Cannondale Claymore 3 vs genius LT40

Zbirka, vzorci nezaželenih ali slabo odprtih tem. Teme nekaj časa ostanejo, potem izginejo. Izginejo lahko tudi avtorji, če se večkrat znajdejo v smetnjaku.

Cannondale Claymore 3 vs genius LT40

OdgovorNapisal/-a mitjaxp » 30 Jun 2011 22:01

zivjo! namen imam menjati kolo in bi prav prišlo kakšno mnenje mogoče če ima kdo celo izkušnje glede omenjenih koles v ožji izbor sta prišla slednja kolesa:
http://www.scott-sports.com/us_en/product/10840/55644/217965
http://www.cannondale.com/svn/catalog/product/view/id/18602/s/2011-claymore-3/category/329/

ne isključujem tudi ostalih variant kot npr specialized http://www.brakepoint.si/kolesa/gorsko/enduro-fsr-comp-2011.html vedar me veliko bolj vleče k scottu in claymoru predvsem zaradi hoda čeprav 'do sedaj' še nisem obiskoval bike parke raje spustim kako kapljo švica več v zameno za boljši spust skratka tudi navzgor se vozim (plezam) večinoma po gozdnih poteh in zelo malo po asfaltnih ravninah važno pa je, da se lahko s kolesom dokaj dobro pleza. Mislim da bi bila tako geniusLT kot claymore kr primerna pri claymoru me moti predvsem ker ima le dva zobnika spredaj in verjetno, če dodam zobnik moram tudi prestavno ročko menjat al se motim?

hvala za vsak komentar nasvet ali izkušnjo iz prve roke!
mitjaxp
član

Re: Cannondale Claymore 3 vs genius LT40

OdgovorNapisal/-a cebe » 30 Jun 2011 22:12

...kot opazka, mislim da je Enduro odličen plezalec (sploh glede na hod), res pa je, da se mi sanja ne, kako se v praksi vozita preostala dva!

(sam sem prešaltal nedolgo nazaj iz Pitcha na Endura, in kot sem zalsedil že tukaj, je resnično boljši plezalec od Pitcha, katerega verjetno tudi zaradi tega 2012 ne bo več v ponudbi)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a mitjaxp » 01 Jul 2011 07:10

verjamem cebe, kaj pa za dol cannondale claymore in scott genius lt imata180 hoda napram endurotu z 160 poleg tega lahko pri scottu popolnoma zakleneš vzmetenje kar ga mora prav tako naredit dobrega plezalca
mitjaxp
član

OdgovorNapisal/-a yogo » 01 Jul 2011 08:00

mitjaxp napisal/-a:verjamem cebe, kaj pa za dol cannondale claymore in scott genius lt imata180 hoda napram endurotu z 160 poleg tega lahko pri scottu popolnoma zakleneš vzmetenje kar ga mora prav tako naredit dobrega plezalca

zaklenjen amortizer še ne pomeni, da kolo omogoča enostavnejše premagovanje klancev... kakig asfaltnih, makadamskih klancev se da sigurno "hitreje" odpeljati... ko je govora o bolj tehničnih delih, razritem terenu, bi si pa upal trditi, da mora biti amortizer odklenjen.
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 01 Jul 2011 08:31

yogo napisal/-a:zaklenjen amortizer še ne pomeni, da kolo omogoča enostavnejše premagovanje klancev... kakig asfaltnih, makadamskih klancev se da sigurno "hitreje" odpeljati... ko je govora o bolj tehničnih delih, razritem terenu, bi si pa upal trditi, da mora biti amortizer odklenjen.

Se tudi jaz nekak strinjam, zato sem mnenja, da tisti ki posvečajo toliko pozornosti LO-u, kupujejo kolo predvsem za vožnjo po asfaltu in makedamu, nato pa navzdol kje po terenu. Če pa gre za vzpone po terenu, je pa Propedal po mojem več kot dovolj oz. je kaj takega zelo dobra izbira...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Mr. L » 01 Jul 2011 12:05

Kar se tice geniusa lahko malo poisces po forumu ker je bilo ze kar nekaj napisanega.

recimo:
http://mtb.si/oprema/175-test-scott-gen ... forma.html
viewtopic.php?f=7&t=115873&p=687467&hilit=fritzz+genius#p687467
viewtopic.php?f=7&t=116464

Je pa tko da na takem kolesu ne rabis treh zobnikov spredaj.
Mr. L
član

OdgovorNapisal/-a mitjaxp » 01 Jul 2011 18:29

yogo napisal/-a:
zaklenjen amortizer še ne pomeni, da kolo omogoča enostavnejše premagovanje klancev... kakig asfaltnih, makadamskih klancev se da sigurno "hitreje" odpeljati... ko je govora o bolj tehničnih delih, razritem terenu, bi si pa upal trditi, da mora biti amortizer odklenjen.

Ne da se strinjam z vami to je vsekakor res zato pa ima scott dve nastavitvi čist zaklenjen in kao trackig samo delno zaklenjen. Se pa da pri scott-u tudi spustit vilca na 140 kar pa že malo spremeni tudi geometrijo namreč ravno vilca na cannondalu me mal skrbi ker ima samo nastavitev rebounda in nič drugega in pa moti me ker ima samo dva zobnika spredaj ker kdaj pa kdaj itk da se znajdeš na kaki ravnini in tam kr prav pride čeprav ni kolo narejeno zato.

Mi pa osebno niso preveč všeč scott-i sploh zadnji amortizer je čudno postavljen direkt za gumo da ja ves drek pobere
Hvala za linke Mr. l čeprav sem že vse prebral zanima me bolj kak podoben test claymora oziroma če ima kdo kakšne lastne izkušnje. Pa googlal sem že dva dni in nisem kaj dost našu da me ne bode preveč napizdli na googlam hehe :D
mitjaxp
član

OdgovorNapisal/-a skulj007 » 01 Jul 2011 18:44

mitjaxp napisal/-a:... pri claymoru me moti predvsem ker ima le dva zobnika spredaj ...

Kakšne hitrostne rekorde pa misliš podirat s 15 kilskim biciklom, da ti 39/11 ni dovolj?
Verjemi, tretjega zobnika pri takem razmerju ne rabiš.
Mene bi bolj 'skrbelo' 27/36 najlažje prestavno razmerje.

mitjaxp napisal/-a:... ravno vilca na cannondalu me mal skrbi ker ima samo nastavitev rebounda in nič drugega ...

Kaj ti se po gozdnih poteh vzšpenjaš z zaklenjeno vilo?
Tudi sam imam le 'R', pa ne pogrešam ničesar.
Ubistvu mi je super, ker je gumb za rebound zgoraj.
skulj007
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a flat4 » 01 Jul 2011 18:47

verjemi, da pri biciklu s 180 hoda ne rabiš treh zobnikov spredaj. sam sem bil podobno skeptičen ob nakupu, pa je vožnja popolnoma ovrgla dvome. zadnja dva tedna sem se vozil s strgano zajlo sprednjega menjalnika, samo s 24 zobnikom spredaj, pa je tudi šlo.
navzdol po asfaltu ali makadamu ni področje, kjer pride tako kolo do izraza, če se boš kdaj znajdeš tam, pač voziš s tem, kar imaš. na terenu s takim kolesom v glavnem izbiraš spuste, kjer ti sama gravitacija da dovolj hitrosti in v glavnem ne poganjaš.
Uporabniški avatar
flat4
član

OdgovorNapisal/-a mannetou » 01 Jul 2011 18:55

Uf pa res. 39/27 sta sprednja zobnika. To je pa čez glavo dovolj (sem mislil da je 36/24), sploh v kombinaciji z 10 rednimi kasetami. Najlažji prenos 27-36 se mi zdi pa da je še vedno lažji kot 24-34. Se motim?
Uporabniški avatar
mannetou
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 01 Jul 2011 19:06

itak
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a mitjaxp » 01 Jul 2011 19:51

skulj007 napisal/-a:Kaj ti se po gozdnih poteh vzšpenjaš z zaklenjeno vilo?
Tudi sam imam le 'R', pa ne pogrešam ničesar.
Ubistvu mi je super, ker je gumb za rebound zgoraj.

Ne vozim se z zaklenjeno itq niti nimam možnosti za zaklenat mam sam rebound, 130 hoda in to je to sam sm pač mislu, da kaj pomaga spuščena vilca pri plezanju predvsem zarad spremembe geometrije s tem ne mislim zaklenjeno še zmeri ma hod sam da ima le 140. Ne vem sam še nimam izkušenj s takimi vilami niti z tem prestavnim razmerjem zatp pa vas vprašam in mal ste me že približali izbiri vse bolj se nagibam cannondalu, noben še pa ni povedal kaj bi izbral :roll: ste mi pa razjasnili par stvari, ki so me najbolj motle pri claymore

A ni tuki nobenga lastnika claymora ali vsaj koga, ki ga je vozu da bi kaj popvedu o njem
mitjaxp
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 01 Jul 2011 20:36

Vzemi endurota. Kvaliteta hoda je bolj pomembna od količine (ne pravim, da sta Scott in C slaba oz. slabša od Endura, povedati hočem, da višja cifra pri hodu ni bog i batina). Pa če že iščeš minuse v številu zobnikov (kot rečeno to ni problem, problem je prenos, verjemi da najmanjši 27 zobnik spredaj ni za nikamor, ti lahko povem iz lastnih izkušenj uporabe lažjega prenosa 22/32 - ni dovolj!) in samo R vilici, itd., poglej še minus v custom amortizerju. Kdo ti bo na hitro poservisiral amortizer, ki je v sloveniji uporabljen na 100, mogoče na 200 kolesih? Foxovih Floatov, ki je na Enduru, je po drugi strani na tone, poservisirati ga zna kar nekaj servisev po Sloveniji, rezervni deli niso tako problematični, že sama zasnova amortizerja pa je mnogo bolj izpopolnjena, kot pri Cannondaleu in Scottu - Floatova zasnova je bila zgolj izpopolnjena v zadnjih 5-10 letih, k zanesljivosti pa pripomore še širok krog uporabnikov (Float je daaaaaaaleč najbolj pogost amortizer na kolesih z do 160 mm hoda).
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a yogo » 01 Jul 2011 20:53

mah, kup ci Spicy-ja, pa boš mel vsega zadost :mrgreen:
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a mitjaxp » 01 Jul 2011 21:51

ma evo pa sem spet na začetku spet pri endurotu :roll: poleg endurota se poleg spet pojavi trek remedy, cube fritzz, Jekyll 4 tk da se mi spet lahk začne mešat jeba je to ker ne morš nič sprobat
mitjaxp
član

OdgovorNapisal/-a wroom » 01 Jul 2011 22:14

sam imam lt40 od maja letos in ti lahko povem da 3 zobnik ko vsi pravijo d ane rabiš pride zelo prav, vsaj meni. ko se pelješ po ravnini do določenega kraja kjer boš ril po gozdu se brez problema doseže 30-35kmh , ke rmeni so vsi govorili da to ne gre itd itd.

Sam sem izbiral med lt40 in spec enduro. oba sta odlična, vendar ima scott to prednost da je boljuporabne in ga lahko uporabiš dobesedno za it na delo, medtem ko je enduro bolj specifičen za svoj namen. Glede amortizerja zadaj da je fox daleč najboljši ponavadi govorijo vedno tisit ki scotovega equalaizerja 2 ali 3 niso sploh v živo videli kaj šele probali.

Moj glas gre za scota, seveda ti boš sma vedel kaj boš ti rabil, meni je bolj pomembna vsestranskost kot neka specifika.
wroom
član

OdgovorNapisal/-a mannetou » 02 Jul 2011 00:24

PIPI napisal/-a:, poglej še minus v custom amortizerju.

Se strinjam. To je minus kar se obiskovanja bajk parkov tiče. Pa odsotnost basha, napenjalca verige in long cage menjalnik. Oprema ni najbolj primerna.
Treh zobnikov pa res ne rabiš. Sam imam spredaj 36/24 zadaj pa 34-1x(11?) pa komot poženem po ravnini 30-35km/h. Gre tud 40, vprašanje pa če imaš dovolj kondicije, da tako kolo s plašči s precejšnjim kotalnim trenjem goniš tako hitro več km. 2 zobnika sta povsem dovolj.
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a dos » 02 Jul 2011 06:40

Scott genius 40lt je kolo leta v MB-UK. Sam razmišljam o navadnem in o lt.
...se mi ne mudi, sem z biciklom...
Uporabniški avatar
dos
BikePunca ima prav!

Kraj: žalec

OdgovorNapisal/-a wroom » 02 Jul 2011 08:25

če boš obiskoval bikeparke ti priporočan drugo kolo SPEC big hit ali kaj podobnega, ker z prej omenjenimi kolesi ne boš toliko užival kot z takim stestirano, seveda če ne boš vedno samo bikepark fural prideta v poštev tudi prejšni kolesi
wroom
član

OdgovorNapisal/-a Mr. L » 02 Jul 2011 11:35

Sam sem se pred dobrim mesecem tudi odlocal za nakup ''vsestranskega'' bicikla.

Izbiral sem med: scratch, reign x, claymore, coilair, torque ...torej sama kolesa v tem rangu.

Na koncu sem se odlocil za Canyon Torque. Za malo visjo ceno kot ta dva kolesa med katerima ti izbiras dobim XTR grupo, 180 talas rc2, dhx 5 air, the one, malo karbona...vse to pri baje realnih 13,4 kg.
Vsekakor opcija ki je vredna premisleka...res je da so trenutno bolj ali ne razprodani.
Sicer ga pa se cakam tako da kaj vec zal ne morem povedat.

lp!
Mr. L
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 02 Jul 2011 11:57

wroom napisal/-a:sam imam lt40 od maja letos in ti lahko povem da 3 zobnik ko vsi pravijo d ane rabiš pride zelo prav, vsaj meni. ko se pelješ po ravnini do določenega kraja kjer boš ril po gozdu se brez problema doseže 30-35kmh , ke rmeni so vsi govorili da to ne gre itd itd.

Sam sem izbiral med lt40 in spec enduro. oba sta odlična, vendar ima scott to prednost da je boljuporabne in ga lahko uporabiš dobesedno za it na delo, medtem ko je enduro bolj specifičen za svoj namen. Glede amortizerja zadaj da je fox daleč najboljši ponavadi govorijo vedno tisit ki scotovega equalaizerja 2 ali 3 niso sploh v živo videli kaj šele probali.

Moj glas gre za scota, seveda ti boš sma vedel kaj boš ti rabil, meni je bolj pomembna vsestranskost kot neka specifika.

Kaj?? o_O Kaj si hotel s tem povedati?

Kar se tiče Equalizerja, nisem komentiral delovanja, komentiral sem potencialno zanesljivost oz. pokvarljivost. Equalizerji imajo nedvomno nekaj milijonov ur manj oz. le kakih 5% vseh ur FLoatov (še ta številka je verjetno zelo optimistična) ker, kot sem rekel, dizajn floata ni bil radikalno spremenjen v zadnjih petih letih. Pa še Float se nahja na veliiiiiiiko več kolesih, posledica je pa večji krog uporabnikov, neprimerno bolj 'speglana' zasnova (odpravljene pomankljivosti), večja mreža ponudnikov rezervnih delov in nasvetov, itd. itd.

Poleg mnogo višjih tlakov v equalizerju (~250 psi proti 150 psi na floatu), ki niso blagodejni za odzivnost na malih neravninicah.

Velik zobnik pa pride skorajda bolj v napoto kot prav. Prav ti pride za 5 do 10 minut na furi, ja, ko pičiš po asfaltu do vznožja hriba. Ampak še takrat je fino, da je nekaj malega klančka (na dol) in veter v hrbet, pa še takrat moraš biti zelo močan, da lahko daš na 42-11 (če je 11 najmanjši zobnik zadaj). V večini primerih bo tako zadostoval 36 zobnik na sredi in bash na zunanji strani. Sam tega še nisem naredil, ampak vozim lepo vijugast 42T zobnik.

EDIT: MR. L Striva nisi gledal?
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a mitjaxp » 03 Jul 2011 09:27

tud mene mal skrbi pokvarljivost za equalizer 2 je čut kr dost problemov po forumih ne vem kk je s eq3. Problem pa je da ima tudi clymore neki podobnega gor le da jih delajo v sodelovanju z foxom so pa še manj preizkušeni pomoje kot scottovi tk da sm se spet začel zmeri bolj nagibat k endurotu ali pa cube fritzz-u
mitjaxp
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 03 Jul 2011 23:51

Thja, načeloma ima FOX za pasom obsežnejše izkušnje, kot pa DT, ki je s Scottom sodeloval za Equalizerja. Ampak po drugi strani je na C-jih prav tako pull shock. Jest bi se takšnih koles ogibal ravno zaradi amortizerja, če ne drugega je težko zamenajti za kaj drugega, če pade želja in denarnica nekoliko preveč žuli.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a DHpro » 04 Jul 2011 06:59

Če ti kaj pomaga moje mnenje,... direkt povem,vzemi Claymora.
Kot so ti že ostali povedal ima res da nov sistem zadnjega vzmetenja,ampak je vsaj fox-ov,prepričan sem da dela in tut servisov se ne manjka, tako da servis je SB shop/extreme, cult oz. tandem v Logatcu, urgenca-bike... itd., skratka malo morje jih je.
Možnost sprobanja kolesa je recimo v FUNSPORT Koper,trenutno ga ima na stojalu :) slučajno sem prejšnji vikend sedel na njem, o kašnem večjem 'testu' ti pa žal ne morem govorit,ampak zadeva prepriča v nakup. Drugače pa še FUNSPORT Lj.

Po mojem mnenju je tudi ostala oprema na C-ju v večini za razred višja od ostalih v izboru koles.
Kar se tiče pa še vilce, imaš nekaj mnenj, da je vilica na mestu in dela odlično in ne rabiš več,kot so to pisali uporabniki, iz mojega stališča je pa tko...pri sestavljenih bajkih boš vedno našel nekaj,kar te bo 'žulilo' in če si pripravljen dat tako vsoto denarja za bajk,potem ob nakupu bajka vilico snameš ko je še nerabljena in jo zamenjaš z sebi ustreznejšo, tako boš na denarju gubil minimalno.

Drgač pa iz moje strani še en glas za C-ja,...za lažjo odločitev :twisted:

Lp
DHpro
član

OdgovorNapisal/-a joli » 04 Jul 2011 13:03

Mr.L kaj si resno dal 6000 eurov za canyona :shock:
joli
član

OdgovorNapisal/-a Draz_H » 04 Jul 2011 13:39

PIPI IMA PRAV!!!

Ko bo treba amortizer poslat na servis ali pa bo šlo kakšno tesnilo rakom žvižgat...preveč so me že slovenski uvozniki in serviserji pustili na cedilu z njihovo zalogo "rezervnih delov" in "servisnih storitev", da bi kar tako na slepo verjel..."ja tale pull šokec bomo tko na hitrco popravl...nč bat...boste že drug dan vozil po gmajn"...my ass...

DHpro...podal mu nisi niti enega konkretnega razloga zakaj vzeti C-ja. Razen to, da si pokazal da si na FUN-ovi "plačilni listi" :mrgreen:

Mitja. Glej...bodi prvi lastnik dotičnega cannondale-a...konkretnih informacij "kako in kaj" ne boš dobil. Kolo je še "prefrišno".

Jaz bi vzel Endura...razlika 160 - 180 bo mogoče občutna zaradi večjega "sag-a"...navzdol pa verjetno ne...Ni vse v količini hoda. Če si štorast ti tudi 300mm ne pomaga. Še raje kot Endura, pa bi preizkusil oz. kupil GT Distortion-a...agresivna geometrija, nizek standover, 112 hoda, lahek, robusten...kaj še človek hoče :)

Na bikepark pa lahko z večino omenjenih koles pozabiš...DO IT ALL kolesa NI! Claymore bi lahko bil "bikepark friendly" - z zamenjavo nekaterih komponent.
Uporabniški avatar
Draz_H
član

Kraj: 0_O

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 04 Jul 2011 13:52

3700 je tisti model ki ga je opisoval
za ta denar bi raje Strivea ESX 9 SL (Easton <3) in morda aftermarket 180 RC2 (2011 verzija se prodaja sedaj za okol 750€), offset bushinge na RP23 (bolje in lažje od DHX-a) za malo popravt geo, Havoc carbon, The One...

Njemu pa priporočam, glede na to da je gor karbonska balanca, prva stvar ko dobi bajk, da pogleda XTR shifter clampe... od blizu... pinching
Pa ne vem zakaj bi nekdo dejansko preferiral DHXa na kolesu ... če imaš lažjega in boljšega floata z boost valveom
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 04 Jul 2011 18:02

Draz_H napisal/-a:Mitja. Glej...bodi prvi lastnik dotičnega cannondale-a...konkretnih informacij "kako in kaj" ne boš dobil. Kolo je še "prefrišno".

V Kropi se sicer vozi en Jekyll, ki načeloma je podoben (enak amortizer), le da je trail/light AM izvedba.

Sicer pa, kot že rečeno, na C-ju moraš menjati vsaj prednja zobnika, če ne kar celoten gonilke. Seveda če želiš bicikel izkoristiti za njegov namen, torej 'celodnevne' ture, kjer ne goljufaš s šatlanjem.

zee Germans napisal/-a:3700 je tisti model ki ga je opisoval
za ta denar bi raje Strivea ESX 9 SL (Easton <3) in morda aftermarket 180 RC2 (2011 verzija se prodaja sedaj za okol 750€), offset bushinge na RP23 (bolje in lažje od DHX-a) za malo popravt geo, Havoc carbon, The One...

Njemu pa priporočam, glede na to da je gor karbonska balanca, prva stvar ko dobi bajk, da pogleda XTR shifter clampe... od blizu... pinching
Pa ne vem zakaj bi nekdo dejansko preferiral DHXa na kolesu ... če imaš lažjega in boljšega floata z boost valveom

Ni vrag da ne bo DHX Air v bližnji prihodnosti močno posodobljen. DHX5 je zamenjal RC4, na področje DHX Aira pa po mojem mnenju nekoliko bolj posega Rock Shoxov Monarch Plus kot pa Vivid Air, vsaj glede na lockout in glede na razrede biciklov, na katerih se pretežno pojavljata.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a DHpro » 05 Jul 2011 07:03

Draz_H napisal/-a:DHpro...podal mu nisi niti enega konkretnega razloga zakaj vzeti C-ja. Razen to, da si pokazal da si na FUN-ovi "plačilni listi" :mrgreen:

Jest sm hotu pomagat po svojih močeh,dotično kolo sem imel pod ritjo in kot sem omenil, ne konkretno v gmajni,ampak me je vseeno prepričal v nakup, če bi si kupoval takega razreda kolo.
Sploh pa pri nobenem kolesu ne moreš vedet,kako kvalitetno se boš vozil,dokler ga dejansko ne kupiš in greš vozit...redko kje imajo možnosti probe takih koles v njihovem naravnem okolju :D

Ne vem pa kje si ti mene najdu na FUNsport-ovi plačilni listi...mimogrede delam v svetu kompozitov in v FUN-u nimajo pojma o tem :twisted:

LP
DHpro
član

OdgovorNapisal/-a mitjaxp » 05 Jul 2011 14:10

Verjetno se bom kr za geniusa odloču, ker le pride prav, da lahk zakleneš oziroma spustiš vzmetenje, ker navzgor more bit kr jeba pri 180 hoda pa lahk govorite da to ni kolo za dolge ture... tut na krajši turi je fajn, če lahk mal spustiš vzmetenje in s tem lažje premagaš klance če bi pa kupoval kolo le za bikeparke in za navzdol bi pa kupz kako kravo kjer res ne rabim ne zklepa amortizerja ne trejega zobniki ravno včeraj sem premišljeval na vožnji domov da še kk rabim tretji zobnik kamerkoli grem imam pol vsaj 5-10km vožnje domov po asfaltu in že od 25km/h naprej uporabljam najhitrejši prenos in noben verjetno se tud s kolesu tipa caymore da peljati več kot 25 km/h tk da tretji zobnik čeprav redko ga vsekakor potrebujem.

Drugače je imelo skoraj idealno opremo ki jo potrebujem kolo ki sem ga že plačal vendar sem ga zaradi čekalne dobe preklical pa tudi okvir mi deluje bolj nedovršeno gre se pa o slednjem kolesu:
http://www.roseversand.com/article/rose-beef-cake-fr-sl-6/aid:432602

Ima pa res vse 140-180 hoda (talas rc) 30 prestav dobra ostala oprema... skratka res vsestransko kolo
mitjaxp
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 05 Jul 2011 16:18

Tako je! Res je! Prav imaš!
Sploh tisti del ko praviš, da se s takšnimi AM/Enduro kolesi (verjetno si upošteval tudi kakšne gume so gor ne le maso kolesa) ziher lahko pelješ s hitrostjo več kot 25km/h. Res je vendar ne prav dolgo.
V dokaz tvoje trditve te lepo povabim na cca 15km vožnjo po ravnem na kocu kakšne lažje turce. Laho kar z mojim kolesom, ki ima le nekaj čez 14kg (solidno za AM/Enduro, da ne bo pomote) in če boš cel čas vozil s to tvojo predvideno hitrostjo te na cilju častim z jedačo in pijačo kolikor želiš, da mi ne krepneš od napora. Toliko o potrebi po tretjem zobniku.
Nekaj podobnega velja tudi za nadvse uporaben lockout, pa ozko namembnost kolesa... namig: smo pa že vse obdelali v sorodni temi o Geniusu LT zato le poišči. Uporabnik, ki je prosil za nasvet pa si menda že lasti Geniusa LT in ga že hvali. Mogoče ti celo posodi za en krogec oz. konkreten vtis, da se lažje odločiš za nakup kljub nekaterim kritikam, ki so jih ljudje tukaj napisali. Bosta lahko skupaj hvalila.

Ne rečem, da je Genius LT slab ampak, da nekdo, ki prosi za nasvet potem vsem razloži teorijo zakaj nimajo prav je pa brezveze.
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a Draz_H » 05 Jul 2011 16:35

Torej je bilo spet malo morje brezveznega nakladanja, ko pa si se že pred odprtjem teme odločil katero kolo boš vzel...:D

Če hočeš voziti XC s kolesom s 180 hoda...be my guest ;)

Pa da citiram DHpro-ja:

Sploh pa pri nobenem kolesu ne moreš vedet,kako kvalitetno se boš vozil,dokler ga dejansko ne kupiš in greš vozit...redko kje imajo možnosti probe takih koles v njihovem naravnem okolju
Uporabniški avatar
Draz_H
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 05 Jul 2011 17:16

mitjaxp napisal/-a:Verjetno se bom kr za geniusa odloču, ker le pride prav, da lahk zakleneš oziroma spustiš vzmetenje, ker navzgor more bit kr jeba pri 180 hoda pa lahk govorite da to ni kolo za dolge ture... tut na krajši turi je fajn, če lahk mal spustiš vzmetenje in s tem lažje premagaš klance če bi pa kupoval kolo le za bikeparke in za navzdol bi pa kupz kako kravo kjer res ne rabim ne zklepa amortizerja ne trejega zobniki ravno včeraj sem premišljeval na vožnji domov da še kk rabim tretji zobnik kamerkoli grem imam pol vsaj 5-10km vožnje domov po asfaltu in že od 25km/h naprej uporabljam najhitrejši prenos in noben verjetno se tud s kolesu tipa caymore da peljati več kot 25 km/h tk da tretji zobnik čeprav redko ga vsekakor potrebujem.

Drugače je imelo skoraj idealno opremo ki jo potrebujem kolo ki sem ga že plačal vendar sem ga zaradi čekalne dobe preklical pa tudi okvir mi deluje bolj nedovršeno gre se pa o slednjem kolesu:
http://www.roseversand.com/article/rose-beef-cake-fr-sl-6/aid:432602

Ima pa res vse 140-180 hoda (talas rc) 30 prestav dobra ostala oprema... skratka res vsestransko kolo

Em... Spuščajo se samo vilice, pa še to samo Rockshoxov U-Turn (vzmet) oz. 2step in FOX-ov TALAS (zračni vilici). Pri zadnjem vzmetenju ne samo da se tega ne počne, ni nobene logike. Pri Geniusu se hod le omeji, ne pa zniža na 140 mm. Zaklene se pa skoraj vsak Foxov serijski amortizer. Samo na belanci nimaš blingy ročke.

Velikega zobnika pa pri 36T srednjem zobniku spredaj ne boš pogrešal, sploh pa ne pri ~2.4 gumah. Oz. boš pogrešal samo pri rahlem asfaltnem klančku z vetrom v hrbet.

Ampak po drugi strani je tvoj denar :P

EDIT: aja kako zgleda nedovršenost okvirja?
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Draz_H » 05 Jul 2011 17:49

Kupi si trdaka ;)
Uporabniški avatar
Draz_H
član

OdgovorNapisal/-a kmetek » 05 Jul 2011 18:04

Točno to sem mislil napisat že v drugem postu, takoj ko sem videl omembo 42 zobnika in asfalta :lol:

Vsem ki NIMAJO "viška" denarja, ne vedo kaj bi radi in vozijo ture, predlagam da pregledajo kakšno temo o AM trdakih.

Ker kregat se v vsaki temi koliko hoda imet je že res dolgočasno. Pri trdaku nimaš kaj dosti na izbiro :lol:
Uporabniški avatar
kmetek
član

Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a giantfox » 05 Jul 2011 18:55

če bi izbiral med tema dvema bi vzel genius lt že zaradi boljše geometrije za vzpon pa da istočasno zakleneš vilco in amortizer je fajn zadeva
drugače bi jaz vzel http://www.bionicon.com/bikes/alva180coil :lol:

da se z biciklom z 170 hoda brez problema xc peljat samo izbor gum mora bit pravi
giantfox
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a bikerx » 05 Jul 2011 19:05

Malo si še preberi o 2 stepu in Lyriku.
Meni osebno je Enduro zelo všeč sem ga testiral 1 uro.
Edino kar mi na E. ni všeč so vilice, katere se ne dajo pogrezniti. 2 step se pa kvari?
180 ali 160 hoda je vseeno, tak kot 2 ali 3 zobata gonilka.
Razen če ne voziš maratone, saj z 14-15 kg kravo to tudi neboš?
Get real pa se spravi v prvo trgovino in si sposodi bajk za kako uro, ker si že rahlo tečn.
Uporabniški avatar
bikerx
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 05 Jul 2011 19:12

2. stvari

1.
Draz_H napisal/-a:...
Če hočeš voziti XC s kolesom s 180 hoda...be my guest ;)
...

2. Moj Enduro nima 3 zobnika in ga nisem pogrešal nikoli. Tudi npr. na Trans - Siciliji ko smo delali tudi po 40 km po ravnem po asfaltu

Kupi Liteville 601. :)
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a mannetou » 05 Jul 2011 19:17

Najmanj 5 ljudi mu je že dalo vedet, da 3h zobnikov ne bo potreboval, pa se še vedno ne da prepričat. Takim ni pomoči! :)
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a mitjaxp » 05 Jul 2011 21:01

Bols da res zapremo to temo ker smo ze res prevec zagreznali pač povedu sem da rabim tretji zobnike in ne vem zakaj bi me nekdo ko ne more vedet kk se vozim sploh poskušu prepričat da ga ne rabim čeprev sem se pa hvaležen za vaša mnenja bolj me je zanimalo če je mogoče namestit tretji zobnik vendare ga ni ker je pač taka gonilka če je že kolo res namenjeno taki vožnji da ga ne rabiš bi blo smiselno da bi bila tam vsaj zaščita za zobnik v+ne vem kk se ze reče, ki jo pol itq lahk menjaš za zobnik zato se mi zdi to zgrešena zasnova in verjetno vsak ki dela malo daljše ture in s tem ne mislim nekih epskih ampak tam 30-40 km še kako potrebuje tretji zobnik če bi se mel namen vozit le po bikeparkih bi pa itq gledu drugo kategorijo koles

Hvala še enkrat za vsako mnenje vam poročam ko bom nabavu kaj kk se vozi ;)

LP!
mitjaxp
član

OdgovorNapisal/-a mitjaxp » 05 Jul 2011 21:06

Tzuli napisal/-a:2. stvari

2. Moj Enduro nima 3 zobnika in ga nisem pogrešal nikoli. Tudi npr. na Trans - Siciliji ko smo delali tudi po 40 km po ravnem po asfaltu

Pogrešal ga verjetno nisi ker ga nisi mel drugače pa res ne vidim razloga da na ravnem asfaltu ne bi šaltalv višji zobnik to mi pa noben ne bo reku al pa res maštak način vožnje jst osebno kot dam ze pri 25km/h va najvišji prenos ne samo najvišji prednji zobnik tk da jst in verjetno vsaj 80% kolesarjev bi na omenjeni podlagi prešaltalo če bi imeli možnost seveda
mitjaxp
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 05 Jul 2011 21:21

Tako kot jaz ne vidim razloga da karkoli sprašuješ na tem forumu, ker ti je itak vse jasno. Kupi si tist kozolc od Geniusa, pa pejt na barjanski kronometer z njim ker si očitno talent.
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a giantfox » 05 Jul 2011 21:24

velik zobnik pride prav pri dolgih asfaltnih spustih za še večjo hitrost na spustih po trailu nima veze
giantfox
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a igorl » 05 Jul 2011 21:25

mitjaxp napisal/-a:
Tzuli napisal/-a:2. stvari

Pogrešal ga verjetno nisi ker ga nisi mel drugače pa res ne vidim razloga da na ravnem asfaltu ne bi šaltalv višji zobnik to mi pa noben ne bo reku al pa res maštak način vožnje jst osebno kot dam ze pri 25km/h va najvišji prenos ne samo najvišji prednji zobnik tk da jst in verjetno vsaj 80% kolesarjev bi na omenjeni podlagi prešaltalo če bi imeli možnost seveda

Z glavo skozi zid je najlazje, a ne?

Povej koliko si KM si prevozil na spodobni AM masini? Na XC trdaku tretji zobnik sigurno ima smisla, z lahkimi (recimo nobby nick 2.25", ki so relativno ok za po gozdu) gumami lahko furas tudi 30-40 km/h. Na AM masini pa imas ponavadi tezje gume, vsaj 800-900 gramov, veliko nas vozi downhill gumo ki imajo 1200 gramov in vec (za teren kjer je 160/180 doma je to skoraj nuja). Za drzat 25 km/h po ravnem rabis kar veliko moci, kaj hitreje pa lahko samo res zelo dobro pripravljeni to delajo na neko spodobno razdaljo (da ne bo pomote, govorimo o max 10-15 km, ljudi se ne vozijo po asfaltu ker s unicujemo (pre)drage gume ki niso za taksno voznjo namenjene).

Prej si omenjal kako vemo po cem bos vozil. Ja sklepamo po tem da kupujes bicikel z 180 hoda, saj to ne kupis za makadam asfalt in hodit v trgovino. Temu je mesto na pravih turcah. Mogoce pa bos res vozil toliko asfalta, ampak potem kupujes napacno kolo.

Kar se bash-a tice, brez njega (oz. z 3-jim zobnikom) bos na domacem terenu kolesa z 180 hoda zobnik unicil v parih turcah (vsaj zvil, pa tudi zobe potrgal stran). Tako da bash na vsem kaj je vec kot 120 hoda skoraj obvezen (so izjeme, ampak to ni ena izmed njih).

Pa se to, doloceni ljudi na tabli imajo veliko vec izkusenj kot ti, eni so tudi v tej temi komentirali. Prevozijo 50 visinskih KILOmetrov (tudi vec) na leto, kar pomeni da vejo vsak detalj kaj na kolesu potrebujejo in kaj ne. In tretjega zobnika (tu bi dodal se lockout spredaj, propodal zadaj odvisno od zasnove vzmetenja) ne rabis.
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 05 Jul 2011 21:37

Tzuli napisal/-a:Kupi Liteville 601. :)

best nasvet :mrgreen: zdej pa dejansko res dobiš Duke Nukem Forever included

Pa na bajk s 160-180 hoda pašejo take gume da z njimi definitivno ne boš pogrešal tavečjega zobnika ... in ne, tud če ga boš imel ga ne boš rabu... probi ene 2x minion 2.5 (verjetno najožje 2.5) 42s par metrov po vročem asvaltu in boš hitro vidu zakaj. Aja sej je že napisu, sam sm se najprej ustrašu wall of texta ...

Vglavnem kupuješ napačen bajk, poglej v slike vaših bajkov kaj je Tzuli nabavu... polnovzmeteno verzijo z malo več hoda, thats it.
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a igorl » 05 Jul 2011 21:55

giantfox napisal/-a:velik zobnik pride prav pri dolgih asfaltnih spustih za še večjo hitrost na spustih po trailu nima veze

Na prste ene roke nastejem kolikokrat sem se z AM masino spustil po asfaltu :roll:
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 05 Jul 2011 21:58

pa tud ko si se te je verjetno prou bolu kurac za tistih par km/h več ...
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a wroom » 05 Jul 2011 22:45

preveč ste vsi zagledani v eno samo zadevo. tudi za enduro motorje so govorili da niso za po cesti leta 85 , še istega leta se le začel supermoto sestavljat ;)

Kot lastik lt-ja ki ga rabim poleg vikend voženj po hribih, gozdovih itd, tudi vsak dan in naredim vsaj 10-20km po ravnini ( delo) lahko rečem da brez trtjega zobnika se goni v prazno saj nad 25kmh je prenos že prekratek.

Lp
wroom
član

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 06 Jul 2011 01:28

wroom napisal/-a:vsak dan in naredim vsaj 10-20km po ravnini ( delo)

In Scott genius ima zares pogruntano vzmetenje...

Slika
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 06 Jul 2011 02:14

bikerx napisal/-a:Malo si še preberi o 2 stepu in Lyriku.
Meni osebno je Enduro zelo všeč sem ga testiral 1 uro.
Edino kar mi na E. ni všeč so vilice, katere se ne dajo pogrezniti. 2 step se pa kvari?
180 ali 160 hoda je vseeno, tak kot 2 ali 3 zobata gonilka.
Razen če ne voziš maratone, saj z 14-15 kg kravo to tudi neboš?
Get real pa se spravi v prvo trgovino in si sposodi bajk za kako uro, ker si že rahlo tečn.

Jap, 2step je pofl, zato pa z 2012 pride popolnoma nov sistem. In menjava vzmetnih sistemov (Solo Air, Air 2Step, Coil, Coil U-Turn) je pri Lyriku realtivno trivialno opravilo.

Glede zaklepa spredaj-zadaj, zadaj je super, a bolj z vidika geometrije (kolo z zaprtim amortizerjem sedi višje v hodu, je torej bolj pokončno), kot z gunacnja, ki ga je na modernih sistemih res malo. Spredaj zaklepanje praktično ni potrebno, vsaj če se voziš v sede. Pri vožnji izven sedla seveda pride prav, ampak spet, takih situacij je malo.

mitjaxp napisal/-a:nekdo ko ne more vedet kk se vozim sploh poskušu prepričat da ga ne rabim

Ravno to je catch, VEMO kako se voziš, ker se nekateri vozimo enako. In uporabljamo 44t zobnik na vsaki furi. Ampak po drugi strani taisti tudi vemo, da se povsem enostavno preživi brez 44t zobnika, ki ga nadomestiš z bashom, 32 na sredini pa nadgradiš s 36. Ja, zmanjkalo ti bo obratov. Na dveh od 100 tur v enem letu (številke čez palec), ker nektaeri vemo, da 44t zobnik na AM biciklu z ~2.4 gumami z nizkim tlakom na asfaltu laho na akso (najtežja prestava, torej 44-11) poženeš samo z ogromno kondicije (za daljša obdobja) oz. na rahlem spustu pri vetru v hrbet. Torej tistih nekaj situacij, ki jih lahko enostavno črtaš in imaš kasneje manj problemov, recimo s kamenjem, ki ti prileti v zobnik in ti ga tako pokrivi, da ga moraš takoj ravnati na roke, ker sicer pobira verigo s srednjega zobnika.

wroom napisal/-a:preveč ste vsi zagledani v eno samo zadevo. tudi za enduro motorje so govorili da niso za po cesti leta 85 , še istega leta se le začel supermoto sestavljat ;)

Kot lastik lt-ja ki ga rabim poleg vikend voženj po hribih, gozdovih itd, tudi vsak dan in naredim vsaj 10-20km po ravnini ( delo) lahko rečem da brez trtjega zobnika se goni v prazno saj nad 25kmh je prenos že prekratek.

Lp

A ne bi blo commutanje na delo lažje z enim poceni trekkingom oz., bogoskrunska beseda!, specjalko?
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a DamijanD » 06 Jul 2011 05:19

mitjaxp: še enkrat: če boš imel na kolesu ustrezne gume (~2.4+), potem ti tretji zobnik ne bo veliko koristil. Če pa že sedaj veš, da boš na bicikel dal kakšne 2.1 gume, potem ti bo sicer tretji zobnik prišel zelo prav, ampak kolesa (160/180) pa ne boš izkoristil in je bolje kupiti kakšno kolo z manj hoda.
Uporabniški avatar
DamijanD
član

Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a mrd » 06 Jul 2011 05:26

Dejavu tema... Pa enako kolo in enaka vprašanja in enak pametnjakovič...
1000 ljudi pravi: ne rabiš 44T. Vzemi raje bash guard.
2 pametna: rabiš rabiš.
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a jing&jang » 06 Jul 2011 07:11

1. Lahko ti dam telefonsko cloveka, ki je vozil 2 scotta (genius in ransom), pa vem da ne bo vec nobenega. Vzrok: pokvarljivost zadnjega amortizerja, z vsemi tezavami ki so jih navedli ze predhodniki. Zdaj vozi ZADOVOLJEN foxe.

2. 1001-vic. Ce si preprican, da rabis 3 zobnike na kolesu, potem nikakor ne rabis 180 cm sprednjega vzmetenja in imas na kolesu cca 3 kg prevec. Za enduro/Am kolo sta dovolj 2+bash.

3. Na svojem spiciju imam najlažje razmerje 20T spredaj 34T zadaj. Par eni nazaj sva s kolegom brcala po enem smuciscu gor; kar solidno dolg klancek. Kolega ima 20 spredaj in 36 zadaj. Ne mores verjet, koliko pomagata tista 2 zobnicka zadaj, ko dihas na skrge, ko ti prvi konc gor konstantno rine gor (ne vem al je garmin prav kazal al ne, naklon je bil 32 stopinjski, kot sem ze rekel kar nekaj casa).

Je pa res tudi to, da veliko ljudi svojih enduro/am koles ne uporablja niti na 50% zmoznosti kolesa in bi se verjetno veliko bolj udobno vozili z kakim biciklom, ki ima 3 kg manj z manj hoda. Morda si eden izmet teh, morda ne. Ce si, se ti bolj splaca kupit kolo, ki je sicer manj agresivno na izgled, vendar ti zna sluzit veliko bolje; manj hoda, manj teze. Razen seveda ce ti samo pocutje ob lastninjenju ene hude masine povzroca tako veliko zadovoljstvo, da to skompenzira 'overkill'. Osebna odlocitev na koncu, katero sprejme vsak sam :wink:
love2ride & ride2live
Uporabniški avatar
jing&jang
član

Kraj: TGorc

OdgovorNapisal/-a Ortelius » 06 Jul 2011 07:22

jing&jang napisal/-a:(ne vem al je garmin prav kazal al ne, naklon je bil 32 stopinjski, kot sem ze rekel kar nekaj casa).

Najbrž je bil naklon 32 odstoten. Pri 32 stopinjskem bi že zdavnaj naredil preval nazaj. :wink:
24 hours in a day.... 24 beer in a case.... Coincidence?
Uporabniški avatar
Ortelius
član

Kraj: Tacen

OdgovorNapisal/-a jing&jang » 06 Jul 2011 09:10

Ortelius napisal/-a:
jing&jang napisal/-a:(ne vem al je garmin prav kazal al ne, naklon je bil 32 stopinjski, kot sem ze rekel kar nekaj casa).

Najbrž je bil naklon 32 odstoten. Pri 32 stopinjskem bi že zdavnaj naredil preval nazaj. :wink:

Jap...Napacna uporaba besede.... Je bilo se zgodaj zjutraj :roll:
love2ride & ride2live
Uporabniški avatar
jing&jang
član

Kraj: TGorc

OdgovorNapisal/-a Thema » 06 Jul 2011 09:31

Glih berem ta thread pa mi kolega pejsta tale clanek
http://en.wikipedia.org/wiki/Dunning%E2 ... ger_effect
lold hard
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a Draz_H » 06 Jul 2011 12:40

Mitja, si še z nami? :)

Da ne boš mislil, da te hočemo na križ pribiti...samo svetovati ti hočemo, da boš na koncu izbral kolo, ki ti bo (srčno upam) odgovarjalo in s katerim se boš veselil prihajajoče turce...;)

Na tvojem mestu bi še uč ozrl na S Camber-ja in Stumpija...;)
Uporabniški avatar
Draz_H
član

OdgovorNapisal/-a mitjaxp » 06 Jul 2011 21:40

lej res ne vem ka ste me tk napadli s temi zobniki pač če ga ne rabte ga pa, nimate jst sem pač na zadnjih vožnjah veliko o tem premišljeval in računal razmerja tako da sem prišel do zaključka da bi mi dostkrat prav prišel čeprav ne rečem da nebi šlo brez njega ne vem zakaj ge ne bi imel če ga lahko imam, kot sem rekel me moti ker je gonilka nareta da niti guarda ne morš dat gor in zato moram celo gonilko menjat če bi šel na kakšno daljšo turo in si bi zaželel tretjega in ne vem zakaj me za to pluvate in nič nisem pametn sam povedu sem, da bi ga rabu ne vem zaka se sploh kregamo zato, tud vam verjamem, ki pravte da ga ne rabte in vam ne bom pametoval da se delate pametnega ker ga ziher rabte...

V glavnem čist smo zašli s teme tk, da najbolš da res kr zapremo temo hotel sem slišat samo vaše mnenje o slednjih kolesih sploh o claymoru če ga ima kdo, ker je res malo napisanega o njem in sedaj se kregamo o tem ali rabim tretji zobnik ali ne. Še enkrat povem rabim ga in me ne prosim pluvat zarad tega, ker pač en meni da sem verjetno neumen, ker si ga želim na takem kolesu in tudi če bom claymora kupu bom zrihtu tk da ga bom mev, ker mi ni nič napoti tud če ga nikol ne bom uporabu bom pa gonilko menju, če bo treba.
mitjaxp
član

OdgovorNapisal/-a mitjaxp » 06 Jul 2011 21:45

Draz_H napisal/-a:Mitja, si še z nami? :)

Da ne boš mislil, da te hočemo na križ pribiti...samo svetovati ti hočemo, da boš na koncu izbral kolo, ki ti bo (srčno upam) odgovarjalo in s katerim se boš veselil prihajajoče turce...;)

Na tvojem mestu bi še uč ozrl na S Camber-ja in Stumpija...;)

kera koles pa so to kje jih lahk vidim mogoč kak link, specifikacije, cena... ker prvič slišim hvala za predlog
mitjaxp
član

OdgovorNapisal/-a mannetou » 06 Jul 2011 22:08

Poglej trda buča... Se ti zdijo smiselne 20" feltne na polnokrvnem terencu tipa Range Rover? So, če se misliš vozit samo po mestu/asfaltu. Tako je tud v primeru prednjih zobnikov. Polnovzmeteno kolo tipa Claymore ima v najbolj posedenem stanju BB kvečjemu 15cm nad tlemi in zelo rado se zgodi, da z zobniki priletiš v kakšno skalo. Zato se uporablja bash in verjemi ni za brez veze. In bash za 36t zobnik ima še precej manjši obseg od 44t zobnika, se pravi je verjetnost da kam priletiš z 44t zobnikom še veliko večja. Skratka neumnost. In ne jeb*t poštene tablaše v glavo, da si računal razmerja, ker nisi. Če bi, potem bi vedel da sta zobnika 39/27 več kot dovolj za vožnjo po ravnem, sploh v kombinaciji z 10 redno kaseto. Dovolj bi bila tudi 36/24. Ampak ti že veš...
zee Germans napisal/-a:In Scott genius ima zares pogruntano vzmetenje...

Slika

Se vidmo na tleh... :wink:
Slika
Uporabniški avatar
mannetou
član

Naslednja

Vrni se na Smetnjak

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]