Povsod sem že hodil, povsod sem že slikal (Kje se potepate?)

Objave vaših foto in video poročil iz opravljenih kolesarskih tur
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
sinner
član
Kraj: Zgornja Besnica pri Kranju

Povsod sem že hodil, povsod sem že slikal (Kje se potepate?)

Odgovor Napisal/-a sinner »

Mene pa zanima če bo v kratkem kakšna turca v gorenjskem koncu?Sam sem doma iz Zgornje Besnice pri Kranju in prejšne poletje sem se začel ukvarjati z kolesarjenjem,tud sedaj pozimi grem na sneg 8) ,in me zanima če ste se kaj vozili po teh okoliških krajih?Mogoče kdo pozna Jamnik?To pa zato, ker predvidevam da se bo zima kmalu končala pa to :lol: .Če pa kdo organizira kakšno lepo turco naj mi pa prosim sporoči da se kdaj skupaj zapelejmo, ker sem zmeraj sam in mi je postalo že malo dolgočasno :? Če pa gre kdo kdaj na Jamnik, naj prosim kaj napiše v to temo da gremo skupaj, seveda po turci tud pade kakšna pijača :lol: P
LP Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
Surfac
član
Kraj: Ljubljana Vic
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Surfac »

Živjo,

če bi šel na kakšno skupno turco, malo glej temo Po šihtu in če so ture
primerne zate, se pridruži. Ni ravno Gorenjska, ni pa daleč

Lado
Uporabniški avatar
surfcikel
član
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a surfcikel »

..a je kej tole soboto ?
Surfcikel Yo, aka Jure
Uporabniški avatar
sinner
član

Evo danes sem bil na lepi turci.Štart je bil v mojem domačem kraju, cilj pa je bil na Sv.Mohorju če kdo pozna?Kje pa se ti kej potepaš?To sobot me pa ni, ker sem pri punci, če boš pa kdaj kolesaril tukaj skozi Besnico pa kar piši na PM pa greva!Samo ne Besnica v Ljubljani :)
LP Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna
Kraj: Mesto muzej
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a urbe »

Seveda poznamo sv. Mohor Slika
Pomembna je dolžina, ne tehnika!
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!
Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Depresija »

na koga že sta čakala? :mrgreen:
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna
Kontakt:

Čakala in dočakala! 8)
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.
Kraj: KAMNIK

Odgovor Napisal/-a Keki »

Mohor, jaaaaaa.... :wink:
Uporabniški avatar
sinner
član

No ko boste v naslednjo šli gor mi nej kšn kar pošle PM pa se dobimo pa je to to 8) ,mislm pa da bo to zdej moja stalna ruta vsak dan, če bo le vreme dav :D
LP Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
sinner
član

Kolikor bom mogel bom kakšen dan vnaprej sporočil, če grem na Mohor, to pa zato, če bo kakšen od vas tudi šel, da bi se dobili in kakšno rekl 8) ,mislm pa da grem že ta četrtek samo počakam da se vreme izboljša, mislm pa da tudi jutri furca ne odpade, ker bo menda lepo vreme.Če se bo kdo v bližnji prihodnosti odpravljal mi lahko pošlje PM, ali sporoči na 031 452 107.Upam da se lahko kopira tel.številke?No pa veliko kolesarskih užitkov!
LP Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
sinner
član

Ravno sedaj se odpravljam na Sv.Mohor, če bo še kdo se odpravil gor, naj me pokliče na tel. številko, ki je objavljena v prejšnjem post-u.
LP Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
sinner
član

Turca je bila uspešna, razen umazanih hlač in vetrovke, ampak to je stalnica :D , in nekega kmeta, ki me je malo čudno gledal, ko sem šel po kolovozu, vendar nič hujšega.Vreme je bilo prečudovito, na vrhu je bilo prelepo, sonce je lepo grelo, brez vetra, brez ljudi in avtomobilov,skratka tura je bila uspešna!
LP Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
sinner
član

Danes ob 14.00, se odpravljam na Sv.Mohor, čez Besniško stran.Če se bo še kdo odpravljal,moja tel.številka je napisana nekaj odgovorov navzgor :D .
LP Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna
Kontakt:

Ups, tole sem precej prepozno videl, toda včeraj popoldne smo srečali nekega bajkerja gor na Mohorju. Ampak to nisi bil ti, ker je imel omenjeni bajker treka, ti pa furaš scotta :wink:
Uporabniški avatar
sinner
član

Ja imaš prav,jast sem bil gor okoli 2 ure,srečal pa sem tudi par bajkerjev.Okoli katere ure ste pa bili gor?Mogoče smo se srečali kje na cesti?
LP Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna
Kontakt:

Hm, mi smo pribajkal na Mohor nekako pred 16. uro Slika
Na vzponu iz Čepulj smo srečali le enega starejšega bajkerja.
Uporabniški avatar
bojan
član
Kraj: Gurenjska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bojan »

Videm da je Mohor postal romarska pot :mrgreen: Iz vseh koncev ga napadajo :mrgreen: Še Ločani ke majo tojk lepših hribov pridejo v naš konec pohvalnooo jaaaa :wink: 8)
Se vidmo jaaaaa :wink: 8)
Hev a najs dej
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna
Kontakt:

Romarska pot? Za bajkerje? Slika
Hm, v nedeljo je bilo še vedno več podplatarjev kot bajkerjev. Pa jest sem bil prvič letos gor :P
Uporabniški avatar
bojan
član
Kontakt:

Prvič aaa ma sej sem jest biu tud šele 1x :mrgreen:
No ja Mohor je čedalje bolj oblegan tudi od podplatarjev to je dejstvo,sploh popoldanski časi ob sončnih vremenih jih je kar veliko :roll:
Hev a najs dej
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna
Kontakt:

Dokler bodo podplatarji največ uporabljali relacijo Mohor–Čepulje, ne bo hudega. Na spustu v Ševlje jih tako rekoč ni! 8)
Uporabniški avatar
sinner
član

Jst sem bil pa letos že vsaj 5x se mi zdi.Samo nekaj.Se pot za Ševlje mogoče začne nižje dol od Mohorja, odcep je pa pri cesti?Ravno zadnjič sem opazil markacijo za Ševlje.
LP Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna
Kontakt:

Najbrž si markacijo opazil pri domačiji Habjan?
No, zdej sem dal opis Mohorja v tablaški vodnik.
Uporabniški avatar
sinner
član

Ne ne Urbe, malo nižje dol pri cesti, ko se vstopi v "gmajno".Ta teden me ne bo na Mohorju, ker grem k punci.Če bo pa kdo pa veliko užitkov.
LP Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
sinner
član

No, da že vnaprej napišem jutri se odpravljam na Sv.Mohor od približno 13-14 ure,nažalost še brez opreme, ampak to se bo z naslednjim tednom spremenilo :) .Če bo še kdo šel, številka je objavljena kakšen post zgoraj!Zagotovo grem pa tudi v nedeljo, ura bo ista!
LP Aleš
Giant DH Team
blazs
član
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a blazs »

Jutri se po vsej verjetnosti s kolegom odpraviva proti mohorju iz Bitenjskega konca. Ce bi kdo sel zraven je dobrodosel. Greva pa samo po gozdu.
Uporabniški avatar
sinner
član

Kje pa iz Bitenj pa kje natančno bitnje poznam bolj tako, ampak lahko pa pridem imam približno 8 km do Bitenj.Pa katero uro?
Lp Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
sinner
član

Evo mene iz turce.Tura je uspela,kilometrov cca. 40, spoznal sem 2 "fejst" fanta,hillclimb je biv čist nor, spust pa še bolj, sicer z padcom, ampak nič hujšega, malo me prst boli pa še koleno mam odrgneno, in en neljubi dogodek, kjer me je pohodnik skoraj mahnil z palico :shock: ,seveda smo bili vsi usrani ko prašiči, amapk to paše zraven :D , sicer bo pa še kej blaž napisal zraven kako se mu je zdelo itd...
LP Aleš
Giant DH Team
blazs
član

Ja res je blo fajn. Usran smo bli tko kot ponavadi. Ampak jest itak sploh domov nocem, ce nisem usran.
Ja Ales se je nekaj gor grede hvalil, da se nikoli ni padel. No zdej se ne bo vec. :twisted:
Se mormo se kdaj zmenit, da nas gre vec.
Uporabniški avatar
sinner
član

Hehe blazs, prevec sem se hvalu zgleda :), ne sej sem že padu, ampak nikol tako močno :D , ja lepo bi blo, da bi se kdaj zmenili, da nas gre kdaj vec gori, čeprov men ni blo hudga, če smo bli sam 3-je.Turca je bla pa itak zakon, še nikol vozil takega hillclimba, po pravic povedan sem bil bolj zmatran ko sem vozil po cesti, kakor pa v klanec :lol: , tist tekmovanje na konc je biv zanimiv, sam zmagu je pa blazs :mad: ,I will get you next time :P
LP Aleš
Giant DH Team
blazs
član

Jah tekmovanje je blo kul ampak me je Sigma kar presenetila ko je pokazala 199 pulza. Se morm mal bolj nazaj drzat.
Uporabniški avatar
bojan
član
Kontakt:

sinner napisal/-a:hillclimb je biv čist nor, spust pa še bolj, ... in en neljubi dogodek, kjer me je pohodnik skoraj mahnil z palico
LP Aleš
Hmm hillclimb kje pa je ta famozni hillclimb dej mal povejte??

Ma zakaj te je že hotel mahniti pa kje se je to zgodlo a lohk mal več detajlov?? :x :x
Hev a najs dej
blazs
član

Hmmm. Hill-climb!? Kakor za koga(zame kar). Za nekoga je malo bolj hill-climb, za drugega pa malo manj.
Je pa to pot od Mlinarja(lesarstvo,Sp. Bitnje) proti Čepuljam in potem od Čepulj proti Mohorju.
Uporabniški avatar
sinner
član

Ja nevem ravno kje natančno se je to zgodilo, sicer je bilo več ljudi, bil je nek starejši gospod z psom, blazs in njegov prijatelj sta bila že malo naprej, ko je z palico zamahnil proti meni, blazs bolj natančno ve kje je to, ker sem prvič šel po tej poti, mislm pa da ja to tam doli, ko je "parkirplac" 200M naprej je pa neka gostilna, pa tabla z markacijami.Imam pa kar lepo modrico pri kolenu :lol: , ja glede hillclimba, ni bil res kaj posebnega, ampak smo celo pot vozili navkreber in se spadali z velikimi klanci, torej je bil to kar hillclimb :D , po vsem tistih klancih ki smo jih pred tem prevozili, ane blazs :)
LP Aleš
Giant DH Team
blazs
član

Ja to je bilo od gostilne na Cepuljah ene 500m proti Mohorju. Malo naprej ko se zacne makadam. V glavnem pot je bila makadamska in siroka(tudi za avtomobile) tko da mahat s palico tam nima kaj.
Uporabniški avatar
sinner
član

Ja se strinjam z tabo blazs, če bi tam padu , bi se ker fejst polomu, ker smo mel kar nekaj hitrosti noter, če gresta nasleden teden, grem jast tudi mogoče, razen če grem k punci, bi bilo lepo pa, če bi se še kakšen mtb-jač pridruživ 8)
LP Aleš
P.S.Ta teden dobim tudi majico+hlače, vse kupljeno iz tega foruma :lol: , upam da mi bo dobro služilo!
Giant DH Team
Uporabniški avatar
sinner
član

To soboto in nedeljo se odpravljam na sv.mohor, v soboto z eno punco,v nedeljo pa, če bo blazs doma z njim čez Bitnje.
LP Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
sinner
član

No takšno je stanje ta vikend:
-Jutri okoli 13-14 ure odidem na sv.mohor, čez Besniško stran, mogoče gre tudi prijateljica zraven.
-V nedeljo, pa če bo blazs doma, odidem v Bitnje, in se odpravimo čez Čepulje na sv.mohor.
LP Aleš
Giant DH Team
blazs
član

Hej!
Ja res je. Jutri greva s kolegom spet na Mohorja. Gor grede tako kot zadnjic, nazaj bova pa gotovo sla iz Cepulj na Planico in iz Planice spust na Crngrob.
Sla bi ob 10:00. Vabljena druzba!

PS: Sinner ti gres seveda?
Uporabniški avatar
dancer
član

Odgovor Napisal/-a dancer »

zdravo! kaksna je steza kjer se vozite na mohorja in kaksen je spust....so ksne lepe singlce, zacinjene s kaksnimi skoki okoli 1 - 1,5 metra višine, en kolega mi je govoru o spustu iz mohorja v nekem kanalu oz. navideznem kanalu z lepimi bandami...ce kdo kaj ve, naj prosim napise

s kolegom isceva kaksne nove steze in ker je mohor z jostom najblizje, je to najbolj aktualno!

no pa lep pozdrav vsem!
blazs
član

Ni skok! Vsaj tam ne kjer gremo mi. Mi gremo iz Mohorja po navadni makadamski cesti. Ne gremo po singelcah(na zalost, ker ne vem ce obstajajo). V glavnem pot je cist kulturna(na izi).
Od Cepulj gremo pa po gozdni poti, ki je namenjena bolj za traktorje. Je fajna podlaga(taka ilovnata da gume fajn primejo). Je dost hitra pot.
Men je ravno pravsnja.

Jaz bi tud rad poznal kaksne nove poti, tko da kar na plan z idejami, ce kdo pozna.
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna
Kontakt:

@Dancer: Na spustu z Mohorja po singli je en tak skok – s škarpe Slika
Uporabniški avatar
bojan
član
Kontakt:

Spust z Mohorja po kao navideznem kanalu :shock: vauu jaa mogoče to je na sredi poti Mohor-Čepulje kjer levo dol zavije pot v Besnico.Ko se pelješ po makedamu čez travnik in se še malo spustiš dol.Pa zdej pazte ke je velik podrtih dreves ko sekajo.Bo ti Sinner kej več napisou ke je tam doma,kjer se spust zaključi.No fantje ko ste tojk hitri pa mal pazte na nekatere ki tudi tam gor bajkajo :wink: :wink: :lol: sem jih že parkrat srečou--velja za pot v Besnico oz.navidezni kanal :mrgreen: :wink: ,pa na kakšnega peškarja tudi drgač pa hiter spustek jaaa 8)
Hev a najs dej
Uporabniški avatar
sinner
član

Danes sem srečov enga kolesarja, opazu sem bomber vile, pa še ene 3, se mi je zdel kokr da so iz tega foruma,imel pa sem od Marzocchija majico,Answer hlače itd..., ja blazs, te pokličem okoli devete ure.Odpravu se bom pa okol 9.30 iz Besnice pa se potem dobimo pri tebi doma,mam pa nove zavorne obloge od Shimano, da nam padu tko kokr prejšnjič hehe :lol: ,bojan jst ne poznam tolk poti, ker jest grem ponavadi čez Nemilje gor po gozdni poti, tudi lepa, predvsem zadnji spust, no za jutri je pa zmenjeno blazs!blazs, če imaš kakšno čelado bi se zmenila če bi posodil, ker ne najdem stare :?
LP Aleš
EDIT:Dancer, jast in moj prijatlej si bova gotovo sposodila kolesa pri vas, gotovo si v kontaktu z njim,ime mu je Jernej, mislm pa da gre za modela Cannondale Perp 2?
Giant DH Team
Uporabniški avatar
sinner
član

Evo turca je bila uspešna, šli smo najprej čez Čepulje,Sv.Mohor, potem še enkrat na Čepulje in naprej na Planico in spust na Crngrob, tam smo tudi srečali neko vojakinjo, pol jo je pa blazs neki ogovoru pa to, uglavnem je blo super,smo pa tud eno lovsko sliko naredil :lol: , bo blazs kasnej objavu 8) ,škoda pa ker ni bilo nobenga drugega mtb-jača.Vse skupi sem pa naredu 48KM,povprečna hitrost je bla 16 pa še neki :lol: ,max pa 60.
LP Aleš
Giant DH Team
blazs
član

Res je blo super. Tista vojakinja je bla res zdolgocasena tam.

Evo slika:
Slika
Uporabniški avatar
sinner
član

Ja Blaz to mas pa prav, kokr da nebi mela volje do zivljenja dobesdno povedan, zalostno, ampak tako je v vojski, in skos slabi bo.Drgač turca je bla uspešna, ampak seveda moj kolo more mal zafrknit stvar :lol: , sej ga bo treba kmalu zamenjati!Če se gre nasledn teden, to bo šele zanimivo, ko bo mogoče še sneg po gozdu :twisted:
LP Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
sinner
član

Kaj pa ta teden, se kdo odpravlja gor,blazs?Čeprav je sneg, mislim, da bo to samo še popestrilo situacijo, razen če bo dež seveda, tura odpade.
LP Aleš
Giant DH Team
Uporabniški avatar
Uno
MTB reaktor
Kraj: Ljubljana - Šmartno

Odgovor Napisal/-a Uno »

Sem se pred par urami vrnil z Jošta in Mohorja. Z Jošta v Besnico je lep shojeno in se da brez problema peljati, pravtako je z Mohorja na Čepulje, le da je tukaj treba kakšnih 50 dolžinskih metrov gurat, no mogoče jutri že ne bo treba :lol:

Mogoče še to, jaz sem šel na Mohor iz vasi Nemilje. Cesta je kopna. Iz Čepulj še par dni ne bo vozno.
blazs
član

Jest ta vikend gotovo ne bom sel.
Uporabniški avatar
sinner
član

Ni problema blazs, jast bom gotovo tam gor šel kakor smo šli zadnjič, pot imam nekako v glavi :), si kaj pogledal kakšne so razmere v gozdu blazs?Se bo dalo goniti, drugače pa grem po cesti na Nemilje.Uno, ta vikend se kaj odpravljas na Mohor?
LP Ales
Giant DH Team
blazs
član

Ne vem nic kako je v gozdu, ker me cel teden ni bilo doma. Samo po mojem ne more biti prav veliko snega.
Uporabniški avatar
bojan
član
Kontakt:

Po tisti od Mlinarja gor zna biti blatooooooo,kar še bolj popestri vzpon :mrgreen:
Hev a najs dej
Uporabniški avatar
Uno
MTB reaktor
Kraj: Ljubljana - Šmartno

Odgovor Napisal/-a Uno »

sinner napisal/-a:Uno, ta vikend se kaj odpravljas na Mohor?
LP Ales
Ta teden sem že bil :wink: Pridem spet čez nekaj časa.
Uporabniški avatar
sinner
član

No ko se boš odpravljal, bodi priden in sporoči :D , danes pa ne grem, ker je vreme tako grdo, pa se kaksen dez me lahko ujame.
LP Ales
Giant DH Team
Uporabniški avatar
sinner
član

No, da ze vnaprej sporocimo, v nedeljo turca bo, vendar v primeru lepega vremena, v dezju mislim da noben nebi vozil, ali pac :P ?, toliko infota zaenkrat, da ce se se kaksen udelezi, da bo ze vnaprej vedel, za vec infota, mi pa lahko zainterisirani posljejo ZS!
LP Ales
Giant DH Team
blazs
član

V nedeljo bi jaz tud sel. Pogoj seveda vreme in velika verjetnost za ne dezevanje.
Se kontaktiramo.
Uporabniški avatar
sinner
član

Ja enako blazs,vreme mislm da bo zdrzalo,vendar jast ze spet brez celade :P ,sej tud za danes je napovedovalo dez pa to, pa zaenkrat niti kaplja ni padla,slovenski napovedi sploh ne zaupam vec,ampak raj kr seb 8) ,zdele grem pa na eno turo na hitro.Smo v kontaktu blazs.
LP Ales
Giant DH Team
Uporabniški avatar
sinner
član

Evo turca je uspela, veliko blata oz. to še preveč :D ,velik pogledov drugih pohodnikov,sva bla edina norca k sva sploh bla z kolesi tam okol, nobenga srečala.Sej bo se blaz povedal vtise,ampak gotov se pesek spira iz ust :P
LP Ales
Giant DH Team
blazs
član

Ja blo je kar nekej blata ja. Ampak to je lih fajn. Mi je pa tisto palico fajn zabrisal v rit. Niti si ne predstavljam kako.
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna
Kontakt:

Palico zabrisal v rit? Mogoče je metalec kopja?

Zakaj in kje (singla, makadam, kolovoz)?
A to vidva spidirata po makadamu med pešci?
Zaklenjeno