Motokrosisti

Vse kar ni za nikamor drugam.
Uporabniški avatar
GT|core
član
Kraj: Knežje mesto Celje

Odgovor Napisal/-a GT|core »

jah ., saj ne vem kje naj začnem ko tole prebiram...

dejstvo je, da se tule obešajo dve strani, ena, ki je bolj odprta in druga, ki je zelo ozkogleda

najprej se bom za iztočnico obesil na tole:
Shorl napisal/-a:Jaz imam par prijateljev, ki majo krosle in se tudi vozijo z njimi. ampak od zdej naprej pa ne bojo več moji prjatli, ker berem, da to sploh niso ldje!!

Banda!
veš kaj počnejo, če so prijatelji, si jih že videl voziti, sedaj pa ker par tablašev izrazi svoje mnenje proti njim, pa niso tvoji prijatelji..., pa kaj se nekateri poslušate kaj pišete?

drugo..., vem da bo vrglo veliko črno piko na mene kot tablaša ampak takšno je moje mišljenje

podpiram ttocsa v praktično vsem kar je napisal, še posebej pa tudi buschija

dejansko krivdo, ki jo pohodniki valijo in mečejo na nas kot kolesarje, kaj delamo v gozdovih in drugih potkah, kar je prav tako z ZAKONOM prepovedano kot z motorjem, valimo sedaj na enduraše in motokrosiste. naj tukaj izrazim, grejo mi prav na živce tisti, ki resnično izzivajo usodo in meje varne vožnje z motorji...

ampak a ni nekaj takih ekstremnih izjem tudi med kolesarji? kolikor vem smo se že pritoževali nad smrkavo drhal, ki drvi ne vem kje po ljubljani po potkah kjer je največ sprehajalcev, ..., enako je v celju - Celska koča; potka, kjer je največ pohodnikov, je redno vožena z kolesi (z motojrjem se jo ne da zvoziti, ker ni šanse, da jo spelješ z motorjem)

potem..., tisti ki pravite, da je motor za na cesto!...

a ni bil prvi namen kolesa prevoz od enega kraja do drugega? prav tako kot verjetno motor? pa sta se sedaj oba razvila v ekstremne športe ''divjanja po naravi'', zato prenehajmo razlagati kaj spada na cesto in kaj ne

tam je nekdo našteval 4 točke, v minus motoristov...

od teh 4, prve tri tudi nam kolesarjem žal štejem v minus.
1. uničevanje poti
2. ogrožanje ljudi in živali
3. povzročanje hrupa

tomo..., velikokrat sem se strinjal stabo, tukaj pa se žal ne morem...

da bi enostavno postrelil vse v gozdu, kar ne ''dela'' na svoj pogon..., ne vem no...
plus tega, da je verjetno krosa aktivno 1 uro voziti verjetno še teže kot kolo, zato pa potrebno verjetno še več kondicije in fizične pripravljenosti kot za kolo (sem namreč enkrat probal in... )

tudi sam preziram motokrosiste, ki se zaganjajo po poteh, ki so namenjene izključno pohodnikom, žal pa ni takih (potk), ki bi bile namenjene izključno kolesarjem, ali pa kolesarjem in pohodnikom..

navsezadnje se vsi samo ''športamo''

dejansko, če vse skupaj potegnem (pol stvari sem tako med pisanjem posta pozabil, ki sem jih hotel pokomentirati) pa lahko potrdim primožev odgovor:

P.S.
Klinc vas gleda vse kolesarje. Jaz bi vas vse ukinil! Sam za zgago ste. Strašite planince in uničujete poti.

to bi mi lahko mirne duše rekel vsak planinec, kakor lahko reče vsak kolesar motorkosistu...
Uporabniški avatar
BOR-M
član

Odgovor Napisal/-a BOR-M »

@IZO, saj nima smisla oni jih sovražjo, zgleda če nas pohidniki ne marajo mormo pa mi tud nekoga imet ki ga bomo zatiral.

Tudi mi se vozimo tam kjer se nebi smeli (vključno z mano) in s tem posledično delamo tudi škodo, čeprav je manjša od motokrosistov pa to še ne pomeni da smo kaj bolši od njih. Saj veste kaj je rekel Jezus "naj vrže kamen tisti ki ni grešil", koliko od vas je takih ki bi ga lahko?
Uporabniški avatar
GT|core
član

cebelca napisal/-a:
TOCCS napisal/-a:Doživetje narave: Saj sem vedel kam se boste obesli. Gledaš ozko skoz svoje oči. Poglej skozi motoristove. Ampak ne bom editiral posta. Kot motociklisti imajo nam še najbolj podobno tehniko gibanja po naravi.

...še najbolj podobna tehnika gibanja? O jezus! :shock: Takšnim izjavam še kontrirat ne morem, ker ostanem brez besed.
se pravi je kolesarjenje še najbolj podobno pohodnikom,... če se že lahko s kolesom vozimo po istih potkah kot oni??? :roll:
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba
Kraj: AutoBahn
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tomo »

GT|core napisal/-a:najprej se bom za iztočnico obesil na tole:
Shorl napisal/-a:Jaz imam par prijateljev, ki majo krosle in se tudi vozijo z njimi. ampak od zdej naprej pa ne bojo več moji prjatli, ker berem, da to sploh niso ldje!!

Banda!
Se mi je zdelo, da vsak ne bo zaštekal zelo očitnega sarkazma.
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mako »

IZO napisal/-a:To kar nas deli je netolerantnost...
Tako je. Tu se pa strinjamo. Kar loči kolesarje od motoristov je netolerantnost. In to popolna netolerantnost oziroma nestrpnost do naravnega okolja. :evil:

Ne zdaj vpletati fašistov pa ciganov pa podobnega. Bom uporabil malo tvoje linije razmišljanja. Motoristi so po naravi bolj 'divji' od kolesarjev, in če bi delali ankete, so po tej logiki bolj nestrpni do drugačnih in marginalnih.

Eno je nestrpnost do šibkejših, nekaj drugega je pa nestrpnost do nestrpnosti. In tega se ne meša!

Jaz sam sem nestrpen do nestrpnosti. Moj zgled je Hanžek :D
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh
Kraj: KrG - Litija

Odgovor Napisal/-a ZigaK »

Frenky napisal/-a:Če mene vprašaš, bi bilo zelo dobro če takega portala ne bi bilo. Razlog. Eden in edini; Tablo pregledujejo tudi motokrosisti.
Moje mnenje.
IZO napisal/-a:Ma dejte že enkrat nehat s to paranojo, res ne vem od kod vam te bedarije... :?
GT|core napisal/-a:tako fantje..., po prehudi poškodbi oziroma preslabem zdravstvenem spričevalu od zdravnika, sem se, na veliko žalost, moral odpovedat kolesarjennju (seveda kolesarim še lahko, vendar samo xc, kar pa jaz ne zdržim preveč, saj mi je preumirjeno); zato sem prešaltal na enduro motor

spremljam vas pa še vedno redno, tako da fantje po pameti :)

sem pa uspel kolo zamenjati za slednje....
(ne bom limal slike, da ne se ne bo kdo upiknil, da limam motor na mesto za kolesa)

http://tabla.mtb.si/gallery/albums/GTco ... .sized.jpg

pa obilo kolesarskih užitkov
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike
Kontakt:

BOR-M napisal/-a:@IZO, saj nima smisla oni jih sovražjo, zgleda če nas pohidniki ne marajo mormo pa mi tud nekoga imet ki ga bomo zatiral.
To enostavno ni res. S pohodniki imam na turi ob srečavanju čisto normalne odnose. Še več, večina je strašno prijaznih in jih zanima, kako bo šlo s kolesom. Še več, tudi nad 'mojim' mestom, na najbolj obleganem hribu se vozim navzdol po markirani potki. Do sedaj ni bilo niti enega mrkega pogleda, so strašno prijazni. Je pa res, da vozim počasi in da vedno dam prednost pešcu, tako da tudi kolo umaknem pohodniku s poti.

Tistih, ki so alergični na kolesarje v naravi, je zelo malo. Zdaj pa se lahko vprašamo, kako pa pohodniki gledajo na motoriste na poteh.

Eden od pohodnikov (z njim je bila družina) me je nekoč hudo masiral, ker sem se vozil po potki. Po pogovoru se je izkazalo, da ga je podrl motorist. Na markirani poti. :mad:
Uporabniški avatar
BOR-M
član

mako napisal/-a: Motoristi so po naravi bolj 'divji' od kolesarjev, in če bi delali ankete, so po tej logiki bolj nestrpni do drugačnih in marginalnih.
Zakaj so motoristi bolj divji od kolesarjev? Saj če pohodniku iza ovinka prileti kolesar, mu ne bo čist nič bol luštn kot pa če mu prileti motokrosist. Motorju se lahko vsaj umakne ker ga bo že prej slišal.
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike
Kontakt:

GT|core napisal/-a: ....
tam je nekdo našteval 4 točke, v minus motoristov...

od teh 4, prve tri tudi nam kolesarjem žal štejem v minus.
1. uničevanje poti
2. ogrožanje ljudi in živali
3. povzročanje hrupa
...
navsezadnje se vsi samo ''športamo''
...
to bi mi lahko mirne duše rekel vsak planinec, kakor lahko reče vsak kolesar motorkosistu...
Ja, ta nekdo pravi, da kolesarjem prvih treh točk ne moremo šteti v minus. Nič od tega se s pametno vožnjo in primernim odnosom ne počne.

O tem kaj je športanje imamo različna mnenja. Jaz v naravo ne hodim zaradi športanja.

O planincih sem v prejšnjem postu.
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike
Kontakt:

BOR-M napisal/-a:
mako napisal/-a: Motoristi so po naravi bolj 'divji' od kolesarjev, in če bi delali ankete, so po tej logiki bolj nestrpni do drugačnih in marginalnih.
Zakaj so motoristi bolj divji od kolesarjev? Saj če pohodniku iza ovinka prileti kolesar, mu ne bo čist nič bol luštn kot pa če mu prileti motokrosist. Motorju se lahko vsaj umakne ker ga bo že prej slišal.
Takih kolesarjev v 'neokrnjeni naravi' praktično ni. Je pa to tudi kolesarski problem nad večjimi mesti, o tem smo na Tabli že večkrat na dolgo in široko. Tudi tega se jasno ne tolerira.
Uporabniški avatar
GT|core
član

ZigaK napisal/-a:
Frenky napisal/-a:Če mene vprašaš, bi bilo zelo dobro če takega portala ne bi bilo. Razlog. Eden in edini; Tablo pregledujejo tudi motokrosisti.
Moje mnenje.
IZO napisal/-a:Ma dejte že enkrat nehat s to paranojo, res ne vem od kod vam te bedarije... :?
GT|core napisal/-a:tako fantje..., po prehudi poškodbi oziroma preslabem zdravstvenem spričevalu od zdravnika, sem se, na veliko žalost, moral odpovedat kolesarjennju (seveda kolesarim še lahko, vendar samo xc, kar pa jaz ne zdržim preveč, saj mi je preumirjeno); zato sem prešaltal na enduro motor

spremljam vas pa še vedno redno, tako da fantje po pameti :)

sem pa uspel kolo zamenjati za slednje....
(ne bom limal slike, da ne se ne bo kdo upiknil, da limam motor na mesto za kolesa)

http://tabla.mtb.si/gallery/albums/GTco ... .sized.jpg

pa obilo kolesarskih užitkov
FORUM gledajo MOTOKROSISTI!

kaj ti tu ni jasno...? ne obešaj se na nekaj, česar ne razumeš, med motokrosom in enduro je ogromna razlika!

kolesarim pa še vedno...., kolo imam v duši in ga bom vedno imel! le kolo cenejšega ranga sem si privoščil...

p.s. FORUM gledam kot KOLESAR in nikakor ne kot motorist..., če bi zaradi tega, bi motokrosisti v celju propadli, ker ni praktično nič opisov singlov v celju in okolici!
Uporabniški avatar
mick_f
nočna izmena
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mick_f »

mako napisal/-a: To enostavno ni res. S pohodniki imam na turi ob srečavanju čisto normalne odnose. Še več, večina je strašno prijaznih in jih zanima, kako bo šlo s kolesom. Še več, tudi nad 'mojim' mestom, na najbolj obleganem hribu se vozim navzdol po markirani potki. Do sedaj ni bilo niti enega mrkega pogleda, so strašno prijazni. Je pa res, da vozim počasi in da vedno dam prednost pešcu, tako da tudi kolo umaknem pohodniku s poti.
Mako, mama_f (za razliko od ostalih dveh _f jev ni na tabli) je gospa v več kot zrelih letih in izjemno politično korektna. Planinka( :) ). Smučala s Komne, ko sva bila ti in jaz še samo ideji. Vedno zelo prijazno pozdravi vse planince IN kolesarje, ki jih sreča. Ampak meni, sinu, pa le včasih pravi 'pa kaj vas je pravzaprav treba v hribih'. Gotovo ne reče tako na glas kot primozf, mogoče sploh ne reče, ali pač?
Lp M
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

GT|core napisal/-a: FORUM gledajo MOTOKROSISTI!

kaj ti tu ni jasno...? ne obešaj se na nekaj, česar ne razumeš, med motokrosom in enduro je ogromna razlika!

kolesarim pa še vedno...., kolo imam v duši in ga bom vedno imel! le kolo cenejšega ranga sem si privoščil...

p.s. FORUM gledam kot KOLESAR in nikakor ne kot motorist..., če bi zaradi tega, bi motokrosisti v celju propadli, ker ni praktično nič opisov singlov v celju in okolici!
:lol:
Uporabniški avatar
GT|core
član

cebelca napisal/-a:
Jaz sem iz vseh pro/contra debat glede objavljanja tur do sedaj dobila občutek, da bolj kot v motokrosistih leži problem v nas samih.
vsekakor pa tirkrat hura za tole izjavo...! ne vem kako sem tole spregledal...., nimam kaj za dodati... :)
Uporabniški avatar
BOR-M
član

mako napisal/-a:
BOR-M napisal/-a:@IZO, saj nima smisla oni jih sovražjo, zgleda če nas pohidniki ne marajo mormo pa mi tud nekoga imet ki ga bomo zatiral.
To enostavno ni res. S pohodniki imam na turi ob srečavanju čisto normalne odnose. Še več, večina je strašno prijaznih in jih zanima, kako bo šlo s kolesom. Še več, tudi nad 'mojim' mestom, na najbolj obleganem hribu se vozim navzdol po markirani potki. Do sedaj ni bilo niti enega mrkega pogleda, so strašno prijazni. Je pa res, da vozim počasi in da vedno dam prednost pešcu, tako da tudi kolo umaknem pohodniku s poti.

Tistih, ki so alergični na kolesarje v naravi, je zelo malo. Zdaj pa se lahko vprašamo, kako pa pohodniki gledajo na motoriste na poteh.

Eden od pohodnikov (z njim je bila družina) me je nekoč hudo masiral, ker sem se vozil po potki. Po pogovoru se je izkazalo, da ga je podrl motorist. Na markirani poti. :mad:
Nisem jaz napisal prvi da jih sovražite. Tudi jaz nimam slabih izkušenj ne z enimi ne z drugimi. A smo res mi tisti ki jih mormo preganjat?

Nam je pa IZO z onimi Romi verjetno hotel povedat da bodimo malo bolj strpni do drugih, saj če mečete bombe na druge ( pa čeprav samo v postih) lahko to kdo še dobesedno razume in bo res naredil kaj takega.
Zadnjič spremenil BOR-M, dne 22 Jan 2009 12:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
IZO
član
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a IZO »

cebelca napisal/-a:Glede na tvoj post domnevam, da se potem strinjamo, da motor v naravi nima kaj za počet? Toccs namreč govori drugače.
Ker samo o tem je govora. O sranju, ki ga motokrosisti (in drugi) delajo v naravi.

IZO, ali ga delajo ali ne? Do tega namreč ne morem bit tolerantna.

Tud do fašistov nisem tolerantna, ko jih že tako rad omenjaš. Ali bi morala bit? Bi jih mogla razumet, reveže?
Debata je dosegla točko, ko se ponavljamo. Na vse sem že odgovoril, če bi le prebrala...no pa bom še enkrat!
Enduro/kros motor je narejen za vožnjo izven cestišč. Kros motor sodi na kros progo...le kje hudiča se nahajajo te proge? V Merkatorju? Pomoje, da v naravi....razen dvoranskega, ki pa ga slovenceljni lahko gledamo samo po tv.
Enduro? Hmmmm kje že poteka znani Pariz- Dakar? Po Ljubljanski obvoznici? Ne bi rekel...pa tako smo ponosni na našega Puščavskega lisjaka...
Enduro dirke sicer potekajo na točno določenih trasah, trening pa je možen načeloma samo na kros progah. Edina proga, ki se jo da uporabljati za trening je v Labinu v Cro. Če je sploh še...pa tudi ta ne poteka po avtocesti. Torej, kakšen je tvoj zaključek?
Seveda, če me sprašuješ ali sodi motor na Grintovc? Ne. Pa kolo todi ne. Hinavščine ni treba zganjat. Sem tudi že napisal, vsi škodimo okolju, je vprašanje samo količine.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebelca »

IZO napisal/-a:Enduro dirke sicer potekajo na točno določenih trasah, trening pa je možen načeloma samo na kros progah. Edina proga, ki se jo da uporabljati za trening je v Labinu v Cro. Če je sploh še...pa tudi ta ne poteka po avtocesti. Torej, kakšen je tvoj zaključek?
Obstajajo športi, ki v naravi nimajo kaj za početi. Športi, ki spadajo izključno "za ograjo", torej umetno narejene poligone. Motoriziranci zagotovo, in ja, sem spadajo tut spustaši. Kar se mene tiče bi prepovedala tud kolesarske masovke, če gre za vožnjo po takšnem terenu, ki mase ljudi ne prenese.
Zakaj? Zaradi popolne netolerantnost oziroma nestrpnosti do naravnega okolja vseh zgoraj omenjenih, kot je rekel že Mako. Tako, da ne mi očitati hinavščine, ker nisem slepi zagovornik kolesarjev, nikoli nisem bila.

Jaz grem ven (peš ali s kolesom), da uživam v miru, da se spočijem in spucam glavo. In zakaj bi moralo bit tolerantna do zgoraj omenjenih ljudi in skrbeti za njihove pravice, če pa taisti svojim obnašanjem tako grobo posegajo v moje?

Moj zaključek? Bodite raje vi strpni do narave in do vseh drugih ljudi, ki si želijo v naravi uživati in ostanite za ograjami.

Za vse vas "blazno strpne" pa še tole. Rada bi bila zraven, ko bo naslednjič mimo vas prihrumel kakšen motokrosovc. Me zanima kaj boste takrat trobl.

Gt core ti pa ne izkrivljaj mojih besed.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

GT|core napisal/-a:
cebelca napisal/-a:
Jaz sem iz vseh pro/contra debat glede objavljanja tur do sedaj dobila občutek, da bolj kot v motokrosistih leži problem v nas samih.
vsekakor pa tirkrat hura za tole izjavo...! ne vem kako sem tole spregledal...., nimam kaj za dodati... :)
ona si je vmes že trikrat premislila, shizofrenija pa to, ...
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela
Kontakt:

Temu bi se reklo: Puljenje izjave iz konteksta.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

A dej mir, kaj se pa dela v tej temi drugega kot puljenje izjav?
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela
Kontakt:

Že, sam mojo je sovražnik grobo zlorabil v svoje namene. :mrgreen:
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba
Kontakt:

ne temu se reče ko znanjka argumentov, udari na osebo :)

resno : do not feed the troll
Uporabniški avatar
IZO
član
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a IZO »

Jah kaj čmo...Adolf je bil tudi do konca prepričan v svoj prav :mrgreen:

V bistvu ste pa popolnoma isti pa naj berem PZS ali pa kaj drugega. Po vaših žilah teče sovraštvo in nestrpnost. Kaj čmo, v vaše frustracije se ne bom (več) spuščal.
Seveda tistim, ki bi nas radi zaprli za ograje, pobili in ne vem kaj še, pokažem samo :fist: %&$%§

over&out
TomažT
član

Odgovor Napisal/-a TomažT »

Jao jao, pri vseh konkretnejših tablaških debatah (ki bi se komot razvile v izjemno konstruktivne) pride do nekega nesmiselnega pričkanja, ki ni ne eno, ne drugo ampak prazno zgubljanje časa.. Kura, premalo je nekih tehtnih argumentov za katere se bi človek že moral potudit, s sarkazmom se na čase že pretirava, sčasoma pa tema zamre.. Kaj drug grugega tiščimo v dre* al smo faušni na drugega že samo zaradi njegovega "bolj smiselnega" odgovora?!

F**k it.. Že zaradi oživljene ideje o "GK priporočilih" sem požel marsikatero pikro in tudi veliko dobrega, na koncu je spet ostalo pri ničemer.. Prazne lapee..

In kaj bom tukaj povedal? Da smo vsi na istem.. Prav nihče ni nedolžen v naravi, saj ta bi (morda naj)bolje delovala brez nas.. Osebno nimam ničesar proti krosistom, endurašem, pit bikom, atv-jem, itd. itd, saj je edini problem v mentaliteti posameznika, ki te zadeve uporablja.. Tak kot lahko nek mulc odvrže smeti čist zraven koša kot pa vanj, tak lahko tud nek offroader zapelje malo po gozdu kot po poti in uničuje svašta.. Kje je problem? V vesti in razmišljanju. Čeprav nas povezuje enaka stvar (narava), nima le ta nobene veze s tem kar se nekomu dogaja pod kapo. (Dobro, narava nas je ustvarla, pa to je že dolgo nazaj..) Ljudje smo fleksibilni in vsak se bo prilagajal le tolko, dokler ne bo imel občutka, da si kroji svobodo..

Ne gre bit zdaj po eni strani obupno ekološki v naravi in pazit na vsako vejico, koreninico in mravljo, po drugi strani pa doma po kolesarjenju stočit litre in litre vode, da opereš opremo, kolo in sebe.. Dajte, malo realnosti pri nekaterih stvarih.. Če se že kdo igra greenpeace, naj potem pazi na vseh področjih.. Zmernost pri vsem in vsepovsod, ekstremnost pa tam kjer je smiselno!

Tudi sam sem nor na hitrost in ekstremnost, vseeno pa namenim misel glede nepotrebnosti česa. Če se bom vozil s krosko, se bom, ne bom pa namensko iskal najlepše deviške poti, da jih razrijem. Prav tako ne bom paradiral po mestu in se delal hudi-jaki-motokrosist-nihče-mi-nič-ne-more, ampak, na mx stezi pa se ne bom držal nazaj. Enako na kolesu. Nima smisla karkoli posploševat zarad individualistov, ki so nesposobni pomislit na sostanovalce našega planeta, prav tako je nepomembno kazat s prstom na te ali one. Vsak naj začne pri sebi (vključno z mano)...

Smo pa pravi nesrečniki, saj se pri nas mešata olje in voda, ki lahko data obupne rezultate: Amerikanizacija + Balkanizacija = BOOM. Kaj bomo z vsemi dobrinami modernega sveta, če pa jim nismo dorasli? Morda nekoč, ko jih bomo znali pravilno uporabljat. Vseeno se je pa potrebno tega naučit.. Z boli-me-đorđe odnosom ne bomo dosegli tega..

Kdor me v celoti razume, ok, kdor pa ne, pa naj bere ta post dokler me v celoti ne bo..

Lp, T
Uporabniški avatar
Sajmon
Blegošman

Odgovor Napisal/-a Sajmon »

Katero kroslo se trenutno najbolj splača nabavit? Resno.
Uporabniški avatar
Janez
Bergant fan club
Kraj: Kromberk

Odgovor Napisal/-a Janez »

@Blegošman: Ka Te veM? :mrgreen:

@TomažT: Tvoj post mi je dal asociacijo na 12.odstavek devetnajstega poglavja dobre ZF knjige:
Na enem (od zaslonov) je bilo videti grozno, zeleno luskinasto plazilsko postavo, ki je grmela in penila o prenosnem volilnem sistemu. Težko je bilo reči, ali je zanj ali proti njemu, vsekakor pa je bila zelo odločna. ...
Uporabniški avatar
ašojla
član
Kraj: KpodK

Odgovor Napisal/-a ašojla »

Ma, jebi ga: sej tud krave niso samo bele in črne.... In tud ne rabiš bit zmeraj pro al pa kontra! Napisan pa sploh ni slabo - ker taki smo!

www.čepravbijazmotokrosistompaatvjarjemvnaravnemokoljuprerezuobegumipacukrnasipuvtank".com

Pa da naute na zgornji link klikal...
Zadnjič spremenil ašojla, dne 22 Jan 2009 17:09, skupaj popravljeno 1 krat.
What comes up, must go down....
TomažT
član

Težko je biti ZA ali PROTI nečemu, česar konkretno ni.. ;) Problem ni tam kjer marsikdo misli, da je.. Torej je v meni nekaj upornika zaradi odločnosti? :mrgreen: Saj vem, da redkokdo razume točno to, kar mislim..
Uporabniški avatar
GT|core
član

cebelca napisal/-a:
cebelca napisal/-a:Temu bi se reklo: Puljenje izjave iz konteksta.
Tomo napisal/-a:ne temu se reče ko znanjka argumentov, udari na osebo :)

resno : do not feed the troll
sploh ne..., jaz bi temu rekel; dobro premisli, preden izustiš :)
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba
Kontakt:

GTC moj odgovor je bil namenjen zigaK :) :)
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela
Kontakt:

GT|core napisal/-a: sploh ne..., jaz bi temu rekel; dobro premisli, preden izustiš :)
Končno ena pametna iz tvojih ust. Samo kaj, ko se je ne držiš.
TomažT napisal/-a:s sarkazmom se na čase že pretirava...
Če moram izbirat med sarkazmom in temu, da nekomu rečem, da je bebec (ups :oops: ) , gre moj glas sarkazmu. Obstaja alternativa C, da z glavo butam v zid dokler me ne mine. Pa mi to zadnje ne diši najbolj. Ej, ne morm si pomagat. Po žilah mi teče nestrpnost in sovraštvo.

P.s. Tomaž, Tovrstne debate niti niso tako nesmiselne. Če ne drugega malo bolj spoznaš ljudi, ki pišejo po tem forumu in se na trenutke tudi prekleto narežiš. Vsaj jaz. To je pa tudi smisel forumov, a ne? Da bi se imeli vsi radi je pa itak nemogoče. In dolgočasno. :mrgreen:
tomam
član

Odgovor Napisal/-a tomam »

IZO napisal/-a:
V bistvu ste pa popolnoma isti pa naj berem PZS ali pa kaj drugega. Po vaših žilah teče sovraštvo in nestrpnost. Kaj čmo, v vaše frustracije se ne bom (več) spuščal.

Eh to je zgolj turna sekcija. Delajo pi*darije po visokogorju, potem pa valijo krivdo na druge.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

dobra :lol:
Uporabniški avatar
GT|core
član

cebelca napisal/-a:
GT|core napisal/-a: sploh ne..., jaz bi temu rekel; dobro premisli, preden izustiš :)
Končno ena pametna iz tvojih ust. Samo kaj, ko se je ne držiš.
kdo potem komu puli izjave? ;)
Frenky
član
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a Frenky »

Kot ,da bi tudi miličniki prebirali Tablo :lol:
http://primorska.info/novice/2347/novog ... em_okolju/
Na koncu bo vse dobro. Če ni dobro, potem še ni konec
Uporabniški avatar
El Tomzo
član
Kraj: Emona-Savus fluvius

Odgovor Napisal/-a El Tomzo »

Pohvalno, da v informaciji niso omenili tudi kolesa ...
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
BOR-M
član

Pohvalno ja,saj ujel bojo pa itak samo kakšnega kolesarja drugi bojo pa prehitri zanje.
Uporabniški avatar
ašojla
član

Ja, na cesti med Gorico in Kanalom! V hribih pa ziher ne...! Brez žmigavca zavoj dol v gmajno: pjur frirajd! :mrgreen:
Uporabniški avatar
kaj mi poje
član
Kraj: Šempeter pri Gorici
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kaj mi poje »

Kaj ne bomo nič rili ta vikend, spet s kolesi naokoli? Ups!
Kej vam kej zapojem?
Uporabniški avatar
ašojla
član

Ka je povdarek na "rili" al na "kolesih"! Na tem topicu se namreč fizično obračunava z motokrosisti, bicikl ni v kontekstu..... :twisted:
Uporabniški avatar
kaj mi poje
član
Kraj: Šempeter pri Gorici
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kaj mi poje »

Saj to sem mislil, sem tudi MOTOrist, ki rije. Zadnje čase bolj trial. (saj poznate razliko)
http://www.zapiks.fr/vtt-et-moto-trial-a-montpell.html
Kej vam kej zapojem?
Uporabniški avatar
BOR-M
član

kaj mi poje napisal/-a:Saj to sem mislil, sem tudi MOTOrist, ki rije. Zadnje čase bolj trial. (saj poznate razliko)
Ma sej si se mi zdel mal sumljiv, pa na nočne hodiš z nami moraš malo pazit da te ne bo kdo napadu :mrgreen:

Ti a teli fantje v filmčku so pa vrjeten kakšen RED BULL preveč spil :shock:
Uporabniški avatar
GT|core
član

BOR-M napisal/-a:
kaj mi poje napisal/-a:Saj to sem mislil, sem tudi MOTOrist, ki rije. Zadnje čase bolj trial. (saj poznate razliko)
Ti a teli fantje v filmčku so pa vrjeten kakšen RED BULL preveč spil :shock:
nebi rekel da red bull..., prej bi temu rekel dober trening ;)
Uporabniški avatar
BOR-M
član

Ma ja sej vem sam men to tko zgleda kot da bi dobil krila.
Uporabniški avatar
padalc
član
Kraj: NM

Odgovor Napisal/-a padalc »

Tema motokrosisti - MTB kolearji - planinci je malo zamrla... še jaz par besed, kako jaz gledam na problem.

Kar se tiče vpliva na okolje - motokrosisti ali pa MTB kolesarji smo na isti strani zakona (ali pa - oboji smo grešniki).
Težko pa je prezreti da ima motor ima caa. 100 x več moči in bistveno večjo težo kot kolesar in tolikokrat večji je tudi njegov vpliv na okolje (hrup, kopanje....). Večji negativni vliv povzroča le še, sicer zakonita in žal nad drugimi, težje z evri merljivimi vlogami gozda vedno bolj prevladujoča proizvodnja lesa (sečnja in spravilo).

Saj bi se morda raje in večkrat vozil po cestah, pa je preveč "planincev" ki se vozijo po njih. O asfaltnih, natlačenih s plehom, ne bi zgubljal besed.
Res pa je tudi, da tudi planinci pridno kopljejo z gojzarji po blatu....

Sicer pa pod isti naslov "ljubiteljev narave", kot motokrosisti in vozniki štirikolenikov spadajo tudi drugi bencinski odvisneži, pa naj gre za skuter ali gliser na morju, motorne sani, prenapete dirkalce na cestah (z avtom ali pa motorjem), vožnjo z avtom na hrib, da potem "noriš" z DH biciklom v dolino, motorna jadralna padala, vožnjo z mega terenci po avtocestah in mestih .... tu bi lahko spadala tudi instant smučarija po urejenih smučiščih.... pa še kaj. Pozam tudi take, ki kombinirajo kar vse skupaj (imajo štirikolesnik, zraven pa še vodni skuter, motorne sani, navitega BMVja, oz. kolikor pač znese finančno stanje).

Kar se tiče uporabe avta kot transportnega sredstva za "nuuujne???" zadeve (pa naj gre za vožnjo do izhodišča za kolesarjenje ali pa za pot v službo, vrtec, tgovino ....) - če se le da (običajno) se ji izognem. Vsekakor pa gre tu zgolj za transportno sredstvo, "nujno" zlo, nikakor ne sredstvo užiteka, zabave, preživljanja prostega časa, izživljanja ...

Vse je stvar odnosa do okolja in samega sebe, načina razmišljanja ali pa vsaj principa povzročanja manjšega zla.
Za domovino.... z biciklom naprej!
TTOCS
član
Kraj: Slovenska Bistrica

Re:

Odgovor Napisal/-a TTOCS »

Sajmon napisal/-a:Katero kroslo se trenutno najbolj splača nabavit? Resno.
No, kaj si nabavil? :lol:
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik
Kraj: Dolina Bratov Šrot

Re: Motokrosisti

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Jaz bi svojega kitajca takoj menjal za tole:
Slika

Sam sem trenutno prekratek za nekaj k€!
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Sajmon
Blegošman

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a Sajmon »

TTOCS napisal/-a:
Sajmon napisal/-a:Katero kroslo se trenutno najbolj splača nabavit? Resno.
No, kaj si nabavil? :lol:
Tud bajk se lahko kupuje eno leto. :mrgreen: Če bo šlo tako naprej, bom raje kakšen super moto. ;.=9/ :lol:
Uporabniški avatar
Nemec
član
Kraj: Krog

Odgovor Napisal/-a Nemec »

Prodaja kdo slučajno 250 4T?
-grizly-
član
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a -grizly- »

mene zanima, če se da v škednju oz na kateri drugi motorkros progi vozit (da ni recimo rampa spuščena ali kej podobnga) pač, da se lahk brez usakega dovoljenja/plačila voziš?

gre to brez problema al..so tu problemi? :D
TTOCS
član
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a TTOCS »

@grizly: s čem, s kolesom, ali mx, ali terencem?
Rampa je jasno spuščena in zaklenjena. S kolesom si lahko vedno gor. Za mx pa so bili treningi dovoljeni na določen dan v tednu - lani je bil to četrtek med 15 in hm ne vem, 17.uro? Morda kdo od domačinov ve?
V Lembergu (pr Sladki Gori) je termin trenina v sredo. Kako je s plačili itd. ne vem, laho sicer vprašam kolega ki trenira, lahko pa se pozanimaš tudi sam.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
-grizly-
član
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a -grizly- »

TTOCS napisal/-a:@grizly: s čem, s kolesom, ali mx, ali terencem?
Rampa je jasno spuščena in zaklenjena. S kolesom si lahko vedno gor. Za mx pa so bili treningi dovoljeni na določen dan v tednu - lani je bil to četrtek med 15 in hm ne vem, 17.uro? Morda kdo od domačinov ve?
V Lembergu (pr Sladki Gori) je termin trenina v sredo. Kako je s plačili itd. ne vem, laho sicer vprašam kolega ki trenira, lahko pa se pozanimaš tudi sam.
pozabo sm napisat da bi šou z pitbajkom ;)
hlasta
član

Odgovor Napisal/-a hlasta »

Lemberg v sredo 10€ (če je kak dan prej dež-da se ne kadi drugače zaprto).
Škedenj četrtek od 16ih pa do večera 15€

Bistvoma bi lahko šel z pit bikejom gor saj so včasih tudi vozjo 50ccm krosi ter 65 je pa bila 1x tu avstrijska dirka ko je bla klasa pit bike zraven 65 pa so dirkali...Če boš prišel ti proporočam da prideš malo kasneje ,da neboš oviral ostalih oz. ,da te nebo kdo "nabaso" :D
Uporabniški avatar
Snakes
član
Kraj: tu pa tam

Odgovor Napisal/-a Snakes »

Gledanje zadnjega South parka me je spomnilo na teme o motokrosistih na Tabli.
tol
nadpovprečno sitn

Odgovor Napisal/-a tol »

Uporabniški avatar
Tofsy
član
Kraj: Gameljne(pod šmarno goro)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tofsy »

Reči karkoli ampak ti prepotentni denarja polni bogatim obrtnikom sorodni celjani ne poznajo ovir. Pa naj bo to bodisi na cesti ali pa s sankami v hribih. Podn.
bo... nekoč
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike
Kontakt:

Slack napisal/-a:Oni bi res lahko dobili kazen za prekršek ampak on pa zaradi MARSIČESA drugega in to po KZ-ju :>, ne neki uredbi.
Za začetek se je predstavljal kot uradna oseba "..sedaj bi vam moral vsem kazni potalat...", naj si prebere kakšna kazen ga bi lahko šele njega doletela, da o fizičnem napadu, ko je skušal preprečiti da odpeljejo naprej, krivi ovadbi (tisti posnetek z registerskimi brez dokazane povezave), in vsemu kar sledi zraven niti ne govorimo. Otroci se ne bi smeli igrati šerifa, se lahko spotaknejo in padejo v vodnjak.

Poškodba kolena ko so me povozili :D + odrgnina na roki ki izginja :D, mene bi blo sram kazat take "poškodbe" na internetu in jokat kaj so mi nrdili.

"poglejmo še enkrat zadnji kader preden so me povozili ... prvi je ustavil ... drugi me je povozil s vso silo pri polni hitrosti... sploh me ni hotel poslušat in ustavit ...."
Pa s posnetka je lepo videti da je hotel samo mimo s sanmi in to ne s polno hitrostjo, ampak snemalec ga je zgleda prijel od strani za rokav al ga skušal na nek način ustavit, in pri tem je prišlo MENDA do "napada" :D
Poslušati in ustaviti ... amm, pa kaj si ti človek, Batman ? Al se zopet predstavljaš kot uradna oseba ? So te ogrožali, so te napadli, al so se samo branili potem ko si jih verbalno napadel, se predstavljal kot uradna oseba, vsaj enega fizično napadel da ni mogel nadaljevati po poti in se je bil prisiljen braniti ?

"Zaradi mojih naravovarstvenih aktivnosti skozi dobivam grožnje, zlobne komentarje in cyber mobbing/internetni mobing"
internet is serious business

Še enkrat za vse internetne pravne e-junake "its not what you know, its what you can prove in court" in v tem primeru, bi tega človeka in policijo (ups, tožilca) dober odvetnik RAZMESARIL na sodišču
Tale zapis je prvoaprilska. Tako da lepo na easy... :mrgreen:
Uporabniški avatar
ride_life
član
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ride_life »

Slika
očitno mu grejo motošporti res v nos... kaj hočeš, primiru bi jih pustil.
Brez reklam!
TomažT
član

Prvoaprilska al ne.. Da ne bom filozofiral na dolgo-ta tip mi je znan. Ne bi ustavil pred njim, ampak bi še zabremzal na njem.. Imam osebne razloge proti njemu.. Debil. (Pa četudi me ta izjava uvršča nizko nizko na lestvico inteligentnosti in duševnega razvoja.)
tol
nadpovprečno sitn

Odgovor Napisal/-a tol »

mako napisal/-a:
Slack napisal/-a:Oni bi res lahko dobili kazen za prekršek ampak on pa zaradi MARSIČESA drugega in to po KZ-ju :>, ne neki uredbi.
Za začetek se je predstavljal kot uradna oseba "..sedaj bi vam moral vsem kazni potalat...", naj si prebere kakšna kazen ga bi lahko šele njega doletela, da o fizičnem napadu, ko je skušal preprečiti da odpeljejo naprej, krivi ovadbi (tisti posnetek z registerskimi brez dokazane povezave), in vsemu kar sledi zraven niti ne govorimo. Otroci se ne bi smeli igrati šerifa, se lahko spotaknejo in padejo v vodnjak.

Poškodba kolena ko so me povozili :D + odrgnina na roki ki izginja :D, mene bi blo sram kazat take "poškodbe" na internetu in jokat kaj so mi nrdili.

"poglejmo še enkrat zadnji kader preden so me povozili ... prvi je ustavil ... drugi me je povozil s vso silo pri polni hitrosti... sploh me ni hotel poslušat in ustavit ...."
Pa s posnetka je lepo videti da je hotel samo mimo s sanmi in to ne s polno hitrostjo, ampak snemalec ga je zgleda prijel od strani za rokav al ga skušal na nek način ustavit, in pri tem je prišlo MENDA do "napada" :D
Poslušati in ustaviti ... amm, pa kaj si ti človek, Batman ? Al se zopet predstavljaš kot uradna oseba ? So te ogrožali, so te napadli, al so se samo branili potem ko si jih verbalno napadel, se predstavljal kot uradna oseba, vsaj enega fizično napadel da ni mogel nadaljevati po poti in se je bil prisiljen braniti ?

"Zaradi mojih naravovarstvenih aktivnosti skozi dobivam grožnje, zlobne komentarje in cyber mobbing/internetni mobing"
internet is serious business

Še enkrat za vse internetne pravne e-junake "its not what you know, its what you can prove in court" in v tem primeru, bi tega človeka in policijo (ups, tožilca) dober odvetnik RAZMESARIL na sodišču
Tale zapis je prvoaprilska. Tako da lepo na easy... :mrgreen:
Ni prvoaprilska, vse je bilo spisano že okoli 25 marca. Dogodek je resničen, kazanska ovadba tudi...

Sicer nevem na čigavo stran bi se postavil, ampak vožnja v "zopernega/zateženega/sitnega/šerifa" pa tud ni rešitev... situacijo zgolj še bolj problematizira in ustvarja konflikt že v naprej.

Nevem komu v tej državi ni nekaj jasno, da enduraši in sankkači pač obstajajo in jim je ta hobi pri srcu. Restriktivna omejitev ne prinaša nič dobrega, le kršitve in takšne brezvezne konflikte...
namesto da bi kdo lahko na ta račun zaslužil...
Območja v katerih bi se te dejavnosti lahko izvajale, seveda proti plačilu bi bila pomoje še najboljša rešitev. Seveda ekološki vidik bo vedno ovira. Ampak dokler bo vsak porabil 15 l vode ko se poščije nam res ni potrebno zganjat takšne panike.

Recimo: ljudje iz lokalnega PD, ki jih cenim in spoštujem njihovo življensko delo in njihovo samoangažiranost pri projektih lokalnega PDja, kjer gre tudi za veliko prostovoljnega dela in prostovoljnega odrekanja prostemu času. Ampak že nekaj zim te ljudje dokumentirajo in "informirajo" v lokalnih medijih in tudi na vseslovenskih portalih "divjanje" sankačev po Veliki Planini...
In te isti ljudje se vozijo z terenci v osrčje Kamniških planin, tudi v malo manj prijaznih zimskih razmerah, ker pač tečajnikom prihranijo pol ure hoje in več dela na terenu....
saj ne rečem, vsi se vozimo dokler pelje cesta, ampak težiti drugim, ki se pa vozijo po planini s sankami je pa res dvolično.

PAč čas je da se stvari dorečejo na nek pameten način, in ne z večino restriktivno omejevati svobode posameznika, ki bi pa tudi moral ceniti in spoštovati mnenje večine, če le ta spoštuje in delno dopušča ravnanje posameznika, in ni povsem v skladu z večinskim mnenjem...

mah preveč nabijam
Odgovori