5 kosov s poštnino. In sem plačal šel. Sam v Comshopu pač ne kupim nič več.
m66
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 11 Mar 2015 09:42

m66 napisal/-a:Ravno pri malih vrednostih imajo/te trgovci največje marže. Računajo na to da folk pač ne preverja cene.

To je bolj izjema, kot pravilo. In je odvisna od branže. Verjamem, da Merkator ima na pašteti dobre marže. V kolesarstvu pac ni tako.
Kako ne preverjajo, ce si ravno ti obrnil pol neta in na ebayju dobil 5 baterij za 1 € :?: :mrgreen: :mrgreen:

m66 napisal/-a:Kaj kolesarski trgovci pri svojih dobaviteljih nič ne barantate za nižje cene? Če ne, ste eni redkih ali kar edini...nakladate da se kar kadi...

In koliko mislis % da bos dobil oz dobis, ce vprasas za ekstra popust? :) Par % v najboljsem primeru oz 1-3%, ce plačas po predracunu.

In to ni point teme, ampak je naslov barantanje. :wink:
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 11 Mar 2015 21:41

Ja trgovci s hrano so jebeni oni nas obirajo na kvadrat, pri sportni opremi pa bolj kot ne vsi prodajate z minusom... dej lepo prosim no... najbolj nore marze so ravno pri sportni opremi! Kje drugje se ima trgovec od 100 do 500% marze.
Drugace pa ja to ni point teme... point teme je jokanje nekoga, ki misli, da mu je hudo. Naj pac gre delat kaj drugega, ce mu to, kar dela sedaj ni vsec. It's as simple as that.
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a andrazpogacar » 11 Mar 2015 21:49

V enem dnevu sel v stacune:
Veb company,extreme vital,bajkmania,funsport in vprašal za kaseto/veriznik če imajo..da bi kupil....cena pač kakršna je...
Pri vseh odgovor....nimamo....in pri vseh je bilo tako da so me gledal naprej ko butli balkanski....noben pa me ni vprašal...a ti jo naročimk ali kaj....
Sel na net...par klikov....kaseta doma

Nauk tega....v slo ne kupit ničesar več ker ste trgovci sploh iz šiške eni cigoti...odgovor nimamo...da pa bi kdo ponudil rešitev sam od sebe pa nič od tega...fuck off
Vsi bi sam neki servisiral k s tem največ nategnete folk....no mene ne....
andrazpogacar
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 11 Mar 2015 22:25

Sej je čisto logicno, ce neko stvar rabiš nujno jo pac kupiš pri nas ter riskas tistih nekaj evrov vec ce jo le dobis na zalogi, ce je pa ni pa je itak dobavni rok en mesec.. :|, in potem seveda naroci iz tujine- nemčije kjer jo sigurno nekje majo pa se cnej je...
In ja logicno da zasluzjo trgovci na nekaterih izdelkih tud par 100%, nek izdelk ke je v Nem. cca.5€ ga pri nas dobis za 15€ s tem da morajo tudi nemci neki zasluzit tako da jih ta stvar sigurno ni stala vec kot cca.4€.
In pa mene kot kupca ne zanima po kolikšni dobavni ceni je trgovina dobila to stvar od uvoznika, jo pac kupim kjer je zame najcenej.
Uporabniški avatar
fastdown
član

Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

OdgovorNapisal/-a whatever » 11 Mar 2015 22:42

PJ napisal/-a:Ja trgovci s hrano so jebeni oni nas obirajo na kvadrat, pri sportni opremi pa bolj kot ne vsi prodajate z minusom... dej lepo prosim no... najbolj nore marze so ravno pri sportni opremi!

Nisem rekel, da nas obirajo, ampak pravim samo, da so tam precej vecje marze, kot npr v kolesarstvu. Ce bi bile dobre marze, potem bi imeli vsi v Sloveniji taksne cene, kot jih imajo v Nemciji :)
Visoke marze so menda pri cunjah, ampak na to mislim "NewYorker" ipd, ki dobijo hlace za 5 € (z vsemi dajatvami) in prodajajo (kao znizano) za 30 €.

PJ napisal/-a:Kje drugje se ima trgovec od 100 do 500% marze.

Za taksne marze poznam samo tiste, ki izdelujejo tesnila. A so res v kaksni branzi taksne marze? Eden mi je rekel, da delajo pri racunalniskih komponentah z 10% ali še celo manj (V Sloveniji).

Za "kafano" je nabavna cena za belo kavo cca 15 centov. Prodajajo pa jo po 1,70 €. Marzo izracunajte sami ;)

fastdown napisal/-a:In ja logicno da zasluzjo trgovci na nekaterih izdelkih tud par 100%, nek izdelk ke je v Nem. cca.5€ ga pri nas dobis za 15€ s tem da morajo tudi nemci neki zasluzit tako da jih ta stvar sigurno ni stala vec kot cca.4€.

Fantje, vi sanjate :) Ni tukaj nobenih 100% marz - NIKJER!
Pokazi mi izdelek v Nemciji za 5 € in enak izdelek za 15 € v Sloveniji. Zakaj so nizje cene v Nemciji pa se ve - močne trgovine delajo velika prednarocila (par 100.000 € za vsako znamko) za veliko znamk, zato imajo boljse cene. Tudi krediti v Nemciji niso problem. Tukaj, ce ne bos dal hiso pod hipoteko, pozabi na kredit - sej to menda poznate.
Tukaj ce bi narocil za 100.000 € Renthala, bi ga prodajal 10 let :mrgreen:

andrazpogacar napisal/-a:V enem dnevu sel v stacune:
Veb company,extreme vital,bajkmania,funsport in vprašal za kaseto/veriznik če imajo..da bi kupil....cena pač kakršna je...
Pri vseh odgovor....nimamo....in pri vseh je bilo tako da so me gledal naprej ko butli balkanski....noben pa me ni vprašal...a ti jo naročimk ali kaj....
Sel na net...par klikov....kaseta doma

Nauk tega....v slo ne kupit ničesar več ker ste trgovci sploh iz šiške eni cigoti...odgovor nimamo...da pa bi kdo ponudil rešitev sam od sebe pa nič od tega...fuck off
Vsi bi sam neki servisiral k s tem največ nategnete folk....no mene ne....

To pa je malo grobo. :|
Katero kaseto pa si iskal? V spominu imam, da je prisla ena stranka kaksen teden nazaj in vprasala za cestno kaseto Shimano Ultegra, 10 prestav. Ki sem pa ji rekel, da nimamo na zalogi - imamo samo 9 redno. Mislim da je rekel "hvala" in odsel.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a andrazpogacar » 11 Mar 2015 22:52

Bajkmanija je pa tako razred zase
Razred debilov ki se grejo en servis in eno kao stacuno k mate not glih 2 izdelka...
Raje bi pelu kolo servisirat k siptarju na miklosicevo kot k vam bajkmanijadebila
andrazpogacar
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 11 Mar 2015 23:22

Pa dobro!
Če ti butiga ni všeč pač ne greš več tja ni pa potrebe po takšnih izpadih in kazanje koliko imaš nerazvite možgane.
Za popust vprašam vedno če ga dobim super če pa ne pa pač ne.

Lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Kraj: e - c - i - č - a - r

OdgovorNapisal/-a kacu » 11 Mar 2015 23:48

Mislim, da se velikokrat pozabi da mora trgovec plačati še 22% DDV-ja, pa dodajte temu še najemnino placa, mesečne stroške, davek na dobiček (razen, če komu ne gre ravno dobro) pa še kaj.

Pogačar pojasni, če že javno blatiš.
Uporabniški avatar
kacu
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 12 Mar 2015 06:38

andrazpogacar napisal/-a:Bajkmanija je pa tako razred zase
Razred debilov ki se grejo en servis in eno kao stacuno k mate not glih 2 izdelka...
Raje bi pelu kolo servisirat k siptarju na miklosicevo kot k vam bajkmanijadebila

Sam resno Saša, zakva ne povečate zalogo robe v trgovini na štiri artikle...ful pogrešam roza zvončke z belimi pikami ter bele zvončke z roza pikami. Hvala
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a mito dc » 12 Mar 2015 07:54

andrazpogacar napisal/-a:Bajkmanija je pa tako razred zase

Ti pa si debil!!!
mito dc
član

Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 12 Mar 2015 10:47

kacu napisal/-a:Mislim, da se velikokrat pozabi da mora trgovec plačati še 22% DDV-ja

Ni res. trgovec dejansko plača 22% na maržo(dodano vrednost), nič drugega. "nabavni" davek se mu vrne, "prodajni" davek pač plača. Pri maloprodaji to ni problem, kot je to v raznih elektronabavah ali gradbeni/beli tehniki kjer mora trgovec včasih plačat davek veliko preden dobi denar, če ga sploh dobi.

Pač meni je žicanje za popust pri zadevah kjer se gre za 10, 15€ izpod časti. sploh ko vem da je že osnovna cena na mestu. Se pa vsakič lepo zahvalim, tudi ko v domači kavarni dobim 12 centov popusta, pač 5% za redne stranke. V lokalih nihče nima "jajc" vprašat za popust čeprav pollitersko laško stane 70 centov, prodaja pa se za 2,5€ in več. ravno obratno, se jim kelnerca lepo nasmeje in pustijo še tistih 50centov "za frizuro".
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a bzenko » 12 Mar 2015 10:59

Gede na to da se lahko vedno zrihta nek popust je normalno da vsak proba kolko gre. Za neke poceni zadeve se tudi meni ne da pregovarjat. Sicer podpiram lokalno sceno in lokalne trgovine (v Žalcu so nam jo žal zaprli) in mi za drobno robo ni panike plačat več, ker je v ceno vštet support in obvezna debata z prodajalcem ali serviserjem.
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a flefo » 12 Mar 2015 12:21

Se strinjam z vami, da je spraševanje za popuste pri majhnih zneskih izpod časti. Sploh če kupuješ vedno v istih trgovinah, kjer se že poznaš z prodajalcem se vedno nekaj zaokrožuje, če pride nekaj čez okroglo številko, npr. 10.40€ potem se zaokroži dol, medtem če je npr. 9.60€ z veseljem zaokrožiš gor in ta čas ko bi si izmenjeval drobiž raje kramljaš kar je zame neprimerno več vredno kot tisti drobiž. Če pa kupuješ za večje zneske potem je pač več maneverskega prostora in se mi zdi da bo tudi prodajalec raje ponudil kakšen popust. Jaz to počnem samo z prodajalci, katere poznam in se mi zdi popolnoma neprimerno spraševati za popuste v vsaki trgovini... Se mi tudi zdi, da je neka splošna obzirnost zelo nizko na seznamu prioritet v 21. stoletju...

@W/E Glede marž v računalništvu, te so pri nas res precej nizke. Npr. lani sem z očetom kupoval nov računalnik za njegov sp, lokalna obrtna zbornica ima z kupom podjetji sklenjene pogodba o ugodnostih tako je iz tega naslova dobili dodaten popust. Prodajalka v Big-Bangu nam je lepo razložila, za ta računalnik mora ostati v blagajni ~9% zato nama lahko da dodaten popust v vrednosti ~7%.
Za ostale kar vem,tehnične trgovine ala bauhaus,merkur,obi navadno delajo z 15-25% maržami, edina bistvena razlika je maloprodaja vijakov, za katero iz prve roke vem (delal prek študenta, skoraj 10 let nazaj), da so marže verjetno tudi do 400-500%. Spomnim se primera, ko je šlo za malce večjo količino in so spisali ponudbo eni stranki iz okrog 45€ za škatlo na manj kot 20€ in točno veš, da so že vedno zaslužili s tem...
Uporabniški avatar
flefo
član

Kraj: rd

OdgovorNapisal/-a kacu » 12 Mar 2015 14:17

Vitto vem. vseeno je to veliko. Pravne osebe med sabo pa itak poslujejo brez davkov.

Ok, gnjavit za popust pri 5-10€ je res butasto...
Uporabniški avatar
kacu
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 12 Mar 2015 16:23

whatever napisal/-a:Nisem rekel, da nas obirajo, ampak pravim samo, da so tam precej vecje marze, kot npr v kolesarstvu. Ce bi bile dobre marze, potem bi imeli vsi v Sloveniji taksne cene, kot jih imajo v Nemciji :)

Ja ziher ;) Ti priporocam, da si poskusas izracunati marzo, ki pride na recimo bicikel, ter potem povprasas koga iz Mercatorja, Spara ali Tusa, kaksne so marze pri prehranskih izdelkih, da ne bos v prazno nabijal. ;) Na biciklih je marza 100+%. Kako vem? Preprosto... bicikel, ki ga vozim sem dobil po nabavni ceni (plus stroski uvoznika), hkrati pa vem za koliko se je prodajal v trgovini. In razlika je bila vec kot 100% ;) Ker sem ravno pred dnevi kupoval nove hokejske drsalke, sem pogledal malo po akcijah in dobil drsalke, ki so se pred mesecem prodajale za malenkost manj kot 1000eur za 360eur! Brez barantanja, ker so imeli to ceno na webu! Pa sem preprican, da mi jih, glede na to da so se vedno aktualen model trgovec ni prodal z minusom, pac pa je se vedno zasluzil par eur. Koliksna je potem marza pri tisti ceni izpred meseca? Se en primer... pridem v trgovino kupovat doloceno stvar (zopet za sport ja), ki pride cca 800eur. Brez barantanja, poznanstev itd. ampak izkljucno s preprostim "koliko potem to pride", ker je stvar sestavljena iz dveh delov, sem prisel na 500eur. Pa zopet dam roko v ogenj, da prodajalec ni sel v minus. Toliko o tem, kaksne nikakve marze imate pri prodaji sportnih izdelkov.
Je pa res, da imam obcutek, da ali se gres narobe business, ali pa ne razumes kaj je marza. Vsaj tako sklepam na podlagi tistega "Pokazi mi izdelek v Nemciji za 5 € in enak izdelek za 15 € v Sloveniji." To, da je marza 100%, da mora biti izdelek pri nas 100% drazji kot v Nemciji... razen ce je tvoj dobavitelj trgovina v Nemciji, ne pa proizvajalec/uvoznik.
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 12 Mar 2015 16:33

PJ, odpri trgovino, boš milijonar!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a jernejm » 12 Mar 2015 18:38

Vitto1 napisal/-a:
kacu napisal/-a:Mislim, da se velikokrat pozabi da mora trgovec plačati še 22% DDV-ja

Ni res. trgovec dejansko plača 22% na maržo(dodano vrednost), nič drugega. "nabavni" davek se mu vrne, "prodajni" davek pač plača. .

Stvari niso tako preproste, davek 22% ni na maržo, ampak na vrednost izdelka skupaj s trgovčevo maržo. Torej nabavna cena brez ddv+marža x 1,22 ali 1,095 = maloprodajna cena izdelka. Davek, ki ga je plačal ob nabavi artikla (odbitni) pa je obračunan seveda samo na osnovno vrednost.

In trgovci v Slovenistanu ne poslujejo med seboj brez ddv ampak ga zaračunajo ravno tako kot komu drugemu. Izjema so recimo države kot je Italija, kjer pa je res približno tako, da v veleprodaji ne obračunajo ddv.
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a MiLi » 12 Mar 2015 20:35

meni se zdijo predvsem zanimivi popusti na praktično nove modele škij. no ajde, sicer je lanski model, a je 2015 model identična dila. razlikuje se le po grafiki.

Slika
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 12 Mar 2015 21:16

PJ napisal/-a:
whatever napisal/-a:Nisem rekel, da nas obirajo, ampak pravim samo, da so tam precej vecje marze, kot npr v kolesarstvu. Ce bi bile dobre marze, potem bi imeli vsi v Sloveniji taksne cene, kot jih imajo v Nemciji :)

Ja ziher ;) Ti priporocam, da si poskusas izracunati marzo, ki pride na recimo bicikel, ter potem povprasas koga iz Mercatorja, Spara ali Tusa, kaksne so marze pri prehranskih izdelkih, da ne bos v prazno nabijal. ;) Na biciklih je marza 100+%. Kako vem? Preprosto... bicikel, ki ga vozim sem dobil po nabavni ceni (plus stroski uvoznika), hkrati pa vem za koliko se je prodajal v trgovini. In razlika je bila vec kot 100% ;) Ker sem ravno pred dnevi kupoval nove hokejske drsalke, sem pogledal malo po akcijah in dobil drsalke, ki so se pred mesecem prodajale za malenkost manj kot 1000eur za 360eur! Brez barantanja, ker so imeli to ceno na webu! Pa sem preprican, da mi jih, glede na to da so se vedno aktualen model trgovec ni prodal z minusom, pac pa je se vedno zasluzil par eur. Koliksna je potem marza pri tisti ceni izpred meseca? Se en primer... pridem v trgovino kupovat doloceno stvar (zopet za sport ja), ki pride cca 800eur. Brez barantanja, poznanstev itd. ampak izkljucno s preprostim "koliko potem to pride", ker je stvar sestavljena iz dveh delov, sem prisel na 500eur. Pa zopet dam roko v ogenj, da prodajalec ni sel v minus. Toliko o tem, kaksne nikakve marze imate pri prodaji sportnih izdelkov.
Je pa res, da imam obcutek, da ali se gres narobe business, ali pa ne razumes kaj je marza. Vsaj tako sklepam na podlagi tistega "Pokazi mi izdelek v Nemciji za 5 € in enak izdelek za 15 € v Sloveniji." To, da je marza 100%, da mora biti izdelek pri nas 100% drazji kot v Nemciji... razen ce je tvoj dobavitelj trgovina v Nemciji, ne pa proizvajalec/uvoznik.

WOW, just WOW.
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a wreck » 12 Mar 2015 22:18

Slika
B-23--> Funn, Braking, Ethen
Supersnurf
Uporabniški avatar
wreck
član

Kraj: lj-okolica

OdgovorNapisal/-a whatever » 12 Mar 2015 22:26

andrazpogacar, ti si pa waw :shock: Sem te malo pogoggle-al, da vidim, ce te poznam oz ce bi te prepoznal in da vidim kje smo ti stopili na zulj, pa sem opazil, da imas precej tezav sam s sabo.

http://www.the-nutrition.com/f4/13/15/8 ... he-caseinu
Google pravi, da uporabljas tudi drug nick in sicer drejci182
http://maxximum-portal.com/forum/viewto ... 19&t=28320 Tudi slog pisanja je enak (precej pikic... :) ; pa napadanje trgovcev :D ).
Zadnjič spremenil whatever, dne 12 Mar 2015 22:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 12 Mar 2015 22:39

flefo, eto, na vijake pa sem pozabil :)

Drugace vsak trgovec placa 22% DDV-ja. Ce je davcni zavezanec in naroci iz tujine, dobi brez davka, ki pa ga kasneje placa svoji drzavi. Ce kupi v Sloveniji pa dobi robo ze z davkom.

@PJ, ocitno ti ne vec kako se računa marza, ker drugace ne bi rekel, da je +100% marze na kolesu. In glede na to, da sem uradno v tem "biznisu" dobrih 7 let, vem kako se računa marza.
Kaj mislis, da prikrivam te hudo visoke marze? :)
Cisto za primer. Drsalke so bile 1000 €. Dobil si jih za 360 €. To je ~65% popusta. Lahko da je v tej sportni panogi vec marze, lahko je distributer za to znamko ali pa se jih je zelel resiti.
Drugi artikel - 800 €, dobil si ga za 500 €. Dobil si ~37% popusta.

Pa se ena iz moje strani.
PJ, kupil si pri nas eno napero Shimano za XT 776 pesto. Mislim da si jo kupil za 5 €. Moja nabavna je bila 3 €, brez davka. Na to ceno dodamo davek (ki ga plačam drzavi) (takrat mislim, da je bil 20%). Torej moja nabavna cena z DDV za napero Shimano XT 776 je bila 3,6 €. Pri prodajni ceni od 5 €, je to 28% marze. Se malo pa bo jahta :D

Mesas "markup" in margin". Izvoli kalkulator, ce ne gre drugace ;)
http://www.calculatorsoup.com/calculators/financial/margin-calculator.php
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a andrazpogacar » 13 Mar 2015 06:39

Whatever pa ti si res pameten....za enga trgovca z osnovnim znanjem matematike smo ti stopili na zulj kaj !?.Evo ti pikice.... :). Zdej pa pejt k masi podpisati da si proti homosexualcem da bos ta prav butl se uradno....andraz,drejci nima veze....se vedno bom prišel k tebi v stacuno pa te jebem kot trgovca...ti bos pa lepo tiho da boš zaslužil svojo lepo marzo da bos lahko v nedeljo župniku dal za dildota.lohk si pa dildota namestis kar namesto sedeža na kolesu....saj vsi vemo kam si usmerjen lepi :)
Jebe se men če ti se ni jasno....trgovce bom pa zmeri jebu....zakaj....ker ste pizde izkoriscevalske
andrazpogacar
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 13 Mar 2015 07:02

Wow...
Kultura in inteligenca na višku...
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a andrazpogacar » 13 Mar 2015 07:08

Kot vse skupaj na tem forumu.
Forum namenjen hvaljenju kdo ma boljši bike kdo ma boljšo vilico itd....
Predvsem pa namenjen trgovcem da nam nekaj skozi ponujajo
Recimo da nekaj prasas za gumo....takoj ponudbe na zs od trgovcev
Packi nemarni :)
andrazpogacar
član

OdgovorNapisal/-a NejcT » 13 Mar 2015 07:09

Waw....kar šok ob jutranjem prebiranju table..... Andraž ti imaš hude probleme s seboj.
NejcT
član

Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a mrd » 13 Mar 2015 07:15

andrazpogacar napisal/-a:Kot vse skupaj na tem forumu.
Forum namenjen hvaljenju kdo ma boljši bike kdo ma boljšo vilico itd....
Predvsem pa namenjen trgovcem da nam nekaj skozi ponujajo
Recimo da nekaj prasas za gumo....takoj ponudbe na zs od trgovcev
Packi nemarni :)

To se enostavno reši.
Nehaš prebirat Tablo. Vrneš se k svojim mišičastim forumom, pumpanju mišic in ogledalu...
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a armada » 25 Mar 2015 18:06

a vi v bifejih ne dobite popusta? :D amaterji :D :D :D :D :D
armada
član

Naslednja

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani