Problem zapesteje, v čem bi lahko bila težava ?

Vse o tehniki vožnje, od začetniških težav do trikov, letečih vragolij in podobnega. Vse o tehniki vožnje z gorskim kolesom. Gradnja in konstrukcija poti in izdelava poligonov. Video vključen.

Problem zapesteje, v čem bi lahko bila težava ?

OdgovorNapisal/-a jesen » 16 Avg 2018 12:44

Po uri kolesarjenja čutim bolečine v zapestju (levem in desnem) in moram večkrat spustiti krmilo, malo pomigati s prsti, roko. To moram potem kar pogosto delati med vožnjo. Verjamem, da nimam mogoče pravilno kaj nastavljeno (sedež, krmilo), vendar ugotavljam, da na samo krmilo med vožnjo kar precej pritiskam z silo, sem naslonjen na krmilo, ta pritisk lahko popuščam, ga delno kontroliram ko ne vrtim pedale. Kako bi zmanjšal pritisk na krmilo v času, ko vrtim pedale ?
Uporabniški avatar
jesen
član

Re: Problem zapesteje, v čem bi lahko bila težava ?

OdgovorNapisal/-a cebe » 16 Avg 2018 12:47

S primernim sedežom v pravilni višini in naklonu. Rotacija krmila je tudi precej pomembna.
Enačbe glede na razkorak na internetu so kar precej daleč od pravilnega oz. je to izhodiščni položaj, ker začenjaš nastavljanje...

Preko interneta se to ne da urediti. Meni je to služba in sam sebi ne morem tega nastavljati...

Dokler človek nima resnejših težav, je vse vredu in primerno. Ko so težave, si človek sam težko pomaga in marsikaj se izkaže za zelo neprimerno...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a problematiks » 16 Avg 2018 13:45

Načeloma bi tu bile najbolj za pogledat tri zadeve:

- rotacija krmila: načeloma glej tako, da so ročaji/grifi vzporedni s tlemi ali pa so zunanji deli malenkost dvignjeni
- višina krmila: glede na to, da omenjaš, da imaš dosti teže na rokah, zna biti, da je krmilo za tvoje proporce prenizko
- rotacija zavornih ročk: kot rotacije zavornih ročk naj bo vsaj približno enak kotu tvoje podlakti, ko držiš krmilo. Če je tu preveč odstopanja, boš moral precej zasukati zapestje naprej/nazaj, da dosežeš ročke, kar lahko privede do bolečin

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a jesen » 17 Avg 2018 07:20

Prva stvar, ki sem jo ugotovil, je bil sedež, ki sem ga imel maksimalno nazaj zato, da sem imel na njem pritrjeno držalo za torbico za orodje. Moram dodati še, da je kolo velikosti L, bi pa mi bolj ustrezala velikost M (visok sem 171cm). Z pomikom sedeža naprej (sedaj sedim gledano na sedež tudi bolj na zadnjem delu) sem ugotovil, da se mnogo boljše počutim, tako bi vozil kar daleč in dolgo. Zdaj bom posvetil pozornost še sami višini sedeža, skratka vidim, da je v nastavitvah veliko več, kot bi si lahko mislil. Posebno poglavje je seveda krmilo, katerega niti ne vem ali je in kako ga je možno višinsko nastavljat. Kar se tiče rotacije krmila, imam navado (ali je pravilno ne vem), da držim prste na ročicah zavor, so prav te malo visoko nastavljene, po mojem bi mi bolj ustrezal kot navzdol. Tako tudi po daljši vožnji sedaj imam roke naslonjene samo na krmilo. Razmišljam, da bi namestil stranske ročice, ki so pokonci, kot tudi da bi namestil mehkejše ročaje na krmilo. Res sem pa vesel glede sedeža, ki sicer ni čist ozek in trd, ampak kako se mi sedaj poda je pa res ta pravo. Hvala vam za nasvete !
Uporabniški avatar
jesen
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 17 Avg 2018 08:17

No, da si pri višini 171 cm vzel velikost L, je pravzaprav čisto dovolj velik kiks, da iz tega izhajajo težave, kaj šele, da si še sedež pomaknil nazaj... Kakorkoli, glede na to, da ti stvari glede pravilne ergonomije niso ravno jasne, ti predlagam, da pojdi do nekoga, ki ve, kako se stvari streže, ker sam zna bit da si boš naredil več škode kot koristi.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

Vrni se na Tehnika vožnje, gradnja poti in poligonov, ostale kolesarske tehnike

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov