Kolesarski računalnik

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Kolesarski računalnik

OdgovorNapisal/-a Frgazar » 10 Dec 2019 16:51

Pozdravljeni,
Pogledujem po kolesarskih računalnikih;
https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=339818;menu=1400,1420,1421;mid=0;pgc=0;page=7;sort=price_asc
ali pa računalnik, ki ima že; turn-by-turn navigation, live tracking..;
Slika

Če povzamem, kaj mi je med drugim bistveno;
- Nadzor prevoženega časa po odsekih
- Oris celotne prevožene poti
- Zanesljivost, Robustnost, Trajnost
- Transfer podatkov na PC

Ni nujno, da je to LEZYNE.
Če kdo priporoča kaj zelo solidnega na podlagi lastnih izkušenj, bi bil vesel.

Fajn je, če bi bilo to do 100 EUR in ne več, kot 120 EUR.
Frgazar
član

Re: Kolesarski računalnik

OdgovorNapisal/-a dejanot » 10 Dec 2019 23:07

Cao

Kaj pa npr kaksna sportna ura z GPSjom, js uporabljam Suunto Ambit 3 pa ura ima use kar rabim, rise track, meri hitrost in nadmorsko, cas imas po korakih, ni da ni

LP
!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Prodam: nekaj kosov
Uporabniški avatar
dejanot
član

Kraj: Cerknica

OdgovorNapisal/-a Badrej » 11 Dec 2019 17:25

Glej PM.
Badrej
član

OdgovorNapisal/-a Frgazar » 11 Dec 2019 22:49

Hmm. Občutek imam, da so ure precej dražje od teh računalnikov, da jim prej zmanjka signala, da so manj robustne in njih baterija traja manj ter, da si pri kolesarjenju pogosteje brez njih, ker jo pozabiš doma in njih življenjska doba je krajša.
Frgazar
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 12 Dec 2019 07:01

Če jo imaš ves čas na roki, je verjetnost, da jo boš pozabil doma, manjša, kot pa za namenski kolesarski računalnik. Pa uporabiš jo lahko še za kaj drugega, kot za na kolo.

Pred časom sem gledal Leyzne ponudbo, ker sem se želel znebiti Strave na telefonu. Ta računalnik (iz prvega posta) je bil OK, ampak me je motilo, da je bike specific. Imajo tudi izvedbo v uri, ampak ta, čeprav je identična, nima barometra za višino, kar je bil zame velik minus. Potem je pa prišel na trg Xiaomijev Stratos, ki se odlično obnese tudi kot smartwatch (odkar ga imam, je telefon ves čas na mute oz. na vibro, ker itak vse, kar je 'nujno', dobim na zapestje). Ni idealen kot športna ura, je pa dovolj dober za prikaz osnovnih podatkov in za snemanje tracka.

Glavna prednost je pa jasno cena, ker zadeva stane 150 €. Suuntoti in podobni, ki se jim gledal takrat, so bili čez 300 € za podoben feature set. Verjamem, da se obnese boljše, ampak meni je bilo enostavno preveč za efektivno isto stvar. Plus da je Stratos verjetno precej boljši smartwatch od vseh teh športnih ur.
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a gran » 12 Dec 2019 19:53

Jaz uporabljam uro, ker jo imam tudi za tek. Doma je nisem nikoli pozabil, pa jo nosim le pri športnih aktivnostih. Če ne bi tudi tekel, bi verjetno raje kupil kolesarski števec z GPS. Cene ur so podobne števcem, velike razlike ni. Če imaš namen kupit tudi powermeter, senzor hitrosti ali kadence, merilec srčnega utripa, glej da števec ali ura to podpira. Jaz imam osnovni model, ki teh senzorjev ne podpira (mogoče le merilec utripa - moja ura meri na zapestju).

Glede priporočila Xiaomi ure - o urah ne morem nič napisat, sem pa imel nekaj Xiaomi izdelkov. Kvaliteta je precej dobra, ampak software je (bil?) občutno slabši kot pri konkurenci.
gran
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 12 Dec 2019 22:45

Dejstvo je, da je ura 150 € in da je športno-smartwatch ura. Dejstvo je torej, da ni na nivoju ta boljših Garminov, Polarjev in podobno. Ampak meni je cena odtehtala svoje, po drugi strani mi pa ravno ta dvoživost, ki je načeloma lahko minus, daje nek plus.
Za treniranje in resno ukvarjanje s športom je verjetno smiselno nekaj drugega.
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a PJ » 13 Dec 2019 08:52

Ce rabis primarno uro za sport, ne pa telefon na roki, dobis za priblizno isti denar Polar Vantage M, ki je par svetlobnih let pred Kitajci, kar se tice sportnih ur in HRMjev.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a ZmZ31 » 13 Dec 2019 10:59

Tut Garmin Forerunner 235 ni slaba ura :mrgreen: :mrgreen:
ZmZ31
član

Kraj: bogu za hrbtom

OdgovorNapisal/-a Frgazar » 28 Dec 2019 15:38

...in na koncu naročil GARMIN EDGE 130. Pa, da vidimo, kako se bo obnesel.
Ima kdo izkušnje glede SPEED senzorja ? Jaz ga nisem naročil.

https://www.11-11.si/kolesarski-racunalnik-garmin-edge-130-mtb-bundle

Slika
Frgazar
član

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: anri, dumr666