S kolesom na vlak KP --> CE

Navigacija, orientacija, karte, pripomočki, skratka vse, kar nam pomaga najti pravo pot

S kolesom na vlak KP --> CE

OdgovorNapisal/-a 306 » 05 Maj 2014 11:43

Pozdravljeni.

Nekako se mi je zdelo, da bi tale tema najbolj spadala med navigacijo...recimo no. V glavnem, s sodelavci planiramo tridnevni izlet na morje z MTB kolesi po obronkih slovenskih hribov in lepot. Glede na to, da na morje prispemo v SOB (točen datum še ni znan)popoldan bomo najverjetneje še prespali na NED in se potem vrnali z vlakom. Tu pa nastane problem in moje vprašanje. Edini prevoz z vlakom, ki podpira tudi kolesa je šele ob 20:00, mi pa bi se raje vkrcali ob 10:00. Imate kakšne izkušnje s takšnimi prevozi, ki niso označeni za kolesa? Se je potrebno veliko pregovarjati s sprevodniki in ali je to potem 100% uspešnost. Resnično nebi radi čakali do 20:00 zvečer in bili v Celju sredi noči.

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lp
Uporabniški avatar
306
član

Kraj: Velenje

Re: S kolesom na vlak KP --> CE

OdgovorNapisal/-a mrd » 05 Maj 2014 11:56

Bolj težko boš peljal kolesa z vlakom na morje. V bistvu sploh se ne boš peljal z vlakom na morje.
Namreč od žledoloma naprej ne obstaja električna mreža za napajanje lokomotiv torej so vsi vlaki, ki sploh vozijo na relaciji Borovnica - Pivka, dizelski in izključno tovorni. Prevoz potnikov se opravlja izključno z avtobusti, ki vozijo na tej relaciji (prideš z vlakom do Borovnice, presedeš na avtobus in se po lokalnih cestah drlajčkaš od ene do druge železniške postaje in mislim, da v Pivki spet prideš na vlak). Prevoz koles torej odpade.
LP
D.
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a 306 » 05 Maj 2014 12:08

Emmm...ja tole mi je malo ušlo iz glave. Misliš, da do začetka Avgusta zadeva še ne bo sanirana? Zgleda bo treba osebni prevoz v smislu kombija zoorganizirat in bo tako še najboljše. Smo 4je, tako da nebi smel biti velik problem.

Lp
Uporabniški avatar
306
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 05 Maj 2014 14:08

306 napisal/-a:Emmm...ja tole mi je malo ušlo iz glave. Misliš, da do začetka Avgusta zadeva še ne bo sanirana? Zgleda bo treba osebni prevoz v smislu kombija zoorganizirat in bo tako še najboljše. Smo 4je, tako da nebi smel biti velik problem.

Lp

Kakor zdaj kaže (živim blizu železnice) ne bo sanirano do naslednjega leta.
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a 306 » 05 Maj 2014 16:50

Hvala za info...

Kaj pa na splošno. Se načeloma zmeraj držite voznih redov, ki so predpisani za kolo? Verjamem, da bi se še desetkrat bolj držali, če nebi imeli tako smešnih ur. Vam pregovarjanje strojevodij uspe?

lp
Uporabniški avatar
306
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 05 Maj 2014 17:52

Meni vedno rata z bajkom na vlak, sicer redko prakticiram, nikoli problemov, sem bil tudi na vlakih ki niso bili oznaceni za prevoz koles.
Poglavitno je da imas karto doplacano za bajk ostalo pa jih ne gane prevec.
Uporabniški avatar
Thema
član

Vrni se na Navigacija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov