Katera pedala za MTB

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član
Kraj: bliz obvoznice

Re: Katera pedala za MTB

Odgovor Napisal/-a Mojo Jojo »

Slika
Monkey Control
Cocan90
član

Odgovor Napisal/-a Cocan90 »

mistral1
član

Odgovor Napisal/-a mistral1 »

Pozdravljeni,

vprašanje glede "kompatibilnosti". Kupil sem čevlje Shimano AM7, na kolesu imam pedala Dartmoor Stream in grip nikakor ni ok. Noge mi konstantno uhajajo iz pedal, občutek je bil boljši ko sem vozil z salomon goretex pohodnimi čevlji.

Ali je možno, da pedala ne odgovarjajo čevljem oz. ali bi lahko to rešil z drugimi pini ali je težava v razporeditvi pinov? Sedaj sem pogledal tudi na Shimano stran in priporočajo pedala PD-MX80 SAINT http://www.shimano-lifestylegear.com/gl ... d_mx80.php.
Ima kdo izkušnje z čevlji in katere pedala vozi?

hvala za mnenja.
Uporabniški avatar
vr
član

Odgovor Napisal/-a vr »

Po mojem (skromnem) mnenju si kupil napačne čevlje. Nekaj časa nazaj sem se tudi sam trudil z enimi čevlji z vibram podplatom dokler nisem "obupal" in kupil 5/10 čevlje. Neprimerljivo. Shimano čevlji so ok, ampak z SPD. Vibram se ne obnese tako dobro. Mogoče bi nakup boljših pedal situacijo izboljšalo, ampak občutek sigurno ne bo takšen kot z 5/10. Lahko obiščeš "tablinega čevljarja" Taco, da ti da gor stealth rubber gumo na podplat (to uporablja 5/10).
Uporabniški avatar
cebelar123
član
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a cebelar123 »

mistral1 napisal/-a:Pozdravljeni,

vprašanje glede "kompatibilnosti". Kupil sem čevlje Shimano AM7, na kolesu imam pedala Dartmoor Stream in grip nikakor ni ok. Noge mi konstantno uhajajo iz pedal, občutek je bil boljši ko sem vozil z salomon goretex pohodnimi čevlji.

Ali je možno, da pedala ne odgovarjajo čevljem oz. ali bi lahko to rešil z drugimi pini ali je težava v razporeditvi pinov? Sedaj sem pogledal tudi na Shimano stran in priporočajo pedala PD-MX80 SAINT http://www.shimano-lifestylegear.com/gl ... d_mx80.php.

hvala za mnenja.
Jaz sem do lani vozil to kombinacijo katero ti predlagaš. Sicer nisem opazil tako hudih zdrsov kot ti omenjaš ampak, ko je bilo mokro je tudi noga tu pa tam zdrsnila, tako da ni glih občutek kot da si zalepljen.
Pri Saint pedalih lahko pine podaljšaš tako da odstraniš podloške pinov mogoče je to pomembna razlika med tvojimi pedali in Saint pedali.

Zdaj pa vozim kombinacijo z Straitline AMP Flat pedali in moram rečt da bolj pikejo kot Saint pedala. Imajo pa druge malo slabše lastnosti, recimo najbolj občutna je ta da so Saint pedala bolj odmaknjena od gonilke kar je super stvar.
He who laughs last didn't get it
Uporabniški avatar
mrd
član
Kraj: Notranjsko-kraška regija

Odgovor Napisal/-a mrd »

cebelar123 napisal/-a:

hvala za mnenja.
Jaz sem do lani vozil to kombinacijo katero ti predlagaš. Sicer nisem opazil tako hudih zdrsov kot ti omenjaš ampak, ko je bilo mokro je tudi noga tu pa tam zdrsnila, tako da ni glih občutek kot da si zalepljen.
Pri Saint pedalih lahko pine podaljšaš tako da odstraniš podloške pinov mogoče je to pomembna razlika med tvojimi pedali in Saint pedali.

Zdaj pa vozim kombinacijo z Straitline AMP Flat pedali in moram rečt da bolj pikejo kot Saint pedala. Imajo pa druge malo slabše lastnosti, recimo najbolj občutna je ta da so Saint pedala bolj odmaknjena od gonilke kar je super stvar.
Mogoče nekaj ne štekam ampak a niso AM7 šele predstavljene in se začele prodajat lani jeseni??? Zato mi ni ravno jasno kako si laho do lani vozil to kombinacijo.
Sicer je pa res, da so naslednik AM45, ki pa jih nekateri hvalijo, tisti, ki grajajo, pa grajajo predvsem grip napram npr. 5.10.
Uporabniški avatar
whatever
član
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a whatever »

mistral1 napisal/-a:pedala Dartmoor Stream
Ta pedala nimajo tako dobrih pinov.
Uporabniški avatar
cebelar123
član

mrd napisal/-a:
cebelar123 napisal/-a:

hvala za mnenja.

Mogoče nekaj ne štekam ampak a niso AM7 šele predstavljene in se začele prodajat lani jeseni??? Zato mi ni ravno jasno kako si laho do lani vozil to kombinacijo.
Sicer je pa res, da so naslednik AM45, ki pa jih nekateri hvalijo, tisti, ki grajajo, pa grajajo predvsem grip napram npr. 5.10.
Sem bil prehiter, res je jaz imam AM45 :? ampak dvomom da je razlika v podpaltu.
Uporabniški avatar
cebelar123
član

mrd napisal/-a:
cebelar123 napisal/-a:

hvala za mnenja.

Sem bil prehiter, res je jaz imam AM41 :? ampak dvomim da je razlika v podpaltu. Po slikah zgeda identičen.
Slika vs Slika
rs1975
član

Odgovor Napisal/-a rs1975 »

Tudi sam bi prosil za nasvet. Prihajam iz cestnega kolesarstva zato nimam pojma kaj je najbolje izbrati.

MTB bom sicer uporabljal za nabiranje kondicije pozimi ter poleti za kak družinski izlet.

Sprva sem mislil kupiti neka kombinirana SPD pedala z enostranskim zaklepom (za pozimi), na drugi strani pa bi bile flat (za družinske izlete). Sedaj študiram ali je sploh pametno kupiti taka pedala ali je bolje kakšna "običajna" z dobrimi pini? SPD čevljev še nisem kupil in če je boljša varianta z pini jih niti ne bi, bi potem raje uporabljal kake treking čevlje.

Edino ne vem kako se obnesejo pedala s pini pri klancih, je bolje vseeno SPD?
Uporabniški avatar
mloncar
član
Kraj: Posavje

Odgovor Napisal/-a mloncar »

Samo, da dodam še scoje izkušnje s flat pedali.. ..na svojih (enduro) bajkih sem imel Shimano Saint, Reverse components Black one in sedaj Nukeproof Horizon Sam Hill pedala.

1. Sainti so poceni, trpežni, imajo soliden oprijem, a so malo majhni za moje čevlje (FiveTen Freerider, št.44) in tehtajo cca 500g.

2. Black One so lahki (cca 300g), to je pa tudi bolj ali manj vse kar je pri njih dobrega. Dva pedala sem zvil (pri podobnem načinu vožnje kot s Sainti, na katerih se pozna samo nekaj prask od skal/kamenja), zaradi rahlo izbočenega srednjega dela (kjer je ležaj in drsna puša) oprijem ni najboljši.

3. Nova Horizon Sam Hill pedala so pa BOMBA. So konkavne oblike, imajo dovolj pinov (ki so na pravih mestih), ki so dolgi in posledično je oprijem vrhunski, srednje težki (cca 400g) in zaenkrat še brez napak.
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

@rs1975: Če ti je glavno vodilo trening za poletno/cestno sezono, potem je najbolje, da ostaneš vpet, torej SPD. Na ta način se boš izognil obdobju prilagajanja pred vsako sezonsko menjavo. Imata oba tipa pedal oziorma poganjanje na njih le svoje značilnosti, ki znajo biti malo moteče po menjavi. Če govorimo o treningu, seveda.

Glede na to, da so v planu tudi družinski izleti, bodo kombinirana verjetno res najboljša opcija.

Marko
rs1975
član

problematiks napisal/-a:@rs1975: Če ti je glavno vodilo trening za poletno/cestno sezono, potem je najbolje, da ostaneš vpet, torej SPD. Na ta način se boš izognil obdobju prilagajanja pred vsako sezonsko menjavo. Imata oba tipa pedal oziorma poganjanje na njih le svoje značilnosti, ki znajo biti malo moteče po menjavi. Če govorimo o treningu, seveda.

Glede na to, da so v planu tudi družinski izleti, bodo kombinirana verjetno res najboljša opcija.

Marko
hvala za nasvet. Mogoče še kak predlog za kombinirana pedala?
problematiks
KontraRevolucionar

Kar se zanesljivosti in kvalitete ležajev tiče, Shimano. M324 ali XT kombinirani (T780).

Marko
Luka
član

Odgovor Napisal/-a Luka »

Jaz bi namesto M324 raje vzel M434. Enostranski SPD je po Murphyju vedno narobe obrnjen.
M434 so obojestranski, vendar se skrijejo v kletko če stopiš z navadnimi čevlji gor, tako da se da približno ok tudi z navadnimi čevlji poganjat.
Kletka je res da plastična, vendar so moji po 5 letih še vedno relativno celi + cena je zelo ugodna.
problematiks
KontraRevolucionar

Pri 434 se mehanizem samo poravna, še vedno pa štrli iz kletke čisto dovolj, da je tečno poganjat kaj več, kot do najbližjega bifeja. Za udobno kolesarjenje z SPD čevlji in navadnimi čevlji so še vedno najboljša kombinirana pedala.

Marko
Uporabniški avatar
vr
član

Odgovor Napisal/-a vr »

bjakeb
član
Kraj: el đej

Odgovor Napisal/-a bjakeb »

problematiks napisal/-a:
kombinirana ti sicer lahko ena prodam, samo meni je to sranje od sranja. raje kupi še ene flate za 20 eur, kaksne el cheapo welgote, pa si miren za druzinske izlete. pedala so takoalitako potrosna roba..

če bi pa kombinirana kupu, pa pm. :D
e-bikes are mopeds.
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

4 dni sem se spraševal, ali menjati ali ne. La Thuile je hardcore. Ti stage-i so brutalni. In večino rajderjev smo slišali govoriti, da kaj bolj strmega še niso vozli.
Tehnično zelo zahteven je bil praktično vsak trail, mogoče izjema Stage 1 (je bilo pa tukaj treba skoraj jurja zbrcati do štarta in trail je bil doooolg :)), po večini pa je bilo teh težkih delov veliko. Zato so tudi že na treningih govorili, da zna biti Hill visoko uvrščen.

Ko sedaj nazaj pomislim, če še kdaj furam tam, defenitivno vpet! Zakaj? Ker so vsi "ravni", izi deli stage-ov ko ena dolga pot brake bump-ov. In na po večini 10+ minutnih stage-ih s skoraj jurja spusta, ki štartajo vsi nad 2.000 nadmorske, noge na flatih kaj hitro odpovejo, če si na flatih, ker moraš nonstop garati, da ti ne odtrga noge s pedal.

Za test so zbrali pa najkrajši stage, ki je bil tehnično najbolj zahteven, in razen tistega vzpona ni imel nekih delov, kjer bi lahko bil vpet hitrejši.
Hill je npr. dobil Stage 5, kateri je kar precej tehničnem začetku (enak kot pri 2), imel nekaj "relaksacije" po zavitem trailu po smučišču, nato pa samo še na glavo navzdol do cilja - nekaj najbolj strmega, kar sem kdaj vozil.
Gledano na celotno dirko, pa bi jaz rekel, da razen tako izkušeni rajderji na flatih kot je Hill, nebi bili konkurenčni s flati.
...live for something or you'll die for nothing!
rs1975
član

bjakeb napisal/-a:
problematiks napisal/-a:
kombinirana ti sicer lahko ena prodam, samo meni je to sranje od sranja. raje kupi še ene flate za 20 eur, kaksne el cheapo welgote, pa si miren za druzinske izlete. pedala so takoalitako potrosna roba..

če bi pa kombinirana kupu, pa pm. :D
sicer sem tej varianti najmanj naklonjen, ne bi se mi dalo menjavati pedale :D

Samo po drugi strani, pa kot sem rekel bom MTB s SPD pedali uporabljal le pozimi in zgodaj spomladi, takrat pa ti družinski izleti niso še aktualni... :-?

dej mi na zs kaj ponujaš :)

Kaj pa od SPD pedal predlagate - ne rabim nič posebnega, nekaj spodobnega za rekreativca.
Uporabniški avatar
vr
član

Odgovor Napisal/-a vr »

@cebe: verjamem. flats vs clips je osebna preferenca. Predvsem pri amaterjih. Sam vozim flate, ker je bil prehod na "clips" boleč - pa ne za ego... :o

Mogoče si premislim ;) - navzdol je bil občutek povezanosti z bajkom super.
rs1975
član

Kaj pa CB Candy 1 : http://www.wiggle.com/crank-brothers-candy-1-1/

SE z njimi da voziti z navadnimi/nezapetimi čevlji?

Ali pa morda Shimano A530: http://www.wiggle.com/shimano-a530-spd- ... ng-pedals/

Se opravil par voženj z MTB, zaenkrat še kar z cestnimi čevlji in SPD-SL pedali. Spusti z zapetimi čevlji bo blatni cesti v gozdu so kar adrenalinski :) Verjetno bi bilo bolje, da imam pedale, katere bi pri spustih in blatnem terenu imel čevlje nezapete...
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

NE!

Če voziš vpet, voziš vpet. Če se ne počutiš varno, greš peš.
PrimozR
član
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a PrimozR »

Ali pa kupiš flate.

Sicer pa če te skrbi, da se boš del spusta peljal odpet (blatne razmere, kjer je pač treba dati nogo na tla, težko se je pa takoj vpeti nazaj), vzameš nekaj z večjo kletko. Npr. CB Mallet.
Uporabniški avatar
Izi
član

Odgovor Napisal/-a Izi »

cebe napisal/-a:NE!

Če voziš vpet, voziš vpet. Če se ne počutiš varno, greš peš.
točno tako,...
jaz vozim,... no ja trenutno ne vozim iz zdravstvenih razlogov,... tako da bi moral napisat, ko sem vozil, sem vozil vpet, ker se na flatih enostavno nisem dobro počutil in sem pač potrpel toliko da sem se navadil biti vpet,...

in če se ne počutim varno da bi se odpeljal vpet,... potem se nikakor nebi počutil varnega se vozit NE vpet,...

kar se pa tistih pedal tiče, ki imajo na eni strani SPD na drugi pa ne,... večje oslarije ne moreš dat na kolo,... ker fizika je res zanimiva stvar in glej ga no zlomka, ko daš nogo s pedala, se vedno obrne s težo navzdol in če se želiš nazaj zapet, moraš obrnit pedalo,.... cela drama,...

jaz vozim CB Mallet, prej sem imel tiste s kovinsko kletko,... sedaj s plastično in te mi niso preveč všeč, ker so preozki in ti nogo sili preveč v gonilko, tako da ko bom začel spet vozit, bom poiskal serviserja da mi stare poservisira in jih dam nazaj gor,...

seveda zgolj moja izkušnja,...
PrimozR
član

V bistvu jih bo fizika verjetno vedno obrnila z SPD-jem navzgor, tista kletka oz. platforma ne deluje ravno lahka...

Sicer pa, kaj pa Mallet E? Imajo širši Q factor od navadnih Malletov.
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

Mallet E so meni "prijetnejši" za uporabo kot Mallet DH.
Še enkrat - pedala (in čevlji) za vpenjanje so namenjeni, da se uporabljajo vpeti.
Vožnja z nevpetimi čevlji na pedalih za vpenjanje je VELIKO NEVARNEJŠA kot pa vpeta na terenu, kjer nismo sigurni. To velja splošno, tudi če gre za kombinacijo "clipless flat" čevlja (npr. 5.10 Minnaar) in CB Mallet DH pedal. To ni to - ali eno ali drugo. Oprijem je vedno preslab, če katerkoli čevelj izpnemo na katerihkoli pedalih...
Uporabniški avatar
Izi
član

Odgovor Napisal/-a Izi »

PrimozR napisal/-a:V bistvu jih bo fizika verjetno vedno obrnila z SPD-jem navzgor, tista kletka oz. platforma ne deluje ravno lahka...
no ja fizika bo vedno poskrbela, da bo v nekem trenutku pedalo narobe obrnjeno,...

ja dejstvo je kot je CEBE napisal, čevlji za SPD nikakor niso primerni za flate in obratno,...
PrimozR
član

Aja, pomojem sem imel v mislih Mallet DH, ne E, E je samo posodobljena verzija klasičnega Malleta zgleda. DH ma širši Q faktor.
rs1975
član

Pardon, prej sem napisal nepopolno vprašanje...

Razlog zakaj sem omenil, da se nagibam na kombi pedala je tudi ta, da bi kolo občasno uporabljal tudi za vožnjo z običajnimi supergami, recimo pri družinskih izletih.

Kolikor sem gledam, potem pridejo v poštev pedala, katera imajo na eni strani SPD, na drugi so pa flat. Druga varianta pa so pedala z obojestransko kletko, kjer je možna uporaba tako SPD kot brez vpetja z običajnimi čevlji. Res je tudi to, da bi brez vpetja prav prišla pri kakšnem težavnem spustu kot sem prej napisal.

Se da s pedali CB Candy vozit z običajnimi pedali. Je flat pedal - kletka res samo opazno nižja od tistega 4-stranskega vpetja, da ne moti vožnje z običajnimi supergami?
bjakeb
član

kupi si ene el cheapo flate za druzinske izlete pa si miren. pedala zamenjas v 45 sekundah.
e-bikes are mopeds.
Uporabniški avatar
koko82
član
Kraj: Bajkmanija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a koko82 »

Druga varianta pa so pedala z obojestransko kletko, kjer je možna uporaba tako SPD kot brez vpetja z običajnimi čevlji.
Kletka je namenjena bolšemu suportu za čevlje z mehkejšimi podplati. Nekateri čevlji imajo zelo mehak podplat in tam pride kletka kar prav.

Kletka na candyih je zlo majhna in gladka tko da ni šans da bi to vozil z navadnimi čevlji. Sploh pa ne na terenu! Občasno jih furam pred trgovino, ko testiram kolesa po servisu tko da ti lahko iz prve roke povem da ni šans. Razen če imaš do trgovine 100m :). Od cliples pedal bi bli še najbližje mallet dh, ker ti vsaj malo držijo ko nisi vpet. Sam če imaš bolj tanek podplat boš čutil mehanizem za vpenjanje.
Družinske izlete komot furaš vpet.
Uporabniški avatar
Izi
član

Odgovor Napisal/-a Izi »

rs1975,...

v bistvu si vprašanje nič kaj bolje postavil in po mojem si sploh ne predstavljaš kako zgledajo pedala z vpetjem,...
glede na to da smo ti pa nekajkrat napisal, da se z navadno obutvijo NE da kvalitetno vozit s pedali ki so namenjena vpenjanju ti predlagam, da si greš nekam v živo pogledat kako pedala izgledajo,...

garantiram pa ti to, da ne glede na to katera pedala, ki so namenjena vpenjanju tipa SPD, boš kupil, boš največ 2x probal na družinskem izletu vozit s supergami, ker po tem se boš spraševal zakaj te bolijo podplati,... preprosto zato, ker vpetje vn štrli ne glede na to kako kletko imajo okoli in vrjemi, da 4mm, se še na k..... pozna, kaj šele pri tako majhni površini na katero pritiskaš s podplati in ti nekaj pod blazinicami na podplatih pritiska bolje kot na preostali del,...

zdej pa razumi to kar sem ti napisal kakor želiš a vrjemi, da ti pišem iz izkušenj, ker sem tudi sam delal take neumnosti,...
PrimozR
član

rs1975 napisal/-a:Pardon, prej sem napisal nepopolno vprašanje...

Razlog zakaj sem omenil, da se nagibam na kombi pedala je tudi ta, da bi kolo občasno uporabljal tudi za vožnjo z običajnimi supergami, recimo pri družinskih izletih.

Kolikor sem gledam, potem pridejo v poštev pedala, katera imajo na eni strani SPD, na drugi so pa flat. Druga varianta pa so pedala z obojestransko kletko, kjer je možna uporaba tako SPD kot brez vpetja z običajnimi čevlji. Res je tudi to, da bi brez vpetja prav prišla pri kakšnem težavnem spustu kot sem prej napisal.

Se da s pedali CB Candy vozit z običajnimi pedali. Je flat pedal - kletka res samo opazno nižja od tistega 4-stranskega vpetja, da ne moti vožnje z običajnimi supergami?
Za občasno uporabo v civilu pač kupiš flate in temu primerne čevlje za resno vožnjo. Pika.
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

rs1975 napisal/-a:Ali pa morda Shimano A530: http://www.wiggle.com/shimano-a530-spd- ... ng-pedals/
To so treking pedala - za makadam, cesto. "Flat" stran je za it na kavo v mesto. Sam imam PD-M324 (kombinirana) pedala na mestnem kolesu pa se tam me moti, da se vedno obrne tako, kot noces.
Kupis dvoje pedala, kot so ti ze svetovali. Za druzinske izlete vzames kar taksne.
RED_line
član

Odgovor Napisal/-a RED_line »

so ta pedala v redu? iščem nekaj za okoli 50€ za svojega P2. Če pa bi predlagali kaj boljšega, pa samo z besedo na dan :)

http://www.bajkmanija.si/pedala-nukeproof-electron-evo

https://www.bike-components.de/en/SIXPA ... ll-p45711/

lp
Uporabniški avatar
S...
član
Kraj: Lj-Bezigrad

Odgovor Napisal/-a S... »

Jst mam electron evo na dveh bajkih in so mi super, edin pini so ful ostri v startu dokler se malo ne zbrusjo....
cink
član

Odgovor Napisal/-a cink »

+1, electron ravno tako na dveh bajkih in so mi super. Tudi po skalah sem jih že večkrat ornk počil in jim ni nič.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
RED_line
član

Odgovor Napisal/-a RED_line »

tnx folk :)
Uporabniški avatar
LuBe
član
Kraj: Brezula

Odgovor Napisal/-a LuBe »

Imel te Sixpack, pa potem zelo hitro menjal. Sta tisti odebelitvi (predvidevam, da zaradi ležajev; nisem odpiral) zelo moteči.

Zdaj montirana Answer :).

Lp
Luka

Najbolj izgubljen dan od vseh je tisti, ko se nismo smejali.
bjakeb
član

saint
e-bikes are mopeds.
Uporabniški avatar
Spikster
član

Odgovor Napisal/-a Spikster »

elektron>saint
Lolyx
član
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Lolyx »

Jaz imam race face chester. :roll:
Uporabniški avatar
whatever
član
Kontakt:

Ce ze Sixpack Menace, potem ta nov model. Ta star model je imel precej odobeljen, kjer je os in ni imelo ta pravega oprijema, kot pravi LuBe.
Rokson
član

Odgovor Napisal/-a Rokson »

Funn Bigfoot, je taboljš pedal...sam frulice znajo trpet učas :lol:
Uporabniški avatar
enduroooo
član

Odgovor Napisal/-a enduroooo »

Superstar Nano-x, za tako ceno težko boljše dobiš.(lahko izbiraš med barvami, pa lažji so od saintov :) )
bendo
član

Odgovor Napisal/-a bendo »

Ojla.
Torej iščem nova flat pedala v rangu 80€. Morajo pa imeti čim večjo kletko.
Gledal sem Nukeproof Horizon pro, jih kdo fura?
Uporabniški avatar
MatevzV
član
Kraj: Selška dolina - Železniki
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MatevzV »

Sam vozim Sixpack Icon, malo so čez 80€, velika površina ubijalski pini, pač brez pripomb.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

bendo, težko karkoli rečem čez SPecialized Beanies - od 2012 ali 13 na bajku, nobenega vzdrževnja, vrhunski grip, glede na nizek Specov BB ogromno udarjanja ob skale, itd., pa tega ni videti in čutiti, ker so BP.
MPC 79,90€ in itak dobiš še kaj popusta...
Uporabniški avatar
zob
član
Kraj: Iv.G.
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zob »

bendo napisal/-a:Ojla.
Na bolhi prodajam Answer Rove FR ranga 90-100€, vendar nista nova, zato jih prodam za 50€. :D
Rabljena sta eno sezono in brez poškodb (le rahlo obrabljena barva zaradi odlaganja kolesa). Dobra, udobna pedala. Menjal sem ju zaradi prehoda na SPD-je.
Dejansko sta lepša kot na slikah, ker sem ostanke blata le obrisal s suho krpo.

Sorry ker ni linka do oglasa, mi v službi blokirajo.
Možen prevzem v LJ.
bzenko
član
Kraj: Getovlje

Odgovor Napisal/-a bzenko »

Shimano SAINT so tut fajn pedala za dobro ceno.
ride now work later
P_Nut
član

Odgovor Napisal/-a P_Nut »

bendo napisal/-a:Ojla.
Jaz, vrhunska so.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član
Kraj: slov. b.

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

Rokson napisal/-a:
TomažT napisal/-a:
PrimozR napisal/-a:
TomažT napisal/-a:Tu šele pride v poštev to, ko dobiš zlomljeno kletko v golenico: https://www.youtube.com/watch?v=wmRU50azMRI
Pri karbonu ni samo to, je problem, da je zadeva lahko kar strupena, če jo dobiš v telo.
Ma, larifari. Karbon je ravno enako strupen za telo kot steklena vlakna, azbest ali teflon. Da bi ga pa iz pedala dobil v krvni obtok ali pljuča.. Kakšna je možnost za to?
Predvsem med brušenjem brez zaščite, da bi pa imel kakšne težave zaradi izdelka kot takega, pa praktično ni možnosti. Problem je v drobnih delcih med brušenjem, če jih vduihneš so kot drobne iglice, ki se lahko zapičijo ali v sluznico ali v pljučne mehurčke in je zadeva praktično neodstranljiva.
Kemični vpliv med laminiranjem ima pa epoksidna ali pa poliesterska smola, zato je fajn tudi takrat uporabljati zaščito za dihala.

ja vem da je staro :)
problem karbona je ker ga telo ne zazna kot tujek in ga niti ne poizkuša odstranit.
Npr pikneš se s steklom in se zagnoji če ostane not, če ostane pod kožo karbonsko vlakno se ne zgodi nič.

zaj pa k bistvu. m520 me počasi zapuščajo. Kaj naj dam m530 ali m8000? Nemorem se odločit. Ali rabim kletko ali pa malo lažji pedal.
Odgovori