Plinska peè

Vse kar ni za nikamor drugam.

Plinska peè

OdgovorNapisal/-a Cvika » 23 Jul 2009 10:30

Sicer je v tej vroèini mogoèe malo mimo spraševati o peèeh...
Ali kdo ve, kaj se splaèa gledat - Valliant ali kaj drugega:
Išèem pa plinsko peè za ogrevanje sanitarne vode in stanovanja (60 m^2, 4 radiatorji).
Dodatnega rezerovarja ne rabim. Do sedaj je bila peè na prisilni vlek, prikljuèek je na plinsko omrežje.
Cvika
članica

Kraj: Radovljica, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a SILVESTER (ac 2) » 23 Jul 2009 11:42

Huh, to pa imaš zahtevno delo. Namreč dobrih plinskih gorilnikov je kar nekaj na tržišču in mislim, da pri nobenem ne moreš falit. Gre verjetno samo za to, kako je z servisom in koliko je cenovne razlike. Moja starša imata že več kot 15 let doma Junkers gorilnik in lahko rečem, da sta v tem času zabeležila samo eno popravilo, ki ni bilo v planu (mislim, da je šel štarter).

Pri plinskih gorilnikih, bi se jaz (v kolikor bi gledal za to vrsto ogrevanja) omejil na:
- JUNKERS
- VAILANT

To mislim, da sta dovolj renomirani znamki, ki bosta poskrbeli, da bo zima prijetno topla :)
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"
Uporabniški avatar
SILVESTER (ac 2)
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a PJ » 23 Jul 2009 21:14

Peci vecine vecjih firm (Junkers, Buderus, Valiant itd.) so tam tam. Servis pac ne. Jaz ima Saunier Duval, ki sicer dela lepo, ko pa potrebuje servis (ce nic drugega je vsake par let fino, da jo nekdo pregleda) pa imam vsakic probleme. Te peci servisira Gorenje in ponavadi mi zelijo na vsak nacin poslati nekoga iz Ljubljane (sem pac iz Kranja), kateremu ne bi dovolil niti vizualnega pregleda peci (pri enem problemu sem ga pri tretjem obisku koncno sunil v rit, ker prvic ni znal peci niti odpreti, tretjic je pa celo ze pogledal v notranjost in po pol minute zakljucil, da pride naslednjic, ko bo povprasal v Velenje kaj bi lahko bilo), kaj sele da bi mi brskal po peci. Zato imam vsakic pol urne telefoniade, da mi le posljejo tipa iz Velenja, ki stvari zares obvlada... en sam v celi Sloveniji. :roll:
Zato ti po pravici povedano to firmo odsvetujem, ceprav pec sama ni slaba ;)
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a Cvika » 24 Jul 2009 13:51

Imaš prav, pri stvareh, ki jih kupuješ za nekaj let je dober serviser pomemben faktor izbire.
Če pomaga pri dajanju nasvetov (tudi glede serviserja - lahko tudi na PM)
bo peč montirana v Radovljici.
Cvika
članica

Kraj: Radovljica, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MarE » 25 Jul 2009 12:09

Poglej še viessmann modele vitodens. Najmanjši bo verjetno malce overkill za tako malo porabo, zato se dobro pozanimaj koliko moči rabiš.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

Re: Plinska peè

OdgovorNapisal/-a simon_91 » 24 Avg 2017 15:03

Če bi še kdo potreboval kakšen nasvet glede plinske peči, nam so jo montirali pri http://www.instalacije-strus.si/plinske-peci in smo kar zadovoljni.

Zaenkrat samo letni servisi, drugih problemov ni....
simon_91
član

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov