Poškodba avta na parkirišču in policija

Vse kar ni za nikamor drugam.

Poškodba avta na parkirišču in policija

OdgovorNapisal/-a Vladej » 22 Apr 2017 21:35

Na parkirišču pred blokom mi je lastnik avta iz sosednjega vhoda pobrajsal avto.
Nisem videl, vendar je razvidno iz poškodb in barve, ki je ostala na mojem avtu.
Ali je smiselno to urejati preko policije?
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

Kraj: Ljubljana

Re: Poškodba avta na parkirišču in policija

OdgovorNapisal/-a tol » 22 Apr 2017 23:13

A s sosedom si že govoril?
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a zupi13 » 23 Apr 2017 07:13

Kako imaš pa zavarovalno polico?
Uporabniški avatar
zupi13
član

Kraj: dolina hmelja...

OdgovorNapisal/-a Vladej » 23 Apr 2017 07:39

Polico imam tudi za parkirisce. Soseda v bistvu ne poznam, samo na videz. Nisem se govoril Bom ko ga vidim. Zato sprašujem, če je sploh smiselno obveščat policijo.
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

OdgovorNapisal/-a vr » 23 Apr 2017 11:39

Če imaš polico za parkirišče je to to. Namenjena je prav takšnim zadevam.

Vpletanje policije je, po mojem mnenju, nepotrebno. Sosedski odnosi so pa ... odnosi. ;)
Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 23 Apr 2017 11:59

Kaj je poanta da placujes zajetne vsote zavarovalnici in potem hodis zgubljat zivce, se kregat z ljudmi kot da so ti za nalasc zbili avto in nadlegovat policijo po nepotrebnem samo za osebno potesitev...
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 23 Apr 2017 12:39

Za uveljavit odskodninski zahtevek iz delnega kaska parkirisca ne rabis nujno policije. Ce se ti ne da, ali ne razumes teksta v polici, potem poklici zavarovalnega agenta in ti bo povedal kako naprej. Včasih je dovolj samo cenilec. Sosed tu sploh nima nobene veze, če misliš uveljavljat parkplatz.
Policijo bi klical takrat, če si priča dogodku ko se to zgodi. Takrat ne bi uveljavljal svojga delnega kaska parkirišča, ampak bi popravilo krila zavarovalnica povzročitelja.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a cebe » 23 Apr 2017 17:31

Če je storilec znan, ne uveljaljaš zavarovanja parkinga oz. ga celo ne moreš, če s emi prav zdi, ampak gre iz njegovega zavarovanja.

Vštej poleg odnose, čas, policijo, itd.

Bolje, da uveljavljaš parking, rabiš cenilca in plac ter čas, neznanega storilca... to je to.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a tol » 25 Apr 2017 10:38

vr napisal/-a:
Vpletanje policije je, po mojem mnenju, nepotrebno. Sosedski odnosi so pa ... odnosi. ;)

Čakaj? Sosed ti butne avto, in ti tega ne pove, se ne pride pogovorit, opravičit...in potem bi ti kot oškodovanec, rušil sosedske odnose, ker bi se šel pogovorit s sosedom?

:oops:
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 25 Apr 2017 12:54

Kako se boš pa z njim pogovoril?
Tudi če ima na avtu kakršnekoli praske in barvo tvojega avta, ne moreš dokazat, da je to on naredil tebi.
Sem ti že prej rekel:
Sosedova zavarovalnica bi plačala samo, če bi ga ti zraven dobil. Takrat lahko kličeš tudi policijo.
Zdaj, ko pa ne moreš potrdit njegove krivde, pa sicer lahko kličeš policijo, al pa ne. Vprašaj zavarovalniškega agenta, ali cenilca.

lp.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Lolyx » 25 Apr 2017 14:03

Amm če imaš plačano za poškodbe na parkirišču je to to...prvi korak je narejen.
Po pravilih ko vidiš prasko pokličeš policijo, jim poveš, da je na avtu narejena praska in pridejo, poslikajo naredijo zapisnik. Ta zapisnik imaš ti za uveljavljenje poškodbe na parkirišču.
Nato greš na zavarovalnico in zavarovalni agent te naroči pri cenilcu. Ocenijo in greš avto popravit.

To je zapisano v vseh zakonih zavarovalnice.

Zdej pa je lopovska varjanta kot jo izvaja večina ljudi. Pustijo praskice, da se naberejo in potem uveljavljajo vse škode na 1x. Se ti splača poznat svojega zavarovalnega agenta (malo bolj osebno).
Seveda prašajo tudi za zapisnike, če lahko poštimaš, ampak ker je škoda že nekaj časa narejena in bi ti to za nazaj ti policija ne bo nič dala, ker nisi klical na kraju nesreče ko je praska nastala.
Tako, da je spet poznavanje med tvojim agentom in cenilcem. In spet se lopovščina nadeljuje....avto ti oceni, popiše, pošlje papirje kje ga lahko popraviš in rešeno.

Jaz sem 2 tedna nazaj preko kaska uveljavljal praske 1 leto stare.....tako so se nabrale 3 in vse 3 uvlejavil. Pri kasku imaš lahko 3 na leto, pri navadnem parkingu pa preberi v pogodbi oz pokliči agenta.

Zdej lovit soseda, je tako...nakoncu al boš ti njemu zavil vrat al pa on tebi. Zmenla se ne bosta nič verjetno, ker je zbezal in dokazal da je smrad. Zato ko ga vidiš na prehodu ga povozis in rešena stvar. :lol:
Lolyx
član

Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Vladej » 25 Apr 2017 14:56

Sem uveljavil parkirišče.
Ker sosedu ne morem nič dokazat, sem se nehal sekirat.
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

OdgovorNapisal/-a MTBbaby » 04 Maj 2017 09:27

Jaz imam zavarovano parkirno mesto pri Tili/Sava in pride okoli 120€ na leto, je pa res, da parkiram pri Splohšni Bolnišnici in je avto vedno poškodovan. Men se splača, dat teh 120€. Pokličeš policijo, naredi zapisnik in daš avto popravit.
MTBbaby
član

Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Thema » 05 Maj 2017 16:08

Okay...
Uporabniški avatar
Thema
član

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]