How to bleed Shimano brakes - kritika videa

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jabooz »

Če maš par minut, bi bil vesel vaših komentarjev, tako pozitivnih kot negativnih.

Po novem imamo pri Bleedkit.com navodila za uporabo samo v obliki video navodil z različnimi možnimi podnapisi.
Shimano bleed kit bo v naslednjih 2 mesecih dobil par upgradov (stojalo, nastavek na koncu cevke, da se cevka ne snema iz bleed neepla, nov bleed block, nov velcro strap, clamp za gravity bleed) in zato bom posnel nov video z navodili.

Tole je obstoječi.
https://www.youtube.com/watch?v=xrqtHAIH06k

Če maš par minut, bi bil vesel vašega komentarja, tako pozitivnih kot negativnih.

Te videe How to use smo delali precej v naglici oz. preveč v enem dnevu, zato res ni brezhibno.
Tega se zavedam.

Hvala že v naprej!
ZmZ31
član
Kraj: bogu za hrbto

Re: How to bleed Shimano brakes - kritika videa

Odgovor Napisal/-a ZmZ31 »

Mn se dopade,po ogledu videa si še nekdo,ko ma dve levi roki zrihta bremze :D
p.s. ko apgrejdaš zadevo,naročim en bleed kit :mrgreen:
hyperskunk
član
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a hyperskunk »

K smo že pr šimanotovih zavorah...baje je pri novejših pametno na ročko montirati funnel, k daješ batke narazen...a je to res?
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Ce je prevec olja v sistemu, potem ne skodi, ne :)

Marko
Uporabniški avatar
El Tomzo
član
Kraj: Emona-Savus fluvius

Odgovor Napisal/-a El Tomzo »

Del 15 vidim, da umazano olje teče v spodnji del cevke in nekam izgine?, nato pa v delu 17, ko se spodnjo inekcijo pritiska vidim, da je olje v cevki čisto.
Ne vidim, da smo umazano olje porinil nazaj bremzo in potem na koncu steče ven.
Evo tule me zmede ... osebno bi raje videl da gre umazano olje nazaj in potem dodamo čisto.
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
trunto
član

Odgovor Napisal/-a trunto »

Letos sem kupil Bleedkit, pogledal tale video in mi je uspelo brez vecjih zapletov.
Glede na to da sem prvic bleedal, bi rekel da je video odlicen. Prav tako Bleedkit. ;-)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Uporabniški avatar
dumr666
član

Odgovor Napisal/-a dumr666 »

manjka relativno ključna zadeva po mojem mnenju, ponavadi je treba batke "sprehoditi" nazaj do točke kjer bodo prijeli. V primeru da je diska že malce manj in ploščice tudi že kar fajn zrabljene, po metodi iz videa ne narediš nič in imaš bremze spet spužvaste, vsaj moje so bile.

Meni osebno je spodnji video najboljši primer kako se bleeda zavore trotl ziher
https://www.youtube.com/watch?v=piWBVDh1pTE

Potem mam pa še eno pripombo in sicer, pri vseh bleed kitih nasploh manjka bleed blok ki spušča samo en pa po en batek ven da ga lahko v miru spucaš okoli in okoli. Narejen je isto kot navaden bleedblok, samo je brez označenega dela (manjka malce več kot četrtina bleedbloka), sam imam takega sprintanega na 3D in ga uporabljam pri vsakem bleedu.
bleed.jpg
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kontakt:

hyperskunk napisal/-a: 02 Dec 2021 18:50 K smo že pr šimanotovih zavorah...baje je pri novejših pametno na ročko montirati funnel, k daješ batke narazen...a je to res?
Da, novi modeli shimano lahko strgaš membrano v ročki, če je preveč olja in tiščiš batke narazen.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kontakt:

dumr666 napisal/-a: 03 Dec 2021 12:59 manjka bleed blok ki spušča samo en pa po en batek ven da ga lahko v miru spucaš okoli in okoli. Narejen je isto kot navaden bleedblok, samo je brez označenega dela (manjka malce več kot četrtina bleedbloka), sam imam takega sprintanega na 3D in ga uporabljam pri vsakem bleedu.
Ja, namen je narediti načrte za 3D printe z temi 3/4 bleed blocki za čiščenje batkov in jih objaviti na naši spletni strani.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kontakt:

dumr666 napisal/-a: 03 Dec 2021 12:59 manjka relativno ključna zadeva po mojem mnenju, ponavadi je treba batke "sprehoditi" nazaj do točke kjer bodo prijeli. V primeru da je diska že malce manj in ploščice tudi že kar fajn zrabljene, po metodi iz videa ne narediš nič in imaš bremze spet spužvaste, vsaj moje so bile.

Meni osebno je spodnji video najboljši primer kako se bleeda zavore trotl ziher
https://www.youtube.com/watch?v=piWBVDh1pTE
še tole;
Gravity bleed pridobiva na popularnosti. Recimo Unior Sinter WC mehaniki bleedajo po gravity metodi.
Zato bo po novem zraven clamp za na cevko.

Meni osebno je od spodaj gor bolj logično, ker mehurčki gredo gor.
Oboje pa je o.k.

BISTVENA TEŽAVA je, ker je pred kratkim Shimano umaknil "varovalko" v ročki, če je v sistemu preveč olja in lahko tako zjebeš ročko če razmikaš batke.

Tako, da na naših uradnih navodilih kako se blida, uporabnikov ne učimo kako se lahko zajebe ročko. :mrgreen:

Bo pa posnet extra video, kjer bo govora ravno v tem.
Zadnjič spremenil Jabooz, dne 03 Dec 2021 14:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
dumr666
član

Odgovor Napisal/-a dumr666 »

Jabooz napisal/-a: 03 Dec 2021 14:21
dumr666 napisal/-a: 03 Dec 2021 12:59 manjka bleed blok ki spušča samo en pa po en batek ven da ga lahko v miru spucaš okoli in okoli. Narejen je isto kot navaden bleedblok, samo je brez označenega dela (manjka malce več kot četrtina bleedbloka), sam imam takega sprintanega na 3D in ga uporabljam pri vsakem bleedu.
Ja, namen je narediti načrte za 3D printe z temi 3/4 bleed blocki za čiščenje batkov in jih objaviti na naši spletni strani.
dobiš čez vikend ko pridem do kompa.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kontakt:

El Tomzo napisal/-a: 02 Dec 2021 19:57 Del 15 vidim, da umazano olje teče v spodnji del cevke in nekam izgine?, nato pa v delu 17, ko se spodnjo inekcijo pritiska vidim, da je olje v cevki čisto.
Ne vidim, da smo umazano olje porinil nazaj bremzo in potem na koncu steče ven.
Evo tule me zmede ... osebno bi raje videl da gre umazano olje nazaj in potem dodamo čisto.

Sokolovo oko.
Čestitke!

Tole res ni ratal.

Biće bolje. Do jaja!
Odgovori