HARO Extreme X7 FR???

Zbirka, vzorci nezaželenih ali slabo odprtih tem. Teme nekaj časa ostanejo, potem izginejo. Izginejo lahko tudi avtorji, če se večkrat znajdejo v smetnjaku.

HARO Extreme X7 FR???

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 28 Jul 2011 20:46

pozdravljeni!!!

zasledil sem eno fajn ponudbo in me namreč zanima kaj vi menite o tem kolesu...kolo stane 1600€ dobim ga za 1000€ NOVEGA iz trgovine..pač popust...letnik je 09...zanima me nasploh kaj lahko poveste o HARO-tih in o opremi ki je na kolesu...pohvale kritike skratka +,-...

kolo bi uporabljal za spuste v domačih gozdovih(amatersko narejene progice) in pa pohorje...sem pa čisti začetnik...velik 170cmm 70kg...kolo me je pritegnilo ker je namreč zelooo lepo heh...

no v glavnem zanima me nasploh okvir in pa oprema...

link...

http://www.mtbr.com/trp_16_383_1crx.aspx

za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem!!!
ASUStek
član

Re: HARO Extreme X7 FR???

OdgovorNapisal/-a kmetek » 28 Jul 2011 22:41

Za tak denar nimaš kaj dosti razmišljat, ker nekega hudega napredka od takrat itak niso naredili. Oprema je pa za začetnika več kot dovolj dobra.

Edino kar bi ti priporočal predno ga začneš uporabljat je to, da menjaš olje v zavorah, mogoče celo v amortizerju in vilicah, 2 leti staro olje le ni novo.
Uporabniški avatar
kmetek
član

Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 28 Jul 2011 22:46

kmetek napisal/-a:
Edino kar bi ti priporočal predno ga začneš uporabljat je to, da menjaš olje v zavorah, mogoče celo v amortizerju in vilicah, 2 leti staro olje le ni novo.

Eh, dej nehi, a misliš, da ko menjaš olje, da je ganc novo? Nisi pomislil, da stoji v embalaži že par let? Vse kar rabi je, prezračevanje zavor, če se izkaže, da je kej zraka notri.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 29 Jul 2011 01:04

Za tak denar za začetnika bo kul :)
|johnny|

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 29 Jul 2011 08:59

no ok kolo sem nabavil...za1x sem z njim zelo zadovoljen vse dela kot mora mogoče še bremze ne primejo kot bi mogle drugače je kolo zelo mehko rebound sem nastavil kot mi odgovarja in je res kul...edino skrbi me da nebi kaj "prehitro" uničil ker za 1000€ se mi zdi res poceni kolo glede na opremo..ker če bi kupoval po delih bi prišlo kolo krepko čez 1000€ oz cirka 1500€ brez štela pač koliko sem preračunal in pogledal nove komponente....mislim da je bil dober nakup....mogoče bi lahko bilo malo več hoda vzadaj...vsaj 180...hehe no pa ok....v glavnem zadovoljen....aja edino nabavit moram nujno ketnšponarja in bi vas prosil če mi lahko kakšnega svetujete tak da bo koliko toliko dober in ne predrag....hvala in lp
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 29 Jul 2011 09:49

truvativ shiftguide ... dela.
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Unjust » 29 Jul 2011 10:00

Če si še začetnik in še rasteš :) nima smisla kupovati nekaj dražjega.Malo občutka pa ne boš nič odlomil.

Pred nakupom bi milo mogoče dobro pogledati tudi Scott voltage FR (1350€), ki ima dobro osnovo za nadgradnjo komponent ampak sedaj je itak prepozno :) .
Unjust
član

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 29 Jul 2011 10:17

sem gledal tega scotta ampak če tak pogledaš sem za manj denarja dobil "boljše" kolo oz boljše komponente...a ni tako???

EDIT: kaj pa ketnšponar??? kakšen predlog??? ima mogoče kdo naprodaj za dva zobnika??? tale truvativov shiftguide bi bil dober???

hvala in lp
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 29 Jul 2011 11:13

Kupil si kolo z boljšo opremo, vendar je voltage vseeno zelo zelo dober okvir

http://www.kolesarska-trgovina.si/produ ... ona5dutlp7 naprimer
Pa odstrani sprednji menjalnik pa manjši zobnik....
|johnny|

OdgovorNapisal/-a Unjust » 29 Jul 2011 11:47

em gledal tega scotta ampak če tak pogledaš sem za manj denarja dobil "boljše" kolo oz boljše komponente...a ni tako???

V samem delovanju komponent niti ni nekih velikih razlik v primerjavi s tema dvema kolesoma. Jaz osebno raje kupim "boljši" okvir z malo slabšo opremo kakor obratno saj je lažje zamenjati kakšeno komponento kakor pa okvir.

Vseeno pa tudi tale haro ni slab.

Kar se ketenšponerja tiče. Pač kupi nekaj cenejšega za 2 zobnika in to je to...itak nekih velikih razlik ni (pri cenejših izvedbah)...če se ne motim ima tale haro že ISCG 05 način pritrditve. Naj me prosim nekdo popravi v kolikor se motim.

lp
Unjust
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 29 Jul 2011 13:10

zakaj bi kupoval šponer za dva zobnika, če je kolo namenjeno spustu in itak ne rabi manjšega zobnika....

Vzami dol zobnik in menjalnik in nabavi šponer za en zobnik pa konec...
|johnny|

OdgovorNapisal/-a MiLi » 29 Jul 2011 13:24

ne posluši đonija. pusti dva zobnika...boš saj prilezel kam, če se ti bo zluštalo gonit. verjemi pa, da se ti bo oz. boš počasi mel poln kufer, tiščanja kolesa v breg.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Bojac » 29 Jul 2011 15:07

Pa, saj imaš 180mm hoda.... no ja dobra 2mm manj...
http://www.bikepedia.com/quickbike/Bike ... &Type=bike
Zadnjič spremenil Bojac, dne 29 Jul 2011 15:10, skupaj popravljeno 1 krat.
ma...ti si znoru....tok zgodi ????
Uporabniški avatar
Bojac
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 29 Jul 2011 18:05

MiLi napisal/-a:ne posluši đonija. pusti dva zobnika...boš saj prilezel kam, če se ti bo zluštalo gonit. verjemi pa, da se ti bo oz. boš počasi mel poln kufer, tiščanja kolesa v breg.

ASUStek napisal/-a:kolo bi uporabljal za spuste v domačih gozdovih(amatersko narejene progice) in pa pohorje...

Kako veš da hoče s kolesom sploh kam prigonit.....z dvema zobnikoma nikoli ne bo delovalo tako kot z enim in dobrim šponarjem....padanje ketne iz zobnikov je jebeno nadležno
|johnny|

OdgovorNapisal/-a MiLi » 29 Jul 2011 19:02

v treh letih, kar mam šponar ter dva zbonika, lahko na prste ene roke preštejem, kolkrat mi je ketna padla iz zobnika. če je prav nastavljeno, je to res zanemarljivo. itak je pa šele nabavu kolo, tak da naj si vzame cajt in sam vidi, kaj mu odgovarja.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 29 Jul 2011 19:48

hmmm...kaj naj rečem na nek način res ne rabim dveh zobnikov a za1x bom pustil ker tudi po teh naših gozdovih mi je vseeno bolje malo zagonit kot pa kolo potiskat...bom kupil truvativa za dva zobnika in pustil dokler se nebom drugače odločil...v glavnem hvala vsem lahko pa rečem da sem s kolesom več kot zadovoljen....za mene dela perfektno in kolo je res fajn mehko.sem se danes vozil s lapierjem frogyjem 318 in razlike nisem opazil v ničem..no mogoče mi domain vile delujejo bolj prefinjeno...druge razlike nisem opazil tak da lahko še 1x rečem več kot zadovoljen....lp
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a Unjust » 30 Jul 2011 18:00

Eden zobnik na takem kolesu pomeni, da boš v večini v klanec kolo porival.Če misliš biti dosti v bike parku in imaš v tvoji okolici strmo pobočje potem se ti 1 zobnik splača v nasprotnem primeru bi jaz obdržal 2.

sem se danes vozil s lapierjem frogyjem 318 in razlike nisem opazil v ničem..no mogoče mi domain vile delujejo bolj prefinjeno...druge razlike nisem opazil tak da lahko še 1x rečem več kot zadovoljen....lp

No ja si se verjetno premalo vozil oz. imaš še premalo znanja, da bi opazil razliko.Ko bi se spustil po kakšnem bolj zahtevnem terenu bi to opazil.
Nočem nič slabega vendar Froggy je razred boljše kolo seveda tudi za razred dražje.

lp
Unjust
član

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 30 Jul 2011 19:11

in v čem bi naj opazil razliko med frogyjem ko pa ima enako opremo na bajku razen da ima domain vile ki sem rekel da delujejo bolj prefinjeno in pa jucy 7 bremze ki bremzajo slabše od mojih oz model nima vredu nastavljeno ostala oprema je enaka s tem da je frogy kar težje kolo od tega harota(preverjeno da nebo kdorkoli karkoli nasprotoval)...in pač samo iz radovednosti sprašujem v čem bi naj opazil razliko oz na kaj naj bom pozoren in bom preveril še 1x.....lp
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 30 Jul 2011 19:51

Vilo maš ti brez dvoma boljšo, če se ti zdi da ne deluje pravilno se poigraj z nastavitvami....

Če sem prav razbral iz slike imaš ti avid juicy 5....sama zavorna moč v primerjavi z 7 je enaka....razlika je v možnosti nastavitve hoda in oddaljenosti ročice....če na frogy-ju slabše delajo so verjetno res krive nastavitve ali pakne...ali pa bi jih blo treba prezračit

Frogy naj bi mel boljši sistem vzmetenja....kaj točno naj bi ble prednosti v primerjavi s harotom ne vem....100% da bolje pleza...verjetno pa tudi lepše pobira neravnine, je bolj stabilen itd.

Sklepam da ne furate ne vem kak dolgih in tehničnih spustov, zato je težko opaziti razliko.....pri nekaj daljših spustih pa bi opazil razliko.....stvar rahlo otežuje tudi to da si začetnik
|johnny|

OdgovorNapisal/-a Unjust » 30 Jul 2011 20:18

|johnny| napisal/-a:Frogy naj bi mel boljši sistem vzmetenja....kaj točno naj bi ble prednosti v primerjavi s harotom ne vem....100% da bolje pleza...verjetno pa tudi lepše pobira neravnine, je bolj stabilen itd.

Točno to.
Najbolj očitno je pri pobiranju neravnin kar pa seveda dobro opaziš šele ko imaš za sabo malce "kilometrine" oz. izkušenj.
Drugače pa naj bi bil po specifikacijah proizvajalca froggy 318 za cca 0.8kg lažji od X7 (17.1kg vs 17.9kg)

Če imata dva različna okvirja zadaj enak amortizer še ne pomeni da bosta oba enako dobro delovala (vidim da primerjaš samo glede na opremo..).Delovanje zadnjega dela je odvisno predvsem od zasnove ter načina vpetja amortizerja/nihajke potem pa je tu še sama geometrija celotnega okvirja.

ASUStek napisal/-a:razen da ima domain vile ki sem rekel da delujejo bolj prefinjeno

|johnny| napisal/-a:Vilo maš ti brez dvoma boljšo, če se ti zdi da ne deluje pravilno se poigraj z nastavitvami....

Verjetno ASUStek s tem misli na delovanje vilice predvsem v začetnem delu hoda, ki je pri Zokiju 66 nekoliko bolj sticky.

Svetujem ti, da se sedaj posvetiš nastavitvam amortizerjev.Se pravi za začetek rebound ter nastavitev SAG-a(za koliko se ti posede bicikel ko sediš na njem).
Unjust
član

OdgovorNapisal/-a Slug » 30 Jul 2011 20:42

Problem je zdaj , da ni več prepričan da je naredil dober nakup, kaj sem večinoma
jaz kriv, ker mu nebi smel povedati resnice :mrgreen:

Težko mu je dopovedati
a)Rabi ketnšponar preden bo šel prvič v park
b)Njegov bajk je lažji ker ima enostenske nevegalke in lažje obroče.
c)na lappieru so skoraj na koncu swisstop ploščice ,ki ne vgriznejo tak ko njegove.
d)razliko med enoležajcem in VPP sistemom.

Bajk ni slab za ta denar, edino flexy nihajka ,ker je z mini ležajčki pritrjena na
okvir kvari celotenvtis kolesa.Še geometrija ni napačna.Bottom line pa je da ima
novi bajk z garancijo,jaz pa sem onemu zrihtal v kurcu froggy-ja za isti dnar.
In ta froggy mu ne gre z glave.

Je pa postal prav navdušen nad tem športom , saj je v tednu dni ogromno znanja
o komponentah pridobil in še tablo je najšel :mrgreen:
Da nebi kdo mislil da samo teorijo trenira, že ima svoj prvi rešilec ride za sabo
in " some cool scars for the chicks".Bad ass.

EDIT:Sem pognal froggy-ja po WC progi , in sem bil res presenečen, kako dobro dela.
Tako odziven in še vedno je bil kar planted na zgornjem delu.Na spodnjem delu
pa mu tehični strmi teren ni preveč odgovarjal, pomojem predvsem zaradi 67 stopinj HA.
Prava igračka proti moji DH kravi.
How many shimz does it have and can it be upgraded to moar?
Uporabniški avatar
Slug
član

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 31 Jul 2011 11:41

no mislim da sem dojel poanto kje naj kot začetnik začnem gradit in bom to upošteval ter vaše znanje prenašal na sebe sploh pa mi je veliko pripomoglo znanje đipsija aka Slug-a..HVALA

Unjust napisal/-a:Če imata dva različna okvirja zadaj enak amortizer še ne pomeni da bosta oba enako dobro delovala.Delovanje zadnjega dela je odvisno predvsem od zasnove ter načina vpetja amortizerja/nihajke potem pa je tu še sama geometrija celotnega okvirja.

kar je nekak logično...!

Unjust napisal/-a:Verjetno ASUStek s tem misli na delovanje vilice predvsem v začetnem delu hoda, ki je pri Zokiju 66 nekoliko bolj sticky.

ja mislim točno to..zato sem uporabil izraz "prefinjen" oz napisal sem da domain dela bolj prefinjeno!!!

Unjust napisal/-a:Svetujem ti, da se sedaj posvetiš nastavitvam amortizerjev.Se pravi za začetek rebound ter nastavitev SAG-a(za koliko se ti posede bicikel ko sediš na njem).

bom upošteval :)

|johnny| napisal/-a:Vilo maš ti brez dvoma boljšo

no ja meni so zatrdili drugače

Slug napisal/-a:Problem je zdaj , da ni več prepričan da je naredil dober nakup, kaj sem večinoma
jaz kriv, ker mu nebi smel povedati resnice

se ne strinjam :)

Slug napisal/-a:Težko mu je dopovedati

NITI NE...!

Slug napisal/-a:jaz pa sem onemu zrihtal v kurcu froggy-ja za isti dnar.

zakaj v kurcu??? meni se ne zdi v kurcu ker vse dela kot mora razen bremz katerih se težava odpravi takoj...in če bi jaz imel možnost izbirat med harotom in tistim frogijem verjami da bi se odločil za frogija sploh ker sva oba dala cca.1k€

Slug napisal/-a:že ima svoj prvi rešilec ride za sabo

heh tega nebi rabil omenjat... TI TI...

đipsi LEGENDA :)

lp
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a Unjust » 31 Jul 2011 12:30

Unjust napisal/-a:Če imata dva različna okvirja zadaj enak amortizer še ne pomeni da bosta oba enako dobro delovala.Delovanje zadnjega dela je odvisno predvsem od zasnove ter načina vpetja amortizerja/nihajke potem pa je tu še sama geometrija celotnega okvirja.

ASUStek napisal/-a:kar je nekak logično...!

No ja, tega iz tvojih komentarjev nisem ravno razbral ker si primerjal zgolj samo po opremi :) . Jaz sem presedlal iz starega VPP sistema na novega in je razlika očitna, sploh kar se tiče pobiranja manjših neravnin.
Unjust
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 31 Jul 2011 15:34

66 je zelo dobra vila in nedvomno boljša kot domain.....
|johnny|

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 16 Avg 2011 12:37

[quote="Bojac"]Pa, saj imaš 180mm hoda.... no ja dobra 2mm manj...

jaz sem mislil da bi lahko bilo ZADNJEGA hoda več kot 150mm in ne sprednjega....

zdaj pa še imam eno vprašanje...v vilici nimam SKORAJ NIČ zraka..to pa zato ker mi je edino tako vilica dovolj mehka..zdaj pa me zanima če je to zelo narobe oz če se mi lahko fedra posede...??? je to res??? in pa če bi bilo zelo narobe da bi VES ZRAK SPUSTIL iz vile da bi res bila oring mehka????oz kaj naj naredim da bo vilica dovolj mehka in da je obenem nebom uničeval...lp
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 16 Avg 2011 12:54

http://www.marzocchi.com/template/contenuto.asp?LN=UK&IDFolder=778

tu maš podatke, kolko napumpat vilo. če pri tvoji vili za 55-65kg piše 0 bara, lahko voziš čisto ven spuščeno. če jo boš zabijal, pač dopumpaš. js sm svoji dve 66-tki spimpal tako, da sem notr nalil 5W olje. najbolj bistveno pa je bilo to, da sem dal manj olja, kot je priporočenega. viskoznost se pozna pri štimanju rebounda ter kompresije. manj olja pa v tem, da lahko koristiš večino hoda.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a orlytm » 16 Avg 2011 13:09

MiLi napisal/-a:viskoznost se pozna pri štimanju rebounda ter kompresije.

lahko tole mal bolj razložiš ...

v DHX5.0 sem pri zadnjem servisu uporabil 5w olje in občutek je čist drug, sam ni najbolj reprezentativen vzorec, ker je tut okvir drug :oops:

razmišljam o preizkusu 5w tudi v vilici, zato bom vesel vsake dodatne informacije :)
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a MiLi » 16 Avg 2011 14:17

nekaterim je bil menda rebound pri MZ prepočasen ter kompresija premočna in so namesto 7.5 nalili 5W. sam nisem imel nekih problemov, saj se mi zdi razpon nastavitet dovolj velik. res pa je, da se je pri čisto zaprtem reboundu, vila vračala 4 sekunde :)

pač pravijo, da je za lažje osebe, boljša izbira 5W. menda dela bolj "plush".

pri moji vili, je že pri prvem kliku kompresija neuporabna, za vožnjo navzdol. če bi dal 2.5W, bi šlo fajn skoz a problem nastane pri reboundu, ki pa žal nima velikega razpona in bi bil po vsej verjetnosti prehiter.

vem pa da je Zee tut neki poskušal z drugačno viskoznostjo olja. mislim, da pri Lyrikih, zaradi izboljšane highspeed kompresije.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 16 Avg 2011 21:03

aha super..torej NE DRŽI da če nimaš nič zraka v vili da bi se ti naj fedra posedla???? sem lahko brez skrbi da vile ne uničujem???

no v glavnem jaz sem zdaj iz vile spustil zrak VES ZRAK in bi še vseeno rad imel bolj mehko vilo če je možno in će je kako naj to dosežem??? ker zdaj ko nimam nič zraka v vili mi požira tam nekje 3/4 hoda in še daleč od tega da bi mi jo zabijalo....

vprašal bi vas tudi če je na FOX VAN R možno kako doseči še bolj mehak amortizer kot to da pač fedro odšraufaš na ful...?

pri moji vili, je že pri prvem kliku kompresija

imam jaz slučajno tudi to kompresijo za nastavljat oz da kje kaj klikam??? ja sem pač zelenec in zato takšna vprašanja...če imam to me zanima kje(verjetno na drugi nogi ko je rebound ali pač) in kaj bi naj to sploh pomenilo oz spremenilo???? pa sori za bedasta vprašanja..hehe

zdaj pa mislim da sem postavil dovolj vprašanj in upam na odgovore in tudi že v naprej se zahvaljujem za odgovore...lp
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a kacu » 16 Avg 2011 22:45

V vilici zamenjaj olje kot ti ja napisal Mili, zadaj pa daj mehkejšo vzmet.
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
kacu
član

Kraj: Glava

OdgovorNapisal/-a MiLi » 16 Avg 2011 23:01

če se ne motim imaš RCV model...potem ne rabiš zraka. po vsej verjetnosti imaš mehkejšo-standardno-rumeno vzmet v vilci, tako da tu nimaš kaj za pridobit. edino, če si daš naredit mehkejšo vzmet. najprej nastavi kompresijo na nulo. uni rdeči knof na dnu desne noge, zasuči čisto v minus. to zna pomagat, če imaš slučajno navito preveč v +.

lahko pa preveriš količino olja v obeh nogah. odvij zgornja pokrova, vilco stisni skupaj, ter odstrani vzmet. nameril naj bi 7-8cm od roba luknje, do začetka olja. vila mora bit postavljena vertikalno. če ne drugega, zamenjaj to 7.5W olje za 5W.

ena slikca za lažjo predstavo:

Slika

pri zadnjem amortizerju, pač zamenjaš vzmet za mehkejšo. nova stane okrog 40€.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Slug » 17 Avg 2011 09:49

Ima air assist v obeh nogah in rebound.Zadaj ima 300x3.25 fedro , nvm , nisem še videl 250 fox vzmeti.

Edit:Redkejše olje mu ne bo nič koristilo, ker je pretrda vzmet.Zadaj pa ima 2,2 linkage ratio.
Vsi drugi bajki kar je vozil, imajo večji ratio ali progresivni ratio in zato so z tršimi vzmetmi mehkejši ko njegov.Manj olja pa bi znalo pomagat.

@Mili
Kaj pa da daš v rebound nogo 7,5 wt , v compression nogo pa 2,5wt?Jaz furam 9wt v reboundu in 3,5wt v kompresiji.
How many shimz does it have and can it be upgraded to moar?
Uporabniški avatar
Slug
član

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 17 Avg 2011 14:08

MiLi napisal/-a:najprej nastavi kompresijo na nulo. uni rdeči knof na dnu desne noge, zasuči čisto v minus. to zna pomagat, če imaš slučajno navito preveč v +.

to misliš rebound(črni knof))??? če ja potem ga imam na levi nogi na desni nogi(rdeči knof)) pa v bistvu ni nič celo ta knofek lahko dol vzamem in pod njem ni nič razen šrauf za odšraufat sem pravkar danes gledal...

MiLi napisal/-a:pri zadnjem amortizerju, pač zamenjaš vzmet za mehkejšo. nova stane okrog 40€.

kot je rekel slug kot zgleda imam najmehkejšo vzmet(300)..saj ne da ni mehko je ZELO mehko ampak bi pač še mehkejše za po šumi dol hehe..ko se kateri drug pelje z bajkom malo težji fantič ga od zadaj že skoraj dobesedno zabija...jap sem pač lahki človek heh...

Slug napisal/-a:Vsi drugi bajki kar je vozil, imajo večji ratio ali progresivni ratio in zato so z tršimi vzmetmi mehkejši ko njegov.

eh no đipsi ti se malo motiš.vozil sem le tvoj bajk in od ščuka in edino tvoj bajk je mehkejši ker imaš DHX5 in obilo več nastavitev in ja tudi ratio na okvirju je večji...drugače pa dobro vem kam ciljaš in to je na ščukov bajk in da bodo še drugi vedeli za kateri bajk gre je to FROGY 318...no ja naj povem..njegov bajk NI NIČ mehkejši a-a ampak isti šmorn kot haro..imava enak amortizer enako fedro enako nastavljene nastavitve in različne štele-način vzmetenja kar se v mehkobi ne pozna oz MI na naših progicah ne opazimo razlike mogoče zato ker SMO amaterji oz zaradi relativno kratkih in NEtehničnih prog ...in tudi če bi imel tistega frogyja bi zdaj tu spraševal če mi povejo način kako do še mehkejšega amortizerja tak da đipsi oprosti se motiš...

pa najk povem da nebo kdo mislil da jaz mislim da je haro boljši štel od frogyja..NE NE jaz vem da haro nima za burek proti VPP sistemu na frogyju a kot pravim razlike na naših progicah pač enostavno ne opazimo...

Slug napisal/-a:Zadaj pa ima 2,2 linkage ratio.

kje si najdel ta podatek ker jaz ga nisem nikjer...prosim za link...in upam da to ni bilo na pamet...

EDIT:tistega frogyja so pa itak uničli..včeraj sva se v luckem po progi peljala z soljotom..prvo je imel on frogyja jaz harota in kasneje obratno..in zaključek je bil da je frogy v totalni pizdi..prvo kot prvo bremze v totalni pizdi (juicy7-pač ne zgrabijo) drugo kot drugo vilce DOMAIN v pizdi(luft + delajo bogo hod gre tam nekje do polovice naprej pa trdo ko kamen) tretjo kot tretjo menjalnik gonilka oz gonilni del v pizdi tak da ja za1x še je samo štel kul pa zraven zadnji feder ostalo je bogo in to res bogo...nvm vsi se vozijo z njim vsi ga uničujejo in ni čudno da je bajk takšen kot je...pa ok saj je njegov naj delajo z njim kaj hočejo...

no zdaj ko pride moj serviser iz dopusta jaz peljem bajk na KOMPLET servis...in zdaj bi vas prosil kaj naj tam rečem glede tega da bom imel mehkejše vile in amortizer..rečem naj da nalije manj olja in to 5W..??? kaj še??
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 17 Avg 2011 15:44

ratio-razmerje, lahko zračunaš iz hoda okvirja, proti hodu amortizerja, oz. obratno. Če ima "fedr" 65mm hoda in ima kolo 130mm hoda, pomeni da je 1:2 razmerje. Prvo kolo je vedno prvo. Nikoli ni idealno, ker ne veš kaj bi v resnici rad, kaj lahko dobiš, ne znaš dovolj da bi občutil... 2 leti furanja, da prideš na neko podlago, da veš kaj in kako... Potem se pa še parkat zajebeš ko prase! Kar se tiče trdote... Postavi se v pozicijo za furat in poglej/pogleda prijatelj, koliko je SAG-a. Če ga imaš npr. cca 20-30% je kul. Potem pa pojdi na najljubšo progo in jo vozi par dni, da se jo u resnic nadrkaš in boš hitr, morda boš celo odkriu, da na nekaterih mestih lahko skočiš, in poglej če si vsaj enkrat zabiu vzmetenje. Če si ga samo enkrat si v resnici na idealnem. Če pa nisi izkoristil hoda niti malo, potem pa imaš ali overkill bike za sedaj, ali pa si dejansko prelahek oz. je vzmetenje preveč progresivno pri tvoji teži.
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 18 Avg 2011 15:32

no ja namreč imam cirka 70kg bolj natančno 69kg in ja tudi skačem in ko skačem pač tam kjer si upam porabim recimo max 3.5/5 hoda(vilca) in nekje 4.5/5 hoda(amotrizer) zato bi rad imel še bolj mehko vilo namreč fedro odzadaj sem porihtal tako da pride res skoraj do konca(ob skokih) in je res fajn mehka tudi manjše neravnine pobira idealno...no vila pa me moti že zato ker ne požira manjših neravnin tako kot bi povsej verjetnosti takšna vila morala požirat oz pobirat...kot pravim hod koristim samo na kakšnih skokih večjih jamah itd.. to pa je nekak vse...v glavnem takšna vila bi morala lepo pobirat manjše neravnine npr. korenine ali se motim...??

EDIT:
danes sem navezal vezice na sliderje se šel furat in nato sem zadevo poslikal toliko za predstavo....

tukaj vidite da zadnji feder dela kot bi naj delal...v glavnem popolno(za mene) :)

http://www.shrani.si/f/W/11O/45GNTlUU/2 ... 204419.jpg

http://www.shrani.si/f/1s/5L/2aN9XDDV/2 ... 204459.jpg

vila pa da to vse od sebe kot vidite na slikci :(

http://www.shrani.si/f/1W/13O/2dWYxc53/ ... 204529.jpg
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 18 Avg 2011 21:49

Heh, spredi bi blo pa čist isto tut če bi meu dirt jumperje... :D :D Ja, to bo pa treba se še poigrat z vilco...
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 18 Avg 2011 22:36

Kakšno pa imaš pozo na kolesu? Si bolj odzadaj, ali odspredaj?
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 19 Avg 2011 20:26

ma ej zdaj sem pa jezen na vas :) takšni poznavalci kot ste pa mi niste povedali da imam za štelat kompresijo na vilah....!!! jaooo danes mi je "slug" pokazal glede nastavljanja kompresije na desni nogi in zdaj sem naredil čisto na + in vila je končno mehka ter dela kot želim s tem mislim da lepo pobira majhne neravnine....

EDIT: saj nekdo je omenjal kompresijo in rdeči knofek a sem očitno res prevelik ameter da bi jaz to kužil pa čeprav sploh ni umetnost haha a morate priznati da je ta knofek res čudno poštiman saj se ga dotakneš in pade dol in pod njim je videt le en navaden šrauf in ja nisem opazil da to lahko vrtiš....no v glavnem zadeva rešena vila dela kot želim...vsem hvala za pomoč in veselo vožnjo s kolesom dokler še imamo lepo vreme...

bolfenk napisal/-a:Kakšno pa imaš pozo na kolesu? Si bolj odzadaj, ali odspredaj?

no ja meni vsi pravijo da se držim preveč nazaj tako da zgleda da je moja drža na kolesu očitno bolj kot ne na zadnjem delu kolesa.drugače pa se zdaj večina učim prav drže na kolesu in pravilno zavijanje ter razpolaganje teže na kolesu...bo počasi samo furat furat in furat pa bo...

lp vsem in še 1x hvala za pomoč...

EDIT#2: ker sem res očitno noob bi vas prosil da mi razložite koliko ima moj okvir vzadaj hoda...jaz sem cel čas mislil da ima 150cmm in zdaj sem slišal da bi "naj" imel 180 zato vas prosim če to izjavo potrdite...??!!

evo podatek o okvirju in prosim za obrazložitev.pa ne se zdaj doma pred ekranosm smejat in si mislit "ajaj kakšen noob" ..

Extreme LFP 7” travel alloy frame with sealed bearing pivot and hydroformed top tube; 150mm rear hub spacing
Frame - Extreme 7 6061 Frame; 7” Travel; 1.5” Head Tube; 150mm Rear Spacing; Hydroformed Top Tube -
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 19 Avg 2011 21:24

Ti piše 7" travel kar je točno preračunano 17.78 centimetrov.
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 19 Avg 2011 21:42

kaj pa pomeni potem tole: 150mm Rear Spacing ???
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a Snakes » 19 Avg 2011 21:45

Verjetno da potrebuješ na zadnjem kolesu pesto s 150mm širine.
Uporabniški avatar
Snakes
član

Kraj: tu pa tam

OdgovorNapisal/-a MiLi » 20 Avg 2011 05:58

MiLi napisal/-a:najprej nastavi kompresijo na nulo. uni rdeči knof na dnu desne noge, zasuči čisto v minus. to zna pomagat, če imaš slučajno navito preveč v +.

drugič pa vsaj vse preberi, kar ti napišeno...
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 20 Avg 2011 09:37

ja mili vem..ko si to napisal sem šel preverit in ja kot sem napisal mi ni bilo glih videt kot gumbek za vrtet ker ko sem se gumbeka dotaknil je kar dol padel in kasneje sem napisal da očitno nimam kompresije nakar bi vi poznavalci "morali" napisat oja seveda imaš kompresijo :) tako je to treba dopovedat noobu :D

mili drugače pa da je vila bolj mehka moram kompresijo nastavit na + in ne na -
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 20 Avg 2011 15:35

knof ne bi smel kar tako padat dol. zj če boš fural brez knofa, probi malo zaščitit to luknjo, da ti umazanija, ne bo prišla not.

glede + in - ne vem kk maš. po logiki naj bi +, dal močnejšo kompresijo in s tem manj odzivno vilo.

če boš koristil premalo hoda, se poigraj še z oljem. naj pa to nekdo nardi, ki zna vsaj malo šraufat ;)
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 20 Avg 2011 17:23

ok mili pa hvala ti oz hvala vsem za pomoč mi je koristlo :) danes sem opazil da sem imel nihajlko tako odtegnjeno da je to joj..in zdaj sem zadevo zategnil in juh kako sem vesel saj zdaj zadnje vzmetenje dela še lepše in še lepše pobira/požira tako da sem res zelo vesel in zadovoljen s kolesom ter bral sem tudi da bi naj bili okvirji zelo kvalitetni in izredno močni..zdaj koliko je na tem res nvm ampak naj bi bili zelo močni okvirji...no odločil sem se da bom tega harota obdržal za FR trenutno pa že šparam denar za glory00 ki ga bom uporabljal za DH med tem časom ko šparam denar bom že imel malo več znanja glede tehnike vožnje in več izkušenj(upam da dobrih) tako da komaj čakam namreč ta šport me je tako prevzel kot še nič v življenju :)

zdaj pa furat :)
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a igorl » 20 Avg 2011 21:49

ASUStek napisal/-a:ok mili pa hvala ti oz hvala vsem za pomoč mi je koristlo :) danes sem opazil da sem imel nihajlko tako odtegnjeno da je to joj..in zdaj sem zadevo zategnil in juh kako sem vesel saj zdaj zadnje vzmetenje dela še lepše in še lepše pobira/požira tako da sem res zelo vesel in zadovoljen s kolesom ter bral sem tudi da bi naj bili okvirji zelo kvalitetni in izredno močni..zdaj koliko je na tem res nvm ampak naj bi bili zelo močni okvirji...no odločil sem se da bom tega harota obdržal za FR trenutno pa že šparam denar za glory00 ki ga bom uporabljal za DH med tem časom ko šparam denar bom že imel malo več znanja glede tehnike vožnje in več izkušenj(upam da dobrih) tako da komaj čakam namreč ta šport me je tako prevzel kot še nič v življenju :)

zdaj pa furat :)

pa kaksko piko tu i tam daj...
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 20 Avg 2011 22:20

jah no glej stvar je sledeča.se mi glih ne da slovnično oblikovat stavkov saj mi je važno da čimprej napišem pač kaj imam za napisat ker se mi res ne da pisarit po forumih....sicer pa uporabljam tudi pike če nisi opazil in to kar po tri na1x :) sploh pa ni bitno če so pike ali ne ker če znaš slovensko potem znaš tudi moje poste brat oz jih razumet tak da nvm kje tukaj vidiš problem :roll:
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 20 Avg 2011 23:09

Katere prispevke ti je lažje brati? Tiste urejene al sam tko une K sO SkP NAmEtAnI? In nč nemreš prebrat ker ma vsakdo svojo špraho.
:)
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a HeMan » 20 Avg 2011 23:18

ASUStek napisal/-a:jah no glej stvar je sledeča.se mi glih ne da slovnično oblikovat stavkov saj mi je važno da čimprej napišem pač kaj imam za napisat ker se mi res ne da pisarit po forumih....sicer pa uporabljam tudi pike če nisi opazil in to kar po tri na1x :) sploh pa ni bitno če so pike ali ne ker če znaš slovensko potem znaš tudi moje poste brat oz jih razumet tak da nvm kje tukaj vidiš problem :roll:

Misliš da se pa ostalim da mučit z dešifriranjem tvojega posta? Ne sam nase mislit ;)
HeMan
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 20 Avg 2011 23:40

A res nimaš pametnejšega dela kot da težiš s slovnico? Včasih kdo res napiše kaj totalno nerazumljivega in je v kontekstu če se ga "skurca"....ampak đizs tu pa si res v meglo brcnil
|johnny|

OdgovorNapisal/-a igorl » 21 Avg 2011 15:16

|johnny| napisal/-a:A res nimaš pametnejšega dela kot da težiš s slovnico? Včasih kdo res napiše kaj totalno nerazumljivega in je v kontekstu če se ga "skurca"....ampak đizs tu pa si res v meglo brcnil

Globoko vdihni in se pomiri. Jaz nisem kurcal nobenega, bil je samo dobronamerni predlog, bi bilo veliko lazje za prebrat.
igorl
član

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 21 Avg 2011 15:55

Javol mein Fuhrer
bolfenk napisal/-a: Tiste urejene al sam tko une K 50 SkP N4m37A|\|1?

Malo boljše, sam še vedno rabm ful časa za dešifrirat. Lohk se bi malo bolj potrudu, a ne
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a ASUStek » 21 Avg 2011 17:12

HeMan napisal/-a:Misliš da se pa ostalim da mučit z dešifriranjem tvojega posta? Ne sam nase mislit

nočem bit nesramen a ti si bedak.zdaj eno je ali si v prvem razredu kjer se očitno komaj učiš brati(čeprav smo eni že vedeli prej) ali hodiš na pomožno šolo.ker če ne znaš brati mojih postov in jih moraš "dešifrirat" ter se zraven namučit kot si napisal si res žal nepismen..upam da ti bo moj post nekdo dešifriral ter se zraven namučil in ti ga povedal....

kot je napisal johnny...ĐIZS!!!

in pa kot vidim tudi sam ne pišeš slovnično in zdaj se tukaj delaš pametnega..

vecina ludi pise blj tk tk ane p se tut js ne mucm zravn kt s napisal..in ja tut desifrirat ne rabm tehle postov ane..mogoč zato kr sm pismen..

se mi kar smiliš!!!

lp
ASUStek
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 21 Avg 2011 17:22

igorl, to si verjetno ti na posnetku...
http://www.youtube.com/watch?v=GmU_wexO ... r_embedded
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 21 Avg 2011 18:51

Slika
PS; epic video, sm se že pred časom vscal... je bil aktualen
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a igorl » 21 Avg 2011 20:31

JoJo 2x napisal/-a:igorl, to si verjetno ti na posnetku...
http://www.youtube.com/watch?v=GmU_wexO ... r_embedded

Dobra :)

ASUStek, nisem brez veze tezil, vendar bi s par pikah olajsal branje drugim. Tako kot ti nimas casa pisat po tabli, tudi drugi mogoce nimajo casa brat in komentirat. Ce napises berljivo, bo ostalim lazje in bos dobil boljse odgovore. Kot vidis, tudi sam ne pisem slovnicno, tako da se ne na to obesat (je pa definitivno bolj berljvio od tvojega mega dolgega stavka).

Edit: moderator, daj tole vse premakni v kos, da ne smetimo teme
igorl
član

OdgovorNapisal/-a Tetris » 21 Avg 2011 20:48

Tebi pa šumniki mankajo, hudo.. :lol:
Uporabniški avatar
Tetris
član

Kraj: Lublana

OdgovorNapisal/-a igorl » 21 Avg 2011 20:49

Tetris napisal/-a:Tebi pa šumniki mankajo, hudo.. :lol:

Cestitam, si pogruntal point mojega posta.
igorl
član

OdgovorNapisal/-a Unjust » 21 Avg 2011 20:53

ASUStek napisal/-a:ja mili vem..ko si to napisal sem šel preverit in ja kot sem napisal mi ni bilo glih videt kot gumbek za vrtet ker ko sem se gumbeka dotaknil je kar dol padel in kasneje sem napisal da očitno nimam kompresije nakar bi vi poznavalci "morali" napisat oja seveda imaš kompresijo tako je to treba dopovedat noobu

Če bi si prebral navodila bi ti bila stvar hitro jasna...dobiš jih na zokijevi uradni strani.

ASUStek napisal/-a:nočem bit nesramen a ti si bedak.zdaj eno je ali si v prvem razredu kjer se očitno komaj učiš brati(čeprav smo eni že vedeli prej) ali hodiš na pomožno šolo.ker če ne znaš brati mojih postov in jih moraš "dešifrirat" ter se zraven namučit kot si napisal si res žal nepismen..upam da ti bo moj post nekdo dešifriral ter se zraven namučil in ti ga povedal....

kot je napisal johnny...ĐIZS!!!

vecina ludi pise blj tk tk ane p se tut js ne mucm zravn kt s napisal..in ja tut desifrirat ne rabm tehle postov ane..mogoč zato kr sm pismen..

se mi kar smiliš!!!

Zdej nevem kaj si s tem hotel povedati, vendar očitno tudi sam obiskuješ prvi razred...
Unjust
član

OdgovorNapisal/-a Tetris » 21 Avg 2011 21:08

igorl napisal/-a:
Tetris napisal/-a:Tebi pa šumniki mankajo, hudo.. :lol:

Cestitam, si pogruntal point moje pridige.

jup, prav zares :D
Uporabniški avatar
Tetris
član

Kraj: Lublana

Vrni se na Smetnjak

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov