Zapečena sedežna opora (zic štanga)

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih
Odgovori
Uporabniški avatar
COSA
član
Kraj: Daleč

Zapečena sedežna opora (zic štanga)

Odgovor Napisal/-a COSA »

Živjo,

Na 2012 karboncu GZ zaskar se mi je zalepila sedežna opora (nisem je premikal 3 leta). Gor je Crankbrothers Cobalt3, 31.6mm, ne premakne se nikamor, zanima me zgolj če bi jo odžagal in dal notri ožjo? No še bolj kot to me zanima, če kdo ve koliko je notranji premer takšne sedežne opore? Bi šlo notri potem 27.2 ali 28.8? Je kdo delal kaj podobnega?

LP
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik
Kraj: Dolina Bratov Šrot

Re: Zapečena sedežna opora (zic štanga)

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Iz alu okvirjev sem vrtal ven cevi, iz karbonskega si nebi upal...kaj če poči, pa gre tko odličen okvir na smeti...spešalabajz ja, se nebi sekiral, pri GT-eju bi se.

Jaz bi odrezal in naredil zarezo. Kobalt je ful tanka, tak da bi dobil kakšno čudno mero okol 30.2, 30.4.

Bom zmeril, ko pridem domov. Samo jaz imam taprve, ko so prišle ven, če so pol kaj spreminjali debelino materiala, pa nebi vedel.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
COSA
član

Tudi sam sem hotel dati v primež in zavrteti okvir, vendar mi občutek pravi da raje ne. Pomoje najbolje odrezati in res tanjšo notri. Prosim izmeri ja, hvala ti 8)
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a MAAC »

Zadevo se da rešiti tudi na karbonskih okvirjih. Kolegu je zapikal Reverb na karbonskem Radonu. So razžagali okvir, vzeli Reverba ven in potem na novo zlaminirali okvir. Bom se pozanimal, kje so to naredili, drugače pa se obrni na http://www.kastelic.si/ ;)

Samo, ziher pa ne bo ravno čisto poceni...
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
COSA
član

Ja, kakšne velike vsote za popravilo nebi dajal, kolo je verjetno vredno še kakšnih 500€. Če bi ga obdržal tega niti nebi popravljal, tako ga bo pa kupil kolega, spustil sem mu ceno še za 50€ in verjetno bo najlažje požagati in vstaviti tanjšo. Zdaj me res bolj zanima koliko je debela ta sedežna, da ne bo nakoncu kakšna čudna mera in ne bom dobil sedežne opore 3 mesece :D
Uporabniški avatar
dumr666
član
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a dumr666 »

skoraj 100% sem da bo čudna mera. Drugače lahko probaš z izbijačem ležajev iz slepih lukenj, še prej pa odrežeš sedežno zgoraj, malo potolčeš s kladivom in potegneš ven. Če res ne gre, vzemi velikega francoza stisni sedežno in probaj obrnit znotraj okvirja. V vsakem primeru bi moralo popustiti. Ne en ne drug postopek pa nebi smel poškodovati vlaken.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kobalt 3, zunaj 31.6, znotraj 29.3 .
Uporabniški avatar
COSA
član

dumr666 napisal/-a: 21 Jan 2021 17:04 skoraj 100% sem da bo čudna mera. Drugače lahko probaš z izbijačem ležajev iz slepih lukenj, še prej pa odrežeš sedežno zgoraj, malo potolčeš s kladivom in potegneš ven. Če res ne gre, vzemi velikega francoza stisni sedežno in probaj obrnit znotraj okvirja. V vsakem primeru bi moralo popustiti. Ne en ne drug postopek pa nebi smel poškodovati vlaken.
Probam danes vzeti zic dol in potolčti ter stisniti pa da vidimo če se bo zavrtela oz popustila.
Buschi napisal/-a: 21 Jan 2021 17:42 Kobalt 3, zunaj 31.6, znotraj 29.3 .
Hvala, kot vidim se da dobiti 29.2 in 29.4, vsaj zaenkrat sem to našel na bike24
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Izdatno namaži s kakšnim odvijač sprejem.
Uporabniški avatar
Andraž
član

Odgovor Napisal/-a Andraž »

Preden obupaš:
- našpricaj s kakšnim sprejem, kot je rekel Buschi
- odvij sedežno objemko in se pojdi peljat. Bodi pazljiv, saj obstaja verjetnost, da se bo sedežna opora v nekem trenutku hitro spustila....
Enduro boys crew.
mihaS40
član

Odgovor Napisal/-a mihaS40 »

Na GMBN Hacks je bil enkrat krajši prispevek na to temo, tip je okvir ovil z ledom in čez nekaj časa je dobil sedežno oporo ven.

https://www.youtube.com/watch?v=_y9D0aMx0Mc najdeš pri 8:30
Odgovori