UKRADENO: ORBEA Rallon3 26" in Kona Shred 26"

Objave o ukradenih kolesih

UKRADENO: ORBEA Rallon3 26" in Kona Shred 26"

OdgovorNapisal/-a teddy bear » 20 Apr 2015 10:00

Danes zjutraj (20.4.2015) sta bili v Ljubljani za Bežigradom iz hiše (garaže) ukradeni dve kolesi:

IMG_20150223_090223 (1).jpg

ORBEA Rallon3 2013 (26")
- aluminijast polnovzmeten okvir, velikosti L, belo/črn z rdečimi detajli
- kolesa Mavic Crossmax Enduro 26"
- vilica FOX Float 34 CTD (160mm hoda)
- potopna sedežna opora FOX
- oprema shimano XT
- zavore Formula T1S, diska Formula 180 in 203mm

Kolo ima pri gonilni osi na spodnjem delu okvirja rahlo zarezo.

Kona Shred 2009 (26")
- aluminijast okvir s sprednjim vzmetenjem, velikosti L, črn z zelenim krmilom
- kolesa Mavic Crossride
- marzocchi bomber
- oprema shimano Deore
- zavore Formula K16, diska Shimano SLX 180mm

Kakšrnakoli informacija dobrodošla na tadej.peckaj@gmail.com ali 041 331 440. Za uporabno informacijo ponujam denarno nagrado!

Lep pozdrav,
Tadej
teddy bear
član

Re: UKRADENO: ORBEA Rallon3 26" in Kona Shred 26"

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 20 Apr 2015 13:00

Pa dobr, kaj je to za en bermudski trikotnik okrog Šiške in Bežigrada, da kolesa izginevajo kot po tekočem traku?
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a edy » 20 Apr 2015 14:20

Tudi meni smrdi po dobri organizaciji!
edy
BikePark.si webmaster

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a superficiar » 21 Apr 2015 09:13

Zgodba, ki je objavljena tudi na Tabli (ukradena Kona Cadabra), podaja tudi "vpogled" v skupinsko življenje teh izmečkov, žrtev v tisti zgodbi ima določene informacije glede ljudi, ki so mu kolo odtujili (saj ga je kasneje od njih uspešno odkupil), kakšna je verjetnost, da gre za iste MORONE ne morem reči, ampak sigurno so tu kakšne povezave. Takrat so tiste bedake prepoznali tudi policaji (no vsaj enega, pa kljub temu niso nič storili), vseeno poudarjam, da je velika verjetnost, da so ljudje iz tiste zgodbe povezani z vsemi do-sedanjimi izginotji koles (Šiška- Bežigrad,...). Jaz imam jutri vpogled v posnetke videokamer, ko so kradli moje kolo, sporočim kakršnekoli informacije v kolikor bi bile koristne tudi za ostale nesrečnike iz Šiške-Bežigrada.
Drugače bo pa počasi potrebno organizirati kakšno civilno akcije glede tega fenomena, saj očitno policija in podobni organi na nas in našo lastnino gledajo kot, da je "brezvezna", nepomembna oz., da gre pač zgolj za kolesa in smo si tako ali tako sami krivi. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
superficiar
član

OdgovorNapisal/-a edy » 21 Apr 2015 09:21

Živjo!

Najprej opravičilo, če s svojim komentarjem smetim objavo, ampak se mi zdi dobra iztožnica, da se informacije skopičijo in se rešitvi vsaj približa.

Za kakršnekoli informacije se priporočam na 031 576 757 ali plevnik.martin@gmail.com. Policista, ki sta obravnavala moj primer sta bila zelo kooperativna in deluje, da sta pripravljena kaj v tej smeri celo narediti. Lahko pa da me občutek vara ... informacije bi posredoval naprej, morda jih bosta znala povezat in primerjat z ugotovitvami z vpogledom v videoposnetke naše soseske.

Rešitev vidim predvsem v monitoringu ukradenih koles. Kradli bodo tako ali tako. Nekaj v smeri zaveze vseh serviserjev, da bi vsako kolo, ki ga dobijo v servis preverili, če slučajno ni ukradeno. Npr. preko vnosa serijske številke v spletno aplikacijo, ki bi vodila bazo. Ampak to bi bilo potrebno organizirat neko iniciativo in predstavit to idejo servisom, ker samo njihova dobra volja bi bila, da bi pri tem sodelovali. Ker slej ali prej bi nekdo kolo nesel na servis ...

lpm
edy
BikePark.si webmaster

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _aljaz_ » 21 Apr 2015 10:18

Verjemi, da tista gniloba, ki je kolo ukradla, slednjega ne bo peljala na servis.
Kot sem že pri prejšnjih postih napisal, ko hodim po Lj imam vedno v mislih vaša kolesa, upam, da katero zagledam... :?
Feet in the pedals, head in the clouds :)
Uporabniški avatar
_aljaz_
član

Kraj: Bilje pri Novi Gorici

Vrni se na Ukradeno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov