Kaj sem se danes naučil (kolesarskega)

Vse o tehniki vožnje, od začetniških težav do trikov, letečih vragolij in podobnega. Vse o tehniki vožnje z gorskim kolesom. Gradnja in konstrukcija poti in izdelava poligonov. Video vključen.

Re: Kaj sem se danes naučil (kolesarskega)

OdgovorNapisal/-a orlytm » 25 Avg 2011 12:16

cebe napisal/-a:...in moj "zmaj" vedno pravi, ko pride do tega, da je fajn, ker se itak ničesar ne ustraši, ker nič ne vidi (in po njeno pelje bolje in hitreje kot po dnevi)! :mrgreen: :)

lol ... lih to smo se včer norca delal pol ... kao, je blo bl izi, k nis vidu "problemov" na trejli :lol:
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a poison duck » 25 Avg 2011 12:44

orlytm napisal/-a:1. 24. avgusta ni več dan do pol desetih ampak je ob pol devetih že pošteno temno!
2. ko je v v gozdu pošteno temno, je težko videt, kje peljat ... je pa zabavno :lol:

orlytm , sem se včeraj jest tudi isto naučil :D

LP
Uporabniški avatar
poison duck
član

Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 25 Avg 2011 19:53

Že pred dvema dnevoma, nič ne boli bolj kot preveč nazaj potegnjen wheelie. (ki se konča nekje med trtico in ledvenimi vretenci). Zanimivo na makadamu boli bolj kot na asfaltu. To sem se naučil že tretjič letos. :shock:
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Nemek » 26 Avg 2011 15:28

Da niso vedno za ovinkom planinci - lahko je tudi krava, ki ne odskoči s steze tako hitro kot ljudje. K sreči brez posledic (razen tega da sem zapeljal v precej gosto grmovje in pridelal nekaj prask).
LP!
Uporabniški avatar
Nemek
član

OdgovorNapisal/-a Mako » 27 Avg 2011 18:58

Nemek napisal/-a:Da niso vedno za ovinkom planinci - lahko je tudi krava, ki ne odskoči s steze tako hitro kot ljudje. K sreči brez posledic (razen tega da sem zapeljal v precej gosto grmovje in pridelal nekaj prask).

:roll:

Kaj pa če je za ovinkom planinec z mladičkom.
Posebno planinke z negodnim naraščajem znajo biti zelo popadljive če čutijo, da so njeni mladiči ogroženi.

:evil:
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a thunderbolt » 27 Avg 2011 20:13

Nemek napisal/-a:Da niso vedno za ovinkom planinci - lahko je tudi krava, ki ne odskoči s steze tako hitro kot ljudje. K sreči brez posledic (razen tega da sem zapeljal v precej gosto grmovje in pridelal nekaj prask).

Če sem tam jaz namesto krave, potem te tiste praske iz grmovja res ne bi skrbele!

Se namenoma izogibam teme o legalizaciji, saj vedno postanem slabe volje, potem pa odprem tole, pa...eh! :mad:
Uporabniški avatar
thunderbolt
član

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 27 Avg 2011 23:01

Ne morem verjeti, da se je šele po 24-urah ob tole spotaknilo.
Zadnjič spremenil Mojo Jojo, dne 30 Avg 2011 17:05, skupaj popravljeno 2 krat.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a thunderbolt » 28 Avg 2011 00:31

Jah pri prenekaterih stvareh še vedno velja rek bolje pozno kot nikoli in tudi tale spada v tisto skupino.

Sicer za drugo temo: nekaterim pač ni in ni jasno, da s tako agresivno vožnjo pljuvajo sebi in tudi drugim v skledo. Rezultat tega je med drugim viden tudi v zakonu (ne trdim, da je to edini vzrok) in en tak "frirajder" da v nič 50 drugih prijaznih pozdravov in puščanj prednosti. Žal.
Uporabniški avatar
thunderbolt
član

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Killa » 28 Avg 2011 09:00

thunderbolt napisal/-a:Jah pri prenekaterih stvareh še vedno velja rek bolje pozno kot nikoli in tudi tale spada v tisto skupino.

Sicer za drugo temo: nekaterim pač ni in ni jasno, da s tako agresivno vožnjo pljuvajo sebi in tudi drugim v skledo. Rezultat tega je med drugim viden tudi v zakonu (ne trdim, da je to edini vzrok) in en tak "frirajder" da v nič 50 drugih prijaznih pozdravov in puščanj prednosti. Žal.

Koji kura.c je treba vedno neki z minimalno pisavo pisat. Zame je to isto debilno kot caps lockanje...
Killa
član

OdgovorNapisal/-a kmetek » 28 Avg 2011 12:05

No dejte še na manjše pisat. Če maš jajca napiš z normalno pisavo, če ne pa rep med noge, pa sploh ni treba pisat.

Slabš k babe na tržnici, ni čudno da je večina kvalitetnih uporabnikov neaktivnih, ker namest da bi na forumu kej pametnega zvedel, je 90% tem in postov eno samo nabijanje, kreganje, hvaljenje al pa pisanje v hiroglifih :roll: Slovnica pa itak ni več v modi že kar neki cajta. Sicer pa ni čudno, če vlada nima reda, kje ga bo imel en kolesarski forum. Še dobro da mamo kašne slike, pa še tam ne gre brez kreganja.
Uporabniški avatar
kmetek
član

Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Mako » 28 Avg 2011 19:40

Ker je zadnje čase na Tabli toliko o enotnosti kolesarjev in legalizaciji...
Kaj se res ne moremo poenotiti toliko med sabo, da določenim osebkom damo jasno vedeti, da neprilagojena vožnja ne sodi na planinske poti.
Neprilagojena tako v smislu ogrožanja ostalih uporabnikov kot v smislu uničevanja poti.
To pričakujem vsaj od adminov, take osebke bi bilo potrebno ohladiti v banovcih...

Žal bo na koncu ven padlo tako, da tudi ko bo zakonodajalcu zmanjkalo vseh ostalih argumentov, zakaj kolesa ne sodijo na potke, bo na koncu še vedno ostal argument varnosti planincev. In očitno povsem upravičeno. Takih in podobnih eskapad na Tabli je bilo že kar nekaj. Pa tudi pritožb planincev sem sam slišal že precej, kako morajo odskakovati po potkah...
Zadnjič spremenil Mako, dne 30 Avg 2011 21:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 28 Avg 2011 22:36

Če maš dan, ko čutiš da bi ga rad preveč žgal in veš da ni varno! Nej gre tvoja draga naprej! Bolši razgled, večja varnost, pa večji fun faktor!
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a HeMan » 28 Avg 2011 23:14

A niso bikeparki za to? :)
HeMan
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 28 Avg 2011 23:22

Heh! Hja... Bikeparki ne ponujajo tega kar mam rad! Bikeparki imajo... Žičnico, flat landinge, drop, north shore... Sj sede vsake tolk... Sam roko na srce... Najbl mi ga sedejo flow traili, serpentine, tehnikalije v strmini...
In tele strmine v kombinacije s tehnikalijo me spomnijo, kar sem se naučil pred nekaj dnevi...
Če veš, da greš prvič furat en trail, ki veš da je zahteven in zajeban, pa ne mal, ornk! Vzem nekoga sabo, vzem vso zaščitno opremo! Pa pejt ga enkrat prehodt prej, da veš kaj dobiš!

Kaj sem jaz naredil? Vzel kolo in klasično čelado, aja, pa rokavice! In šel tja, sam! Ugotovil, da je prvih 50m težko nost kolo tam, kaj šele odfurat! (prvih 30m niti v zlatkota nebi verjeu) No, potem sem začel vozit in imel premalo hitrosti, par bam bamov in odletel s kolesom vred naprej, zjebal nekaj opreme na kolesu (do nevoznega stanja) in obležal nekaj minut! Pol pa klicu avto prevoz! Odkoraku s kolesom na rami nazaj, prižgal cigaret in se čudil lastni neumnosti!
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a Nemek » 29 Avg 2011 07:14

Se vam opravičujem, ni bilo mišljeno tako, kot da se z glavo naprej in polnim gasom zaletavam v ljudi.
Dejstvo je, da planinci, tudi ko jih obvozim zelo počasi in 5m okoli, skoraj splezajo na drevesa. Mišljeno je bilo bolj v tem smislu, da me je krava presenetila, ker je stala za ovinkom poprek zelo široke poti in se ravno nič hudega sluteč olajšala kravjeka (pot namreč do potankosti poznam in vem, kje lahko malo "spustim" in kje moram že prej zavirati, da ne bi imel s kom bližnjega srečanja) in jaz sem zapeljal kar lepo naravnost namesto desno (vozil pa sem ob 11 pri 37°C na slabo obljudeni poti).
Naj vam povem da tudi jaz vedno obvozim planince z zelo zmanjšano hitrostjo, če je le prostor, drugače pa se ustavim in počakam da gredo dalje, jih lepo pozdravim, včasih še celo kakšno rečemo, ko se otroci in starejši ljudje čudijo moji "vesoljski" opravi.
Tudi sam sem že imel opravka s takim bmk kolesarjem (ta isti je nekaj dni za tem na gozdni stezi s kolesom zbil srno) in vem kako slabo vplivajo na legalizacijo.
LP!
LP!
Uporabniški avatar
Nemek
član

OdgovorNapisal/-a Killa » 29 Avg 2011 09:42

kmetek napisal/-a:No dejte še na manjše pisat. Če maš jajca napiš z normalno pisavo, če ne pa rep med noge, pa sploh ni treba pisat.

Slabš k babe na tržnici, ni čudno da je večina kvalitetnih uporabnikov neaktivnih, ker namest da bi na forumu kej pametnega zvedel, je 90% tem in postov eno samo nabijanje, kreganje, hvaljenje al pa pisanje v hiroglifih :roll: Slovnica pa itak ni več v modi že kar neki cajta. Sicer pa ni čudno, če vlada nima reda, kje ga bo imel en kolesarski forum. Še dobro da mamo kašne slike, pa še tam ne gre brez kreganja.

si prebral moj post?
Killa
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 29 Avg 2011 10:58

Nemek napisal/-a:(ta isti je nekaj dni za tem na gozdni stezi s kolesom zbil srno) in vem kako slabo vplivajo na legalizacijo.
ROFL!!!!

Ko je že glih tema o kravah... S kolegom sva enkrat spuščala po enenm lepem travniku, široko u pm, in za drevesom(ovinkom), on pred mano na polno po bremzi, jaz za njim... Pogledava gor... BIK!!! Ampak ogromn bik! Seveda pošrek pred nama :D sva naredla bypass, pa ga ni motil...

Drugi kolega je pa na tej isti poti, se zapodil v krave, da so začele laufat... In jih je nadaljnih nekaj minut preganjal... :D

Tretja je bila, da sem na enem lokalnem trailu, doživel, da je pred mano počez na polno zalaufala srna...
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a kmetek » 29 Avg 2011 20:19

@Killa: sem, takoj za tem ko sem objavil svojega...
Uporabniški avatar
kmetek
član

Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Thema » 30 Avg 2011 08:32

V franciji se krave sprehajajo tudi po bajkparkih, cez proge.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a breznkar » 30 Avg 2011 08:58

Thema napisal/-a:V franciji se krave sprehajajo tudi po bajkparkih, cez proge.

Podoben fenomen je na pohorju oz pri nas celo ležijo :lol:
Uporabniški avatar
breznkar
član

OdgovorNapisal/-a Mako » 30 Avg 2011 09:10

JoJo 2x napisal/-a:Drugi kolega je pa na tej isti poti, se zapodil v krave, da so začele laufat... In jih je nadaljnih nekaj minut preganjal... :D

Očitno naslednji "junak"... :lol:
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 30 Avg 2011 14:46

Ne, ne! On je že junak!!! :D believe me
Ta isti je enkrat šou laufat v koruzno polje s fullfaceko na glavi... Poln šprint... Ni ga blo 5min, čeprav je bil samo 20m stran... Koruzno steblo, šprint, pa mednožje... 1+1=2
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a vr » 31 Avg 2011 10:19

na napačni glavi je imel čelado :)
Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a don » 28 Sep 2011 08:55

nikoli in nikdar nikamor brez zaščitne opreme!!!! :roll:
don
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 28 Sep 2011 09:18

Ne loti se raziskovalnih tur, če si na tesnem s časom.

Marko

P.S: No, saj to sem sicer že vedel, ma je bilo treba preverit, če še velja :mrgreen:
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 29 Sep 2011 21:33

... da je moč DH tubeless gumo zmontirati in napumpati tudi z mini ročno pumpico 8)
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Kraj: NowHere

OdgovorNapisal/-a RuffRydeR » 05 Okt 2011 19:23

ne naslanjaj kolesa na krušljivo škarpo :?
Behind the eight ball, ahead of the curve, ridin' the wave, dodgin' the bullet, pushin' the envelope.
RuffRydeR
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 05 Okt 2011 19:42

nikol več ne kupt nove robe :/
PRODAM enduro okvir,zavore,gps,zobnike,bash,menjalnik,dolge/kratke hlače ..
Uporabniški avatar
_Alex_
član

Kraj: Banovci

OdgovorNapisal/-a makedampsyho » 05 Okt 2011 20:30

da downhillerju XC-jaš skoč 10 KM do doma po bleed kit in pride nazaj na trail in ti se vse poservisira :))
Hold it wide and let it slide
makedampsyho
član

OdgovorNapisal/-a matejstyle » 07 Okt 2011 20:39

makedampsyho napisal/-a:da downhillerju XC-jaš skoč 10 KM do doma po bleed kit in pride nazaj na trail in ti se vse poservisira :))

:D :D
Shake Stuff Up!
Spletni Album
Uporabniški avatar
matejstyle
član

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a luka79 » 12 Okt 2011 14:42

1. Potrebno bo podaljšati krog, saj se je v dveh mesecih skrčil s 54 min na 45 min. :o
2. S krajšim (odgovarjajočim) okvirjem sedaj lahko vozim navzdol tudi tam kjer sem prej 'moral' sestopit.
3. Ketna lahko rožlja na način, da misliš da ti je šel gonilni ležaj, ker si pač nekaj slabo sestavil :lol: vbistvu pa je treba samo zadnji menjalnik ponastaviti ker se je 'ulegla' nova zajla.
4. Če voziš preko polomljenih rogovil lahko na bodnih in zajlah domov pripelješ za par mrzlih mesecev kurjave.
5. Rocket Ron je za spredaj odlična guma in bi s katero drugo pri precej veliki hitrosti že večkrat grdo zaružil (makadam in gozdna podlaga).
. .če sem shujšal jaz, bo pa še bicikel. .
luka79
član

OdgovorNapisal/-a Daomab » 21 Okt 2011 18:17

Blo je sicer par dni nazaj...

mokra cesta, fin asfalt, oster ovink u desno, malo večja hitrost -----> padec po tleh, strgane hlače in odrgnjena noga..

oziroma: nepolagaj ovinka na mokri cesti tako kot to počenjaš ko je cesta suha :D
When people ask me ''Plz'' because it's shorter than ''Please'', I answer ''No'' because it's shorter than ''Yes''.
Uporabniški avatar
Daomab
član

Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 08 Nov 2011 21:19

... da se DSLR na turo NE jemlje.

Je prehiter in dela preveč kakovostne posnetke, tako da človeka kar zamika menjava kompaktov za okorno steklovino in dodaten kilogram.
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 08 Nov 2011 21:21

sej prihaja letos nek quality kompakten :) šparat
Uporabniški avatar
_Alex_
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 08 Nov 2011 22:03

Panasonic Lumix LX5 je ze zdaj zunaj :)

Ma ce bi jaz nosil DSLR na ture, bi tudi ene slike ne imel verjetno, ker se mi ne bi dalo vsakic vse tiste krame ven vlacit.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 08 Nov 2011 22:50

... še nekaj sva se s Pikico naučila v nedeljo. Tudi pri nas se ti lahko zgodi "Antilopa crash". Med vzpenjanjem po makadamki, deset metrov pred nama je prav konkreten jelen s tako eleganco in neslišnostjo skočil čez cesto, da sva samo obstala. Kaj takega še nisem doživel, noro.
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 08 Nov 2011 23:35

Pojdi s Slavnika na Hrvaško stran Slika
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 10 Nov 2011 17:44

@LOV2XLBMW... Dvakrat me je že prestrašila srna. In vsakič sem mislu da se bom v hlače. Enkrat na enem spustu... Jaz visoka hitrost, ona še višja, direkt čez pot 5m pred mano... Šel sm olajšan za kilo naprej. Drugič pa pri vzponu. Isto, taka brzina, da me je podtlak na njenem zadku skor s kolesa zvrnu :D

Kaj sem se pa js nauču... Da lahko si mel 5min stran od bajte hrib, poln svojih trailov, za katere si skrbel, jih negoval in vzdrževal in si verjel da z malo ljubezni in skrbi obstanejo večno... No... Potem pridejo pa gozdni joža & co. s svojo uglašeno freitoner štilarco pa ta hudim lamborhinijem, pa za povrh najeto gosenico (beri ogromn Caterpiler) in preko vseh, ampak res vseh!!! (spimpane sta ble 2 različni proge na dveh koncih, z bonus križišči in odseki seveda)... No skratka preko tega so naredil gozdne transverzale, široke za dva avta... In mojih favourite backhouse, afterwork trailov ni več...

Nič ne ostane večno... Ampak, nič ne de, bomo pa saj nove naredl, pa kot je kolega reku: "Poglej s svetle strani, zdej lahko vsaj road gap-e nardiš!" . In ko bo nova trasa... Takrat pa povabim na skupno furanje (beri utrjevanje terena).
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a matevz100 » 12 Nov 2011 18:08

Da če rečejo vremenarji: "na Primorskem bo pihala zmerna do močna burja" lahko to pomeni, da na grebenu Vremščice bolj vitko kolesarko vrže po tleh in 90-kilskega dedca zavije v grmovje.
Uporabniški avatar
matevz100
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 12 Nov 2011 19:54

:mrgreen:
Bi šel včeraj z mano na Čaven, pa bi vidu hudiča.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 12 Nov 2011 21:34

zajebu si jebiga, četrtek, enih 20C, sonce, skor nč pihalo, kratki rokavi gor/dol
Uporabniški avatar
_Alex_
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 12 Nov 2011 22:07

Da ne boš mislil, sem imel planiran četrtek, pa je potem moral bit petek.
Je bil pa mission failure. Od zdej naprej, kokr je samo govora o šibki burji (razen poleti) nikol
več tja dol. Vreme je bil napovedan šibka do zmerna burja in 13°C. Blo je pa 100km/h++ in 6°C
c´mon
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 12 Nov 2011 22:11

Burjo tisti z vzhodne strani Ravbarkomande tako ali tako niste nikoli štekali...
Lepo ti razjasni misli ker ti prepiha glavo ter te prisili v gibanje, da ti ni mraz. Ni to za pusije :P
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a žabar » 14 Nov 2011 12:17

bhocewar napisal/-a:Da ne boš mislil, sem imel planiran četrtek, pa je potem moral bit petek.
Je bil pa mission failure. Od zdej naprej, kokr je samo govora o šibki burji (razen poleti) nikol
več tja dol. Vreme je bil napovedan šibka do zmerna burja in 13°C. Blo je pa 100km/h++ in 6°C
c´mon

Je treba znat brat napovedi! Če pogledaš samo en simbol za vso Primorsko, res ne more prav točno veljat! In najbrž je pozimi redko enako toplo na primer v Divači ali Kozini in v Gorici ali celo ob morju. Ob burji je tudi precej pomembna nadmorska višina, saj gre temperatura precej po adiabati. Je pa res malček preveč pihalo, ampak samo v Vipavski dolini... :oops:
Najboljši fantje so že kolesarji.
Uporabniški avatar
žabar
član

Kraj: LJ Barje

OdgovorNapisal/-a TINKO » 14 Nov 2011 17:18

bhocewar napisal/-a:Da ne boš mislil, sem imel planiran četrtek, pa je potem moral bit petek.
c´mon

Zakaj misliš da ima streha moje bajte dve toni kamenja vrh korcev??
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a matevz100 » 14 Nov 2011 17:48

Spoznanje od včeraj: če se pelješ po trailu, kjer si nazadnje videl medvedko s tamalima, te je kljub predhodni psihični pripravi strah.
Pa da se ti lokalne mamke smejejo, če se na pet sekund dereš po hosti: "Medo, umaaaakn seee!"
Uporabniški avatar
matevz100
član

OdgovorNapisal/-a Daomab » 14 Nov 2011 18:54

ne skakat na pločnik, al pa katere koli druge podobne, lahko malo višje robnike z pre malo(ne dovolj) hitrosti,... ===> Ker boš mogu flikat gumo :mad:

dopolnilo: Oziroma ne to počet, Če imaš gumo napumpano za na kak pasek al kej tazga-bol na švoh
When people ask me ''Plz'' because it's shorter than ''Please'', I answer ''No'' because it's shorter than ''Yes''.
Uporabniški avatar
Daomab
član

Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a TINKO » 14 Nov 2011 19:47

Da odkar poteka kampanija proti kolesarjem ,v smislu prepovedi vožnje v naravnem okolju že vsak lovec misli da me lahko legitimira in od mene zahteva 420 evrov kazni, ker DA DRUGAČE PRIDE POLICIJA. in da me bo on popisal al pa mogoče narisal, no ne vem kaj je na koncu hotel imet,ker sem ga nekam poslal.
TINKO
član

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 14 Nov 2011 19:59

Težavnim primerom ponavadi zadostuje stavek "prav, kar pokličite policijo, z njimi se je lažje zmeniti" :D
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

OdgovorNapisal/-a TINKO » 14 Nov 2011 21:33

Je blo videt da je debil. Izvleče en zvezek in zagrozi da nas bo popisal,pa mu reče Karmen . Kej me boš zdej narisal? Pa mu ni blo nič več jasno pol pa sam še o evrih. Sam ni znal zgleda zračunat kolk je 6 krat 420. Pa še ustavu nas je ko smo bli še na cesti.
TINKO
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 15 Nov 2011 08:38

Zakompleksani ljudje pac, normalen clovek ki ga skrbi varovanje narave se vsekakor ne bi tako obnasal.
Sicer sam poznam take lovce ki se samo fajn nasmejejo ko slisijo da bi radi prepovedali voznjo z kolesi v gozdu. :D
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 26 Nov 2011 22:34

V torek so mi povedal da imajo 5.10 čevlji pri strani eno tako luknjo za vezalke. Ena bolj uporabnih stvari to sezono. :)
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a mannetou » 27 Nov 2011 12:33

Ker model? :)
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a Ortelius » 27 Nov 2011 19:00

Impact Low. Na notrnji strani čevlja, na zgornjem robu, imajo med usnjem in notranjo oblogo en tak lušten skrit žepek/luknjo, kamor stlačiš vezalke, da se ti ne motajo okrog pedal/gonilke/zobnikov. Za silo se vidi na tejle sliki - šnernce so stlačene v žepek na desni.

Slika
24 hours in a day.... 24 beer in a case.... Coincidence?
Uporabniški avatar
Ortelius
član

Kraj: Tacen

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 30 Nov 2011 09:50

orlytm napisal/-a:kone pokajo .. oz. ... am ... se prepognejo :idea:

Sem se prov spraševal, kaj je s temi Kona-mi. Gledam na youtubu počene okvirje, zlomljena kolesa... večinoma so Kone.
Kuki's Bajk Servis: Tud če je sam napumpat treba!
Uporabniški avatar
kuki666
član

Kraj: Bliz centra... Slovenije

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 30 Nov 2011 10:00

TINKO napisal/-a:Da odkar poteka kampanija proti kolesarjem ,v smislu prepovedi vožnje v naravnem okolju že vsak lovec misli da me lahko legitimira in od mene zahteva 420 evrov kazni, ker DA DRUGAČE PRIDE POLICIJA. in da me bo on popisal al pa mogoče narisal, no ne vem kaj je na koncu hotel imet,ker sem ga nekam poslal.

Očitno ta tvoj jager ni prebral zakona. Jaz sem že tuhtal, da bi si ga sprintal in ga takim primerkom pod nos pomolu, kadar težijo. Splošna prepoved je za motorna vozila in ne za kolesarje. Kolesarjem je pa dovoljeno vozit se po ustaljenih poteh, vlakah, kolovozih... razen seveda v narodnem parku. Edin ki bi lahko moril je lastnik parcele po kateri se pelješ.

Pa tud če ne, kdo nas pa lahko ustavi !? :-)
Na forumu nas je cca 11.000 gorskih kolesarjev!

Mi smo pa za prepoved streljanja in zganjanja hrupa s trompetami in tolkali ob pogonih po gozdovih. Kaj jagri sploh vedo kako to škoduje gozdnemu življu? Pismo greš na nedeljo dobre volje na sprehod v gozd, pa začne par 100m stran ropotat, piskat pa streljat... ? A to je pa kar dovoljeno? PJM ! Pa na vsaki jasi postavljat opazovalnice - spreminjanje naravnega okolja???
Kuki's Bajk Servis: Tud če je sam napumpat treba!
Uporabniški avatar
kuki666
član

Kraj: Bliz centra... Slovenije

OdgovorNapisal/-a Tomo » 30 Nov 2011 10:21

Tale rubrika sicer ni namenjena debati - zato bom jaz dodal samo ugotovitev : ljudi ki nimajo pojma o čem pišejo nikoli ne zmanjka.

Glede legalnosti je pa ena rubrika nižje.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 14 Dec 2011 19:35

Zgleda da formula the one ne marajo spat po netopirsko.
Uporabniški avatar
_Alex_
član

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 18 Dec 2011 22:12

Da Avid Elixir pakne z majhno predelavo (zožanjem) pašejo v Formula The One 8) In delujejo. Ar dobru!

Kako dolgo, bomo pa še videli - pričakovati je, da držijo dlje od Formula/Superstar paken.
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 21 Dec 2011 22:02

_Alex_ napisal/-a:Zgleda da formula the one ne marajo spat po netopirsko.

Zanimivo, dva tedna sem jih imel obešene kot gate, pa delajo normalno.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Tehnika vožnje, gradnja poti in poligonov, ostale kolesarske tehnike

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov