KTM kolo iz Hervisa

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Odgovori
sasko
član
Kraj: Zagorje

KTM kolo iz Hervisa

Odgovor Napisal/-a sasko »

Pozdravljeni!
Sem nov na forumu in se mi zdi lepo, da obstaja takšna stran, kjer se lahko kolesarji pogovarjajo o svojih aktivnostih.

Imam pa eno vprašanje in sicer: Na internetu vsi govorijo, da so Hervisova kolesa zanič,... Najbrž to res velja za njihova kolesa (x-fact...). Vendar pa je oče včeraj pri Hervisu kupil KTM sport XT znižan iz 899 na 620 EUR. Mislim da ta model delajo posebej za Hervis. In me zanima, če je tako kolo res slabše od kolesa za cca 620 EUR v specializirani trgovini. V Bauerju je primerljiv model KTM Ultra Flite in stane 850 EUR. Ne vem ali je kolo v Hervisu res vredno 899 ali pa 620 in je dražja cena napisana samo, da lepše zgleda. Na prvi pogled se zdi KTM boljši po opremi (druga kolesa podobne cene imajo alivio/ acera, SR suntour vilice, nekateri V-brake). Kolo so ob nakupu še nastavili. Kakšna so vaša mnenja o tem? Predvsem vzdržljivost komponent? V čem naj bi bila takšna kolesa slabša? Doma imam sicer tudi KTM Chicago sicer iz Bauerja in se mi zdi solidno kolo.

Hvala in Lp
Sašo
Zhiloreznik
član

Re: KTM kolo iz Hervisa

Odgovor Napisal/-a Zhiloreznik »

To dotično kolo ni tako slabo, če upoštevamo ceno 620€ in ne 900€. Hervis prodaja XT zadnje menjalnike, ostalo na kolesu pa je alivio/acera, težki obroči, težek okvir etc.

Problem je v tem, da je večina teh koles kot celota bolj slabih in imajo tisto eno komponentno, ki te pritegne. Dobro XC kolo s celotno XT opremo, super vilico, ... stane 1500€ in več. XT menjalnik pride 70€, dobra vilica pa 400€ +. Treba je stvar gledat od primera do primera in znotraj določenega proračuna. V večini primerov je Hervis zelo slaba izbira.
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

...razni "hervisi" delajo načeloma na primeru "dva ranga boljši zadnj menjalnik" in potem oglašujejo to kolo kot neko hudo dobro.

Primer nekaj let nazaj - mladinsko kolo Scott, ki je v redni prodaji stalo 249€, so vzeli za osnovo. Gor je prišla slabša gonilka, slabši sprednji menjalnik in slabše ročice - to kolo so pobarvali po svoje in mu nadeli malo drugačno ime ter mu nastavili ceno 399€ in ga znižali za 30%.

Sedaj pa računaj in študiraj kaj se ti bolj splača...
...live for something or you'll die for nothing!
sasko
član

V bistvo kolo ni tako zelo težko, prednji menjalnik pa tudi ni alivio ampak deore. Bilo pa je to tudi edino kolo, ki je bilo primerne velikosti zanj. Za gonilko pa ne vem katera je. Tudi vilica je rock shox (boljša?)
Uporabniški avatar
Draz_H
član
Kraj: 0_O

Odgovor Napisal/-a Draz_H »

Moje mnenje?

Spodobno kolo za "verjetno" previsoko ceno (ne poznamo točnega seznama komponent).

Za "povprečnega" nezahtevnega uporabnika "povsem OK" kolo...
sasko
član

Ja o tem kolesu na internetu sploh ni polnih specifikacij :( .Bom poskusil pogledati na kolo in napisati, ker na vse komponente se pa ne spoznam odlično, vem le osnove.
Uporabniški avatar
Draz_H
član

Glej, ne obremenjuj se preveč ;) Vozi kolo...če bodo apetiti in znanje zrasli in bo želja po "več", se nabavi "boljše" kolo...

Do takrat pa srečno vožnjo ;)
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član
Kraj: bliz obvoznice

Odgovor Napisal/-a Mojo Jojo »

Samo v bodoče...menjalniki so zadnja stvar na kolesu na katere gledaš pri nakupu. Stavim, da imaš tudi prestavne ročice deore in ne XT...da ne govorim o bremzah, gonilki, piramidi...ki so najverjetneje neki od suntoura ali podobna jajca
Monkey Control
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

Nic ne najdes, ker je delano za hervis - ne mores primerjati in ne ves kaksna je realna cena.
In upostevaj Mojo-ta - menjalniki so najmanjsi problem.
sasko
član

Draz_H napisal/-a:Glej, ne obremenjuj se preveč ;) Vozi kolo...če bodo apetiti in znanje zrasli in bo želja po "več", se nabavi "boljše" kolo...

Do takrat pa srečno vožnjo ;)
Ne ne saj to ni moje kolo! Jaz vozim Scott Genius 40. KTM-a je kupil oče.
Uporabniški avatar
Draz_H
član

No sej to velja za vsakogar ;)

Oče naj "kolesari"...čimveč ;)
Tili
član

Odgovor Napisal/-a Tili »

V Hervisu ja tale če se ne motim:

http://www.ktm-bikes.at/mountain/sport/ ... hp?lang=DE

teh imajo največ in je bil v katalogu, pri ogledu v trgovini mislim da ima enako opremo.

No tale je pa prav Sport samo teh nisem zasledil:

Drugače pa se splača v Hervisu ko je -30 ali pa 3za2 in da kupiš prav original Scotta, Fuji...
Zadnjič spremenil Tili, dne 22 Jul 2012 14:07, skupaj popravljeno 1 krat.
sasko
član

Ja no saj ni ne vem kako resen kolesar, samo da se ne bo potem kvarilo vse po vrsti. Tukaj je nekaj lastnosti:
-vilica: Rock Shox XC/30/TK
-pr. ročice: Deore
-spr. menjalnik: Deore
-zadnji menjalnik: Deore XT
-pesta: Shimano FH-M435
-obroči: Taurus 2000 (Rigida?)
-zadnji verižniki: Shimano CS-HG50-9
-gonilka: Shimano FC-M430 (Alivio)
Zadnjič spremenil sasko, dne 22 Jul 2012 15:25, skupaj popravljeno 1 krat.
sasko
član

Tili napisal/-a:V Hervisu ja tale če se ne motim:

teh imajo največ in je bil v katalogu, pri ogledu v trgovini mislim da ima enako opremo.

No tale je pa prav Sport samo teh nisem zasledil:

Ja saj pravim da jih delajo za Hervis posebej :) . Ime je Sport XT in ga ni na KTM strani je pa podoben Ultra Flite.
Tili
član

Odgovor Napisal/-a Tili »

Na Ultra Flite so pač dali XT zadnji menjalniki in majo XT model :lol:. No za 620 je čist OK.

Mislim pa da je to samo v katalogu na kolesu vseeno piše Flite če se prav spomnem.
sasko
član

Tili napisal/-a:Na Ultra Flite so pač dali XT zadnji menjalniki in majo XT model :lol:. No za 620 je čist OK.

Mislim pa da je to samo v katalogu na kolesu vseeno piše Flite če se prav spomnem.
Tudi na kolesu je Sport XT :wink:
Zhiloreznik
član

Odgovor Napisal/-a Zhiloreznik »

Razlika v ceni med različnimi rangi sprednjih menjalnikov je po 3€. Tudi deore ročice niso nek blazen strošek za proizvajalca. Poanta ni v menjalnikih, ampak kako je kolo kot celota sestavljen, najpomembnejši pa je okvir. Prava velikost in geometrija je tisto da da kakovost vožnji, potem je vzmetenje ... na zadnjem mestu pa so menjalniki.

Ne pravim da je ta kolo slab, sam na podlagi enega ugodnega nakupa je neumno rečt, da je Hervis dobra izbira za nakupovanje. Prodajne cene nabijejo v zrak, dajo tist zadnji menjalnik in potem znižajo za 30%. V bistvu stvar sploh ni znižana, ampak je le marketinški trik. Isto velja za Intersport, Giga Sport ...

Edit: Najbolj pomembna stvar na kolesu je voznik. Če bo na kolesu užival, je to to! :D
sasko
član

Zhiloreznik napisal/-a:Razlika v ceni med različnimi rangi sprednjih menjalnikov je po 3€. Tudi deore ročice niso nek blazen strošek za proizvajalca. Poanta ni v menjalnikih, ampak kako je kolo kot celota sestavljen, najpomembnejši pa je okvir. Prava velikost in geometrija je tisto da da kakovost vožnji, potem je vzmetenje ... na zadnjem mestu pa so menjalniki.

Ne pravim da je ta kolo slab, sam na podlagi enega ugodnega nakupa je neumno rečt, da je Hervis dobra izbira za nakupovanje. Prodajne cene nabijejo v zrak, dajo tist zadnji menjalnik in potem znižajo za 30%. V bistvu stvar sploh ni znižana, ampak je le marketinški trik. Isto velja za Intersport, Giga Sport ...

Edit: Najbolj pomembna stvar na kolesu je voznik. Če bo na kolesu užival, je to to! :D
Užival pa itak ne bo, ker ga je potrebno gonit in se ne pelje sam od sebe :D :D :D Staro kolo je bilo že zanič pa je rebil nekaj solidnega. Vem, da je to kolo dovolj dobro (mogoče celo predobro) za kolikor se vozi. Zanimalo me je samo v čem so razlike med KTM iz npr. Bauerja in Hervisa. To z znižano ceno se mi je pa tako zdelo.
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

Zhiloreznik napisal/-a:na podlagi enega ugodnega nakupa je neumno rečt, da je Hervis dobra izbira za nakupovanje. Prodajne cene nabijejo v zrak, dajo tist zadnji menjalnik in potem znižajo za 30%. V bistvu stvar sploh ni znižana, ampak je le marketinški trik. Isto velja za Intersport, Giga Sport ...
...dost boljš ne gre lih povedat. :)
TTOCS
član
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a TTOCS »

Pa kaj ste mu fauš ker je ful dobro kolo tako hudo ugodno nabavil?

Hervis je sploh za kolesarstvo vrhunska izbira. Nudijo široko paleto koles, tako gorskih, kot tudi cestnih, treking, cruser,...
Skoraj vsa kolesa pri njih so iz kvalitetnega aluminija (ALU), po večini imajo 27 prestav (ali vsaj 24), Shimano opremo, pa mnoga tudi diske, tudi sprednje vzmetenje z lockoutom (LO). Poleg tega imajo še širok izbor dodatne opreme in oblačil, tako da res dobite vse na enem mestu. S Hervisovo kartico ugosnosti pa ste deležni popusta skozi vse leto.
Vrhunec pa predstavlja njihovo vsaj na kolesarstvu strokovno izšolano osebje, ter hiter in kvaliteten servis.

V kolesarstvu je Hervis zakon (pa Intersport tudi).

:twisted:
(jaz prospekte od omenjenih trgovin iz nabiralnika direkt v smeti mečem)
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
sasko
član

No, po skoraj dveh letih lahko napišem update kar se tiče te situacije, zdaj se tudi sam na kolesa spoznam precej bolje in lahko povem da je kolo odlično, ni se pokazalo da bi bila kakšna komponenta zanič razen pedalov ki so za stran, drugo pa je OK, vilica ni postala trda (se zamastila kot se večina poceni vilic, je dejansko odlična za svoj denar-Rockshox xc30TK), obroči niso mehki kot maslo, v glavnem je res solidno kolo. Edino s pedali je en manjši problem in sicer so tako na trdo zašraufani da ni šans da jih dobim dol, sem poskusil z 15 ključem in z inbusom pa sem skoraj uničil ključ in pedale pa še vedno ne gre (ja, v pravo smer sem sukal, nisem zategoval).
Uporabniški avatar
mrd
član
Kraj: Notranjsko-kraška regija

Odgovor Napisal/-a mrd »

sasko napisal/-a:...ja, v pravo smer sem sukal, nisem zategoval...
Kateri pedal si pa sukal v katero smer?

No vidiš zdaj si pa tam. Samo to je narobe ker samo Hervis osebju, ki so kao serviserji, se ne zdi pametno namazati pedala z montažno mastjo.

Opcija 1: zategoval si ker pedala imajo levi in desni navoj in nisi vedel v katero smer je prav. Rešitev: če je ostalo še kaj kamor kakšen ključ prime ti dober serviser lahko reši situacijo.
Opcija 2: pedala so se zapekla v gonilko. Dobremu serviserju včasih uspe dobit ven pedala brez, da se uniči navoj v gonilki.
Opcija 3: pedala se odfleksa, prevrta se, da se dobi os ven, vstavi se insert (kar je vprašanje če se splača če je gonilka pocenska ker je zelo verjetno), daš gor nova pedala.
Opcija 4: ker verjetno gre za poceni gonilke jih enostavno odmontiraš in vržeš proč. Kupiš novo poceni gonilko (ali pa malo manj poceni) in nova pedala in neseš v Hervis, da ti namontirajo ;)
Uporabniški avatar
Thema
član

Odgovor Napisal/-a Thema »

Verjetno potrebuje le kljuc za pedala.
Vitto1
član

Odgovor Napisal/-a Vitto1 »

Zadnič sem kolegu hotel zamenjat pedala na Dechatlon kolesu(italjanski hervis, recimo temu)... skoraj skoraj bi se ključ 15 vdal pod silo, ampak je šlo..na srečo :) Je pa zanimivo kako jim uspe naredit kolo s prednjim vzmetenjem in ga s profitom prodat po 199€... čeprav je iz "najboljše" aluminijaste zlitine(ALU) v neki small-medium velikosti par kg težji od mojega konkretno težkega pitcha :mrgreen:
jery
član

Odgovor Napisal/-a jery »

Že v parih postih sem bral kako so eni seviserji en k... In v bolje specializiranih pa oh in sploh. Dej ne nakladajte. Meni so prodali novega gianta z smerno zategnjeno gonilko za en zob, pa nobeden tudi opazil ni, žal tudi jaz nisem kmalu opazil. Tako. da sem že mislil, da je iz putra in sem jo pač uničil. In tudi ta prva reakcija na servisu je bila pač,da sem uničil gonilko in da bo treba novo, da ne more biti od novega kolesa iz smeri. Demontirali smo eno stran gonilke in videli, da so še vsi zobci (po domace ripne) celi, zamakmemo gonilko za en zobec, zadeva se spremeni, da je gonilka zamaknjena na drugo stran. Potegnemo celo gonilko ven probavamo na vse načine natikat in v nobenem primeru se gonilka smerno ne ujame in njihovo znanje se ustavi in odgovor,verjetno si nekje v gonilki kjer je osovina pritrjena neki zje... in se je os zategnila vendar se to ne da zrihtat. Vprašam še po enih pari servisih vsi zatrdijo, da se zadeve ne da zrihtat, da je pac gonilka in os v enem kosu.
Meni pa ni dalo miru, da gonilka z osjo ni kar skupaj zrasla. Pridem dam vrzem gonilko na prešo in izprešam osovino iz gonilke, nakar vidim da imasta osovina utore in gonilka zobe špičaste in dva v kvadrat tako da lahko zamikaš za en kvadratek levo ali desno in tako loviš smernost obeh gonilk. Gonilki smerno ujamem gleda na osovina in in nazaj zaprešam osovino. Zadeva rešena in še danes funkcionira. Očitno je bila že to tovarniška napaka je bil kak Kanadčan mal zaspan ko je gonilko okup sestavljal :wink: . Saj so raceface takrat še tam delal.
Toliko o profi serviserjih. Vsak zna kose dol metat in nove gor dajat.
sasko
član

Kateri pedal si pa sukal v katero smer?
Daaamn saj sem napisal da v pravo smer, desni pedal ima običajni navoj, levi pa kontra. Naenkrat sem poskušal z inbusom in 15 ključem (tudi z dodano cevjo za več ročice) in enostavno ne gre, problem je tudi ker so pedali iz res slabega materiala in se pod ključem kar topijo. Sem že odtegnil nekaj ZELO trdo privitih pedalov ampak te so pa res posebni. Tudi WD-40 ne pomaga.

Pa kar se Hervisa tiče: danes sem bil pri njih in se je eden od "profi serviserjev" vozil gor in dol po trgovini in držal prednjo zavoro: squeeeeaaallllll!!! Ne vem kaj je poskušal doseči (če je poskušal odstraniti cviljenje se je malo narobe lotil :D ), če pa je želel zgolj pozornost vseh v trgovini je pa dosegel svoje :mrgreen:
TRIROG
član

Odgovor Napisal/-a TRIROG »

Pozdravljeni!

Iskreno se opravičujem za obujanje stare teme, vendar se mi zdi bolj primerno postaviti vprašanje v tej temi, kot pa odpreti novo.

Kot OPja te teme, je tudi mene pritegnilo eno KTMovo kolo v hervisu in sicer MTB Sport XT.

Trenutno jutri bo akcija in bo cena 811€.
Zanima me ali ima kdo kaj več informacij o teh/takem kolesu.

Se ga za to ceno splača kupiti?

Vsak nasvet je dobrodošel! ( razen tistih, da se koles ne kupuje v Hervisu- to že vem... :roll: )
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik
Kraj: Dolina Bratov Šrot

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Ma ja, za makadam in speglano singlo je dober.
Moraš pa vedeti da vilica in zavore, pa tudi obroči niso ''baš nešto''.

Ampak, za 800€ definitivno dober nakup.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
vitality
član

Odgovor Napisal/-a vitality »

Tukaj moram pa še jaz napisat svoje. Hervis se mi ne zdi tako slaba trgovina. Sam sem tam tudi kupil sicer precej dražje ktm kolo s kompletno xt opremo znižano za ene 40% z njim prevozil transalp in še nekaj podobnih zadev in ni bilo nobenih problemov. Po transalpu so mi celo zamenjali seatpost ki je bil spraskan in ker se ni dobilo takega kot je bil originalno so mi dali brez doplačila ritchey wcs seatpost. To so uredili v 3 dneh.
Jaz mislim, da se da tam kupit marsikaj precej ugodno samo vedet moraš kaj kupuješ. V specializiranih trgovinah se pogosto obnašajo kot da so znanstveniki s tistimi kolesi, prodat ti hočejo pa itak vsako bedarijo, da imajo konec meseca za plače.
Je treba po pameti. :)
sasko
član

Šele zdaj sem se spomnil na to temo tako da je update malo pozen - pedale sem spravil ven: razdreti je bilo treba pedal tako da je ostala le še os tako da je šel nanjo lahko ring ključ. potem sem pa jaz stal na tleh na ključu, kolega je pa z svojimi 90 kg skakal po drugem pedalu dokler ni popustilo. Pedali so bili samo še za stran, tako ali tako so že prej razpadali, ležaji zdrobljeni... Tako da je zdaj z novimi pedali bajk v celoti iz solidnih delov :D
Uporabniški avatar
K.u.K 17
član

Odgovor Napisal/-a K.u.K 17 »

vitality napisal/-a:Tukaj moram pa še jaz napisat svoje. Hervis se mi ne zdi tako slaba trgovina. Sam sem tam tudi kupil sicer precej dražje ktm kolo s kompletno xt opremo znižano za ene 40% z njim prevozil transalp in še nekaj podobnih zadev in ni bilo nobenih problemov. Po transalpu so mi celo zamenjali seatpost ki je bil spraskan in ker se ni dobilo takega kot je bil originalno so mi dali brez doplačila ritchey wcs seatpost. To so uredili v 3 dneh.
Jaz mislim, da se da tam kupit marsikaj precej ugodno samo vedet moraš kaj kupuješ. V specializiranih trgovinah se pogosto obnašajo kot da so znanstveniki s tistimi kolesi, prodat ti hočejo pa itak vsako bedarijo, da imajo konec meseca za plače.
Je treba po pameti. :)
Hej možakar...kupuj kolesa kjer hočeš, nimaš pa pravice blatiti ljudi ki se trudijo zaslužiti "za plačo", v katerikoli branži! Naslednjič se vzdrži žaljenja, jasno?!
Uporabniški avatar
koko82
član
Kraj: Bajkmanija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a koko82 »

Kuk takih postov ne smeš jemat osebno ;)
Nekateri prodajalci res mal pretiravajo. Sam imaš pa tud stranke, ki se ne spoznajo zadost in mislijo, da kompliciraš, ker bi jim rad nekaj uturil.
Če prodajate rsp slick kick ti je sigurno že kdo rekel da je to navadna strojna mast in da ga probaš nategnit :lol:
V hervisu se jim ni treba posvetit stranki oz komplicirat. Prodajalec mora vedet, da ima kolo 30 prestav in da ima xt opremo če je zadaj xt menjalnik. Ostalo niti ni pomembno, ker imajo take mase obiskovalcev, da se vse proda in imajo brez truda za plače :mrgreen:
Po mojih izkušnjah Hervis kolesa niso nujno slab nakup. Sam so pa vsa zlo šlampasto sestavljena. Pol vijakov ni zategnjenih, narobe napeljane zajle... Če je gor ščitnik verige (mestna koles) potem gonilni ležaj sploh ni zategnjen...
Sam dokler ne veš kako dela dobro nastavljeno kolo si tud z razštelanim čist zadovoljen.
Nikolaj
član

Odgovor Napisal/-a Nikolaj »

Jaz sem pa že večkrat doživel, da so v specializirani kolesarski trgovini treskali take neumnosti, da nisem mogel verjeti, da resno mislijo.

Pa je bilo govora o celem kolesu, komponentah, vzdrževanju, ...

Prav tako v trgovini s smučarsko opremo. Tudi v tujini.

LP

Nikolaj
Uporabniški avatar
gonilka
član

Odgovor Napisal/-a gonilka »

Pozdravljeni

Že nekaj časa si ogledujem 29er kolesa in mi je danes padlo v oko slednje iz hervisa (KTM). Cena bi bila nekje 800€ in ne 888€ ko je na njihovi strani.

http://www.hervis.si/store/Blagovne-zna ... OR-1842938

Me zanimajo vaša menenja in če je za ta denar mogoče pametneje kupiti kaj drugega.

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

LP
Rokson
član

Odgovor Napisal/-a Rokson »

Po mojem, bi bilo bolje kakšen Cube Attention (ali kaj podobnega), ga dobiš za cca 700-750€.
Uporabniški avatar
Obelix
član
Kraj: Komenda

Odgovor Napisal/-a Obelix »

Za 800€ ne boš dobil boljšega novega kolesa, tudi če upoštevaš direktne spletne trgovce, kaj šele pri naših trgovcih.
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

Sem bil danes po naključju potem v Hervisu in sem si pogledal kolo. Glede na to, da ga danes in jutri dobiš res za točno 800€ je to res best buy. Dejansko na prvi uč ni bilo videti nekih skritih škart delov na kolesu, kar je ponavadi praksa v teh velikih trgovinah, vse kar sem si ogledal je bila Deore oprema, kar je vrhunsko. Kolo zgleda lepo, tudi FOX vile na 800€ kolesu nikjer drugje ne boš videl. Skratka, če je tako kolo v paci, potem hitro pujska po glavi in v trgovino . :)
JUST ME
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

No, če imaš fetiš na Fox vilice, potem je res best buy. Ker v tem rangu drugje Fox vilice ne dobiš.
Sicer pa z izjemo vilice taka oprema ni ravno nekaj nikjer drugje videnega za to ceno. S tako opremo, torej komplet Deore, razen zavor, ki so enake, kot na tem KTMu, in zadnjim XT menjalnikom, ter malo slabšo vilico, kar se hidravlike tiče (Rock Shox XC32 air), ima sicer npr Cube Attention SL redno ceno 800 evrov, s popustom torej še manj. Model višje, Acid, ima rang boljša pesta in boljše zavore ter Manitou M30 zračno vilico in je redna cena 900 evrov, s popustom prideš pa blizu tistim 800 evrom. Tako da alternative "celo" pri naših trgovcih so, ne da ne :wink:

Marko
Uporabniški avatar
Obelix
član

Se strinjam s teboj Marko. Tudi pri naših trgovcih so alternative. Lahko dobiš za isti denar ali samo malo več denarja podobno kolo z podobno opremo in SLABŠO vilico. Sej vilica je itaq med manj pomembnimi in cenejšimi deli kolesa, ni tako pomembna kot recimo malo boljša pesta ,.... Saj si hotel to povedat, a ne?

Ti pa si trgovec, ki se zna z "izbranimi besedami" ustreliti v lastno koleno :mrgreen:
JUST ME
Uporabniški avatar
Tetris
član
Kraj: Lublana

Odgovor Napisal/-a Tetris »

Obelix napisal/-a:Za 800€ ne boš dobil boljšega novega kolesa, tudi če upoštevaš direktne spletne trgovce, kaj šele pri naših trgovcih.
za 100e vec dobis na kolo-popust.de bolse nnovo kolo. http://www.bike-discount.de/en/buy/rado ... /wg_id-117
vilca isti rang, bolša slx gonilka, boljši obroči, komplet raceface sed. opora, opora krm., krmilo..., bolše gume... inn lepa teza 12 kil nula 5 grama;)

aja ce pa poznas ksnga bosanca ga pa lahk dobis ze za 775:!:
Zadnjič spremenil Tetris, dne 17 Jul 2015 20:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gonilka
član

Odgovor Napisal/-a gonilka »

Hvala za nasvete. Dosti je tudi to, da kolo vidiš v živo ga sprobaš. Preko spletne prodaje tega ni mogoče.

Drugače pa za 50€ gor dol. Greš danes zvečer ven pa jih ustreliš 100€ pa razen glavobola nimaš nič drugega. :D :D

Ga bom še enkrat danes pogledal pa se odločim nekaj :D
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Obelix napisal/-a:Se strinjam s teboj Marko. Tudi pri naših trgovcih so alternative. Lahko dobiš za isti denar ali samo malo več denarja podobno kolo z podobno opremo in SLABŠO vilico. Sej vilica je itaq med manj pomembnimi in cenejšimi deli kolesa, ni tako pomembna kot recimo malo boljša pesta ,.... Saj si hotel to povedat, a ne?

Ti pa si trgovec, ki se zna z "izbranimi besedami" ustreliti v lastno koleno :mrgreen:
Čakaj, čakaj, to je bil pa sarkazem, ne? :wink:

Sicer pa, hotel sem povedat predvsem to, da gonilka ni napisal, za kaj bo kolo rabil. Ker za recimo večinoma manj zahtevne poti in makadame je prav vseeno, a je gor tista osnovna Fox ali nekaj cenejša RS vilica. S tem da Fox vilice tega ranga tudi niso ravno neki biseri, kar se delovanja tiče, so pa dražji rezervni deli in posledično servisiranje zanje.

In ja, v primeru, da je govora o uporabi po manj zahtevnem terenu, so boljše zavore in pesta večja prednost, kot vilica s primerljivim delovanjem na takem terenu kot omenjeni konkurenčni izdelki. Na zahtevnejšem terenu nekaj boljše delovanje te Fox vilice v mejnih situacijah je prednost, je pa objektivno gledano še precej večja prednost v tem primeru polnovzmeteno kolo in nekaj več hoda :mrgreen:

Marko
Uporabniški avatar
Stak
član

Odgovor Napisal/-a Stak »

Tetris napisal/-a:
Obelix napisal/-a:Za 800€ ne boš dobil boljšega novega kolesa, tudi če upoštevaš direktne spletne trgovce, kaj šele pri naših trgovcih.
za 100e vec dobis na kolo-popust.de bolse nnovo kolo. http://www.bike-discount.de/en/buy/rado ... /wg_id-117
vilca isti rang, bolša slx gonilka, boljši obroči, komplet raceface sed. opora, opora krm., krmilo..., bolše gume... inn lepa teza 12 kil nula 5 grama;)

aja ce pa poznas ksnga bosanca ga pa lahk dobis ze za 755€ :!:

A misliš na ukradeno kolo?
TITan
član
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a TITan »

Ugibam da brez davka, ker ni v EU.
Vitto1
član

Odgovor Napisal/-a Vitto1 »

Od kje ideja da če na vilci piše FOX, da je to avtomatsko dober, od konkurence boljši izdelek? Dvomim da je osnovni model foxove vile kakorkoli boljši od ostalih proizvajalcev, po delovanju se mi tako manitou, kot RS ali x-fusion veliko bolj dopadejo. pa še servis je cenejši...

Nekako tako kot zavore. Cena gor al dol ampak vseeno me recimo deore ali SLX bolj prepričajo od katerihkoli elixirjev ali Guide-ov ki so bistveno dražji.
Uporabniški avatar
Tetris
član

A misliš na ukradeno kolo?
ni davka pa priporočena cena proizvajalca je nižja za bosno
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Pa si preveril koliko stane poštnina bicikla v Bosno?...dont bother
Monkey Control
Uporabniški avatar
Tetris
član

Pa si ti preveril, če sem jaz preveril... omg človek.. typo jbg, poštnina v bosno je celih 19,95, popravljeno, pravilna cena s poštnino je 775€. :roll:
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Pravilna cena je prst u rit.
V Bosno ti iz BD ne bodo poslali bicikla pa če si...

Slika
Monkey Control
Uporabniški avatar
Tetris
član

Hmm, lej nevem. Na strani, če izbereš BiH ti v ˝basketu˝ za kolo napiše Shipping costs: 19,95 €... Če pošlejo al ne pa nevem, ker nisem probal...
armada
član

Odgovor Napisal/-a armada »

pa carina pa ddv? :D
Uporabniški avatar
Tetris
član

armada napisal/-a:pa carina pa ddv? :D
šit, ja potlej je ba bajk že blizu jurja :D za slo je ddv povsod že vključen v ceni, tko da sploh nism neki gledu... mogoče se pa le bol splača naročit iz slo :mrgreen:
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

Evo, sicer je bilo govora o kolesih višjega ranga oz. nasplošno boljšemu kolesu z boljšo opremo, pa vendar je veliko vzporednic!
http://www.singletracks.com/blog/mtb-vi ... ikes-safe/
Sploh zaključek pri tretjem videu je bistvenega pomena.
Odgovori