Sun Ditch Witch obroči in menjavanje gum...

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih
Odgovori
Manyana
član
Kraj: Gori doli naokoli

Sun Ditch Witch obroči in menjavanje gum...

Odgovor Napisal/-a Manyana »

Imam Prophet 3 l.2007, na katerem so Sun Ditch Witch obroči in na njih Maxxis Ignitor 2.35...

...v enem letu uporabe kolesa (ne ravno nežne vožnje) še nisem imel nobenega gumidefekta...kar se mi zdi krasno...

...v čem je torej problem? enkrat sva že s kolegom menjala zadnjo gumo (obraba) in sva se mučila v garaži celo uro, pri tem polomila tri plastične "žličke" in nazadnje uspela z manjšim "tire ironom"...

...zdaj so mi na servisu menjali pesto in špice in doma sem opazil, da so mi obrnili gumo narobe... sem poskusil zamenjati sam, pa sem po prvi zlomljeni žlički (tista rumena Continnental) obupal...

...vprašanje: kako naj bi človek to zamenjal na terenu? kolega ima s tem precej izkušenj, pa pravi, da kaj takega še ni videl... sem bral tudi na tujih forumih o teh obročih in so imeli podobne izkušnje...

...ima še kdo podobne izkušnje? so krivi samo obroči ali tudi gume? mi je kar zoprno iti na daljše ture, ker se mi ne sanja, kako bi na terenu izvedel to operacijo...
Pinki
član
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Pinki »

Jst mam problem gor spravit sicer na sunrims mtx, nokian 2.6 2ply gume in sm uzeu tiste avto pajserje za gume železne ene 30cm dolge in sedaj teh problemov nimam več :) .
a-a
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat
Kraj: NowHere

Odgovor Napisal/-a LOV2XLR8 »

Jaz ponavadi pri tezavnih (DH) gumah zacnem na nasproti strani ventilcka. Z rokami stisnes gumo z obeh strani proti sredini obroca, obenem pritiskas navzdol in se pomikas proti ventilcku - s tem jo malenkost pomaknes izven centra obroca. Dalje gre pri nekaterih gumah tudi z roko, za ostale pa Pedros Tyre Lever - priporocam. Postopek snemanja gum z roko najdes v kaki MTB reviji ali na spletu.
gorhikvi
član

Odgovor Napisal/-a gorhikvi »

tako kot pravi hitra ptica - gumo začneš natikati vedno nasproti ventilčka.
Če bi začel pri ventilčku, ga lahko v zadnjih korakih poškoduješ. Pri trših gumah je potrebno v zadnjih korakih natikati po milimetrih, da ne zlomiš plastičnih pajserjev.
Ko pa jo snemaš pa začneš pri / ob ventilčku in paziš, da ga pri prvih korakih ne poškoduješ.
Odgovori