Sram SX eagle

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih
Odgovori
hyperskunk
član
Kraj: Lj

Sram SX eagle

Odgovor Napisal/-a hyperskunk »

Zakaj ne morem nastaviti ta menjalnik? Skoz hoče preskakovati iz lažjega na en težji zobnik (mislim, da iz četrte v tretjo prestavo)...ko pa zajlo mal napnem je tm vredu, sam je pa potem problem v še lažjih prestavah, ker je potem zajla preveč napeta. Nov sistem, na novem kolesu, nosilc menjalnika raven, ostalo tud zgleda...thx
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
problematiks
KontraRevolucionar

Re: Sram SX eagle

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Nov se ne uporabljen ali nov s par furami? Ker ce je to drugo, je cisto mogoce, da je menjalnik dobil udarec in ga je deformiralo. Ti Eagle menjalniki (sploh nizjega ranga) so kar obcutljivi na take zadeve. Sem imel ze kar nekaj takih primerov v servisu.

Marko
hyperskunk
član

0 km :)
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član
Kraj: bliz obvoznice

Odgovor Napisal/-a Mojo Jojo »

Ponavadi je za problem tipičen pri skrivljenem nosilcu menjalnika
Monkey Control
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

Kot je MJ napisal.. Veliko novih bajkov ima zvite nosilce, kar se na Eaglu takoj pozna, na drugih "sistemih" se ni (tolko).
...live for something or you'll die for nothing!
hyperskunk
član

Ma prva stvar k sm jo šu kontrolirat je bil nosilec menjalnika, pa zadeva je u nulo...se mi pa zdi, da gre kletka neki malega na ven. Sam v drugih prestavah dela lepo...
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član
Kraj: bliz obvoznice

Odgovor Napisal/-a Mojo Jojo »

Probi z novim nosilcem menjalnika. Pri 12 speed sramu ne rabi bit vidno skrivljen pa že ne dela tko kot more. Ne bi se pa čudil da je menjalnik fouš
Monkey Control
hyperskunk
član

Nosilc preverjen z orodjem...ja, zdej vidim, da se po spletu kr pizdijo čez sxa
Hector1
član

Odgovor Napisal/-a Hector1 »

Imel, zamenjal z gx, stvar rešena. Sx pac ni vreden ne € ne časa.
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

SX in NX nista vredna 12r grupe, žal...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
kacu
član
Kraj: Glava

Odgovor Napisal/-a kacu »

Polovica SX in NX menjanikov, ki pridejo nazaj so nesposobni šaltal iz 50 dol. SRAM gluh, že dve leti.
follow me i'm right behind you
marjo1
član
Kraj: Goriška Brda

Odgovor Napisal/-a marjo1 »

Kot so že omenili nekateri prej, Sram SX in NX nista dorasla 1x12 sistemu. Njihova konstrukcija je preslaba (problem so tako uporabljeni materiali kot pini z katerimi je vse skupaj sestavljeno in služijo kot tečaji). Preprosto imajo že novi preveč "lufta", poleg tega se še zvijajo. Rezultat je, da ne prestavlja enako po celi piramidi. Če nastaviš, da deluje na enem koncu, ne bo dleovalo na drugem. Pa če se na glavo postaviš. :evil:
Jaz sem po dobrega pol leta zamenjal menjalnik z X0. Mir. Že več kot dve leti.
Pa nisem edini. Tudi kolega mi je pripeljal dvakrat svoje kolo, da mu nastavim menjalnik. NO GO. Potrebno pljunit cca. 180€ za novega X0. Edina rešitev.
Al pa menjat skupaj z prestavno ročico za Šimano. :D

PS. Sem dobil nov menjalnik tik pred maratonom Kras Kros, pa da ne bo kake frke, sem si rekel, odvozim še maraton, potem u miru zamenjam in sproba. Malo morgen, na polovici maratona mi je na ravnni, po lepem makadamu menjalnik dobesedno razpadel. Ni blo druge, kot naredit singlspeeda in se počasi odfijakat na pivo.....
Uporabniški avatar
Andraž
član

Odgovor Napisal/-a Andraž »

za 180 € lahko mirno presedlaš na 11 redni sistem in ne izgubljaš cajta z 12 rednim SX in NX :mrgreen:
Enduro boys crew.
Gulbo
član

Odgovor Napisal/-a Gulbo »

Kakšni problemi... Jaz pa imam z menjalnikom SX Eagle kar dobre izkušnje.
Naredil prek 4000 km z e-bajkom po hribih, precej več kot 100k višincev.
Ene parkrat mi je vrglo dol verigo, ko sem šaltal na največji zobnik 50, menjalnik tudi ni zelo natančen,
ne da se ga nastaviti v nulo. Vendar za to ceno (cca 70 eur) niti ni za pričakovati.
Ko/če razpade, pa kupim GX-a. Vse iz Eagle grupe naj bi bilo kompatibilno.
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Gulbo napisal/-a: 18 Maj 2021 08:37 Kakšni problemi... Jaz pa imam z menjalnikom SX Eagle kar dobre izkušnje.
Naredil prek 4000 km z e-bajkom po hribih, precej več kot 100k višincev.
Ene parkrat mi je vrglo dol verigo, ko sem šaltal na največji zobnik 50, menjalnik tudi ni zelo natančen,
ne da se ga nastaviti v nulo. Vendar za to ceno (cca 70 eur) niti ni za pričakovati.
Ko/če razpade, pa kupim GX-a. Vse iz Eagle grupe naj bi bilo kompatibilno.
Tako oziroma nižjo ceno ima Shimanov Deore 12p menjalnik, ki je po delovanju (govorim o komplet sistemu, ker seveda s SRAMom ni kompatibilen) bistveno boljši in natančnejši od SX Eagla. Tako da ja, za ta denar bi vsekakor pričakoval boljše delovanje, ampak ker so ljudje očitno sprejeli plastik fantastik s prenapihnjenimi cenami v nižjih rangih, SRAM pač nima ravno motivacije zadev izboljšat zgleda :wink:

Sicer pa lih tako grozen SX Eagle, ko je zgoraj brat, po mojih izkušnjah vseeno ni. Ni pač nek presežek, ampak dosedaj mi je uspelo nove še vse nastavit, tako da delajo. So pa občutljivi na udarce. Bolj so očitno težave s kasetami, kjer je najmanjši zobnik očitno narejen iz masla in sem jih moral že ene par menjat po par tednih uporabe (na navadnih kolesih, ne e-kolesih), ker jim je obrabilo robove in je začela tam čez veriga preskakovat. Problem je sicer vedno samo na najmanjšem zobniku. Zamenjal s Shimanovim 11t in od takrat vsi delajo kot urca.

Marko
Odgovori