Ukradena Lapierre Froggy 518 in Focus Black Forest

Objave o ukradenih kolesih

Ukradena Lapierre Froggy 518 in Focus Black Forest

OdgovorNapisal/-a enej_46 » 11 Apr 2015 11:52

Ponoci iz zaklenjene garaze v Ljubljani na Parmovi ulici ukradena 2 kolesa:
Lapierre Froggy 518 temno rjav in zlat
Focus Black Forest siv rdec in crn

Oba na Minionkah.

Najditelju nudim denarno nagrado!!

Golazen prokleta
Uporabniški avatar
enej_46
član

Re: Ukradena Lapierre Froggy 518 in Focus Black Forest

OdgovorNapisal/-a RED_line » 26 Apr 2015 22:10

sliko dodaj da bo lažje najdet
RED_line
član

OdgovorNapisal/-a enej_46 » 26 Apr 2015 22:31

Saj res... pozabil sem :D
Slika
Slika

Slika focusa je z interneta, je isti samo brez rogov in na minionkah.
Uporabniški avatar
enej_46
član

OdgovorNapisal/-a enej_46 » 30 Apr 2015 21:46

Froggyja sem nasel v sarajevu, danes sem se vsedel v avto in ga skupaj s kriminalisti sel iskat na dom prodajalca. Kot zanimivost, kolo je bilo 11.4. Ponoci Ukradeno iz garaze in 11.4. Popoldne prodanp v bosni za 300e.
Uporabniški avatar
enej_46
član

OdgovorNapisal/-a Matiček » 30 Apr 2015 22:25

Bravo. :)
Samo dostava, je bila pa DHL, ali kaj ? :shock:
Lahko kej več napišeš ?
Brez zemljevida ne prideš nikamor,ali pa marsikam !
Uporabniški avatar
Matiček
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a superficiar » 01 Maj 2015 08:41

HE HE, to mi deli stari ;.=9/ ;.=9/ ;.=9/ ;.=9/ povej so ga zjebal al je bil kao nedolžen? si šel pol na čevape ali si sam piču dam?? Si odkril kakšno povezavo s Slovenijo? Si mu pobral še kakšno zadevo, tko za kazen? :lol: :lol:
superficiar
član

OdgovorNapisal/-a enej_46 » 01 Maj 2015 10:17

Evo danes sem se naspal pa lahko malo več napišem.
Takoj po kraji 11.4. sem na pinkbike.com objavil oglas, pod stolen kategorijo na buy/sell, da so mi ukradli kolesa.
Od takrat cel mesec nič, do 28.4. ko sem od dveh različnih uporabnikov iz BIH dobil privat sporočila, da se eden od koles prodaja na njihovi bolhi (http://www.olx.ba/).
Po kliku na link sem ugotovil, da se prodaja moj Froggy, ni druge, samo moj je tak, saj sem ga sestavil sam v toku enega leta in imam vse račune.
Žal sem bil v nočni in nisem mogel naredit ničesar, razen se živcirati celo noč in cel naslednji dan.
Zjutraj sem šel na PP Bežigrad, kateri so moj primer imeli čez in predal vse slike, printscreene strani, fb profil prodajalca, naslov ter telefonsko številko. Ampak žal niso mogli narediti nič, saj je to internacionalna zadeva in morajo to policaji v BIH urediti, seveda, če jim zaupam (besede policista). Great... no po razmisleku, klicanju vseh kriminalistov in kriminalcev katerih poznam (direktno in indirektno), je bil skupni odgovor ta, da če želim bajk sploh še videti moram sam iti v Sarajevo, tam prositi policiste, če bi šli z mano do tipa domov in upati, da je kolo še tam.
Seveda nisem želel kontaktirati prodajalca, saj bi takoj ugotovil da se nekaj muti, in pa moja bosanščina je zelo slaba. Sem pa dobil kontakt enega kriminalista, kateri mi je pomagal organizirat, oz. mi je povedal na katero PP naj se obrnem in h katerim ljudem, da bojo šli z mano, saj se ne moremo kar prikazati s patruljo pri tipu doma.
Včeraj takoj po nočni sem se usedel v avto (brat in kolega sta šla z mano, da sta vozila saj je to 1000+ km jaz pa brez spanca) in smo odpičili v BIH. Po 7h urah vijugaste vožnje smo prispeli pred PP Vogošća blizu Sarajeva, kjer sem se takoj dobil z dvema kriminalistoma.
V roku pol ure sem sedel v civilnem Golfu s kriminalistoma in iskal naslov, katerega sem jim dal (to je vse preko interneta najdeno z moje strani, google je super stvar, ampak strašna, o tipu sem našel vse!!). Našli smo bajto, in prijazno starko, katera je poklicala dvo metrskega obritoglavega nečaka, da naj pride ven saj ''je tu neka policija ili nešto''. Jaz pa že planiral kako bom tekel dol proti mestu, jebeš kolo, če me bo tip ubil lol.
No izkazalo se je, da ima tip servis in je kupil kolo za 300€ saj se mu je zdelo ugodno in ga hotel prodat naprej. Imel ga je 20 dni na oglasu a ni bilo zanimanja saj je 700€ za tako kolo ogromno pri njih (če tej zgodbi verjamete).
Kupil naj bi ga isti dan kot so ga meni ukradli, ampak popoldne, torej je kolo šlo iz moje garaže direkt v kombi in dol. Kolo ni bilo razstavljeno, ampak samo balanca obrnjena ter sprednje kolo dano dol, zadnjega niso mogli, ker imam 15 vijak zadaj ne quick locka, videti je da so se trudili s kleščami, ampak jaz to zategnem kot konj, in so samo vijak uničili. Kar so spremenili, je to da so pobrali dol nalepke (ne original, samo par nalepk, katere sem jaz dal gor).
No potem je gospod prodajalec naložil kolo v svoj avto in šli smo na PP. On ni dobil nič, samo potrdilo o odvzemu kolesa, sicer naj bi imel doma še cca 30 koles znamk CUBE, Scott, Cannondale (več ali manj trdaki) meni osebno zelo sumljivega izvora, ampak nimajo policisti nobene podlage za hišno preiskavo (wtf bosna...).
Kar sem uspel videt od koles je Cube attention LTD modre barve stock, ter enega SCOTT aspect ogromen, pomoje XL sive barve z rogovi, ostalega nisem smel iti pogledati.
No po 4h urah iskanja, pregledovanja številk itd. smo lahko spizdili proti SLO. Malo me je skrbelo, saj me je tip spraševal od kje sem in če sem z avtom itd. ampak sem to spretno odbijal in govoril prirejene zgodbice.

Tako, da žal tisti katerim so ukradli bajke ne morem prav dosti pomagati, kot da se postavite na www.olx.ba in iščite svoje kolo.
Naša policija vam ne bo pomagala, edina opcija, je to da se odpravite sami dol, če najdete bajk in upate, da se lepo izteče.
Morem pa povedati, da so bili bosanski kriminalisti zelo prijazni in so radi sodelovali.
No to je to, en promilček ukradenih koles se po nekem spletu naključij najde. Meni manjka še eno kolo, upam pa, da bo še kdo imel kaj sreče in našel svoj bajk, na tej internetni strani.
p.s. čevapi so padli, na hitro, saj nam je tudi policaj rekel, da naj se odpravimo čimprej iz BiH, s tem kolesom v prtljažniku. Bili so odlični z okusom po zmagi, strahu in veselju.
Zadnjič spremenil enej_46, dne 02 Maj 2015 07:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
enej_46
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 01 Maj 2015 11:18

Evo direkt do koles: http://www.olx.ba/bicikli/1/22
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TomažT » 01 Maj 2015 11:36

Če pa tu kaki bajki niso ukradeni.. SC Nomad, karbon, top oprema, 2014 za 1800€!!!
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 08 Maj 2015 08:14

Bosanci so očitno tudi mtbajkerji, zadetki od 1000 € naprej (samo 64 zadetkov):
http://www.olx.ba/pretraga?kategorija=22&id=1&stanje=0&vrstapregleda=tabela&sort_order=desc&sort_po=&kanton=&od=2000&do=&vrsta=&brend=&broj-brzina_min=&broj-brzina_max=&masa_min=&masa_max=&model_text=

Recimo zadetki na bolhi od 1000 € naprej so tile (618 zadetkov):
http://www.bolha.com/rekreacija-sport/kolesarstvo/?priceSortField=1012|8053.2

Pa je v slo 2mio ljudi, pri njih pa 4 mio.
Tak da je težko rečt, da je kar vse pokradeno. Saj tudi na naši bolhi se kaj ukradenega prodaja. Morda iz Italije, Nemčije,...

Se najde pa kak zanimiv oglas (beri detajlni opis "Bicikl je u savršenom stanju, besprijekorno održavan kod profi servisera u Sloveniji").
http://www.olx.ba/artikal/14158417/specialized-tarmac-s-works-sl2/
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

Vrni se na Ukradeno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov