Juicy 3 problemček

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih
Odgovori
RED_line
član

Juicy 3 problemček

Odgovor Napisal/-a RED_line »

Pozdravljeni

Kot vsako leto si menjam zavorno olje v zavorah, Juicy 3. Letos pa sem opazil določen problemček. Pri sprednji zavori ko sem dajal ven olje je bilo notri nekaj nesnage. Lahko bi rekel da je videti kot rja. Zato sem zadevo par krat dal skozi, da je ostane notri res čisto olje. Tega vse ne bi toliko ponavljal, če se mi ročka ne bi vračala nazaj v prvotni položaj. Zdaj deluje kot mrtva ročka. Če jo stisnem zadeva deluje, sam nazaj gre bolj tako tako. Tak brezvezen luft se je naredil na ročki. Precej prepričan sem da nekaj ne deluje v redu. Moje mnenje je, da je notri nekaj zaribalo. Zdaj me zanima če je to smiselno dat pregledet, obnovit al je cenejše kupit nove zavore?

Drugo kar bi rad vprašal je to, da imam 203mm diske in za po mestu je to odvečna teža. Radi bi šel na kaj manjšega 180 ali morda 160mm. Za to predelavo moram menjat nosilčke čeljusti poleg sikov seveda?

Lp
Uporabniški avatar
c'dale
član
Kraj: sir Jošt

Re: Juicy 3 problemček

Odgovor Napisal/-a c'dale »

-Da se ti ročka ne vrača v prvotni položaj bi rekel da so šla tesnila na batku.
-Če boš menjal dimenzije rotorja, boš moral menjati tudi nosilec zavornih čeljusti.

Jaz bi oboje reševal na servisu.
ride more, work less, :)
RED_line
član

Re: Juicy 3 problemček

Odgovor Napisal/-a RED_line »

Hvala za odgovor. Zavore sem že sam razkopal in ugotovil enako kot si sam omenil. Tesnila v ročki so se zrabili in bi jih moral menjati. Težava pa je v tem, da jih ni več za dobit. So že stare :(
Odgovori