Gorsko kolesarski maratoni po Evropi

Splošna obvestila o gorskem kolesarjenju po Sloveniji, Eventi - Dogodki, Najave dogodkov, Tekmovanja, Video in slike - tekmovalna scena.

Koliko maratonov se nameravate letos udeležiti?

Vsaj 10 ali več
0
Brez glasov
od 5 do 10
0
Brez glasov
od 2-5
2
18%
mogoče enega
9
82%

Skupaj glasov : 11

Gorsko kolesarski maratoni po Evropi

OdgovorNapisal/-a jakaA » 18 Maj 2007 13:14

Na www.kolesarjev.info sem skupaj spravil koledar gorsko kolesarskih maratonov, verjetno najbolj razišrjeni disciplini gorskega kolesarstva.
Veliko zanimivih je v naši bližini, Avstriji, Nemčiji....

Zaenkrat mi je ratalo jih spravit gor do 10.junija, bom pa nadaljeval. do konca meseca bom probal spravit gor vse do konca sezone...
imate datum, ime maratona, dolzine, povezavo do informacij...
vmes so tudi etapne dirke in dirke tipa 24h/12h...
evo ga:
Koledar MTB maratonov
Uporabniški avatar
jakaA
član

Kraj: domzale

OdgovorNapisal/-a Tomo » 18 Maj 2007 13:35

tegale spravt noter za naslednj maj, za letos ste prepozni.

http://www.raid-vtt.fr/default_gb.cfm

Les Chemins du Soleil

210 km MTB race May 13-17 offers two categories

The 210 km route of France’s Les Chemins du Soleil mountain bike race is the same for both the Elite and Rando category. It links the Rhône Valley to the south part of the Alps (West-East) and the Vercors to Provence (North-South), with a total elevation change of 7700 m. The big difference between the categories is that Elite racers (teams of two, same-sex or mixed) will race the route non-stop, while Rando racers will have three days to get through the course. Elite teams are expected to finish in between 24 and 36 hours.

Last year, 300 racers took part, but this year there will be space available for a total of 500 participants. The competition starts in less than two weeks, May 13 to 17.

The competition has a strong international flavour. More than 30% of the participants are from outside of France – mainly from Belgium, Holland and Switzerland. In its fifth year now, as this event grows the organizers are hoping to share this scenic course with an increasing number of English-speaking cyclists, promising “exceptional tracks amidst fabulous landscapes” as well as some strong competition. Last year’s winners were France’s well known AR team Sport 2000 Lafuma (Guillaume Demangeon and Marc Balaskovic).
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a jakaA » 18 Maj 2007 17:33

oukej! :)
drugo leto se bom spomnil to nardit ze pozimi...
letos sem dobil idejo za tole sele 2dni nazaj, pa sem se spravil delat...
no ratal mi je do kle kot mi je, bom pa naredil do zadnje tekme...
zdajle je do 10.6., drug teden probam naredit naprej do konca avgusta in potem naprej...
Uporabniški avatar
jakaA
član

Kraj: domzale

Vrni se na Obvestila, objave, koledarji prireditev, tekmovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov