a kdo fura po rašici?

Vse o tehniki vožnje, od začetniških težav do trikov, letečih vragolij in podobnega. Vse o tehniki vožnje z gorskim kolesom. Gradnja in konstrukcija poti in izdelava poligonov. Video vključen.

OdgovorNapisal/-a gofra » 14 Nov 2007 11:27

Aha, se pravi, ce ni od kmetov, pa udri, sej ni nase - kajneda?
Uporabniški avatar
gofra
član

OdgovorNapisal/-a cufek » 14 Nov 2007 15:36

mal vm spet dugaja aaa? pa a more bit zmer en k neki teži tle gor? :mrgreen: še zdej mi niste odgovoril kako nej se pa ustavm drgač k pa da zažlajfaš a? kaj se pol tle usi brez bremz dol furajo...a more se zmer en najdt k začne neki težit..blablabla...
Uporabniški avatar
cufek
član

Kraj: Levo čez ovink in nato desno hribu na rašico..:D

OdgovorNapisal/-a Avarfang » 14 Nov 2007 15:50

Ce zlajfas po listju se ne bos lih hitr ustavu :roll:
A ko bos avto vozu bos tud 'zlajfu' k bo mal dezval pa se tko ustavu :wink:

Se da brez problema sam tok bremzo stisnt da te ustavla ne pa blokira gume, kljub listju
Uporabniški avatar
Avarfang
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a matej[SI] » 14 Nov 2007 17:58

_ŽETI_ napisal/-a:lol to je bla šala :D . drugač pa kmetje nemorjo lih težit ker rašiška gmajna sploh ni upisana v zemljiško knjigo in je last države...sm se pozanimu prej preden smo kaj delal gor :wink:
dont wory be happy

pri komu si se pa pozanimal? s pomočjo interneta prideš do vseh podatkov, pa ni treba nič plačat. samo povej na katerem ovinku si dela piz*** pa se v 2 minutah ugotovi čigavo je zemljišče.
če je last države se pa lahko razfukava kakor hoče?

cufek: malo se umiri. ko boš zrasel boš ugotovil da si ne moreš kar vsega dovolit. če ne morš normalno zbremzat se pač en teden ne vozi, da se malo posuši
There's no place liKe 127.0.0.1
Uporabniški avatar
matej[SI]
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Trance4Bike » 14 Nov 2007 21:12

a kako se ustaviš da ne za žlajfaš?

ČIST SIMPL IN ENOSTAVN: vozš k penzionist in ne Šumaher

kakšno paniko ste kle ustvarl, a se da še kej zmislt, k to je prov zanimivo branje komentarjev

Aja, pa recimo to žlajfanje, kao uničevanje ne vem česa (Če si D.... in se vozš po travniku ja) drugač po poti ne vem kva bi uniču, a se kdo vpraša kok pa recimo mi ljudje k hodmo peške uničujemo al pa k se eden z avtomobilom al pa s traktorjem fura??
Trance4Bike
član

OdgovorNapisal/-a rašica man » 15 Nov 2007 13:44

enkrat sm že šu s frendi po progi k vod u šinkov turn in res je ful huda.čeprou smo hotl jt takrt na mengeško kočo pa smo zalutal. :oops:

Lp Anže
Zadnjič spremenil rašica man, dne 16 Nov 2007 11:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
rašica man
član

Kraj: dobeno, trzin

OdgovorNapisal/-a Trance4Bike » 15 Nov 2007 14:19

ja bravo! Nisi edini k si zalutu
Trance4Bike
član

OdgovorNapisal/-a cufek » 15 Nov 2007 16:30

a obstajajo na premzi kšni gumbi k jih lohk štelaš da ti zadna guma ne blokira (kšn ABS al pa kej tazga)?se prav da vi usi tle furate brez da je kšna črta za vm? aja pa še to..te črte so sam na 2eh ovinkih tko da to ni velik in črte so tut že od drugih sam tko!
Uporabniški avatar
cufek
član

OdgovorNapisal/-a matej[SI] » 15 Nov 2007 18:40

gumbek imaš v glavi. reče se mu možgani.
in če bi ti pravilno delovali, se na druge ne bi oziral in bi delal po svoji pameti.
Uporabniški avatar
matej[SI]
član

OdgovorNapisal/-a The DarK LoRD » 15 Nov 2007 18:47

cufek napisal/-a:a obstajajo na premzi kšni gumbi k jih lohk štelaš da ti zadna guma ne blokira (kšn ABS al pa kej tazga)?!

Kupi Avid pa boš mev občutek v prstu :wink:

LP
Matej
Pin it Ya Fairy
Uporabniški avatar
The DarK LoRD
član

Kraj: Ravne na Koroškem

OdgovorNapisal/-a Yoco » 15 Nov 2007 19:04

matej[SI] napisal/-a:gumbek imaš v glavi. reče se mu možgani.
in če bi ti pravilno delovali, se na druge ne bi oziral in bi delal po svoji pameti.

lol...ne bit tok kruti...kokr jez vem se da nastimat...nastimej rocko tko da ti bo bl na koncu prijela pa bo :wink: je pa zlo mozno da bos rabu enkrat bremzat na polno pa ne bo slo :lol: 8)
Yoco
član

Kraj: Dobrepolje

OdgovorNapisal/-a cufek » 16 Nov 2007 14:38

lol a ti to resno? k da sm tok glup...fak...
Yoco napisal/-a:lol...ne bit tok kruti...kokr jez vem se da nastimat...nastimej rocko tko da ti bo bl na koncu prijela pa bo Wink je pa zlo mozno da bos rabu enkrat bremzat na polno pa ne bo slo

men je pač tko užitk če prletim v ovink postran pa kaj..k da bo ceu svet umru k nardim par črt...jst sm si nabavu bajk zato da ga izkoriščam in se spustim na povno...zakaj se nebi? men je pač tko ql in ne vidm razloga da bi bl počas furu..jst grem gor pa hitr dol..in to je to..zrd mene vi kr delite tiste vaše ture pa ne vem kaj še ampak jst se bom še zmer tko furu k se!
Uporabniški avatar
cufek
član

OdgovorNapisal/-a _ŽETI_ » 16 Nov 2007 14:47

matej[SI] napisal/-a:
_ŽETI_ napisal/-a:lol to je bla šala :D . drugač pa kmetje nemorjo lih težit ker rašiška gmajna sploh ni upisana v zemljiško knjigo in je last države...sm se pozanimu prej preden smo kaj delal gor :wink:
dont wory be happy

pri komu si se pa pozanimal? s pomočjo interneta prideš do vseh podatkov, pa ni treba nič plačat. samo povej na katerem ovinku si dela piz*** pa se v 2 minutah ugotovi čigavo je zemljišče.
če je last države se pa lahko razfukava kakor hoče?

cufek: malo se umiri. ko boš zrasel boš ugotovil da si ne moreš kar vsega dovolit. če ne morš normalno zbremzat se pač en teden ne vozi, da se malo posuši

lej...to je moj fotr preveru na občini ker ma on tud gor del gozda in točen ve kaj se dogaja..tko d kle ni treba bit preveč glasn.
Drugač je pa tale tema mal zašla. odpru sm jo zato da vidim kolk folka kej fura po rašici in ne zato da bi kle piz*il zarad ene potke na kateri je 10cm na debelo listja in je pač to vidn ker se bremza. dej probite mal drugač gledat na to. vrjemte d mi tut velik gledamo na naravo in nismo eni froci k bi use uničl kar jim pride pod roko. upam d sm biu dost jasn. zdaj pa...tisti k furate gor se oglaste pa gremo odfurat eno k je ureme čist hud.
_ŽETI_
član

Kraj: pod soncem

OdgovorNapisal/-a rašica man » 16 Nov 2007 15:07

_ŽETI_ dej me dudej na msn. sam zele ne morm furat k sm bulan :mad:
Uporabniški avatar
rašica man
član

Kraj: dobeno, trzin

OdgovorNapisal/-a Avarfang » 16 Nov 2007 15:57

cufek napisal/-a:

lol a ti to resno? k da sm tok glup...fak...
Yoco napisal/-a:lol...ne bit tok kruti...kokr jez vem se da nastimat...nastimej rocko tko da ti bo bl na koncu prijela pa bo Wink je pa zlo mozno da bos rabu enkrat bremzat na polno pa ne bo slo

men je pač tko užitk če prletim v ovink postran pa kaj..k da bo ceu svet umru k nardim par črt...jst sm si nabavu bajk zato da ga izkoriščam in se spustim na povno...zakaj se nebi? men je pač tko ql in ne vidm razloga da bi bl počas furu..jst grem gor pa hitr dol..in to je to..zrd mene vi kr delite tiste vaše ture pa ne vem kaj še ampak jst se bom še zmer tko furu k se!

Sori ampak se ne morm zadrzat... ocitno si kr dost glup, ker se zdj nocs razumet kaj ti eni skusajo povedat. Z 'zlajfanjem' se ne ustavis najhitreje, in ni nbene potrebe da bi pocasnej vozu da ne bos zlajfu... sem preprican da si ravno ti tist k pocas vozs, ker pr ornk hitrosti pa ovinku mocno dvomm da bi si upu kr tko mal zazlajfat :wink:
Poanta vsega tega: nauc se bremzat, pa bos loh se hitrej dol vozu, ne pa pocasnej :mrgreen:
Uporabniški avatar
Avarfang
član

OdgovorNapisal/-a matej[SI] » 16 Nov 2007 18:54

_ŽETI_ napisal/-a:lej...to je moj fotr preveru na občini ker ma on tud gor del gozda in točen ve kaj se dogaja..tko d kle ni treba bit preveč glasn.

očitno ne ve kaj se dogaja (koliko drugače ve o geodeziji, zemljiškem katastru in podobnih zadevah? ne dosti, a ne?). kot sem napisal se lahko ugotovi čigava je zemlja.

popravljeno
Zadnjič spremenil matej[SI], dne 16 Nov 2007 21:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
matej[SI]
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 16 Nov 2007 20:17

dejte citirat samo bistvo in ne celotnega posta!
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a _ŽETI_ » 17 Nov 2007 11:15

matej[SI] napisal/-a:
_ŽETI_ napisal/-a:lej...to je moj fotr preveru na občini ker ma on tud gor del gozda in točen ve kaj se dogaja..tko d kle ni treba bit preveč glasn.

očitno ne ve kaj se dogaja (koliko drugače ve o geodeziji, zemljiškem katastru in podobnih zadevah? ne dosti, a ne?).

lej ....zdej ste me pa razpizdil. moj fotr lohk rečm da obvlada te stvari:1. ker ima svoje podjetje na večih koncih in točn ve vse v zvezi z zemljo
2. doma mamo kmetijo ki je bla učasih(ko je biu še ata živ) največja v vasi in zato je imeu tud velik zemlje, ki so jo podedovali 3je sini pa 1 hčerka.
3. pozna župana občine in je o teh stvareh redno obveščen
pa še velik takih stvari je....tko d ....ppssst.
bom se dons pogovoru s fotrom in ga bom vse točno prašu, če bo čas bo šou z mano na pot po kateri furamo in si vse ogledu pa se pozanimu.

prosm da nehate s takimi k ste totalno bedni.pejte na bajk pa se sproste....jst se bom ...in nebom gledu kok črt bom za sabo potegnu!
_ŽETI_
član

OdgovorNapisal/-a cufek » 17 Nov 2007 22:52

kwa je blo pa dons fajn ej..smo take jarke delal :evil: ..da bolš da se ne furate dol na selo..k se boste pobil k so res ful velike jame..mal pazte no sam tko za info :mrgreen: :evil:
Evo še slikca k smo pol profesionalno zasuval jark Kako sm zasuval nazaj jark
Uporabniški avatar
cufek
član

OdgovorNapisal/-a powderrider » 17 Nov 2007 23:36

:D
Naj nam bo vreme naklonjeno
Uporabniški avatar
powderrider
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 18 Nov 2007 09:48

s pomočjo interneta prideš do vseh podatkov, pa ni treba nič plačat. samo povej na katerem ovinku si dela piz*** pa se v 2 minutah ugotovi čigavo je zemljišče.

Ma kdo kak link ?
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a tomam » 18 Nov 2007 11:32

s pomočjo interneta prideš do vseh podatkov, pa ni treba nič plačat. samo povej na katerem ovinku si dela piz*** pa se v 2 minutah ugotovi čigavo je zemljišče.

In potem svizec zavije čokolado...

Koko82: google zemljiška knjiga, mislim da eden prvih linkov.
tomam
član

OdgovorNapisal/-a matej[SI] » 18 Nov 2007 21:34

tomam: svizec zavije? še en, ki se je osmešil! :lol:

hint:
- geopedia, layer zemljiški kataster ali DKN (digitalni katastrski načrt)
- prostor.gov.si

_ŽETI_: s tabo je pa že škoda cajt zgubljat. pišeš take neumnosti... a če tvoj foter pozna župana je pa glavni šerif na vasi al kaj? tvoj star ata je mogoče že velde kako se stvarem streže, njegovi potomci-dvomim. tvoj foter ima podjetje na večih koncih SLO? pa kaj??
Uporabniški avatar
matej[SI]
član

OdgovorNapisal/-a tomam » 19 Nov 2007 08:17

:oops: Hvala za info... je bilo plačljivo včasih...viva eslovenia :mrgreen:
tomam
član

OdgovorNapisal/-a _ŽETI_ » 19 Nov 2007 10:27

_ŽETI_: s tabo je pa že škoda cajt zgubljat. pišeš take neumnosti... a če tvoj foter pozna župana je pa glavni šerif na vasi al kaj? tvoj star ata je mogoče že velde kako se stvarem streže, njegovi potomci-dvomim. tvoj foter ima podjetje na večih koncih SLO? pa kaj??[/quote]

lej...d neboš mislu da s s tem karkol hvalim al pa kej tazga...hotu sm sam povedat da res obvlada vse v zvezi s parcelami, gozdom, in podobnimi stvarmi poveznih z zemljo.
_ŽETI_
član

OdgovorNapisal/-a cufek » 22 Nov 2007 20:41

Kdo gre jutr(v petk) furat mal?? :mrgreen:
Uporabniški avatar
cufek
član

OdgovorNapisal/-a cyrus » 22 Nov 2007 22:30

No glede tega od koga je zemlja na rašici bi se dalo še pogovarjati, vendar zelo veliko zemlje je od usm, ki živimo tukaj znanega nič kaj prijaznega kmeta. Tisti ki vedo kdo je to vedo, drugim ni treba izvedeti.
Drugace pa bom sel jst ziher jutr vozit gor iz smeri GAMELJNE-DOBENO-RAŠICA in v isto smer nazaj. (verjetno bo se kksen prjatu z mano vozu). Tako da ce vozis iz te smeri se lahko zmenimo...
LP
KAJ BI TI GOVORIL, SEM TAKŠEN, KER SEM ŽIV
Uporabniški avatar
cyrus
član

Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a _ŽETI_ » 23 Nov 2007 17:38

no dons smo bli gor. en kmet ki ga sicer dobr poznam je vleku drva u dolino. res da nm je podru eno majhno skakalnco ki je bla postavljena na poti in je neizogibna traktorju. mamo pa mal viši eno ornk jumpo ki je tut sicer na poti ampak se tm že nuben 2 leti ni pelu. no ta kmet je hotu it tm gor in je vidu jumpo in je šou rajš naokol da je pršu do svoje zemlje. to mi je blo dost u veselje da nm noče uničt amak hoče da se vozmo še naprej. in pol se srečamo na sredini poti pa počakamo pa se nm smeji pa sprašuje če se vozmo, in da je pač uno mejhno jumpo mogu podret tisto je pa pustu d bi se vozil. in pol ns je gledu k smo se fural po north shoru pa tm....no če bi bli usi kmetje taki sploh nebi blo problemov.biu je on zadovolen pa mi tut. res dobra izkušnja.
_ŽETI_
član

OdgovorNapisal/-a cufek » 23 Nov 2007 23:37

Sam veš kok mi je odlegl k sm vidu da ta druga jumpa še stoji :mrgreen:
Neki od dons :D

_ŽETI_
Slika

Jst
Slika
Uporabniški avatar
cufek
član

velika luknja

OdgovorNapisal/-a gorhikvi » 16 Dec 2007 15:08

V opozorilo.
Danes mi je nekako uspelo zgrešiti spust v Šinkov turn in sem na koncu končal bolj levo - gledano z vrha. Mislim, da je tam vas Sela. Približno 200-400 v.m. pred koncem spusta mi je zmanjkalo gozdne poti in zato sem se moral spustiti po strmem brezpotju. Kot da to še ni bilo dovolj sem naletel na ogromno luknjo :shock: :!: Za las sem jo zgrešil. Če je ne bi, verjetno tegale ne bi pisal. (vsaj letos ne), ker je globoka vsaj 3m, skalnata, premer pa je tudi slab meter - vratolomna. Na srečo sem jo opazil dovolj zgodaj ampak samo zaradi snega, ker je bilo okrog nje belo in je bila dokaj dobro vidna. Ne vem kako je vidna jeseni.

Torej previdno po Rašici. Če je še kje kakšna luknja pa da kdo ve zanjo, bi bilo dobro da jo približno opiše in locira.
lp,m
gorhikvi
član

OdgovorNapisal/-a cufek » 16 Dec 2007 17:51

Jst pa _ŽETI_ sva bla dons gor.. je kr fajn ja k je mal belo po tleh in je užitk..za tole lukno k pa zdele govoriš pa jst ne vem ke bi bila.. vem sam za eno k prideš iz enga ovinka ven ene 10m naprej je na levi strani tak jark al pa ne vem kwa tko podovgovat izkopan ene 30cm globok pa ene 5m doug..tko da če not zapelš slučajn se znaš kr fajn razbit po tleh :D sploh k je pred tem dobra banda k lohk res fajn dol letiš :D ...drgač za druge lukne ne vem..če se pa po brezpotju furaš je pa druga..pomoje da jih pol kr velik najdš...
Uporabniški avatar
cufek
član

OdgovorNapisal/-a _ŽETI_ » 16 Dec 2007 18:55

ja rašica je nasplošno zlo razgibana...takih luken k si jo opisu je ogromn.zakaj večino furate na šinkov turen če mate na selo res hudo pot skakalnce del northshora.sporočte preden greste furat na našo stran pa vm s lukom lohk pokaževa kje se to nahaja...
_ŽETI_
član

OdgovorNapisal/-a gorhikvi » 20 Dec 2007 12:56

no kaj pa danes. Gre kdo gor in bi pokazal spust proti Selu?
gorhikvi
član

OdgovorNapisal/-a _ŽETI_ » 20 Dec 2007 14:22

jst bi šou 100% sam sm strgu ketno(s5). če te zanima kje se gre mi piš na p.m
_ŽETI_
član

OdgovorNapisal/-a cufek » 20 Dec 2007 16:08

Jah jst tut če ne bi blo tok dela:S delam cele popoudneve tko da nimam nč časa za bajk razn ob vikendih...pa še ta vikend grem mal smučat v avstrijo..pol nasledn tedn bomo pa še vidl..pomoje da bo nekej cajta da bi šli lohk skp dol :D
Uporabniški avatar
cufek
član

OdgovorNapisal/-a romanz » 19 Jan 2008 17:39

Kje je pa spust na Selo.
Če gremo od spodaj, v Selu pri koči - smučarsko društvo Stahovica. Tam se razcepita ene 2 al pa 3 poti za Dobeno in Rašica.
Katera je prava? A lahko kdo napiše?
romanz
član

OdgovorNapisal/-a _ŽETI_ » 25 Jan 2008 18:11

lej greš tm pr koči gor in tmk se razcepjo poti (ena gre proti skakalnci ene 2-3 grejo pa ostro levo. greš na prvo to k gre levo.pridš do vodnega zajetja. in greš desno po poti gor. pol mal naprej se skos držiš leve strani in vidu boš en kratek northshore(strmo v hribu) greš na prej po tej poti k si pršu in ene 100m naprej je ena jupma(bl drop)greš naprej in greš na desno pot pol mal naprej je oster ovink v levo. pol sam pičiš naprej in prideš do makedamske poti. no pol se pa lohk spustiš tm dol k si pršu.
če neboš najdu piš na pm
lp anže
_ŽETI_
član

OdgovorNapisal/-a romanz » 07 Jul 2008 10:47

Kdo pozna potke na proti Selu, Mengšu, Trzinu?
Lahko bi se zmenli kdaj za kakšno skupno turo. Jaz poznam potke v črnuškem in gameljskem delu.

Če je kdo za, bi lahko šli odvozit kakšno skupno turo.

Lp,
roman
romanz
član

OdgovorNapisal/-a cufek » 09 Jul 2008 21:24

Živjo
lahko bi se kdaj skupi zapelal..sam mam zdele lih bajk na servisu..k ga dobim ti sporočim pa se lahko dobimo na vrhu pr stolpu potem gremo pa skupaj dol proti selu.
Uporabniški avatar
cufek
član

OdgovorNapisal/-a robinho! » 14 Jul 2008 09:32

Jaz poznam dve konkretni, eno proti Trzinu in eno proti Mengšu. Obe mi ratujeta že rahlo vsakdanji, zato se nebi branil, če mi kdo pokaže kakšno novo. Lahko se dogovorimo, da vam jaz pokažem katero od teh ali obratno.

lp, nejc
robinho!
član

prevožene poti

OdgovorNapisal/-a BoulyB » 16 Jul 2008 11:54

Uporabniški avatar
BoulyB
član

Kraj: Ljubljana Črnuče

OdgovorNapisal/-a romanz » 25 Jul 2008 08:37

Cufek in Robinho! dejmo se zmenit.
Jaz grem zdej na dopust, tako da se zmenimo po 15. avgustu.
Se strinjam, izmenjamo svoja poznavanja potk, ker vsak pozna kakšno, ki jo drugi ne.

Najboljše da se kar po pm kontaktiramo.

Lp
Roman
romanz
član

OdgovorNapisal/-a _ŽETI_ » 04 Avg 2008 14:19

jst bi se tut prdružu za kkšno furco...pa neki poti tut poznam
_ŽETI_
član

OdgovorNapisal/-a Patrice » 12 Apr 2009 19:12

Eno vprašanje za poznavalce: Kje je najboljša varianta spusta od vrha proti Črnučam ? Gor mislim po dolini Črnušnjice in potem proti levi na grebenček, nato pa od vasi dalje po makadamu. Za dol sem gledal variatno proti Dobenu, samo manjka mi link pol naprej v Črnuče. Bom pa s kužatom, zato čim manj asfalta in čim manj vaških psov.
Legalize it... Both MTB on Slovenian trails and marijuana...
Patrice
član

OdgovorNapisal/-a Trance4Bike » 12 Apr 2009 20:52

Ja lohka se spustiš iz stolpa proti Dobenu, nažalost je pač tam asfalt, ni kej. Takoj po asfaltu iz Dobena 20m mimo enega podrtega drevesa na levo potko tako, da se lohka ogneš Rašici in planincem. Potem po tej poti prideš spet na eno širšo pot kje spet na leov in se pelješ po grebenu, kjer se mal vzpenjaš. Je pa zato lep spust kjer se peleš po kanalu. Na koncu pa prideš na en majen razgleda na Črnuče kjer greš lohka direktno dol ali pa še malo zavlečeš in greš naprej in pol na deno potko dol kjer prideš na koncu dol pri bajerju.

Drugače pa vem tut za potko, da iz vrha spustiš tako, da se ogneš Dobenu in asfaltu sam ti jo pa ne znam opisat kje točno gre, lohka ti sam povem da če se vzpenjaš na stolp na vrhu Dobena kje so stopnice 200m naprej gre ena potka na levo. Je pa taka potka, da ne vem če jo kdo lohka spele, ker je tok skalnata in strma, da je treba kolo malo nesti.
Trance4Bike
član

OdgovorNapisal/-a Patrice » 13 Apr 2009 18:48

Trance, hvala. Smo se sicer mal tud zgubljal nad Dobenim (ena singla je bla kr mal preveč kamnita in koreninasta, ma to je blo ene 100 dolžinskih metrov). Blo pa je lepo, prišli smo dol točn tm, k sm planiral. "Zmaj" in kuža sta zadovoljni :) - bomo še ponovil. So pa tudi planinci mal pomagal, sploh ena starejša gospa na Dobenu. Hvala vsem :)
Legalize it... Both MTB on Slovenian trails and marijuana...
Patrice
član

OdgovorNapisal/-a KLEM1 » 15 Maj 2009 12:48

Rašica je kr uredu zadeva,predvsem proga proti Selu al pa Grebenska proti Mengšu.Fajn je k se ni treba nikamor z avtom furat-bicikl iz garaže pa gasa! :lol:
ŽVAU NAJ BO NA PROSTEM
KLEM1
član

Kraj: MNGŠ

OdgovorNapisal/-a ANDRE1 » 20 Maj 2009 13:36

Rašica ni slaba, samo treba bo nekje ene par jump/dropov narest :) .
Najljubši mi je spust proti mengeškem bajerju le, da nato zaviješ desno proti Trzinu in se spustiš proti gradu.
Uporabniški avatar
ANDRE1
član

Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a planinsek » 26 Maj 2009 15:02

ja zj sm za da se nardi kej...ce je se kdo se nej jau pa bomo nardil pa porihtal.pa tud za kksno turo bi se prjavu

lp.matevž
pazi, da ne pades, ker pol si na tleh.
planinsek
član

Kraj: tacn

OdgovorNapisal/-a RuffRydeR » 26 Maj 2009 20:17

planinšek...ni ravno tako preprosto treba dobit dovoljenja lastnikov drugače je lahko dost hude krvi pa pol USI kolesarji ratajo na tistem koncu nezaželjeni
Behind the eight ball, ahead of the curve, ridin' the wave, dodgin' the bullet, pushin' the envelope.
RuffRydeR
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a speed2 » 26 Maj 2009 20:32

lej planinsk ze tko k smo probaval v tacnu kej gradit so ns nagnal in smo zdej znani kot ''BANDA HUDIČEVA'' k itak use unič in razbije in ne zna skrbet za naravo tko da pozanimi se sam dvomm da bo kdo kej pustu gradit
The secret to mountain biking is pretty simple. The slower you go the more likely it is you'll crash. ~Julie Furtado
speed2
član

OdgovorNapisal/-a Trance4Bike » 26 Maj 2009 21:17

Vozi se tam kjer je že nekaj postavljeno, da bi pa kej novega postavu pa ni vredno preveč je obiskan ta naš hrib
Trance4Bike
član

OdgovorNapisal/-a planinsek » 26 Maj 2009 21:45

sm ze poslal mail na občino in čakam na odgovor...če ga ne bom pa bom poklical, se pozanimal kdo je lastnik...ga vprašal za dovoljenje...če je za pol je če pa ni pa pač ni kaj čmo...
za kksno turo pa se z veseljem prjavm
Zadnjič spremenil planinsek, dne 17 Jun 2009 19:54, skupaj popravljeno 1 krat.
planinsek
član

OdgovorNapisal/-a tinker » 27 Maj 2009 13:21

Trance4Bike napisal/-a:Vozi se tam kjer je že nekaj postavljeno, da bi pa kej novega postavu pa ni vredno preveč je obiskan ta naš hrib

res je, nekaj objektičev že stoji
http://www.vimeo.com/2763257
grizzly is a TRAIL bear
Uporabniški avatar
tinker
Papa bear

Kraj: lj - šiška

OdgovorNapisal/-a ANDRE1 » 27 Maj 2009 15:22

Nekaterih lastnikov pa pač enostavno ne razumem... Lahko ima drevo podrto čez gozdno pot (ta pot je široka samo za pešce ter kolesarje) celo leto in se ne sekira, ko zraven postaviš jumpo pa gori voda...
Menda ne uničuješ narave, če se voziš po že ustaljenih poteh.
Tinker po kateri strani ste se to spuščali?Zanima me predvsem tisti mini drop proti koncu posnetka:)?
Uporabniški avatar
ANDRE1
član

OdgovorNapisal/-a planinsek » 10 Jun 2009 14:42

a mi loh pol nekdo pove za kaksen trail kjer je ze dost postauln...k zdej se furam tm po eni poti k pridš pol vn za zrmk-jom na pot pa zavijš tm pr nahtilgaju mislm da nasledna jasa od dalnovoda, zavijš desno pa se eno 150-200m po makedamu pa gremo gasa, takoj je ene jumpa ki je na žalost edina, smo pa glih hotl postaut se eno pod dalnovofom kjer je bl ilovnat teren pa se laži kople pa gradi...sam se glih tist četrtk 28.5 razbiu. Tko da še kkšn tedn pa da dam valeto mim pa grem nazaj na baik, ki je trenutno na servisu....

lp.polomljen planinšek
Zadnjič spremenil planinsek, dne 17 Jun 2009 19:58, skupaj popravljeno 1 krat.
planinsek
član

OdgovorNapisal/-a ANDRE1 » 11 Jun 2009 18:36

Kakor jaz vem je na rašici bolj malo zgrajenega, če pa kje je pa na dan z besedo, ker sem vsak dan gor:) .
Jaz se drugače spustim iz rašiškega stolpa proti mengšu.Dokaj na začetku je precej skalnato ter kar nekaj korenin, kar mi je precej všeč oz. najljubši del cele rašice.
Se splača poiskusiti...
Uporabniški avatar
ANDRE1
član

OdgovorNapisal/-a RuffRydeR » 11 Jun 2009 19:44

ANDRE1 napisal/-a:Kakor jaz vem je na rašici bolj malo zgrajenega, če pa kje je pa na dan z besedo, ker sem vsak dan gor:) .
Jaz se drugače spustim iz rašiškega stolpa proti mengšu.Dokaj na začetku je precej skalnato ter kar nekaj korenin, kar mi je precej všeč oz. najljubši del cele rašice.
Se splača poiskusiti...

aha po belih puščicah ane :wink:

dobra je tud fura po rumenih sam je umes mau rawnega pa še malo v hrib pridš pa dol na cesto med Mengšem in Šinkovim turnom ;)
Behind the eight ball, ahead of the curve, ridin' the wave, dodgin' the bullet, pushin' the envelope.
RuffRydeR
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Cero » 11 Jun 2009 20:02

Jst ponavadi štartam v šinkovem turnu pri cerkvi takoj levo gor, se mi zdi ena izmed boljših poti.
Lp
Cero
član

Kraj: Komenda

OdgovorNapisal/-a tinker » 11 Jun 2009 21:40

hm..spusti na Rašici..., še najlepši je tisti iz Šmarne Gore, čez Kuhinjo direkt na parkplac. Ne rabite posebnih objektov..., je že mati Narava dala svoje...
:D
ne se polomit ! previdno

P.S. Planinšek, moraš kdaj z mano.
:wink: :wink:
grizzly is a TRAIL bear
Uporabniški avatar
tinker
Papa bear

Kraj: lj - šiška

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Tehnika vožnje, gradnja poti in poligonov, ostale kolesarske tehnike

Kdo je na strani