Sušilni stroj DA ali NE in kakšnega.

Vse kar ni za nikamor drugam.

Ali uporabljate sušilni stroj in kakšnega:

Da, kondenzacijskega
32
34%
Da, odzračevalnega
19
20%
Nobenega
44
46%

Skupaj glasov : 95

Sušilni stroj DA ali NE in kakšnega.

OdgovorNapisal/-a Keki » 27 Jan 2006 19:27

Nameravam kupiti sušilca in me malo zanima kakšne izkušnje imate z njimi.
Komentarji zaželjeni.
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

Kraj: KAMNIK

OdgovorNapisal/-a SILVESTER (ac 2) » 27 Jan 2006 19:35

Pri našem sušilnem stroju opažamo, da je zelo pomembno, koliko in kako vlažno perilo damo sušit. Se je recimo že zgodilo, da se je perilo sušilo 90 min pri 60°C, pa je bilo vlažno, ko si ga pobral ven.

Imamo pa Gorenje, zmogljivosti 5kg perila. Vsekakor pa dobra stvar, da se posuši perilo, ko ga zagode vreme
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"
Uporabniški avatar
SILVESTER (ac 2)
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Keki » 27 Jan 2006 19:38

Silvester, kakšnega pa imate? Kaj pa glede krčenja in uničevanja cunj misliš?
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

OdgovorNapisal/-a SILVESTER (ac 2) » 27 Jan 2006 19:50

Imamo odzračevalnega ( mislim, da je to tale, ko ima cev, skozi katero gre zrak :oops: ). Pa se mi zdi, da sem napačno glasoval..Ok, nima veze zdaj.

Glede krčenja je tako, da so nove cunje tako narejene in prirejene, da so dejansko neobčutljive na sušenje v stroju. Ok, pustimo svilo in volnene stvari.
Glede uničevanja pa bi rekel, da so se luknjice pojavile zaradi pralnega stroja, ker vsaj naš sušilc nima nobenih lukenj na bobnu. Zato se mi zdi, da se obleke niso poškodovale s sušenjem.
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"
Uporabniški avatar
SILVESTER (ac 2)
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a goby » 27 Jan 2006 20:03

En dan me je žena podučila, da moraš perilo (ko se posuši) čimprej dat ven iz stroja in ga zložit na kakšen stol ali kaj podobnega in potem ti ni treba dosti likat. Če ga pustiš precej časa v troju pa ostane ful zmečkano. Mahhh ... ženske že vedo ... :)

Ps: Je pa sušilni stroj dobra stvar (ko je slabo vreme pa sploh).
Zadnjič spremenil goby, dne 27 Jan 2006 20:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Who is General Failure and why is he reading my hard disk?
Uporabniški avatar
goby
član

Kraj: med dvema levoma

OdgovorNapisal/-a Buschi » 27 Jan 2006 20:05

Evo ti odgovora moje same(dela u Gorej):
Odzračevalni je boljš, ker se vsa vlaga izloči iz stroja in ne ostaja v njemu, kot v kondenzacijskem, beri: odzračevalni drži dlje. Moraš pa imeti pri odzračevalnem ror napelan ven iz stanovanja(v najslabšem primeru razbijanje stene), ker če ga imaš napelanga kar v banjo (kot večina), se ti vlaga širi po stanovanju, od tod pride plesen, pa iverka se nabot itd...
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a bojanu » 27 Jan 2006 20:55

Pri nas doma imamo že dolgo vrsto let odzračevalnega od Gorenja. Ta najcenejša varianta, dela brez problemov. Moraš pa speljat vlago na prosto. Pri tem si omejen z dolžino cevi, koleni, koti, ... da ti ne kondenzira v cevi.
Če ne moreš speljati cevi z vlago na prosto, vzameš kondenzacijskega

Peremo pa v glavnem športne cunje, pa ni opazit, da bi zaradi tega razpadale. Pa vsake tolk cajta tud kaj drugega. Poleti še kdaj kaj obesimo, drugače pa vse v sušilcu posušimo. Se navadiš nastavit ta prav cajt sušenja, da perilo ni presušeno kot poper. Po koncu sušenja pa ven iz sušilca, da ne postane zmečkano.

Aja, še tole-pralni stroj mora imeti dobro centrifugo!!!
bojanu
član

Kraj: Koseze, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a dr.stor » 27 Jan 2006 21:54

mi mamo tega odzracevalnega pa dobro dela!glede na leta pa da ga z fotrom sama popravljava!pa pustmo to..edina frka je da je treba cev napeljat nekam da gre vlga ven,mi imamo to napeljano v zracnik ampak zarad vlage plesni stena pri zracniku kar je edina slaba stvar.pa se enostavno so narejeni(no usaj nas) in ce mas mal znanja iz elektrotehnike ga ni problem popravlajat.pa ce cunje hitro ven poberes pa zlozis ni treba likat!
tolk o tem!
ajde
keep it realy EXTREME!!
ko mama zvečer bere pravljico vam vržem molotovko v sobo
Uporabniški avatar
dr.stor
član

Kraj: lj stepanc

OdgovorNapisal/-a Hendrixxx » 27 Jan 2006 23:17

hehe sm glasoval za Nobenega!!! ker ga sami nimamo, pa si ga mama želi, ker ma soseda.... :lol:
Hendrixxx
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Izzy_Boy » 28 Jan 2006 03:34

Mi mamo odrzračevalnega ze dobrih 7 let in zadeva je zakon! seveda najbol pa pride v upoštev sedaj ko je slabo vreme drgač pa čez poletje bol počiva! drgač je pa res pr odzračevalnem je jeba sam to k moreš prebijat steno, mi smo slucajn prekrival streho in smo kr "dimnik" potegnil vn tok da mamo zdej mir pred vlago!!
Adrenaline is our food. Speed is our drug. Technology is our religion. Bike is our love.
Uporabniški avatar
Izzy_Boy
YETrI Fan

Kraj: dežela suhe robe in medvedov

OdgovorNapisal/-a maticn » 28 Jan 2006 08:10

Tri dni je kondenzacijski susilec gorenje starejsi od mladica (nabavli smo ga 12.11.2000; susilc, da ne bo pomote). Od takrat dela na vsake 2-3 dni eno rundo (poleti nic, pozimi toliko vec). Je v posebni sobi-pralnici, kondenzacijski zbiralnik redno praznis (ker je mehka voda je uporabna se za zalivanje orhidej in pa peglezen). Ni vec plesni po dnevni sobi in se hiso prijetno greje, ko topli zrak piha (soba, kjer stoji mora biti zracna) v pritlicju .... Ko stroj opere, gre perilo v susilec. Brez prezracevanja perila in ostalih (ne)potrebnih gimnastik. Aja, v teh petih letih smo 1x zamenjali jermen. Dela ko sus!
Matic

"Hec mora bit', ce ne ne bi bilo otrok ..."
Uporabniški avatar
maticn
Tezka konjenica

Kraj: LJ-Okolica

OdgovorNapisal/-a Čojko » 28 Jan 2006 11:15

Tudi jaz glasujem za kondenzicijskega in sicer za enega boljšega z več programi in raznimi nastavitvami. Nad 100 jurjev.

Lp Čojko
Uporabniški avatar
Čojko
član

Kraj: Šalara

OdgovorNapisal/-a Pokora » 28 Jan 2006 13:13

Mi smo ga kupili, ko je bila naša ta mala stara 1/2 leta, kar je 12 in pol let nazaj. Takrat smo spremljali Ladota na službeni poti in smo bili en mesec v najemnem stanovanju, kjer smo imeli sušilca na razpolago. Ko smo ga prvič uporabili, sem videla, da so vse zgodbe o pomečkanem in uničenem perilu lari fari in po povratku domov je bila naša prva investicija sušilni stroj. Od takrat naprej ne izgubljam več časa z obešanjem perila, niti poleti. Imamo kondenzacijskega, takega ki ima senzor za vlago in suši do konstantne vlage. Bistveno manj je likanja, brisače so mehke... Toplo priporočam. Meni pa skoraj vsaj dan prišpara vsaj 15 minut, ker mi ni treba obešati, pa tudi likanja je bistveno manj (čeprav nismo nikakšni čistuni, nas je toliko, da so koši za umazano perilo skozi polni).

lp, Denis
Uporabniški avatar
Pokora
članica

OdgovorNapisal/-a Keki » 28 Jan 2006 14:47

Ali mogoče kdo uporablja ZANUSSI TCE 7124? Ravno sedaj ga imajo v Mercatorju v akciji in je znižan z 114.000 k na 70.000 k. Mogoče kakšna mnenja, plusi, minusi?
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

OdgovorNapisal/-a bojanu » 28 Jan 2006 15:34

Vidim, da so se razmere tudi pri sušilnih strojih spremenile-včasih so bili kondenzacijski bistveno dražji kot odzračevalni. Sedaj so razlike minimalne in nima smisla komplicirat z odzračevalnimi.
Zanussi je gotov vreden svojega denarja. Kakšne posebne razlike (razen mogoče v primerjavi z Miele) med sušilci istega cenovnega razreda tudi ni za pričakovati. Kapaciteta je 5 kg-malo manj kot pri večini (6 kg)-boš pač kdaj dvakrat sušil :lol:
bojanu
član

OdgovorNapisal/-a Domch » 28 Jan 2006 17:55

mene pa zanima kako mate kej mnenje o pralno-sušilnih strojih pa če ga kdo uporablja kak kej deluje, pa na kaj je treba bit pozorn pri nakupu?
LP Domen
FreeRide rules!!! .:NORŠOR Podgorje:.
Uporabniški avatar
Domch
član

Kraj: Podgorje pri Letušu

OdgovorNapisal/-a bojanu » 28 Jan 2006 18:06

Nama so ga odsvetovali (že davno :lol: , mogoče je zdaj kaj drugače), ker se kao bolj kvarijo. Pa boben je premajhen, moraš dvakrat sušit za eno rundo pranja.
Zavzame pa manj prostora
bojanu
član

OdgovorNapisal/-a Keki » 28 Jan 2006 18:54

BojanU, imam tudi pralni stroj z bobnom za 5 kg perila tako da ni panike.

Domch, tudi nama so ga odsvetovali in kot je BojanU rekel moraš za sušenje pol perila ven vzet. Je pa sedaj že nekaj strojev, ki posušijo toliko kot operejo samo so dragi kot žefran.
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 28 Jan 2006 19:13

Gospodine Topolović.

Jest imam kombiniran pralno sušilni stroj Zanussi star ene 5 let. Zaenkrat se še ni nikoli pokvaril. Pranje in Sušilec delata odlično. Zaskrbljujoči so zvoki te mašine. Trenje bobna v prostem teku je zelo veliko. Lučke migotajo brez potrebe. Ampak še kar dela.... :D

Moram reči, da so zvoki ob delovanju in kvaliteta izdelave obratno sorazmerni pri Zanussiju.

zanussi: true or false?

pojma nimam
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Keki » 28 Jan 2006 19:19

Jabooz napisal/-a:Gospodine Topolović.

Jest imam kombiniran pralno sušilni stroj Zanussi star ene 5 let. Zaenkrat se še ni nikoli pokvaril. Pranje in Sušilec delata odlično. Zaskrbljujoči so zvoki te mašine. Trenje bobna v prostem teku je zelo veliko. Lučke migotajo brez potrebe. Ampak še kar dela.... :D

Moram reči, da so zvoki ob delovanju in kvaliteta izdelave obratno sorazmerni pri Zanussiju.

zanussi: true or false?

pojma nimam
In kaj si hotel s tem povedati? Da dela in ropota , da ti posuši naenkrat toliko kot opere, da Zanussija nebi še enkrat kupil,...?

In kdo za hudiča je gospodine Topolović?
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

OdgovorNapisal/-a maticn » 28 Jan 2006 21:49

Kekibiker napisal/-a:
Jabooz napisal/-a:Gospodine Topolović.

In kdo za hudiča je gospodine Topolović?

Verjetno kakšna daljna žlahta od Blečiča ....
Matic

Uporabniški avatar
maticn
Tezka konjenica

OdgovorNapisal/-a maja72 » 28 Jan 2006 22:21

Jaz imam 7 let Electroluxov pralno-sušilni stroj, kombinirani kondenzacijski, ker je v majhnem stanovanju še za enega komaj prostor :(. A pokvaril se ni v tem času niti enkrat, pred kratkim sem zamenjala le krtačke od elektromotorja, kar je pri dnevni uporabi normalno. Stroja tudi za pranje nikdar ne nabašem na polno, ker so izkušnje pokazale, da je pri manj nabutanem stroju perilo bolje oprano; potem tudi polovice za sušenje ni treba ven dajati ;). O uničevanju perila ne bi govorila, je pa res, da previsoka temperatura sušanja in predolg čas sušenja vplivata na krčenje, tako da je kakšna Obyjeva majčka morda res malo bolj oprijeta, kot je bilo mišljeno :oops:. Al se pa Oby širi :twisted: .
nekoč, ni dolgo še tega, v deželi, res ne vemo kje
Uporabniški avatar
maja72
harmless, mostly

Kraj: marsikje

OdgovorNapisal/-a maticn » 29 Jan 2006 10:01

maja72 napisal/-a:Jaz imam 7 let Electroluxov pralno-sušilni stroj, kombinirani kondenzacijski, ker je v majhnem stanovanju še za enega komaj prostor :(. A pokvaril se ni v tem času niti enkrat, pred kratkim sem zamenjala le krtačke od elektromotorja, kar je pri dnevni uporabi normalno. Stroja tudi za pranje nikdar ne nabašem na polno, ker so izkušnje pokazale, da je pri manj nabutanem stroju perilo bolje oprano; potem tudi polovice za sušenje ni treba ven dajati ;). O uničevanju perila ne bi govorila, je pa res, da previsoka temperatura sušanja in predolg čas sušenja vplivata na krčenje, tako da je kakšna Obyjeva majčka morda res malo bolj oprijeta, kot je bilo mišljeno :oops:. Al se pa Oby širi :twisted: .

OBY, ali bos kaj red naredil? :wink:

Je pa po drugi strani tudi res, da so danes cunje na splosno manj kvalitetne, kot pa so bile pred leti. Majica, katero bo zdrzala 2 sezoni in pri tem ne bo sla v barvo oz. v sirino ... ne stane samo 3 jurje ampak veliko vec ....
Matic

Uporabniški avatar
maticn
Tezka konjenica

OdgovorNapisal/-a Janičar » 29 Jan 2006 11:23

moja mama je kupla sušilni pred 2 leti in od takrt nimm skor nobenga dela jst dajt cunje na šilo...je ful hard...v povprečno eni urci in pou posuši...in kozendacijskega kupi...drugo je brezveze... PS: star sem 14 let glede mame...
Uporabniški avatar
Janičar
član

Kraj: Šempeter pri Gorici

OdgovorNapisal/-a paggy » 29 Jan 2006 21:43

Naš prezračevalen, dela 100 na uro. Je pa res da je kdaj mal več problema ko je veliko vlage in ni dosti vetra. :twisted: Aya pa seveda je treba mal gimnastike uporabljat. Glede peglanja je pa sedaj taka moda, da se stvari ne pegla več. :wink:
If you want to be good you have to crash, we crash a lot. :wink:
Uporabniški avatar
paggy
Plaz ti da krila :)

Kraj: Kamnk

OdgovorNapisal/-a Keki » 29 Jan 2006 22:00

Ti sam pazi, da te kdaj z balkona ne odnese, ker si bl na vetrovni strani doma, kilaža pa tudi ni tvoj najjači adut. :mrgreen: :wink:
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

OdgovorNapisal/-a shamo » 29 Jan 2006 23:22

keki: mi smo glih rodili in dva tedna prej nabavili mašino (gorenje d63225 - kondenzacijskega, ker itak nismo meli luknje za odzračevanje). Žena ne ve kaj bi brez mašine v teh zimskih dneh in ji da delo gvišno vsaj enkrat na dva dni (zdej si pa predstavljaj mojo usodo, če ga ne bi kupli.. a bi stal s fenom pred stojalom s cunjicami, a? :)

kaj je plus: cunje so hitreje suhe, pa mehkejše so.. vlage po sobah ni

minus: v kopalnici je vsaj 40 stopinj med delovanjem stroja

če pomaga..

lps
Uporabniški avatar
shamo
član

Kraj: tmin je moj raj

OdgovorNapisal/-a Keki » 29 Jan 2006 23:27

Saj mene segrevanje ne moti, ker ga bi ( bom) imel v kleti in se mi stanovanje nebi segrevalo.

Sem se pa že odločil in ga grem jutri iskat.

Tistega Zanussija iz nekaj postov višje.

Aja, pa hvala vsem za mnenja.
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

OdgovorNapisal/-a Keki » 30 Jan 2006 20:01

Že suši prvo rundo. 8)
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

OdgovorNapisal/-a Pokora » 30 Jan 2006 20:04

Kekibiker napisal/-a:Saj mene segrevanje ne moti, ker ga bi ( bom) imel v kleti in se mi stanovanje nebi segrevalo.

tu bi bi toplo priporočala en razmislek - če imaš dovolj prostora v bližini pralnega stroja, postavi sušilca tam. Z leti (najbrž kar takoj) postane taka dislocirana lokacija zelo odveč. Kaj je lepšega, da lahko čepiš ob pralnem stroju, ga odpreš, pa še sušilca odpreš in mečeš perilo iz enega stroja v drugi. V bistvu se lahko greš kar košarko.

Namreč jaz sem na začetku imela isto idejo kot ti, pa je Lado rekel, da bomo dali stroj v sobo, ki je zraven kopalnice. Sedaj sem mu zelo hvaležna, ker se mi res ne bi ljubilo nositi perilo v klet, pa hodit dol preverjat če je posušeno... Tako se sedaj grem košarko in mečem perilo direktno iz enega stroja v drugi. In ob grdih nedeljah večkkrat na dan.

Pozimi pride segrevanje zelo prav, poleti pa se odpre okno, pa je.
Uporabniški avatar
Pokora
članica

OdgovorNapisal/-a Pokora » 30 Jan 2006 20:06

uh, sem zamudila. Pa vzami to kot nasvet za reorganizacijo v bodoče...

Pa uživajta v času, ki ga bosta prišparala zaradi sušilca!
Uporabniški avatar
Pokora
članica

OdgovorNapisal/-a Keki » 30 Jan 2006 20:12

Tudi jaz bi imel vse skupaj na "dohvat ruke" vendar imam kopalnico tako majhno, da vanjo spravim samo pralni stroj, ki se polni z vrha in je širok 45 cm, tako, da bi spravil sušilca vanjo samo če se bi malo razširil k sosedom.
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

OdgovorNapisal/-a Depresija » 30 Jan 2006 20:20

Kekibiker napisal/-a:.. samo če se bi malo razširil k sosedom.

Dobra ideja! :wink:
Bo opazil? 8) :lol:
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a Keki » 30 Jan 2006 20:29

Verjetno :? .

Ker bi ostal brez kopalnice. :wink:
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

OdgovorNapisal/-a OBY » 30 Jan 2006 20:31

maja72 napisal/-a: pralno-sušilni stroj, kombinirani kondenzacijski,

Jebeš košarko :)
Uporabniški avatar
OBY
Če kdo teži sem tle to jst!

Kraj: TuPaTam

OdgovorNapisal/-a laufar » 30 Jan 2006 20:34

A je to una Maja 72 klasičarka? 8)
laufar
član

Kraj: otoček sredi jezera

OdgovorNapisal/-a maja72 » 30 Jan 2006 21:04

Ja, to je una Maja, ki trenira za rajalta rajalle hiihto ;). Kadar ni snega, pa bajka - pa ne po istih ravninah kot teče ;).
nekoč, ni dolgo še tega, v deželi, res ne vemo kje
Uporabniški avatar
maja72
harmless, mostly

Kraj: marsikje

Re: Sušilni stroj DA ali NE in kakšnega.

OdgovorNapisal/-a Ilja1978 » 28 Nov 2016 09:14

Vsak po svoje. Včasih, če imam veliko perila, ali potrebujem posušiti naprimer puhovko, grem v samopostrežno pralnico. Večkrat hitreje. Naprimer oni http://pranje.si/ imajo nove sušilne stroji. Čas sušenja je 10 minut! Ampak za puhovke potrebujem 2-3 krat posušiti, če vseeno večkrat hitreje kot doma. ;.=9/
Ilja1978
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 28 Nov 2016 14:22

Obuditev 10+ let stare teme... kot, da bi bila napisana včeraj.. s stilom :)
Sedi 5 ;)
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a m66 » 28 Nov 2016 14:28

querrilla marketing....
m66
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 28 Nov 2016 16:34

:mrgreen:

vglavnem če date cunje takoj sušit ko jih operete jih ni potrebno likat :mrgreen:
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 28 Nov 2016 17:18

dumr666 napisal/-a::mrgreen:

vglavnem če date cunje takoj sušit ko jih operete jih ni potrebno likat :mrgreen:

Narobe. Cunje moraš še tople iz sušilca zložit in so tako, kot bi ble speglane...
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 28 Nov 2016 17:33

aja, jaz sem šel varianto brez sušilca :mrgreen: za mokre
I guess tudi tvoja metoda deluje :lol:
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov