Ljubljana ukraden GIANT AC TEAM

Objave o ukradenih kolesih

Ljubljana ukraden GIANT AC TEAM

OdgovorNapisal/-a gagi'd hype » 17 Jul 2013 15:33

Včeraj 17.7.2013 zvečer 8:30 sem ga parkiral v garažo na Obirski ulici 10, v Ljubljani. Danes ga ni več. V garažo je potrebno skozi dvorišče in za hišo, tako da sklepam, da me je ropar opazoval ko sem se vračal iz šmarne gore.

Slika kolesa:

Slika

Hvala za pomoč...
Zadnjič spremenil gagi'd hype, dne 24 Jul 2013 16:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gagi'd hype
član

Re: Ljubljana ukraden GIANT AC TEAM

OdgovorNapisal/-a sagy » 24 Jul 2013 12:47

sagy
član

OdgovorNapisal/-a yogo » 24 Jul 2013 13:00

izgleda identičen
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a Blaz3 » 24 Jul 2013 13:09

isti :o paše oglas je bil vpisan danes ..
Blaz3
član

OdgovorNapisal/-a kampdany » 24 Jul 2013 13:44

Mu je kdo slučajno javil še na GSM številko katero je podal kot kontakt, ker ni rečeno da je pogosto na tabli... da nebi bilo prepozno :roll:

OK, sem ga jaz kontaktiral, da naj pohiti...
Uporabniški avatar
kampdany
član

Kraj: obala

OdgovorNapisal/-a sagy » 24 Jul 2013 13:56

Sem mu takoj poslal sms - brez odgovora..
sagy
član

OdgovorNapisal/-a kampdany » 24 Jul 2013 13:59

Je bil v službi in ni imel dostopa do spleta :? v glavnem, se je javil in bo zdaj takoj urgiral...
Uporabniški avatar
kampdany
član

Kraj: obala

OdgovorNapisal/-a gagi'd hype » 24 Jul 2013 18:08

Najprej vsem iskrena hvala za tako hiter odziv.

Kolo je doma v istem stanju kot je bil... Dečko je bil pa že tretji lastnik..

Kej več o samem poteku bom pa tekom tedna napisal.

Še enkrat hvala vsem, še posebej vama kampdany in sagy, ki sta me komtaktirala.
Uporabniški avatar
gagi'd hype
član

OdgovorNapisal/-a Bastardo » 24 Jul 2013 19:24

No, tole je bilo pa lepo prebrat :D Konec dober, vse dobro ;)
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
Uporabniški avatar
Bastardo
član

Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a supersnake » 24 Jul 2013 20:16

Super!
Uporabniški avatar
supersnake
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 24 Jul 2013 21:12

Kako je super kaj takega prebrat...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Bastardo » 25 Jul 2013 06:28

Ker je dobil kolo nazaj...
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
Uporabniški avatar
Bastardo
član

Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a whatever » 25 Jul 2013 09:03

Bastardo napisal/-a:Ker je dobil kolo nazaj...

:mrgreen:

gagi'd hype, zdaj pa ga skrit v sobo :wink: 8)
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a yogo » 25 Jul 2013 09:09

gagi'd hype napisal/-a:Najprej vsem iskrena hvala za tako hiter odziv.

Kolo je doma v istem stanju kot je bil... Dečko je bil pa že tretji lastnik..

Kej več o samem poteku bom pa tekom tedna napisal.

Še enkrat hvala vsem, še posebej vama kampdany in sagy, ki sta me komtaktirala.

"tretji lastnik my ass" . Prodajalec je dejansko sokriv. Če bi zadevo prijavil na policijo bi imel omenjeni "tretji lastnik" rahle težave s plavimi ;)
Zadnjič spremenil yogo, dne 25 Jul 2013 10:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 25 Jul 2013 10:28

točno tako, tile so še hujši kot dejanski tatovi, udri po siromaku nije ti brat
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 25 Jul 2013 12:03

Pa na bolho daj prijavo kateri uporabnik je bil in da je dejansko prodajal ukradeno robo, škoda ker bolha ob vpisu uporabniškega imena ne preverja osebnih podatkov prodajalcev, bi blo vse skupaj prej bolj transparentno in pošteno... :roll:

Sploh pa, 90% gre za ukradeno stvar če tisti ki prodaja:
-nima papirjev(ok, tudi jaz sem jih nekje med selitvijo iz študentskega nazaj v "svoje" stanovanje, nekje založil ampak takih ni dosti)
-Oglas ne vsebuje vseh osnovnih podatkov o kolesu (firma, model, letnik, velikost)
-Oprema ni popisana ampak je po besedah prodajalca "razvidna s slik"
-Prodajalec ne ve povedat nič o kolesu, nima nikakršnih računov ali zna povedat kdaj in zakaj je zamenjal kak kos, sploh če je izgovor "nevem, že par let mi stoji v garaži" oziroma "kolo ni moje, ga kolega prodaja.."

in žalostno, da večina od 4 alinej velja za zelo velik odstotek oglasov na spletu, tudi tistih ki ne oglašujejo ukradene robe...
...isto kot za velik del rabljenih koles ali komponent velja, da "so redno servisirana", "jih je vozla punca", amortizerji in vilice "so pravkar prišli z servisa" , kar gre bolj za oderuštvo in nepoštenost do kupca kot pa kaj drugega. ampak oboje vržem v isto kategorijo goljufov ter preprodajalcev... pizda ena, povej kaj prodajaš, čene dvigni ceno... najhujše mi je ko potem zgubljam čas z raztavljanjem, nastavljanjem in servisiranjem stvari, ko je enkrat že na kolesu :evil:
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a gagi'd hype » 14 Avg 2013 13:55

Malce pozno pa vseeno....

Mislim, da je bila sreda popoldan. Bil sem na terenu s strankami, zato se žal nisem moral takoj odzvati na SMS. Hvala res še enkrat! Ravno ko sem zaključeval sem na hitro pogledal oglas na bolhi ter napravil printscrean, za slučaj, če bi oglas izginil.
Takrat sem prejel še klic, če sem opazil oglas, in da naj ga preverim.
Na poti iz terena sem izbrisal vse prijave kraje, razen to na forumu, saj sem menil, da prodajalec ne spremlja table.

Pridem domov in takoj pokličem kriminalista, ki je prišel obravnavati krajo. Bil je na terenu, zato so mi vezali nekoga drugega. Ta je rekel, naj se oglasim na policijski postaji za nadaljnjo proceduro.
Na policijski postaji mi obrazložijo, da če ne želim sodelovati, bomo morali počakati nalog sodišča, da pridobijo podatke od bolhe, za naslov prodajalca. Potem spet nalog sodišča, za hišno preiskavo.. Sam si mislim, kaj vam ni jasno, kje živimo? Omenim policistu, da bi vseeno poskusili priti do prodajalca pod pretvezo, da smo kupci. Takrat bi videl, če je kolo moje in bi ga prodajalcu zasegli. Na koncu smo se dogovorili za to opcijo. Sam sem opravil klic in se dogovoril za ogled kolesa. Na policiji so me spremljali v civilu ter parkirali nekaj ulic stran. Dogovorili smo se, da jim signaliziram, če je kolo res moje.

Se pripeljem pred blok, in še preden stopim iz avta pokličem prodajalca. Ko stopim iz avta, vidim, da telefon zvoni mladeniču temnejše polti in športnih oblačil. Ta zakoraka v blok ter takoj pripelje kolo pred vhod. V tem času sta do njega prišla še dva mladeniča s podobnim stilom. Nekaj mu omenita in odrineta vsak v svojo smer. Malce pogoltnem slino in se odpravim do mladeniča. Pogovarjam se o kolesu, vem, da je zadnja zavora za zamenjat, saj je zablokiral batek. Za vsak slučaj poskusim, mogoče, pa so jo popravili :D . No, niso je. vprašam prodajalca kaj je z zavoro? Pravi, da odkar ima kolo vseskozi zavira z zadnjo zavor in da ni nič narobe, da je kolo načeloma vredno preko 1000€. Mu omenim, če se lahko malo zapeljem.. Z njegovim dovoljenjem se odpeljem do policistov in jima namignem, da je kolo moje in naj se nam pridružita.

Ko se pridružita policista mladenič ni kazal znakov presenečenja in obrazložil, da je kolo kupil od soseda. Ko opravimo vse formalnosti se odpravim na policijsko postajo na podpis zapisnika. Pridem v čakalnico, kjer sedi prodajalec kolesa. Seveda sem moral policista čakati cca pol ure, med tem časom se s prodajalcem pogovarjava kako je prišel do kolesa. Izvem vse tudi imena, kdo je kolo odpeljal meni iz garaže ter za kakšno vsoto je šel naprej.

Ne vem kakšen ima nickname, tale, s katerim sva se dobila v kinu šiška (ukradli so mu Kono iz strehe avtomobila, jo je odkupil nazaj). Kolo so mi ukradli isti fantje. Sam sem šel do njih dva dni po kraji in jim "po ovinkih" ponudil denar. Rekli so da bodo pregledali, če se kak "mulc vozi s tem kolesom". (23:00 pred osnovno šolo sem opazil Mercedes-a). Menim, da gre veliko podobnega posla čez njihove roke.

Od prodajalca sem izvedel, da so dan prej kolo že prodali. Zato mi ga niso morali prodati nazaj. Nekako verjamem zgodbi prodajalca, saj se več ugotovitev ujema z mojimi predvidevanji. Vsekakor je vedel, da je kolo ukradeno, ampak so ga "nategnili", da je kolo last nekoga, ki ni računalniško izobražen, ter da bo kol brez skrbi prodal na bolhi. Zato je tudi napisal oglas.

Še ena podrobnost je.. tista2 mladeniča, ki sta mu prišla prišepniti nekaj, sta mu prišla povedati, da so kriminalisti za blokom in da je zaseda. Če bi prišel minuto prepozno, bi se vsi samo poskrili in bi se lahko obrisal pod nosom.

Zato vsem, ki ste našli svoje ukradeno kolo, da se prodaja na bolhi... Če boste izvajali zasedo, prosim pridite do prodajalca pred policaji. Oni dobro vedo, kakšne avtomobile imajo policaji v civilu in bodo z vseh kotičkov spremljali, da nebi prišlo do zasede.

Zaenkrat kolo še imam, zaklepam ga trikratno (Kolo v garaži za radjator in potem še garažo) :D - Ziher je ziher.

lp
Uporabniški avatar
gagi'd hype
član

OdgovorNapisal/-a sagy » 14 Avg 2013 14:07

Kakšna zgodba, neverjetno... :mad: Ampak važno, da si dobil kolo nazaj, večina nas nima take sreče! :|
sagy
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 14 Avg 2013 14:48

V takih primerih se sprašujem zakaj v sloveniji plačujemo policijo? naj raje dajo pooblastila da je dovoljeno branjenje svoje lastnine s silo, po par zlomljenih kosteh bi se razmere spremenile... tako pa lopovom očitno odpirajo teren za kraje... :evil:
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 15 Avg 2013 10:45

gagi'd hype na katerem naslovu je bilo to ?

Policaji točno vedo kdo krade kolesa v Šiški! Sam so pičke in gledajo stran, al pa so podkupljeni.
Poznam primer, ko je policaj pri ogledu video posnetka kraje rekel, da točno ve kdo je to, ker so imeli že večkrat probleme z njim.
Potem pa ga kao nikol ni blo na šihtu. Vedno je mel glih prejšen dan nočno in ma zato zdej 3 dni frej... Na koncu je rekel, da nima pojma kdo je to na posnetku. :roll:

Zgleda da se ne bo nič spremenilo dokler ne bomo sami ukrepali.
Podobno kot se sedaj dogaja v Šiški, se je prec cca 10 leti dogajalo v okolici Ivančne Gorice. Vsake 2 dni so vdrli v eno hišo, policija pa nič. Takrat se je par fantov organiziralo in izvajalo nočne patrulje. Mi smo se jim sprva smejali, sam čez par dni so ujeli 2 tipa, ki sta ravno vlamljala v hišo in potem je blo neki časa mir.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a rookiee » 15 Avg 2013 16:45

Za sisko naj bi bili modreci nekaj nakonektani, pojma nimam kako tocno, zato sem jaz ob izgubi svojega vrgel pusko v koruzo, ker naj bi bila stvar precej dobro organizirana. Kot sledim tule je slo po siski kar nekaj biciklov. Tle pri nas sem pozimi (ne spet tolk stran od siske) dobil enega tipa, cist tko, mal na sprehodu! Padel mi je v oci in ga redno spremljam, tip verjetno ne dela nic in cele dneve paradira gor in dol in ima verjetno stvari pod kontrolo. Ce vsaj mal opazujes okolis ga ne mores sfalit. Prej je pesacil, zdej v kratkem obdobju pa ze tadrug bicikel pod nogami, oba ne veliko vredna. Verjetno ne krade, je pa zgolj informator kje in kaj se nahaja. Bomo vidl, ce bo v doglednem roku kdo zasel v klet pol vem koga povabit na per.
Uporabniški avatar
rookiee
član

Kraj: Ljubljana/Domžale

OdgovorNapisal/-a gagi'd hype » 16 Avg 2013 08:30

@koko82, kako misliš na katerem naslovu? Kolo je bilo ukradeno na Obirski, piše na prvem postu.

Drugače pa ja, policaji točno vedo kdo so nepridipravi. Govori se, da je to cela združba, kolese in ostalo robo kradejo mulci, to so tja do 23 let.. Starejši menda droga in avtomobili, vse skupaj mislim da sega daleč preko robov šiške po moje tudi ljubljane.. Sam bi povezal to tudi s krajami kolesarskih trgovnin (zgolj predvidevam). V glavnem pa je problem ker je to velika združba, policaji pa so: ali vpleteni, ali pa zbirajo dokaze za večjo racijo nad celotno združbo.

Vsekakor imam občitek da je tega z dneva v dan več, zanima me kam gredo kolesa, ker taka kolesa bi se morala opaziti.. :?
Uporabniški avatar
gagi'd hype
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 16 Avg 2013 08:36

@gagi'd hype mene zanima kje so ga našli.

Neki mora bit. Sam ta kolesa se prodajajo za drobiž tko da prov dost denarja za podkupovanje tud ne more bit. Ni mi jasno da lahko navaden folk z malo truda najde kradljivce in odkupi svoje kolo. Medtem ko kriminalisti z vsemi razpoložljivimi sredstvi in izobrazbo ne najdejo praktično nič. Pa točno se ve kdo krade, ker folk od njih odkupuje svoja kolesa. Baje so vedno eni in isti, pa še vedno nič.
Ko nekdo okrade zlatarno. Nimajo pojma kdo je bil pa jih ponavadi kar najdejo. Tle pa imajo celo posnetke obrazov, pa tud probajo ne.
Naj mi nekdo razloži v čem je problem ?
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a gagi'd hype » 16 Avg 2013 09:24

Prodajalec, je imel kolo na Skopski ulici 4.. Že drugi konec Ljubljane..
Uporabniški avatar
gagi'd hype
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 16 Avg 2013 13:02

Koko ti hodi lepo v sisko oz po celi Ljubljani se pozanimej, da bi nabavu kolo.
Slej ko prej bos naletel na kolesa, ki jih isces - morda bos res moral prej pogledat par drugih koles ampak garant bos naletel tut na vase.
Jz osebno bi se tako lotil situacije - pocasi in preudarno.
Ko pa ga najdes pa nas lepo kontaktiras in naredimo kazin :twisted:

Lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Kraj: e - c - i - č - a - r

OdgovorNapisal/-a koko82 » 17 Avg 2013 12:26

Vsekakor imam občitek da je tega z dneva v dan več, zanima me kam gredo kolesa, ker taka kolesa bi se morala opaziti.. :?

Za dele. A si ti že kdej prodajalcu rekel da ti pokaže račun za rabljeno robo ?
Opažam pa da se je kraja občutno povečala odkar je prišla Hrvaška v EU. Zgleda da so začeli ukradena kolesa vozit na Hrvaško.

@zdravkec sej bi vas poklical, sam vem kaj bo. Prišli bodo trije trenirkarji in vas ne bo več. :mrgreen:
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 17 Avg 2013 13:24

Nebi nebi ti kar poklici ;.=9/

Lahko bi se naredilo par podobnih zased kot v filmcku.

Lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Kraj: e - c - i - č - a - r

Vrni se na Ukradeno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov