marzocchi dj2

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih
Odgovori
_downhill_
član

marzocchi dj2

Odgovor Napisal/-a _downhill_ »

živjo. mene zanima kaj je narobe z vilo...trda je...skoraj se ne premakne...je pa marzocchi dj2 letnik 2009 za 24 colski bajk, ter okvirna cena servisa? hvala!

Lp
JugoDownhiller
član

Re: marzocchi dj2

Odgovor Napisal/-a JugoDownhiller »

Preveri pritisk zraka da ni prevelik in si spumpaj tako da ti bo vredu. Preveri tudi rebound (hitrost vračanja).
Če ne bo pomgalo bi bil potreben servis, potem najbrž tiči problem nekje v mazalnem olju v nogah ali tesnilih, da je tako trdo.

Lp
Uporabniški avatar
koko82
član
Kraj: Bajkmanija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a koko82 »

Če si spustil zrak in je še vedno popolnoma trda bi znala bit kartuša.
2008-2009 so imele probleme z kartušami (suntor), ker so potegnile mazalno olje in otrdele. Marzocchi predlaga predelavo na openbath (ponavadi pomaga).
Če ti naredimo predelavo in vzdrževalni servis (čiščenje vseh komponent menjava o ringov, novo olje) pride 40€. Če damo še nova prašna in oljna tesnila pa 60€.

Isti problem so imele tudi 55R. Tko da če ima še kdo tak primer se da zrihtat ;).
_downhill_
član

Hvala! Sej to ni na mojem bajku to je na enem k sm ga šou gledat pa ga mam namen kupit pa me je zanimalo kakšen bi biu strošek popravila...

Lp
Uporabniški avatar
koko82
član
Kraj: Bajkmanija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a koko82 »

Aja sem mislu da ti je zdej otrdela. Če se je dlje časa vozil z zablokirano vilo je lahko tud kej polomu. Potem bo dražje, ker je treba menjat celo kartušo.
To veš da so DJ vile bolj trde od xc vil ane ?
_downhill_
član

ja to vem...sam ni fora da je vila "bol trda" ampak je fora da se ne premakne skoraj nič...sem težak 85kg pa mislim da ko naredim bunnyhop ene pou metra visoko bi se morala malo stisniti :)
obi
član

Odgovor Napisal/-a obi »

To je tut načeloma point da se stisne zgolj pri večjih silah ala rotacije čez štenge in to
Odgovori