Freeride kolo

Zbirka, vzorci nezaželenih ali slabo odprtih tem. Teme nekaj časa ostanejo, potem izginejo. Izginejo lahko tudi avtorji, če se večkrat znajdejo v smetnjaku.

Freeride kolo

OdgovorNapisal/-a mADoXx » 13 Maj 2011 22:25

Pozdravljeni,

kot popoln novinec v freeride kolesarstvu, bi vas prosil, če bi mi lahko kako pomagali pri nakupu svojega prvega freeride kolesa. Iščem kolo, ki bi bil primeren tako za vožnjo v klanec, kot tudi kakšen dan uživanja v parku (če je to seveda sploh možno zaradi geometrije).
Velik sem cca. 180cm in sem zanj pripravljen odšteti tam nekje 1800 eu. V tem rangu sem našel nekje samo tri, ki po mojem znanju ustrezajo mojim potrebam:

- Stinky TL (1800 eu)
- Scott FR 30 (1400 eu)
-Specialized Big hit 1 (1800eu)

Torej, kaj predlagate?
mADoXx
član

Re: Freeride kolo

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 13 Maj 2011 22:59

Vsi trije so precej slabo opremljeni in bi jaz za prvo kolo priporočal nekaj rabljenega, ker za tak denar dobiš že hud bajk.....za nobenega od teh pa nebi upal rečti da dobro plezajo
|johnny|

OdgovorNapisal/-a ziga13 » 13 Maj 2011 23:50

S freeride bajkom ne boš moral goniti v hrib.
ziga13
član

Kraj: Braslovče

OdgovorNapisal/-a mADoXx » 14 Maj 2011 00:03

|johnny| napisal/-a:Vsi trije so precej slabo opremljeni in bi jaz za prvo kolo priporočal nekaj rabljenega, ker za tak denar dobiš že hud bajk.....za nobenega od teh pa nebi upal rečti da dobro plezajo

Problem rabljenih koles je, da nimam pojma, na kaj moram biti pozoren in bi me vsak z lahkoto nategnil. Torej kera kolesa bi mi potem priprocal, v tem cenovnem rangu.
mADoXx
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 14 Maj 2011 07:40

je nov, le vilce so malo rabljene. škoda le, da so ta "kritičen" letnik...

http://www.bikestore.cc/lapierre-froggy-custom-p-126183.html
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 14 Maj 2011 09:41

mADoXx napisal/-a:
|johnny| napisal/-a:Vsi trije so precej slabo opremljeni in bi jaz za prvo kolo priporočal nekaj rabljenega, ker za tak denar dobiš že hud bajk.....za nobenega od teh pa nebi upal rečti da dobro plezajo

Problem rabljenih koles je, da nimam pojma, na kaj moram biti pozoren in bi me vsak z lahkoto nategnil. Torej kera kolesa bi mi potem priprocal, v tem cenovnem rangu.

Najprej se odloči kaj ti je prioriteta....vzponi al spusti...in potem bomo ti svetovali. Za tak denar že dobiš rabljen demo 7 in 8, glory-ja, stinky-ja itd.

Glede rabljene robe....nekaj lahko iz oglasa svetujemo na forumu, ponavadi vidim da so uporabniki naklonjeni kupcem in ne prodajalcem....pa verjetno maš kakega znanca ki je malce bolj razgledan in ga vzameš s sabo ko greš pogledat kolo.
|johnny|

OdgovorNapisal/-a jing&jang » 14 Maj 2011 10:43

ziga13 napisal/-a:S freeride bajkom ne boš moral goniti v hrib.

S feeride bajkom se da marsikaj zvozit. Recimo Trek scratch z vzmetjo zadaj, kona coilair, specialized Sx trail,... in se bi lahko nasteval. Veliko jih poznam, ki s takim kolesom brez tezav drzijo tempo z bajkerji, ki vozijo polnovmetence tam okol 14 kg (1000 vm+). Sigurno se vec namatras gor in ne mores bit tako hiter, gre pa. In celo po pespoteh gre gor. Tako da marsikje velja: kjer je volja, je tudi pot :wink:
love2ride & ride2live
Uporabniški avatar
jing&jang
član

Kraj: TGorc

OdgovorNapisal/-a Denzi » 14 Maj 2011 10:56

Po tabli se je recimo zadnje čase prodajalo nekaj biciklov, kateri bi ti bili tapravi..

Recimo Orange Alpine 160, Specialized Enduro, polno Trek-ov, Giant-ov itd... Treba je samo poiskati pravo velikost in maš fajn bajk za gor in dol, tudi bajkpark.. In res veliko bolj se ti splača kupiti rabljen bajk, ker za ta denar dobiš novega zelo bogo opremljenega.

viewtopic.php?f=38&t=117161

viewtopic.php?f=38&t=116862&start=0

lp
soul in the woods

www.maloja.de
Uporabniški avatar
Denzi
član

Kraj: LJ-City

OdgovorNapisal/-a orlytm » 14 Maj 2011 11:20

jing&jang napisal/-a:

S feeride bajkom se da marsikaj zvozit. Recimo Trek scratch z vzmetjo zadaj, kona coilair, specialized Sx trail,... in se bi lahko nasteval. Veliko jih poznam, ki s takim kolesom brez tezav drzijo tempo z bajkerji, ki vozijo polnovmetence tam okol 14 kg (1000 vm+). Sigurno se vec namatras gor in ne mores bit tako hiter, gre pa. In celo po pespoteh gre gor. Tako da marsikje velja: kjer je volja, je tudi pot :wink:

točno tko ... jst sm s svojim KTM Caliber 45 naredu kr ene par konkretnih tur po 8 ur in več, 1500vm+ ... ja, v kake ibr klance sem ga raje rinil, medtem ko je kolega z endurom še gonil ... počasnejši pa nisem bil prav dosti (tudi peš!), na lokalnem cestnem vzponu (soriška) sem bil čist konkurenčen kolegu in kolegici, ki sta oba poganjala lightAM pecikle z 140 hoda, nastavljivimi vilami in <14kg ... takrat je mel pecikl cca. 19-20kg ... zdj, z dualcrown vilo, novimi zavorami in rainkingi jih ma 21 ... nisem ga še peljal na nobeno turo na gor, ampak preprosto zato, ker sem se preprosto popolnoma zaljubu v downhill in mi je škoda dni za gor gonit, če lahk tačas par fur na dol nardim :mrgreen:

KTM Caliber, Giant Faith, Trek Scratch in podobne mrcine se da čist spodobno tut z rotacijo spodnjih okončin navkreber spravit ... ne boš pa z njimi podiral hitrostnih rekordov, seveda :)
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a ziga13 » 14 Maj 2011 11:49

orlytm napisal/-a:
jing&jang napisal/-a:

točno tko ... jst sm s svojim KTM Caliber 45 naredu kr ene par konkretnih tur po 8 ur in več, 1500vm+ ... ja, v kake ibr klance sem ga raje rinil, medtem ko je kolega z endurom še gonil ... počasnejši pa nisem bil prav dosti (tudi peš!), na lokalnem cestnem vzponu (soriška) sem bil čist konkurenčen kolegu in kolegici, ki sta oba poganjala lightAM pecikle z 140 hoda, nastavljivimi vilami in <14kg ... takrat je mel pecikl cca. 19-20kg ... zdj, z dualcrown vilo, novimi zavorami in rainkingi jih ma 21 ... nisem ga še peljal na nobeno turo na gor, ampak preprosto zato, ker sem se preprosto popolnoma zaljubu v downhill in mi je škoda dni za gor gonit, če lahk tačas par fur na dol nardim :mrgreen:

KTM Caliber, Giant Faith, Trek Scratch in podobne mrcine se da čist spodobno tut z rotacijo spodnjih okončin navkreber spravit ... ne boš pa z njimi podiral hitrostnih rekordov, seveda :)

Ja dobro no, seveda se da. Ampak kdor misli gonit v hrib si pa menda ja ne bo šel kupvat 20kg težkega freeride kolesa. Potem bo pa gor gonil 2h, da se bo lahko potem 10min peljal dol.
ziga13
član

Kraj: Braslovče

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 14 Maj 2011 12:18

Denzi napisal/-a:Po tabli se je recimo zadnje čase prodajalo nekaj biciklov, kateri bi ti bili tapravi..

Recimo Orange Alpine 160, Specialized Enduro, polno Trek-ov, Giant-ov itd... Treba je samo poiskati pravo velikost in maš fajn bajk za gor in dol, tudi bajkpark...
lp

Je že veliko uporabnikov table to probalo in na koncu ugotovilo da je to o bikeparku (in ne mislim flow trail-a) nateg....vem da boste me zdaj napadli, ampak jaz si ne predstavljam da bi se dalo z endurotom ali pitchem ipd. dejansko uživati v bajkparku, če ne drugo pa ne verjamem da taka kolesa prenesejo tak napor.
|johnny|

OdgovorNapisal/-a Draz_H » 14 Maj 2011 12:55

Se strinjam z Johnny-jem. Če nimaš Endura, Alpine s primerno opremo (FR vilica, angleset,...) se NE da konkretno uživat v bikeparku...drugače je tako "pol-pol".
Zadnjič spremenil Draz_H, dne 14 Maj 2011 15:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Draz_H
član

Kraj: 0_O

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 14 Maj 2011 13:22

FR vila in angle set pa spet oteži plezanje....ni to to
|johnny|

OdgovorNapisal/-a mADoXx » 14 Maj 2011 14:02

|johnny| napisal/-a:
mADoXx napisal/-a:

Najprej se odloči kaj ti je prioriteta....vzponi al spusti...in potem bomo ti svetovali. Za tak denar že dobiš rabljen demo 7 in 8, glory-ja, stinky-ja itd.

Glede rabljene robe....nekaj lahko iz oglasa svetujemo na forumu, ponavadi vidim da so uporabniki naklonjeni kupcem in ne prodajalcem....pa verjetno maš kakega znanca ki je malce bolj razgledan in ga vzameš s sabo ko greš pogledat kolo.

Prioriteta bi mi bila seveda predvsem spust, vendar pa bi nekako tudi zelel, da bi lahko normalno prilezel na hrib s katerega bi se spustil oz. da bi lahko odpeljal razne manj zahtevne ture ala Tamar.
Ce ves za kaksen dober oglas za rabljenega iz table npr., ki bi mi bil primeren, mi prosim "pripopaj" link.
mADoXx
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 14 Maj 2011 15:28

viewtopic.php?f=38&t=117081 2011 letnik, vredu oprema

viewtopic.php?f=38&t=116895 sicer je predrag, ampak mogoče se je še pripravljen pogajati o ceni, kake 1300-1400 bi bil vreden
|johnny|

OdgovorNapisal/-a mADoXx » 14 Maj 2011 19:43

Zgornji izgledajo dokaj DH izvedbe.

Kaj pa kaj tkega?
http://www.bolha.com/gorska-kolesa/fr-k ... 1273494497
mADoXx
član

OdgovorNapisal/-a Killa » 15 Maj 2011 10:53

|johnny| napisal/-a:
Denzi napisal/-a:Po tabli se je recimo zadnje čase prodajalo nekaj biciklov, kateri bi ti bili tapravi..

Recimo Orange Alpine 160, Specialized Enduro, polno Trek-ov, Giant-ov itd... Treba je samo poiskati pravo velikost in maš fajn bajk za gor in dol, tudi bajkpark...
lp

Je že veliko uporabnikov table to probalo in na koncu ugotovilo da je to o bikeparku (in ne mislim flow trail-a) nateg....vem da boste me zdaj napadli, ampak jaz si ne predstavljam da bi se dalo z endurotom ali pitchem ipd. dejansko uživati v bajkparku, če ne drugo pa ne verjamem da taka kolesa prenesejo tak napor.

no včeraj sem bil na pohorju z nekom, ki si je za letošnjo sezono omislil namesto SX traila novega Demota in Endurota, pa mu je že žal, da je sploh demota kupil, ker ga je peljal tri fure, potem pa endurota vzel...
Killa
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 15 Maj 2011 10:56

Ha?
|johnny|

OdgovorNapisal/-a Killa » 15 Maj 2011 11:19

človek je pustil demota v dolini in vzel endurota (spec), da je dejansko lahko užival na pohorskem bike parku, vozili smo pa rdečo
Killa
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 15 Maj 2011 11:59

:lol:
|johnny|

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 15 Maj 2011 15:06

Morda pojdi v IMMBUS, vem da imajo tudi rabljena kolesa. Za 1800€ dobiš rabljeno raketo zase. Verjemi, sam sem bil zaradi razmer primoran prodati konkretno opremeljen bajk za 1400€. Cena novega po ceniku bi bila pa 4k €...
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a vahta » 15 Maj 2011 17:18

|johnny| napisal/-a::lol:

Kaj ti ni jasno?
Uporabniški avatar
vahta
član

Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 15 Maj 2011 17:36

vahta napisal/-a:
|johnny| napisal/-a::lol:

Kaj ti ni jasno?

IQ se mu ponovno nalaga.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 15 Maj 2011 17:48

Nalagalo se je kvečjemu po tvoji mami :mrgreen:

Najbolje da kar vsi presedlamo na vsemogoča AM kolesa, ki jih je stvaril sam bog in bomo šele takrat lahko uživali v bajkparkih....don't be silly
|johnny|

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 15 Maj 2011 18:08

Mogoče pa ni kupil demota pravilne velikosti, in mu pitch bolj leži :D
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a mADoXx » 15 Maj 2011 18:57

JoJo 2x napisal/-a:Morda pojdi v IMMBUS, vem da imajo tudi rabljena kolesa. Za 1800€ dobiš rabljeno raketo zase. Verjemi, sam sem bil zaradi razmer primoran prodati konkretno opremeljen bajk za 1400€. Cena novega po ceniku bi bila pa 4k €...

Hvala ti, za ta namig, bom se jutri malo oglasil v IMMBUS-u pa malo preveril. Mogoce ve se kdo za kaksno taksno trgovino, z rabljenimi kolesi?
mADoXx
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 15 Maj 2011 19:01

Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Killa » 15 Maj 2011 19:46

bolfenk napisal/-a:Mogoče pa ni kupil demota pravilne velikosti, in mu pitch bolj leži :D

ne pitch - enduro
Killa
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 15 Maj 2011 19:55

Who cares
A se dejansko trudiš dopovedati da je enduro bolj primeren za bikepark kot demo? To da je en tvoj "kolega" čuden, ne pomeni da se bo kdor koli drug s tem strinjal....en tip fura trial s specialko, še celo backflip sfura....podobno nima smisla kot to kar si ti napisal in verjetno ga nebo šlo veliko ljudi oponašat, ampak njemu pa očitno to paše
|johnny|

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 15 Maj 2011 19:57

Imam Endurota in Demota (aktualno modelno leto :)) pa tudi jaz ne štekam. Res pa je da še nisem bil v bikeparku Pohorje...
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a armada » 15 Maj 2011 20:23

na pohorju mamo preveč speglane proge :D probavam to šefu dopovedat pa ne razume :D
armada
član

OdgovorNapisal/-a Killa » 15 Maj 2011 21:16

|johnny| napisal/-a:Je že veliko uporabnikov table to probalo in na koncu ugotovilo da je to o bikeparku (in ne mislim flow trail-a) nateg....vem da boste me zdaj napadli, ampak jaz si ne predstavljam da bi se dalo z endurotom ali pitchem ipd. dejansko uživati v bajkparku, če ne drugo pa ne verjamem da taka kolesa prenesejo tak napor.

|johnny| napisal/-a:Who cares
A se dejansko trudiš dopovedati da je enduro bolj primeren za bikepark kot demo? To da je en tvoj "kolega" čuden, ne pomeni da se bo kdor koli drug s tem strinjal....en tip fura trial s specialko, še celo backflip sfura....podobno nima smisla kot to kar si ti napisal in verjetno ga nebo šlo veliko ljudi oponašat, ampak njemu pa očitno to paše

torej, da povzamem, najprej trdiš, da se ne da s takimi kolesi uživat v bike parkih, potem, da ne preživijo takega napora, ko pa ti dam primer, ki se je dogajal včeraj, ko je enduro zdržal in poleg tega lastniku nudil več užitka kot demo, pa napišeš, da je pač čuden. Čestitam, res si dobro argumentiral zadevo. S takim folkom se je vedno užitek pogovarjat.

:lol:

Over and out.
Killa
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 15 Maj 2011 21:49

Killa napisal/-a:Over and out.

O JOY!
|johnny|

OdgovorNapisal/-a armada » 16 Maj 2011 05:48

lejte res je da se da z recimo pitchem pa endurotom pa remedijem pa reignom zelo uživat, zato pa jih mamo vsi za rezervne becikle :P
ampak treba se je zavedat da ta kolesa niso narjena za bike parke, res je da na pohorju recimo rdeča proga je res avtocesta in tut v bandah je krajši bol okreten becikel bolši, morte se pa zavedat da ta kolesa niso narjena zato, recimo lani smo vidli kr dosti polomlenih različnih am koles.... najbolši je biu dečko z ransomom, ki se mu je okvir pri head tubu prepognil na pou ker je prehitro zapeljau v drenažni jarek :D
ljudje lomimo dh becikle, sessioni, intensi, tut demoti vse poka tut v bikeparkih :D
armada
član

OdgovorNapisal/-a idsport » 16 Maj 2011 12:51

mADoXx napisal/-a:Pozdravljeni,

kot popoln novinec v freeride kolesarstvu, bi vas prosil, če bi mi lahko kako pomagali pri nakupu svojega prvega freeride kolesa. Iščem kolo, ki bi bil primeren tako za vožnjo v klanec, kot tudi kakšen dan uživanja v parku (če je to seveda sploh možno zaradi geometrije).
Velik sem cca. 180cm in sem zanj pripravljen odšteti tam nekje 1800 eu. V tem rangu sem našel nekje samo tri, ki po mojem znanju ustrezajo mojim potrebam:

- Stinky TL (1800 eu)
- Scott FR 30 (1400 eu)
-Specialized Big hit 1 (1800eu)

Torej, kaj predlagate?

Dodaj še Commencal Supreme in Lapierre Froggy.
idsport
član

Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 16 Maj 2011 17:12

Pa je tema spet skrenila...
Ampak ok...
Skratka, najbolje da si omisliš rabljeno kolo. Če vzameš leto ali dve staro kolo, ki je dobro vzdrževano, boš porabil minimalno denarja za poškodbe.
Skratka, vozil se boš na dobrem kolesu. Lahko pa kupiš novega in boš imel vse low budget. Se bo peljalo, ampak ne bo na niti približno istem nivoju.
Immbus vem da naredi predhodno tudi servis preden prodajajo. Če pri njih nič ne najdeš, potem pa tabla in bolha. Spremljaj oglase redno in v enem mesecu se bo sigurno našlo nekaj kar bo primerno tebi in tvojim željam.

Razen immbusa ne vem za nobeno trgovino, ki prodaja tudi rabljena kolesa. Kar pa ne pomeni da jih ni.
LP
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a joli » 29 Maj 2011 16:24

poglej si kakega canyona model: torque! :lol:
joli
član

OdgovorNapisal/-a Jerry91 » 29 Maj 2011 16:30

moj sosed prodaja orange blood custom za 1700€...kolo je res tako lepo ohranjeno in ima gor tako opremo da te "srt prime"...če te zanima piš pm=)
Uporabniški avatar
Jerry91
član

Vrni se na Smetnjak

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov