Trdinov vrh

Stanje na gorskokolesarskih poteh. Nasveti, opozorila, prepovedi, predlogi. Organizacija in povabila na čistilne akcije poti. Poročila s terena z namigi o priporočljivih obvozih, nevarnih odsekih, spremenjenih ali uničenih poteh...

Trdinov vrh

OdgovorNapisal/-a Rokson » 06 Jul 2015 07:07

Živijo,

sicer forum berem že nekaj časa, a sem se šele zdaj pridružil, ker potrebujem bolj konkretno informacijo.
Včeraj sem šel na trdinov vrh iz Cerovega loga, vse lepo in po reglcih, ampak, ko sem se vračal dol, sem malce zašel. Nisem našel traila za dol in sem fural po grebenu in na koncu sem se spustil po makadamu in prišel v Kostanjevici v dolino (sej ne rečem, da je dober trening :) )
Zanima me kje sem narobe skrenil. Pri spustu sem šel po makedamu nazaj do križišča nato pa zavil desno (če bi šel ravno bi šel do Miklavža), tako mi je kazala karta s spodnjega linka, vendar potem nisem našel ustrezne gozdne poti za spust.

http://www.takeadventure.com/index.php? ... oogle-maps

Tura mi je drugače všeč in bi šel še enkrat, vendar tistega gor in dolčkanja po grebenu ter spusta po navadnem utrjenem makadamu si niti ne želim preveč, zato če ima kdo kašno boljšo varianto za spust to Šentjerneja, se priporočam.

Hvala.
Rokson
član

Re: Trdinov vrh

OdgovorNapisal/-a majh » 07 Jul 2015 12:31

Živeli.
Ja najbulša varianta je spust v Cerov log po Laški poti.
Iz vrha TV po cesti do vojašnice, tle pa samo naravnost po pešpoti čez travnike (nikar levo in dol po makadamu).
Ko prideš v gozd, pa pelješ počasi dokler ne vidiš na desni odcep-singlco, ki te pelje potem po grebenu do makadamske ceste (po tej si se peljal).
Potem greš po makadamu v smeri Šentjerneja. Malo dol in dvakrat gor, pa prideš do smerokazov in table "Meja Slo-Hrv". Tle pa se obneš levo in najdeš vstop v gozd in singlco oz. Laško pot.
Čist na koncu ko prideš vn iz jarkov, leti ko svina in tle ne zaviješ desno, ampak samo naravnost in prideš vn iz hoste (tešku kej drugač razložim tale odcep :) ) ... če boš šel desno, boš pa malo teren raziskal. Mene so samo naučili it tle naravnost :)
Pa ko prideš iz kamadama na asfalt ne gume blokirat, da pesek leti usepovsod. Ker če te bo "stari" dobil v roke se zna zgodit, da ti kakšen pripomoček, ki ga ima v rokah, zlomi na hrbtu :mrgreen:
Uporabniški avatar
majh
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 07 Jul 2015 12:58

U hvala bom tole raziskal asap.
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a strolc » 09 Avg 2015 15:47

Rokson napisal/-a:Živijo,
Nisem našel traila za dol in sem fural po grebenu in na koncu sem se spustil po makadamu in prišel v Kostanjevici v dolino (sej ne rečem, da je dober trening :) )

Žal so po gorjancih v sirino po meter in več shojene poti kako lahko to zgrešiš?
uzivaj danes kdo ve kaj bo jutr...
Uporabniški avatar
strolc
član

Kraj: ( sončna stran gorjancev )

OdgovorNapisal/-a Rokson » 10 Avg 2015 13:57

strolc napisal/-a:
Rokson napisal/-a:Živijo,
Nisem našel traila za dol in sem fural po grebenu in na koncu sem se spustil po makadamu in prišel v Kostanjevici v dolino (sej ne rečem, da je dober trening :) )

Žal so po gorjancih v sirino po meter in več shojene poti kako lahko to zgrešiš?

Ej bilo je tak, da je bila jasa na odcepu tam pri tabli za državno mejo, čist zaraščena in sem spregledal odcep, pa sem šel še dalje po makadamu.
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 25 Mar 2016 11:46

Zdravo, kakšno je kej stanje Laške poti? Je veliko listja ali je zadeva vozna, se organizira kaka akcija, za čiščenje, če bi bilo treba kej pomagat prletet?
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a majh » 25 Mar 2016 13:16

trenutno je še vedno vse zasuto s podrtimi drevesi in polomljenimi vejami
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Nekaj je bilo govora o čistilni akciji ... samo ni še nič konkretno dorečenega.

Sicer se pa dobijo najbolj aktualne info na Facebooku, skupina Sem bil na Gorjancih ... https://www.facebook.com/groups/350610965128984/
ali pa MTB Dolenjska https://www.facebook.com/groups/315659471777745/
(cajt leti, tale forum pa ga ne sledi ... FB pač :) )
Uporabniški avatar
majh
član

Vrni se na Stanje gorskokolesarskih poti

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov