Motokrosisti

Vse kar ni za nikamor drugam.

OdgovorNapisal/-a Frenky » 19 Jan 2009 19:48

Če mene vprašaš, bi bilo zelo dobro če takega portala ne bi bilo. Razlog. Eden in edini; Tablo pregledujejo tudi motokrosisti.
Moje mnenje.
Na koncu bo vse dobro. Če ni dobro, potem še ni konec
Uporabniški avatar
Frenky
član

Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janez51 » 20 Jan 2009 06:06

Debata o tem je bila na tem forumu že kako leto nazaj. Odgovor je bil enak, kot ga je podal Frenky, torej, motokrosisti bi imeli več možnosti uničevanja narave, ker bi imeli več podatkov.
Sledi si lahko uporabniki izmenjujemo po elektronski pošti.

lpj
Janez51
član

OdgovorNapisal/-a IZO » 20 Jan 2009 07:41

Ma dejte že enkrat nehat s to paranojo, res ne vem od kod vam te bedarije... :?
Uporabniški avatar
IZO
član

Kraj: kamnik

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 20 Jan 2009 08:00

... je reku motokrosist.
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a IZO » 20 Jan 2009 09:45

ZigaK napisal/-a:... je reku motokrosist.

Sploh veš kaj je to? :lol:
Uporabniški avatar
IZO
član

OdgovorNapisal/-a cebelca » 20 Jan 2009 09:53

IZO napisal/-a:Ma dejte že enkrat nehat s to paranojo, res ne vem od kod vam te bedarije...

Janez napisal/-a:Jaz sem prišel do zaključka, da je javno objavljanje kart, trackov in obsežnih potopisov škodljivo početje. Predvsem glede na stanje določenih najbolj reklamiranih poti iz začetka tega stoletja in osem let kasneje. Zaradi tega mi je ljubša osebna izmenjava, če-že.

Se strinjam z obema.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 20 Jan 2009 09:56

IZO napisal/-a:
ZigaK napisal/-a:... je reku motokrosist.

Sploh veš kaj je to? :lol:

Ja vem: to so vozniki terenskih motornih koles, ki po mehki podlagi puščajo cca 15 cm široke in 25 cm globoke sledi.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

OdgovorNapisal/-a IZO » 20 Jan 2009 11:37

Bravo, lepa definicija!!! Jaz pa temu pravim sindrom papige: ker to govorijo vsi, bom tudi jaz. :mrgreen:

V bistu pa večina nima pojma... :wink:
Uporabniški avatar
IZO
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 20 Jan 2009 11:53

Ja hvala no. :)
Drugače priznam da nisem še nikoli sedel na motokrosu, enkrat sem ga clo vidu od blizu.

ampak zritih kanalov sem se pa nagledal ... ;)
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

OdgovorNapisal/-a Mako » 20 Jan 2009 12:17

Žiga ti očitno popolnoma nič ne razumeš. :wink:
Ti si videl samo sledi odpadnikov, take pravi enduraši prezirajo. :roll:
Naj zaradi peščice neodgovornežov sedaj trpijo vsi? :cry:

Bi morda Izo pojasnil, če mu ni pretežko.
Ampak baje je večina endurašev/motokrosistov zelo eko naravnanih! :shock:

:lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 20 Jan 2009 13:37

Se vec, po definiciji kolega so resnicno revezi, saj so, zaradi objektivnih danosti pod ritjo, nezmozni uzivati lepote narave brez puscanja hrupa, plinov, sledi... ;)
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Kraj: NowHere

OdgovorNapisal/-a cebelca » 20 Jan 2009 14:19

OK sej motokrosiste vsi (al pa vsaj večina :)) sovražmo, to je jasno. Ampak a ne govorimo o tem....
Frenky napisal/-a:Če mene vprašaš, bi bilo zelo dobro če takega portala ne bi bilo. Razlog. Eden in edini; Tablo pregledujejo tudi motokrosisti.
Moje mnenje.

Od kje ta bajka, da motokrosisti vohunjo po tabli in se izživljajo na "naših"potkah? A je to sploh res, al je to sam en enkart zinu in zdej to vsi trobmo?

Jaz sem iz vseh pro/contra debat glede objavljanja tur do sedaj dobila občutek, da bolj kot v motokrosistih leži problem v nas samih.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a Janez » 20 Jan 2009 15:00

Jaz sem že razmišljal, da naredim en skeč in na tablaško skupno turo pridem s krosko. Tista štajerska dvodnevna bi bila super za odvozit.
Saj smo vsi na isti strani zakona/uredbe.
Uporabniški avatar
Janez
Bergant fan club

Kraj: Kromberk

OdgovorNapisal/-a Frenky » 20 Jan 2009 17:40

cebelca napisal/-a:Od kje ta bajka, da motokrosisti vohunjo po tabli in se izživljajo na "naših"potkah? A je to sploh res, al je to sam en enkart zinu in zdej to vsi trobmo?

Jaz sem iz vseh pro/contra debat glede objavljanja tur do sedaj dobila občutek, da bolj kot v motokrosistih leži problem v nas samih.

Večkrat, iz prve roke, pa tudi na poti ,ko sem se skoraj "pribil" v enega(al pa on vame).OK, kulturno se opraviči, sledi debata ... med drugim pove, kako je prišel na to stezo, ki mo jo res redki domačini pozanali. Po nekaj mesecih se spet odpravim na to isto pot , ki je že pridobila na širini in dvakrat v globini. Da ne omenjam , da se hodijo v naše kraje vozit celo Italjani, ker pri njih "tudi" ni dovoljeno. Tako imaš kako nedeljo več dela z umikanjem tem možem , kot pa da bi užival na kolesu.
Skratka , ni mi lepo gledat kako se čarobne potke spreminjajo v "kross pište". Kdor živi tle blizu in kolesari po okolici lahko to potrdi.
Sicer pa smo malo zašli od postavljene teme, a.
Na koncu bo vse dobro. Če ni dobro, potem še ni konec
Uporabniški avatar
Frenky
član

Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a IZO » 21 Jan 2009 08:02

mako napisal/-a:
Bi morda Izo pojasnil, če mu ni pretežko.

Pogovarjati se o tem na tem mestu, je kot bi se z nunami pogovarjal o seksu...kakšna že kaj ve, sicer pa nima smisla... :lol: :lol:

Z Loverjem pridita danes k Popiju pa vama marsikaj lahko pojasnim, tudi kakšno o ekologiji lahko rečemo pa na tiare ne pozabita!! :mrgreen:

Sicer je pa na tem mestu druga tema...in mislim, da če kdo hoče harati po lokalnih trailih, bo za vodenje dobil kakšnega lokalca. Lahko si pogleda špecialko, lahko si naredi svojo ruto na podlagi topografske karte na pc-ju, možnosti je neomejeno! Zato je strah za zlorabo trackov že prav paranoičen. Nekaj fašistkov je prav uspešno vcepilo ta strah in to popolnoma brez potrebe.
Uporabniški avatar
IZO
član

OdgovorNapisal/-a cebelca » 21 Jan 2009 09:24

Matr, tok nas premikajo sem in tja, da sploh ne najdem več nobene teme.

Frenky, hvala za pojasnilo. Me je res zanimal od kje je to prišlo in kok je dejansko resnice v tem.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a Shorl » 21 Jan 2009 10:11

Jaz imam par prijateljev, ki majo krosle in se tudi vozijo z njimi. ampak od zdej naprej pa ne bojo več moji prjatli, ker berem, da to sploh niso ldje!!

Banda!
Uporabniški avatar
Shorl
član

Kraj: Sorica

OdgovorNapisal/-a Mako » 21 Jan 2009 12:24

Izo, mene gostilniško jamranje motokrosistov, kako so nerazumljeni, ne zanima.
Se pa že raje pogovarjam s tvojim prijateljem Nejcem :mrgreen:

O motokrosistih in enduraših (ter ostalih (bencinarjev') pa samo tole:
V naravnem okolju je nesprejemljivo
1. uničevanje poti
2. ogrožanje ljudi in živali
3. povzročanje hrupa
4. svinjanja z bencinskimi hlapi

Tako motokrosistom poleg poligonov narejenih posebno zanje preostanejo le še (gozdne) ceste, kjer pa brez registriranih mašin ne smejo voziti. Torej?
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a komar » 21 Jan 2009 14:35

V zadnjem času so bili vsi travniki po Gorjancih zvoženi. In komu je bilo to v veselje.

Novodobnim lastnikom kvazi trerenskih vozil. Se pravi še ena kategorija, ki se požvižga ….
LP
Uporabniški avatar
komar
član

Kraj: novomesto.freeride

OdgovorNapisal/-a IZO » 21 Jan 2009 14:42

mako napisal/-a:Se pa že raje pogovarjam s tvojim prijateljem Nejcem :mrgreen:

Torej?

Tudi če mi ne bi povedal, bi točno vedel iz čigave šole si :mrgreen:

Torej nič, se popolnoma strinjam z zgoraj napisanim- to isto velja tudi za kolesarje, je vprašanje samo v količini...rezen z zadnjem stavkom o enduraših, ti imajo načeloma motorje registrirane.
Ampak...za tem stoji več in ni vse črno in belo + nekam glasen si za človeka, ki je ravno tako na oni strani zakona in to z obema nogama. Kot da boš ti odločal o tem kaj kam paše...

...aja...v gostilne (beri k Popiju) pa itak hodimo samo propalice :roll:
Uporabniški avatar
IZO
član

OdgovorNapisal/-a IZO » 21 Jan 2009 14:45

P.S. nikoli v življenju nisem bil motokrosist...
Uporabniški avatar
IZO
član

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 21 Jan 2009 14:56

Ko zmanjka argumentov, je najlazje loviti na semantiki in definicijah. Pri razliki med motokrosisti in endurasi ter podkategorijami hard enduro itd. se lahko opremo na gornik-planinec :), da poimenovanja znotraj kolesarskih disciplin ne omenjano. Kdor ni v tem, pac jasno nima toliko razdelanih definicij. In ce nepoznavalec "drhali" omeni, "da pa itak vsi motoristi na potkah rijejo", stereotip niti ni tako dalec od resnice :)

Glede obnasanja v naravnem okolju je ze Marko povedal svoje. Tudi osebno zagovarjam human power only v naravnem okolju, motorizirano pomoc pa postaviti v t.i. rezervate, ce si sposodim besedo...

p.s.: Izo, ti ob priliki pokazem stanje zadnje ture, ki si jo peljal na koroskem ;(
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Kraj: NowHere

OdgovorNapisal/-a Tomo » 21 Jan 2009 15:52

IZO napisal/-a:P.S. nikoli v življenju nisem bil motokrosist...

imaš registriran motor ? al je še kakšna višja razlika?
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a anži » 21 Jan 2009 16:27

mako napisal/-a:Izo, mene gostilniško jamranje motokrosistov, kako so nerazumljeni, ne zanima.
Se pa že raje pogovarjam s tvojim prijateljem Nejcem :mrgreen:

O motokrosistih in enduraših (ter ostalih (bencinarjev') pa samo tole:
V naravnem okolju je nesprejemljivo
1. uničevanje poti
2. ogrožanje ljudi in živali
3. povzročanje hrupa
4. svinjanja z bencinskimi hlapi

Tako motokrosistom poleg poligonov narejenih posebno zanje preostanejo le še (gozdne) ceste, kjer pa brez registriranih mašin ne smejo voziti. Torej?

sej downhillerji tut uničujejo poti in ogrožajo ljudi in živali.

kaj se tok znašamo nad motokrositi ker ni nujno da oni najbolj onesnažujejo okolje,kaj pa odlaganje nevarnih odpatkov in pojanje z avti po gmajnah
Uporabniški avatar
anži
član

Kraj: KOMENDA

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 21 Jan 2009 16:56

Obstaja lep izraz (ok, grd...) - KUMULATIVA.
Stvari se seštevajo.
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a Tomo » 21 Jan 2009 17:11

Jaz temu sicer rečem bruto učinek, pa vendar je stvar podobna. El Tomzo ti pošihtar ? Turce, ki so bila planirane z izhodiščem iz Lj so kar naenkrat dobile minimalni obvezni benzinski dodatek :mrgreen: Ali pa mr. softRider uno in depresija .. brez miljona hlapov bencina ne bi polovice zvozila - in vsaj eden od njiju občasno koga tudi prestraši :) Tako da kurjenje bencina za zabavo ne bi nujno štel v makotovih pet točk. OOps, tud on brez bencinske podlage ne "zvozi". Edino kar vse loči je sled na terenu po koncu zabave. In tle tud tablica na motorju ne spremeni prav dosti.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a IZO » 21 Jan 2009 17:25

Tomo napisal/-a: al je še kakšna višja razlika?

Recimo da je, ga sploh nimam...

Luka, že na tisti turi se spomnim masakra, ki ga je nekdo naredil z motorjem. Žalostno in obsojanja vredno. Vendar zaradi tega ne gre pavšalno obsojati, tisti ki je to naredil ima ime in priimek. In vsi v vasi vedo, kdo ima tak motor in se vozi tam in tako, kot ni treba... torej? Za kontro maku lahko rečem samo to, da na Tabli nisem pripravljen poslušati jokavcev ampak da v tej smeri tudi nekaj naredijo. In nisem mislil s tem, da pljunete vsem slovenskim endurašem in krosistom v oko, ker kri ščijejo za take rezultate kot jih imajo. In to brez haranja tam kjer ni treba...
Uporabniški avatar
IZO
član

OdgovorNapisal/-a Mako » 21 Jan 2009 17:28

Tomo imaš prav. Globalno.

Je pa vseeno razlika, če z bencinskimi hlapi svinjaš po avtocesti ali pa po potki oziroma 'neokrnjeni' naravi.
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a Tomo » 21 Jan 2009 17:37

Mah. To iz mene govori vgrajena politična korektnost. Da ohranim svoj imiđ.

Dejansko bi bilo naslednje: če bi jaz in en moj pajdaš prevzela dva državotvorna resorja, stvar bila naslednja : protiletalska enota bi izvajala streljanja na tarčo na avtocesti na vse kar gre hitreje od 250kmh, protitankovska pa na motorne sani, kroske in ATVje. Dokler bi se kaj premikalo. Ne priznam nobenega racionalnega razloga za svinjanje s temi zadevami. Sam tega ne smem napisat v svoj program :mrgreen:
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a Mako » 21 Jan 2009 17:37

IZO napisal/-a:Za kontro maku lahko rečem samo to, da na Tabli nisem pripravljen poslušati jokavcev ampak da v tej smeri tudi nekaj naredijo.

Hmmmm, kaj naj naredijo jokavci?

'Zadnjič' sem enemu (kako se reče ta malim štirikolesnikom - kao motor na štiri kolesa) pokazal faki.a. Kmalu sta bila dva na kupu, samo nista 'upala' nič, ker sva z Lukom imela s sabo 'pojačanje'. Strogo tršico razrednega pouka! :lol:
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 21 Jan 2009 18:22

Tomo napisal/-a:Jaz temu sicer rečem bruto učinek, pa vendar je stvar podobna. El Tomzo ti pošihtar ? Turce, ki so bila planirane z izhodiščem iz Lj so kar naenkrat dobile minimalni obvezni benzinski dodatek ...

Zadnje čase se zelo ekološko obnašam - ne hodim na turce. :mrgreen:
V bistvu niti ne kolesarim ...
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a cebelca » 21 Jan 2009 18:31

Tomo napisal/-a:Mah. To iz mene govori vgrajena politična korektnost. Da ohranim svoj imiđ.

Dejansko bi bilo naslednje: če bi jaz in en moj pajdaš prevzela dva državotvorna resorja, stvar bila naslednja : protiletalska enota bi izvajala streljanja na tarčo na avtocesti na vse kar gre hitreje od 250kmh, protitankovska pa na motorne sani, kroske in ATVje. Dokler bi se kaj premikalo. Ne priznam nobenega racionalnega razloga za svinjanje s temi zadevami. Sam tega ne smem napisat v svoj program :mrgreen:

Ma klinc! Napišem že cel post, politično korekten :mrgreen: in spravljiv, upoštevajoč vse faktorje in obe strani, bla, bla, bla potem pa preberem tole zgoraj, in lahko rečem samo: KONČNO!

Klinc vas gleda vse motorizirance. Jaz bi vas vse ukinla! Sam za zgago ste. Onesnažujete, uničujete in povzročate neznosen hrup. Brezkompromisno sem PROTI! Vaši rezultati gor al pa dol.

P.s. Zeleno oko, če boste kdaj kandidirali, imate moj glas. Pod pogojem, da bodo tanki na električni pogon in bodo streljali iz avtoceste. :mrgreen:
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a primozf » 21 Jan 2009 18:41

LOV2XLR8 napisal/-a:In ce nepoznavalec "drhali" omeni, "da pa itak vsi motoristi na potkah rijejo", stereotip niti ni tako dalec od resnice :)

Glede obnasanja v naravnem okolju je ze Marko povedal svoje. Tudi osebno zagovarjam human power only v naravnem okolju, motorizirano pomoc pa postaviti v t.i. rezervate, ce si sposodim besedo...

(

In tudi stereotip, da vsi kolesarji na gozdnih potkah strašijo planince, za nepoznavalca ni daleč od resnice.

Glede obnašanja v naravnem okolju pa ti bo marsikateri planinec povedal, da zagovarja "brez prevoznih sredstev" na gozdnih potkah, kolesarje pa v kolesarske parke.

Termin "drhal" pa je pred nekaj časa "nekdo" itak prepisal s spletne strani PD Onger.

S tako netolerantim odnosom do ostalih nismo nič boljši kot tisti, ki ne marajo nas. LOV2XLR8, citiram tebe, velja za vse.

P.S.
Klinc vas gleda vse kolesarje. Jaz bi vas vse ukinil! Sam za zgago ste. Strašite planince in uničujete poti.
Sem moral še pripomnit.
Mopedist
primozf
nočna izmena

OdgovorNapisal/-a Buschi » 21 Jan 2009 18:49

Tomo napisal/-a:...protitankovska pa na motorne sani, kroske in ATVje. Dokler bi se kaj premikalo. Ne priznam nobenega racionalnega razloga za svinjanje s temi zadevami...

Tomo, Tomo...si pa zgubu zdele neki točk pr men...OK, tudi sam ne odobravam uničevanja narave, sam sej jo ne uničujemo samo gorski kolesarji in krosisti, tle še mamo horde nedelskih pohodnikov ter njihovi odpadki, lovci (ja ja, pejte enkrat mal okol ene straže, piksna pr piksni), gobarji, konji (odtisi kopit)...pol je treba te tudi stran spravt...aja, pa ne pozabno divjih prašičev, ki naredijo slabše kakor krosist s tahudim KaTeMom...pa divjad, ki veselo ''reže'' nove potke po pobočjih...

Drugače se pa pri krosistih stvari odvijajo na boljše; beri zeleno:

http://www.quantya.eu/
Zadnjič spremenil Buschi, dne 21 Jan 2009 18:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a cebelca » 21 Jan 2009 18:49

primozf napisal/-a:P.S.
Klinc vas gleda vse kolesarje. Jaz bi vas vse ukinil! Sam za zgago ste. Strašite planince in uničujete poti.
Sem moral še pripomnit.

Dej, no dej. Ne pretiravi. Ni primerljivo in to veš tut ti.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a Tomo » 21 Jan 2009 18:50

Jaz sem samo poizkusil z dozo sarkazma napisati da nas ločujejo skrajnosti pri vsakem početju - in posledice, ki jih pustimo za seboj. Pri vsakem posploševanju pa "pademo not" vsaj po enem od kriterijev.

Buši sram te nej bo; prebral si samo polovico stavka, ki si ga citiral :)
Zadnjič spremenil Tomo, dne 21 Jan 2009 18:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a primozf » 21 Jan 2009 18:52

cebelca napisal/-a:
primozf napisal/-a:P.S.
Sem moral še pripomnit.

Dej, no dej. Ne pretiravi. Ni primerljivo in to veš tut ti.

Zame ni. Za Jožeta iz Komende, ki vsak dan hodi na Krvavec tudi ne?
Mopedist
primozf
nočna izmena

OdgovorNapisal/-a Mako » 21 Jan 2009 19:47

Mimogrede, Krvavec JE bajk park.

Kolesarji - Motoriziranci. Primerjava ne vzdrži, tudi 'uradni' planinci delajo razliko. Na temo motornega prometa v naravi je bila okrogla miza PZS. Nekaj odmeva je Joc napisal na Tabli:
http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?p=572843#572843
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a cebelca » 21 Jan 2009 19:58

primozf napisal/-a:Zame ni. Za Jožeta iz Komende, ki vsak dan hodi na Krvavec tudi ne?

OK, mene si našel za takšne primerjave. Ko jaz zagledam Jožeta iz Komende na pešpoti ratam bleda, ker se na kolesu še vedno počutim kot kriminalc. Upravičeno ali neupravičeno. Kako naj potem toleriram motorizirance (in zakaj bi jih sploh mogla?), če mam pa še z "nami" zaenkrat težave? Jaz sem pussy, ne ti men o Jožetu. :D

Obstajajo in bodo ostajal, pa če se na glavo postavm. Če pa nisem ravno tolerantno napisala, klinc...jih pač ne maram najbolj. Oziroma sploh. 8)

http://www.videoarhiv.com/me-on-my-suzu ... ideo/31805
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a Surfac » 21 Jan 2009 20:14

Mislim, da je Primoz_f hotel le opozoriti na nek vzorec obnašanja (posploševanje), ki se pojavlja v različnih okolicah.
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a komar » 21 Jan 2009 20:15

KONTINUITETA pravi, da bo šlo vse u kurac (k vragu).

Rešitev je edino Tomo s svojo represijo ... :==:
LP
Uporabniški avatar
komar
član

Kraj: novomesto.freeride

OdgovorNapisal/-a R4ND0M » 21 Jan 2009 20:30

Veste na kaj me tole spominja ?
http://www.youtube.com/watch?v=0hLlqBAtvhg

Dejte no lepo vas prosim, če bi se za soljudi sekirali toliko kot za gozdne poti. Pod tabla.mtb.si piše "GORSKOkolesarska tabla". Nisem še videl motokrosista na GORI. No, vsaj ne na planinski poti, katero uporabljamo kolesarji za spuste (kljub temu da je to s zakonom prepovedano), če že ne za vzpone. No sedaj se lahko zjokate še zaradi tega ker sem zlorabil GORO v moje podle namene. Kako nam je hudo na tem svetu :cry:

A lahko odprem novo temo in se zjokam kako mi je hudo ker mi je en prišlek s konjem uniču gozdne poti v okolici ? Vse je blatno in vsakih 10m je en kup dreka !
Zadnjič spremenil R4ND0M, dne 21 Jan 2009 20:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
R4ND0M
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 21 Jan 2009 20:37

mogoče se premalo voziš naokoli.

lahko pa odpreš temo kjer se boš zjokal da so te že drugič vrgl s table.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 21 Jan 2009 20:40

Moti me mislenost kolesarjev, ki se imate za nevem kako zelene proti motoristom. Po drugi strani pa se ravno tako vozite z avti, po možnosti manj kot 3km v službo, vsaki dan in to sami.
Da pridete do kolesarske ture naredite po 200km in več asfalta. Pol ste pa zeleni?? 14 litrov goriva je to. Za eno turco. Poraba enuro motorjev in krosk je tudi 5/7 litrov, samo oni se vozijo 5 tur da zbruhajo enako bencina. S katalizatorejm in neosvinčenim so na istem kot kolesarji.
Tak da glede bencinskih hlapov bodite tiho!

Hrup in smrad - res je. Tud meni ni jasno zakaj ni zvok dušen do maksimuma, prav tako vonj. Sicer pa se spomnite kak vonj je na izpuhu vašega avtomobila, bencinca ali dizla.

Erozija in "črte"1
... Spet eni pretiravate. Neodgovoren motorist res naredi trajnejši odtis, ki pa ga vseeno prvo deževje ali zima zabriše. To kar naredijo z gozdarsko mehanizcijo pa ostaja leta in leta - in to zakon dovoljuje. Veliko erozije naredijo tudi in predvsem nepremišljene gradnje gospodarskih cest, pa tudi asfaltiranje makedamov po planinah ima močne negativne posledice. Vsa površiin amakedama ki je prej enakomerno vplijala dež je zdaj nepropustna streha. Odtoki, mulde, kanali? Ja saj so neki provizorični. Ampak ko se vlije to ne požira. Takrat se po fizikalnosti voda zliva v točki previsa in od tam koncentrirano išče, ali pa kar izdolbe kanal v dolino. Pogosto je to kar planinska pot, ki je kar hitro brez kančka prsti. Štajerski Boč je lep primer. Pa niso krivi ne pohodniki, ne kolesarji, ne krosisti.

Erozija in "črte 2": Vsak pač pelje dol in gor kjer še zna in zmore. Ampak MXarji vzamejo poti ki so že v osnovi širše, ali pa vsaj manj cik-cakaste, saj jim dolžina motorja onemogoča voziti res strme in zavite planinske poti. Res na TISTIH poteh puščajo hujše sledi od nas.
AMPAK!! mi sami pa se spuščamo po še tako zavitih in strmih in ozkih potkah, ki so res idilične in neokrnjene. In prav tako puščamo sledi. In odstotek poslabšanja podlage je pri nas enak kot pri mx, saj smo mi načeli deviško pot, MXarji pa še zgonjeno. Po večini je tako.

Kolesarji radi s prstom kažete na MXarje. Kot da so oni vzrok naših problemov s potmi. Kot da če bo njim prepovedano, bomo pa mi dobili zmago. MX fantje in dekleta so popolnoma enaki nam: narava, zrak, sonce, veter, nebo in dež in stran od civilizacije. Sam. Tam zunaj. Samo drugo sredstvo premikanja uporabljajo. Drugač pa se fantje z mx ne furajo po trupejevem poldnu, rodici,... ipd planisnkih poteh. Ampak po večini po širših poteh, kot so vlake ali ravninvske steze. Mi sami pa se lotimo domala vseh poti. Če ne gre pa nosimo, sam da lahko dol furamo. No, oni ne nosijo gor, da bi lahko šli dol. Dragi kolesarji ne mislit da ste tak zlati.

Drugače so nam pa MX po doživljanju narave še najbolj podobni od vseh športov, oz. gibanj. Veliko bolj kot planinci in alpinisti ali smučarji!!! Edin šport ki ima še dve kolesi, vi bi pa kar po njih. In narobe je borit se proti njim. Sploh pa vas je veliko glasnih, ki kaj takega nikoli niste niti vidli, kaj šele vozli ali s tem živeli. Vidite dve globoki črti pa JOJ. Da se je tam prej 100x motorist peljal pa ne veste. Tud s kolesom je enako.
Večina mx-arjev itak nima nikol želje pelat ene težke pohodniške single. Je prenevarno, poškodbe se ne zdravijo s hansaplast sprejem ampak nerjavnimi vijaki in 6mes bolniške. In poškoddovan del ne stane samo 50€. Večina jih uporablja dvosledne poti t.i. kolovoze, vlake ipd. Razen hrupa in smradu ni s tem nič! narobe. Treba bi se bilo potegovat skupaj z njimi. Njim makedame in vlake, nam pa single. Ne mormo imet vsega!

Pa dajmo: mtb naredi 25mm široko sled, MX pa 125mm.
Nenagradno pitanje: kdo naredi več škode 50 osveščenih mtbajkerjev ki le 1x letno prevdino peljejo to potko, ali 0 (nič) MXarjev, ki te poti zaradi zahtevnosti ne vozijo? Veste na koga mislim? Občasno sem tudi med njimi.

Ni tako ČB, da so oni bad mi pa ful good. Tudi z MTB se da grde sledi puščat. MX lahko pusti hujše sledi in po večini jih. Pol smo pa pametni s kodeksi, pa da je treba bit odgovoren. No pri MX je enako.

P.S.
Dajte polinkat našo temo na en MX/enduro forum, al pa kar na motorističnega. Bo zanimivo, se bomo morda celo kaj naučili.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a tol » 21 Jan 2009 20:59

Iz tega ste naredili že pravi mit.

A je mogoče kdo pomislu na
http://dsc.discovery.com/fansites/mythb ... sters.html

z veseljem bi si ogledu epizodo, kjer bi ugotavljal kaj bolj škodi, pešaki, kolesarji, motoristi?
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a Mako » 21 Jan 2009 21:29

Scottovc, nič od tvojega ne zdrži.

Kot kolesar sem definitivno podoben smučarju ali planincu. Nikakor pa ne motoristu. Motorist ne gre na lastni pogon.

ttocs: "narava, zrak, sonce, veter, nebo in dež in stran od civilizacije"
Hmmmm, pa to ni možno. Z motorjem pririješ navzgor. OK imaš sonce, veter, dež. Ampak nisi stran od civilizacije, ker jo imaš pod rito - namreč zrak ti smrdi, pa še hrup zagnjaš.

Pa kje se ti voziš. Motoristi znajo razriti najlepše potke. Luštne singlce in to so tudi že uspešno pokazali...

Tako da ne tukaj jokati, kako smo mi razbojiniki kolesarji nepravični do ubogih nikomur nič hudega hotečih motoristov. :cry:
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a cebelca » 21 Jan 2009 21:33

Želite doživeti naravo v najbolj pristni obliki? Ste siti nadležnih planincev, natrpanih smučišč in nabasanih kolesarskih poti? Si želite svežega zraka, sonca, vetra v laseh, modrega neba? Želite pobegniti od civilizacije. Mi smo našli rešitev.

Samo vi in motorno kolo na nepozabni dogodivščini po skritih in odmaknjenih kotičkih Slovenije. Še več. Z našimi izjemno varčnimi motorji (zgolj 5/7 litrov porabe) se boste lahko popeljali v samo središče neokrnjene narave. Minimalne sledi, ki jih boste puščali za sabo po osamljenih kolovozih in vlakah se ne morejo niti meriti z vso škodo, ki jo vsakodnevno naredijo horde kolesarjev in planincev na deviških planinskih poteh. Poleg tega vas bo ves čas spremljal čudovit vonj po bencinu in vas spominjal na dom v mestu, tako da ne boste čutili domotožja. Hkrati vas bo nežno brnenje motorja pomirjalo, služilo pa bo tudi kot opozorilo vsem morebitnim nevarnim živalim in vas tako obvarovalo neželenega snidenja z gozdno divjadjo.

Ne verjamete? Pridite in se prepričajte.

Mi smo Društvo Zeleni motokros. Najbolj pristen in okolju prijazen stik človeka z naravo.

Ker nam ni nam vseeno.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 21 Jan 2009 22:40

Sem bil na Kamniti Silvestrski in so nas prehiteli motoristi (enduraši) in ja, v klanec so naredili črte - rahle, toda vseeno dobro vidne. Kolesarji nismo pustili nobene (ni se jih videlo).
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a Zan15 » 21 Jan 2009 22:40

Če tako pogledaš potem vsaka živa stvar uničuje naravo...?
eXtreme Vital, 69 Slam, kolesarska točka - POC
Uporabniški avatar
Zan15
član

Kraj: Selška Dolina

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 21 Jan 2009 22:51

Mako: a kolo pa ni civilizacija?
Kaj se tolk skrivate pod "lastnim pogonom"? Upam da res hodiš peš kjer se le da. Potemtakem vas krosist z elektropogonom (http://www.quantya.eu/, hvala Buschi) praktično ne bi motil. Seveda če bi uvidevno vozil in ne pušal sledi. Tako kot jih mi sploh nikoli ne.

Doživetje narave: Saj sem vedel kam se boste obesli. Gledaš ozko skoz svoje oči. Poglej skozi motoristove. Ampak ne bom editiral posta. Kot motociklisti imajo nam še najbolj podobno tehniko gibanja po naravi.

Kaj potke razrite od krosistov ne znate zvozit? Bo treba na tehniki delat :mrgreen. Sicer pa itak ne smeš na njo.
Navzgor bi tudi mi zrili, če bi imeli dovolj moči v nogah. Saj če je mokro to tudi naredimo.
Mako, ne ločiš kaj je jokati in dati mnenje. Dal sem vam le drugačno mnenje, ki pač vsem ni prebavljivo.

Čebelica: v opoziciji je fajn bit, a ne?
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Tomo » 21 Jan 2009 22:56

TTOCS napisal/-a:Kot motociklisti imajo nam še najbolj podobno tehniko gibanja po naravi.

Ja. Tako kot mi si oprtajo kolo na ramo pa hajdi na vrh, ko ne gre več na pogon.
Lej, dejstvo je da mi svojo rekreacijo izvajamo na lastni pogon. In tu se začnejo razlike med nami.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a androw » 21 Jan 2009 23:12

Edina razlika je motor. Ostalo je vse bolj ali manj zelo podobno :)
An idea is a powerful thing

Studio Fakin
- your graphics partner
Uporabniški avatar
androw
Sem pač konj, je**ga

Kraj: Slovenske Konjice

OdgovorNapisal/-a Tomo » 21 Jan 2009 23:45

Hja, opico in človeka menda samo velikost možganov loči. Ostalo je vse bolj ali manj zelo podobno. Tu računam na Ttocsovo pomoč - dovolj kvalificiran je da ti ukaže na vse razlike. Jaz bi ti dal glavo pod auspuh za par minut, po mojem bi dojel zelo hitro :mrgreen:

Ob vsem tem sem spregledal tole

Shorl napisal/-a:Jaz imam par prijateljev, ki majo krosle in se tudi vozijo z njimi. ampak od zdej naprej pa ne bojo več moji prjatli, ker berem, da to sploh niso ldje!! Banda!

Tako je. Sedaj veš kaj storiti s tistim srpom. In glogovim kolom. In šilčkom.

Tako kot sem prej želel opozoriti kaj pomeni posploševanje - tudi poenostavitev je enako huda. Razlike so.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a Buschi » 22 Jan 2009 00:10

Tomo napisal/-a:Hja, opico in človeka menda samo velikost možganov loči. Ostalo je vse bolj ali manj zelo podobno.

Tudi to ne drži...baje uporabljena procentuaža... :mrgreen:

Kakorkoli, TTocs, te podpiram v vsem in dajem tvojim izjavam prav.
Pa sploh nimam krose(vsaj ne taprave)...sem pa ''dvokolesnik'' po duši in srcu...
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a IZO » 22 Jan 2009 07:21

Tomo napisal/-a:

Kdo pa bi bil naslednji? Mogoče Cigani? Čefurji? Morda celo Štajerci? :shock:
Uporabniški avatar
IZO
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 22 Jan 2009 07:30

Ne. Hondaši.

Zakaj vsak, ki me citira spregleda SVINJANJE ?
Z vsako od teh stvari se da početi tisto čemur je namenjena in kar je še dovoljeno brez da nadleguješ ali ogrožaš druge. Za to pa sem dal primer 250 kmh po avtocesti. 2X več od dovoljenega je pa že hudo odstopanje, se ti ne zdi ?
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a IZO » 22 Jan 2009 07:38

Z Romi so bili menda tudi neki problemi...pobit?
Uporabniški avatar
IZO
član

OdgovorNapisal/-a cebelca » 22 Jan 2009 07:57

Dej IZO ne nakladej zdej s cigani in ne meč peska v oči.
Ja, takoj za dvokolesniki se bomo spravli na Rome. To je smisel te teme. Pobit vse, ki so drugačni od nas. Razkrinkal si nas.
Motor povzroča škodo, smrdi, je hrupen in sodi na cesto! Pika. To veste vi in to vemo mi. Sam priznat nočte.

TOCCS napisal/-a:Doživetje narave: Saj sem vedel kam se boste obesli. Gledaš ozko skoz svoje oči. Poglej skozi motoristove. Ampak ne bom editiral posta. Kot motociklisti imajo nam še najbolj podobno tehniko gibanja po naravi.

...še najbolj podobna tehnika gibanja? O jezus! :shock: Takšnim izjavam še kontrirat ne morem, ker ostanem brez besed.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a IZO » 22 Jan 2009 09:45

To kar nas deli je netolerantnost...in fašisti bi pobili vse kar je drugačnega od njih...

...pravi človek pa bi v konkretnem primeru izgradil objekte kot so:
- motokros proge
- enduro proge
- dirkalne steze
- etc...

Če bi folk imel to, ne bi ril po gmajnah in se ne bi pobijal (v takšni meri- pa še koga zraven) po cestah. Da ne omenjam poligonov varne vožnje, sistema avtošol in ne nazadnje naše slabe kulture.

Vi bi pa kar pobil ja, sram vas bodi! Bljak! oo[]
Uporabniški avatar
IZO
član

OdgovorNapisal/-a cebelca » 22 Jan 2009 10:24

Glede na tvoj post domnevam, da se potem strinjamo, da motor v naravi nima kaj za počet? Toccs namreč govori drugače.
Ker samo o tem je govora. O sranju, ki ga motokrosisti (in drugi) delajo v naravi.

IZO, ali ga delajo ali ne? Do tega namreč ne morem bit tolerantna.

Tud do fašistov nisem tolerantna, ko jih že tako rad omenjaš. Ali bi morala bit? Bi jih mogla razumet, reveže?
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

Naslednja

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov