Slikce vaših bajkov

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Re: Slikce vaših bajkov

OdgovorNapisal/-a dejco21 » 19 Mar 2017 11:12

Še moja oprana ljubezen :) pripravljena na pomlad ;.=9/
Priponke
IMG_3341.JPG
dejco21
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 28 Mar 2017 18:48

Slika

Tisto odzadi caka daljse in toplejse dneve...
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 28 Mar 2017 20:26

trunto napisal/-a:
Tisto odzadi caka daljse in toplejse dneve...

A njiva? Boste sadili in okopavali? Krompir, zelje?
;)
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a trunto » 28 Mar 2017 21:01

Kako si pa vedu da krompir rabi toplejso zemljo?
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 02 Apr 2017 13:53

Evo, jebite se mladci. Ne boste me vec prehiteval. Tu je sedaj Hulk iz Vajneža 1.1
:D
Slika
Slika

Sent from my iPhone using Tapatalk
moj arsenal: http://www.simonpuklphoto.com/specs
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a Lolyx » 02 Apr 2017 16:59

Top zadeva :lol:
Lolyx
član

Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a LOVRO81 » 02 Apr 2017 17:34

Jao kako je to grdo!!
:roll:
Uporabniški avatar
LOVRO81
član

Kraj: O-bala

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 02 Apr 2017 18:59

glede na zic, sem mislil da gre samo to gor :lol:
ne zgleda tako napak, se pridružim čez kakšnih 30 let ko ne bo več šlo v klanec :mrgreen:
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Buschi » 02 Apr 2017 19:04

LOVRO81 napisal/-a:Jao kako je to grdo!!

Slika
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 02 Apr 2017 19:07

Grdo gor, ali dol, stvar definitivno dela in ko pretaknes v turbo mode, tud mojga prdca ne zavohas vec od daljave v kateri se izgubim... ;)

Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a Matiček » 02 Apr 2017 19:33

Kako se pa tole pelje za dol ? Teža bajka ?
Brez zemljevida ne prideš nikamor,ali pa marsikam !
Uporabniški avatar
Matiček
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 02 Apr 2017 19:41

Zdaj, ko je napimpan s karbonskimi gonilkami, karbonsko belanco, dokaj lahkimi ampak še vedno monster bremzami, kljub težkim gumam, ima bajk z največjo 500Wh baterijo, točno 19,2kg.
Dol gre brez problema pri 17cm hoda spredaj in 16cm zadaj. Pričakoval sem dosti več okornosti. Ni pa to 12,5kg težak Liteville 601... :)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a drift » 02 Apr 2017 20:28

Haha, sam da nauš cebetu lokalnih trailov razturil. Zadnjič sem enega možakarja (penzija) vidu na šmarki proti grmadi je imel nasmeh okoli ušes. Mogoče bi tudi brez E-trona prilezu, regenereru bi cel teden, tako je pa lahko šel drug dan b.p. še 1k VŠm.
drift
član

Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 02 Apr 2017 20:34

Komaj čakam tam okrog Polzele se mal prepelavat... :)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 02 Apr 2017 20:56

Ti samo furaj okrog Polzele. :mrgreen: :mrgreen:
Btw ce ze uma pod 20kg, kako dolgi pa so CSi in visina BBa (zjeban od dveh celih dni kopanja se mi ne ljubi it iskat)?
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 02 Apr 2017 22:06

Chain stays length 448mm
BB hight 335mm na Onza gumah

Sicer pa je tukaj en review iz novembra 2015: http://ebike-mtb.com/en/e-mountainbike-review-flyer-uproc6-8-90-2016/
Jaz sem dal gor Sram EX1 menjalnik z 8 prestavami in MT7 Danny Mcaskil bremze in Magura Storm diske, Miranda carbon gonilke in njihov Special chain guide ter 15T zobnik pa Syntace Number Nyne pedala pa Renthal FatBar carbon belanco, Odi ročke in Magura Vyron sedežno oporo, Bosch Nyon board computer, Vilce Fox Float 36 Factory RC2 pa je pol ratalo to, kar vidiš na sliki... Še en set karbonskih felten z Industry9 pesti mam v izdelavi pa se bo še nekaj prišparalo na teži
Pripomore pa k malce krajšemu chain stays, kot je to pri konkurenci v E-bajkih, dejstvo, da ima ta bica zadaj 26", spredaj pa 27,5".

Če ga hočeš sprobat, se lahko zmenva en dan na tvojih koncih pa gremo v hrib... :)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 02 Apr 2017 22:59

:mrgreen:
Ta vikend smo nardili dva trejla... greva gor in dol, če odfuraš oba za max. 30% slabši čas od mene navzdol - trailov ne vozim oz. je en čisto nov, drugega sem v stari izvedbi v zadnjih dveh letih peljal dvakrat in nisem med hitrejšimi - lahko za preostanek dneva zamenjava! :D

PS: to so dolgi CSi za 29ko, ne pa za 26. :D Pa tudi BB height ni lih vzpodbuden za 26 (zadaj)...
PS2: Sem vedno za druženje in skupno furanje! Ampak najprej želim videt spodoben 29colski e-bike na trailih, kakršne vozim, navzdol, potem pa se lahko začnemo pogovarjat. ;)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 02 Apr 2017 23:49

Kaj ima pa visina BB veze z dimenzijo koles? :wink: Pa po pravici povedano je 448 mm se cisto spodobna dolzina zadnjega dela (tudi ce ni najkrajsa), kar se voznih lastnosti tice. Ce je vse skupaj povezano v dober paket, kar se geometrije tice, seveda.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Izi » 03 Apr 2017 07:22

@ zokinjo,....

od mene si dobil globok priklon, ker mi je dejansko kolo všeč... in po prebranem,... sploh nimam pomislekov,... top....
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 03 Apr 2017 07:23

Marko, ko pri meni furam traile in potem razlicne bajke, ki jih vozim, primerjam mere in obcutke, sta tisti dve meri bolj v obmocju "ni tolk fun" kot "ful fun in dobr". Samo tolko... Jaz pišem in govorim o merah tukaj na tak nacin.
Cel paket je pa itak bistvo - ima moja tak bajk zdej, da nas je, glede na mere, precej skrbelo za uphill. No, skrbi so bile odvec, ker paket stima.

Edit: e-bike, 29col, CS pod 340mm, nizek BB, samo pedal asist, cca 160 spredi-zadi, okol 15kil, js pa ze v letih ali s kaksno vecjo hibo kot jo imam trenutno - ja, se mogoce kej menmi. ;)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 03 Apr 2017 08:00

@problematix
Kaj ima pa visina BB veze z dimenzijo koles?

Po čisti logiki, če bi imel na istem bajku plus gume ali pa vsaj eno gumo zmnogo več volumna (npr. Trail King), bi se po moji kmečki logiki tudi mera izmerjenega BB highta dvignila.
Se motim?
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a proV » 03 Apr 2017 08:09

Buschi napisal/-a:
Slika

Slika
proV
član

Kraj: KK

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 03 Apr 2017 08:11

@Buschi

Tale je pa mal nesramna... :D
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 03 Apr 2017 08:16

zokinjo napisal/-a:Po čisti logiki, če bi imel na istem bajku plus gume ali pa vsaj eno gumo zmnogo več volumna (npr. Trail King), bi se po moji kmečki logiki tudi mera izmerjenega BB highta dvignila.
Se motim?

Če greš dajat gor drugo dimenzijo koles/plaščev od običajnih, se seveda višina BB spremeni. Ampak tole ima 27.5 spredaj, 26 zadaj originalno, če prav razumem.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a cebe » 03 Apr 2017 09:24

zokinjo napisal/-a:@Buschi

Tale je pa mal nesramna... :D

Realna...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 03 Apr 2017 09:27

problematiks napisal/-a:
zokinjo napisal/-a:Po čisti logiki, če bi imel na istem bajku plus gume ali pa vsaj eno gumo zmnogo več volumna (npr. Trail King), bi se po moji kmečki logiki tudi mera izmerjenega BB highta dvignila.
Se motim?

Če greš dajat gor drugo dimenzijo koles/plaščev od običajnih, se seveda višina BB spremeni. Ampak tole ima 27.5 spredaj, 26 zadaj originalno, če prav razumem.

Marko

Pri mojem 29/27.5+ je 29 s Conti Der Baron Projekt spredaj in S. Butcher GRID zadaj 4mm višja v BB-ju kot 27.5+ s S. Ground Control 3.0 spredaj in WTB Bridger 3.0 zadaj.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 03 Apr 2017 13:57

Zdaj ne vem, a sem jaz glupo napisal ali ti glupo bereš :wink:

Ja, čisto jasno je, da se višina BB spreminja, če na isto kolo montiraš višje/nižje plašče ali obročnike druge dimenzije. Ampak tu je govora o od proizvajalca določeni višini BB pri nekem serijskem biciklu (oziroma električnem Pony Expressu, če smo natančnejši :mrgreen: ) in s serijskimi obročniki. In to isto višino BB bi lahko proizvajalec določil za 26, 27.5", 29" ali neko čisto drugo dimenzijo obročnikov, ki bi jih serijsko dal gor.

Torej še enkrat, kakšno vezo ima dimenzija koles z višino BB pri serijskem kolesu s serijskimi komponentami? Pa saj ni treba odgovorit, je bilo retorično vprašanje. Vsaj mislil sem tako :wink:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 03 Apr 2017 17:52

problematiks napisal/-a:
Se motim?

Marko

Tako kot si napisal, ravno zato pa sem poudaril, da s temi kolesi in plašči. To je original set up. Prav za hec sem dal danes gor kolesa s Trail King plašči in razlike je na BB višini napram wheel setu z Onza plašči 5mm... Jasno, feltne so enake na obeh wheelsetih... ;)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 03 Apr 2017 18:03

cebe napisal/-a::mrgreen:
Ta vikend smo nardili dva trejla... greva gor in dol, če odfuraš oba za max. 30% slabši čas od mene navzdol - trailov ne vozim oz. je en čisto nov, drugega sem v stari izvedbi v zadnjih dveh letih peljal dvakrat in nisem med hitrejšimi - lahko za preostanek dneva zamenjava! :D

PS: to so dolgi CSi za 29ko, ne pa za 26. :D Pa tudi BB height ni lih vzpodbuden za 26 (zadaj)...
PS2: Sem vedno za druženje in skupno furanje! Ampak najprej želim videt spodoben 29colski e-bike na trailih, kakršne vozim, navzdol, potem pa se lahko začnemo pogovarjat. ;)

Kakšna dva tedna še ne bo šlo, ker sem si 10 dni nazaj 4 rebra nalomil... :)
Ampak pol pa pridem zagotovo na en test.. ;)

Srečno!!!
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 03 Apr 2017 18:54

@zokinjo: kateri letnik pa si, da imas probleme z mladino in si mors omislit bajk za stare atke? ;-) Ne, resno me zanima, kdaj nastopi tisto obdobje ko gor v klanc več ne gre...
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 03 Apr 2017 18:59

letnik 1964

ampak, saj se gre, samo regeneracija po turah pa je malce daljša, kljub zdravemu življenju.
občutna razlika se začenja po 50 letu... :(
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

Slikce vaših bajkov

OdgovorNapisal/-a trunto » 03 Apr 2017 19:49

Rešpekt! Tak s trdim š. ;-)

Sem na zacetku bil proti ebiciklom, ampak sem uvidel da imajo svoj publikum.

Drgac sem pa vozil tegale Grejpa od Rimca, sosed ga je imel. To ni vec kolo... To je cist ena druga dimenzija. Ko sem stopu dol sem se tresu od navdusenja. Ne vem kako delujejo drugi ebajki, ampak pospeske ki jih ima Grejp... Dobesedno lahko nevescega vrze s kolesa, ko ga stisnes z nule. Driftanje mala malca...
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 03 Apr 2017 21:25

problematiks napisal/-a:Zdaj ne vem, a sem jaz glupo napisal ali ti glupo bereš :wink:

Ja, čisto jasno je, da se višina BB spreminja, če na isto kolo montiraš višje/nižje plašče ali obročnike druge dimenzije. Ampak tu je govora o od proizvajalca določeni višini BB pri nekem serijskem biciklu (oziroma električnem Pony Expressu, če smo natančnejši :mrgreen: ) in s serijskimi obročniki. In to isto višino BB bi lahko proizvajalec določil za 26, 27.5", 29" ali neko čisto drugo dimenzijo obročnikov, ki bi jih serijsko dal gor.

Torej še enkrat, kakšno vezo ima dimenzija koles z višino BB pri serijskem kolesu s serijskimi komponentami? Pa saj ni treba odgovorit, je bilo retorično vprašanje. Vsaj mislil sem tako :wink:

Marko

Marko,
vsak po svoje. ;)
Napisal sem zato, ker gre za mala kolesa in že vseeno precej visok BB. Napisal sem zato, da bodo mogli nekaj takega narediti za 29 - podobnih mer, le večja kolesa, če sploh želijo, da vržem uč na kaj takega.
Napisal pa sem svoj primer zato, da sem povedal, kakšna je lahko razlika, ko daš na kolo 29/27.5+, kar se zadnje čase "oglašuje" kot enako, pa ni.
zokinjo je pa še lepše nakazal, kako veliko razliko lahko predstavljajo že plašči.

Zdaj pa poglej tako - firma že pri 27.5/26 nima najbolj "željenih" (zame osebno) mer, kako bi šele bilo, če bi se spravli delati 29 colarja, na katerega bi dal še 29 colske volumenske plašče?!
No, tukaj jaz vidim problem! :D
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 03 Apr 2017 23:11

trunto napisal/-a:Rešpekt! Tak s trdim š. ;-)

Sem na zacetku bil proti ebiciklom, ampak sem uvidel da imajo svoj publikum.

Drgac sem pa vozil tegale Grejpa od Rimca, sosed ga je imel. To ni vec kolo... To je cist ena druga dimenzija. Ko sem stopu dol sem se tresu od navdusenja. Ne vem kako delujejo drugi ebajki, ampak pospeske ki jih ima Grejp... Dobesedno lahko nevescega vrze s kolesa, ko ga stisnes z nule. Driftanje mala malca...

Hudo zgleda tale Rimac... :) Že avte majo hude, tole je pa pa tud remek delo... :)
Jaz imam Citroen C-Zero že 4 leta in stvarca dela kot urca... :)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 04 Apr 2017 05:53

cebe ti itak več kot očitno nisi ciljna publika za e-bike, torej je povsem vseeno, a naredijo zate idealen okvir ali ne. Itak ga ne boš vozil.

Sicer pa, če ima 27/26 verzija visok BB, zakaj bi 29er imel kaj višji BB?
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a cebe » 04 Apr 2017 07:37

PrimozR napisal/-a:Sicer pa, če ima 27/26 verzija visok BB, zakaj bi 29er imel kaj višji BB?

Tudi če brez plaščev, se mi zdi, da je malo razlike v premeru obročev, ali? :)
Verjetno je potrebnega malo razvoja, mora štimat zasnova nihajke, vzmetenja, itd.... če ga nebi bilo potrebnega in bi vsak lahko samo menjaval obročnike, Giant nebi še vedno vztrajal na 27.5, ker so štartali z 29, ko so štartali ostali, pa nočeš vedeti kako slabo so se peljali tisti bajki v primerjavi s konkurenco.

Kar se pa e-bike-ov tiče, pa izpostavljam trenutne največje slabosti zame. Pa pustmo moč bajkov čez par let...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 04 Apr 2017 15:59

Seveda je razlika, ampak se ta razlika v razvoju ponavadi upošteva in ima 29er večji BB drop, kot bicikli z manjšimi kolesi. Še več, enduro bicikli na 26" kolesih so pogosto imeli 0 mm BB dropa (torej BB na liniji med sprednjo in zadnjo osjo), medtem ko je na 27,5" klasika tam 10 mm ali pa še kak mm zraven.

Višina BB-ja za klaso bicikla pomojem variira le malo (oz. bolj med znamkami, kot znotraj znamke med generacijami), med tem ko BB drop z večjimi kolesi jasno raste.

Lep primer tega, da vzmetenje med različnimi veliksotmi koles jasno ni enako, je Commencal z V3 meto. Začeli so s 26" dizajnom, potem pa ga sfrankenštajnirali še na 650b, brez da bi spremenili rocker. 26" je imel tisti zob na rockerju bolj ali manj v liniji s seat-stayem, 650B pa je imel seat stay navidezno zlomljen, ker se je položaj rockerja spremenil.

26":
http://p.vitalmtb.com/photos/users/1865 ... 1422468620

650b:
http://www.commencalusa.com/Files/10679 ... R_2000.jpg
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 04 Apr 2017 16:32

Pipi, obema nama je jasno, a gledava iz "različnega kota" - ti si gledal višina BB-a od tal, jaz pa sem pisal kot na splošno višina BB-a - in v mojem primeru se le ta spreminja z velikostjo koles. :)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 04 Apr 2017 17:46

Od kje pa naj bo višina, če ne od tal? In kako se višina spreminja, če se višina od tal ne spreminja?

Meni predvsem zdajle ni jasno, kaj misliš s tole višino.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 04 Apr 2017 20:03

...da se visina BBa od tal precej razlikuje - ze samo zaradi razlicnih plascev. Da se razlikuje konkretno med modeli, kljub dropu BBa, itd.
Ocitno jaz tebe oz tvojega pisanja ne razumem...
Edit: bolan sem in vidim, da cudno pisrm
..
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 04 Apr 2017 20:43

To itak, da se višina BB-ja spreminja z višino gume. Ampak ta razlika je ranga par mm. Zato je morda bolj relevanten podatek BB drop-a (koliko mm pod linijo med osema se nahaja BB), ker je ta mera od gum neodvisna, nekateri proizvajalci (mislim da ravno Specialized) napišejo, na kakšnih gumah je višina BB-ja (od tal) izmerjena, v primeru bicikla za dvojno rabo (npr. 29" in 650b+) pa podajo celo za obe varianti.

Catch je, da višina v največjih ekstremih (z XC na DH gumo) variira koliko, 5 mm? Če bi na 26" bicikel nataknil 29" wheelset (če bi ga zbasal v okvir seveda), bi se BB dvignil precej bolj. To hočem povedati, proizvajalci ta dvig osi seveda upoštevajo in geometrijo temu primerno priredijo, da BB pride v približno isto višino od tal (glede na klaso kolesa oz. hod, ki ga ima vzmetenje, da ne tolčeš po tleh s pedali na 3 cm kamenčku), ne glede na velikost wheelseta. Čez to pa potem dobiš to variacijo z gumami. BB drop pa med velikostmi koles seveda ni enak, ker so polmeri večjih wheelsetov jasno večji (in posledično večji tudi BB dropi)

Sicer pa, če se že pregovarjamo okrog ene tako nedefinirane stvari, kot je višina BB-ja od tal v odvisnosti od višine gume, na dejansko višino med vožnjo potem vpliva še tlak, ki ga voziš (nižja bolj napumpana guma bo lahko BB držala na višji višini, kot višja, praktično prazna guma), še bistveno bistveno bolj pa nastavitev vzmetenja. In navsezadnje še položaj na kolesu, na enakem kolesu bi kak Chris Kovarik (in še kdo) imel BB precej nižje, ker je s kolesa visel tako daleč zadaj.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 04 Apr 2017 20:51

Kupiš Liteville 601 in si nastavljaš vse po ljubi volji... ;)

Al pa tole :)
Slika
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a Lolyx » 24 Apr 2017 10:02

Še moja nadgrajena štara kišta. :mrgreen:

Slika
Lolyx
član

Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Thema » 14 Maj 2017 10:14

2 leti v delu, skoraj končan.
Okvir je iz njuskalo.hr (z računom na srečo).
Večina relevantnih komponent je iz bajkmanije.
Slika
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a cresh » 15 Maj 2017 19:31

In koliko prišlo vse skupaj?

Poslano z mojega MHA-L29 z uporabo Tapatalk
cresh
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 16 Maj 2017 15:26

Nisem štel, ko kupuješ postopoma se itak slepiš da ni tako drago.
Čez palec 2500eur plus drobni material.

Sicer brkljat po forumih in bolhah pa prekladat komponente je že samo po sebi svoj hobi.
Pa lažje sfolgaš, niti pod razno ne bi šel zdaj v obsession pa kupil komplet SCja (5k+).
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 16 Maj 2017 17:01

A 2 leti tvojega časa je zastonj? [FLUSHED FACE]
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a Ben » 16 Maj 2017 17:05

Tok časa že gledam tistega bogega Transitiona.. :lol:

Je treba novega gor dat.

Slika
Ben
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 16 Maj 2017 18:32

rugbyfan napisal/-a:A 2 leti tvojega časa je zastonj? [FLUSHED FACE]

Iz kjerga medoverneta si pa ti padel. A ne bi raje bajkov komentiral na mtb forumu.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 16 Maj 2017 18:57

Uuuuuuuuu Ben, do tell, do tell!
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 30 Jun 2017 18:26

SlikaSlika

Coil na all mountain bajku...
200% razlike [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE][FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE][FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE][FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE][FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]

Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 01 Jul 2017 09:53

Najpogosteje pri coilih je slaba izbira pri kratkih ete :(
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 02 Jul 2017 08:40

Res je, pri Litevillu pa to ni problem, ker ima ETE 240... ;)
Nemci kar dobro razmišljajo.. . :)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 02 Jul 2017 09:57

Najpogosteje pri coilih je slaba izbira pri kratkih ete :(

http://www.fast-suspension.co.uk/holy-grail.html
190,200,216,222,241 :D
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 02 Jul 2017 14:25

no, ga bom kupu pa primerjal z ohlinsom... ;)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a mloncar » 09 Avg 2017 13:57

Še moj trenutni bajk.. ..Pole Evolink 140. Ta je pa res long, low in slack :-)

Slika

PS: HA 64 stopinj, WB 1314mm itd
Uporabniški avatar
mloncar
član

Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 09 Avg 2017 19:24

In kaj te je fasciniral na tem bajku, da si ga nabavo ? .... men osebno je grozen ko ga pogledam okvir.. ampak dober.. vsake oči majo svojega malarja
Uporabniški avatar
elektrobum
član

Kraj: Kozjansko

OdgovorNapisal/-a Naprosyn » 09 Avg 2017 22:47

Huuud. Ne morem reči, da mi je lep sam ga po drugi strani vseeno ne morem nehat gledat.
Čutiš razliko proti Dunu, ki je tudi med najdaljšimi ? Kako se obnese pri igračkanju (chainstay 456 mm se bere kar nerodno) ?
Boš v jeseni vozil kaj po Vipavski dolini in bi podaril en mini preizkus ? 8)
Naprosyn
član

OdgovorNapisal/-a mloncar » 10 Avg 2017 09:00

elektrobum napisal/-a:In kaj te je fasciniral na tem bajku, da si ga nabavo ? .... men osebno je grozen ko ga pogledam okvir.. ampak dober.. vsake oči majo svojega malarja

Kot sam praviš, vsake oči imajo svojega malarja.. ..in meni bajk hudo zgleda, je pa res da so na trgu tudi precej lepša kolesa :-)

Kaj me je prepričalo.. ..v prvi vrsti geometrija, za razliko od večina XL okvirjev na trgu je ta dovolj velik za moj okus, malo tudi to da je zložljiv in to, da je (po proizvajalčevih podatkih) prvi v SLO. Pred nakupom, ga nisem imel kje preizkusit in sem bil malo skeptičen, če mi bo odgovarjal.. ..ampak zaenkrat sem zelo navdušen nad njim.

Slika

Naprosyn napisal/-a:Huuud. Ne morem reči, da mi je lep sam ga po drugi strani vseeno ne morem nehat gledat.
Čutiš razliko proti Dunu, ki je tudi med najdaljšimi ? Kako se obnese pri igračkanju (chainstay 456 mm se bere kar nerodno) ?
Boš v jeseni vozil kaj po Vipavski dolini in bi podaril en mini preizkus ? 8)

Ja, 456mm je veliko, ampak v praksi ni tako hudo, kot zgleda na papirju. Prejšnji bajk (Nukeproof Mega 275, chainstay 435mm) je bil malo bolj igriv, ampak razlika ni tako velika. Je pa Pole stabilen, lepo vodljiv in je "confidance inspiaring".
Jeseni/pozimi sigurno pridemo v Wajdušno in okolico, pa ga brez težav lahko dobiš na hiter test.
Uporabniški avatar
mloncar
član

Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a bjach88 » 30 Avg 2017 15:53

se malo pregrešil in si kupil sanjski bicikel :)

Slika
bjach88
član

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: bostel, goldi, poldy.nowax, RockClimber