Problem z drgnjenjem verige...

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Problem z drgnjenjem verige...

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 13 Sep 2016 07:42

Oj. Dobil od kolega enga Gianta XTC, l.~2008 za mal zrihtat. Problem je sledeč...ko je veriga spredaj na srednjem zobniku ter zadaj na najmanjšem oz. drugem najmanjšem, veriga kr fejst drgne po sprednjem največjem zobniku. Kolega pravi, da je na kolesu še vse stock (ketna, zobniki, kaseta, gonilna os, gonilka (fc 440)), pač ni nucal teh razmerij. Kaka ideja? Thx
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

Re: Problem z drgnjenjem verige...

OdgovorNapisal/-a koko82 » 13 Sep 2016 15:47

Verjetno ima preozek gonilni ležaj. Izmeri chainline.
http://www.sheldonbrown.com/chainline.html
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 13 Sep 2016 21:14

hm, tud razmišlju v tej smeri, sam se mi zdi čudn, da bi blo že tovarniško tko šalabajzersko sestavljeno. Bom zmeru...
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 14 Sep 2016 20:42

Lahko da ima gonilka pregloboko vtisnjene ripne (tovarniška napaka). Drugač pa so proizvajalci precej površni, pri sestavljanju, ker imajo velike norme.
Pred kratkim smo imeli primer, ko je zobnik na novem kolesu drgnil ob chainstay. Kaj so naredili v fabriki. Enostavno niso zategnili gonilke in je blo dost lufta :roll:
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 14 Sep 2016 22:32

Jap, chainline izmerit.
Pa 2x in dobro izmeri. Če si malo neroden, lahko hitro dobiš precej napačne vrednosti.
Ena stvar ki upam da ni, pa je močno zvit zadnji trikotnik od okvirja.. (teoretično možno, praktično pa upam da ne).
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 17 Sep 2016 07:47

Hm, očitno bo res preozek gonilni. Klasična tripla, chainline izmeru cca 45 mm oz. mogoče celo mal manj (btw, kako vam rata natančno izmerit CL?) Bi se dalo zadevo rešit s kakim distančnikom med ležajem ter okvirjem, da bi pridobil vsaj kak mm? Thx
hyperskunk
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 19 Sep 2016 16:26

Gledam tele spacerje k so priloženi zraven shimano hollowtech gonilk, ipd. Bi se dalo to znucat kot distančnik? Lufta je minimalno k se da gor, edin k so plastični, pa me skrbi, da bi se znali deformirati? Thx
hyperskunk
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 19 Sep 2016 18:09

Odvisno kakšno matico imaš na levi strani. Če je ravna in bo šla še 2mm bolj v okvir potem načeloma lahko podložiš desno stran. Če ima rob oz ne gre bolj v okvir potem ne moreš podlagat, ker leva stran ležaja ne bo lepo sedla v matico.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 02 Okt 2016 18:56

Dal spacer od hollowtech gonilke, sedlo lepo, sicer plastičen in bolj previdno zategnu, tko, da bomo vidli kolk cajta bo zdržalo. Za zdej rešeno, bo pa treba zamenjat ležajca, k bo ta crknu...še zmer pa ne morem vrjeti, da so to fabrško zafrknli...
hyperskunk
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov