Cannondale Claymore 3 vs genius LT40

Zbirka, vzorci nezaželenih ali slabo odprtih tem. Teme nekaj časa ostanejo, potem izginejo. Izginejo lahko tudi avtorji, če se večkrat znajdejo v smetnjaku.

Re: Cannondale Claymore 3 vs genius LT40

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 06 Jul 2011 22:18

Če se ne nauči iz tujih napak zastonj, naj se pa pač iz svojih plačniško, njemu na ljubo, ljudje ne se obremenjevat, to je najmanj kar lahko storite :mrgreen:

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a jing&jang » 06 Jul 2011 22:23

Mitja, gre samo za to, da kolo s takimi karakteristikami omogoca in je narejeno za to da se vozis tudi cez kake globje stvari kot so skale, podrta drevesa, previsi,... In pri takih stvareh nasedes z tavelikim zobnikom in se posledicno lahko prekucnes/nasadis. Zato ti ga vsi odsvetujemo. Ce tega ne bos vozil, potem morda res ne potrebujes takih karakteristik na kolesu, ker se bos veliko bolje vozil z bolj light kolesom. Scotta ti nekateri odsvetujemo z razlogi in iz izkusenj, ki smo jih nabrali v zadnjih letih. Nihce ti nice nic slabega, hocemo ti dobro. Ni pa scott slabo kolo. Njihovo vzmetenje je precej sufisticirano in posledicno je tezje odpravit kak problem.

Moras pa vedet, da nas velika vecina dela vecurne ture s takimi kolesi brez tezav. In res je tudi to, da karkoli bos kupil, se bos kakovostno in dobro vozil. Slabih koles v tem cenovnem razredu skoraj ni vec. Morda bo kdaj kak siv las zaradi 'podaljsanega servisa', ampak uzitek v voznji bo. In tistega kar ne bos imel (in ne bos poznal), ne bos pogresal. Skratka nabavi bicikel in se cimvec vozi :) pa srecno!
love2ride & ride2live
Uporabniški avatar
jing&jang
član

Kraj: TGorc

OdgovorNapisal/-a Draz_H » 06 Jul 2011 23:56

Mitja...

Izvoli ;)

http://www.specialized.com/us/en/bc/SBC ... e=Mountain

Glede na tvoje želje imam občutek, da bo Claymore, ipd. "overkill"...

Če pa imaš občutek, da bi te znala "premamiti" "freeride vožnja" in boš željan večjih adrenalinskih "podvigov" si ga pa le omisli. Meni je na "uč" kolo izredno všeč. Rahlo sem skeptičen samo glede amortizerja in servisa...

Genius mi ni všeč :mrgreen:
Uporabniški avatar
Draz_H
član

Kraj: 0_O

OdgovorNapisal/-a Zhiloreznik » 07 Jul 2011 09:41

Draz_H napisal/-a:Mitja...

Izvoli ;)

Glede na tvoje želje imam občutek, da bo Claymore, ipd. "overkill"...

Če pa imaš občutek, da bi te znala "premamiti" "freeride vožnja" in boš željan večjih adrenalinskih "podvigov" si ga pa le omisli. Meni je na "uč" kolo izredno všeč. Rahlo sem skeptičen samo glede amortizerja in servisa...

Genius mi ni všeč :mrgreen:

Mu ne bi vsaj EVO verzijo Stumpija prvošču? Aja točno, nima 44 zobnika!

Jst mam Propheta, ki ima zgolj 140 hoda pa se mi bolj lušta Basha, kot pa 44 zobe na 2,35 gumah. Ko pade dinare si grem predelat :) Mi je pa Claymore všeč, verjetno ker imam Cannondale-a pa zdrži tudi kej, če ga je Cris Van Dine preganju po Rampage-u in na tej zadevi: http://www.vitalmtb.com/videos/member/C ... /sspomer,2

Drugače je pa Enduro itak zakon bajk!
Zhiloreznik
član

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 07 Jul 2011 09:49

Zhiloreznik napisal/-a:Mu ne bi vsaj EVO verzijo Stumpija prvošču?

Ne obstaja EVO sam v tadragi različici oz kot framekit ?
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a mannetou » 07 Jul 2011 11:37

Zhiloreznik napisal/-a:Mi je pa Claymore všeč, verjetno ker imam Cannondale-a pa zdrži tudi kej, če ga je Cris Van Dine preganju po Rampage-u in na tej zadevi: http://www.vitalmtb.com/videos/member/C ... /sspomer,2

Ma par takih voženj zdrži itak vsak amortizer. Če Chris kej zjebe dobi še isto uro nov amortizer in to zastonj. Drugo je pa pri splošnih uporabnikih. :wink:
Uporabniški avatar
mannetou
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mitjaxp » 07 Jul 2011 17:26

dans sem se zanimu za kono coilair in če se bo dalo dobit za pametno ceno si jo bom verjetno ubodu, aja glej ga zlomka ima možnost za tri zobnike spredaj očitno pr koni ne vedo kaj delajo da dajo takšno gonilko na tak tip kolesa, poglej še eno njihovo neumnost spredaj ima talasa kateremu je mogoče celo spreminjati hod od 140 do 180 zakaj le ko mi pa na kraj pameti ne pade da bi si pri vožnji v klanc znižal vzmetenje in mogoče za odtenek lazje sfural res ne vem kje imajo glavo tile možiceljni pri koni da take neumne kombinacije delajo celo tk neumne da jo bom zagotovo kupil če se jo bo le dalo dobiti

glede nekaterih komentarjev pa ni besed eni po ravnem vozijo v razmerju 39/27 a ni to počasnejše razmerje za v hrib ne vem pol s kakim prenosom plezajo 39/11 poglej mannetou ne bit tolk pametn pa če že hočeš računat pri caymoru je najhitrejše razmerje 39/11 se pravi 3,5 pri scottu npr pa 44/11 se pravi 4 in to razmerje mi pogosto pride prav in ne vem kaj teb ni jasno pač ti raje pedaliraš z višjimi obrati kot jst to je pa čisto stvar navade. In še enkrat naj povdarim da ni bla tema namenjena komentiranju kaj rabim pa kaj ne ampak za primerjavo dveh koles

sedaj lahko mogoče še kdo poda mnenje o koni ali pa jo popluva ker ima možnost dodati tretji zobnik ravno to me je motlo pri claymoru ker sploh ne moreš dodatri tretjega zobnika ali pa zaščite bush al kk se ze reče poleg tega mi je talas pri koni všeč ke se zaho zmanjša hod na 140 kar še kako prav pride vsaj meni pri plezanju in ne vem zaka morte pluvat in zakaj bi biv jst zj trda buča, če povem kaj me moti in kaj pričekujem ter si želim od kolesa
mitjaxp
član

OdgovorNapisal/-a kacu » 07 Jul 2011 17:38

mitja ne seri pa kupi kaj hočeš :roll:

Zakaj potem sprašuješ, če nisi pripravljen sprejet odgovorov? (pametnih)

Nihče ni omenil, da je talas brez vezen. Vsi pa pravimo (vemo), da 44T zobnik ne sodi na tako kolo...
Prioriteta takega kolesa je gozd oz. vse samo ravna cesta ne.

To je isto kot terenec s slick gumami :)
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
kacu
član

Kraj: Glava

OdgovorNapisal/-a igorl » 07 Jul 2011 18:01

mitjaxp napisal/-a:sedaj lahko mogoče še kdo poda mnenje o koni ali pa jo popluva ker ima možnost dodati tretji zobnik ravno to me je motlo pri claymoru ker sploh ne moreš dodatri tretjega zobnika ali pa zaščite bush al kk se ze reče poleg tega mi je talas pri koni všeč ke se zaho zmanjša hod na 140 kar še kako prav pride vsaj meni pri plezanju in ne vem zaka morte pluvat in zakaj bi biv jst zj trda buča, če povem kaj me moti in kaj pričekujem ter si želim od kolesa

Tale CoilAir je kar ok, so ga pohvalili na MBUK testu. Je tudi ze kaj napisano v drugih temah tu na tabli.

Se moj zadnji prispevek kar se tice gonjenja. Ni problem v samem razmerju (ali je to 3:1 ali 4:1 ali karkoli), problem je da taksne hitrosti, kjer bi to razmerje prislo prav (da ne vrtis ko zmesan), ne bos mogel dosect/vzdrzevat na neki daljsi razdalji. CoilAir itak pride s maxxis DH gumami se mi zdi. Pejt na testno voznjo (ce se da) in poskusi gonit 100 m 30 km/h v eno in drugo stran, bos videl o cem govorimo.

Lahko pa prides do mene in ti posodim spicy-a. Spicy je prisel z triple gonilko. Tretji zobnik sem dal stran in srednjega obdrzal 32. Torej imam razmerje 32-11 (glej ga zlomka, se manj kot 36-11, kar je ponavadi na klesih ki predjo z double gonilko) in se nikjer nisem rabil vec. Zadnjic smo na povratku iz fure drzali ene 30 km/h par kilometrov (makadam po ravnem), obratov ni zmanjkalo (da bi v prazno vrtel). Me je pa to zmantralo bolj kot sama fura. In tu razmerje nima pretirane veze, je stvar moci.
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a mannetou » 07 Jul 2011 19:04

mitjaxp napisal/-a: poglej mannetou ne bit tolk pametn pa če že hočeš računat pri caymoru je najhitrejše razmerje 39/11 se pravi 3,5 pri scottu npr pa 44/11 se pravi 4 in to razmerje mi pogosto pride prav in ne vem kaj teb ni jasno pač ti raje pedaliraš z višjimi obrati kot jst to je pa čisto stvar navade. In še enkrat naj povdarim da ni bla tema namenjena komentiranju kaj rabim pa kaj ne ampak za primerjavo dveh koles

Če je kdo tukaj pameten, si to ti. Vidim, da ti gre tud računanje prenosov/razmerij. :roll: Samo pisanje ti ne gre najbolje od rok. Delaj kar te je volja. BMK.

Coilair je hud bike, v originalu ima dva zobnika 36/24 in bash. :wink:
Uporabniški avatar
mannetou
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mitjaxp » 07 Jul 2011 19:35

a lahk končno nehamo o teh prenosih in zobnikih ter raje govorimo o izkušnjah s temi kolesi, pa še sam to poslušam in cenim vsako mnenje, če ga bom pa upoštevu se pa mnda lahk sam odločim brez da me popluvate. Zj pa se enkrat prosim če lahk nehamo o zobnikih in prenosih.

A se da se kje drugje dobit kona razen pri web company, a ve kdo za kako trgovino v avstriji mogoč pa, da bi dali vsaj ene 15% popusta, gre se zato ker web company ma bol malo zaloge koles in je treba vse cakat sploh mojo velikost jst bi pa šel 23.7 v les 2 alpes če bom dobu kolo seveda.
mitjaxp
član

Prejšnja

Vrni se na Smetnjak

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov