Shimano zavore 2012

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Uporabniški avatar
Numerik
član
Kraj: Trbowle

Shimano zavore 2012

Odgovor Napisal/-a Numerik »

Zanima me če je kdo slučajno že vozil kak nov model? Predvsem zavorna moč SLX (pogojno XT) v primerjavi z Elixirji.
Razmišljam da bi nabavil SLX in jih z velikimi 203 rotorji stestiral na Demotu :twisted:
problematiks
KontraRevolucionar

Re: Shimano zavore 2012

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Pospeševalec je nad XTR Trail kar navdušen.Za SLX ti lahko povem čez dan ali dva, ampak že frišne neutečene zavore primejo zelo fajn.

Marko

P.S: So pa SLX s kolesarjevega vidika grdi kot prometna nesreča s smrtnim izidom :)
Uporabniški avatar
breznkar
član

Odgovor Napisal/-a breznkar »

Ti kar poročaj, ker mene tudi firbec matra kakšna je razlika med novimi - starimi SLX ali XT.
Uporabniški avatar
mrd
član
Kraj: Notranjsko-kraška regija

Odgovor Napisal/-a mrd »

Identična stvar me zanima oz. si ogledujem že ves mesec.
Meni je zelo pomembno, da je ročica krajša (ne pa meterska kot pri Elixirjih) ker mam taco za skoraj cel grip zato moram zavorne ročice zmeraj potisnit že nekam na ovinek proti sredini krmila (no ja 750mm nekako reši zadeve) vendar takrat so tudi prestavne ročke zelo oddaljene.
Kako je s tem pri novih SLX?
Zadnjič spremenil mrd, dne 18 Avg 2011 16:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kacu
član
Kraj: Glava

Odgovor Napisal/-a kacu »

Marko, če si imel tudi starejše slx/xt ( že s SW) me zanima če je občutek na ročki enak?
follow me i'm right behind you
problematiks
KontraRevolucionar

No, ena od razlik, ki sem jih najprej opazil, je občutek na ročki.Precej bolj čvrsto je vse skupaj napram precej čingumastim servowave XT-jem (čez njihovo moč in modulacijo sicer nimam sicer nič slabega povedat) trenutne generacije.To je sicer precej subjektivna stvar, meni pač premehke ročke ne sedejo ravno.

@mrd: ročica je zelo kratka.Evo primerjavo s tem, kar sem lahko zdaj premeril (vse dolžine so od sredine vpetja ročke do konca ročke):

- Avid Juicy: 9 cm
- Formula RX: 10 cm
- Formula Oro K18/24: 8 cm
- Formula Mega/The One MY09: 8 cm (čeprav imajo te in Oro model vpetje ročke precej bolj navzven kot ostale zavore)
- Magura Louise BAT: 11 cm
- Shimano XT: 11,5 cm
- Shimano SLX: 11,5 cm
- Shimano SLX 666 (prihajajoči model): 7,5 cm

Marko
armada
član

Odgovor Napisal/-a armada »

a ni tak da pri xtr lahko vzameš krajše ročke? :D :D

drugače pa a se že ve če ta novi shimanoti 2012 nebojo več tak kot ta stari sainti ki nikomur ne delajo več kot 3 mesce? :D
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat
Kraj: NowHere

Odgovor Napisal/-a LOV2XLR8 »

SLX 2012 nisem probal, XTR Trail imam od junija in lahko rečem, da boljših zavor še nisem vozil. Prej sem dolgo časa imel Code, kadar delajo, so fantastične, vendar tanov XTR je še stopničko višje. Preseneča občutek na ročki, doziranje je končno spet izjemno (po štiribatnih XT). Glede na kompaktnost in težo zavore me najbolj čudi, da dajejo od sebe več moči kot Code, pa nisem edini s tem mnenjem. No, le rotorjev nimam Shimano ICE, morda so ti krivi za kolaps na testu zavor Bike.

Skratka 1A, z 225 rotorjem pa sploh 8)
Uporabniški avatar
Numerik
član

@Problematiks hvala! Poročaj prosim. Boš vozil z Ice tech rotorji?
p.s. Kako se obnesejo Formula Mega napram The One?
problematiks
KontraRevolucionar

Ice Tech, ja.180 mm na obeh straneh.

Razlika med Mega in The One?Pri prejsnjem modelu (modelno leto 09) razlike ni bilo cutiti, kolikor sem ju na kratko preizkusil.Ni sicer bilo nekih dolgih spustov, ampak glede na bolj ko ne identicno zasnovo tudi tam razlike ne bi smelo bit.Mega je tezja par 10g in to je to.Za aktualni model ne vem, kaksno je stanje, jih nisem se vozil.

Marko
JamesQ
član

Odgovor Napisal/-a JamesQ »

Živjo.

Je kdo že probal nove Shimano M596 zavore? Kako se obnesejo?

LDŽ
There is no wrong answer, just wrong attitude. (=
problematiks
KontraRevolucionar

Alora, zavore imajo za sabo blizu 1500 višincev spusta, od tega kar precej takih, kjer visiš na zavori ves čas. tako da malo bolj informirano oceno lahko dam.

Kar se zavorne moči tiče, se pri Shimanu niso hecali.Zadeva res grabi.Sem se moral na začetku kar malo privadit tega, ker sem imel dasedaj gor malo "nežnejše" zavore, kar se tiče začetne zavorne moči (Magura Louise BAT, prav tako na 180 mm rotorjih) in je bilo za fino doziranje treba malo bolj stisnit.M666 grabijo že od samega začetka precej in je treba za fino doziranje pri nižji hitrosti (serpentine in podobno) res nežno stisnit ročko, da ni preveč.Ni on/off, da ne bo pomote, modulacija je super (recimo stoppieje je z njimi mala malica delat, lažje kot z Magurami Louise BAT, Formulami Oro ali The One MY09 npr, z Elixirji pa nisem tega testiral :P ), verjetno je bil tu problem tudi ali predvsem pri meni, ker na začetku enostavno nisem bil navajen na večji pojemek že od začetka.Kar se tega začetnega dela tiče, bi jih lahko primerjal z Elixirji (203 mm rotor spredaj), naprej mi je bila modulacija M666 bolj všeč.Tudi zavorna moč na 180 mm rotorju je zlahka primerljiva z Elixirji z 203 mm rotorjem.
Pregrevanja ni bilo sploh.Po kakih 500 višincih strmega terena sta bila zavorna moč in občutek na ročki popolnoma enaka kot na začetku.Je treba sicer rečt, da s svojimi nekaj čez 70 kilami z opremo nisem ravnozgrajen za preverjanje pregrevanja zavor, ampak mi je vseeno nekaj modelov uspelo spravit do roba zmogljivosti tu pa tam.
Zaenkrat torej same pohvale.Da bi bilo prav idealno, bi mogoče lih tisti začetni "ugriz" malo omilil, ampak če je to potrebno, da je od tam naprej zavora taka, kot je, potem naj kar ostane tako, kot je :)

Marko
Uporabniški avatar
malossi
član
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a malossi »

Tudi jaz gledam za temi modeli. LOV2XLR8, a pol misliš, da so zelo podobni Saintom? A bi bila smiselna uporaba na DH/Freeride bajku namesto Saint bremz?
Uporabniški avatar
Numerik
član

@problematiks hvala...sicer imam The One že na pošti, ampak jih vzamem mogoče za enduro kolo. Kupi kdo Elixirje R? 8)
Uporabniški avatar
Shifty
član
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shifty »

Numerik napisal/-a:...Kupi kdo Elixirje R? 8)
Pa še moje? :mrgreen: Ste me čist sprovuciral z hvaljenjem novih Shmiano zavor.
problematiks
KontraRevolucionar

Zdaj najbolje, da nekdo napiše zelo pohvalen test za Elixirje (prevsem R izvedbo kot kaže), pa se bojo fajn prodajali :mrgreen:

Sicer pa, Elixirji so glede delovanja daleč od tega, da bi jim lahko rekel slabi.Meni so bili zelo všečni.Kar pri meni tehtnico nagne na Shimanovo stran, je vprašljiva zanesljivost Elixirjev (enim delajo brez problemov, eni imajo pa ves čas probleme z njimi) in enostavnejše luftanje Shimanovih zavor.Avid/Formula sistem se mi je vedno zdel čisto nepotrebno zakompliciran.

Marko
armada
član

pa ni tak da se je bleedanje shimanotov za 2012 zakompliciralo? vsaj pri xtr pa xt? (čiste špekulacije iz slik samo sprašujem)
problematiks
KontraRevolucionar

Princip ostaja isti kot prej, edina razlika je, da si prej odstranil cel pokrovček na ročki, zdaj imaš pa odprtino na pokrovčku, tako da odstraniš samo en vijak.

Marko
Uporabniški avatar
orlytm
član
Kraj: Bohinjska Bistrica

Odgovor Napisal/-a orlytm »

preden se odločim za nakup, kako mnenje poznavalcev mogoče ... cincam med:

SHIMANO DEORE 596
ter
SHIMANO SLX 666

vozila jih bo dečva cca. 55kg ... dh bicikl, raznorazni tereni ...
zaenkrat razmišljam, da so deore popolnoma zadost, sam sj veste ... vedno je tisto, "kaj pa, če bi vseeno" :)

denarja pa tut ni na odmet in vedno je kej polomljeno in za zamenjat :D

hvala ...
Zadnjič spremenil orlytm, dne 07 Sep 2011 10:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
androw
Sem pač konj, je**ga
Kraj: Slovenske Konjice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a androw »

kupi čim močnejše, punca ti bo zagotovo hvaležna, da jo prsti ne bodo boleli. pa še ti boš srečen na koncu dneva, če bodo normalno funkcionirali.
An idea is a powerful thing

Studio Fakin
- your graphics partner
problematiks
KontraRevolucionar

Se strinjam.Deklice so tipično malo več na zavorah ponavadi, tako da znajo kdaj tudi bolj obremenit sistem.Pri SLX zavorah imaš tudi že ta fensi zavorne ploščice s hladilnimi rebri.Pa še metalne so, medtem, ko so pri Deore organske.

Marko
Uporabniški avatar
orlytm
član

a pa so SLX dejansko močnejše kot Deore? K, kar sm jst vidu, gre v bistvu za zelo podobno zavoro, samo da ma SLX že to "fensi" hlajenje ...

obe zavori delujeta na 2 batka, obe imata servowave sistem, obe imata nastavljivo oddaljenost ročice ... al sm kej zgrešu?

glede ploščic, in ene in druge gredo prec :D
So ploščice za SLX posledično kaj dražje, glede na to hladilno rebro?

tnx
problematiks
KontraRevolucionar

Ročki sta razen kakšne malenkosti identični, čeljusti pa ne.Sam ti iz prve roke glede primerjave zavorne moči ne morem nič reči, ker Deore modela nisem vozil, ampak v prejšnjih letih in pri dosedanjih modelih je bila razlika, ne ravno kot dan in noč, ampak je bila.Tudi pri modulaciji.
Zavorne ploščice so nekaj dražje z rebri (lahko kupiš seveda tudi brez, ki so nekaj cenejše), pa tudi metalne so tipično dražje od organskih enakega tipa.Zdržijo pa tudi več časa.

Marko
laksikon
član

Odgovor Napisal/-a laksikon »

ne vem kako je pri teh novih modelih, ampak pri starih modelih je bilo precej razlike med deore in SLX. Konkretno modeli 2009. Obe zavori sem kupil novi. SLX mnogo boljši, boljši občutek na ročici, večja moč, vsekakor mi je bilo žal, da sem sploh kupil deore.

Ampak, če zdaj gledam te nove deore, se mi pa zdi, da zna biti precej drugače. Sploh, če je to res kar piše, potem je deore za 55 kg kolesarko čisto dosti. Samo, če je pa tako, kot pri starih, kjer moraš kar precej stiskat ročico, potem pa to ni za žensko, katere so večinoma bolj "švoh" (sploh če znajo biti precej dolgi spusti).

Na koncu koncev teh 30 eur razlike po zavori pa tudi ni nek denar - 1 večerja v restavraciji :)
JamesQ
član

Odgovor Napisal/-a JamesQ »

Živjo.

Predlagam, da skupaj s zavorami Shimano 2012 kupite tudi ICE-Tek rotorje, vsaj SM-RT67. Nažalost še niso čist dobavljivi.

LDŽ
There is no wrong answer, just wrong attitude. (=
Uporabniški avatar
Snake
član

Odgovor Napisal/-a Snake »

Se že kej ve če se bo dalo dobit te rotorje tod na vijake ne samo centerlock?
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a whatever »

Snake, poslal pm.
Zadnjič spremenil whatever, dne 08 Sep 2011 15:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Snakes
član
Kraj: tu pa tam

Odgovor Napisal/-a Snakes »

-s :wink:
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a whatever »

:oops: :mrgreen:
Uporabniški avatar
kacu
član
Kraj: Glava

Odgovor Napisal/-a kacu »

Evo še ena zadovoljna stranka slx zavor...

Po "digitalnih" juicykah so te zavore kar se modulacije tiče čisto druga zgodba... Tudi moč je prevelika za moje kile :)
Priporočam :wink:
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
matevz100
član

Odgovor Napisal/-a matevz100 »

No, pa še eno zelo pozitivno mnenje glede 2012 XT zavor. V primerjavi z Elixir R so precej močnejše, modulacija je pa vsaj enako dobra kot pri glede tega odličnih eliksirjih. Imajo kakih 3000 vm spusta za seboj, diski so lanski XT 180 mm s+z. Ko se segrejejo, tulijo kot vsake zavore, primejo pa brez pardona tudi na daljšem spustu.
Na kratko, sem navdušen, priporočam.
Lp, Matevž
Uporabniški avatar
Snake
član

Odgovor Napisal/-a Snake »

Prej lastnik Avida, zdej lastnik SLX-a (kapo dol)!
Uporabniški avatar
Biciklo
član
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Biciklo »

Če kupim SLX ali XT ali lahko obdržim Avidove XT rotorje 185 mm (so čisto novi, samo 400 km in par lahkih spustov po asfaltu)?

Hvala in LP
Uporabniški avatar
wilecoyote
član
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a wilecoyote »

Snake napisal/-a:Prej lastnik Avida, zdej lastnik SLX-a (kapo dol)!

Lahko napišeš kaj več. Si imel z Avidi (in katerimi) težave?
Ali se ti zdi da imajo SLX večjo moč ? boljšo modulacijo ? primernejšo ročko ?..??
Uporabniški avatar
MPoludnk
član

Odgovor Napisal/-a MPoludnk »

Mogoče obstaja kakšen primerjalni test celotne linije novih Shimano zavor podkrepljen z grafi oz. podrobnejšimi tehničnimi podatki?
Predvsem me zanima, če je takšna razlika SLX do XTR samo v ceni, ali tudi v samem delovanju :)

Sem iskal, pa ni nič pametnega še nikjer :(
Uporabniški avatar
mrd
član

Odgovor Napisal/-a mrd »

Lahko obdržiš oz. deluje.
Naleganje je za recimo 1mm bolj radialno navzen (na zunanjem robu rotorja) kot bi bilo na Shimano adapterjih in rotorjih vendar deluje normalno. Moraš pa odstranit spodnje podložke (med adapterjem in čeljustjo), ki pridejo na Avid čeljusti in par minut več porabiti za centriranje čeljusti vendar deluje vse OK.
Jaz imam 2012 SLX ravnokar namontirane na Avid G2/G3 rotorjih in opravljen cca 5km spust brez problema.
Biciklo napisal/-a:Če kupim SLX ali XT ali lahko obdržim Avidove XT rotorje 185 mm (so čisto novi, samo 400 km in par lahkih spustov po asfaltu)?

Hvala in LP
armada
član

MPoludnk napisal/-a:Mogoče obstaja kakšen primerjalni test celotne linije novih Shimano zavor podkrepljen z grafi oz. podrobnejšimi tehničnimi podatki?
Predvsem me zanima, če je takšna razlika SLX do XTR samo v ceni, ali tudi v samem delovanju :)

mogoče med slx pa xtr je ampak med novimi xt in xtr pa upam trdit da ni nobene opazne razen teže...
http://www.declinemagazine.com/content.php?itemid=6030
kolk sem jaz razbrau je edina opazna razlika to da ma xtr preluknjane ročke....
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

...in čeljust iz enega kosa - kar sem izvedel včeraj po res kratkem (po ravnem) testeku novih xtr-jev.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
wilecoyote
član
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a wilecoyote »

cebe napisal/-a:...in čeljust iz enega kosa - kar sem izvedel včeraj po res kratkem (po ravnem) testeku novih xtr-jev.

Stare XT čeljusti so bile iz enega kosa.
Na sliki novih je vidno da je iz dveh kosov
Slika
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

...napisal sem, da so xtr iz enega kosa (za razliko od xt). No, mogoče malo nerazločno, ampak tako je bilo mišljeno. :)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
MPoludnk
član

In kakšna je prednost tega, da so iz enega kosa? (to vem, da med vožnjo težje razpadejo :mrgreen: )
m@®+|n
član
Kraj: Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a m@®+|n »

Lažje so, pa verjetno bolj toge.

Lp. Martin
JoJo 2x
član
Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

Odgovor Napisal/-a JoJo 2x »

Nižja teža, pri podobni togosti oz. trdnosti, višja cena.
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
Uporabniški avatar
Shifty
član

JoJo 2x napisal/-a:...višja cena.
ki pa jo po mojem mnenju edino občutiš :mrgreen: Teoretično je prednost tudi to da bolje odvaja toploto če ni "presledka" med levo in desno polovico.
JoJo 2x
član
Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

Odgovor Napisal/-a JoJo 2x »

Uf... Shifty je dodal še en argument! Sigurno ma termo narjeno :D
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
problematiks
KontraRevolucionar

Sem ugotovil eno slabost teh novih Shimano zavor.Oziroma specificno Ice Tech rotorjev.Pri direktnem udarcu v skalo (ne od strani) se kot kaze precej zlahka delcek rotorja zmecka.Niti ni bil nek hud sus, kolo je z visine kakih 10-20 cm z zadnjim rotorjem ruknilo v skalo.Rezultat: zaradi konstrukcije rotorja (sredinska mehka plast aluminija, na vsaki strani pa dve tanjsi plasti jekla) je na enem koticku rotorja zunanjo jekleno plast zavihalo navzven (1 mm visine in 3 mm sirine).Nic strasnega samo po sebi, ampak na terenu se moras pa kar malo potrudit, da zadevo porihtas.

Marko
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a MAAC »

Heh, še dobro, da sem nabavil Ice-tech rotor samo za spredaj 8) (vseeno malo manj možnosti, da vsekaš direkt v skalo spredaj, kot zadaj :mrgreen:)

Maac
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
bolfenk
član

Odgovor Napisal/-a bolfenk »

Nove deore je že vozil kdo? Namreč slx so mi prevel zalogaj, žal.
armada
član

bolfenk napisal/-a:Nove deore je že vozil kdo? Namreč slx so mi prevel zalogaj, žal.
slxe dobiš za 50e torej 10e dražje kot deore pomoje se tolk lahko stegneš :D
Uporabniški avatar
Shifty
član

armada napisal/-a:
bolfenk napisal/-a:Nove deore je že vozil kdo? Namreč slx so mi prevel zalogaj, žal.
slxe dobiš za 50e torej 10e dražje kot deore pomoje se tolk lahko stegneš :D
Kje že? Kot sem sam gledal so najcenejše deore 40€, slx pa 70€. To je skoraj pol ceneje!
Uporabniški avatar
_andraz_
član

Odgovor Napisal/-a _andraz_ »

Že dober mesec furam nove deore pa sem z njimi res zadovoljen. Mam jih na trdaku in je čisto dosti zavorne moči za gozdne potke itd. Prej sem pa mel Shimano M486 in ni primerjave...
Uporabniški avatar
Numerik
član

Kot zanimivost...prejšnji vikend sem na dirki CaiDom v Brixnu videl GT Fury-a z Deore zavorami 200/180...pa je blo 2.000m spusta. Očitno delajo.
armada
član

a je mogoče kdo vozu deore, slx pa xt? kolk sme ledau dobiš deore za 40, slx za 70 in xt za 80 pa me zanima kolk se morem stegnit :D
m@®+|n
član
Kraj: Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a m@®+|n »

Hej,
tudi mene zanimajo zavore, glede katerih sprašuje armada. Ima mogoče kdo kakšno izkušnjo z njimi v primerjavi s štiribatnimi sainti (M810 če se ne motim)

lp. Martin
Uporabniški avatar
Andraž
član

Odgovor Napisal/-a Andraž »

Armada kje si najdu take cene?

Andraž
Enduro boys crew.
armada
član

Andraž napisal/-a:Armada kje si najdu take cene?

Andraž
https://www.bike-components.de/
Uporabniški avatar
MPoludnk
član

MPoludnk napisal/-a:Mogoče obstaja kakšen primerjalni test celotne linije novih Shimano zavor podkrepljen z grafi oz. podrobnejšimi tehničnimi podatki?

Ni še nič ane? Vsaj sam ne najdem kaj podobnega :(
Uporabniški avatar
orlytm
član

za punco vzel nove Shimano Deore, namesto prejšnjih Formula Oro K18 ... cel vikend furanja, zavore delajo naravnost odlično. Moči vrh glave, ročke so pa something else ... res kratka ročica, ravno prav hoda, eno prstno zaviranje popolnoma naravno ... zaenkrat, ZELO zadovoljna. Za to ceno je to-to. Priporočam.
Uporabniški avatar
_gogi_
član
Kraj: koper

Odgovor Napisal/-a _gogi_ »

mrd napisal/-a:Lahko obdržiš oz. deluje.
Naleganje je za recimo 1mm bolj radialno navzen (na zunanjem robu rotorja) kot bi bilo na Shimano adapterjih in rotorjih vendar deluje normalno. Moraš pa odstranit spodnje podložke (med adapterjem in čeljustjo), ki pridejo na Avid čeljusti in par minut več porabiti za centriranje čeljusti vendar deluje vse OK.
Jaz imam 2012 SLX ravnokar namontirane na Avid G2/G3 rotorjih in opravljen cca 5km spust brez problema.
Biciklo napisal/-a:Če kupim SLX ali XT ali lahko obdržim Avidove XT rotorje 185 mm (so čisto novi, samo 400 km in par lahkih spustov po asfaltu)?

Hvala in LP
Omenjeno praviš za avid adapterje? Torej Shimano zavora, na avid adapterjih in rotorjih, deluje brezproblema, tudi centriraš jih u nulo, le z več truda?
ja ja...c kot clockwise...ne..kot compression
Uporabniški avatar
mrd
član

Odgovor Napisal/-a mrd »

A ni že prvi post bil zadosti razumljiv?
Še enkrat.. zadnjič...
Shimano SLX 2012 (M666):
- lahko namontiraš na Avidove adapterje (jaz osebno s 203, z 185) le, da moraš vzeti ene podložke proč (pri Avid adapterjih dobiš dve centrirni podložki med adapterjem in zavoro ter še drugi set med zavoro in vijakom)
- delujejo dobro na Avid G3 rotorjih (sem šel preverit točno katere imam in so G3)
- centiranje čeljusti vzame le par minut (ni več truda... le malo bolj natančen moraš biti... no ja za nekatere je to že trud...)
- delujejo presenitljivo boljše na Shimano XT ice tech rotorjih (preverjeno v zadnjih dveh tednih ker pred tem jih nisem imel)
_gogi_ napisal/-a:
mrd napisal/-a:Lahko obdržiš oz. deluje.

Hvala in LP
Omenjeno praviš za avid adapterje? Torej Shimano zavora, na avid adapterjih in rotorjih, deluje brezproblema, tudi centriraš jih u nulo, le z več truda?
Odgovori