Pomoč pri vilicah

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih
Odgovori
philips96
član

Pomoč pri vilicah

Odgovor Napisal/-a philips96 »

Z zaklenjenimi vilicami sem šel čez korenino in mi je tako ves amontizer poganl v zrak, ko sem ga našel sem ugotovil, da sem naredil ogromno napako (dOH), vglavnem na amontizerju ( oz. tisti plastiki ki ga obdaja) sem postrgal dol navoje. Vprašal sem če bi lahko težavo rešil preko garancije vendar to ni šlo, nato sem kolo odpeljal serviserju in mi je povedal da bi bilo najbolje da se obrnem na to firmo da mi jih popravi, ki je rock shox. Zanima me kam bi moral prinesti vilice da mi jih oni popravijo/zamenjajo, in pa koliko bi to prišlo? saj to so bolj cenene vilice (dart 2 ), nove že za okoli 100 € in če bi popravilo prišlo 50 €+ razmišlam da bi jih zamenjal za boljše
Uporabniški avatar
Bojac
član

Re: Pomoč pri vilicah

Odgovor Napisal/-a Bojac »

Sedaj pa zajemi sapo in..... še enkrat ter počasi razloži kaj je narobe.
ma...ti si znoru....tok zgodi ????
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

Odgovor Napisal/-a zee Germans »

ti si uniču navoje na ... top cap-u (pokrovu/vijaku), k pride zašraufan na vrhu v nogo od vile, pod njim se pa skriva vzmet (tvoj amortizer lol ... kje je pa plastika ... ne morš slikat ? ... )

?
armada
član

Odgovor Napisal/-a armada »

kupi nove, druge al pa enake vilce kakorkoli to kar ti je ratalo se popravi le tako da zamenjaš krone in slajderje kar pa je drago.... če te zanima mam ene sun tour xcm za prodat za mali denar, čisto nove :P
philips96
član

zee germans, da mislm da veš, evo ju3 pride slika, armada jah bom vidu kaj se da narest s tastarim, drgač pa se lohka kj zmenva ja
igorl
član
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a igorl »

Verjetno si navoje postrgal samo iz topcap-a? Saj noge so jeklene?
Samo ta pokrovcek (ki ga zasraufas notri) bi moral biti cenejsi, je pa vprasanje kako je s rezervnimi deli za entry level vilice, lahko da se pokrovcek ne da posebej dobit. Poglej v oglase, dobis marsikaj.

Glej tudi tole, kar ok vila za ta denar:
http://www.cult-trgovina.si/izdelki.php?KatSt=4082
philips96
član

no tukaj so slike http://www.shrani.si/f/3G/a6/U20TbDM/1/ ... ce-004.jpg

http://www.shrani.si/f/21/SE/3ssVUnXu/1 ... ce-005.jpg

na tem črnem delu nad sivim ogrodjem so postrgani navoji
igorl
član
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a igorl »

Ja, to je se damper poleg topcap-a. Verjetno mores kupit cel kos, to kaj je na sliki. S ne splaca, nabavi drugo vilico. Razen ce nekako sam popravis navoje, mogoce bi se dalo, glede na to da je plastika.
Odgovori