Giant xtc, 135x5 QR

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Giant xtc, 135x5 QR

OdgovorNapisal/-a Romand » 04 Jun 2016 19:53

Na Giantu XTC 2015 imam zadaj hitri vpenjalec 135x5 mm. Zadnje pesto je DT Swis.
Zanima me, če kdo pozna ta sistem, ker me pri ponovni montaži zadnjega kolesa zajeb... maksimalno.
Na desni strani je namreč nosilec menjalnika privijačen s tankim vijakom, skozi zadnjo vilico na zunanjo matico (v katero bi se moral ujeti QR vijak) . Ko kolo nameščaš se vse to na desni premika (nosilec menjalnika pokrije luknjo v vilici) in težko ujameš vijak, ki ga z leve vtakneš skozi luknjo v vilici in skozi os, in še težje scenriraš kolo (da ne drsa disk itd).
Za nekoga, ki ni vajen, misija nemogoče.
Verjamem, da je napisano malo nerazumljivo, a tisti, ki pozna zadevo (če kdo), bo že vedel.

lp
Uporabniški avatar
Romand
član

Kraj: Trzin

Re: Giant xtc, 135x5 QR

OdgovorNapisal/-a cebe » 05 Jun 2016 08:12

Scott Genius 2015, 50ka se mi zdi, je par tednov nazaj na fitingu imel enak sistem, ampak se ni vse premikalo... nosilcek menjalnika/navoj za os bi moral vsaj "malo fiksen" bit, ali?
Jaz sem imel problem z namestitvijo na trenazer - resili s cisto improvizacijo. S samo montazo osi nisem imel problema...

Najlazje bo, če poslikaš, ker dvomim da bo kdo kar tako iz glave vedel čisto natančno kako je narejeno.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a koko82 » 05 Jun 2016 19:56

Slika

Pomoje bi moral bit nosilček fiksen. Je mogoče zvit in pade iz sedeža ?
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 05 Jun 2016 20:51

jaz nimam zgoraj opisanih problemov s tem sistemov.

Samov eni poziciji gre os not. Nobenih problemov centriranjem ali kaj podobnega. Ali gre ali pa ne.

Tak, da dobro poglej,če ni kje kaj poškodovano.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a Romand » 10 Jun 2016 15:19

Prav tako je kot na sliki. Tisti mali vijak na desni drži skupaj to ovalno matico, z notranje strani pa nosilec menjalnika. Vendar bolj slabo drži, ker se nosilec menjalnika premika ob montaži kolesa gor-dol in preprečuje, da bi zadel luknjo v vilici in nato še v matico. To ti otežkoča napenjalec menjalnika, (in veriga) ki vleče nosilec na dol. Ko končno ujameš navoj (torej si spravil vijak skozi nosilec menjalnika in skozi vilico), še vedno ni kolo na mestu. Če primeš gumo zgoraj in premikaš kolo levo-desno, se premika tudi nosilec menjalnika, tako da moraš postaviti gumo v sredo med vilice in potem zategniti.
Uporabniški avatar
Romand
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 11 Jun 2016 11:41

Kolo daš na tla, pritisneš na zic, da se pesto vsede na dno dropoutov in zategneš qr. Tko bo vedno na istem mestu. Če do zdej nisi delal tako boš moral prvič nastavit prestave in zavore.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a Romand » 11 Jun 2016 17:28

Prav imaš. To je edini način. Jaz sem se matral najprej s kolesom na stojalu, zato toliko problemov. Zdaj sem tudi sam ugotovil, da edino tako gre,. Ampak vseeno...a je bilo treba tako zakomplicirati vpetje.
Hvala vsem za sodelovanje.
lp
Uporabniški avatar
Romand
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov