Nosilec/torbica za telefon.

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

OdgovorNapisal/-a five » 16 Jun 2019 16:48

Zdravo.

Sam si pri navigaciji vedno pomagam z pametnim telefonom.
Tukaj se pojavi težava, ker telefona nimam kam dati.
Ima kdo izkušnje z nosilci telefona na belanci oz. sami torbici, fiksirani pred fajfo na zgornji "štangi".
V samem nosilcu vidim težavo v tem, da je mnogo bolj izpostavljen soncu in nima prostora za drobnarije.
Torbica pa odtehta preglednost saj je stalno na enaki poziciji.
Ima kdo kakšne izkušnje z tem?

Lp.
Anže
five
član

Re: Nosilec/torbica za telefon.

OdgovorNapisal/-a MatTo » 16 Jun 2019 17:59

Telefon na nosilcu je, bolj kot soncu, izpostavljen udarcem. Torbica na okvirju je že boljša ideja, a je preglednost pri obeh vprašljiva zaradi bleščanja pod fiksnim kotom.
Sam ga imam v torbici za pasom, ker me tako spremlja tudi, če nadaljujem brez kolesa (peš do vrha). Si pač vzamem čas, ustavim, 'pomerim', se razgledam naokoli in morda še kaj spijem istočasno.
Odvisno torej, kaj ti je prioriteta: čas ali užitek trenutka. :wink:
Uporabniški avatar
MatTo
ex giantxcx

Kraj: LjubAna-Bruseljak

OdgovorNapisal/-a aanderle » 16 Jun 2019 21:01

Telefon je v stranskem žepu nahrbtnika, če je treba ga vzamem ven, se orientiram in nadaljujem. Na misel mi pa ne pride da bi se vozil z njim, (ali GPSom), na balanci.
aanderle
član

Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 16 Jun 2019 21:13

Če je namen slediti tracku, potem bi bila morda rešitev ura (Amazfit Stratos recimo zna prikazovati na pregledu trenutno posnet track, usmerjenost in vnaprej naložen track - nima zemljevidov!). Za bolj resno pregledovanje bi bilo pa verjetno smiselno ustaviti in podrobneje preveriti.

Alternativa je vedno tudi namenski GPS, ki je bolj odporen na udarce.
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a acerbix » 17 Jun 2019 09:44

Naredi-sam nosilec za baterijo+telefon na balanci. Baterijo rabim ze itak, ker je telefon ze mal zmatran, za celodnevno navigacijo pa je kar nujna.

Verziji 2.0 sem dodal spodaj mal debelejso blazinico...tako da tut na dolgih in tresocih spustih zadeva dela. Zaenkrat....po recimo 1500 km. Kolk bo pa telefon se zdrzal, bo pa seveda povedal cas.

A
acerbix
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 17 Jun 2019 22:42

Ni ravno kolesarska, je motoristična, pa vendarle v razmislek. Sodelavcu so že 3x kamero na telefonu zamenjal ker je vozil telefon na balanci od svoje Honde (ima nek CBR moped). Pa ne katerokoli kamero, pač pa najbolje ocenjeno kamero med mobiteli. Poleg tega da je za čas menjave brez telefona ima ta zadeva posledico tovarniško ponastavitev aparata. Ko bo konec garancije bo pa..
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a five » 21 Jun 2019 10:47

Zdravo.

Na koncu sem se odločil za torbico na okvirju.
Ker redko nosim nahrbtnik se je izkazalo to za najboljšo rešitev.
Vanjo spravim, nekaj orodja, prvo pomoč, napajalni kabel ter baterijo, kartice, denar, zadnjo in prednjo luč, na vrhu pa telefon. Preglednost je dokaj dobra saj dejansko celotno zadevo prekrivam z svojim trupom.
Kar se tiče vibraciji pa po mojem mnenju ni sile saj je zadeva ublažena z vsemi vrečkami gazami, obliži in sami robovi torbice blažijo tresljaje.
Navigiranje je sicer rahlo zapleteno saj nisem še odkril uporabne navigacije, ki bi me, kot slepca vodila po raznih makadamskih poteh in kolovozih. :D.

Hvala vsem za izkušnje in nasvete.

Lp.
Anže
five
član

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov