zadnji menjalnik: SRAM ali SHIMANO ???

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.
Odgovori
Uporabniški avatar
sliwnik
član
Kraj: koper

zadnji menjalnik: SRAM ali SHIMANO ???

Odgovor Napisal/-a sliwnik »

Po petih letih furanja single speed na fr bajku sem se končno odločil, da ubavim menjalnik. Prosil bi za kakšen nasvet glede izbire. Srama ne maram kaj preveč, ker mi že plastičen izgled in sama struktura ne delujeta prepričjivo.

hvala LL
Never use your face as a brake pad.
Zhiloreznik
član

Re: zadnji menjalnik: SRAM ali SHIMANO ???

Odgovor Napisal/-a Zhiloreznik »

Odvisno od tega katere menjalnike gledas, oziroma cenovni razred. Sram je povsem primerljiv in morda se bolj trpezen kot nekateri Shimanovi modeli. Dober menjalnik je recimo Shimano Zee, ki je namenjen za FR/DH voznjo.
Uporabniški avatar
orlytm
član
Kraj: Bohinjska Bistrica

Odgovor Napisal/-a orlytm »

zee ali saint ... za gravitacijo boš težk kej boljšga najdu ...
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Vitto1
član

Odgovor Napisal/-a Vitto1 »

Mislim da so sramovi menjalniki bistveno bolj robustni kot Shimanovi... je pa res da shimano lepše prestavlja in je dejansko ožji in zato manj izpostavljen raznim udarcem... jaz bi vzel to, kar bi tisti moment dobil najceneje...
Uporabniški avatar
vr
član

Odgovor Napisal/-a vr »

Meni SRAMovi shifterji bolj pašejo.
Uporabniški avatar
orlytm
član
Kraj: Bohinjska Bistrica

Odgovor Napisal/-a orlytm »

prejšni bajki: sram x7 sc, x9 sc, x9 mc ... redno težave z pokrivljenim/odlomljenim nosilcem in razpadlimi kletkami, menjalnike sem menjal redno, tut večkrat na sezono ... novi bajk shimano saint ... no problems at all, pa smo stopil že v tretjo sezono, vozi se iste stvari kot prej ... menjalnik je bistveno lepše pospravljen "pod okvir" in ni tako izpostavljen, kletka je noro kratka in vse skupaj preprosto dela.

osebno mislim, da je shimano bistveno boljši kot sram ... dela pa seveda oboje.
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
dejanot
član
Kraj: Cerknica

Odgovor Napisal/-a dejanot »

Cao

Amm jaz bi bil tudi v dilemi, bi se pa nekak odlocil za Shimano, ce je za spust bi vzel Sainta ali Zeea, za vsestranske ture pa XTja, zakaj, enostavno pri Sramu imel prevec problemov, vozil X.5, tukaj se kletka zvijala kot da je s putra, vec ali man po vsakem spustu ravnal kletko, X.7 zlomil kletko, potem vozil se dva X.9 pri obeh mi je menjalnik potegnilo v spice in odlomilo nosilec, polomilo menjalnik in zvilo obroc (pac potrgalo napere), najbolj zadovoljen bil z X.0, nikoli nisem imel problemu z njim, sam ta je pa tudi celo bogastvo :mrgreen: , Shimano do sedaj vozil vedno XT in enkrat XTR se stari model ko ni bil shadow, in pri shimano dobenih problemov,... mi pa nekak Sram lepse prestavla in tukaj je pac dilema, je enostavnu Sram prevec direkten in to mi je usec,...

LP
!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Prodam: 2x9redni prestavni sistem Sram/Shimano
antonov30
član

Odgovor Napisal/-a antonov30 »

Zdravo

Sram X0 type 2 dela kot singarica. Za cenovno ugoden nakup pa ti priporočam nemške strani bike-discount.com- so včasih nenormalno bolj ugodni od naših prodajalcev.
Odgovori