MTB park Kanin

Vse objave domačih bajk parkov, poročila z obiskov domačih ali tujih parkov, ideje in mnenja, povabila za skupen obisk parkov.

Re: MTB park Kanin

OdgovorNapisal/-a boost » 03 Jun 2010 12:54

Spletne strani kaninskega smučišča so še vedno v globoki zimi, spletna stran bike parka pa še celo v prejšnjem poletju. Torej zanima me kdaj se naj bi začela poletna sezona letos v mtb parku Kanin?

Lp Jure
boost
član

OdgovorNapisal/-a Mate69 » 03 Jun 2010 16:05

pravijo da v sredini junija!?
Micka pocurala, rožce škropila,
pušlce delala, fantom delila
Uporabniški avatar
Mate69
član

Kraj: Soška fronta

OdgovorNapisal/-a boost » 07 Jun 2010 12:43

No, pa jim je uspelo narediti poletni urnik obratovanja in cenik.
Pdf dokument

Lp Jure
boost
član

OdgovorNapisal/-a klemen7 » 09 Mar 2012 13:58

Pozdravljeni!
Glede na to, da ni več snega in gondole obratujejo, smo s kolegi razmišljali,da bi nedeljski dan zapravili s spuščanjem v "MTB parku". Seveda sem se najprej hotel pozanimati, če je to sploh mogoče. Poklical sem na Turistično agencijo ATC TURIZEM, ga./gdč o zadevi sprva ni imela pojma, zato se je pozanimala pri kolegici, kar se je tudi slišalo po telefonu, ki je z osornim glasom odvrnila, "NE, BICIKLI PA NE!". Vem da zdaj še ni sezona ampak, ali gredo v gondolo smučke ali kolo,... kaj ni to vseeno?!
Že nekaj časa nazaj, pa sem zasledil v časopisu, kako podjetje posluje z izgubo in prosi občino, državo,....za pomoč. Če je podjetje v takšni situaciji bi vendarle moralo biti veselo vsakega obiskovalca oz. evra. Ali pa je to samo moje "zaostalo" razmišljanje?

LP Klemen Kuk
Uporabniški avatar
klemen7
član

Kraj: TMIN

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 09 Mar 2012 14:06

Jaz takšne (res prijazno!) povprašam, če so zaposleni na Oddelku za zmanjševanje prodaje.

Če stranka ponuja denar, ga vzami, hudirja.
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Kraj: NowHere

OdgovorNapisal/-a problematiks » 09 Mar 2012 14:26

Sploh glede na to, da gondola tako ali tako cel dan laufa, gor bodo imeli pa mogoče dvajset smučarjev ta vikend...

Marko

P.S: Klemen, nisi zaostal, samo v roke moraš malo pojačat :mrgreen:
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a orlytm » 09 Mar 2012 15:02

problematiks napisal/-a:P.S: Klemen, nisi zaostal, samo v roke moraš malo pojačat :mrgreen:

:lol:

drugač pa ... štorija iz več kot enega slovenskega "ski resorta" ... takle mamo, k dinozavri furajo zadeve in jim vsak dodatni gost predstavlja predvsem še več dela.
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a M.E. » 12 Mar 2012 09:35

In kaj je najbolj tragikomično pri vsem skupaj?
Ta vikend (10-11.3.) je gondola prevažala kolesarje do B postaje (vsega skupaj 3, če nisem kaj spregledal). Pač, osebje ni preveč sinhronizirano. :roll:
M.E.
član

Kraj: Brod

OdgovorNapisal/-a Spikster » 25 Jul 2012 22:26

Je bil kdo v parku, kakšno je stanje?

lp
Matej
Uporabniški avatar
Spikster
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a coro » 06 Avg 2012 20:03

Vse po starem.... Objekti so "za silo" , ostalo pa super :)
Takle mamo!
Uporabniški avatar
coro
član

OdgovorNapisal/-a Spikster » 04 Apr 2014 23:24

Kakšen info o trenutnem stanju traila?
Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a M.E. » 05 Apr 2014 08:14

Spodnji dve tretjini sta super, je pa res da leseni del načenja zob časa. Zgoraj se pozna, da se redkeje vozi, pa še odkar so gozdarji razrili je malce manj zanimivo.
M.E.
član

OdgovorNapisal/-a Spikster » 05 Apr 2014 21:24

No samo da je prevozno, hvala :)
Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a psic » 19 Jun 2014 11:06

Ta vikend se mogoče odpravim v tisti konec, pa me zanima, če se kje na spletu najde kak zemljevid ali GPS track parka? Sem iskal, pa spletne strani očitno ni več. Oziroma če ima kdo kako zanimivo turo na tem koncu, malo razmišljam tudi o kaki Berebici...
(\,--------'()'--o
(_ ___ /~"
(_)_) (_)_)
psic
član

OdgovorNapisal/-a tea_orazem » 04 Dec 2015 15:06

Živjo! Smo študentje iz Ekonomske fakultete, Fakultete za arhitekturo in Akademije za likovno umetnost in oblikovanje delamo projekt za občino Bovec. Skušamo ponovno vzpostaviti bike park na Kaninu. Da pridobimo čim več podatkov za našo analizo vas lepo prosimo, da rešite tole kratko anketo na temo gorskega kolesarjenja =)

Hvala in lep pozdrav vsem!

https://www.1ka.si/a/78077
tea_orazem
član

OdgovorNapisal/-a drift » 09 Sep 2016 18:45

Se mogoče ve kdaj bo možno furat ?
drift
član

Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Depresija » 11 Sep 2016 08:16

Po radiu na otvoritvenem dnevu (petek) sem slišal, da je dnevna kolesarska 22€. Torej se lahko fura.
Upam, da ne bo izstopna postaja za bajkerje zopet zgolj postaja ''B'' :)

Škoda pa, ker so objekti v 'bivšem parku' v čistem razsulu, kljub temu, da se zadeva fura.
Mogoče se bo pa najdel nekdo, ki bo plunil v roke ...
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a drift » 11 Sep 2016 20:03

Depresija napisal/-a:Po radiu na otvoritvenem dnevu (petek) sem slišal, da je dnevna kolesarska 22€. Torej se lahko fura.
Upam, da ne bo izstopna postaja za bajkerje zopet zgolj postaja ''B'' :)

Škoda pa, ker so objekti v 'bivšem parku' v čistem razsulu, kljub temu, da se zadeva fura.
Mogoče se bo pa najdel nekdo, ki bo plunil v roke ...

To sem videl na tv.. ali je kakšna potka/sigla za dol?
drift
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 14 Sep 2016 15:43

Kot sem napisal ... steza od bivšega BP je vožena in je za moje pojme še vedno super zadeva. Upam, da se bo nekdo lotil popravila/nadgradnje objektov, ki so bili v zgornji četrtini res ena lepa popestritev. Glede na to, da je PZS že zdavnaj umaknila roke s te steze, bi lahko domačini oz. tisti ki bo (če bo!) oglaševal BP, brez sramu vzel vajeti v svoje roke.
Mislim, da so samo tri lesene konstrukcije, ki se jih da varno in brez pomislekov odpeljat. ''Podrtije'' pa nič ne motijo pri vožnji, saj se jih komot obvozi. Hmmm .. mislim da je samo en mostiček tak, ki se ga ne da.
Pa še en nasvet za tiste ki tega še niste peljali .... spodnja četrtina trejla je 'orenk' kamnita! (nekateri temu rečejo razfuk), tako kot se za večino bovških trejlov spodobi.
Za primerjavo, kdor misli da je recimo krvavški Rock&Flow kamnit in že na tem trejlu jamra in se praska za ušesom kaj in kako ... naj spodnji del gladko spusti in se raje zapelje po makadamki do doline. Vsekakor bo manj izkušenim to huda preizkušnja ali pa nočna mora :)
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a urbe » 14 Sep 2016 17:23

Ej, Depresija, dej ne strašit mladine s temi kamni :lol:
Pomembna je dolžina, ne tehnika!
»Za turno kolesarjenje mora biti pot utrjena, registrirana, označena, široka najmanj 1,5 metra, z največ 20-odstotnim naklonom.« Pri hujšem naklonu kolesar ne more nadzorovati hitrosti. (NeDelo, 1. 6. 2019, str. 23)
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

OdgovorNapisal/-a cebe » 14 Sep 2016 20:58

Depra je realen!
In ja, RnF je milina.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 15 Sep 2016 07:50

Kot park vozil s Pitchem v zadnjo leta 2010, samo stezo (samo del nje) pa letos ko sem bil maršal ob progi na enduru in moram reči, da mi je pričarala lepe spomine in ja včasih sem tehnične vozil bolje kot sedaj z več hoda in 27.5. Nasvet kdor bo vozil, če ti je kolesa škoda, rajši ne vozit, če ga maš za izživljanje samo gasa.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a drift » 15 Sep 2016 17:24

Hvala za konkreten opis in opozorilo.

Lp
drift
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 17 Sep 2016 07:09

Samo še par fotk objektov, ki so v slabem stanju ... da se bo vedlo o čemu se piše ..
Druagče pa vsaka čast ekipi, ki je to gradila ... po tolkih letih nevzdrževanja je par objektov še popolnoma ok ...

btw. upam da se fotke vidijo.

Slika Slika

Slika Slika
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a Depresija » 17 Sep 2016 07:34

urbe napisal/-a:Ej, Depresija, dej ne strašit mladine s temi kamni

Ne, sej ni bil moj namen koga (pre)strašit ali pa odvrnit od tega trejla. Upam, da se ni tako čitalo ..
Kot sem napisal, meni je trejl super. In če se bo še kaj dogradilo/popravilo, oz. da se doda še ''fun'' faktor, bo zadeva top.

'Opozorilo' sem bolj napisal zato, ker vidim kakšno tendenco imajo sedaj bajkparki (speglano, flow, neskončne anakonde/bande).
Nič od tega ne boš najdel (za sedaj) na tem trejlu :)
Kot sem že napisal v enem drugem postu ... v Franciji me je najbolj presenetilo ravno to, da skoraj ni več 'črnih linij'. Vse je bilo prilagojeno današnjemu enduru trendu in s tem dostopnejše večjemu krogu bajkerjev. In v večini BP je bilo kolo enduro ranga več kot dovolj ...
Kar se meni sploh ne zdi tolko napačno .. ker tiste 'klasične' črne trejle, kjer pikiraš v dolino po 30cm globokem kanalu, se ni ravno dosti vozilo.
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a cebe » 17 Sep 2016 08:19

Mauro, enduro trend prinas ali na EWS ravni?
Ker če mene vprašaš, so bili vsi traili v La Thuile-u težji od Rock'n'flowa... če ne z detajli vsak, pa z dolžino in tem, da noben ni imel metra netresenja/strmine/detajlov, itd. in to je baje normalno za enduro trajle na ews ravni.

Pa da ne bo samo offtopic - res to ni "modern" trejl, je kar precej tehničen. Dobro je, če ga poznaš oz. si previden in kakšen detajl najprej pogledaš, šele nato odpelješ.
In ja, tudi kapo dol Macu in ekipi, ki je to pred leti gradila - teren je za gradnjo vse razen lahek/idealen.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 17 Sep 2016 08:56

cebe napisal/-a:enduro trend prinas ali na EWS ravni?
Ker če mene vprašaš, so bili vsi traili v La Thuile-u težji od Rock'n'flowa... če ne z detajli vsak, pa z dolžino in tem, da noben ni imel metra netresenja/strmine/detajlov, itd. in to je baje normalno za enduro trajle na ews ravni.

Ja, upam da ne bova zasmetila :)
Naj takoj povem, da nisem bil nikdar na nobeni enduro/dh tekmi in tudi ne sledim zadevam. Nič! Sledim zgolj po rezultatih parim kolegom v enduru ..
Napisano se nanaša na to, kar sem opazil pri obisku nekaterih bajk parkov v tujini (Francija, Italija). Torej ne na pro/tekmovalne proge, ampak na tisto kar bajk parki sedaj ponujajo za zabavo 'hobijašem'.
Torej mi namiguješ, da moram naslednji dopust preživet v La Thuile? :wink:

edit:
Drugače so meni parki kot so Krvavec in Kanin zelo ok. Takih trajlov se težko hitro naveličaš, tudi če ga pelješ večkrat na dan.
Raznih 'anakond' pa imam po dveh, treh furah vrh glave ... Zato pa, če se le da, si za vsak BP vzamem zgolj en dan, torej dnevno zamenjam tudi lokacijo ..
Da bi pa 3-4 trejle nabijal en teden vsak dan .... upam, da ne bom koga užalil .. ampak jst bi se počutil kot retardiran debiloid ..
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a bzenko » 18 Sep 2016 19:11

Kok je pa kej označena tale proga na Kaninu? Je treba it z lokalci gor al se vidi kje gre špura?
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a Depresija » 19 Sep 2016 07:31

bzenko napisal/-a:Je treba it z lokalci gor al se vidi kje gre špura?

Ne, ne rabiš lokalcev. Razen če nisi eden od tistih 'novodobnih invalidov', ki brez gps-ja ne najde niti izhod iz stanovanja :mrgreen:
1x ko najdeš začetek ji bp slediš. Kot sem že zgoraj napisal, se vidi da je trejl vožen. Konec koncev je bila (oz. je) to pl.pot.

btw. na spustu ... na prvem stiku z makadamko greš po le-tej levo 50m navzgor, na drugem stiku pa cca enih 300-400m levo po makadamki navzdol, kjer v obeh primerih najdeš lepo vidno nadaljevanje na desni ...

edit: :D
Do začetka trejla je potrebno kljub uporabi gondole še pobrcat! (cca 1.4km / cca 100vm) :D Jebeš tak BP, a ne? :mrgreen:
Torej .. od B postaje ene cca 1km po cesti navzgor do prve (desne) serpentine, kjer se odcepi levo slabša makadamka.
Po njej cca 300m naprej boš na levi najdel začetek trejla.
(če se začne cesta spuščat .. pomeni da si odcep trejla spregledal ... vrni se cca 50m nazaj ..)

Za hejterje gondol .. pa se iz Bovca do gor obrača pedala na izi cca 1.30h /650vm ..
Cesta je položna in se kar malo 'vleče' ...
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a bzenko » 19 Sep 2016 09:20

Kul, hvala za info.
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a wilecoyote » 25 Jun 2017 14:26

Obstaja kakšen nov posnetk spusta s Kanina ?
Uporabniški avatar
wilecoyote
član

Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a coro » 30 Avg 2017 06:23

wilecoyote napisal/-a:Obstaja kakšen nov posnetk spusta s Kanina ?

Obstaja.... https://www.youtube.com/watch?v=3HvpCNBzvNs
Takle mamo!
Uporabniški avatar
coro
član

OdgovorNapisal/-a M.E. » 30 Avg 2017 11:58

coro napisal/-a:

Od takrat ko je bil ta posnetek narejen pa do danes so "majstri" s spodnjih dveh tretjin odstranili ves les, tudi še čisto uporabnega. Pa na dropkih v spodnji tretjini so zbili vse skalice ki ven štrlijo.
Škoda da se take stvari dogajajo.
M.E.
član

OdgovorNapisal/-a coro » 30 Avg 2017 22:44

M.E. napisal/-a:
coro napisal/-a:

Od takrat ko je bil ta posnetek narejen pa do danes so "majstri" s spodnjih dveh tretjin odstranili ves les, tudi še čisto uporabnega. Pa na dropkih v spodnji tretjini so zbili vse skalice ki ven štrlijo.
Škoda da se take stvari dogajajo.

Ta posnetek je bil narejen enkrat na koncu junija, al pa v začetku julija.....
Takle mamo!
Uporabniški avatar
coro
član

OdgovorNapisal/-a G-dog123 » 27 Avg 2019 20:57

Zdravo, mene zanima če se da tukej rentat bajk, in do kdaj obratuke bikepark kanin? Na njihovi strani je bolj skopo napisano.
G-dog123
član

OdgovorNapisal/-a grgos » 29 Avg 2019 13:40

obratuje dokler vozi gondola , za bajk pa povprašaj v mestu v https://www.outdoor-galaxy.com/mountain ... ike-bovec/
grgos
Mako Fan Club

OdgovorNapisal/-a locopeloco » 29 Avg 2019 20:01

Ojoj - hvala za share!
izdelava spletnih strani: spletni design
locopeloco
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 29 Avg 2019 21:12

Da ne bo kdo pricakoval dejansko urejenih trejlov bajk parka. Stara spura je eno samo unicevanje bajka (in ljudi) z odstranjenimi lesenimi objekti.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a grgos » 29 Avg 2019 21:20

drži ja ni neka speglana špura - https://www.youtube.com/watch?v=hwNPFeDLIDk to je od lani ko sem se spustil slučajno z enimi nemci , ostane pa itak še iz vrha v dolino Krnico i Bovec al pa samo iz Planine Krnica mimo planšarije kar je še najbol podobno flow trailu ...
grgos
Mako Fan Club

OdgovorNapisal/-a cebe » 29 Avg 2019 22:01

Ne me narobe razumet - sej spura ni slaba, ma ce nimas nekoga, ki pozna, je dost odsekov, kjer moras biti dovolj hiter, da gre, hkrati si lahko pa takoj prehiter. "Prostih" skal je pa tolko, da je meni osebno skoda bajka...

Krnica v Bc je cist flow prakticno, taksna, za duso. In ce ze gre kdo gor, mu to defenitivno bolj svetujem, kot pa "bivso" park progo.
Uporabniški avatar
cebe
član

Prejšnja

Vrni se na Bajk parki

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov