divji prašiè!

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.
Odgovori
gorenc
član

divji prašiè!

Odgovor Napisal/-a gorenc »

Je možno, da imamo v gozdovih pod Krvavcem, Zalog, Komenska Dobrava, Tunjice.. divje prašièe? :?

Je kdo iz teh koncev? Ker sem imel prejšnji teden bližnje sreèanje z eno kosmato zverjo ampak je bila že skoraj tema, slišalo se je samo kruljenje oba sva jo ucvrla v svojo stran.. :oops: o.k. medvedov zihr nimamo.. kaj torej ostane? Jelene in srnjake dobro poznam, ker sta se lansko leto na travniku dva pred mano stepla..10m od mene :mrgreen:
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.
Kraj: KAMNIK

Odgovor Napisal/-a Keki »

Kje pa ni divjih prašičev?

No ja, verjetno čisto povsot nimajo divjih prašičev, v tistih koncih pa sigurno so.
Uporabniški avatar
ZaphodB
član

Odgovor Napisal/-a ZaphodB »

V tistem koncu je tolk divjih prašičev, da čisto vse travnike predelajo v njive.
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!
Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..
Kontakt:

Re: divji prašič!

Odgovor Napisal/-a Depresija »

gorenc napisal/-a:slišalo se je samo kruljenje
eh .. to sta se samo dva gobarja kregala kdo je prvi opazil kapitalnega jurčka :mrgreen:
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Manyana
član
Kraj: Gori doli naokoli

Re: divji prašič!

Odgovor Napisal/-a Manyana »

gorenc napisal/-a:Je možno, da imamo v gozdovih pod Krvavcem, Zalog, Komenska Dobrava, Tunjice.. divje prašiče? :?
Se hecaš?

Če hodiš ali pa se voziš tod okrog, divjih prašičev oz. posledic njihovega "oranja", praktično ne moreš zgrešiti. So pa za nekatera bližnja srečanja posledica tudi odnosa malih zelenih.... na Štefanji gori so jim v gozdu sredi širokega gozdnega kolovoza pripravili toplice... pravo svinjarijo... polagajo jim koruzo in narezana jabolka... ni težko ugotoviti zakaj... na tistem mestu se mlaka in blato zato ne posuši niti ob daljših sušnih obdobjih, da o smradu in neprijetnostih za mimoidoče sploh ne govorim. Zadnjič sem Marlija vodil z biciklom po teh naših koncih, pa sem ga predhodno opozoril na to mesto.... malo sva bila že utrujena in malo se nama je že mudilo in me očitno ni vzel preveč resno... no, potem pa... :mrgreen:

Sicer imam pa tudi eno zanimivo tekaško izkušnjo... kakšno leto nazaj sem tekel proti večeru iz Št.Gore po strmem klancu na greben, ki vodi levo na Možjanco in sem se na vrhu ves zasopihan ustavil na WC pavzi, stojim tam, "minding my own business", ko mi pod nogami švigne nekaj progastega, nato pa še eden pred mano, iz grmovja pa se sliši divje lomastenje njihove mame....
....mislim, da ni potrebno posebej poudarjati, da me je potreba takoj minila, prav tako utrujenost in sem v naslednjih par sto metrih po razgibanem terenu dosegel zavidljive hitrosti :-)

Od kje pa si točno?
gorenc
član

oprosti za pozen odgovor, bom odslej bolj pogosto gor (imel eno delo..) :oops: Sem iz ene vasice pod Ambrozem oz. pod Krvavcem, vec raje na PM :mrgreen:

Malce zoprno je, ker so dnevi krajsi in nekateri zjutraj opravljamo svoje podvige. Opazil sem, da so zivali vsako leto pogumnejse. Lisice se me redkokdaj sploh prestrasijo in lahko hodim 2m od njih, zadnjic sem mladega srnjaka na poljih pri Stefanji vasi lahko skoraj bozal (?!) Najbrz se moram zrediti za 20kg in zrasti se kaksen centimeter :mad:

Manyana, jaz tecem zjutraj iz Cerkelj v Stefanjo vas kar po asfaltni cesti. Vcasih jo mahnem na drugo stran do Stiske vasi, vcasih na Ambroza. Ob sobotah, ko imam cas pa na Krvavec po pespoti. Kje pa ti? Cez Stefanjo vas in naprej mi je malo neumno, ker je polno cuckov, ki se limajo name kot na klobaso.
Manyana
član
Kraj: Gori doli naokoli

Odgovor Napisal/-a Manyana »

gorenc napisal/-a:Kje pa ti?

Zadnji mesec sem sicer malo manj tekel (fascinacija nad novim kolesom :mrgreen: ), sicer pa ponavadi tečem cca 1h oz okoli 10km (+-), asfalta se zaradi načetega kolena malo izogibam, zato pa se pojam po "kros" progah, ki jih sicer ljudje precej slabo poznajo, meni pa so ravno zato toliko ljubše.... pogosteje srečam živali kot ljudi :)

Var.1: pustim avto v Prenjah (Šmartno), nato pa po kateri od številnih variant v krogu Viševca...Šent.Gora (če sem ravno razpoložen pade še Lenart... mimo cerkve do "Jagošcev" (samo zdaj je tod že precej asfaltirano, kot gotovo veš, če tam živiš) in nazaj dol po drugi poti po gozdu (iz Šent.Gore, Apna, Sidraža) .... ali pa Prenje...Viševca...v dolino...Zalog...Prenje....

Var.2: pustim avto na AP Štefanja Gora... v vasi desno navzgor po gozdu do grebena.... prečenje do Možjance...vzpon do Skalce... povratek po gozdu pod glavno potjo do cerkve na Št.Gori... pa spet po raznih variantah po senožetih do avta (cca 1h)

Var.3: Grad...Dvorje... Strmol...Češnjevek (ribnik)---Št.Gora... itd

Var.4: Grad...po gozdu Stiška vas...Ravne...Apno...Št.Gora...Pšata...Grad

Var.5: Grad---žičnica...Št.Gora po asfaltu (mogoče še do Možjance)... povratek po gozdnih poteh

raznih variant je nebroj+1 .... ko mislim, da že vse poznam, spet najdem kakšno novo stezo...

(vse našteto in še več gre bolj ali manj tudi s kolesom)...

Dostikrat grem tudi na Davovec, Kopo, na preddvorsko ali kamniško stran itd... bolj hoja s palicami, včasih tek, trenutno predvsem z biciklom iščem še nekatere povezave... bi znala v bližnji bodočnosti nastati iz tega kakšna lepa MTB turca... zamisli je kar nekaj...
gorenc
član

:D hvala za ideje! Sam sem imel eno leto nazaj nategnjene kolenske vezi in sem po sanaciji tekel iste trase vendar sem hodil nazaj s palicami. Pomaga.

Jaz moram pa danes resevati svojega gerija, ki se je vceraj neprostovoljno potapljal v kleti :mad:

Ravno se oblacim, ker grem pogledat do Stiske vasi, ce je cesta prevozna, vceraj ni bila. Morda se kje vidimo. :)
Uporabniški avatar
spirit1
član
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a spirit1 »

Js sem imel pa danes bližnje srečanje z skupino divjih prašičev (okoli 10 jih je blo) na spustu v Glinščico. Prišumel sem dol po klancu, pa vidim kar naekrat trop prascev, ki so se ob moje prihodu pomaknili za par metrov (tako, da so zaprli celotno pot za naprej) stran od mene in se ustavili. Ker pa so bili zraven tudi nekoliko manjši, predvidevam da mladiči, sem se raje počasi obrnil in šel nazaj v hrib... pač zgodilo se mi je prvič in nisem vedel kako odreagirat oz kaj lahko pričakujem. Zgodilo pa se je skoraj na dnu glinčice, tako da sem moral skoraj cel klanec nazaj porivat kolo. :x
crack
član

Odgovor Napisal/-a crack »

Lucky lucky da te niso napadli in morda celo pojedli :twisted:
http://www.youtube.com/watch?v=A46Ndk-r ... re=related
Drgač se divje prasce lovi s pitbulli in podobnimi psi ne pa s temi jajci >.<
Uporabniški avatar
žabar
član
Kraj: LJ Barje

Odgovor Napisal/-a žabar »

Tud jaz se bolj bojim divjega prašiča kot pa medveda, presneto! Enkrat sem na enega naletel izza ovinka, se ustavil cca. 50 m pred njim, pa se je nasrečo obrnil in stekel v gmajno.
Ampak tale fimlček je pa za moje pojme živo preseravanje, plašenje živali.
Najboljši fantje so že kolesarji.
HURA
član
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a HURA »

Zanimivo, ampak divji vepri so tudi na Golovcu, kar približno 30 naj bi jih bilo, po ocenah lovcev. Jih še nisem srečal, na srečo...
speed2
član

Odgovor Napisal/-a speed2 »

so 100% ker tm majo naši prjatli vikend in smo jih ponoč vsi slišal :?
The secret to mountain biking is pretty simple. The slower you go the more likely it is you'll crash. ~Julie Furtado
jankokocevje
član
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a jankokocevje »

Kr ne morm verjet o čem se pogovarjate---ne mislim v slabem smislu. Jaz namreč prihajam iz kočevskih koncev in mi je srečanje z divjadjo kadar grem na turo v gozd čisto nekaj vsakdanjega.
Na primer ko grem zjutraj na siht, če na tavniku ne vidim vsaj 10 srnjadi, jelenjadi..se sploh ne ozrem bolj natančno
PrimozR
član
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a PrimozR »

Jah čak, kočevje (in medvedi) al pa gorenjska (in tisti redek mejasec - jest ga še nisem srečal, edino kožo enega na podstrehi :mrgreen: ) je precejšna razlika.
gorenc
član

divjega merjasca sem 14 dni nazaj videl prakticno v centru Komende (!!!) zjutraj ob 5h, ko sem divjal na obvezni jutranji trening. Enostavno se je divjad prevec razmnozila v zadnjih letih. Ne vem ali lovci nimajo vec pristojnosti ali je spet kaksna multikulturna stranka posegla v zakone?!
gorenc
član

jankokocevje napisal/-a:Kr ne morm verjet o èem se pogovarjate---ne mislim v slabem smislu. Jaz namreè prihajam iz koèevskih koncev in mi je sreèanje z divjadjo kadar grem na turo v gozd èisto nekaj vsakdanjega.
Na primer ko grem zjutraj na siht, èe na tavniku ne vidim vsaj 10 srnjadi, jelenjadi..se sploh ne ozrem bolj natanèno
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 10 srnjadi, jelenjadi... jih vidim zjutraj se predn se dobro zavem kolesa... :roll: ti ocitno se nisi po gozdu tekel ponoci...
Paradajz
član
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Paradajz »

gorenc napisal/-a:
jankokocevje napisal/-a:Kr ne morm verjet o čem se pogovarjate---ne mislim v slabem smislu. Jaz namreč prihajam iz kočevskih koncev in mi je srečanje z divjadjo kadar grem na turo v gozd čisto nekaj vsakdanjega.
Na primer ko grem zjutraj na siht, če na tavniku ne vidim vsaj 10 srnjadi, jelenjadi..se sploh ne ozrem bolj natančno
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 10 srnjadi, jelenjadi... jih vidim zjutraj se predn se dobro zavem kolesa... :roll: ti ocitno se nisi po gozdu tekel ponoci...
Sej si tud butl da greš ponoč tečt v gmajno!
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebelca »

Paradajz napisal/-a:Sej si tud butl da greš ponoč tečt v gmajno!
Za crknt! :mrgreen: :mrgreen:
Paradajz
član

cebelca napisal/-a:
Paradajz napisal/-a:Sej si tud butl da greš ponoč tečt v gmajno!
Za crknt! :mrgreen: :mrgreen:
A mar nimam prov :mrgreen: . Pismo jst se podnev ne grem u gmajno kva sele ponoč :mrgreen: , razn k se spustim z biciklom takrt pa ni problema :D
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela
Kontakt:

I couldn't agree more.

Gmajna ponoči je scarry. :mrgreen:
Uporabniški avatar
Ivan
član
Kraj: Zaplana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ivan »

gorenc napisal/-a:divjega merjasca sem 14 dni nazaj videl prakticno v centru Komende (!!!) zjutraj ob 5h, ko sem divjal na obvezni jutranji trening. Enostavno se je divjad prevec razmnozila v zadnjih letih. Ne vem ali lovci nimajo vec pristojnosti ali je spet kaksna multikulturna stranka posegla v zakone?!
Ali pa se morda lovcem ne ljubi redčiti divjadi, ki se je razmnožila zato, ker so pobili vse zveri in spuščene pse? Seveda je lepše čakati na kapitalnega jelena kot vzdrževati razumno raven srn v gozdu.
jankokocevje
član

Povabim vas na turo po gozdovih. Čas se sicer izteka--kar se tiče gonjenja divjadi. Tu je prava ludnica. Pa ne mislim nočnih tur.Sredi dneva.

Pravilo no.1 ne bojte se tako medveda kakor divje svinje. To je sicer smešno rečeno vendar je čista resnica.
PrimozR
član

Kaj pa če se bojiš obeh? Na srečo na gorenjskem nimamo medvedov (razen občasno na Pokljuki in Jelovoci, kamor pač ne hodim ravno veliko prav zato :mrgreen: ), sem pa že dostkrat trznil an biciklu ko pripelješ okrog ovinka in zagledaš nekaj črnega. Potem se pa izkaže da je to le štor ali kaj podobnega :?
Uporabniški avatar
Saša
član
Kraj: Notranjska

Odgovor Napisal/-a Saša »

Ni je čez gmajno, tud ponoč. Stvar je samo v tem, da se bojimo tega, kar ne vidimo, pa na zvoke smo bolj pozorni in se vsakega šuma ustrašimo. Drugač ni pa nobene razlike bit podnev al pa ponoč v gozdu. Meni osebno je neki najlepšga zvečer zakurt en ogenjčk v gmajni pa kakšen šnopčk spit zraven, sploh zdej ko je amu bolj mraz. Tud sama sem si že večkrat kej tacega privoščila :D Kolesart po gmajni je pa sploh zakon :wink:
jankokocevje
član

Polharija z bicikli---HmMMMMM
Uporabniški avatar
Hema
član
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Hema »

Na srečo na gorenjskem nimamo medvedov (razen občasno na Pokljuki in Jelovoci,
O, pa ja, imamo na gorenjskem medvede. V Poljanski dolini (Blizu Hotavelj se je držal kak mesec nazaj) Na Pasji ravni ga vsake toliko sledijo. Tidi v okolici sorške se je letos "pasel" Samo medvedi se pred človekom običajno umaknejo.
Najbolj se jaz v gozdu bojim klopa, bolj kot medveda ali divjega prašiča....
Drugače je pa meni bolj varno it ponoči v gozd kot skozi mesto..

Hema
PrimozR
član

Okej, to so vaši konci. Jest sem to napisal bolj za naše dele.
HURA
član
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a HURA »

Jaz velikokrat kolesarim po Krimu, kjer je kar nekaj medvedov. Pa še nobenega nisem srečal. Za divje svinje se pa še spomnil nisem, da bi jih lahko srečal, sem bolj na medote osredotočen...

Še največja nevarnost so nori psi, včeraj me je en lovil vsaj 500 metrov, za las je šlo, da me ni ugriznil...
Uporabniški avatar
ašojla
član
Kraj: KpodK

Odgovor Napisal/-a ašojla »

Sosed je najdu poleti zgodaj zjutraj pri skakalnici na gozdni poti na Rakitno še čist sveže medvedje sledi pa dlake v mlaki, luži....Moj sosed lovec mi skoz govori, da je medotov za Krimom in na obronkih nad Rakitno obrnjenih proti Barju kar nekaj! Sam sem vidu že marsikaj favnastega v naših hostah, ampak medveda in merjasca pa še ne!
What comes up, must go down....
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela
Kontakt:

Na Malem vrhku pod Kureščkom ušatko že skoraj tri tedne ponoči premetava smetnjake in serje po vrtovih.

Lovci so že dobil dovoljenje za odstrel :( , pa je mrcina prepametna in se ne pusti ujet. :mrgreen: Bravo ušatko!
Uporabniški avatar
Saša
član

Pr nas, to je v Logatcu, je pa prejšn teden kosmatinc pokončal 6 ovc, ampak ne nekje deleč stran na pašnikih, ampak čist zraven naselja. Pa en volk samotar se tud menda potika dost bliz, ampak volk človeku ni nevaren, ga ne napada, ampak vedno zbeži. Jaz se prav še čudim, da še nisem videla medveda v živo, ampak se prav nič ne sekiram :mrgreen: Sem pa že videla kar neki stopinj pa drekcev, tud dlak :shock: S prašiči sva pa s kolegom doživela bližnje srečanje med šotorjenjem, ampak to v Goriških brdih, jih je cela truma lomastila po turšc, je bilo jako divje :?
Paradajz
član

Saša ti pa zgleda dost šnopca spiješ da se ne bojiš :lol:
Uporabniški avatar
Saša
član

Ta je bila pa krepka :mrgreen: Stvar je v tem, da so nas oča že kot mulce vozili v gozd in da sem se nanj precej navadila. V bistvu se v njem res dobr počutim, skor najbolš. In to brez šnopca :wink: Ta res paše samo ob kakšnem nočnem kurjenju :D
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela
Kontakt:

cebelca napisal/-a:Lovci so že dobil dovoljenje za odstrel :( , pa je mrcina prepametna in se ne pusti ujet. :mrgreen: Bravo ušatko!
Pa je šel v medvedja lovišča. :(

http://24ur.com/novice/slovenija/lacni- ... dvedi.html
Uporabniški avatar
gorazdZ.
član
Kraj: Kamnik

Re: divji prašiè!

Odgovor Napisal/-a gorazdZ. »

da obudimo temo( tekst v nemščini)
http://kurier.at/chronik/niederoesterre ... /1.590.055
Odgovori