Zanimiv posnetek kraje na Cankarjevi v LJ

Objave o ukradenih kolesih

Zanimiv posnetek kraje na Cankarjevi v LJ

OdgovorNapisal/-a anpe » 07 Sep 2015 10:48

anpe
član

Re: Zanimiv posnetek kraje na Cankarjevi v LJ

OdgovorNapisal/-a tol » 07 Sep 2015 19:25

Ma folk pa čist pasiven. Žalostno.
tol
nadpovprečno sitn

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 11 Sep 2015 16:21

a sem edini ki mu ni jasno zakaj je človek 4 minute rezal ketno na enem bajku, potem 2 minuti na drugem in se z njim odpeljal? sicer sem mislil da so tipi malo bolj profi... predvsem pa da so ljubljančani vsaj približno pozorni če nekdo z 10kg težkimi, meter in pol dolgimi kleščami šari okoli koles?? ta v modri majci je bil cel cajt v kadru, naprimer...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 11 Sep 2015 18:12

izgleda, da je izgubil ključ od ključavnice :mrgreen:

Enkrat sem z vrtal v ključavnico od zaprtih vrat v svoj salon, pa je šlo mimo ful ljudi. Noben ni čisto nič rekel.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 12 Sep 2015 11:15

Očitno nista bili ključavnici čist najcenejši, da je potreboval kar 6 minut.

Na začetku naslednjega videa dama z navadnimi štromarskimi kleščami preščipne ključavnico v trenutku: https://www.youtube.com/watch?v=_DbD84jPZAQ
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a Izi » 12 Sep 2015 16:09

Vitto1 napisal/-a:predvsem pa da so ljubljančani vsaj približno pozorni če nekdo z 10kg težkimi, meter in pol dolgimi kleščami šari okoli koles?? ta v modri majci je bil cel cajt v kadru, naprimer...

sej nočem bit pikolovski in se popolnoma strinjam s tabo glede pozornosti,... sam a ti sloh veš kaj pomeni 1,5m in 10kg v naravi, ker ta klešča so bila mogoče 60-70cm dolga in niti prbližno 10kg težka,... tko da vsi vemo kaj si sicer hotel povedat,... sam pretiravat pa res ni treba,... heheheeh
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 12 Sep 2015 17:17

Na spletu najdeš posnetkov iz različnih krajev sveta kolikorhočeš, ki prikazujejo popolno ignoranco mimoidočih ob podobnih primerih kraj sredi belega dne. Na enem se je še policaj mimo počasi peljal in ga je "bolel k..." Tako da to ni posebnost Ljubljane ampak realnost "sodobnega" sveta. Pri nas so pač minili časi družbene samozaščite ko je bil sumljiv vsak in je vsak vsakega prijavil organom. Verjetno je cena svobode to da lahko vsak tudi svobodno krade. (razen tebe in pa mene seveda)
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 12 Sep 2015 19:44

tol napisal/-a:Ma folk pa čist pasiven. Žalostno.

Kaj pa boš? Če se ga dotakneš te toži in maš nov kredit da odplačaš odškodnino.
če pokličeš policijo jih ni 3 dni.

vse kaj ti je dovoljeno je to, da ga prosiš naj počaka na policaje.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 13 Sep 2015 22:17

Poklices policijo. Nato ga slikas. Lahko se tudi nanj zaderes ali ga prinaša spodit. Lahko mimoidoče glasno prosis za pomoc. Ker naslednjic je to lahko tvoj bajk.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 15 Sep 2015 18:12

to, da ga slikaš ne pomaga prav nič kot dokaz. Lahko ga tudi narišeš ali pa posnameš video. Po želji. Veljalo nebo nič .
Pokličeš policijo in predn pridejo bo on že doma s kolesom.
in kaj bote z ostalimi? skupaj ga prosli, da počaka policaje pa med tem časom kako rekli?

Kot sem napisal, dotakneš se ga in te toži. Tožbo bo dobil ti boš pa plačal mastno odškodnino in sodne stroške. Poznam dva taka, ki ga dobla nepridiprava, kak radio krade iz njunega avta. Tisti nepridiprav je bil "prisiljen" počakata policijo. Tudi izgledal je malce drugače kot pred krajo. Na koncu je pa pobral mastno odškodnino, Žrtev kraje pa lep kredit, da jo je odplačal.
Sorry ampak jaz grem raje mimo kot da ni nič. Dokler bo lopov bolj zaščiten od žrtve svojega mnenja nebom spreminjal.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 15 Sep 2015 18:20

S krepelcom po prstih, da bo zadnjič to počel. Pa saj ga ne kresneš z osebno izkaznico, da bi kar vedel koga tožit. Če bi se kaj tožil, mu pa še z njegovimi škarjami pokažeš, kaj bo, če bo nadaljeval npr. prste v klešče pa ...).
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a fastdown » 15 Sep 2015 18:35

Te zakoni so itak čist u kur*u in so možni samo v Sloveniji. V Ameriki bi lopova ustrelu pa nebi bilo nič in tak bi moglo bit tudi pri nas... Ni čudno zakaj se krade tolk na veliko... Zdej pa je uprasanje če se splača ukvarjat z nekom ki krade neko kolo ki ni tvoje in na koncu boš najebal najverjetneje ti, še lastnik bajka bo po možnosti stisnu rep med noge.
Najlaže bi ga odgnal da bi se postavu poleg njega ter ga začel snemat tak da bi te tud on opazu...
Uporabniški avatar
fastdown
član

Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 16 Sep 2015 13:11

Pri snemanju pa pazit, da ko te z meterskimi kleščami po betici, da ti ne razbije telefona.

Sicer ni šlo za krajo pač pa razbijanje avtomobilov. Sem poklical policijo in sem tudi potem pri sodniku pričal. Ampak tega nikoli več ne naredim, bom raje pogledal stran. Pri nas kjer je sodni sistem v ku... in se lopovi vseh kalibrov zaščiteni, je ta način edini.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 16 Sep 2015 20:33

Ok, sam ne potem, ko bodo vam ukradli kolo jokat in prosit za pomoč! :roll:
Sej ni treba da ga probaš pridržat. Lohka pa vsaj probaš preprečit krajo.
V takem primeru komot stopiš zraven in vprašaš kaj dela. Če nima pametnega odgovora se začneš dret da krade kolo in bo zihr še kdo pristopu, tko da bo mogu nehat.
V najslabšem primeru boš mogu mal bežat :mrgreen:
Če bomo vsi sam gledal bo čedalje slabš.

Glede pridržanja. Meni je policaj rekel, da ga lahko pridržiš, do prihoda policistov. Seveda pa ga ne smeš tepst... Zdej ne vem če to drži al ne, ker še nisem probal.
Lani mi je mulo (cca 16-17 let) sredi dneva (malo pred eno) ukradel Marzocchi vilo. Čez cca 500m sem ga ujel. Sam pol sem ga mogu spustit, ker sem mel bajk + vilo in odklenjeno trgovino tko da nisem mel niti prostih rok niti časa da bi ga vlekel nazaj. Drugač bi lahko zdej iz prve roke povedal, če se ga lahko pridrži :mrgreen:

btw. tale je bil v civilu.
http://www.24ur.com/novice/crna-kronika ... parja.html
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a Buschi » 17 Sep 2015 07:57

fastdown napisal/-a:Te zakoni so itak čist u kur*u in so možni samo v Sloveniji. V Ameriki bi lopova ustrelu pa nebi bilo nič in tak bi moglo bit tudi pri nas... Ni čudno zakaj se krade tolk na veliko...

Kandidirajte in se zavzemajte za drugi amandma...jaz bom volil.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a PJ » 17 Sep 2015 18:50

Naceloma (in po zakonu) ga lahko pridrzis. Problem je, ker ga pri tem ne smes poskodovati, kar pomeni, da te bo tozil, ce se bo v tem casu sam od sebe (cisto resno brez tvoje pomoci) po tleh vrgel in bo malo popraskan. Ker verjemi, da je v tem primeru neprimerno bolj zasciten, kot pa ti.
Kar pa mene naceloma bolj skrbi je pa to, da nek idiot, ki gre te stvari delati pri belem dnevu (ta posnetek je zares ponoci, tako da se verjetno v zivo neprimerno slabse vidi kot na kameri), se mu verjetno gladko jebe za vse, in po moje nima problemov narediti se cesa drugega. Da me bo pa nek idiot cisto tako za zajebancijo recimo zastihal, pa ni vredno nobenega bicikla.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 18 Sep 2015 08:04

Iz lastnih izkušenj kako je izgledalo pridržanje s strani občanov nekoč: S sodelavcem sva ujela tipa ki je kradel avtoradijo iz enega od parkiranih avtov. Sicer je se je drl:"pusti me, imam pištolj", (ok, imel je šraufenciger) vendar sva ga vseeno podrla na tla mu zvila roke na hrbet in ga potem učila hodit po prstih. In reakcija policije - ko so prišli so nas vprašali zakaj za vrga ga nismo pretepli. Ampak to so bili še svinčeni časi.

Primer kako odreagira policija sedaj ko je svoboda: Bratranec je opazil, da so se na dvorišče njegove hiše pripeljali 3je zamaskirani tipi. Ker doma pri roki ni imel AK 47 pač pa le ženo in majhnega otroka, je raje takoj poklical policijo. Lopovi so se kar nekaj časa neuspešno ukvarjali z vhodnimi vrati, zatem so v hišo prišli od zadaj skozi zimski vrt. Iz veže so potem veli tisto po kar so prišli - ključe od Mercedeza ML in se odpeljali z njim. Policijska postaja je oddaljena 5minut peš, pa so policaji potrebovali več kot pol ure. Ko je žena, seveda čisto v šoku, vprašala kod so hodili toliko časa, je policist odgovoril, da on za tako plačo ne misli nosit glave naprodaj.

Nekoč so se lopovi bali policajev, danes je ravno obratno. Logično ker mafijski odvetniki so sposobni na sodišču dokazati, da je odrgnina nastala zaradi nestrokovnega strokovnega policijskega prijema. Policaj ne bo samo plačal, pač pa bo tudi ob službo.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a vr » 18 Sep 2015 08:13

eh, kje so tisti svinčeni časi...
Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 18 Sep 2015 15:34

Stvar je samo v temu - da ko ga dobiš ga tolko premlatiš in mučiš da se te bo bal za vedno in potem nimaš nobenega problema več.
Tega sem se vedno držal in vedno je uspelo - res pa je da sem bil 100kg hokejist in ni bilo nikomur lepo če sem ga dobil - prosil je za širiatsko pravo :mrgreen:

Sedaj ko sem oče treh otrok se tega seveda nebi šou več za eno kolo s katerim nimam nič. V kakšnem drugem primeru pa bi se prebudila iskrica v meni nedvomno :twisted:

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Kraj: e - c - i - č - a - r

OdgovorNapisal/-a jernejm » 19 Sep 2015 15:37

Se podpišem.

Še anekdota:
Kolegu so ukradli iz avta poslovni in privat mobitel. Neki hudga, skor izvenserijskega (ne glih jabučk). In ker pozna tipa ki odkupuje tam blizu rabljene telefone, mu je rekel naj ga pokliče če bo kdo probal prodat. Naslednji dan se zgodi točno to, takoj prleti v trgovino in odvleče na policijo enga narkiča z obema telefonoma.
Na policiji pa šok - tipa popišejo in izpustijo!!! In reče dežurni policaj"Mi mu nič ne mormo ker ga imamo v evidenci kot narkomana in je uradno problem od socialne službe....."
Tip znori in kliče nekega frenda od fotra k je krimič in mu un lepo pove da so cajti drgačni in si policija noče rok mazat. Sej pred sodnika ga tudi takrat (v svinčenih časih) ne bi vlekli, bi ga pa zaprli v prvo prazno sobo, en dan pucanja, pol ure batin, pa je bil problem rešen na dolgi rok, je reku da so redkokdaj dobili nazaj iste lumpe.

Smo postali družba kjer je vse nedotakljivo. In vsi smo tako prekleto politično korektni da si upamo bit to kar smo sam še po (pol)anonimnih forumih in v domači gostilni po tretji pivi. Jebeš politično korektnost in jebeš tako državo. Svojim otrokom razlagam kaj je prav, ampak jim hkrati tudi povem da tega naj ne razlagajo okoli ker bo štala.
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a mrd » 19 Sep 2015 16:35

Pa kaj se potem pritožuješ, če si eden izmed dejavnikov "politične korektnosti"?
Jaz svojim otrokom razlagam kaj je prav. Nič dodatkov.
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a drift » 11 Okt 2015 20:29

To da te bo lopov tožil je larifari, če si agresiven in imaš jajca ga užgi po ušesu da bo samo na levga poslušal. Pokličeš policijo in rešilca poveš da te je napadel in povlekel orožje iz hlač. Tako ali tako nima kaj iskati na tuji posesti.
To je moj predlog za vse pogumne, kdor pa nima poguma/moči ali je bolj subtilen tako ali drugače pa naj se zaščiti z preventivnimi ukrepi in ne bluzi da je tat zaščiten in ne vem kaj še vse.

*Preventivni ukrepi; ustrezna vrata, tehnično varovanje, kamera, okovi, rešetke, zavarovanje lastnine pri zavarovalnici, predvidevanje situacij, vklop možganov ...

Meni do danes še niso ukradli kolesa, kar pa za mojega zmaja ne morem trditi in smo iz tega razloga že 3 nove kupil od gorskih do specialk in to v parih letih.
drift
član

Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 14 Okt 2015 05:54

drift napisal/-a:To da te bo lopov tožil je larifari,

tisti ki so plačali odškodnine se nebojo strinjali s tabo
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 14 Okt 2015 13:28

Jaz zelo dobro vem, da je tat zaščiten kot polarni medved. med vlamljanjem v avtomobil je za dve brce iztržil 1600€ in 3 mesece pogojne kazni za lastnika vozila(ki je poklical policijo in jim rekel da ga bo zadržal do njihovega prihoda ki se je zgodil v slabih 20 minutah), ki mimogrede zaradi teh treh mesecev ni bil sprejet v službo... tako da al ga polomiš tako da te ne more tožit in NE kličeš policije, ali pa ga pustiš in enostavno upaš da bodo dovolj hitri.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a drift » 14 Okt 2015 17:01

To je vse možno, vsake stvari se lahko lotiš prav ali narobe, očitno so se lotili narobe. Drugače nebi plačevali 1600€ odškodnine.(Moraš poklicati polic. in povedat da te je napadel ob zasačenju in da te je strah ... )
Nobenega ne spodbujam k nasilju da ne boš narobe razumel (če je pa to že v tebi pa tudi ne morem preprečiti :mrgreen: ).
drift
član

Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 01 Nov 2015 14:42

Verjel ali ne se je skliceval na to da je bil ropar nasilen.. ni pomagalo. na sodišču so povedali: "glej, na tem zdravniškem potrdilu piše da je imel nalomljeno rebro, na sliki se vidi da je poškodovan na obrazu. na vas ne vidim nobenih poškodb, poleg tega pa ste za razliko od napalca športne postave in me ne boste prepričali da je on vas napadel. ne opravičujem dejanja kraje, stvar je obravnavana v ločenem postopku, tukaj smo za to, da se zavedate dejstva da v pravni državi ne morete na lastno pest vzet pravice v svoje roke."

to so bile nekako besede... in človek dejansko ni nek problematičen tip ki bi maltratiral ljudi na ulici... lopov pa je stari znanec policije.. celo kolega policaj mu je rekel da ga drugič raje vseka, krajo- če pride do škode pa prijavi v ločenem postopku... ker oni proti taki golazni ne morejo ukrepat ampak primer samo predajo sodnim mlinom naprej...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a jernejm » 01 Nov 2015 19:56

oo[]

Zmeraj bolj pogosto se vprašam...ma kje pr ***** ******* js živim?!?!?
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a gapez » 05 Nov 2015 01:00

Danes zvečer parkiram kolo pri Pošti na Čopovi. Zraven je priklenjen okvir starejše specialke, brez koles.
Ravno v istem trenutku je prišel lastnik, je rekel, da je bilo kolo tam 5 ur. Ne morem verjet, da lahko nekdo bp odmontira kolesa na tako frekventni točki. Možakar je sicer rekel, da se v trenutku dajo dol, pa vseeno, moraš jih potem nest. Zelo je bil žalosten in se mi zasmilil, če bi imel pri roki, bi mu stisnil 20 eur.

S Cankarjeve pa poznam zgodbo, ko so s kleščami kradli kolesa, kolega jih vidi, uni takoj to opazi, skoči na motor, ki je prižgan z voznikom v neposredni bližini. Kolega sicer teče za njima, ampak vseeno spizdita.
Čez 15 min jih vidi na prehodu za pešce, na istem motorju. Neopazno se približa in s prve opali tistega zadaj, ki vpije: bejžva, to je un. Kolegu so sicer (kasneje) ukradli že 3 kolesa.

Meni pa tudi enega, na morju. Ko je tip dal oglas po letu in pol na njuškalo, sem ga našel. Telefon je bil od ene potapljaške firme. Pišem na to firmo, naj mi dajo kolo, sicer jih bom dal na nemške potapljaške forume. Lastnik pove, da nima nič s tem in da je to en njegov fant. Jaz lastniku, da se mi zdi nesprejemljivo, da možakar, ki živi od turistov, tem istim ponoči krade kolesa. Ampak ga ni mogel sopraviti k pameti (jaz sam samo dal oglas za kolega, on ga ni ukradel ampak kupil pa take buče), in ga je odpustil. Vem kdo je, zdaj dela kot ribič na ladji, ampak nimam kaj. Če bi se ga kako fizično lotil, je samo vprašanje, kdaj bi kje utrpel kako škodo. Jaz imam družino, avto, prikolico itd, on nima nič, razen ukradenega iphona.

Še največ, kar lahko posameznik naredi, je, da je dober zgled. Da ne kupuje sumljivih reči, ker kriminala ni brez odjemalcev.
gapez
član

OdgovorNapisal/-a Snakes » 25 Nov 2015 09:34

European Bike Stealing Championships.
Ta iz komentarjev v clanku iz zgornjega linka tudi ni slab.
Uporabniški avatar
Snakes
član

Kraj: tu pa tam

Vrni se na Ukradeno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov