Strešni nosilec za e-bajk

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Strešni nosilec za e-bajk

OdgovorNapisal/-a MarE » 30 Avg 2019 22:20

Kako pritrjujete e-bicikle na streho? Klasičen thule ne zine dosti, tako da ga namesto na "klik" enostavno zašraufam s tisto ročko. Samo ni ravno zaupanja vredno. Tudi tista dva netka v pantih med spodnjim delom in ročko po mojem nista ravno za 25kg bicikle. A obstajajo "e-bike specific" strešni nosilci, ki gredo na običajne, oz. malo bolj konkretn prečke? Nosilnost ni problem (trafic ima našvasane nosilce).
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

Re: Strešni nosilec za e-bajk

OdgovorNapisal/-a Badrej » 06 Sep 2019 18:54

Sem prepričan, da še nikoli nihče ebajka ni dal na streho avtomobila.
Badrej
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 06 Sep 2019 19:34

Jaz sem ga najmanj 10x in to na kombi :)

Razmišljam tudi o samogradnji. Če sem za Remca naredil custom nosilec, preizkušen pri 190km/h, se nebi bal narest tudi za ebajk.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a vr » 07 Sep 2019 10:21

Vse se da. Vprašanje je ali je vredno časa in denarja. To pa samo ti veš. Pa če ti uspe, idejo oz. izvedbo prodati v nemško govoreči del evrope.
Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a Vladej » 07 Sep 2019 14:45

Julija sem na lj. obvoznici videl avto z dvema HT e-MTB na strehi. Nosilci so se mi zdeli kar thule 958. Nemška registracija avta. Upam, da se je v redu končalo.

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Buschi » 08 Sep 2019 18:34

Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 08 Sep 2019 21:53

Nekoč pred davnimi časi, cca. 10 let, sem na netu zasledil strešni prtljažnik, ki si ga zapeljal dol na bočno stran avtomobila, potem pa si kolesa naložil gor. Kolesa na strehi so potem ležala eno na drugem.

Seveda ga več ne najdem - morebiti je bil samo prototip in se ni prijel ...
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 08 Sep 2019 21:55

Sicer ni bil ta, ampak samo za princip:
https://singletrackworld.com/2014/10/la ... y-you-all/
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 08 Sep 2019 21:57

Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 08 Sep 2019 22:26

OK, očitno sem dal premalo podatkov:

Kolo (turbo levo, Ž model) (zaenkrat) uspešno prevažam na običajnem prtljažniku za na streho.
Noslinost prtljažnika ni problem. Imam 95kg, pa komot stojim na enem nosilcu in se nič ne vpogne (traffic):
prtl.JPG

Dvigovanje 25kg bicikla nad glavo ni noben problem, tudi višina kombija mi ne dela težav.

Problem je pa v tem, da običajne roke klasičnega thule prtljažnika ne zinejo dovolj. To bi sicer lahko rešil z daljšim vijakom, kar sem tudi poskusil, samo je še vedno težava, ker čeljust ni prave oblike, da bi dobro prijela na okvir (to sedaj rešujem z dvema dodatnima gumicama - "pajek").
Drug problem je v tem, da sta roki, ki objameta okvir pripeta na podlago (pleh) le z dvema netoma (okrog katerih se vrti) in niti ni privijačeno. Strižne sile na te nete so pri 25kg biciklu v ovinkih malo večje kot pri 15kg. Sčasoma bo spoj popustil. To bi sicer lahko rešil tako, da bi nete zamenjal z vijaki, a je podloga, ki je fiksirana na strešne sani malo debeljši pleh - po mojem premalo materiala.

Vsekakor bi človek pričakoval, da je v poplavi e-koles temu sledila tudi industrija strešnih nosilcev za kolesa, a očitno to ne drži in mi ostane le samogradnja.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 09 Sep 2019 21:10

Jasno da ni, če imaš pa prtljažnike za na kljuko, kjer ti zraven dajo drčo, da kolo zapelješ na prtljažnik.

Ljudi, ki e-bajk dajejo na streho, kaj šele na streho kombija, je prekleto malo. Že ljudi, ki s tal dajejo na streho 4 bicikle brez pručke, je malo. Večina ljudi na normalen avto komaj doseže do roba, pri poplavi SUV-jev je pa še to izziv.

Plus da je večina strešnih railov rejtanih na 50 do 75 kg. Ne govorim za prečke, govorim za avte same. Na ~2005 Subarujevem Legacyju vem, da ima rating 75 kg (vsak aprečka se na avto našravfa z dvema vijakoma na vsaki strani, skupaj torej 8), enako star Outback ima pa zradi drugačne oblike railov nosilnost samo 50 kg. Nov Civic, kjer prečke objamejo kar šasijo avta, pa ima prav tako nosilnost v tem rangu (če ne celo samo 45 kg).

Sicer pa, saj imaš kombi, večina ljudi s kombiji bicikle da v kombi?
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a MarE » 09 Sep 2019 22:54

Verjetno sem res čudak. Jaz dam v kombi 5-6 ljudi in invalidski voziček, na streho pa 4-5 biciklov. Zaenkrat je eden električen.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 10 Sep 2019 18:40

Prikolica? Pač imaš izredne potrebe. Lahko jih rešuješ z izrednimi rešitvami (samogradnja nosilca, kar si ne predstavljam, da bo šlo skozi prav fino, če te ustavijo policaji ali še kaj hujšega, da ne govorimo, če kaj dejansko pade dol) po lastnih zahtevah ali pa greš na kompromis z rešitvami s police.

Kljuka pa e-bajk na nosilcu na kljuki mogoče?
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 13 Sep 2019 19:14

PrimozR napisal/-a:Plus da je večina strešnih railov rejtanih na 50 do 75 kg. Ne govorim za prečke, govorim za avte same. Na ~2005 Subarujevem Legacyju vem, da ima rating 75 kg (vsak aprečka se na avto našravfa z dvema vijakoma na vsaki strani, skupaj torej 8),

pa to ni, ker streha ne drži več. Na te raile lahko daš komot 500kil in zdrži. To je vse zaradi varnosti in zvišanega težišča. Vsaka kila na strehi poveča možnost prevračanja ob sunkovitih manevrih.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: anri, fastdown, Luka, PrimozR, toti, Trance4Bike