AIR 'N' SHOX-Suspension Service Center

Trgovine, reklame, akcije, znižanja, komercialne ponudbe, prodaja na debelo in drobno.

Re: AIR 'N' SHOX-Suspension Service Center

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 18 Okt 2013 12:23

Spostovani Anze,

Prvo VELIKO HVALA NA TAKO IZKRENIM IN POZITIVNIM BESEDAM !

Kot si reku, jaz kot tuning serviser vzivam v novim izivnim zadevami katere bojo veselile moje stranke kot su tebe...
Tudi, itak ce zelis napredovat na profesionalnem svetovnem nivoju, to pomen da mors vsako stranko vpostevat maksimalno glede njegovga misljenja in tudi njegovga zahteva glede predelav ali servisov, in cim blizi da to nardis.

Jaz kot serviser kateri se vkvarja z tuningom(servisom) na svetovni ravni, si zelim da moje stranke vzivajo v voznji in delovanjem vzmetenja, to je zame zmaga, a ne samo da vzamem denar, da moji stranki ni zal to kaj je placal, in naslednjic kdaj pride kmen na servis, da pride s veseljem in nasmehom, s kaksnom novom idejom glede tuninga, da probam da se mu vresnici, in tudi zame nov iziv, TO JE ZAME ZMAGA ! ! !

Tako da cenjene stranke nic ni drago, ce dobite v zelo kratkem casu, to kvalitet kako si VI zelite za ta denar?!

Hvala Cenjene stranke za razumevanje

Lp Milan AIR 'N' SHOX
AIR 'N' SHOX GROUP Suspension Service-Shop Center
http://www.airnshox.com/, service@airnshox.com, shop@airnshox.com
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 25 Okt 2013 13:03

Kmalu, tudi pride posnetek! ! ! Zraven narjenga Tuninga, stranka bo dobila izprintano na papirju kaj je narjeno ! :twisted:
Priponke
1380494_10201598488237431_1014973613_n.jpg
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 09 Nov 2013 16:19

NOVICA ! ! ! VELIKO PROFESIONALNIH SERVISNIH CENTROV PO VSEM SVETU, TUDI MI, Zraven Dynamics Tested Machines - stroja, pridemo do zelo pomembne zadeve kot je Andreani vacuum pump-a.

Da lahko ponudimo še bl hitrejši, in se bl natančen TUNING, SERVIS, na profesionalni ravni...

AIR 'N' SHOX - VEC KOT SUSPENSION SERVICE CENTER
Priponke
1395334_10201636720593216_1699383517_n.jpg
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 18 Nov 2013 22:10

Kaj pravite na zimski servis ali tuning vzmetenja z Red Line-om Sintetičkim Oljem? Menimo da je sedaj pravi čas da se pripravite na prihajajočo sezono tako da boste zadovoljni z delovanjem vašega vzmetenja.

Če se boste vozil po snegu je tukaj nekaj nasvetov. Po vožnji po slanih cestah morate seveda očistiti kolo. Tudi če ga ne očistite poskrbite vsaj za vzmetenje - očistite prašna tesnila in sliderje, saj boste tako preprečili poškodbo tesnil, bushingov (vodil) in sliderjev (drsnikov). To pa zna biti zelo drago, zato raje poskrbite za svoje kolo.

Če pa želite se pa lahko obrnete na nas, Air 'n' Shox suspension service center, www.airnshox.com, milan@airnshox.com, Linhartova 42, 1000 Ljubljana...
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 22 Nov 2013 10:13

KR POCASI KONČUJEMO S PROJEKTOM, IN ZAČINJEMO S TESTIRANJEM VZMETENJA ;)

SAMO V AIR 'N' SHOX-u vec kot suspension service center :twisted:
Priponke
1457648_10201831878392039_951736912_n.jpg
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 01 Dec 2013 14:23

POZORRRRR POZORRRRR POZORRRRR, PREDNOVOLETNI POPUST ! ! ! V AIR 'N' SHOX-u, OD 01.12. DO 20.12.2013. LAHKO POSERVISIRATE VASE VZMETENJE ZA 20% CENEJ, ZARADI TEGA POHITITE DA NE ZAMUDITEEE ! :lol: :lol: :lol:

POPUST VELJA SAMO 20 DNI...IN SAMO ZA GENERALNE SERVISE ! ! ! ! !
Priponke
vat20.jpg
vat20.jpg (18.38 KiB) Videno 33603 krat
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a prezek » 09 Dec 2013 22:29

Ali sedežne opore tudi servisirate?

Lp,

Peter
Uporabniški avatar
prezek
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 10 Dec 2013 00:23

Spostovani,

Ja seveda, skoraj vse sedezne tudi servisiramo: KS,ROCK SHOX - REVERB, FOX, CRANK BROTHERS JOPLIN...

Za vec informacij na milan@airnshox.com

Hvala Milan
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a denčiminerči » 10 Dec 2013 06:41

Milan, če ni skrivnost... bi nam zaupal kakšno olje naj uporabljamo v lowersih pri zelo nizkih temperaturah? 8)
denčiminerči
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 10 Dec 2013 15:43

Zdravo,

Itak da ni skrivnost, cim bl retko 2,5 wt, ali 5 wt, vse odvisno katero je olje, ali sinteticko ali navadno...lahko tudi in 0 wt...

Seveda, vse odvisno od teze kolesarja...ker nemore en, kateri ima skupi s opremo 110 kil uporabljat 0 wt...ker itak cez zimo se mal vec oblecemo, tako da racunite na to da se vec oblecete in potem boste videl koliko vam se vzmetenje posede...ker doma in ven se vam ne bo posedel isto ;)...

Hvala Milan
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 11 Dec 2013 09:51

Mislim da denčiminerči sprašuje za mazalno olje.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 11 Dec 2013 14:58

Spsotovani,

Katero koli mazilno olje, je prov...ali da je za suspenzijo, ker je dragacna sastavina za tesnila...

Ne morete dat "motul" not za motorje pri avtih, mora da je za suspenzijo a gustota ni tolk pomembna, itak v spodne noge gre najvec do 30 ml...

Hvala Milan

AIR 'N' SHOX
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 11 Dec 2013 15:28

Ne razumem - zakaj ne bi bilo npr. sintetično motorno Motul 5W40 ustrezno za mazanje lowersov (potopnih cevi)? Za poletje npr.?
Lp, T
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 11 Dec 2013 15:32

Verjetno imajo motorna olja svasta aditivov ki ne vstrezajo materijalom v vili?
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 11 Dec 2013 15:52

Spostovani,

Lahko date not, ali boste menjal na vsak tedan tesnila,ker vilica ali amortizer zatrdi, tesnila se napihnejo, ker olje za suspenzijo je bl fino in nima tako mocne sastavine na zagrevanje kot je pri navadnemu 40wt za avte, in ne navadno olje bl mocno...

Primer: Zakaj za ta pa ta avto v specifikacioni knjigi pise katero olje ta motor mora vporabljat, glih zaradi tesnil in dihtungov, mazanja notarnjeg delovanja motorja, sagorevanje olja...tovarja je testirala za ta avto to olje, za te temperature, za to kubikazo motorja, in motor kako se obnasa na razlicna olja, zakaj ne gre eno ta "motul" v vse avtomobile, od fice do feraija...daj not kaj je na bl pocen in to je to, samo da neki maze notri...pa to tako ne gre :D...

Pri vzmetenju, cist neki druzga! zakaj v bremzah SHIMANO nedate DOT olje...vse bo delal, dokler se enkrat orang neposkodujes, potem se pa spostujejo pravila...to je to...:D

Jaz ne recem da sem prevec pamtan, tako testiranje kaze ;)

Hvala Milan
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a denčiminerči » 11 Dec 2013 16:19

Ok, Rock Shox priporoča za nov Pike 0W-30 olje.
Kako naj zdaj mi vemo da to ni motorno olje, zapakirano v fancy embalažo in prodano po 2x višji ceni?

In kaj bi bilo narobe če bi to olje uporabil v drugem tipu vilice za mazanje lowersov? Pustimo zdaj open bath vile...
denčiminerči
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 11 Dec 2013 16:27

Aha, testiranje kaže. Dvomim.

1. Motorno olje pri avtih deluje malo drugače. Niso tesnila oz. "dihtunge" glavno na kar vpliva olje. Ja, so v igri visoke temperature, strižne sile, tolerance, emisije pri izgorevanju... Milan, ne spuščajte se v to področje, ker izjavljate nesmisle. Tudi pri avtih se lahko uporabljajo različna, nepredpisana motorna olja, dokler veš kaj delaš. Pa za info - Motul je eden izmed boljših proizvajalcev olj.

2. Ne menjavam tesnil vsak teden, niti mi vile ne otrdijo, kljub temu, da že kar nekaj let uporabljam sintetično motorno olje za mazanje potopnih cevi. Pri novih in starih vilah, pri lastnih in vilah drugih uporabnikov. Iz lastnih izkušenj lahko povem, da ustrezno motorno olje ne škodi vilam, maže pa veliko bolje. Karkoli bi že lahko škodilo vilam, niti približno ne pride do izraza v predpisanem servisnem intervalu.
Ne izjavljajte bedarij, če zadev sami niste stestirali.

3. Olje, ki je namenjeno dušenju ima drugačne aditive kot olje za mazanje. Predvsem proti penjenju in za konstantne lastnosti, "mazalno" olje pa za stabilen oljni film in dobro mazanje.

4. Glede zavor mi je jasno, pa tudi vem zakaj.. ;) DOT in mineralno sta dva različna svetova, se ju ne da na tak način primerjat. Marsikatera "pravila" so si proizvajalci sami "napisali" z namenom večjega profita. Če veš kaj delaš, si jih lahko krojiš po svoje..

5. V 2000$ vrednem Doradotu se tesnila napihnejo? Najbrž se pri Manitouju močno motijo, ko sami priporočajo uporabo 5W40 100% sintetičnega motornega olja za mazanje potopnih cevi...

@denčiminerči, to najverjetneje JE 0W30 100% sintetično motorno olje. Zdaleč ne bi bili prvi, ki bi prodajali motorno olje z drugimi nalepkami...

EDIT: Lp, Tomaž
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 11 Dec 2013 16:55

Spostovani Tomaz,

Jaz nisem rekel da ne more it, lahko ali tesnila ali kako ste napisal (Dihtunge) dolecena nepotpirajo,ne vem kje je razlike, ker vse tesni, ali je gumijasto, ali je poliuretansko, ali je pluta...vse od tega tesni a ne?!

Red Line (katero sem distributer), a veste kaj pravijo, da to kar pise na ambelazi, to mora da je 1000%, ker mednarodna inspekcija, ce iztestira to olje, in ni to to kar je napisano a izvaza se v tujino, ali EU, lahko zaprejo firmo...Vsaka firma ima svoj izdelek kateri reklamira, zakaj je to olje najboljse za njihovo vzmetenje, niso oni to brez razloga napisal... V sloveniji Lahko dela na vse, na koncu in na kurilno olje se bo pelal, i do delal HODO...Ali pri men pridejo zadeve, da ne dajem slike gor, katastrofalne kaj delajo po servisnih cetrih, pol pa pride stranka pa rece pred kratkim sem delal servis in ne dela, zakaj?
Glih zaradi tega, ker se uporabja fusarija od robe, in ne to kar je napisano za ta izdelek...
Tudi recejo pri milanu je drago, ne ni drago ker Milan ve kaj nardi, in stojis 1000% ozadi tega kaj nardi...Takih je zelo mal tuki?!

Vsi so pametni, in vsi teorijo obvldajo zeloo dobr, ali praksa rece neki druzga.

Odprla se je debata okrog olja, katero pa kaj, sem povedal moje mnjenje, stranka lahko nardi na koncu kaj misli da je prov!
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 11 Dec 2013 18:25

Milan, ni govora o tem, če je znamka olja, katerega distributer ste, original ali ponaredek. Debata je glede tega, ali je ustrezno sintetično motorno olje dober nadomestek originalno predpisanih olj za mazanje potopnih cevi vilic. Tudi šarlatanski poskusi servisiranja vzmetenja niso tema tega pogovora. Vi trdite, da "motul" ne spada v vile, jaz pa pravim, da ustrezno olje tega tipa vili ne škodi. Pravzaprav ta alternativa v večini vil celo bolje deluje od določenih tovarniško predpisanih maziv. Zagotovo pa alternativa ne more biti kar neko najcenejše olje, ampak mora biti pravilno izbrano, kvalitetno, 100% sintetično motorno olje z ustrezno gradacijo. Nobeno kurilno olje ne pride v poštev, nobeno rastlinsko ali zanič in napačno motorno olje.

Svojo teorijo že leta uporabljam v praksi in potrdila se je za neškodljivo in ustrezno. Zanjo lahko tudi garantiram, če treba. Vzmetenje kolesa in olja niso vesoljska znanost.

Milan, delate dobro, stranke so zadovoljne z vami, orodij in naprav za tuning vzmetenja imate ogromno. Razumem, da se morate držat nekih omejitev in službenih smernic. Ne rabite pa takoj zavrnit neke dobre prakse, samo zato ker ta ni popolnoma po predpisih. Tudi alternativna medicina ne deluje vedno po smernicah klasične medicine in farmacije, pa je velikokrat boljša rešitev kot slednje. ;)

Lp, Tomaž
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 11 Dec 2013 19:07

Tomaz,

Jaz govorim v svoje ime, jaz na splosno ne maram Forume, glih zaradi tega ker imam milioni razlicnih misljenja itd...ali radi pa slisam kaj sem nardil napacno, ali kako novico poberem ali se bols, preberem si kaksne ideje folka ima...

Ne recem da za dolocena olja nimate prov, Motul sem vzel tko kr neki, ker sem se takoj spomel na Motul :D, verjemi te mi da na doloceno sagrevanje vzmetenja, olje menja svojo gustoto in ce gremo glih v detalje, olja opstajajo vroca in mrzla, zdej ne bom povedal velik detaljov, ker to je skivnot, do katere temperature kako olja delujejo, tudi ne recem da nemorete dat not navadno sinteticko olje,VENDER LAHKO POTVRDIM DA OLJA KATERA SE PRODAJAJO V SLOBODNI PRODAJI, NISO ISTA KOT CE DOBIS PRI KAKSNI PROFI DELAVNICI, KO SO VELIK TAKIH PO SVETU , DELAVNICE KATERE SO V MOTO GP, ALI FORMULI 1, to ne da sem Ziher Pac roka v ogan...ker sem velik tega videl in poskusil... Tudi ne delam reklamo za to da sem distributer enga od najboljsega proizvajalca, samo pravim da so res zelo velike razlike, tudi kot ste omenil v mehurckih, in mikro delcih v olju itd... A in izkreno ce govorimo, ce ze menjate olje v spodnih nogah, mislim da 10 ali 20 eurov ni velik denarja, za kolikokrat ga lahko uporabite za tak osnovni servis...

Ne recem da ne more da se nalije not, ali veramem se zmeri v to da ni isto...

Tudi kot ste omenil, jaz se tudi kdaj kdaj ne drzim smernic, glih zaradi tega ker ni vse prov kaj je narjeno ali izdelano, vsak ima neki svoje, to ne recem da ni prov, rad zelo poslusam in nasvet in marski kaj, tudi ce me vprasate dam nasvet...v osnovnih servisih ni velik skrivnosti, tudi karkoli da poservisiras, ali veliko tega je skrivnost!
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 11 Dec 2013 19:17

Pa se to:

Zakaj obstajejo, in se rece za take da so/ali so med najbolsimi?!

Glih zaradi tega, ker je servis skivnost, in najbolsi serviser, ali servisni centar, je glih najbolsi zaradi tega, ker imajo veliko skrivnosti, kaj narest, da cimbols dela, in da se vgodno pocutis pri pelanju...;) tistega, ali kolesa, motorja, avta, vzmetenja itd...

Lp Milan
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a denčiminerči » 11 Dec 2013 21:02

Hvala za pojasnila Milan, v tvoje znanje sploh ne dvomim.

A bi bil pripravljen prodati en liter Redline olja za mazanje lowersov? Za tisti kratek servis ki ne traja več kot 30 minut, in zaradi katerega nočem biti brez vilice 3 dni.

Pa ne se bat da bi ti speljal stranke in ti hodil v zelje. V zahtevnejše posege se niti sam ne spuščam, zato se obrnem na majstra Milana.

Lp
denčiminerči
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 11 Dec 2013 22:30

Spostovani,

:D mogoce bo mal grdo zvocil, izkreno se niti ne strasim tega, ali mi boste odpeljal stranke, vsak dela in se bori kako misli da je prov...;)

Pa tudi pri men, ne vem ali je ena stranka cakala 3 dni na predelavo, ali tunig, kje traja dle casa kot samo 30 min, a da ne govorimo o navadnem servisu osnovnem ali generalnem :D

Kar se tice prodaje, ne prodajam servisni materijal.

Lahko pa zrihtam kaksen vzorec za probat ...;)

Hvala Milan
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 11 Dec 2013 23:16

Milan, razumem, da ne morete odstopat od svojega mnenja zaradi svojega poslovanja - kljub vsemu ste eden izmed redkih v SLO, ki se s tem bavite in vam vsaka še tako majhna prednost pomeni veliko v borbi za stranke. Morate se pa zavedat, da kljub vašemu poslovnemu "monopolu", niste edini, ki razumete delovanje vzmetenja, olja, pritiskov, temperature in veliko ostalega, povezanega s tem.

Sicer sploh ne dvomim, da je npr. vaše opevano RED LINE olje dobro - zakaj pa ne, saj je namensko "razvito" za ta namen. Kaj pa FINISH LINE, STENDEC ali MOTOREX? MAXIMA OIL, RSP? So ta toliko slabša?! In je med namenskimi olji za mazanje potopnih cevi teh firm in med že omenjenim kvalitetnim sintetičnim oljem ustrezne gradacije tako velika razlika kot ste trdili na začetku? Sam trdim da ne. (Spet opozarjam, da je tu govora le o semi-bath olju.) Sem pripravljen preizkusit Red Line, zakaj pa ne, zagotovo ne more bit slabo. Bom pa z veseljem še naprej uporabljal to kar uporabljam do sedaj, saj se je izkazalo za kvalitetno izbiro, ki je povrhu zelo ugodna. Še vedno menim, da če je tako olje dobro za 1700€ vrednega Doradota, prmejduš da bo več kot dovolj dobro za manj kvalitetne in obremenjene vile.

Uspešno poslovanje in LP,

Tomaž
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 11 Dec 2013 23:33

Tomaz,

Veliko ljudi se spozna v uzmetenje teoreticno, ali niti eden se v sloveniji ni najdel da to izpelje naprej, tudi veliko serviserjov je tuki, in vsi nekam delajo, ali samo delajo, jaz sem se pa spravim v to profesionalno, jaz nocem monopol ali kako ste ze napisali, jaz delam po svoje, a stranka je ta katera bo odlocila kam bo sla, in koliko bo placala, kar se pa tice hidraulike, lahko se samo pogovarjam s ljudima kateri imajo neki leta dela v tem, kot npr. jaz ene 17-18 let, in sem koncal solo za to-hidraulika itd...

Mogoce nisem glih teoreticno nevem kaj, pa da razlozim pa tko naprej, ali pripravis od 150 do 250 eur, prides kmen in poves kaj si zelis in kako delovanje, in to nardim, jaz pravim zase, ne vem vsega, jaz hocem razveselit stranko, da je prezadovoljna, in ne gledam na denar kot vsi tuki po sloveniji, mene zanima delo, da je stranka zadovoljna in da je vesela to kar je placala, itak vsak ima svojo ceno, tako je imam in jaz...

Tudi vsak ima svoje misljenje glede vsega na kolesu, tako tudi jaz...lahko me vprasate za kar koli ali zdej da neki debatiram tuki mislim da je mal tko...nimam glih velik casa kot doloceni...

Se enkrat skratka: JAZ SI ZELIM RAZVESELIT STRANKE, NOCEM MONOPOLA ALI KAR KOLI TAZGA, ZELIM SI VSAKI MOJI CENJENI STRANKI VSE NARDIT SAMO DA SE ONA POCUTI VESELO IN ZDRAVO, V TAKI KRIZI KOT JE, SE PRAVI JAZ NOCEM MONOPOLA IN NE VEM KAJ, Z VSAKIM IMAM ZELO LEPO SODELOVANJE IN VSE ZRAVEN TEGA...

HVALA ZA RAZUMEVANJE MILAN
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 11 Dec 2013 23:55

Milan, pridnega dela vam nihče ne oporeka. To, da se pa v Sloveniji bavite profesionalno samo s tem, pa imate pogum. Trg je tako mali, da redkokdo sploh razmišlja v tej smeri. Uspešno naprej!

Lp, T
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 12 Dec 2013 00:38

Tomaz,

Se ne zdej, ali to ni pomen da ne bo v prihodnosti, ker je enduro industrija zelo v rastu, tudi dh, tudi cros cauntry duplovzemetenih koles je ze na trzicu, kateri se bojo ta let vozila na svetovnem pokalu, tako da vsak let je se vec in vec tega in folka ko se bo spoznal kaj je duplovzmeteno kolo, in kako to deluje, in se vec fokla bo vedlo za tuning, pa kvaliteten servis, kaj pomeni!

Pa tudi ljudje ne bojo imeli denarja po 60 eurov dajat 3x na let, ali pa da placa 60 eurov, pa da mu je 4x kolo (vzmetenje) na reklamaciji vec od 3 dni, kako ste VI omenili da ne boste cakal, jaz tako gledam, ce bom placal 60 euorv pol pa 3x moram pelet na reklamacijo-zakaj ne deluje prov, zakaj ne bi enkrat dal 80 eura, in imam kolo za celo sezono, brez reklamacij in problemov, in se fulll vesel da izkoristim celo sezono popolnoma...jaz razmisljam da sem stranka, in se dam v njeno kozo, pa tudi se razmisljam na dolgi rok a ne danes za jutar glede biznisa...;)

Pa me ne zanima samo slovensko trzice, pac balkan, zakaj pa ne Evropa, kot je bilo do sedaj, stranke odposod in Balkana in EU...;) ker kmalu bom se vec prosiril svojo vizijo glede tega, pa na profesionalni servisni centar koles-tuning koles za tekmovalce itd... tudi lokal (delavnica) vecja, in se vecih projektov, itd... ;)

Tudi trdak se ne bo vec proizvodil cez par let, in ce pogledamo statisticno s strane biznisa, vsak let se veliko dupolovzmetenih koles proda, in tudi vsak mesec dobim veliko vprasanj na meil glede predelave in tjunovanja, ker ljudje niso glupi, so zacel mal vec da se zanimajo glede tega kako pa kaj, zakaj in tko naprej...Jaz razmisljam na dolgi rok...nic bat ;) :D

Hvala Milan
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 12 Dec 2013 09:10

5w-40 motorno je drgač standard za lubrificirno, ogromno folka ga uporablja, tud jst (Na Foxu s starejšimi tesnili in na SKF, zdej na RS-ju) in ni težav s tesnili, niti ne prebija mimo
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a MAGURA » 19 Dec 2013 01:05

ker vidim kako debato ste meli glede tega olja se ne morm zadržat da povem svojo zgodbo izpred parih let glede teh priporočenih olj... seveda ker takrat noben ni znal na forumu povedat drugega kot kaj piše na uradnih straneh sem naredil sledeče... na vilci(marzocchi) je bil potreben servis in so mi vsi govorili samo gostoto ter sestavo da rabim gledat, po dveh mescih in dvakrat menjanjem olju in tesnilih je začela občutno bremzat! po menjanem olju in tesnilih je sicer delvalo boljše ampak ampak za kratek čas potem pa je zaribala...

na uradnem servisu so rekli da naj kupim drugo vilco in mi jo dajo iz popustom ceneje kot bi pršu servis ker bi bilo drugače potrebno menjat skoraj vse ker je bilo olje preveč agresivno in mi je nažrlo spodnje noge pa bushinge, posledično zdrajsal potopne noge itd...

tko da to da se reče ''motorno olje'' pač ne poveš nič...

je pa tudi res da obstaja kar nekaj firm ki pa majo določene lastnosti super samo za določene vrste uzmetenja... meni recimo je iz nekim X oljem k sm ga dobil pri serviserju motornih vilic je delala fox 36 float rc2 odlično pri kolegu na marzocchi am3 ni hotlo delat mehko, rebound ni delal tko k bi mogu itd...

tk da povejte točno rajši kiro olje v kombinaciji za kiro vilco in katerimi tesnili... da bo človek zanesljivo lohk sčaral nekaj kar bo delalo...
MAGURA
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 19 Dec 2013 16:37

Mislim da bi blo najbolš če bi admin debato o semi bath olju prestavil v posebno temo, da ne bomo tukaj smetil.

Drugače pa je oznaka na hidravličnem olju je bolj za okras, ker si jo vsak proizvajalec predstavlja po svoje. 2,5 od enega proizvajalca je lahko bolj gost kot 7,5 od drugega...
Poleg tega imajo tudi različne mazalne lastnosti. Npr. Fox 10W red oil ima zelo dobre lastnosti za dušenje sam maže pa zelo slabo. Zato ima fox za mazanje green oil, katerega dajejo tudi v openbath vile. Fox red oil je drugače Torco rsf, tko da ne gre za neko specialno olje za foxe in ga lahko kupite tudi kot "standardno" olje za vzmetenje.
Motorno olje naj bi blo načeloma ok. Sam jest ga ne uporabljam, ker ne morem bit 100%, da ne bo napihnil bushingov... Če naredim servis in mi stranka čez par tednov, pride z luftom v bushingih z motornim oljem ne morem bit 100%, da ni krivo olje. Lahko je za eno serijo vil, čist vredu. Potem pa RS zamenja dobavitelja bushingov in ni več ok.
To se je že večkrat zgodilo pri Avidu, ko so menjali dobavitelja plastičnih batkov in vodil v ročici. V določenih serijah so se že z originalnim oljem tolk napihnili, da je ročka otrdela. Glede na to da sta Avid in RS pod isto streho raje ne riskiram :mrgreen:
Poleg tega je 5w-40 v primerjavi rockshoxovim 15W oljem full gosto in ni rečeno, da vedno doseže vse dele. Zdele se mi ne da iskat sam mislim da je 2x gostejše. Nisem rekel da ne, sam da obstaja možnost :)
Glede izkušenj ostalih uporabnikov, ki pravjo da ni nobenih problemov imam malo mešane občutke, ker smo ljudje različno zahtevni. V servis sem že večkrat dobil kolo z zavornimi bovdni na prestavah. Al pa mtb kolo za 2K€+ in Shimano SIS SP40 bovdne z jeklenimi zaključki za zavore oo[]. Vsi so bli z omenjenimi bovdni čist zadovoljni, dokler niso videli kako šalta z pravimi bovdni :mrgreen:
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 20 Dec 2013 00:05

Spostovani koko,

Itak da ne motite, seveda to je tema o izkusnj katere stranke imajo na splosnem, tako da komot se debatira, tudi komentira in bobr in grdo, seveda zaradi tega in je forum...

Jaz se strinjam zvami glede tega, vsak ima svoje iskusnje, kot ste rekli zelo hitar vilica dobi lufta, najvec se ta luft pokaze pri marzocchi-ju, tudi pri rock shoxu itd...Fox red olje je bl viskozno ima man tako gustoto kot navadno rsp olje, kje proizvaja man mehurckov in tuki leps dela vzmetenje, tudi se to strinjam zvami da ne more proizvajalec napisat gor da je 2,5 wt, in da je tolk gosto kot 10 wt, to imajo dolocene zelo znane firme da jih zdej nestejem katere so...

Doloceni proizvajalci so dajal na svojih spletne strani da lahko dajete v vilice 5w40 ali koliko casa je to pisal gor na te spletne strane, en let, in velik napak v delovanju in takoj so spremenil...tako da po moje je glupo debatirat o necemru kar je ze prepisano, ne recem da treba se drzat smernic, ali je bols kot da imas grda izkusnja...
Tudi veliko problemov se glih pri busingov to dogaljal in pri foxu ker sem imel take izkusnje da vilica dobi lufta cez neki casa, se ne napihnejo pac slajderi in busingi s navadnim oljem ima vec trenja kot z prepisanim oljem in navadno olje kot sem ze veckrat omenil je bl gosto in je bl trdo kdaj se sagreje, kar to ni dobr itd...

Mislim da pri olju mazilnem nic ne boste nasparal ce kupite en litar in dajate not normalno kaj je prepisano po navodilih, da bi prihranili businge, slajdere, tesnila itd...to govorim za stranke katere nimajo denarja da menjajo vzmetenje vsak let pac na par leta...

Pa tudi kot ste napisal in omenil da je 5w40 2x gosce kot navadno 15wt od rock shox-a, tudi in od foxsovog 15wt, a da ne govorim o red lineovom,motorex,motul sintetickom olju, katero je ze poskuseno in uporabljano kot zelo zelo kvalitetna zadeva pri vzmetenju...

Hvala na razumevanju Milan
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 25 Dec 2013 18:55

A še kdo, ki to prebere, pogreša Gorazda?
Nobene kao politične korektnosti, sam dobro delujoči fedri.

@milan:
Priporočam, da uporabljaš. Ipak to su poslovi biznisa.
http://www.spellcheck.net/slovenian_spell_checker.html
Najde vsaj 90% napak. Ostalih 10% pa nema veze...

Slika
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Guarana » 25 Dec 2013 20:04

No, pisanje je včasih res težko razumljivo, fedri pa po mojih izkušnjah delajo bolje po Air'n'shox servisu.
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 26 Dec 2013 01:06

Spostovane stranke,

Jaz se opravucujem glede moje pisave, jaz v Sloveniji zivim sele 3 leta, in vse kaj sem se naucil, sem se nacucil sam, brez nobene pomoci, pa se hocem velik tega napisat, ali v hitrosti itak veliko napak, po pisavi nimam veliko casa spet prebrat...

Tako da se vam opravicujem od srca glede tega...

P.S. Pa najraje imam, da NAJVEC govori moje delo in moje poservisirano (tunovano) vzmetenje, vec kot da se delam pameten...;)
Verjamem, da vsi pogrešamo Gorazda, bil je legenda in človek na mestu, katerega nisem uspel dobro spoznati, vendar...točno ta človek in veliko mojih "slovenskih" prijateljev niso nikoli imeli pripomb glede moje "slovenščine". Sicer pa...nisem vedel, da se moji servisi delijo na slovenske in na srbske...in tudi to nisem vedel, da bom boljši serviser, če bom znal slovnico perfektno. Od kdaj pa na tak način servisiramo??? Aja!! Nepodpisani Prijatelj, hvala za web side, zdaj brez tega ne grem nikamor...to bo moja nova Biblija :mrgreen:

IN SRECNE PRAZNIKE in se vec sportnih dogotkov v 2014 zeli AIR 'N' SHOX iz srca...:D

HVALA MILAN
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 26 Dec 2013 02:41

Dej piši v srbohrvaščini te bo vsaj kdo šteku pismo.
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 26 Dec 2013 09:08

Haha, ko smo že pri slovenšćini naj en tablaš zdaj opiše okvir kolesa z vsemi sestavnimi deli po naše. :wink:
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a mrd » 26 Dec 2013 09:18

Prelahko nalogo si dal....
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a Stak » 26 Dec 2013 10:21

R4NDOM napisal/-a:Dej piši v srbohrvaščini te bo vsaj kdo šteku pismo.

Misliš v srbščini ali hrvaščini? Srbohrvaškega ni več.
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a denčiminerči » 26 Dec 2013 12:22

Ne komplicirajte zdaj naenkrat z njegovo pisavo, so še hujši slovenski primeri.

Dejstvo je da je Milan slovenski zastopnik za Redline produkte, ki pa jih žal ni mogoče pri njem kupiti. :?

Če bi vsaj malo popustil in začel s prodajo mazil bi si zaslužil čisto desetko.

Tisti ki radi doma šraufamo se nebi več tukaj prepirali kaj je boljše za v loverse, ta drugi ki pa tega ne počnejo, pa bi itak pošiljali naprej k njemu na servis.

Saj TF Tuned tudi niso po župi dol priplavali, pa imajo svojo prodajo.
denčiminerči
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 26 Dec 2013 13:16

Spostovani denčiminerči,

Kot ste napisal, je se hujsih slovenskih primerov, ki sem jih dozivel, no pustimo malenkosti :)...

Tudi, kar se tice prodaje, imam v mislih spletno ali navadno trgovino, ziher v prihodnosti in to bo tudi tukaj, samo trenutno ne morem urediti na AJPES-u papirje glede prodaje, kjer sem registriran samo kot specificen servisni center, in ne smem izdat podajni racun, to je problem...

Cas urejanja tega pa ne vem, in ne me drzati za besedo...prihodnost je cez nekaj casa, pol leta, eno let...itd !

Tako, da boste obvesceni glede prodaje izdelkov Red Line-a, kot tudi tuning spacerov, tuning shims, in tuning narajenih kosov izdelka Air 'N' Shox-a...

Hvala za razumevanje, Milan
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a jery » 26 Dec 2013 14:40

Kaj je že landing ali nortšor, pa razne pičkarije. Da ne omenjam, da sem ravnokar gledal zadnje akcije iz bikemanije in razni druge ponudnikie v temi kolesarska tržnica, večino vse v angleščini. V temi Matajur celo v italijanščini, kjer google translate obupno prevede.
Ali se kdo kurči?
Nobeden!
Ko pa je nekdo iz drugih krajev bivše juge, je pa cela štala.
A lejga šment. Ko pa imamo tujca iz angloameričanskih, nemških ali španskih dežel,
ste pa čist sluzasti in se na vse kriple trudite razložiti kakšne zadeve.

Začnite že enkrat gledat kvalitete ljudi, ne pa njihove pomankljivosti in od kje prihaja ali kakšne barve je!
Vmes si pa poslušajte tale komad:
http://www.youtube.com/watch?v=cGZs0q83kMw
jery
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 26 Dec 2013 15:53

Spostovani Jery,

Dovol bom povedal S tim, da si CAR... :D

Da se je se eden Car najdel javno napisat to kar si si tudi jaz misim,in pisem, in verjamem da bi se veliko ljudi zraven najo neki napisal glede tega, ali se nocejo vpustat v glupe debate, seveda dobro bi bilo da poslusajo ta komad, mogoce kaksno se knjigo preberejo, pa se se neki pametnega naucijo v zivljenju, a ne samo da pljuvajo po ljudjem kateri neki delajo in hocejo dobro narest v tej drzavi... in sportnikima...;)

Ta tudi jaz preporocam tale komadic...;)

http://www.youtube.com/watch?v=cGZs0q83kM
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 26 Dec 2013 21:22

Če je kdo pomislil, da ga drkam zaradi jezika oz. narodnosti, se moti. Gre za poslovno kredibilnost. Tvoje delo govori zase, vsaj tako pravijo. Tvoji posti na tabli pač ne. Enostavno je besedilo pognati čez spellchecker preden se ga objavi. Če znaš odpreti vilo, znaš tudi to. :mrgreen:

Načeloma bi bilo to dobro za vsak post kadarkoli in od kogarkoli, ampak če želiš da je sintetičko tvoja poslovna podoba, nema problema. Dal sem samo nasvet, za katerega nisi prosil. Tako da, oprosti če te je prizadelo.

btw.
Med gradnjo hiše sem se tako skompal z bosanskimi grabinci, da sem smo se skupaj učili besedilo na pamet. Po koncu gradnje pa smo nekajkrat skupaj igrali nogomet (na njihovo iniciativo) in lahko mirno povem, da nije ni malo lako biti najlošiji igrač, a uz to i slovenac.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a mito dc » 26 Dec 2013 21:57

Itak,da drkaš!
mito dc
član

Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 26 Dec 2013 23:22

Slika
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 26 Dec 2013 23:37

Jabooz,

Vse bomo vredil...;) mi srbi recemo VSE ZA BIZNIS :D
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 01 Jan 2014 12:29

:D :D :D :D
Priponke
publishwall_resized_1388095350_2737140.jpg
:D :D :D :D
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 30 Jan 2014 11:28

Kaj pravite na zimski servis ali tuning vzmetenja z Red Line-om Sintetičkim Oljem? Menimo da je sedaj pravi čas da se pripravite na snezno sezono tako da boste zadovoljni z delovanjem vašega vzmetenja.

Če se boste vozil po snegu je tukaj nekaj nasvetov. Po vožnji po slanih cestah morate seveda očistiti kolo. Tudi če ga ne očistite poskrbite vsaj za vzmetenje - očistite prašna tesnila in sliderje, saj boste tako preprečili poškodbo tesnil, bushingov (vodil) in sliderjev (drsnikov). To pa zna biti zelo drago, zato raje poskrbite za svoje kolo.

Če pa želite se pa lahko obrnete na nas, Air 'n' Shox suspension service center, www.airnshox.com, milan@airnshox.com, Linhartova 42, 1000 Ljubljana...
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a berni » 25 Feb 2014 12:51

Živjo,
zanima me, če servisiraš tudi Lefty vzmetenje.

lp
Your future is only as bright as your mind is open.
Uporabniški avatar
berni
član

Kraj: vel.ligojna, kozina :) Skype: mirjanb

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 25 Feb 2014 21:53

Spostovani,

Žal ne, na kolesu cannondale servisiram samo FOX DYAD...

Hvala Milan
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a Bet » 26 Feb 2014 12:09

Živjo!

Koliko bi prišel servis zadnjega amortizerja Fox Vanilla RC?
Bet
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 27 Feb 2014 09:54

Spostovani,

To je dosta star amortizer, cena generalnega servisa pride 94,90 eur...

Hvala Milan
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 10 Mar 2014 22:15

AIR 'N' SHOX JE NA NOVI LOKACIJI !!!!

LINHARTOVA 40, 1000 LJUBLJANA

ZA VSA TEHNICNA VPRASANJA ALI VPRASANJA GLEDE SERVISOV POLEG MENE, LAHKO TUDI KONTAKTIRATE BOSTJANA FELCA NA E-MAIL: bostjan@airnshox.com

PA SE ENA NOVICA !! AIR 'N' SHOX JE OD 01.03.2014 URADNI SERVISNI CENTER ZA FOX VZMETENJE !!!
Priponke
1939525_10202620291301869_875902507_n.jpg
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a Snakes » 10 Mar 2014 22:38

Opa lepo, lepa novica. 8)
Uporabniški avatar
Snakes
član

Kraj: tu pa tam

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 10 Mar 2014 22:52

HVALA,

KOT ZA VAS, TAKO TUDI ZA NAS :D :D :D
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a dejanot » 11 Mar 2014 07:10

AIR 'N' SHOX napisal/-a:AIR 'N' SHOX JE NA NOVI LOKACIJI !

LINHARTOVA 40, 1000 LJUBLJANA

ZA VSA TEHNICNA VPRASANJA ALI VPRASANJA GLEDE SERVISOV POLEG MENE, LAHKO TUDI KONTAKTIRATE BOSTJANA FELCA NA E-MAIL: bostjan@airnshox.com

PA SE ENA NOVICA !! AIR 'N' SHOX JE OD 01.03.2014 URADNI SERVISNI CENTER ZA FOX VZMETENJE !!!

Cao

O cestitke, veliko uspeha pa cimvec strank vam zelim,....

LP
!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Prodam: nekaj kosov
Uporabniški avatar
dejanot
član

Kraj: Cerknica

OdgovorNapisal/-a zeRrc » 11 Mar 2014 09:49

Boštjan Felc? Zakaj Milan, zakaj! Pa tko dobro ti je šlo... :cry:
zeRrc
član

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 11 Mar 2014 19:29

Spostovani,

Hvala za cstitke, upamo da bo se bols kot do sedaj,

Pa da odgovorim zakaj Felc,

Ker Felc je ze v kolesarstvu 30 let, tudi veliko tega ima za sabo, bil je serviser v najboljsih firmah, in tudi serviser vzmetenja v katerega lahko zaupam.

Pa tudi imam veliko dobrih izkusenj znjim, in pozna zadevo kot je treba in se je ze izkazal v tej smeri katero jaz potrebujem kot dober servisni center, pa sva tudi se privat zelo dobra prijatelja, in lahko zaupam da stima vse kdaj mene ni v firmi.

Pozna zadevo popravit zelo dobr, ce ima dobre pogoje za servis kotjih imam jaz, ce pa nimas dobre pogoje in nimas s cim delat, zadevo ne mores dobr zrihtat in ne more delat kot si zeli stranka, sedaj pri meni ima zelo dobre pogoje katere potrebujeva za profesionalno narjeno delo...

Pa tudi sedaj nama bo slo se bolse ker kreva skupi v zelo resno in profesonalno delo, katero Slovenija potrebuje.

Mislim da se strinjate doloceni zmano?!

Hvala MIlan
AIR 'N' SHOX
član

OdgovorNapisal/-a matejstyle » 15 Mar 2014 06:42

Pozdravljeni!

Rebound na fox rp23 (2010) je umru, pa me zanima kakšna bi bila cena popravila.

Hvala, Lp
Shake Stuff Up!
Spletni Album
Uporabniški avatar
matejstyle
član

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a AIR 'N' SHOX » 15 Mar 2014 09:56

Spostovani,

Vse odvisnko kaj je narobe,dokler ne odprem amortizer nemorem vedat, ali v temu primeru najcenejsa varianta pride 84,90 eur- generalni servis...tudi kot sem rekel vse odvisno zakaj nedeluje, lahko pa upamo v to, da neki od kosov ni poskodovan pol je pa dodaten strosek.

Hvala Milan
AIR 'N' SHOX
član

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Gorskokolesarska tržnica

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov