grajenje skokov na skalnatih tleh

Vse o tehniki vožnje, od začetniških težav do trikov, letečih vragolij in podobnega. Vse o tehniki vožnje z gorskim kolesom. Gradnja in konstrukcija poti in izdelava poligonov. Video vključen.

grajenje skokov na skalnatih tleh

OdgovorNapisal/-a air začetnik » 23 Nov 2012 20:52

imam problem pri gradnji dh proge kjer hočem postaviti nekaj skokov in band
nimam dosti zemlje samo za pokrit imam pa dosti kamnja
lesene objekte pa je težko graditi ker nemorem zabiti kolov ker je zemlja globoka max 10 cm
ali je še kakšna možnost kot grajenje iz kamnov in pokrivanje z zemljo :?:
že vnaprej hvala za vaše odgovore
air začetnik
član

Re: grajenje skokov na skalnatih tleh

OdgovorNapisal/-a Daomab » 30 Nov 2012 15:33

je. in to je navoz zemlje :D
ampak, če sam delaš oz. ni dostopa z traktojem ali z kamjonom, bo treba zlagat kamne in čez malo zemlje :D
Lahko pa tudi požagaš(če je parcela tvoja ali se lastnik strinja) ali narežeš podrto drevje in iz teh hlodov zložiš obliko skokou :D
odvisno je tudi od velikosti željenih skokou :D
lahko pa nardiš lesen npr. kiker(odskok) in ka narediš tako da sam stoji in tako ne rabiš zabijat kolov..
lahko pa skopaš luknjo za kole lahko z krampom in pol daš kol nort in okrog kola v luknjo zmečeš kamne, zemljo lahko tudi zabetoniraš..
When people ask me ''Plz'' because it's shorter than ''Please'', I answer ''No'' because it's shorter than ''Yes''.
Uporabniški avatar
Daomab
član

Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a problematiks » 30 Nov 2012 15:49

Če imaš kamenje, naredi osnovo kamnito, brez veze komplicirat.Pa še najbolj trajno bo, če boš v redu skup spravil.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 30 Nov 2012 17:52

Če so včasih pasteri s kamnov ograde delal za ovce, boš pa tud par skokov s kamenja naredil, samo glej da ga zlagaš tako da so čim bolj stabilni, pa malo zemlje posuvaš vmes,zalegla bi tudi trava in podobno, tudi sam sem naredil enega podobnega z skal lepo zloženih in malenkost zemlje, in to že kakšnih 6 let nazaj in je še vedno skoraj nedotaknjen, na čase je treba kakšno skalo na novo položit da stoji tako kot mora. čez čas se mojega skoka skoraj več ne opazi, ker se je zlil z okolico.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a air začetnik » 09 Dec 2012 19:15

ja parcela je moja ampak kakšnih večjih posegov nočem narediti ker proga verjetno ne bos stalna (še posebej tisti del kateri se nahaja moj problem in sicer je narejena po stari vlaki, ki bo pomoje bila uporabna še za kdaj) majhni skoki ni problema delat iz kamnov jst pa imam v mislih skok nekaj čez 1m. glede lesnega odskoka je mesto na kamnjih in v dolino tako da odpade. vrjetno se bom potrudil narediti kaj iz kamnov. lahko mi bo ratalo kaj spacat če pa ne pa bo pa prazno
air začetnik
član

OdgovorNapisal/-a COASTER » 10 Dec 2012 13:29

na tej povezavi imaš video in pdf priročnik o suhogradnji

http://www.zvkds.si/sl/zvkds/nasveti-za ... hogradnjo/
Go ... with the flow!
IF EVERYTHING SEEMS UNDER CONTROL, YOU'RE JUST NOT GOING FAST ENOUGH
Uporabniški avatar
COASTER
član

Kraj: Ankaran

OdgovorNapisal/-a Daomab » 17 Dec 2012 21:36

Tle ni nekega blaznega znanja. velja pa vaja dela mojstra :D
bolj ko boš znal kamne zlagat v strme zide oz stranice skokov, manj kamna boš porabil :D
ko zlagaš kamnje je samo pomembno da tolko časa iščeš pravi kamen in ga pravilno obrneš, da bo lepo pasal na mesto kjer bo položen in da bo ob kakšnjem koli ''pritisku'' ali sunku.. (lahko probaš z roko malo porukat..) ostal tako kot je.. če se že premakne naj se potem vrne tja kjer je biu prej.. ne pa da bo lezel vedno bolj stran :D

tle je par slikc od mojga ustvarjanja z kamnji in nasploh :D
vedi, da je vse to grajeno na Krasu.. deželi kamna :P
in en meter, tudi več, če si priden ni problem nardit iz kamna :D

Poglej vseh 5 skupkov slik..
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When people ask me ''Plz'' because it's shorter than ''Please'', I answer ''No'' because it's shorter than ''Yes''.
Uporabniški avatar
Daomab
član

Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a air začetnik » 18 Dec 2012 18:51

lepo narejeno tudi jaz nisem prav daleč saj se nahajam na severu goriške regije (za sveto goro) tam kjer gradim pa je samo 10 cm zemlje čez kamen
hvala sem že dobil nekaj idej
air začetnik
član

Vrni se na Tehnika vožnje, gradnja poti in poligonov, ostale kolesarske tehnike

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov