Pomoč pri izbiri kolesa

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.
Odgovori
Biker008
član

Pomoč pri izbiri kolesa

Odgovor Napisal/-a Biker008 »

Pozdravljeni!

Zanima me, kaj predlagate za mešano kolesarjenje.. Daljše makedamske poti,kakšne gozdne poti in tudi kakšno daljšo asfaltni turo.
Iščem E kolo… Polnovzmetenca še nisem preiskusil…zato me zanima tudi v tej smeri.

Mogoče kakšen nasvet kaj izbrati? Je bolje samo sprednje vzmetenje za moje potrebe,ali v vsakem primeru bojlše izbrati polnovzmetenega?

Hvala
Fredi25
član

Re: Pomoč pri izbiri kolesa

Odgovor Napisal/-a Fredi25 »

Biker008 napisal/-a: 20 Sep 2021 09:46 Pozdravljeni!

Zanima me, kaj predlagate za mešano kolesarjenje.. Daljše makedamske poti,kakšne gozdne poti in tudi kakšno daljšo asfaltni turo.
Iščem E kolo in stavnico bet365 slovenija… Polnovzmetenca še nisem preiskusil…zato me zanima tudi v tej smeri.

Mogoče kakšen nasvet kaj izbrati? Je bolje samo sprednje vzmetenje za moje potrebe,ali v vsakem primeru bojlše izbrati polnovzmetenega?

Hvala
Zakaj e-kolo? A ni bistvo kolesarjenja, da sam poganjaš ne elektro motor? Potem si kupi motor lool...
Zadnjič spremenil Fredi25, dne 21 Sep 2021 10:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Biker008
član

Namen vprašanja ni bil takšen kot je tvoj odgovor.

Motor pa že imam :wink:
jernejm
član
Kraj: Nad Pivko

Odgovor Napisal/-a jernejm »

Ne, resno. Zakaj e-mtb?
Biker008
član

Nisem nek hud kolesar z veliko kondicije,ker pač nimam časa da bi nabiral kondicijo kar mi tudi ni cilj. Se je pa lepo zapeljati kakšno sobboto če je čas na kakšen izlet v naravo po kakšnem hribu navzgor, kamor bi prišel z električnim brez da spustim dušo :D

Ne vem zakaj se normalni kolesarji toliko obregujete ko vidite E kolo.
Vedno več je tega in vedno več bo tega žal. Morda tudi zato, ker nekateri zaradi svojih sposobnosti z navadnim nikoli nebi prišli tja kjer bi prišli z e kolesom.
poldy.nowax
član

Odgovor Napisal/-a poldy.nowax »

Biker008 napisal/-a: 20 Sep 2021 09:46 Je bolje samo sprednje vzmetenje za moje potrebe,ali v vsakem primeru bojlše izbrati polnovzmetenega?

Hvala
Če si lahko privoščiš polnovzmetenega, potem ne razmišljaj.

Je pa vzdrževanje dražje (če sploh lahko debatiramo o tem, glede na to, da ne kupuješ ravno koleza za 500€).

Glede na to, da ti ni kaj dosti jasno o kolesarjenju predlagam obisk kakšne fizične trgovine s kolesi (pa ne ravno Intersport ali Hervis :twisted: ).
Biker008
član

Hvala za korekten odgovor:)

Se tudi sam boli nagibam polnovzmetenemu.

Grem tudi ko bo čas, v fizično trgovino..sigurno pa ne v te ki si napisal:)

Hvala
jernejm
član

Za preprečevanje alzheimerjeve bolezni je baje treba vsak teden vsaj 150min pumpat, bajk, tek, kvihtat, v hrib grizt, nekaj pač, da preprečiš nalaganje beljakovinskih odpadkov v možgane. Če to dela kolo, ne delaš ti. Kondicija gor al dol, če zarad nč druzga je zarad tega smiselno gont, pa magar na pol hriba crknt. Naslednjič pa na tričetrt. Pol še mal itn.
E kolesa bi morala biti samo na recept, za zdrave pa ne :twisted: :lol:
Jaz bi razliko med navadnim in e bajkom dal za letno karto za npr. Krvavec, al pa Gravity card. Boljš porabljen dnar.
Mal se zajebavam, uživaj, karkoli boš kupil. :wink:
Uporabniški avatar
PJ
član
Kraj: A little bit here, a little bit there

Odgovor Napisal/-a PJ »

No ja, karta za zicnico ali ebike je zelo zelo ista stvar, ce se ze pogovarjamo o tem... v obeh primerih te na vrh pripelje nekdo drug in v obeh primerih je bore malo od preventive proti alzheimerju ;)
Biker008
član

Dajte se ohladit malo no:) Ste stopli zjutraj na kapsl ko ste vstali :D

Nabijate vse drugo kot pa je bilo vprasanje.

Če komu ni všeč vprašanje, zakaj je treba tipkat nekaj kar sploh nima veze z vprašanjem?
A e bike pa gre sam brez da goniš?

Vedno več je vas po raznih forumih takih ki vam kaj ni všeč in je hitro treba spluvat ostale.

Dajte se brigati zase, kaj kdo ima in kaj je boljśe in kaj kdo želi,zato je forum da se vpraša. To je to,če ti kaj ni všeč pa naredi obvoz.

Lp
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Sam bi za večinoma ceste in makadam pa občasno (manj zahtevne?) gozdne poti sicer izbral trdaka s širšimi gumami, ampak po svoje razumem tudi privlačnost polnovzmetenca v tem kontekstu, sploh če je govora tudi o kakšnih malo zahtevnejših poteh, tudi če so v manjšini. Vsekakor pa mislim, da nima smisla s hodom pretiravat. tam 100-120 mm na obeh straneh je za tak profil uporabe vrh glave dovolj.

Marko
Biker008
član

Hvala
Uporabniški avatar
nene
član

Odgovor Napisal/-a nene »

Ta gonja proti ebajkom je res nekaj neverjetnega. Pa nimam ebajka, ampak res ne razumem zakaj se vsi čutite poklicani da komentirate neke izbire posameznikov.

Glede vprašanja bi se pridružil mnenju problematiksa, verjetno trdak povsem zadostuje, če imaš pa keš pa navali na polnovzmetenca. :)
Nikar pa kakšnega endurota s 150+ hoda, nekaj do 120 bo čisto dovolj.
Gulbo
član

Odgovor Napisal/-a Gulbo »

Proti e-bajkom vedno najbolj pametujejo tisti, ki ga še sprobali niso. Niti ga ne bodo, ker ne morejo čez svoje predsodke.
E-kolo lahko kadarkoli uporabljaš kot navadno kolo, tako da pritisneš gumbek in e-pomoč se izklopi. To ima številne prednosti,
npr. ko še nisi ogret si lahko vklopiš pomoč, potem pa si jo izklopiš. Ko se zgoniš do konca si pa lahko spet vklopiš.
Jaz se ravno zaradi tega z e-bajkom še bolj zgonim, ker mi ni treba šparati zadnje atome energije, saj vem da bom do doma
lahko prilezel tudi na elektriko. Zato grem višje, hitreje, dlje kot z "akustičnim" kolesom. Predvsem pa pri vožnji bolj uživam :P
m66
član

Odgovor Napisal/-a m66 »

Jaz kar priznam da me gorska električna kolesa kar precej motijo (mestna, commute pa prav nič). Iz povsem enostavnega razloga - tam ko se vozim sem običlajno le tu in tam srečal koga s kolesom, zadnje čase jih je pa čedalje več. Večina z elektro kolesi.

P.s.: ja pa sem probal tudi električno in se odločil da mogoče pa bo...enkrat ko bom čez 65 recimo.
jernejm
član

PJ napisal/-a: 21 Sep 2021 07:13 No ja, karta za zicnico ali ebike je zelo zelo ista stvar, ce se ze pogovarjamo o tem... v obeh primerih te na vrh pripelje nekdo drug in v obeh primerih je bore malo od preventive proti alzheimerju ;)
Odvisno kako se pelješ. Če prideš dol spočit in nič zadihan....pol nekaj delaš narobe :D

Js sm lepo pisal da se zajebavam, ker če tega ne bo, se tule kmalu ne bomo NIČ pogovarjali. Enkrat na teden rabi kdo nasvet za nov bajk, enkrat na mesec objavi kdo kaj s kolesarjenja, enkrat na dva mesca objava ukradenega bajka....ne vem no, ni glih tolk aktivnosti da bi blo treba cenzuro uveljavljat. Forum je izmenjava mnenj. Če bi rad zgolj nasvet o kolesu, je na jutubu 2554 posnetkov ful brihtnih ljudi k ti vse povedo in razložijo. Če bi se rad pa malo pogovoril, pa je tle tabla. Ne pizdit če je nekdo drgačnega mnenja. Al pa dej, kukr ti paše.

In ja, sem probal e-bajk. Fajn je, ne rečem nič. Namesto dveh fur po lokalnem trejlu bi naredil zihr tri, morda štiri. Pa ne bom. Imam dosti preveč kil, pa pridem marsikam, da folk tak fris dela ko me vidi :shock: In to z endurotom k se ne da zaklent zadnjega fedra. Ker sem butl in trma.

Velja podobno kot v postelji, ko ne bom mogel več, ko bo telo reklo ne, bom morda razmislil o pomoči. Do takrat pa ne. In neskončno bom zajebaval folk, ki zgleda 3x tolk fit kot jaz in šminkira, ker so e bajki pač in. Zadnč spet - sta bla fant pa punca, sta me prehitela za gor, pa smo se gor srečali, pa sm jo ful previdno in ful resno vprašal če ima dečko kakšne zdravstvene omejitve, ker sta bla cca 25/28 let, ona na trdaku, on na polnovzmetenem e bajku. Tip je farbe spreminjal ko kameleon, deklca se je pa muzala.

Dejmo se mal sprostit, a ni zadost bolanih pritiskov od vsepovsod, pa mal kako bedarijo napisat, pa koga spucat. Spešal snouflejk pa dva apaurina in en štamprle.

Še vprašanje: A e-bmx je že? Ker ko grem na pumptrack mi gre na jetra da moram pumpat. Al pa če bi malo zravnali tiste kucle da bi se samo po ravnem vozil. Ker cilj je da naredim x krogov, ne pa kako jih naredim.
Fredi25
član

Odgovor Napisal/-a Fredi25 »

m66 napisal/-a: 21 Sep 2021 12:29 Jaz kar priznam da me gorska električna kolesa kar precej motijo (mestna, commute pa prav nič) enako bet365 slovenija. Iz povsem enostavnega razloga - tam ko se vozim sem običlajno le tu in tam srečal koga s kolesom, zadnje čase jih je pa čedalje več. Večina z elektro kolesi.

P.s.: ja pa sem probal tudi električno in se odločil da mogoče pa bo...enkrat ko bom čez 65 recimo.
Tudi mene strašno motijo ti pacienti... ne vem za moje pojme je bistvo kolesa, da kolesariš ne pa da ti e-motor pomaga... Kupi si potem e-motor, ali pony express :D
Zadnjič spremenil Fredi25, dne 22 Sep 2021 13:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Biker008
član

Sto ljudi sto čudi :D

A kros motor in vsa ostala motorna vozila vas pa ne motijo ki jih je vedno več po šumi?

Pa naj se vozijo zakaj pa ne :D

Malo heca more bit ane:) Nisem nikomur fauš če se pelje z bilo čem bilo kje,se brigam zase in grem naprej :)

Če bi bili vsi takšni bi se že določeni friki davno pobili med sabo.

Tipični Slovenic

Moderator lahko izbrišeš temo, ker je krepko zavila iz konteksta.
Zase vem da bom kupil, vozil,kjerkoli bom želel in karkoli bom želel.

Baš me boli kaj si POSAMEZNIK misli o drugih, vozi kaj imaš in pusti drugi da imajo kar želijo.

Pa lep pozdrav
Gulbo
član

Fredi25 napisal/-a: 22 Sep 2021 09:14 odločil da mogoče pa bo...enkrat ko bom čez 65 recimo.
Tudi mene strašno motijo ti pacienti... ne vem za moje pojme je bistvo kolesa, da kolesariš ne pa da ti e-motor pomaga... Kupi si potem e-motor, ali pony express
Kaj te ful nervira ker te prehitijo?
Predstavljaj si, da te je prehitel pony-express, ti bo lažje :lol:
Biker008
član

:P

Škoda karkoli pisat, ker se vedno najde neka negativa.

Ni več normalne komunikacije ravno zaradi tega ker se povsot najde nekdo ki mora sekati popolnoma mimo teme.

Res ne vem ali je dandanea res tako težko prezreti nekaj kar določenim ne sede?

Mislim koga briga glede na vprašanje kaj koga moti jao jao
Uporabniški avatar
PJ
član

Odgovor Napisal/-a PJ »

No ja, ali to, ali pa je treba vse to pripisati temu, da mogoce sprasujes na napacnem forumu. Tabla je v osnovi kolesarski ne motoristicni forum, pa so (smo) nekateri malo alergicni na danasnjo miselnost da je vse cool, samo da je na easy. Tvoj lastni zapis "nimam časa da bi nabiral kondicijo kar mi tudi ni cilj" lepo ilustrira tocno to. In ce se kdo ne strinja s tem, je potem problem ta ki se ne strinja, ne pa ti, ki mislis da si kolesar, sedis pa na motornem kolesu. Tako da problem niso "bedaki tukaj" pac pa kar lepo ti sam. Ja jebiga se vedno mi gredo na k** "kolesarji" na mopedih. Sem mislil, da bo z leti boljse pa ni.
Biker008
član

Če ti temu tako praviš bo na tvojo žalost vedno slabše.
Jebiga tako je.

Na mojo enostavno vprašanje tema brez repa in glave :D
Eni si pa res ne morete pomagat.
Vprašanje je bilo dobronamerno in ste res nefer nekateri.
Bolje nabijat kot pomagat.

Glede Bedaka pa nimam komentarja,imaš lep nivo komunikacije.

Lp
jernejm
član

Pa dobro, a nisi razumel da je velika večina tule MTB kolesarjev, in ne e-mtb kolesarjev. Tole ni e-mtb forum. Če na lovskem forumu vprašaš kak lok kupit bo tudi malo pozitivnih odgovorov. S tem da lahko tvoj konstruktivni prispevek k debati strnem v par besed: negativa, nefer, nabijanje, tipični slovenci.
Jokcat k ti ne pomagamo tako, kot bi ti hotel oz. kot pričakuješ. Special Snowflake Syndrom.
Gulbo
član

jernejm napisal/-a: 22 Sep 2021 12:51 Pa dobro, a nisi razumel da je velika večina tule MTB kolesarjev, in ne e-mtb kolesarjev. Tole ni e-mtb forum.
Še par let pa bo ravno obratno. V razvitem svetu je že tako. Proda se čedalje več e-koles, pa še več se jih bo. :evil:

In tale forum bo vsak čas mrtev. Pravzaprav bi že bil če ga ne bi reševali prispevki o e-mtb.

Če bo slučajno še živ, pa bo verjetno namenjen samo še za kolesa tvoje barve, vse ostale pa najbolje da spodiš stran :idea:
Biker008
član

Potem se pa prvo napiše e mtb uporabniki na tem forumu niste zaželjeni pika. In sploh nebi pastavil vprašanja.
In je stvar zaključena. Lahko moderator to napiše, da v prihodnje nebo kakšen nov uporabnik e kolesa tukaj nezaželjen.

Ja glej žal takšni so odgovori, kot bi pisali kakšni otroci.

Jokcoajo pa vidimo kdo imaš prav, tisti ko gre moje vprašanje v nos!

Sem postavil vprašanje, če hočeš odgovorit odgovori, ali je treba nabijat v prazno???

Pomagali bi že,saj je kar nekaj e kolesarjev na forumu, pa so raje tiho zaradi anti e bajkerjev:D

Mislim zaradi enega vprašanja tolk enih negativnih komentarjev.

Nevem a če greste naprimer furat na pohorje se med navadnimi in e kolesarji grdo gledate,se vam zdi to normalno?
Dajte spregledat vsaj meter naprej.

Isto se dogaja po drugih forumih ki so bili pred leti zelo aktivni,potem se najdejo patroni ki zašimfajo vse kar njim ni všeč in z časom je vse manj objav.
Na moto forumu…..če bi uporabnik vprašal za nasvet ki nima veze z motociklizmom bi ga takoj popluvali?? Raje zbrišem profil kot da mu pametujem zakaj je objavil par slik z ture s kolesom,če je forum za motociklizem!
Primer kako izgleda vaš forum zaradi nadobudnih uporabnikov.

Nobenemu nisem želel nič slabega ali kogarkoli užalil pa se spravjate name z samimi negativnimi komentarji.
Zaradi tega ker pač iščem e kolo! Če bi izbrisal E bi bilo pa vse ok,izvedel bi bistveno več.

V to temo vam ni treba več pisati ničesar,naj jo moderstor izbriše.
Ampak verjetno se bo spet našel kdo ki bo začel…

Jaz zapuščam ta forum,tistim ki ste želeli pomagati pa hvala za odgovore.

Lep pozdrav
m66
član

Odgovor Napisal/-a m66 »

good riddance...
jernejm
član

Še enkrat, ker sem dobil tako dober preblisk par postov nazaj:

A bmx za pumptrack bo tudi e-bmx, ker je cilj to, da narediš čimveč krogov na pumptracku? A noben več ne razume da je čar v tem, da prideš gor sam?
Obstaja vzmet za kolena, ki nadomešča moč nog oz. jim pomaga, vojske delajo veliko v tej smeri. A potem bom dal čez par let na noge meganske opore in ajd, brez kondicije v Tibet na 5jurjev na treking? Kisikovo jeklenko pa mehanske noge, pa tečt na Everest?

Ja, cajt me bo povozil, ampak bom pa lep ležeči policaj. Po eni strani pa je tudi ponije cajt enkrat že povozil, pa jih je ogromno zadnč na Vršič gnalo. Sem šel zdejle prav gledat če je že kak med njimi e-pony :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
trunto
član

Pomoč pri izbiri kolesa

Odgovor Napisal/-a trunto »

jernejm napisal/-a:A potem bom dal čez par let na noge meganske opore in ajd, brez kondicije v Tibet na 5jurjev na treking? Kisikovo jeklenko pa mehanske noge, pa tečt na Everest?
Slika

Ampak resnici na ljubo, se isto sprašuje bosonogi bušman ko vidi turista v novih Adidaskah.

Sent from my iPhone using Tapatalk
ZmZ31
član
Kraj: bogu za hrbto

Odgovor Napisal/-a ZmZ31 »

Biker008 napisal/-a: 20 Sep 2021 09:46 Pozdravljeni!
Iščem E kolo…

Hvala
Pojdi na fb in v skupino eMTB Slovenija ,tam boš dobu vse odgovore,ki jih iščeš .. :D
Adephx
član

Odgovor Napisal/-a Adephx »

Me zanima če vsi tej debili, ki pljuvajo čez emtb furajo single speed na njihovem endurotu al majo gor najnovejši 12 speed SRAM menjalnik. Če si true MTBjer, si pač true ne? Zakaj bi golfjufal z menjalnikom. Bi rad vidu katerega od junakov tle prigonit v klanec z mojim starim Gary Fisher King Fisher 2 kolesom. Katastrofa. Vsi samo pametujejo in pol merijo vsak gram na kolesu, da bi čim manj gonli.

Prisežem da bom odpiral samo še teme glede emtbja na tem portalu.
m66
član

Odgovor Napisal/-a m66 »

Ko "pametni" enači menjalnik in motor....

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Adephx
član

Ko "pametni" ne razume koncepta vzvodov. Direktiva Evropske unije 2002/24/ES iz homologacije izvzema vozila z naslednjo definicijo: "Kolesa s pedali, ki so opremljena s pomožnim elektromotorjem z največjo neprekinjeno nominalno močjo 250W, katerega moč se mora postopno zmanjševati in navsezadnje prekiniti, ko vozilo doseže hitrost 25 km/h ali če kolesar preneha pedalirati." Profesionalni kolesar lahko ustvarja približno 400W moči okoli eno uro, s sunki, ki lahko dosegajo 1100W.

E-kolesa so kolesa s pomožnim elektromotorjem oziroma asistenco, ki zaradi zahtevanega pedaliranja in postopnega upada moči deluje bolj kot vzvod, beri: menjalnik, kot dejanski motor.

Zaradi omenjega je kolesarju s kondicijo po ravnem težje gonit kolo s asistenco, kot navadno kolo, ker se motor pri 25 km/h popolnoma izključi in je potebno gonit dodatno težo, da upora pedal niti ne omenjam.

Namesto, da bi spodbujali ljudi, ki si do zdaj niso upali na kolo in tako spodbujali razvoj športa in posledično nižje cene koles, tukaj pljuvate na njih in se kurčite.
Zadnjič spremenil Adephx, dne 27 Sep 2021 08:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
PJ
član

Odgovor Napisal/-a PJ »

Adephx napisal/-a: 27 Sep 2021 07:52Profesionalni kolesar lahko ustvarja približno 400W moči okoli eno uro, s sunki, ki lahko dosegajo 1100W
Seveda lahko. Tudi jaz brez problema krepko vec kot eno uro drzim 250W, ampak to ni point. Point je v tem, da cisto vsak, ja zares cisto vsak, motorist, ki sem ga do sedaj srecal (pa sem jih srecal ogromno) ni sposoben sam sproducirati in drzati 50W vec kot 10min, in je vse kar ga premika tistih 250W (ce slucajno ni odklenjen, kar jih po videnem in slisanem sodec vecina je) motorja. Sam pa k temu prinese par W (ko gres enkrat racunati moci motorja, ti je hitro jasno da ze na normal ne rabis dobesedno nicesar, da gres hitreje kot jih je vecina sposobna vozit po trailih). Konec koncev kako na dalec spoznas nekoga na mopedu.... pri +30 je v dolgih hlacah in jakni, sedez ima postavljen vsaj 10cm prenizko, pa "goni" kot da bi prav pocasi brez vsakrsnega napora in moci vrtel pedala nazaj.
In se enkrat enaciti menjalnik z motorjem je malo (no zares fejst ne samo malo) bolano.
Adephx
član

Ok, ampak, pa kaj? Imate res tak manjvrednostni kompleks, da ne prenesete tega, da nekdo vozi z asistenco? In ne, ne bom se strinjal s tem, da je primerjava bolana. Torej če se midva dobiva na turi in prideš ti s Trail jst pa bog ne daj, DH kolesom, potem mi preostane kaj? Da te celo pot zmerjam z lenuhom in prevarantom, ker imaš boljša prestavna razmerja in 7kg lažje kolo?

Poznam kar nekaj "poklicnih" mtbrjev in vem da merijo vsak kurčev gram na kolesu, karbonski okvir, feltne, pedala iz magnezijeve litine, karbonska belanca in pol mi tukaj, ta isti tip ljudi, utruja kako so e-kolesa goljufanje, medtem ko njihovo kolo tehta 3kg manj od mojega.

Punce, ki je v dobri športni kondiciji, še nikoli nisem videl tako vesele, od kar je kupila e-kolo, ker se končno počuti, da me lahko dohaja, brez da bi se ji moral prilagajati (pa ne da sem ji to očital). Če bi sledil idelom tega foruma, bi ji moral pljunit v obraz in brcnit s kolesa.
m66
član

Odgovor Napisal/-a m66 »

Še laže bi ti sledila z enduro motorjem. Elektro "kolesa" so motorji, pa če se na glavo postaviš. Pa glede na napisano imaš očitno sam izrazito izražen manjvrednostni kompleks...
Uporabniški avatar
PJ
član

Odgovor Napisal/-a PJ »

Zares ne pravim da je emtb goljufanje. Stvar pac ni kolesarjenje. Ce pa nekdo samega sebe prepricuje da kolesari, medtem ko se po hribih prevaza z 250, 500 in vec wattnim motorjem je pa njegov problem. Kolesarjenje to pac ni. Ravno zato se ne ukvarjam s tem, ce je nekdo na z motorjem hitrejsi kot jaz. Tudi tisti z MX motorjem je hitrejsi, pa se nic slabo ne pocutim zaradi tega, ker z motoristi (pa naj bo to mx, enduro, cestni ali pa emtb motor) pac nekako nima smisla dirkat.
Drugace pa emtb ima motor. Ko ima stvar motor, ki skrbi za premikanje, je to motorno vozilo. Zakoni pri tem nimajo veze. Point je da se pri kolesarjenju in kolesu premikas na lastni pogon (menjalnik gor ali dol), pri emtb pa se premikas z (zaradi) motorjem. Konec koncev je point kolesarjenja to, da gres ven in se zmatras. Ce se mi ne da (kar se OP-ju po lastnih besedah ne da), potem ne vem kaj je point vsega skupaj... razen hvaljenja pred sodelavci, da si "kolesar".
Adephx
član

Popolne bedarije, tradicionalizem in oklepanje starega. Glej, greva se zmenit za eno turo. Ti na mojem 30 let starem "MTB" Rogu in jst na svojem Endurotu. Pač, če je ideja na tem, da greš ven in se zmatraš, potem s tvoje smeri ne bi smelo bit nobene zamere. Sporoči.

Edina realna razlika med MTB in eMTB, ko je govora o nekem povprečnem kolesarju je to, da boš na MTB naredu v 3eh urah naredu 20km, na eMTB pa 30. Splet je poln primerjav in raziskav, ki kažejo na to, da je kalorična poraba več ali manj zanemarljiva (cca 250 kalorij) na dolgo turo, s tem da imaš na eMTB naslednji dan dovolj spočite noge še za eno. In pač ja, junaki ki furajo eMTB v Turbo mode, pač pokurijo baterijo v 8km in grejo pol domov.

Bi pa argumentiral, da obstajajo znotraj posameznih kategorij "kolesarstva" večje razlike kot med eMTB in MTB. Vzami cestno kolo za 500 €, pa karbonsko specialko za 11k €, pa tekmuj koga bo prej pobralo, oziroma koliko ur zaostanka boš imel na relaciji Lj-Koper.
m66 napisal/-a: 27 Sep 2021 09:42 Še laže bi ti sledila z enduro motorjem. Elektro "kolesa" so motorji, pa če se na glavo postaviš. Pa glede na napisano imaš očitno sam izrazito izražen manjvrednostni kompleks...
Prosim za elaborat na podlagi česa si prišel do takšnega zaključka.
m66
član

Odgovor Napisal/-a m66 »

a da bi ti laže sledila z enduro motorjem? ali da si kompleksaš? Verjetno slednje. Napisal si že n-postov da bi samemu sebi opravičil, da je kolo z motorjem enako kolesu...Če ne bi bil tako zakopleksan kot si, bi se ti gladko jebalo kaj o tem mislimo ostali. Res ne rabim delat elaborata, se ti vidi iz aviona.
Adephx
član

A. nimam e-kolesa
B. glede na število tvojih n-odgovorov, kaj pol to pove o tebi?

Vidim da maš ta tip logike: Nekdo je proti nasilju v družini, torej so ga kot otroka tepli.
m66
član

Odgovor Napisal/-a m66 »

Vidim da imaš sklepanje na nivoju mrtvega konja...

P.s.: sej bo, globoko dihaj pa goni svojega električista skupaj s penzionisti in skupno udrihej čez kolesarje, se boš mnogo bolje počutil.
Adephx
član

Hvala za nazor svoje mentalitete, mislim da bo v veliko pomoč vsem tistim, ki bi morebiti upoštevali tvoje mnenje. Udrihaš samo ti in tebi podobni.
m66
član

Odgovor Napisal/-a m66 »

Imaš, poleg elektro kompleksa, tudi kompleks da moraš imeti zadnjo besedo? Kar napiši odgovor, obljubim, da ti ne bom odgovoril več.

P.s.: "dobra" ta, o osamljenosti stališča in udrihanju...
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Pa jebal vas gobavec, zdaj se pa počasi ustavite oziroma se prepucavajte preko zasebnih sporočil.

Otvoritelj teme je vprašal za nasvet glede e-kolesa. Razumem, da špikneš enkrat ali dvakrat, ker je pač zabavno, ampak od 42 objav so tu točno tri, ki imajo vezo z vprašanjem, ostalo je pa neko brezvezno prepucavanje, kdo ima bolj prav in kje se kaj sprašuje. Glede tega slednjega, e-kolesa imajo zagotovo precej več skupnega s klasičnimi kolesi kot računalniki in podobno, pa imamo na tabli rubriko prav za ta namen.

Marko
Odgovori