Gorjanci - saga podgurskih gorskih kolesarjev 2012

Ponudbe za kolesarske podvige, ki jih oganiziraš sam ali s prijatelji. Povej kam, kdaj in kako greš in kdo vse se ti (vam) lahko pridruži. Kratko in jedrnato ali v zadnjem hipu.
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
jing&jang
član
Kraj: TGorc

Re: Gorjanci - saga podgurskih gorskih kolesarjev 2012

Odgovor Napisal/-a jing&jang »

tischler napisal/-a:Grem zdele prevert,kako je v bližnjih gozdovih,če se do večera ne vrnem...
Jaz sem šel danes po javnih sledeh medota in si predstavljal, da je nekje za mano. Bemti sem bil hiter ko že dolgo ne! Če ne druzga, so te štorije dobre za kondicijo. Ko boš slišal za sabo kak čuden zvok, takoj na pedala pa gasa v hrib :wink: Vseen upam, da ga ne srečam (nimam nobene posebne želje)....
love2ride & ride2live
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kraj: ... . ....- -- - -...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MarE »

Malo pazite pri hoji / vožnji po peš poti skozi pragozd. Nekdo se je pošteno potrudil z nastavljanjem polen pod noge / kolesa. Trenutno je edina korist tega početja ta, da so se ubrale stranske poti tam, kjer jih prej ni bilo. Pač kratkovidnost enih zahojenih podplatarjev.
Uporabniški avatar
komar
član
Kraj: novomesto.freeride
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a komar »

Evo nekej za medvede:

"Ob nameščanju AED-avtomatskega eksternega defibrilatorja na PD Gospodična na Gorjancih, vas vabimo na pohod, ki bo v soboto,
2. junija 2012, ob 8.30, iz Šumečega potoka v Gabrju.
Slovesnost ob predaji AED bo ob 10.00 pri PD Gospodična, po njej pa se boste lahko seznanili z delovanjem te naprave in se jo naučili uporabljati.
Po slovesnosti in prijetnem druženju vas vabimo še naprej do Trdinovega vrha in nazaj čez Miklavž in v dolino ali pohod zaključite tako, da se vrnete v dolino."

Ob pomanjkanju adrenalina en šus. :mrgreen:

Zdej pa konc heca: Da ga le nebi bilo treba uporabt
LP
nejcbrescak
član
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a nejcbrescak »

Po dolgem času spet na Gorjančkih...medota nisem srečal, sem pa pod Gospodično ene parkrat srečal nekej blata...

Luštnu vseglih.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kontakt:

Kaj je medved vse požrl ???
Uporabniški avatar
komar
član
Kontakt:

MarE napisal/-a:Kaj je medved vse požrl ???
Kje so ga vidl? Zdej gobe rastejo ....
Dragač kej novga? Kakšna opozorilna tabla?? Novi kolesarski jarki??
LP
Uporabniški avatar
jing&jang
član

Fantje, šalo na stran. Ta vikend ga je kolega nabasal na Hmeljniku sred hoste! Na cca.20m se je kosmatinc oglasil, opozoril nase, potem sta se bojda gledala za kratek čas. Nato se je kosmatinc odločil, da gre svojo pot (v kontra smer). Kolega je mel pa skor polne hlače.. Sicer ni bil bojda ogromen, je pa pred sabo bojda lomil vse kar je bilo na poti, ko je zaštartal....

Skratka malenkost pazljivosti ne bo odveč niti na Hmeljniku. Tiste opozorilne table okoli grada očitno niso samo za "strašit meščane".
love2ride & ride2live
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kontakt:

Nekaj časa bomo delali bolj family tour-e :)
Uporabniški avatar
komar
član
Kontakt:

JJ :lol: :lol: :lol:

Tista tabla pod Hmeljnikom je res legendarna.
Dejstva pa so: pod Hmeljnikom se pasejo konji in jih je zmerja več, jurji rastejo in po hosti ropotajo matorji

Vidš plašite medote in pol so malo :crazyeyes: brrrrraaaasaaaa :shock: :lol: :lol: :lol:
LP
Uporabniški avatar
jing&jang
član

komar napisal/-a:JJ :lol: :lol: :lol:

Tista tabla pod Hmeljnikom je res legendarna.
Dejstva pa so: pod Hmeljnikom se pasejo konji in jih je zmerja več, jurji rastejo in po hosti ropotajo matorji

Vidš plašite medote in pol so malo :crazyeyes: brrrrraaaasaaaa :shock: :lol: :lol: :lol:
:D Ma ko sem na mopedu se precej manj sekiram, ker me naj bi slisal. Ceprav prasice, jelena in ostale prebivalce sem ze veckrat presenetil na manj kot 20m, tako da je ocitno moped pretih, al so ble pa vse zivali po vrsti pa naglusne :wink:
love2ride & ride2live
tischler
Ledik pa frej

Odgovor Napisal/-a tischler »

Glede na številna pričevanja očividcev glih nebi bil 100% prepričan da je medo zapustil dolenjsko in gozdove Hmeljnika,tako da so opozorilne table povsem na mestu. Sem jih glih včeraj opazoval v živo,naštel sem tri. Vsekakor glih ne morem rečt da popolnoma sproščeno s kolesom vozim po Hm. gozdovih
Uporabniški avatar
jing&jang
član

tischler napisal/-a:Glede na številna pričevanja očividcev glih nebi bil 100% prepričan da je medo zapustil dolenjsko in gozdove Hmeljnika,tako da so opozorilne table povsem na mestu. Sem jih glih včeraj opazoval v živo,naštel sem tri. Vsekakor glih ne morem rečt da popolnoma sproščeno s kolesom vozim po Hm. gozdovih
Kje si nastel 3 komade? Na Hmeljniku kje ob poti kjer furamo?
love2ride & ride2live
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kontakt:

3 kosmatince na eni furi? :shock: :shock: :shock:
Uporabniški avatar
komar
član
Kontakt:

MarE napisal/-a:3 kosmatince na eni furi? :shock: :shock: :shock:
Jurje?
LP
danil0
član

Odgovor Napisal/-a danil0 »

hah, hmelnjik je pa tlele zraven mene. ja letos sem že slišal da medved hamla po mirni peči, če je res ni dvakrat za rečt da je tut na hmelniku kakšen. drgač pa bol slabo poznam hmelnik če ve kdo za kako dobr trail se priporočam!
npm
Uporabniški avatar
volk
član

Odgovor Napisal/-a volk »

Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil bajk za dawnhill, mam pa problem, kr ne vem kje nej se furam. Namreč živim v centru Novega mesta, zadje par dni sm malo trenirou tehniko vožnje v Ragovem logu na 15 sekundni progi, sam se bojim da bom kakega sprehajalca polomu.... :? .

Bicikl furom že od mladih nog. Deset let že živim v Novem mestu, doma sm pa iz Ajdovčine, kjer smo kot muloti imeli krasn teren za spuste. Furali smo se z biciklami, kr bi mu komaj Crosscantri lahko reku...pa smo bli kjub vsemu precej hitri, tako da prou brez izkušen nism...

Kolega ( Pjer...če ga kdo pozna ) mi je reku naj se na tablo prjavm ( kasneje sem udotovil, da sm že več kot deset let prijavljen, samo gor nism hodu :) )...ker da je ful bajkrju iz novega mesta kr se furajo po gorjancih in bi mi znali svetovat kam naj se odpravim. Če je temu tako, bi prosil za info. kje so kakšne dore proge....kam naj se odpravim..

Drugače bi bil tudivesel kakšne skupinske fure...ker sam ne poznam nobenega bajkerja iz Nm.

Za info. se vam že v naprej zahvaljujem,

Boštjan
No Fear
Uporabniški avatar
Dolenccc
član
Kraj: Nm, lj

Odgovor Napisal/-a Dolenccc »

Poglej to temo, pa še starejše po letnicah(iskalnik), pa bi moral dobit dovolj info.

So pa gorjanci za vikend kar obiskani s strani pohodnikov, takšnih in drugačnih, če imaš možnost je med tednom sigurno lepše tam + nobenega ne motiš ++ tudi ti imaš mir :D
tischler
Ledik pa frej

jing&jang napisal/-a:
tischler napisal/-a:Glede na številna pričevanja očividcev glih nebi bil 100% prepričan da je medo zapustil dolenjsko in gozdove Hmeljnika,tako da so opozorilne table povsem na mestu. Sem jih glih včeraj opazoval v živo,naštel sem tri. Vsekakor glih ne morem rečt da popolnoma sproščeno s kolesom vozim po Hm. gozdovih
Me nekej fotoaparat zajebava,da bi objavu slikce opozorilnih medvedjih tabel,prvi dve sta spodaj,ena pa je iz smeri Jagodnika. Drgač pa je Hmeljnik zoran okrog in okrog, j..... gozdarje. Medveda nisem srečal,samu tri srne,pa en parček,ki se ni dal motit.
Uporabniški avatar
jing&jang
član

tischler napisal/-a:
jing&jang napisal/-a:
Me nekej fotoaparat zajebava,da bi objavu slikce opozorilnih medvedjih tabel,prvi dve sta spodaj,ena pa je iz smeri Jagodnika. Drgač pa je Hmeljnik zoran okrog in okrog, j..... gozdarje. Medveda nisem srečal,samu tri srne,pa en parček,ki se ni dal motit.
Aaaaa. 3 opozorilne table ;.=9/ Te me ne motijo. 3 kosmatinci bi me pa (oziroma že 1 v živo v hosti) :mrgreen:
love2ride & ride2live
tischler
Ledik pa frej

Včeraj Š.p. kmalu na začetku vzpona brrrrbum,adijo račna. Pešačenje do Gospodične,potem poči elastika v novih hlačah. Z malo improvizacije sem jih privezal na ruzak,nato pa spust točno do bifeja pri Tušu. Pokličem prevoz in vse lepo. Dns kolo na servis,ob 16.00 sms,kolo popravljeno. Hvala Mare (j.b.c.). Pol pa testna vožnja na Hmeljnik kolo dela ko urca. Srečam v gozdu lokalnega domorodca,ki mi je pojasnil da medota ni več! v bližini,baje je bil viden v okolici Brežic,je pa še dodal,da ko je bil on mlad,je bil medo skoraj domača žival,povedal mi je :cry: :oops: zgodbe o številnih srečanjih.Ko sem veselo nadaljeval po gozdu zaslišim motorje,sem se hitro umaknu z steze,1...2...3..komadi so odfrčal mimo brez da bi me opazil za drevesom. Sprašujem se,kaj bi se zgodilo,če bi se srečal na ovinku? O.k. gasa v dolino,najprej veja u hrbet,pol pa še pssssss-češplova veja z 2cm dolgim trnom v gumi. Pa naj še kdo reče da se ne dogaja :mrgreen:
Uporabniški avatar
vahta
član

Odgovor Napisal/-a vahta »

... boljš to kot bronhitis :cry:
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kontakt:

Lep sardinski pozdrav.
danil0
član

Odgovor Napisal/-a danil0 »

vahta napisal/-a:... boljš to kot bronhitis :cry:
:D
npm
Uporabniški avatar
komar
član
Kontakt:

MarE napisal/-a:Lep sardinski pozdrav.
Aaa, tam si?
Res se že dolgo nismo vidl.
LP
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kontakt:

Evo, direkt s plaže. Ker ni dostopa s čolni, ampak edino peš, je skoraj ne obiskana. Le na povratku bi rabil še eno morje na višini 600m.

"2h peš po žbunju press"
Snail
član

Odgovor Napisal/-a Snail »

Dans ena sicer kratka..

Špilarjeva špica.

Slika

Slika
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kontakt:

Je mogoče kdo jutri zjutraj za osvajanje vzhoda Gorjancev: Šutna-Planina in tam okrog?
tischler
Ledik pa frej

Ta vikend sem raziskoval zg.Jezersko. Izhodišče je bila t.k. Makek. Po zagotovilih TIC-a,naj bi bilo ogromno možnih kolesarskih mtb poti,zato me je ta destinacija privabila. Vse kar je omembe vredno je vzpon na Mali vrh370 višincev,potem pa sledi panoramska vožnja po gozdni poti-oneway ticket. Po spustu v center Jezerskega,sledi še krožna makedamska vožnja okoli ledeniškega jezera,ter kratek vzpon do gorniškega centra Dava Karničarja.Davo je zanimiv človek,v pogovoru mi je razložil kje se da plezat,je pa zelo zagrižen nasprotnik mtb-ja. Potem sledi še nekaj ovinkov in že smo na izhodišču. Vse skupaj sem uspel nabrcat dobri dve uri in par sto višincev. Skratka bolj slaba izbira,sam kraj pa je v katastrofalnem stanju,kot mesto duhov. Edina svetla točka je lokal ob jezeru,kjer se da dobro jest in imajo najboljši približek kavi. Dragi lokalci,za razvoj turizma bo treba oreng pljunt v roke!Aja pa še tole,na spletni strani tržijo baje najvišji slap v SI,Čedca po imenu,ko pa ga želiš videt,pa ga preprosto ni,saj ga je pred leti odnesel ogromen plaz. Takole je pr nas,kot v jugoarmiji,ima svega a ništa ne valja
Uporabniški avatar
komar
član
Kontakt:

Poštena izkušnja.

Kaj pa pregovor: Uzdaj se use i u svoje kljuse

Drgač pa, na Gorjanc je vedno kaj novega :mrgreen:
LP
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kontakt:

Pejt raje na Gorjance: Jaz sem včeraj najprej malo (za)bluzil zadaj za Cikavo in prišel ven na Malem slatniku, potem pa kar po cesti v Gabrje, na vrh in nazaj. Vsega skup 31km/1200 višincev.

http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1672612

komar napisal/-a:Drgač pa, na Gorjanc je vedno kaj novega :mrgreen:
Po novem je zapora za konje (aluminjaste, karbonske, železne...) na vrhu stopnic s parkplaca pri Gospodični.
Uporabniški avatar
komar
član
Kontakt:

Ta je že dolgo.
Ena je bila tudi na zadnji strani. Pa je ni več. Tako da lahko spe top speed od LD.

LP
LP
Uporabniški avatar
Dolenccc
član

Bi šel kdo na roglo pogledat za vikend?
Uporabniški avatar
komar
član
Kontakt:

Dolenccc napisal/-a:Bi šel kdo na roglo pogledat za vikend?
Kaj je je tam za vidt?
Vtisi niso preveč obetavni :mrgreen:
LP
Uporabniški avatar
komar
član
Kontakt:

MarE napisal/-a:Pejt raje na Gorjance: Jaz sem včeraj najprej malo (za)bluzil zadaj za Cikavo in prišel ven na Malem slatniku, potem pa kar po cesti v Gabrje, na vrh in nazaj. Vsega skup 31km/1200 višincev.
http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1672612
Zgleda da je bilo precej bluzenja in je privat? :mrgreen:
LP
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kontakt:

Ups... zdaj pa bo.

Pa še eno petkovo bluzenje: Napad na Strmec. Tiste zanke so iskanje lepe (poudarek na prevozne) poti od nasipa (tunela) nad AC proti Henčkovem domu. Vse gre ali dol proti Daljnem vrhu, ali pa se konča v grmovju. Pozna kdo kakšen lep prehod Dobrava-Strmec?
Uporabniški avatar
Dolenccc
član

komar napisal/-a:
Kaj je je tam za vidt?

Mene so prepričali z nezahtevno, tekočo progo in veliko ovinki. Nekaj kar v naravi težko najdeš :)
Uporabniški avatar
zajla
član
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zajla »

Dolenccc napisal/-a:
komar napisal/-a:
Kaj je je tam za vidt?

Mene so prepričali z nezahtevno, tekočo progo in veliko ovinki. Nekaj kar v naravi težko najdeš :)
Lubn npr.? :mrgreen:

Drugače pa danes ena "pod kamuflažo" po Gorjancih: NM-Gabrje-Kk-gdč-vahta-NM.
Pr Škofovki srečal dva neznana montibajkerja. Nista bila preveč komunikativna, najbrž ker sem imel napačen <treking> bicikl pod sabo :mrgreen: Kedu je bil?
LP
Uporabniški avatar
Dolenccc
član

Do lubna ni žičnice :D... Sej itak kaže da bo čez vikend bol deževno. Če bi pa kdo šel v bodoče, 2 bajka gresta komot v mojega megan-mobila :)
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kontakt:

Saj žičnco imajo tudi Gače. Pa menda je hitrost primerljiva z Roglo (vsaj po opisih sodeč). Samo še kramp, lopata, motorka in kakšen Gorazd, pa bo...

Sanja svinja kukuruz.
Snail
član

Js sem u nedelo prevozu - pogojno - tastrmo Pendirjevško pešpot na Miklavža... seveda nabvzdol.. Nije lako..:) je pa zabavno..:)

Neki se s kolegom pogovarjava za Lisco, da bova šla.. je kedu že kej ruval tam? kej izkušenj?

Kaj pa Dolenjske toplice? Ma kedu kej informacij? BAJE, da je neka proga u podturnu? z baze 20?

pridni bit!
Uporabniški avatar
Bastard
član

Odgovor Napisal/-a Bastard »

Snail napisal/-a:Js sem u nedelo prevozu - pogojno - tastrmo Pendirjevško pešpot na Miklavža... seveda nabvzdol.. Nije lako..:) je pa zabavno..:)

Neki se s kolegom pogovarjava za Lisco, da bova šla.. je kedu že kej ruval tam? kej izkušenj?

Kaj pa Dolenjske toplice? Ma kedu kej informacij? BAJE, da je neka proga u podturnu? z baze 20?

pridni bit!
http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?f=9&t=80577
tischler
Ledik pa frej

KGlede na slabo napoved,sem jo dns mahnu na s soncem obsijano gorenjsko. Start v okolici Tržiča cilj na Dobrči 1634m.n.v. Vzpon podoben kot na Gorjance,samo da je precej daljši,gor pa te pričaka neverjetno prijazen oskrbnik koče,ki je postregel z pravo hribovsko domačo hrano (za obliznt vse prste) Spust je kar dolg in tehničen,veliko korenin skal in serpentin,pravi kraj za treniranje obrata na prvem kolesu(ne čez balanco) Prava poezija.Glede na to da je bla še mlada ura,je sledil transfer v K.Gorto pa sem grešil in sem peljal prasko še na Vršič. Prvi del spusta mi je uspelo odpeljat po pešpoti,vendar sem kmalu zavil na cesto,je blo nevozno,pol pa gasa u dolino. Skratka lep sončen dan,za v spominsko knjigo :D
Snail
član

Ja no, na Gorjancih je blo po svoje pa dans tut zanimivo..:) Najprej me je dež pral pol poti od CL, prbrcam gor na Miklavža totalno premočen in 9 stopinj.:) Premražen ko mila marija. Pot nazaj po cesti do križišča z Gabrjem in CL (Vmes pojedu vsaj pol lopate gorjanskega peska) potem pa po Škofovki dol do CL. 15 min vseskupaj. Držalo je pa ko na lepilu po hosti. (no tukaj pa sem se najedu blata in listja od vej) glede na dež in temperature platfusarjev ni blo.. tko da sm meu večinoma prosto. Popoldne se je nadaljevalo ob šlaufu in pralnemu stroju.:)
Uporabniški avatar
komar
član
Kontakt:

Lp iz Avs (avsa).
Tle je res topshit :mrgreen: in se se izbolsuje :evil:
Ucerej matajur, dns v Svino, .... :D :D :D :D
LP
tischler
Ledik pa frej

Gre slučajno kakšen podgurski kolesar na blackhole maraton to soboto?
txt
član

Odgovor Napisal/-a txt »

Zdravo!

kdo za skupno turco na Gorjance ta vikend? ...iz Novega mesta štart...
lp,m
tischler
Ledik pa frej

V sklopu udeležbe na blackholu,sem slučajno najdu prenočišče v ekohotelu Koroš,imajo odlično doma pridelano hrano,kar pa je najboljše,hotel je specializiran za mtb vodene ture po okoliških gozdovih,kjer je v izgradji ogromno singlc,prava poslastica priporočam. Lastnik je tudi izkušen vodič in kar veliko ve o mtb-ju. Pa še tole,zelo dobra prireditev,sproščeno netekmovalno vzdušje na blackholu,edino mi je žal, ker so se po prvem krogu pojavili prehudi krči,tako da sem odpeljal "le" mali maraton. Več o maratonu na bicikel.com
Uporabniški avatar
vahta
član

Odgovor Napisal/-a vahta »

Cesta fejst nasuta - škoda ker ni zima....

barikade po celi hosti - komu se da.....

drugač pa Gorjanci zakon kot zmeraj

:D
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kontakt:

Je kdo za kaksno vecerno okrog NM?
tischler
Ledik pa frej

MarE napisal/-a:Je kdo za kaksno vecerno okrog NM?
Zgleda, da je medved vse požru!
Uporabniški avatar
komar
član
Kontakt:

tischler napisal/-a:
MarE napisal/-a:Je kdo za kaksno vecerno okrog NM?
Zgleda, da je medved vse požru!
Je treba abstinenco presekat od Matajurja :morning: Slika in Šengna :drinking: Slika

Jaz sem za eno jutr popoldne. Lahko Gorjanc. :mrgreen: :mrgreen:
LP
Kobe
član

Odgovor Napisal/-a Kobe »

Je kdo od vas pospravil barikade pod gospodično? Še včeraj je blo pol poti zaprtih danes pa juriš brez ustavljanja. Kdo sploh postavlja te barikade, ker vsakič ko vidim kakšno, me zamika da bi pospravil?
Uporabniški avatar
komar
član
Kontakt:

Živela Anarhija

Slika
Slika
Slika

Res ne vem kje je smisel urejanja parkirišča v bivšem peskokopu? pod TV in nasutju peska od Smučišča do TV. Že sedaj se je dalo tam parkirat pa ni bilo nobene gužve.
Namesto da bi primerno uredili cele Gorjanc pa tole.
Verjetno je skrajni čas, da se uredi nek krajinski park (al pa tut ne), tako pa kakor se komu dvigne .. :evil:

Samo naj mi en prteži. Banda pokvarjena.

Drgač je pa fajn. Jelenov skok, Gospodična, Gobja, smučišče. Nič barikad. Malo suho. Pir pri Gospodični. Fajn.
LP
Uporabniški avatar
komar
član
Kontakt:

Kobe napisal/-a:Je kdo od vas pospravil barikade pod gospodično? Še včeraj je blo pol poti zaprtih danes pa juriš brez ustavljanja. Kdo sploh postavlja te barikade, ker vsakič ko vidim kakšno, me zamika da bi pospravil?
Verjetno so bile barikade na obvozih? Toliko obvozov kot jih je v ŠP jih ne vidiš nikjer. Treba po markacijah hodt.
LP
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kontakt:

Nedelja bi bila spet primeren dan. Kdaj, kje?
brelc
član
Kraj: novo mesto

Odgovor Napisal/-a brelc »

gabrje, 8:00?
Uporabniški avatar
volk
član

Odgovor Napisal/-a volk »

Če je kdo za furo iz Gorjancev danes ob 14:00 naj se prifočka na mob. tel.: 040 804 083. Za šatla mamo kombi, tako da je placa dovolj. Fura se pa iz Trdinca na Laško v Cerov log.
No Fear
Uporabniški avatar
komar
član
Kontakt:

A se obeta kakšna nočna?
Okrog Nm? Pa ne štart ob 10h! :roll:
LP
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kontakt:

Lahko pa tudi žaga/lopata tour po RL ?
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kontakt:

Včeraj se je začelo z dežjem in nalivom, po dveh urah pa se je spet zjasnilo in se počasi začelo prašiti. Idealen dan.

Slika
Slika
Zaklenjeno