Unior Tools

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Unior Tools

OdgovorNapisal/-a vine » 14 Jun 2012 13:39

Glede na to da imamo v Sloveniji zelo dobrega proizvajalca kolesarskega orodja, odpiram temo kjer bom objavljal novosti o programu Unior kolesarskega orodja, predvsem nova in izboljšana orodja. Lahko se pohvalimo, da imamo do danes že preko 200 artiklov namensko kolesarskega orodja (v to kategorije ne pašejo klasični imbusi itd..) in da bomo v kratkem po asortimanu najmočnejši na trgu.

Novosti redno objavljamo tudi na naši Facebook strani: http://www.facebook.com/uniorbike, stisnite nam kakšen lajk!

Za začetek le nekaj povezav na letošnje novosti:

Prenovljeno centrirno stojalo:
http://www.uniortools.com/product?doc=10780&prod=302719

Nova posodica za stojalo:
http://www.uniortools.com/product?doc=10780&prod=303795

Stojalo za servisiranje z dvema rokama:
http://www.uniortools.com/product?doc=10780&prod=247162

Orodje za izstiskanje puš na zadnjem amortizerju:
http://www.uniortools.com/product?doc=10780&prod=302760

Orodje za montažo prašnih tesnil:
http://www.uniortools.com/product?doc=10780&prod=303751

Roka za na mizo ali steno:
http://www.uniortools.com/product?doc=10780&prod=247129

Pozitivna kritika in nove ideje so vedno dobrodošle!
Uporabniški avatar
vine
član

Kraj: lj

Re: Unior Tools

OdgovorNapisal/-a whatever » 14 Jun 2012 13:52

Fajn bi bilo vedeti MP cene. :wink:
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a vine » 14 Jun 2012 14:03

Žal je taka politika podjetja da se cen na korporativni strani ne objavlja, predvsem zaradi celotne distribucijske mreže, različnih cenovnih nivojev itd...

Če tule poskrolaš malo nižje, pod programom kolesarskega orodja, najdeš seznam trgovcev. Na določenih spletnih straneh teh trgovcev najdeš cene, sicer pa dobiš vse informacije o cenah in dobavi tudi v naši industrijski prodajalni darja.gorenak@unior.si
http://www.uniortools.com/evropa-112#slovenija

LP
Uporabniški avatar
vine
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 14 Jun 2012 21:12

A v industrijski prodajalni v Zrečah se da to orodje videt/kupit? Ker na žalost tega orodja še nisem videl v kolesarskih štacunah (vsaj v MB ne, čeprav imamo Bike Center in VEB...) :P

Maac
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a vine » 14 Jun 2012 21:18

Ja, dan danes malo trgovin drži zalogo teh bolj specifičnih orodij... Če prideš v Zreče, potem se še raje najavi meni (dovolj vnaprej) in se lahko oglasiš v našem showroomu, kjer je veliiiko orodja... Podobno če je kdo v Lj. imamo v Kosezah Unior delavnico z večino našega orodja.
Uporabniški avatar
vine
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 15 Jun 2012 00:10

Še vedno trdim da je stojalo za centriranje povsem neuporabno za serviserje, ki pletejo in centrirajo faking spešalabajz offset whellsete!

Že g. Mačka(ki je nekoč delal v razvoju; baje) sem vabil, da pogleda tapravo stojalo za to, pa ni bilo interesa(kljub temu, da sem mu posojal orodja X znamke za ''testiranje'').

Tudi po predstavitvi v Celju ni bilo interesa.

Drugače pa v svojem servisu koristim tako Pedros, Park Tool in Unior in nekih šibkih točk Uniorja ni zaznati(razen izvijačev, pri katerih odleti kaljeni del).

Prav tako bi bilo mogoče pametno ''stestirati'' tanovo ParkToolovo roko, pri kateri lahko kamot vpneš kolo z aerodinamično sedežno oporo...česar je čedalje več.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a vine » 16 Jun 2012 09:19

Buschi, ne da ni interesa, ideja ja zapisana, vendar dokler ni ekonomske računice tega ne moremo delat. Kolesarski program se trenutno prodaja že v 35 državah in dokler od večjih distributerjev ne dobimo potrditev idej za nova orodja, ne gremo naprej. Trenutno modificirano stojalo je točno to kar so naši največji kupci rabili in se trenutno zelo dobro prodaja, je tudi zelo konkurenčno Park Toolovi podobni različici. Vsekakor pa so taki komentarji (in tale z roko) zelo zaželeni.
Uporabniški avatar
vine
član

OdgovorNapisal/-a vine » 13 Jul 2012 10:26

Vsi obstoječi lastniki centrirnega stojala 1689 kupljenega pred 31.5.2012, lahko funkcionalnost centiranja 29col koles nadgradite z nakupom novih tipal - http://www.uniortools.com/product?doc=10780&prod=302749, zamenjava pa ena dva tri.
Uporabniški avatar
vine
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 22 Avg 2013 10:57

Tine povej kdo vam testira novo orodje, preden gre v proizvodnjo ???
Včasih sem mislil da sem samo jest prezahteven, sam zdej pa že vsi serviserji jamrajo. Včasih imate res tako neumne napake, da mi res ni jasno kako pride čez testiranje.
Pravkar grdo odščipnil del prsta z orodjem za prešanje ležajev :shock:. Orodje je iz čisto premehkega materiala zato se hitro deformira in zatika in potem nesreča ni več daleč.
Par primerov.
1. orodje za razrivanje zavornih oblog je predebelo in sploh ne paše not. Razen če imaš znucane pakne. Sam tam lahko tud izvijač uporabim.
2. Kromiran 2mm inbus se obrne kot nič in potem imaš še problem z posnetim inbusom.
3. orodje za krmilne ležaje je iz putra
4. roka za vpenjanje ni niti približno ni na nivoju konkurence. Pa ne mislim na Parktool
5. stojalo za centriranje ni niti približno na nivoju Park toolovega. Stojalo se zelo težko nacentrira da kaže center, kar je verjetno tudi razlog da že iz fabrike pride necentrirano
Pa še bi lahko našteval :(
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 22 Avg 2013 16:58

očitno so se skomercializirali:) Mi je ratal na stojalu za sestavljanje (dražji model) pri prvem zategovanju pedalov zlomit roko stojala (nobenga šraufa nism preveč zategnu majke mi, pa tud konj nism...), viličasta ključa po treh mesecih kr redne uporabe že kažeta znake obrabe pa imbusi mi tud ne vlivajo več zaupanja...Škoda
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a koko82 » 23 Avg 2013 10:15

Mislim da je problem v tem, da razvojniki niso nikol resno šraufal koles in ne opazijo svojih napak. Al pa so tolk arogantni, da jih nočejo priznat, ko jih nekdo opozori nanje.
Včasih gre za zelo očitne napake, katere vidiš ob prvi uporabi.
Npr. univerzalni ključ za napere ima ostre robove, tko da je delo z tem orodjem precej boleče. Tle bi res rad vidu tipa, ki je odobril proizvodnjo tega orodja. http://www.unior.si/cgi-bin/cms.cgi?doc ... prod=19462
Unior ima dobro ime sam če bo šlo tko naprej bo šel kolesarski odelek v k... Poznam par serviserjev vključno z mano, k so izgubil zaupanje v to znamko in sedaj damo raje malo več in nabavimo PT. Men je zlo žov k moram to pisat, sam če bomo tiho se ne bo nič spremenilo.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a scottman » 23 Avg 2013 10:15

Ne uporabljam kolesarskih orodij, uporabljam pa ključe, inbuse in vso to ostalo kramo in sem prav tako opazil slabšo kvaliteto kot pred leti. Bi blo treba spet mal porihtat to, jaz se pa javim, da bom stestiral :D
scottman
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 23 Avg 2013 17:31

koko82 napisal/-a:Npr. univerzalni ključ za napere ima ostre robove, tko da je delo z tem orodjem precej boleče. Tle bi res rad vidu tipa, ki je odobril proizvodnjo tega orodja. http://www.unior.si/cgi-bin/cms.cgi?doc ... prod=19462.

Saj je samo kopija poceni orodij in tudi ti imajo ostre robove. Pa je kaj za kaj? Ali je premehek in se takoj ob pogledu na nipl od štirke deformira.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 23 Avg 2013 20:12

Outsourcajo kitajce. Znano v kapitalizmu.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a miha555 » 25 Avg 2013 10:40

Veseli me da se trudite in objavljate novosti in promovirate podjetje, ki mi je všeč.
Sam nekih napak na orodju (imbusi, izvijači, snemalec kasete) nisem opazil, res je da nisem profesionalni serviser in ne uporabljam orodja vsak dan in tudi nabor mojega orodja je majhen.
Kar me zmoti je to, da v primeru, ko bi ga želel kupiti ga ne morem v "klasični" trgovini. Vse lahko najdem na vaši spletni strani ampak kaj, ko leta 2013 še zmeraj nimate spletne trgovine. Da bom pa v trgovini naročil orodje in čakal "14" dni se mi zdi za današnji dan nesprejemljivo. Odgovor bo verjetno različna cenovna politika za različne trge, kot je bilo že zgoraj napisano... :-(
Uporabniški avatar
miha555
član

OdgovorNapisal/-a Roxx » 25 Avg 2013 13:44

Če greste kaj v bike park na Roglo imajo tovarniško trgovino v Zrečah kjer so pogosto kar dobre akcije na orodje. Skoraj vedno je nekaj znižano. Sam kupujem vse tam.
Povprečni superjunak!
Roxx
član

Kraj: Šoštanj-Velenje

OdgovorNapisal/-a koko82 » 26 Avg 2013 10:03

Bushi material se mi je zdel vredu. Sam sem ga sam enkrat probov.
Drugač pa nima veze kje se dela. Prodaja se kot Unior, zato bi mogla bit tud kvaliteta temu primerna! V glavnem ne gre za napake v materialu ampak zelo očitne napake v designu.
Za začetek bi blo dost če bi se dalo vse prototipe testirat v par dobrih servisov in potem tudi upoštevat njihvo pripombe. Če se to že dogaja pa takoj zamenjat vse servise oz človeka, ki z njimi komunicira v kolikor so imeli pripombe pa se jih ni upoštevalo!
Razumem da občasno spregledaš kako malenkost. Sam tukaj ne gre za malenkosti. Pa tud napake niso ravno redke.
Npr. orodje za vstavljanje 35/36mm tesnil ne paše v Boxxerce in Lyrike, ker je 1mm preširoko in ne gre v vilo oo[] . Glede na to da so to najbolj razširjene 35mm vile, katere vozi tudi večina Uniorjevega DH teama se taka napaka enostavno ne sme zgodit. Očitno tud njihov team ne uporablja uniorjevega orodja.
Ker mi je blo čudno, da bi blo isto orodje za 35 in 36mm sem Tineta pred nakupom vprašal če je testirano in mi je zagotovil da je. Zato sem potem zgoraj napisal naj pove kdo testira njihovo orodje, da ga zamenjajo z telim.
Slika
On bo prec povedal, da ne paše not.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a Matiček » 26 Avg 2013 11:52

:mrgreen:
Brez zemljevida ne prideš nikamor,ali pa marsikam !
Uporabniški avatar
Matiček
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a vine » 26 Avg 2013 14:18

Živjo,

Hvala za vsa konstruktivna vprašanja. Imam odgovore prav za vse zadeve. Se pa ravno pakiramo za Eurobike, bom v detajle vse odgovoril.

lep dan,
Tine
Uporabniški avatar
vine
član

OdgovorNapisal/-a smirnoff » 30 Avg 2013 22:59

Koko odlično si to povedal, pokazal. :lol:
smirnoff
član

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 31 Avg 2013 10:36

V Zasavju se da kompleten program videt v katalogu in naročiti v trgovskem centru EVJ v Kisovcu. Rok dobave nekaj dni... Če poznate model orodja in njegovo kodo, pa se samo pokliče in naroči...
Uporabniški avatar
kuki666
član

Kraj: Bliz centra... Slovenije

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 31 Avg 2013 10:39

Buschi napisal/-a:
koko82 napisal/-a:Npr. univerzalni ključ za napere ima ostre robove, tko da je delo z tem orodjem precej boleče. Tle bi res rad vidu tipa, ki je odobril proizvodnjo tega orodja. http://www.unior.si/cgi-bin/cms.cgi?doc ... prod=19462.

Saj je samo kopija poceni orodij in tudi ti imajo ostre robove. Pa je kaj za kaj? Ali je premehek in se takoj ob pogledu na nipl od štirke deformira.

Kar se mene tiče (in ga uporabljam kar dosti) je ta ključ kar v redu, ne spomnim se, da bi me kdaj bolelo od njegove uporabe :-) Je pa zelo vzdržljiv in se ne deformira. Moj je bil uporabljen že vsaj za napenjanje cca 500 špic in je še vedno kot je bil nov.

LP
Uporabniški avatar
kuki666
član

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 31 Avg 2013 10:43

BTW, UNIOR premalo trži tudi tale svoj zelo uporaben izdelek, ki mi je na terenu že marsikdaj prišel prav:

http://www.unior.si/cgi-bin/cms.cgi?doc ... rod=245827
Uporabniški avatar
kuki666
član

OdgovorNapisal/-a sch3ll3 » 31 Avg 2013 20:27

Nikjer ne najdem cene za zgoraj omenjeni set. Mogoče kdo ve?
sch3ll3
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 31 Avg 2013 21:17

@sch3ll3 28,90€ Vsaj v ceniku je taka cena.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a sch3ll3 » 01 Sep 2013 14:00

Hvala. Se bom enkrat oglasil v tovarniški stacuni.
sch3ll3
član

OdgovorNapisal/-a matejstyle » 01 Sep 2013 15:32

Shake Stuff Up!
Spletni Album
Uporabniški avatar
matejstyle
član

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a koko82 » 02 Sep 2013 07:21

226€
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 02 Sep 2013 09:46

Da ne boste skos spraševali za cene, prilagam povezavo do Uniorjevega cenika ;).
Cenik je kar obsežen, tako da je najlažje če iščete po šifrah.
http://www.kolesarska-trgovina.si/ceniki.php

P.S.
Tine imam še par dobronamernih vprašanj glede orodja za prešanje ležajev.

1. zakaj ste uporabili "M" navoj ?
2. je v kompletu nastavek za 608 ležaj (mogoče sem ga spregledal)
3. zakaj ste na orodje napisali mere ležajev namesto oznak ? Napišite oboje al pa samo oznake.
4. so nastavki 0,2mm manjši od ležajev ?
5. katere nastavke ste vključili v set
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a vine » 05 Sep 2013 09:17

Malo dlje je trajalo da sem spravil vse odgovore skupaj, ravno v času Eurobajka ko je ekstra gužva.

Za začetek naj povem - bike program je star cca 6 let. Prvih nekaj let je bila prodaja minimalna, zdaj se stvari dogajajo malo bolj zares. To tudi pomeni kakšen cekin več za razvoj. Še vedno smo majhna ekipa ki se trudi.
Vsako orodje ima določen cikel ko ga spraviš na trg. Ko gremo nekaj izboljševat rabimo precej časa da produkt zaokroži, zamenja zalogo starih model. Tako se pojavijo primeri ko določeno funkcionalnost že izboljšamo, a določen trgovec drži še staro zalogo kako leto. Primer je prva točka spodaj. Tu je seveda potrebna dobra komunikacija s celotno distribucijski mrežo. Imamo rezerve tudi tu, a ne delamo slabo.
Unior je v začetku razvil veliko orodij, večina seveda kopirana od konkurence. Zdaj poleg razvoja novih orodij delamo produkt za produkt in postopoma izboljšujemo. To je proces ki pač traja, sploh ob vseh aktivnostih ki jih delamo zraven da povečamo distribucijsko mrežo in prodajo, brez tega ne gre.

Za testiranje vabim nove servise/posameznike, če le imate voljo in čas sodelovati. Plačila žal ni, seveda pa se oddolžimo z vzorci. Zdaj nam testirajo izbrani serviserji v SLO in predvsem v tujini. Dejstvo je tudi to, da pri mnogih primerih ni težava razvoj in testiranje, ampak tudi proizvodnja in finalna kontrola, kar je pač hiba ta trenutek.
Kontaktirate me lahko na PM ali kar na bike@unior.si

Bolj konkretno:

1. orodje za razrivanje zavornih oblog je predebelo in sploh ne paše not. Razen če imaš znucane pakne. Sam tam lahko tud izvijač uporabim.
2. Kromiran 2mm inbus se obrne kot nič in potem imaš še problem z posnetim inbusom.
3. orodje za krmilne ležaje je iz putra
4. roka za vpenjanje ni niti približno ni na nivoju konkurence. Pa ne mislim na Parktool
5. stojalo za centriranje ni niti približno na nivoju Park toolovega. Stojalo se zelo težko nacentrira da kaže center, kar je verjetno tudi razlog da že iz fabrike pride necentrirano
Pa še bi lahko našteval :(

1. Orodje za ravnanje oblog - orodje je bilo popravljeno pred več kot pol leta. Kot opisano zgoraj, traja da pride v obtok. Na sliki se npr. že vidi popravek:
http://www.uniortools.com/katimages/757722.jpg
Brez težav zamenjamo starega.

2. Kromiran inbus 2mm - težko komentiram, inbus je prestal vse klasične teste in priporočila glede trdote. Komentar gre naprej.
3. Orodje za prešanje krmilnih šalic - težavo zatikanja poznamo - bi te pa prosil za opis na kakšen način konkretno si prišel do situacije? Se ti spodnja drsna šalica ni zataknila in potem preskočila?
4. Tule bom rekel, vsake oči imajo svojega malarja. Absolutno so boljše roke na trgu, naša je nastala v zmožnostih lastne proizvodnje (beri nič oz. čim manj plastike) in se prodaja zelo dobro. Določeni trgi so izjemno sprejeli, določeni manj. Vsekakor je enkrat plan narediti nekaj v rangu Topeak, Feedback...
5. Razlog je točno to kar si napisal, da prihajajo stojala necentrirana iz fabrike. Ni napaka v dizajnu in testiranju, le v montaži oz. proizvodnji. Težave kot to nastanejo ko se seli proizvodnja iz obrata v obrat (Unior ima namreč 4 lokacije v SLO in se je delala optimizacija), pa menjajo ljudje (upokojitve, novi študenti ipd...) in pride šlamparija. Iz pisarn se trudimo kolikor se da se take stvari odpravijo.
Kdor je dobil necentrirano stojalo naj pove, se osebno oglasim s kalibratorjem.

očitno so se skomercializirali:) Mi je ratal na stojalu za sestavljanje (dražji model) pri prvem zategovanju pedalov zlomit roko stojala (nobenga šraufa nism preveč zategnu majke mi, pa tud konj nism...), viličasta ključa po treh mesecih kr redne uporabe že kažeta znake obrabe pa imbusi mi tud ne vlivajo več zaupanja...Škoda

Ne pozabit - Unior nudi na vse razen pnevmatike doživljenjsko garancijo, ob pravilni uporabi. Pošljite težave na bike@unior.si in poskušamo rešit. Kar se tiče roke - če je počila dejansko modra roka, je bila to prva serija ki ni bila ok varjena po notranji strani. Nova serija je testirana na stroju s 100kg+. V kolikor pa je počel srebrn del, pa je hiba kosa od dobavitelja - če si bil na Eurobikeu si verjetno videl prenovljeno verzijo ki bo na voljo pozimi. Tudi starim lastnikom bomo lahko zamenjali ta kos. Torej, pošlji sliko počenega dela na mail, pa bomo zrihtali.

Mislim da je problem v tem, da razvojniki niso nikol resno šraufal koles in ne opazijo svojih napak. Al pa so tolk arogantni, da jih nočejo priznat, ko jih nekdo opozori nanje.

Prvo bo držalo, drugo ne. Naši razvojniki čitajo forume, so super fantje ki se trudijo stvari popravit in vse razumet. Kot opisano zgoraj, proces traja, napaka pa se naredi na vseh koncih. Kar niti ni bistveno, naša naloga je dostavit dober produkt na trg.

Npr. univerzalni ključ za napere ima ostre robove, tko da je delo z tem orodjem precej boleče. Tle bi res rad vidu tipa, ki je odobril proizvodnjo tega orodja. http://www.unior.si/cgi-bin/cms.cgi?doc ... prod=19462"

Se strinjam, je ostro orodje. Prodamo jih zelo veliko in komentarjev ni skoraj nič, kljub vsemu bo verjetno enkrat izboljšava ob naslednji verziji. Kar še želimo narediti na orodju, je drugačen oprijem špice, tako kot naš profi ključek - glej sliko od podobnega izdelka na trgu: http://shrani.si/f/2J/Bw/XubGkKD/napere.jpg

"Kar me zmoti je to, da v primeru, ko bi ga želel kupiti ga ne morem v "klasični" trgovini. Vse lahko najdem na vaši spletni strani ampak kaj, ko leta 2013 še zmeraj nimate spletne trgovine. Da bom pa v trgovini naročil orodje in čakal "14" dni se mi zdi za današnji dan nesprejemljivo. Odgovor bo verjetno različna cenovna politika za različne trge, kot je bilo že zgoraj napisano... :-"

Je eden od izgovorov, čeprav ne glavni... Veliko je za narediti na domačem trgu, a gremo korak za korakom. Kot je nekdo že napisal, lahko vedno naročite v naši industrijski prodajalni v Zrečah - po plačilu predračuna, dobite orodje (seveda če je na zalogi) v 2-4 delovnih dneh. Če se naroči/plača zgodaj zjutraj, še prej. Web plačilo bo naslednji korak.

Industrijska prodajalna Unior
Cesta na Roglo 13B
3214 Zrece

Kontaktna oseba
ga. Darja Gorenak
Tel.: 03 75 20 596
Faks: 03 75 20 597
E-pošta: darja.gorenak@unior.si

Npr. orodje za vstavljanje 35/36mm tesnil ne paše v Boxxerce in Lyrike, ker je 1mm preširoko in ne gre v vilo oo[] . Glede na to da so to najbolj razširjene 35mm vile, katere vozi tudi večina Uniorjevega DH teama se taka napaka enostavno ne sme zgodit. Očitno tud njihov team ne uporablja uniorjevega orodja.

Žal napaka v proizvodnji, ne v razvoju. Orodje je testiral FOX & SRAM direktno in je delovalo vse, imam pri sebi verzijo ki deluje. Piši mi na email, pa bomo naredili zamenjavo. Nimam še info kje je šlo narobe, a verjetno pri tolerancah. Imamo več primerov.

1. zakaj ste uporabili "M" navoj ?
2. je v kompletu nastavek za 608 ležaj (mogoče sem ga spregledal)
3. zakaj ste na orodje napisali mere ležajev namesto oznak ? Napišite oboje al pa samo oznake.
4. so nastavki 0,2mm manjši od ležajev ?
5. katere nastavke ste vključili v set"

1. Kot mi je bilo rečeno, naj bi bil metrični dovolj za potrebne sile. Poleg tega je to tudi odločitev zaradi lastne zaloge M navojev in nižje cene.
2. Je!
3. Bodo! Prvi vzorec za Eurobike je bil brez, glej spodaj seznam.
4. Da!
5. Evo:

Oznaka Notranja/Zunanja mm

608 8 22
6000 10 26
6900 10 22
6001 12 28
6901 12 24
6902 15 28
6802 15 24
1526 15 26
Ni oznake 17 28
6903 17 30
6803 17 26
6804 20 32
6805 25 37
R6 3/8" 7/8"

Če ima kdo še kako konkretno idejo za ležaj, naj pove. Nekaj idej smo že dobili na EB, pa raziskujemo.

Torej še naprej stresajte slabo voljo in reklamacije tule, jaz & sodelavci se bomo trudili odgovoriti in popraviti vse kar se da:) Želel sem prikazat da so za programom ljudje ki razmišljajo, Unior pa je pač velik sistem in možnosti za napake je veliko...

Hvala & lp,
Tine (predstavnik bike programa Unior d.d.)
Uporabniški avatar
vine
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 05 Sep 2013 09:55

... nenormalno dober pristop s proizvajalčeve strani ... pošteno. S takim odnosom se gre v pravo smer.
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a vine » 05 Sep 2013 10:03

Še ločen post, da napišem še kaj pozitivnega ;)

Imamo kar nekaj novosti, predvsem par bi vam jih predstavil tule.

Set za prešanje ležajev - tole je omenil že Koko zgoraj. Želimo narediti resnično univerzalen set, za relativno normalno ceno.
Slika

Orodje za snemanje singlespeed zobnikov kot na sliki spodaj. Večna težava pri snemanju teh zobnikov, na koncu uporabiš kladivo in izvijač, ali pa doma narejeno orodje. Čas ki ga porabiš pa težko zaračunaš stranki, saj je kos vreden par eur... Bistvo orodja je, da močen pin (ki se ga na sliki mogoče ne vidi dobro) stisne zobnik ob steno orodja in celo stvar dobro primeš in odviješ. Če to ni dovolj, se orodje zarotira in zobnik se slej ko prej ustavi na enem od vogalov orodja in imaš dvotočkovno oporo. Skoraj ne moreš verjeti, a deluje.
Orodje je bilo delno kopirano od starega Hozan orodja, ki ga pa ne proizvaja več in razvito skupaj z našim ITA distributerjem, ki jih je že prednaročil trimestno cifro.
Slika
Slika

Set za pletenje obročev. V resnici nič drugega kot lepo zbrana orodja v plastični škatli in peni, da je vse na svojem mestu.
Slika

Žepna centrirna naprava. Gre na vsako nihajko, vilico... Pašček bo delan iz starih zračnic in tako deloma ekološki.
Prvi uporabnik bo Omega Pharma Quick Step in vseh 8 njihovih mehanikov, vključno z mehanikom Cavendisha.
Slika

Še novosti... objavim malo kasneje.
Uporabniški avatar
vine
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 05 Sep 2013 10:14

Pošteno!
Mene si prepričal pa nisem serviser koles... Unior ostane še naprej v hiši ;)
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a Buschi » 05 Sep 2013 13:27

vine napisal/-a:Orodje za snemanje singlespeed zobnikov kot na sliki spodaj. Večna težava pri snemanju teh zobnikov, na koncu uporabiš kladivo in izvijač, ali pa doma narejeno orodje. Čas ki ga porabiš pa težko zaračunaš stranki, saj je kos vreden par eur... Bistvo orodja je, da močen pin (ki se ga na sliki mogoče ne vidi dobro) stisne zobnik ob steno orodja in celo stvar dobro primeš in odviješ. Če to ni dovolj, se orodje zarotira in zobnik se slej ko prej ustavi na enem od vogalov orodja in imaš dvotočkovno oporo. Skoraj ne moreš verjeti, a deluje.
Orodje je bilo delno kopirano od starega Hozan orodja, ki ga pa ne proizvaja več in razvito skupaj z našim ITA distributerjem, ki jih je že prednaročil trimestno cifro.
Slika
Slika

Sej nočem bit pameten in iti proti toku, ampak ta zobnik odviješ z pomočjo tistih dveh pravokotnih utorov čisto na sredini.
Tisti dve luknjici sta za to, da razstaviš zobnik, če recimo kakšen od zobcev zajebava...čeprav tega dandanes ne dela nihče več, saj nov zobnik stane 6€.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 05 Sep 2013 14:46

Pošten odgovor... thumbs up!
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 09 Sep 2013 22:00

vine napisal/-a:Še ločen post, da napišem še kaj pozitivnega ;)
Žepna centrirna naprava. Gre na vsako nihajko, vilico... Pašček bo delan iz starih zračnic in tako deloma ekološki.
Prvi uporabnik bo Omega Pharma Quick Step in vseh 8 njihovih mehanikov, vključno z mehanikom Cavendisha.
Slika
super izgleda.

za naročila: lahko se naroči tudi v euroton trgovinah... če kdo rabi.
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a miha555 » 10 Sep 2013 20:29

Pohvalno, všeč mi je pristop, ki ste ga ubrali za komunikacijo.
Žepna centrirna naprava zgleda zelo uporabna za popravilo manjših odstopanj...
Uporabniški avatar
miha555
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 17 Sep 2013 13:58

Razumem da gre za majhno ekipo in da traja da popravite faljeno orodje. Ne razumem pa da lahko tako faljeno orodje pride čez vse kontrole in pride na trg.
Če nebi bli Unior bi že zdavnaj propadli.

1. Orodje za ravnanje oblog - orodje je bilo popravljeno pred več kot pol leta. Kot opisano zgoraj, traja da pride v obtok. Na sliki se npr. že vidi popravek:
http://www.uniortools.com/katimages/757722.jpg
Brez težav zamenjamo starega.

Hvala za ponudbo sam žal sem 2 leti pred vami. Orodje sem nabavil in zbrusil 8.6.2011 :mrgreen:
Sem pa sedaj ko so popravljeni naročil par kosov za prodajo (prej jih nisem mogel)
Bi pa zamenjal orodje za 35mm tesnila.
2. Kromiran inbus 2mm - težko komentiram, inbus je prestal vse klasične teste in priporočila glede trdote. Komentar gre naprej.

Če hočeš ti lahko pošljem 2-3 deformirane komade. Zadeva je na nivoju inbusov, ki jih dobiš poleg pohištva.
3. Orodje za prešanje krmilnih šalic - težavo zatikanja poznamo - bi te pa prosil za opis na kakšen način konkretno si prišel do situacije? Se ti spodnja drsna šalica ni zataknila in potem preskočila?

Spodnji del se je kot ponavadi zataknil. Sam tokrat mi je nekako ratalo da sem imal prstanec v utoru in ko je orodje popustilo mi je odrezalo kos blazinice. Na srečo ni bilo prov globoko, tko da je zdej že skoraj zaceljeno. Sam vseno ni prijetno če moraš skos v rokavicah šravfat.
Sej drugač ga vsake tolk časa popilim pa je spet za nekaj časa dobro. Sam tukaj bi res lahko uporabili trši material. Ko pilim robove je skor tko kot bi pili aluminij. Se nebi dalo to malo kalit al pa kej podobnega ?
4. Tule bom rekel, vsake oči imajo svojega malarja. Absolutno so boljše roke na trgu, naša je nastala v zmožnostih lastne proizvodnje (beri nič oz. čim manj plastike) in se prodaja zelo dobro. Določeni trgi so izjemno sprejeli, določeni manj. Vsekakor je enkrat plan narediti nekaj v rangu Topeak, Feedback...

Roka se prodaja, ker je pol cenejša od konkurence. Sam za moje potrebe je prešvoh, tko da jo bom v kratkem zamenjal. Šravfaš šravfaš in kar naekrat vidiš, da je kolo zlezlo do zica. Za navadno sedežno ni panike. Pri Reverba pa ni glih fajn če ti nasede na cevko. Mislim da bi lahko z isto tehnologijo naredili večji vzvod oz uporabili močnejšo vzmet.

5. Razlog je točno to kar si napisal, da prihajajo stojala necentrirana iz fabrike. Ni napaka v dizajnu in testiranju, le v montaži oz. proizvodnji. Težave kot to nastanejo ko se seli proizvodnja iz obrata v obrat (Unior ima namreč 4 lokacije v SLO in se je delala optimizacija), pa menjajo ljudje (upokojitve, novi študenti ipd...) in pride šlamparija. Iz pisarn se trudimo kolikor se da se take stvari odpravijo.
Kdor je dobil necentrirano stojalo naj pove, se osebno oglasim s kalibratorjem.

A nebi bi blo bolš če bi zaposlili študenta za 5e/h, ki bi skalibriral vsa stojala preden gredo iz skladišča ? Recimo da rabi 0,5 ure na stojalo, kar ga podraži za 3€. Ok pol so še marže trgovcev itd... sam tud če bo na koncu 10€ dražji bo vsaj delal. Park tool ima na vsakem stojalu napisano kdo ga je scentriral. Tko se takoj vidi če ga kdo serje. Nabavte par nalepk na katere se bodo sestavljalci podpisali pa bo kmalu red.
Ravno včeraj me je stranka spraševala če je to normalno (ni kupil pri nas). Sem rekel naj te pokliče in boš prišel skalibrirat :twisted:
Sam spremljam ta stojala odkar so prišla ven. Vmes ste jih tudi nekaj prenovili, tko da ne gre za prvo serijo in zaenkrat še nisem slišal, da bi kdorkoli dobil scentriranega.
Stranke vam zaupajo, ker imate dobro ime vi pa tkole.

Kar se tiče nastavkov za ležaje, ste jih kar vredu pokrili. Sam vam vseno ne zaupam čist :mrgreen: Sploh ker gre za orodje katero ima mogoče 5 servisov v Sloveniji in testerji niti ne vedo kako mora to orodje delat...
Če imaš kak kos viška bi se priporočal za testiranje. Sicer že imamo svoje, sam mi je zanimivo in bi ga rad vključil v naš prodajni program. To pa seveda ne morem če bo imelo napake.

Aja orodje za izbijanje ležajev, katero ste imeli na Eurobiku je neuporabno za kolesa, ker ima predebel rob, tko da ga niti ne oglašujte pod kolesarskim programom.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a ludiluka » 24 Jan 2014 05:09

Sicer še moja izkušnja z uniorjevim orodjem, ki je pri hiši že odkar pomnim. Tako nono kot oče sta mehanika in je orodje stalno v uporabi. Po letih zlorabe ključev so le tej postali raztegnjeni,... zato sem se odločil investirati in sem nabavil tako viličaste kot zvezda ključe od 6-36mm (mislim da veste da investicija ni majhna vsaj za moje finance) in ključi so se raztegnili po parih zatiskanjih matic tudi material iz katerega je narejen ključ je mehkejši od 8.8 matice saj se le ta vtiska v ključ) uglavnem navadno sranje. Da vam ne opišem mojega razočaranja. Pri uniorju jih pa to itak ne briga uglavnem nikoli več ne kupim od njih nič saj jim je kvaliteta tako padla da se lahko primerjajo edino s kakimi kitajskimi seti orodja ki jih kupiš v hoferju. Sedaj pa počasi zamenjujem orodje z beto in wurthom saj so svetlobna leta pred uniorjem.
ludiluka
član

OdgovorNapisal/-a hnkskywalker » 24 Jan 2014 10:40

ludiluka napisal/-a:Sicer še moja izkušnja z uniorjevim orodjem, ki je pri hiši že odkar pomnim. Tako nono kot oče sta mehanika in je orodje stalno v uporabi. Po letih zlorabe ključev so le tej postali raztegnjeni,... zato sem se odločil investirati in sem nabavil tako viličaste kot zvezda ključe od 6-36mm (mislim da veste da investicija ni majhna vsaj za moje finance) in ključi so se raztegnili po parih zatiskanjih matic tudi material iz katerega je narejen ključ je mehkejši od 8.8 matice saj se le ta vtiska v ključ) uglavnem navadno sranje. Da vam ne opišem mojega razočaranja. Pri uniorju jih pa to itak ne briga uglavnem nikoli več ne kupim od njih nič saj jim je kvaliteta tako padla da se lahko primerjajo edino s kakimi kitajskimi seti orodja ki jih kupiš v hoferju. Sedaj pa počasi zamenjujem orodje z beto in wurthom saj so svetlobna leta pred uniorjem.

Da so se razegnili po par zategovanjih? Da so mehkejši od 8.8 matic? Ne verjamem... pokaži slike.
Uporabniški avatar
hnkskywalker
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ludiluka » 24 Jan 2014 11:22

Dobiš zdej za vikend ko bo doma. Aja pa ta povem še to wurth ima doživljensko garancijo in če zlomiš njihov ključ ti brez uprašanj zamenjajo za novega. Beta je pa itak bulletproof jo zlorabljam že nekaj let in je brez posledic uporabe
ludiluka
član

OdgovorNapisal/-a ludiluka » 24 Jan 2014 21:32

Slika
Slika

Nimam digitalca fotkič na fonu je pa kr je ampak vidi se kar sem hotel povedatI. S takim ključem posledično uničuješ matice in vijake ,... pa ta je še dober napram 12-13 +ključi so se raztegovali in sem jih moral stalno stiskati v primežu zdaj imam hvala bogu tiste ključe ki jih rabim skoraj vedno že od bete
ludiluka
član

OdgovorNapisal/-a wind85 » 25 Jan 2014 03:29

Mogoče bi moral pa rajš univerzalni ključ kupit, kot pa cel set, bi cenej skoz prišel... :mrgreen:
Priponke
51356.jpg
51356.jpg (25.07 KiB) Videno 10187 krat
Dude, go to a morgue and buy yourself a freakin' brain.
wind85
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 25 Jan 2014 03:52

Definitivno, bi samo en kljuc unicul :D sam tole je krtuo... Pa skoda je firme s takim imenom...
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 25 Jan 2014 09:25

če govoriš o množini, reklamiraj!
al pa ti naj pišejo v dobroimetje in vzameš kakšno drugo stvar pri tisti trgovini
Uporabniški avatar
elektrobum
član

Kraj: Kozjansko

OdgovorNapisal/-a ludiluka » 25 Jan 2014 10:46

Sem probal uveljavljat in to uniorja ni zanimalo eni trgovski potniki trdijo da majo dozivljensko garancijo drugi ne vejo nic sem tudi klical na unior vendar so gluhi na reklamacije
ludiluka
član

OdgovorNapisal/-a breznkar » 25 Jan 2014 11:48

Isto se je zgodilo mojemu unior francozu. Pa ga zelo malo uporabljam in se ze vidi enaka udrtina.
Uporabniški avatar
breznkar
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 25 Jan 2014 11:51

Pa jim ga zmeči skozi okno v pisarne...proizvodnja je itak v Singapurju.
Drgač pa, Unior ni bil nikoli neka huda kvalitetna firma. Izdelki so vsaj včasih bili zadovoljivi za 95% stvari, pri kakšnih
velikih šraufih s finim navojem pri težki mehanizaciji pa je bilo dobro imeti nemca. Imam kar nekaj polomljenih Unior Ključev
(še ta starih) in italijanskih, nemški so še vsi celi.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a wind85 » 25 Jan 2014 12:19

Fantje, premal ste nežni z orodjem, to je treba s feelingom delat, z ljubeznijo...to ga je treba prej pobožat pa mu rečt "sej bo šlo, boš zmogel". Sploh pa Uniorjevga k je bolj mehek. 8)
Dude, go to a morgue and buy yourself a freakin' brain.
wind85
član

OdgovorNapisal/-a ludiluka » 25 Jan 2014 14:31

Kot sem rekel uniurjevi kljuci stari 10+ let so zakon se je tudi pri nas zlomil kak vendar se niso raztegovali tej novi so totalno sranje
ludiluka
član

OdgovorNapisal/-a Šetko » 26 Jan 2014 12:02

Iz dneva v dan me presenečate, danes pa ste me še posebno nasmejali... treba se bo naučiti uporabljati orodje.
Šetko
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 26 Jan 2014 13:14

Šetko napisal/-a:Iz dneva v dan me presenečate, danes pa ste me še posebno nasmejali... treba se bo naučiti uporabljati orodje.

Sicer se strinjam s tem, da marsikdo nima osnovnega znanja glede pravilne uporabe orodja vendar bi pa res rad vedel kako lahko nepravilno uporabljaš navadne viličaste ključe in jih s tem tudi uničiš kot je prikazano na sliki (ali raztegneš kot opisuje v kar ne verjamem najbolj).
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a davidos » 26 Jan 2014 18:24

Ga držiš pod kotom za vijak?(da ne šravfas s celotno površino ključa-na sliki je na sredini ključa na vsaki strani vdrtina?)
Dejstvo pa je, da tam kjer se da uporabljaš ring ključ ;)
davidos
član

OdgovorNapisal/-a jery » 26 Jan 2014 20:17

Tole je tudi meni mal čudno. Tukaj ni nalegala cela matica, tako kot je že ugotovil Davidos ali si pa 14 mm matico šraufal :wink: . Jaz dam na kluče tudi po meter cevi za vzvod in mi ni uspelo še nobenega uniorjevega ključa uničit.
jery
član

OdgovorNapisal/-a ludiluka » 26 Jan 2014 22:36

Ključ dam vedno do konca na matico ali vijak vendar je pri teh ključih problem da se tolk raztegnejo da preskoči (pa že v štartu ima nov ključ preveliko zračnost pri matici napram ključem od bete ali wurtha ) pa te zareze večinoma segajo čez celo površino. Šraufam že 14 let pa nisem nikoli naredil česa podobnega iz ključa ;) to je slab materjal. Pa da še povem zakaj sem se takrat odločil za novo garnituro ključev. Za to sem se odločil ker sem lotil obnavljati en star motor in ključi so se raztegovali že pr odtiskanju vijakov pa tudi pri zatiskanju kjer je bil navoj v aluminiju. Pa še to če bi dal na ta ključ cev bi ka zvil kot čingum.
ludiluka
član

OdgovorNapisal/-a ludiluka » 26 Jan 2014 22:40

Aja pa še to o moji strokovnosti nebi glede na to da sem prešravfal v teh letih precej več kot kot večina od letal motorjev avtov, začelo se je pa seveda z bicikli :D In kot sem rekel to se mi ni nikoli dogajalo z nobenimi ključi razen s temi novimi od uniorja drugače pa tisti ki ne verjamete in boste na primorskem koncu lahko z veseljem pridete v živo pogledat demonstracijo ;)
ludiluka
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 26 Jan 2014 23:26

@Vine:
Mtb tools lahko v Sloveniji nehate prodajat. Tudi testne ekipe lahko imate še samo v tujini.
Razen seveda, če lahko UNIOR angažirate, da ustavi lov na čarovnice?
http://mtb-forum.si/phpbb/viewtopic.php?f=60&t=153641
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 28 Jan 2014 16:02

ludiluka napisal/-a:že v štartu ima nov ključ preveliko zračnost pri matici napram ključem od bete ali wurtha

Isto velja pri imbus ključih, razlika se pozna takoj ko daš ključ v glavo vijaka brez merjenja, škoda renomeja firme za tako šlamparijo... :?
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a androw » 02 Feb 2014 02:08

vine napisal/-a:Kdor je dobil necentrirano stojalo naj pove, se osebno oglasim s kalibratorjem.

To še velja?
An idea is a powerful thing

Studio Fakin
- your graphics partner
Uporabniški avatar
androw
Sem pač konj, je**ga

Kraj: Slovenske Konjice

OdgovorNapisal/-a denčiminerči » 02 Feb 2014 03:39

12 let že profesionalno šraufam z USAG orodjem, in na razpolago imam tudi Unior...
Če bi bil v službi prisiljen delati z Unior orodjem, bi takoj dal odpoved.
denčiminerči
član

Naslednja

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov