avtošole in škoda

Vse kar ni za nikamor drugam.

avtošole in škoda

OdgovorNapisal/-a GT|core » 14 Apr 2009 10:56

Pozdravljeni!

rabim pomoč..., brat je danes naredil izpit za motor, vendar je zdrsnil z motorjem na pesku in nesrečno padel.
poškodb na srečo ni, je pa zlomil nekaj plastike na praktično novi hondi, nekaj je risov, sedaj pa avto šola zahteva, da poplača škodo, če ne ne bo prejel izpita. kako je sedaj s tem? brat je klical šefa avto šole in je ta izjavil, da ne ve, kako in če sploh je motor zavarovan in v primeru da ni, bo plačal škodo brat...? a je to sploh možno? oo[] lahko kaj takega sploh pomislijo ne pa da to še celo zahteva? tako sem bil šokiran, da sploh nisem mogel verjet...

zato bi lepo prosil za pomoč, da lahko greva z bratom s kakšnim ''konkretnim argumentom podkrepljena'' na avto šolo...

lepo vas prosim za pomoč!

hvala in vse dobro želim!

Miha
Uporabniški avatar
GT|core
član

Kraj: Knežje mesto Celje

OdgovorNapisal/-a Speedster » 14 Apr 2009 11:43

če mene vprašaš imaš zato obvezno avtomobilsko zavarovanje in se krije škoda s tega naslova-se pravi avtošola?...če je pa to res bo pa povedal kak pravnik??

izpita ti pa tudi ne izdaja avtošola pač pa državni organ!
lp, gape
Speedster
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 14 Apr 2009 11:48

@speedster : obvezno zavarovanje je zato, da se krije škoda povzročena drugim. Torej, da dobi odškodnino "žrtev" honde.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a Speedster » 14 Apr 2009 11:55

uuuu ja maš prov...sam vseeno morajo imeti avtošole neko zavarovanje za take dogodke!?
Speedster
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 14 Apr 2009 12:09

Verjetno imajo kasko : sedaj, ali je škoda tako nizka da nočejo zapravit bonus pri kasku in želijo namesto tega urediti vse po domače. Da bi bila avtošola tok bebava, da bi uporabljala vozila brez kaska je mal močma, ni pa neverjetna. Možno da ne želijo urejat preko zavarovalnice, ker vozilo ni "čisto". V nedavni akciji je bilo ugotovljeno da kar nekaj avtošol pozabi, da morajo imeti tehnične pregelde na pol leta in podobno.

Čeprav : v poplavi avtošol se najdejo sedaj vsi možni kalibri - ta npr. sploh ne ve, da izvaja (če je tisto kar je GT napisal popolnoma res ) kaznivo dejanje izsiljevanja, sicer ne gre za izpit , lahko mu pa ne dajo kartonček in bo na začetku. Upam, da bo uredil zadevo.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a GT|core » 14 Apr 2009 12:11

tomo..., žal je vse popolnoma tako kot sem napisal..., knjige in ničesar ne dajo, inštuktor je celo zadržal njegovo osebno....!

tamali ima pa za sedaj zaenkrat zavezane roke...
Uporabniški avatar
GT|core
član

OdgovorNapisal/-a _maxxi_ » 14 Apr 2009 12:12

Kolikor se jst še spomnem je bilo tako, da ... motor ni smel bit starejši od xyz časa, moral je bit AO, AO+ in kasko zavarovan. Vem, ker sem hotu delat izpit s svojim motorjem, ki pa ga nisem mel kasko zavarovanega AŠ pa ja.

Pomojem je tudi malo pravno neskladno to, da ne dobiš izpita dokler ne poravnaš škode. Deluje malo o izsiljevanju ... Izpit opravljaš na regijskem državnem izpitnem centru in ta nima nič z AŠ in njihovim načinom poslovanja!
Uporabniški avatar
_maxxi_
član

Kraj: O-bala

OdgovorNapisal/-a Ivek » 14 Apr 2009 12:25

GT|core napisal/-a:tomo..., žal je vse popolnoma tako kot sem napisal..., knjige in ničesar ne dajo, inštuktor je celo zadržal njegovo osebno....!

tamali ima pa za sedaj zaenkrat zavezane roke...

Če so mu odvzeli osebno, naj pokliče policijo. Osebne ti nihče ne sme zadržat.
3. odstavek 3. člena ZOIzk pravi "Osebne izkaznice se ne sme zastaviti niti tuje osebne izkaznice vzeti z namenom zavarovanja kakšne koristi ali pravice."

Kolikor jaz razberem iz prvega posta, je brat izpit že naredil. Torej imajo to zabeleženo tudi v republiškem izpitnem centru in kartonček ni pogoj za izdajo vozniške. Z avtošolo je torej opravil.

Jaz bi vse skupaj prijavil policiji, ker mi smrdi po nategu. Kot je povedal že Tomo, so (predvidoma) vsa vozila avtošol kasko zavarovana in zdaj mutijo, ker vedo, da jim bo šel bonus.

LP Ivek
(\__/) (\__/)
( "." ) (='.'=)
(")_(") ('')_('')
Uporabniški avatar
Ivek
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ašojla » 14 Apr 2009 12:41

Ojla!

Ravnkar sem govoru z očetom, ki je inštruktor!

Načeloma je tako: Kandidat naj ne bi v nobenem primeru plačal odškodnino za škodo na vozilu v avtošoli! Avtomobili in udeleženci naj bi bili zavarovani!

VENDAR - zakon ( to INFO bo oče še preveril ) nikjer izrecno ne predpisuje, KAKO zavarovanje mora avtošola imeti ( kasko, kombinacije...)! Avtošole so raznorazne: od tržno sposobnih, do takih, ki so na robu preživetja in imajo težave z plačevanjem davka ( zaplemba avtov, razni rubeži...), zato so tudi zavarovanja odvisna od plačilne sposobnosti!
Plus težava je še z motocikli: nekatere AŠ imajo motocikle v lasti, nekatere pa jih najemajo, zato je pri zadnjih ful odvisno, kake pogodbe o najemu imajo!

Če mi sporočiš ime avtošole, se lahk moj stari pozanima, ker je iz okolice Celja in vse AŠ in tud večino inštruktorjev pozna!

Priporoča ti tudi, da se pozanimaš pri Agenciji za varovanje potrošnikov in pri stanovski organizaciji (ZŠAM - Združenje šoferjev in avtomehanikov - ta je bila včasih, sedaj pa ne vem...)!

Še 1x pa povdarja, da kandidat naj ne bi v nobenem primeru finančno odgovarjal za škodo, ki je nastala na uri učenja vožnje pri resni avtošoli!
What comes up, must go down....
Uporabniški avatar
ašojla
član

Kraj: KpodK

Re: avtošole in škoda

OdgovorNapisal/-a Sajmon » 14 Apr 2009 14:47

Sorry za OT, samo meni tale stavek ne gre skupaj :)

GT|core napisal/-a: brat je danes naredil izpit za motor, vendar je zdrsnil z motorjem na pesku in nesrečno padel.
Uporabniški avatar
Sajmon
Blegošman

OdgovorNapisal/-a ašojla » 14 Apr 2009 15:17

Ma sej je tud Rossi 8x SP, pa je ziher velikokrat v pesku! Vsak začetek je težak, hehe.....

Je pa res čudno, ja!

Mogoče pa tud AŠ niso tist, kr so včasih bile!!!! :wink:
What comes up, must go down....
Uporabniški avatar
ašojla
član

Kraj: KpodK

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 14 Apr 2009 15:48

Osebne ti ne sme vzet, če ti je takoj ne dajo, mu povej da ga prijaviš policiji in jo takoj pred njim tudi pokliči.
Vozilo AŠ mora biti kasko zavarovano.
Če je izpit naredil, ga itak ne morejo ovirat pri izdaji izpita.
Kdaj je padel, preden je naredil izpit ali potem?
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a GT|core » 14 Apr 2009 18:59

do nesreče oziroma zdrsa, je prišlo med ogrevalno vajo, tik pred izpitno vožnjo!

hvala vsem za pomoč, jutri ima razgovor....
Uporabniški avatar
GT|core
član

OdgovorNapisal/-a GT|core » 15 Apr 2009 08:11

ok..., zadeva sledeča...

dobil je vse, potrdilo o opravljenem izpitu, osebno, vse dokumente, sedaj pa mu zadržujejo zdravniško potrdilo in ne odstopajo od tega, da ga ne bo dobil, dokler ne poravna škode...

predlagal sem mu naj gre po duplikat k zdravnici, ker ga je delal šele septembra..., upam da bo to uspelo.

hvala vsem za pomoč!

lp
Uporabniški avatar
GT|core
član

OdgovorNapisal/-a androw » 15 Apr 2009 08:19

:lol:
An idea is a powerful thing

Studio Fakin
- your graphics partner
Uporabniški avatar
androw
Sem pač konj, je**ga

Kraj: Slovenske Konjice

OdgovorNapisal/-a Greg-xtr » 15 Apr 2009 08:20

Če je delal zdravniškega pri Jadekovi, ne bo nobenega problema- preverjeno :D
life is a lesson, you’ll learn it when you’re through
Uporabniški avatar
Greg-xtr
član

Kraj: Zidani Most

OdgovorNapisal/-a GT|core » 15 Apr 2009 08:23

ja pa gregec..., kak si ugano ;)
Uporabniški avatar
GT|core
član

OdgovorNapisal/-a Greg-xtr » 15 Apr 2009 08:28

Šesti čut pač :D
life is a lesson, you’ll learn it when you’re through
Uporabniški avatar
Greg-xtr
član

Kraj: Zidani Most

OdgovorNapisal/-a TomažT » 15 Apr 2009 08:40

Meni to še vedno smrdi.. Sem se pogovarjal malo o tem problemu in dobil podobne odgovore: avtošola mora imeti kasko zavarovanje in učenec ne plača nič.. Bom se pozanimal za mnenje nekoga bolj kredibilnega in sporočim..

Na tvojem mestu bi jaz poskrbel tudi za marketinški potop omenjene avtošole.. Novinarjem manjka materiala.. :mrgreen:

Lp, T
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a tol » 15 Apr 2009 08:46

Pokličeš v konkurenčno avtošolo na istem področju in jim pojasniš zadevo, pomoje ti bodo z veseljem svetovali :)

Sicer nevem, samo a ni inštruktor odgovoren za "varnost" in dejanja učenca?
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a GT|core » 15 Apr 2009 08:46

ma ja sam..., je že šlo tolko živcev za tole da...., itaq.., mali je študent, brez štipendije, sej ni mogu verjet...

upam sam da danes dobi zdravniško, pol pa gasa..., po bager pa čez avtošolo pelat
Uporabniški avatar
GT|core
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 15 Apr 2009 09:11

Ja, vrjamem da je vse skup vlka jeba.. Sam avtošola se ne more tak igrat, saj to se jih ja lahk toži (če se 100% izkaže, da je njihovo početje proti zakonu).. Bi blo fino, če bi iztožil denarja za kak motorček.. :D

Lp, T
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a R4ND0M » 15 Apr 2009 09:23

TomažT napisal/-a:saj to se jih ja lahk toži

In ko bo zadeva rešena (če) bo njegov brat že vsaj magistriral oz. že tretjič zamenjal službo. Tolko samo o časovnem vidiku zadeve.

GT|core napisal/-a:zadržujejo zdravniško potrdilo in ne odstopajo od tega, da ga ne bo dobil, dokler ne poravna škode...

Kaj ti bo zdravniško potrdilo če maš kolo ? In je zašvicu ful ! Ne resno... v čem je sploh point ? Kaj ti bo zdravniško potrdilo potem ko že imaš v roki potrdilo o opravljenem izpitu in sam še greš na upravno enoto in počakaš da ti naredijo vozniško :lol:

Pa v vsakem primeru ti mora zdravnik dat novo zdravniško potrdilo o opravljenem zdravniškem pregledu. Ne vem pa če ti lahk računa za stroške izdaje novega. To je podobno kot če bi nesu neko vilico s serijsko številko v trgovino, kjer si jo kupu pred enim tednom, na servis, jim povedal da si zgubu račun in oni bi rekli:"jebiga sine, brez računa ni servisa". Jah fantje, a ste mi na črno prodali vilico ?
Uporabniški avatar
R4ND0M
član

OdgovorNapisal/-a OBY » 15 Apr 2009 10:10

Za vsa dejanja kandidata za vožnjo je vedno odgovoren izključno inštruktor. Zato pa je tam.
In to, da zadržujejo zdravniško potrdilo je bedastoča... Naj raje zadržijo osebno če si upajo.

Kakor koli, naj gre po novo zdravniško (a ga sploh potrebuje) in na upravno po izpit.

Zdej glede na to, da je odgovornost za dejanja na strani inštruktorja je tam tudi materialna odgovornost. In če oni nimajo kaska, je pač njihova špekulacija...
Zajeban je le moj alter ego.
Uporabniški avatar
OBY
Če kdo teži sem tle to jst!

Kraj: TuPaTam

OdgovorNapisal/-a GT|core » 15 Apr 2009 10:14

izpita na upravni ne dobiš brez potrdila o opravljenem izpitu in zdravstvenega potrdila...
Uporabniški avatar
GT|core
član

OdgovorNapisal/-a R4ND0M » 15 Apr 2009 10:53

Očitno so se stvari spremenile od kar sem sam delal izpit..

A vožnjo pa lahko opravljaš brez potrdila o opravljenem zdravniškem pregledu al kaj ?
Uporabniški avatar
R4ND0M
član

OdgovorNapisal/-a WeeDolph » 15 Apr 2009 16:16

@R4ND0M : Uradno ne. Za začetk potrebuješ cpp, pp in zdravniško spričevalo. :roll:

Smrdi tako, kot da so hoteli pobrat denar tvojemu bratu in zavarovalnici, obstaja pa tud varijanta "šalabajzarjev".
Moje besede so lene, ampak zobe imam trde in v moji slini je strup.
Uporabniški avatar
WeeDolph
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 15 Apr 2009 17:08

Dobro, o času sojenja ne bomo.. Imamo sodstvo posebne sorte. ;)

Naj se le pokaže, da ne morejo na***dovat kogarkoli ko se jim zahoče.. Zame je to izsiljevanje. Miha, a je bil na tem razgovoru prisoten kakšen pravnik? Iz vaše ali iz strani avtošole?

Lp, Tomaž
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a GT|core » 15 Apr 2009 20:32

žal je bil samo moj brat..., kateremu..., saj veste, nas mlade se da na hitro nategnt pa prestrašit...

problem je v tem, da se sami niso znali zjasnat, kaj bo plačal.... in še zaj čist ne vejo, oziroma nazadnje mu je bilo rečeno da bo plačal 1% odbitne franšize

se pravi..., če motor stane 3.400 nov..., zahtevajo sedaj 34 €..., mahali in strašili so ga z zakonom..., vendar je to tako v zraku da...., noben ne ve...

''motor naj bi vrnil motor, kot si ga je na začetku sposodil'', kar pomeni, če bi naredil totalko, bi moral vrniti nov motor, kar pa meni ne gre v glavo??? nikakor!*???!?!
Uporabniški avatar
GT|core
član

OdgovorNapisal/-a tol » 18 Apr 2009 13:45

Pravilnik o avto šolah:
26. člen

(vodenje dokumentacije)

(1) Avto šola vodi dokumentacijo o osebnih podatkih v zvezi z usposabljanjem kandidatov, od vpisa v avto šolo, pa do zaključka izobraževanja oziroma izpisa iz avto šole ali zaključka izpitnega postopka.
(2) Ko kandidat zaključi usposabljanje, se izpiše ali dobi dokončno listino o zaključenem izobraževanju oziroma opravljenem izpitu, avto šola zaključi vodenje dokumentacije o njem.
(3) Podatki v zaključenih dokumentacijah se ne morejo več spreminjati in ni možno v njih posegati, lahko pa se dokumentacija ponovno aktivira oziroma se nadaljuje dokumentiranje, če se kandidat ponovno vključi v izobraževalni proces ne glede na način oziroma obseg vključitve.

32. člen

(hranjenje dokumentacije)

(1) Avto šola trajno hrani evidenco: register kandidatov. Vse ostale dokumente in evidence mora avto šola hraniti najmanj dve leti od zadnjega vpisa podatka.
(2) Druge listine in različna pomožna gradiva se prenehajo hraniti po vnosu podatkov, zabeleženih oziroma obdelovanih v teh gradivih, v ustrezne dokumente in evidence.
(3) Listine, ki jih je predložil kandidat kot dokazila o izpolnjevanju pogojev za vpis, se kandidatu vrnejo po končanem vpisnem postopku.

ZVCP

Poučevanje vožnje

160. člen

(1) Vožnjo v cestnem prometu lahko v avtošoli poučujejo učitelji vožnje, ki imajo veljavno dovoljenje za učitelja vožnje (v nadaljnjem besedilu: dovoljenje za učitelja vožnje) tiste kategorije, za katero poučujejo kandidata za voznika motornih vozil.
(2) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka lahko poučuje kandidata za voznika motornih vozil kategorije F učitelj vožnje, ki ima veljavno dovoljenje za učitelja vožnje za motorna vozila kategorije B in veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije F, kandidata za voznika motornih vozil kategorije H pa učitelj vožnje, ki ima veljavno dovoljenje za učitelja vožnje za motorna vozila kategorije A.
(3) Pri poučevanju vožnje je učitelj vožnje odgovoren za varnost vožnje in za prekršek, ki ga je storil kandidat za voznika, razen, če ga ni mogel preprečiti. (4) Z globo 60.000 tolarjev se kaznuje za prekršek oseba ali učitelj vožnje, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena.
(5) Z globo najmanj 150.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena, odgovorna oseba pravne osebe pa z globo najmanj 30.000 tolarjev.
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a GT|core » 18 Apr 2009 19:58

hvala..., zelo poučno!

izpit je dobil, potrdilo, vse...., tako da...., samo čakamo, da pokliče ''šef'' avtošole..., ampak po vsem, kar smo mu razložili, mislim da bo obupal!
Uporabniški avatar
GT|core
član

OdgovorNapisal/-a kacu » 01 Jun 2009 16:17

Da ne odpiram nove teme. Prejšnji teden je kolega dal barvat okvir.
Nazaj je dobil okvir + 3 udrtine. Problem je, da je še peljal na en servis, kjer so mu kolo sestavili in sedaj neve kje so mu uničili okvir.
Kaj storiti v takem primeru?
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
kacu
član

Kraj: Glava

OdgovorNapisal/-a Matiček » 01 Jun 2009 18:06

Kaj ima to veze z avtošolo ? :roll:
Brez zemljevida ne prideš nikamor,ali pa marsikam !
Uporabniški avatar
Matiček
član

OdgovorNapisal/-a kacu » 01 Jun 2009 18:55

Totalno nič, in kaj ima tvoj post veze z mojim vprašanjem?
Gre se za škodo, ki je bila povzročena, al kaj naj zaradi 5 postov odpiram novo temo al kaj? Če ja, jo bom.
Uporabniški avatar
kacu
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 01 Jun 2009 19:25

Poglejta, če je barva na robovih udrtin razpokana. Pri nekaterih barvah se to zgodi in je neke vrste pokazatelj, da je do udrtin prišlo po barvanju.. Če pa so udrtine lepo pobarvane, potem bi pa skor lahk ble narjene pred barvanjem.. Lahk pa poskusita z merilcem za debelino barve.. V vdolbinah je več barve kot na robovih.. Ne vem, par možnosti.. Veliko uspeha pri iskanju krivca, čeprav je to bolj kot ne izguba časa in živcev.. ;)

Lp, T
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a kacu » 01 Jun 2009 19:59

Barva ni napokana-torej verjetno krivec bolj ali manj znan.
Hvala ti :wink: ! Dodaj en pir na seznam :)
Nevem pa na kakšen način mu je uspelo 3x udarit po okvirju...
Uporabniški avatar
kacu
član

OdgovorNapisal/-a supero » 18 Nov 2015 21:36

No, kar se tiče šole vožnje in padca na neprometni površini je stvar nedorečena. Nekateri pravijo, da zavarovanje na poligonih ne velja. Bil je primer, ko si je nekdo zlomil gleženj in potem osebno tožil šolo vožnje. Zaključka tožbe pa ne poznam.
supero
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 19 Nov 2015 09:37

Glede na to, da je tema bila aktualna leta 2009 so verjetno že rešili nastali problem ;)
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a PJ » 19 Nov 2015 12:14

Ce so koncali na sodiscu, ga verjetno se niso :mrgreen:
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a Buschi » 19 Nov 2015 16:04

Bom opomnil Miheca, da dokonča, ker je začel... Slika
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov